Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) The DJ válasza sz.j (#300) üzenetére


The DJ
addikt

Szerkesztened kell a "wp-content/themes/frontier/loop-blog.php" fájlt.

A 94. sorban lesz a lényeg:

<?php $frontier_continue_reading_text = ( get_post_type() == 'page' ) ? __('Read Page', 'frontier') : __('Read Post', 'frontier'); ?>

A 'Read post' és 'Read page' szövegeket kell átírnod, de ügyelj arra, hogy UTF8 BOM nélküli kódolásra válts át Notepad++-ban, főleg ha ékezeteket is tervezel használni a fordításoknál.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#302) sz.j válasza The DJ (#301) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy ahogy írtad (UTF8 BOM nélküli kód) megcsináltam (azon a linken amit privátba adtam), de gondjaim vannak vele ...

A FireFox böngészőben hiba nélkül jelenik meg a "Folytatás" szöveg, de a Chrome-ban az "á" betű helyén valami egész más látható.
Szerinted mi lehet a hiba?

Ui.
Azért azt is megjegyezném, hogy az előző hozzászólásomban lévő linkelt oldalra hiába töltöttem fel az átírt loop-blog.php-t, mert egyáltalán nem változott semmi, maradt az eredeti szöveg ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#303) The DJ válasza sz.j (#302) üzenetére


The DJ
addikt

Érdekes anomáliák :)

Ha feltöltötted a módosított 'loop-blog.php' fájlt akkor látnod kéne a változást. Lehet, hogy nem írtad felül a régit vagy nem jó helyre töltötte fel az FTP kliens. TC néha csinál ilyesmi. Rákérdezett, hogy felülírja-e a fájlt?

Esetleg próbáld meg újratölteni az oldalt ctrl + r-el. Ja és üríts page cache-et ha használod ott a W3TC-t.

A másik oldalra ránéztem és nekem Firefox-ban sem jelenik meg rendesen az "á" betű. Kérdés: A "Folytatás" szöveg beírása előtt vagy után váltottál át UTF8 BOM nélküli módra?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#304) sz.j válasza The DJ (#303) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Kérdés: A "Folytatás" szöveg beírása előtt vagy után váltottál át UTF8 BOM nélküli módra?"

Mindkét variációt megcsináltam, eredménytelenül ...
Először ANSI-ban volt és a és az átírást követően váltottam UTF8 BOM nélkülire, ekkor rögtön jelentkezett a hiba, a visszavonással az eredetire álltam és ekkor átállítottam UTF8 ...-ra majd átírtam a szöveget.
A második alkalommal az eredetileg lementett loop-blog.php feltöltése előtt már átállítottam UTF8 ....-ra, megnyitottam, átírtam, a beállítást leellenőriztem, majd lementettem.

Most újra megnéztem a FF-t és most már ott is hibásan jelenik meg .... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#305) The DJ válasza sz.j (#304) üzenetére


The DJ
addikt

Próbáld meg akkor ISO 8859-2-re kódolva feltölteni.

Notepad++-ban "Kódolás/Karakterkódolás/Kelet Európai/ISO 8859-2".

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#306) sz.j válasza The DJ (#305) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem lesz abból baj, mert maga az oldal UTF8-as? Vagy a loop-blog.php nincs hatással magára az oldalakra?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#307) The DJ válasza sz.j (#306) üzenetére


The DJ
addikt

Baj semmiképpen nem lesz belőle. Viszont egy próbát megér.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#308) sz.j válasza The DJ (#307) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmi nem változott ..... :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#309) The DJ válasza sz.j (#308) üzenetére


The DJ
addikt

Valami karakterkódolásos bibi lesz, bár nem értem miért nem jó, mert az oldalad kódolása is UTF8-ra van állítva, tehát rendesen meg kellene jelennie az ékezeteknek ha a fájlt UTF8 BOM nélküli módban mentetted el és töltötted fel.

Esetleg kérdezz rá a weblapkészítés topikban, ott vannak a szakik akik az ilyen problémákat könnyedén megoldják. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#310) sz.j válasza The DJ (#309) üzenetére


sz.j
nagyúr

Végre megoldódott!

