Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1650) üzenetére


Des1gnR
őstag

Jelképes összegért egy igen komoly plugin: Pick Pack Pont, Posta Pont, GLS CsomagPont, FoxPost WooCommerce szállítási modul

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1652) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1651) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ú, 1000 hála :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1653) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.

Egy ideje már foglalkozom WP-el, de ez a dolog most egy kicsit megfogott.

Adott egy felépített WP oldal ami többnyelvű. Új látogató érkezik az oldalra, böngészője nyelve alapján kap az oldalon is nyelvet. (utána pedig cookie-ból az előzőt)
A probléma:
-Aki magyar nyelvű böngészővel érkezik, magyar nyelvű tartalmat kellene kapjon www.valami.hu/hu/ domain-el.

-Aki angol nyelvű böngészővel érkezik, az angol nyelvű tartalmat kellene kapjon www.something.com/en domain-el (a háttérben természetesen a www.valami.hu/en/ domain-el)

-Aki német nyelvű böngészővel érkezik, az német nyelvű tartalmat kellene kapjon www.something.com/de domain-el (a háttérben természetesen a www.valami.hu/de/ domain-el)

Jelenleg a tartalmak rendben, illetve a www.valami.hu/hu/ , www.valami.hu/en ...stb. domain-ekkel működik is.
A www.something.com be van irányítva maszkolással. (ennek hátránya, hogy mindig csak a www.something.com jelenik meg a címsorban, valamint ugye így nem az igaziak a permalinkek se, valamint hogy csak akkor működik, ha valaki direktbe a www.something.com domainről érkezik)

Kicsit bonyolult elmagyarázni, de remélem érthető. WP-nél a .hu-s domain a default. Ha jól látom gyári megoldás nincs erre, de jól értem, hogy ez a leírás erre való? (Így utólag már látom, hogy talán 2 WP telepítés lett volna a legegyszerűbb megoldás, de hátha meg lehet oldani)

4.2.2-es WP, a nyelvekért a Polylang modul felel.

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Kyle

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1654) Dexter68 válasza Sapphi (#1645) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem ezt az egész földrajzi-modell cuccot le lehet kezelni a Geodirectory pluginnel. Nem pont erre van kitalálva, de adatokat kezel, lokációt kezel, képeket kezel.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1655) spiritex


spiritex
veterán

Olyan kérdésem van, hogy ha Custom Font-ot akarok használni egy WP témában, akkor ugye a legtisztább eljárás a manuális felmásolása a web-fontoknak a wp-content/themes/saját-téma/fonts könyvtárba, utána pedig a css módosítása pl. a következőképpen:

@font-face {
font-family: Palatino-Roman;
src: url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.eot);
src: url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.eot?#iefix) format('embedded-opentype'),
url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.woff) format('woff'),
url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.ttf) format('truetype'),
url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.otf) format('opentype'),
url(http://.../wp-content/themes/saját-téma/fonts/Palatino-Roman.svg#Palatino-Roman) format('svg');
font-weight: normal;
font-style: normal;
font-stretch: normal;
}

A konkrét Palatino font-nak 10 féle különböző alakja van: roman, italic, light, light italic, medium, medium italic, bold, bold italic, black, black italic.

Én egyelőre CSAK a "Roman"-t másoltam fel a könyvtárba és CSAK a fenti (sima Roman-ra való) kódot illesztettem be a CSS-be, mégis valamiért mutatja a Bold, az Italic és a Bold Italic betűket is:

Az az egyik kérdésem, hogy miért? Honnan veszi a Bold-hoz, az Italic-hoz és a Bold-Italic-hoz a fontokat?

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy ha az ember jól akarja csinálni, akkor elvileg a fenti kódot még 9x meg kéne ismételni, ha mind a 10 altípust használni szeretném? Tehát egyszer Palatino-Italic-ra, utána Palatino-Bold-ra, majd Palatino-Bold-Italic-ra, stb.???

Bár az sem világos, hogy ha fel is teszem mondjuk a Black-et vagy a Medium-ot, akkor hogy fogom tudni őket használni a WP Editor-ból, ahol csak egy "B" gomb van a Bold-ra és egy "I" az italic-ra...

