Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) _ak_ válasza Nagytalp (#950) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi!

Egyelőre nem tudni, hogy milyen forgalomra számíthatunk, de elég réteg dologról van szó, így nem hiszem, hogy ilyen problémába ütköznék, na de ne legyen igazam.

Éppen most állítok össze egy kis 512-es Nginx + HHVM-es gépet gyakorlásnak / teszntnek, aztán meglátom, hogy mi lesz belőle.

Az optimalizálásról még nem sokat olvastam, bár sok helyen említik a cache-elés jelentőségét [link].

Let's begin, de gozaimasu!

(#952) Nagytalp válasza _ak_ (#951) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nginx-hez jól jönne egy kis segítség mert nem értem a konfigurálását és rendszeresen felb@assza az agyam! :U

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#953) _ak_ válasza Nagytalp (#952) üzenetére


_ak_
addikt

Az igazat megvallva, én erősen támaszkodom a neten található tutorialokra, de írd meg, hogy mi nem megy hátha megtalálom a megoldást. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#954) Nagytalp válasza _ak_ (#953) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egyszerűen nem sikerült beröffentenem. Telepítés után megkapom az üdvözlő lapot és ha valamit bemásolok a html lap helyett akkor nem megy. Persze mostanra tudom, hogy konfigolni kellene de nem jön össze mert valamit elcseszek.

Van egy oldalam www.irodalmibableves.hu címen. Ezt szeretném egy Nginx+PHP5-FPM+Myqsli kombóval üzemeltetni.

Egyébként köszönöm a linket nagyon meggyőző amit ajánl. Ha lesz időm és egy működő nginx konfigom akkor tesztelem egy virtuális gépen.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#955) _ak_ válasza Nagytalp (#954) üzenetére


_ak_
addikt

Itt a 4-es ponttól nézd. Ha az üdvözlő szöveg megjelenik, akkor a szerver fut, tehát elméletben, csak be kell állítanod, hogy a php fájlokat is fogadja a php feldolgozóval.

szer.: ill. a 3-as ponttól, mert az a beállítás is szükséges, biztonsági szempontból. Valamint, ha több oldal vagy egy szerveren, akkor egy kicsit másképp módosul a helyzet, ha az kell, akkor azt is előkotorhatom.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#956) _ak_ válasza _ak_ (#955) üzenetére


_ak_
addikt

Kiegészíteném még egy tutoriallal, ez konkrétan egy wp telepítés nginx szerverre. (több leírás is található, de ez szimpatikus nekem, szerintem ennek segítségével, több oldal is konfigolható a leírt módszerrel)

Let's begin, de gozaimasu!

(#957) Nagytalp válasza _ak_ (#956) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszi, jónak tűnik. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#958) _ak_ válasza Nagytalp (#957) üzenetére


_ak_
addikt

Lemaradt a 2-ik link. Több wordpress oldal, nginx, digitalocean.

Let's begin, de gozaimasu!

(#959) _ak_ válasza Nagytalp (#957) üzenetére


_ak_
addikt

Ja és ha már vps, Te milyen vagy melyik SMTP-t használod? Illetve woocommercnél beállítható, hogy mondjuk a rendelés visszaigazolás külön címről menjen? Értem ezalatt, hogy úgy láttam egy smtp szervert lehet beállítani és akkor azon keresztül levelezik a wp.

Let's begin, de gozaimasu!

(#960) Nagytalp válasza _ak_ (#959) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A levelező szerver beállítása nem annyira egyszerű és létezik rá többféle kombó. Egyenlőre még nem vettem rá magam pedig egy webmail nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#961) _ak_ válasza Nagytalp (#960) üzenetére


_ak_
addikt

Én azt hiszem, hogy egy Mandrill SMTP-t fogok elsőnek kipróbálni. Ígéretesnek tűnik több szempontból is. Alisokra még mondjuk nem tudok megoldásokat, eddig így láttam, hogy csak egy kimenő címet tud használni, igaz csak holnap fogom tudni kipróbálni

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#962) Nagytalp válasza _ak_ (#961) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egyébként kösz mégegyszer az Nginx leírásért, hasznos volt. Ez az első olyan amelyik érthetően leírja a konfigurálást. Tegnap kipróbáltam egy virtuális gépen és szépen működik. Még annyi, hogy nálam az IP cím megadásával vagy szerver név megváltozatásával nem ment. Miután visszaállítottam, 'localhost'-ra már működött.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#963) _ak_ válasza Nagytalp (#962) üzenetére


_ak_
addikt

Ha VM-ben próbálod, akkor a localhost vagyis a 127.0.0.1 az ip címed, legalábbis az esetek 99%-ban.