Visszaraktam egy régebbi sql mentést, majd átírtam a Read Post-t Folytatás-ra és most hiba nélkül jelenik meg.

Köszönöm a segítségedet, fáradozásodat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#311) The DJ válasza sz.j (#310) üzenetére


The DJ
addikt

Ez fura. Lehet, hogy a sablon használ valami adatbázis cache-et vagy a W3TC tárol az adatbázisban valamit (vagy nem ürítettél minden cache-et rendesen).

A lényeg, hogy megoldódott. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#312) sz.j válasza The DJ (#294) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ment pü

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#313) Pikaa válasza The DJ (#298) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Az első lehetőséget leírod,ha megkérlek,hogy hol tudom beállítani?

(#314) sz.j


sz.j
nagyúr

Némi "szenvedést" követően sikerült átköltöztetni a wp-s oldalt új tárhelyre, új domin alá. ;)
Most már csak "kisebb" beállítások, átirányítások, url-ek ellenőrzése, stb van hátra. Remélem, hogy késő estére csak csak kész leszek ...

@ The DJ!
Köszönöm a wp-s oldal létrehozása során nyújtott segítséget. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#315) The DJ válasza Pikaa (#313) üzenetére


The DJ
addikt

A flexslider.css-t kell szerkesztened.

41.sor:

.flexslider .slides > li {
height: 400px;
position: relative;
}

Ha a félkövérrel kiemelt sort hozzáadod akkor fixálja a diák magasságát 400 pixelre. Ezen lehet módosítani igény szerint bármelyik irányba, de ahogy néztem a 400px pont jó a jelenleg betett képekhez és így váltás esetén sem lesz probléma.

(#314) sz.j: Örülök, hogy minden sikeresen lezajlott. Ezt pedig említettem már, de az új WP-s oldal sokkal jobban mutat mint a régi HTML, megérte dolgozni vele. :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#316) Pikaa válasza The DJ (#315) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Jónak találom így, most 355-re állítottam,majd meglátom.

Ismét csak köszönni tudom neked! :R

[ Szerkesztve ]

(#317) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!
Egy apró segítséget szeretnék kérni.
Van egy nagyon jó táblázat megoldás, amit egy F1-es oldalon találtam. A lényege, hogy több táblázat található úgymond egybe.
Sokat keresgéltem, de sajnos nem találtam hasonló megoldást WordPress alá.
Remélem tudtok segíteni.
Íme a példa:
http://mercamgf1-fans.com/
Jobb oldalt található, közép tájékon.
Valaki ismeri ezt a megoldást?
Segítséget előre is köszönöm.

TL

(#318) The DJ válasza TOTAL LOKI (#317) üzenetére


The DJ
addikt

Ez sima jquery tab, Wordpress alá is van jó néhány ilyen megoldás. Például: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#319) OhAi27


OhAi27
tag

hello!

felmerult meg nehany kerdes. Tehat adott ez a weboldal: http://work.correctgroup.hu/

Elso korben az lenne a kerdes, hogy miert nem jelenik meg a menu melletti 'contacts'-nal a ket kis ikon? Ha rakattintotok egy masik menupontra akkor ott megjelenik, csak a homepage-n nem. Mi lehet az oka?

Masodik kerdes: a fenti logo resznel szeretnek egy kicsit tobb helyet nyerni. Hogy tudom megnovelni a meretet a kepnek?

Harmadik kerdes: a social media ikonokra kattintvan (jobb felso sarok) ugyanabban az ablakban nyilnak meg a dolgok. Nem szeretnem, hogy a latogatok elnavigaljanak, hogy tudom megoldani, hogy egy uj ablakban nyiljanak meg?

Negyedik kerdes: Kapcsolat menupont alatt van egy contact form. Szeretnem magyarositani az egeszet, azonban a wp-adminban ezt nincs lehetosegem atirni. Hol tudom atirni?

Elore is koszi a valaszokat! :)

(#320) The DJ válasza OhAi27 (#319) üzenetére


The DJ
addikt

"Elso korben az lenne a kerdes, hogy miert nem jelenik meg a menu melletti 'contacts'-nal a ket kis ikon? Ha rakattintotok egy masik menupontra akkor ott megjelenik, csak a homepage-n nem. Mi lehet az oka?"

Nézd meg így: [link] Egyből ott vannak. :) Az URL amit a főoldalhoz használsz (subdomain) nem egyezik meg a Wordpressben beállított fő domainnel. Megoldás: Használd az általam is írt linket vagy írd át Wordpressben a domaint "work.correctgroup.hu"-ra.

"Masodik kerdes: a fenti logo resznel szeretnek egy kicsit tobb helyet nyerni. Hogy tudom megnovelni a meretet a kepnek?"

A téma beállításaiban adj nagyobb felső margót a logónak. Jelenleg 15 pixel. Vagy... szerkeszd a bootstrap.css fájlod 41. sorától kezdődő részt:

.row:before, .row:after {
content: "";
display: table;
line-height: 0;
margin-top: 10px;
}

És add hozzá a félkövérrel kiemelt sort. A 10 pixelt természetesen tetszőleges értékre módosíthatod. Ez az utóbbi megoldás az egész felső sort lejjebb fogja tolni (a social media ikonokkal együtt), míg az első variáció csak a logót fogja mozgatni.

"Harmadik kerdes: a social media ikonokra kattintvan (jobb felso sarok) ugyanabban az ablakban nyilnak meg a dolgok. Nem szeretnem, hogy a latogatok elnavigaljanak, hogy tudom megoldani, hogy egy uj ablakban nyiljanak meg?"

Kell a linkeknek adni egy target="_blank" attribútumot. Ha nincs erre mód a téma beállításai közt akkor szerkesztened kell a témád ide vonatkozó PHP fájlját (talán header.php?) és így kell kinézniük a linkeknek: <a href="URL" target="_blank">Hivatkozás képe vagy szövege</a> Ez valószínűleg PHP kód lesz tehát nem egészen így fog kinézni ahogy én írtam, de azért ki lehet bogarászni a hrefeket és utána már csak hozzá kell adni a targetet.

"Negyedik kerdes: Kapcsolat menupont alatt van egy contact form. Szeretnem magyarositani az egeszet, azonban a wp-adminban ezt nincs lehetosegem atirni. Hol tudom atirni?"

Szintén PHP fájl túrós móka :) Meg kell keresned a contact form megjelenítéséért felelős PHP fájlt, megnyitni Notepad++-ban és UTF8 BOM nélküli módban átírni az angol kifejezéseket magyarra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#321) OhAi27 válasza The DJ (#320) üzenetére


OhAi27
tag

koszi szepen! :)

(#322) OhAi27 válasza The DJ (#320) üzenetére


OhAi27
tag

sry megoldva

[ Szerkesztve ]

(#323) sz.j


sz.j
nagyúr

Az mitől lehet, hogy az átköltözést követően, ha a W3TC be van kapcsolva, akkor a fejlécben lévő kép és az oldalsávban lévő negyedik widgetben lévő két kép csak a kezdőoldalon jelenik meg a többi oldalnál nem?
Sőt ha a W3TC be van kapcsolva, akkor hiába szerkesztem a widgetek tartalmát, az nem változik.
Viszont ha ki van kapcsolva a W3TC, akkor minden hibátlanul működik, de sokkal lassabb lesz a weboldal betöltése (91-ről 84-re csökken).....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#324) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Kedves WP szakértők, ide lettem irányítva a PHP topikból az alábbi kérdéssel:

Adott egy régi WP (nem tudom mikori verzió) telepítve egy ügyfelemnél és nem tudja a jelszót hozzá. Se ő se senki :D Az adatbázisban átírnám a jelszót de nem tudom milyen titkosítással/hash-el van tárolva. Milyennel van? Például azt szeretném egy 'a' betű legyen mit írjak be?
Köszke ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#325) The DJ válasza sz.j (#323) üzenetére


The DJ
addikt

Első körben próbáld meg üríteni az összes bekapcsolt cache-et (page cache, minify, stb.) és hagyd, hogy újragenerálja őket a W3TC.