Más. Igaz nagyon nem mélyedtem el még benne, de a Madrill jónak tűnik SMTP szerver ügyben. Fasza kis plugin is van hozzá, érdemes ránézni, ha kell ilyesmi.

Let's begin, de gozaimasu!

(#964) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan tudnám megoldani wordpress-ben, hogy a fotóknak külön almappái legyenek és ne ömlesztve a galériában? Pl. külön mappa a slideshow-s fejlécnek, különböző rendezvényeknek, híreknek, stb. Médiatárban nem találtam erre lehetőséget.

Előre is köszi!

(#965) _ak_ válasza r3dsnake (#964) üzenetére


_ak_
addikt

Esetleg ilyesmi?

Nem próbáltam még, csak remélni tudom, hogy jól működik.
Találtam egy mappa kezelő plugint is, de elég rosszak voltak a vélemények róla, úg hogy inkább azt nem is linkelem.

Van ugyan egy ajánlott plugin is, de a képek alapján nekem feleslegesen bonyolultnak tűnt: [link] A lényege meg hasonló az előzőhöz, tehát kategóriánként kezeli a képeket.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#966) r3dsnake válasza _ak_ (#965) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, holnap meglesem és jelzek bevált-e, :)

(#967) Nagytalp válasza _ak_ (#963) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azt hittem, hogy saját levelező szervert szeretnél beállítani egy szerveren vagy VPS-en.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#968) Des1gnR válasza r3dsnake (#966) üzenetére


Des1gnR
őstag

Majd számolj be nekünk :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#969) _ak_ válasza Nagytalp (#967) üzenetére


_ak_
addikt

Azt hiszem, hülyét is kapnék. Lehet, hogy csak túlmisztifikálnom, de egy jól működő SMTP szerver megírása szvsz bőven több, mint pár sor info kiguglizása.

Let's begin, de gozaimasu!

(#970) amulet


amulet
senior tag

sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni, adott egy Displace sablon és a kiemelt képet kellene kisebbre vennem, de nem sikerül :(
erről lenne szó és erről
átnéztem a css-t is, de nem találtam meg. Tudtok benne segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#971) Des1gnR válasza amulet (#970) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ebben kell módosítanod: /wp-content/themes/displace/style.css
Az 1154. sornál kezdődik az érintett rész - .post-thumb .wp-post-image

Ajánlom a Firebug használatát.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#972) _ak_ válasza amulet (#970) üzenetére


_ak_
addikt

Ilyesmire gondoltál?

Első:
img.alignnone.size-medium.wp-image-28 {
width: 150px;
height: 150px;
}

Második:
img.alignnone.size-full.wp-image-99 {
width: 150px;
height: 150px.
}

Let's begin, de gozaimasu!

(#973) _ak_


_ak_
addikt

Woocommercben van arra lehetőség, hogy csak a legnagyobb méretű termék postázási osztályát egyszer számoljuk fel?

Vagyis ez így nem túl egyértelmű. Szóval adott mondjuk 2-3 méretű termék osztály, pl. könyvjelző és A/4 méret osztályok. Azt látom, hogy osztályonként be lehet állítani a postázási költséget, de ha a kosárban szerepel egy könyvjelző, meg egy A/4 osztályú termék, akkor egyszer felszámolja a kisebbet és egyszer a nagyobbat. Ugye ez nem célszerű, hiszen a kisebb elér a nagyobb mellett.

Ami most ugrott be, de még nem próbáltam, hogy mondjuk a legkisebb borítékolható osztályt választom ki, a szülő osztálynak és alá rendelem a a nagyobb borítékot.. Ennek van bármi értelme?

Elég szűkszavúan magyaráznak erről a funkcióról.

Let's begin, de gozaimasu!