(#324) DNReNTi: Megoldás(ok): [link]

Több módszer is van, ha PHPMyAdminben akarod akkor: [link]

Igazából csak egy MD5-öt kell beállítanod a jelszó mellé.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#326) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha jól sejtem, akkor a WP-hez nem épp a legideálisabb megoldás ha hagyományos formájú/tartalmú sitemap.xml-t vagy épp robots.txt-t használunk.
Szerintetek, wp-hez, ezeket mivel lehetne megcsinálni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#327) sz.j válasza sz.j (#326) üzenetére


sz.j
nagyúr

A sitemap.xml esetében setleg az is elég ha az All in One SEO Pack-nál aktiválom az xml sitemap funkciót?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#328) The DJ válasza sz.j (#326) üzenetére


The DJ
addikt

Mindkettő kezelésére vannak egyszerű és nagyszerű pluginek.

Wp Robots Txt és Google XML Sitemaps

Az All in One Seo Pack XML Sitemap generátora is megfelelő lehet, bár azt még nem használtam személy szerint (nem olyan régen építették be azt a funkciót).

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#329) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Azt hogy tudnám megoldani, hogy a főoldalon ne jelenjen meg még az se, hogy "Nem találtunk Bejegyzést", tehát erre nincs szükségem a főoldalon. Valami ötlet?

Előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#330) The DJ válasza sarkanyolo2 (#329) üzenetére


The DJ
addikt

Ha adnál egy linket is, akkor könnyebb lenne segíteni. Vagy legalább azt kellene tudnom, hogy milyen sablont használsz, mert valószínűleg ezt csak a témád PHP fájljainak a módosításával lehet elérni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#331) sarkanyolo2 válasza The DJ (#330) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ment pm. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#332) The DJ válasza sarkanyolo2 (#331) üzenetére


The DJ
addikt

Megnyitva a témád magyar nyelvű fordítási fájlját (hu_HU.po) ezt találtam a "Nem találtunk Bejegyzést" kifejezésre:

#: library/structure/content-extensions.php:167
#: library/structure/content-extensions.php:238
#: library/structure/content-extensions.php:332
#: library/structure/content-extensions.php:383
#: library/structure/content-extensions.php:495
#: library/structure/content-extensions.php:606
#: library/structure/content-extensions.php:718
msgid "No Posts Found."
msgstr "Nem találtunk Bejegyzést"

Tehát meg kell nyitnod a "wp-content/themes/travelify/library/structures/content-extensions.php" fájlt és módosítanod kell a neked szükséges sort.

Mindegyik jelzett sorban ez található:

<h1 class="entry-title"><?php _e( 'No Posts Found.', 'travelify' ); ?></h1>

Ezt így egy az egyben törölheted ha nem akarod, hogy bármilyen szöveg is megjelenjen abban az esetben, ha nem található bejegyzés. Ha mindegyik sor esetében megejted ezt a módosítást akkor sehol nem fog megjelenni a "Nem találtunk bejegyzést" szöveg.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#333) sarkanyolo2 válasza The DJ (#332) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sajnos még mindig ott van. :(

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#334) The DJ válasza sarkanyolo2 (#333) üzenetére


The DJ
addikt

Törölted mindegyik helyről a

<h1 class="entry-title"><?php _e( 'No Posts Found.', 'travelify' ); ?></h1>

sort?

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#335) sarkanyolo2 válasza The DJ (#334) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Igen. :K

Szerk: De buta vagyok ( :DDD ), nem írtam felül, annyi cucc van már itt megnyitva!
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#336) The DJ válasza sarkanyolo2 (#335) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, a következő kérdésem az lett volna, hogy felülírtad-e a fájlt. :D

Örülök, hogy segíthettem. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#337) sz.j válasza The DJ (#328) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ilyen még nem történt velem, nem találom amit telepítettem :B ...., azaz nem találom a telepített robots.txt fájl beállításának helyét....