(#974) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok! Picit eltérek a témától:

Van itt valaki, aki ért az OpenCart-hoz? Hosting-ot váltottunk, de az Istenért sem tudom beindítani az oldalt. A tutorialt követtem, realpath-ot is beállítottam, de még mindig ezt írja ki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#975) amulet válasza Des1gnR (#971) üzenetére


amulet
senior tag

köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek.Des1gnR, _ak_

A problémát rövidre zártam a kép kikapcsolásával a style.css-ben a következő opcióval :D

.format-aside .entry-header {
display: none;

így már nem zavaró

(#976) Des1gnR válasza Mentiii (#974) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nálam megy :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#977) Des1gnR válasza Des1gnR (#976) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Szerintetek miért van az, hogy egy termék megjelenítésekor a termékképre automatikusan rázoomol az oldal?
Ha rákattintok akkor mutatja normálisan a képet, de a termékadatlapon is jó lenne látni a teljes képet, nem csak a belezoomolt részt.

Pl: [link]

Azt eddig nem sikerült megoldanom, hogy a képre kattintva egy képnézegető jöjjön be. Arra is várnék tippeket.

A másik pedig az, hogy termékképfeltöltéskor létrehoz minden képhez pár különböző méretű képet. Ezt ki lehetne valahogy küszöbölni? Nagyon fogja a helyet.

Pl:
dell-utangyartott-patron-toner-150x150.jpg
dell-utangyartott-patron-toner-160x160.jpg
dell-utangyartott-patron-toner-300x300.jpg
dell-utangyartott-patron-toner-520x245.jpg
dell-utangyartott-patron-toner-720x340.jpg
dell-utangyartott-patron-toner-90x90.jpg

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#978) _ak_ válasza Des1gnR (#977) üzenetére


_ak_
addikt

Az első probléma valószínűleg abból adódik, hogy amikor készíti a képeket (mint ahogy lent is írtad), akkor annál a képnél erősebben körbevágja, hogy megfeleljen a beállított képméretnek és aránynak.
Itt nézelődj, szerintem segíteni fog.

A második érdekesebb. Nem kapcsoltad ki véletlenül a Lightbox szkriptet a woocommerce/beállítások/általános menüben? Vagy lehet, hogy be van kapcsolva egy másik és ütköznek. Itt arról beszélnek, hogy hogyan lehet teljesen kikapcsolni a beépítettet és engedélyezni egy másikat.+

A harmadik passz. Egyfelől nem tudom, hogy miért a sok méret, másfelől pedig én túl hasznosnak találom ahhoz, hogy kikapcsoljam, még ha lehet is. Ha nagyméretű képeket használsz mindenhol, az nagyon megfogja az oldalt. Hiába méretezed le CSS-ben, attól függetlenül mindig a nagy képet kéne betöltenie, ami nagyobb forgalommal jár. Ez ugye egyenes rossz, ha mobilról nézik az oldalt.

Ezt a sablont amúgy Te csináltad? Felfedezni vélem a 2012 alapsablon nyomait, ennek ellenére még is szépen át van faragva.

Let's begin, de gozaimasu!

(#979) Mentiii válasza Des1gnR (#976) üzenetére


Mentiii
tag

Jaja..azóta sikerült megoldanom :) Annyi volt a titok nyitja, hogy a realpath elérési utat kellett megadnom, módosítanom. :)

(#980) Des1gnR válasza _ak_ (#978) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi ezt a körbevágást jobban megnézem.

Nekem nem lenne gondom azzal, hogy különböző képméreteket csinál, de olyan kicsi a tárhelyünk és sajnos ezzel kell gazdálkodni...most pl. egy lightbox plugint se tudok már telepíteni anélkül, hogy le ne töröljek előtte valamit.

Be van kapcsolva a lightbox a woocommerce beállításokban és egyelőre nincs is fent másik.

A Hueman sablon van átszabva kicsit

Mentiii: :C

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#981) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Használja itt valaki a Quick cache-t, és ha igen, akkor milyen tapasztalatok vannak vele?

Kérdem ezt azért, mert a netten sok szépet írnak róla, például azt, hogy nagyon egyszerű a beállítása (szemben a w3 total cache-val) és szinte garantált a siker ("....gyorsítás megalkuvások nélkül....").