Most (átmenetileg vagy végleg) egy kézzel írt robots.txt fájl van fenn:
User-agent:*
Disallow:

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#338) The DJ válasza sz.j (#337) üzenetére


The DJ
addikt

A plugin oldalán segít a screenshot: [link]

Ahogy a példa is mutatja alapértelmezetten így szokott kinézni:

User-agent:*
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#339) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Weblap élesítése után érkeznek folyamatosan a hozzászólások egy automatikus bejegyzéshez (Hello Word). A honlapon viszont nem jelenik meg sehol a tipikus "szólj hozzá" comment box. Hogyan jön mégis hozzászólás? És hogyan tudom letiltani? Próbáltam ezt, de a Frissítés gombra kattintva (kép segít, hogy miről beszélek) nem mentődik el, amit beállítok. Tudom, hogy én vagyok a láma. :) A lényeg, hogy nem tudom, hogyan de jönnek hsz-ek, és én ezt nem akarom. Hol kéne mókolni ezért?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#340) plaschil válasza plaschil (#339) üzenetére


plaschil
aktív tag

Hm, utána nyomozva, spam-ek voltak, és törölve a bejegyzést, most már nem kaphatok ilyet. Érdekes, hogy véglegesen törölni kell, nem elég a kukába tenni.

A másik érdekesség, hogy hogyan jöhet úgy hsz, hogy nincs ott a comment box. Bár lehet, hogy csak vizuálisan nincs ott, de a php kódban benne van a függvény, és a spam robotok ezeket hívják meg. :U

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#341) sz.j válasza The DJ (#338) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, most már az van fenn.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#342) OhAi27 válasza The DJ (#320) üzenetére


OhAi27
tag

koszi! sokat segitettel!

most a kapcsolat menu reszbe beepitettem egy callback plugint. Melyik fajlban tudom atirni a mezoket magyarra? (en sehol nem talalom egyelore... :( )

http://joeybdesign.co.uk/callback-request-wp-plugin/

errol a pluginrol lenne szo.

Tovabba ha pl a bemutatkozunk menure kattintunk akkor a menu nevenel megjelenik egy kek szinu teglalap. Ennek a szinet esetleg tudom valahol valtoztatni? Ha igen, hol?

elore is koszi a valaszokat! :)

(#343) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

WP alapú oldalt próbálnék összekalapáln, de elakadtam. Készítettem saját plugint, ami Custom Page Type-ot és Custom Taxonomy-ket regisztrál. Működik is.
A következőt szeretném. Az oldal menüjében megadni a Custom Tax kifejezéseket, úgy, hogy ezek egy általam készített sablon alapján listázzák ki az oda tartozó oldalakat. A dokumentációban az van, hogy készítsünk egy taxonomy_{saját-tax-slug}.php filet. Elkészítettem, de nem használja a WP, hanem az alap archive.php (azt hiszem, legalábbis) oldalra irányít át. Mit kell csinálni, hogy működjön? Próbáltam már egy csomó egyéb fájlnevet is, de semmi.
Konkrétabban: mivel egy lovas oldalról van szó van egy olyan menü, hogy Lovak, ezen belül pl.: Fajta 1, Fajta 2, Fajta 3, stb. Azt szeretném, hogy a Fajta 1-re kattintva azokat az oldalakat (lovakat) listázza, ki, amik ebbe tartoznak, de - mint írtam - az általam elkészített sablon alapján.
Órák óta szenvedek vele, de nem akaródzik múködni.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#344) The DJ válasza plaschil (#339) üzenetére


The DJ
addikt

Micsoda élet lett itt :)

Első körben ajánlott kikapcsolni a hozzászólásokat globálisan, főleg ha erre egyáltalán nem lesz szükséged. Ezt így teheted meg a legegyszerűbben: [link]

Ha viszont szükséged van rájuk, de mégis szeretnéd elkerülni a spamet, akkor ajánlott az Akismet plugin beállítása + még megerősíthető a védelem a SI CAPTCHA Anti-Spam pluginnel.

(#342) OhAi27: Megnéztem a call back plugint és ahogy látom támogatja a fordításokat és van is hozzá néhány nyelv alapértelmezetten (sajnos a magyar pont nincs köztük). Ez viszont megoldható, ha készítesz hozzá egy fordítást. Erre van egy nagyszerű eszköz, ez pedig a Codestyling Localization. A használata nem bonyolult, ki kell választanod a bővítményt, hozzá adni a magyar nyelvet és lefordítani azt a pár sort amit szükséges. Ha nem menne a dolog, akkor írj és megnézem pontosan, hogy mik a lépések.

"Tovabba ha pl a bemutatkozunk menure kattintunk akkor a menu nevenel megjelenik egy kek szinu teglalap. Ennek a szinet esetleg tudom valahol valtoztatni? Ha igen, hol?"

Nem egészen tudom pontosan, hogy mire is gondolsz itt. A menüpontok alatt végigfutó kék csíkra? Ahogy látom annak a megváltoztatására lennie kellene beépített opciónak a téma beállításai között. Ha mégse lenne, akkor elvileg ezt kellene hozzáadni a CSS-hez:

.dark-background, #header-title, .dark-background-2, .wpb_button:hover, #mb-content .form-submit #submit:hover, .progress-striped .bar, .grid figcaption a {
background-color: #7DB6D3 !important;
}

(Csak értelemszerűen a színkódot ki kell cserélned egy neked tetszőre.)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#345) amulet


amulet
senior tag

sziasztok

Szeretnék létrehozni egy olyan oldalt ahol feltehetnek az emberek kérdéseket és a kérdésekre egy adott illető válaszolna. Jelenleg a hozzászólás funkcióval működik de kezd átláthatatlanná válni a dolog.
Ti milyen megoldást használnátok erre?
a hozzászólónak ne keljen regisztrálni, csak megadni a nevét, email címét, stb....
a regisztálás sok mindenkit elriaszt
segítsetek légyszi

(#346) The DJ válasza amulet (#345) üzenetére


The DJ
addikt

Én adnék egy esélyt a DW Questions & Answer pluginnek a helyedben. Sokkal elegánsabb megoldás, mint a hozzászólásos-beszélgetős átláthatatlan módszer.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#347) OhAi27 válasza The DJ (#344) üzenetére


OhAi27
tag

a codestyling localization ilyen hibauzenetet dobott:

Error: The actual loaded translation content does not match the textdomain: callback-request
Expect, that any text you translate will not occure as long as the textdomain is mismatching!
This is a coding issue at the source files you try to translate, please contact the original Author and explain this mismatch.

:O

(#348) amulet válasza The DJ (#346) üzenetére


amulet
senior tag

Köszönöm, ez szuper. Magyarítani hogy tudom? Próbáltam itt leírtak alapján, , és még mindig angol :(
Tudsz ebben segíteni?

(#349) The DJ válasza OhAi27 (#347) üzenetére


The DJ
addikt

Két dologgal lehet próbálkozni:

Első körben inaktiváld a plugint, aztán nevezd át a /wp-content/plugins/callback-request/callback.php-t callback-request.php-re és kapcsold be újra a plugint, aztán ess neki ismét a codestyling localizationnal, hátha csak ennyi volt a probléma.

Ha ez nem segít, akkor jöhet a poedit. Töltsd le, telepítsd fel, mentsd le mondjuk a callback-request-de_DE.po fájlt a lang könyvtárból és fordítsd le magyarra, aztán mentsd el callback-request-hu_HU.po néven. A poedit generál egy ugyanilyen nevű mo fájlt is mellé. Utána töltsd fel mindkettőt a lang könyvtárba és remélhetőleg magyar nyelvűek lesznek a szövegeid.

(#348) amulet: Neked is a poedit kell. Töltsd le, telepítsd fel, szedd le a /wp-content/plugins/dw-question-answer/languages/default.po fájlt, nyisd meg poeditben, fordítsd le a szövegeket, aztán mentsd el dwqa-hu_HU.po néven (ha magyar nyelvű a telepített Wordpressed). A poedit generál mellé egy ugyanilyen nevű mo fájlt is (ha nem tenné, akkor be kell kapcsolni, instrukció ehhez a linken). Végül töltsd fel mindkettőt a languages könyvtárba.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#350) amulet válasza The DJ (#349) üzenetére


amulet
senior tag

szia
pontosan így tettem, de még mindig angol. Valahol máshol tárolja a nyelvet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.