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#982) Nagytalp válasza sz.j (#981) üzenetére


Nagytalp
senior tag

VPS-t vagy osztott tárhelyet használsz?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#983) sz.j válasza Nagytalp (#982) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bérlem a tárhelyet (mediacenter) és a tárhelyemen jelenleg két külön oldal/domain van ...
Valami olyasmit is olvastam, hogy a rendszerük sok kisebb részre fel van osztva, habár ez tudtommal nem VPS.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#984) Nagytalp válasza sz.j (#983) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Akkor ez osztott tárhely ami egy kicsit szívás.

A cache használatához nem elég egy plugin. Meglévő memcache vagy memcached szükséges amit vagy alapból bekapcsolva adnak vagy neked kell bekapcsolni admin felületről.

Mielőtt bármit csinálsz ellenőrizd az oldalad esetleges hiányosságait a gtmetrix segítségével!

Cache pluginnak a WP Super Cache-t ajánlom, a W3TC-vel elég sok szívás van bár egy nagy tudású plugin.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#985) sz.j válasza Nagytalp (#984) üzenetére


sz.j
nagyúr

Miért is "szívás" az osztott tárhely?

Amúgy most a W3 total cache van fent, csak mivel nem ismerem nem vagyok benne biztos, hogy minden jól van rajta beállítva (A W3TC felrakását követően, a Google Speed szerint, gyorsult a betöltődési sebesség), ezért is gondolkodom a Quick Cache felrakásán/cseréjén.

Lefuttattam a tesztet és ezeket az értékeket adta:
Page Speed Garde: 79% "C"
YSlow Garde: 89% "B"

Ui.
Azújabb Quick Cache-l kapcsolatban ezt írják:
"... Az újítások között a legfontosabb a (B)branding cache(/B). Gyakorlatilag a szerveren a cache könyvtáron belül almappákba tárolja el a gyorsító fájlokat. Így azok közvetlen elérése gyorsabb."

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#986) sz.j válasza sz.j (#985) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézést a vastagon szedett részért (csak az újabb szó akartam, de ez lett belőle ... :B , és mivel kifutottam a szerkeszthetőségi időből már nem tudtam javítani ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#987) Nagytalp válasza sz.j (#985) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Osztott tárhelyen kevesebb a kontroll mint egy VPS felett, KeepAlive szinte biztosan nincs. És erősen függ a teljesítmény a szerveren egy időben használt több száz, ha nem éppen több ezer oldal terheltségétől. Tehát nem rendelkezel dedikált erőforrásokkal ami szívás akár még SEO szempontjából is.

A W3TC szerint milyen Cacahe lehetőségeid vannak? (Memcache, OPcache, DiskCache)

Ha leakarod cserélnia W3TC-t akkor a .htacces fájlodból és a wp-config.php-ból (pl. W3TC edge mode) is törölnöd kel a plugin által létrehozott bejegyzéseket.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#988) sz.j válasza Nagytalp (#987) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... Ha leakarod cserélnia W3TC-t akkor a .htacces fájlodból és a wp-config.php-ból (pl. W3TC edge mode) is törölnöd kel a plugin által létrehozott bejegyzéseket."

Na ez "szívás", mert sajnos ehhez nem értek és nem szeretnék olyant törölni amit nem kellene ...

A W3TC General Settins-nél az alábbiak vannak:
Page cache, Minify cache, Database cache, Object cache, Browser cache, CDN, Reverse Proxy, Monitoring, stb, sok-sok beállítási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#989) Nagytalp válasza sz.j (#988) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Pl. az Object Cache beállításainal mi az ami elérhető?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#990) sz.j válasza Nagytalp (#989) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Genaral settins oldalon lévő Object Cache
Az Object cache oldalon lévő beállítások

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#991) Nagytalp válasza sz.j (#990) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Tehát nem elérhető a Memcached és az OPCache sem. Ha a "Disk" felirat fekete akkor ez az egyetlen cache metódus amit jelenleg használni tudsz.

Már csak az a kérdés, hogy milyen webszerveren fut a lapod? Ha Apache akkor tudsz gyorsítani mert úgy látom, hogy még nem kapcsoltál be mindent ami szükséges lehet. Ha Nginx + osztott tárhely akkor talán esélytelen...

Van olyan felületed az Adminban ahol PHP modulokat tudsz engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#992) sz.j válasza Nagytalp (#991) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Van olyan felületed az Adminban ahol PHP modulokat tudsz engedélyezni?"

Olyan nincs ahol engedélyezni tudnám, maximum csak a sablon php-jét tudom szerkeszteni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#993) Nagytalp válasza sz.j (#992) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A kettő nem ugyan az.

A PHP modulok szerver oldalon kellenek (pl. deflate, rewrite, expires, memcache(d), APC, stb.)

A Wordpress PHP fájljai pedig a WP működéséhez szükségesek.
Ha adsz egy linket az oldaladhoz akkor tudok egy kicsit bővebb infóval is szolgálni!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#994) Nagytalp válasza sz.j (#992) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Folyt.:

Apache + PHP alapú a weblapod. Ha a disk cache elérhető akkor használd azt a W3TC-ben. Csak végig kell menned a menüpontokon és engedélyezni ami szükséges. A .htaccess fájlba beírja a plugin ami szükséges és mehet a sebesség teszt újra.

Itt egy jónak tűnő leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#995) sz.j válasza Nagytalp (#994) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Ha a disk cache elérhető ... "

Sajnos nem érhető el ...., ezért kénytelen vagyok feladni a témát

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#996) sz.j válasza sz.j (#995) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megnéztem az oldal sebességét a PageSpeed Insights-n is és a böngésző gyorsítótárazásra is hibát dob.
Az alábbi javaslatot teszi:
"Hasznosítsa a böngésző gyorsítótárazását a következő gyorsítótárazható források esetében:
https://apis.google.com/js/plusone.js (30 perc)
http://www.google-analytics.com/analytics.js (2 óra)"

Ezt hol lehet megadni/beállítani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#997) Des1gnR válasza sz.j (#996) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy nekünk is mediacenteren van és egy rakás hulladék.
Részemről a 3in1 Hostingot ajánlom mindenkinek (Bár tudom, ez nem a reklám helye, de mégis ;] )

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#998) sz.j válasza sz.j (#996) üzenetére


sz.j
nagyúr

A böngészők gyorsítótárazásával kapcsolatban találtam egy oldalt ahol a .htaccess-be az alábbiakat javasolja beírni:

<ifModule mod_headers.c>
Header set Connection keep-alive

# 1 hetes tárazás

<filesMatch ".(jpg|jpeg|png|gif|swf|ico|pdf|flv)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800, public"
</filesMatch>

# 4 napos tárazás
<filesMatch ".(xml|txt|css|js)$">
Header set Cache-Control "max-age=345600, proxy-revalidate"
</filesMatch>

</ifModule>

A gyorsítótárazás idejét mindenki maga állapítsa meg, de ajánlott legalább 1 hetes lejáratot megadni.

Gondolom, hogy a választott időintervallumost kell csak, változtatás nélkül, a .htaccess-be beírni, azaz az egy hetes változat esetében az alábbiakat.

<ifModule mod_headers.c>
Header set Connection keep-alive
<filesMatch ".(jpg|jpeg|png|gif|swf|ico|pdf|flv)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800, public"
</filesMatch>
</ifModule>

Szerintetek jó lesz ez így vagy esetleg változtatni kellene valamin?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#999) _ak_ válasza sz.j (#983) üzenetére


_ak_
addikt

Nem drága ez? Webes topikba a tartályaik.hu-t emlegették és én azt hittem, hogy azok a jó árak, de ezek szerint az olcsó nagyon?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1000) Nagytalp válasza sz.j (#998) üzenetére


Nagytalp
senior tag

KeepAlive mint mondtam felejtős osztott tárhelyen.

<IfModule> csak akkor működik ha a webszerveren engelyézve vannak az érintett modulok (If Module present), mint azt már írtam.

Jpg és egyéb képfájloknak adhatsz minimum 1 hnapot vagy akár 1 évet is váltsd át másodpercre.

Szerintem W3TC uninstall és WP Super cache install. Minden recommended kipipál és megírja a .htaccess fájlt.

Amelyik modul a szerveren engedélyezve van annak lesz hatása mivel Apache webszerveren fut a lapod. Ami nincs bekapcsolva arra kérdezz rá a szolgáltatónál.

Én 2500Ft-ot fizetek havonta egy VPS-ért, fix IP címmel és az első hónap csak 100Ft. volt!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.