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1656) Dexter68 válasza spiritex (#1655) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem veszi sehonnan. Megerőszakolja azt az egy roman-t. Amit látsz, azok nem a palatino boldja is italicja, csak vastagítás és döntés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1657) spiritex válasza Dexter68 (#1656) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ!!!
Igazad volt, és akkor ezen továbbhaladva feltettem a 4 fő típust: Roman, Italic, Bold, Bold Italic, mindegyikre csináltam egy @font-face { font-family:Palatino-Italic; ... stb. kódrészletet, csak nem tudom, hogy helyes-e ez a fajta hivatkozás rájuk, mert más nem jutott eszembe? Különösen a bold italic-kal vagyok bajban és az <em> <strong> hivatkozással...

p {
font-family: Palatino-Roman;
}

em {
font-family: Palatino-Italic, Times;
}

strong {
font-family: Palatino-Bold, Times;
}

<em> <strong> {
font-family: Palatino-BoldItalic, Times;
}

Mert ez az eredmény:

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1658) spiritex válasza spiritex (#1657) üzenetére


spiritex
veterán

Mondjuk szerencsésebb lett volna nem más szavakat kiemelni, hanem hagyni az eredetiket, de talán ebből is kiderül. :B

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1659) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok,

elkezdtem haladni a rendszerrel kapcsolatban köszönöm a segítséget!

Viszont lenne, hogy hogyan lehet azt megvalósítani, hogy szeretnék egy adott oldalról információt lementeni a saját adatbázisomba mondjuk 2 óránként és ebből majd késöbb statisztikát felállítani.

Ahonnan leszedem az adatot az mindig fiz helyen van tegyük fel, hogy az id="informacio". Milyen lehetőségek vannak ennek a megvalósítására, és milyen hátrányok problémák merülhetnek fel? Illetve ez milyen bonyolult folyamat?

Köszönöm! :)

(#1660) spiritex


spiritex
veterán

Segítsetek kérlek, hogy a Chrome-ban miért csinálja ezt a WP, vagyis inkább a Chrome? Össze-vissza csúsznak a menüpontok, hiányoznak, egymást takarják, ... Mert FF alatt rendben van. Köszi!
Tegnapelőtt még jó volt.
Most próbáltam minden előzményt, cookie-t törölni, de úgy sem jó.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1661) lupus_l válasza spiritex (#1660) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A megoldást itt találod. Mindenkinél sajnos ez a probléma fennáll :( Amíg az új Chrome frissítésben nem javul, a cikkben leirtak alapján orvosolható a gond.

(#1662) Des1gnR válasza Sapphi (#1659) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezt letöltöd: PHP Simple HTML DOM Parser
Én ugyan ebbe a mappába tettem az index.php-t és így töltöttem fel a szerverre az egészet, de ezt Te tudod, ahogy jó :)

Itt a egy példa kód:
<?php
include("simple_html_dom.php");
$html = file_get_html("http://www.szerencsejatek.hu/otoslotto");
$displaybody = $html->find('ul[class=nums]', 0)->plaintext;
echo $displaybody;
?>

A Te esetedben find('div[id=informacio]' vagy ilyesmi :)

Utána csatlakozol egy adatbázishoz amibe az Insert paranccsal betolod a cuccot. - Segítség

Majd ezt a PHP-t Cronnal meghívogatod. A szolgáltatód Control Paneljén keresd. Lehet, hogy időzített munkák néven lesz. Ennyi :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1663) spiritex válasza lupus_l (#1661) üzenetére


spiritex
veterán

:R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1664) Sapphi válasza Des1gnR (#1662) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm szépen, hamarosan le is tesztelem, hogyan működik a dolog. :)

Jó rég foglalkoztam már a programozás témakörével van mit bepotolnom az a helyzet. :)

(#1665) spiritex


spiritex
veterán

Segítsetek kérlek, hogy a Beállítások / Olvasás menüpont alatt mire való a:
Keresőmotor láthatóság: Megtiltjuk a keresőmotoroknak, hogy bejárják az oldalunkat opció?

Mi értelme letiltani? Nem a keresőmotoros bejárás segít abban, hogy előbb-utóbb kiadja az oldalunkat a google a keresőben?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1666) sptkyle válasza spiritex (#1665) üzenetére


sptkyle
senior tag

Egyszerű. Amíg építed az oldaladat, nyilván nem szeretnéd, hogy a rajta lévő félkész tartalmat megtalálják a keresőmotorok, és ezáltal az emberek.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1667) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

OTPay fizetést integrált már valaki WP-be?

Köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1668) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1667) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem hiszem, hogy lesz itt bárki is, de ha belevágsz, akkor erre lesz szükséged:
[link]

Csinálj egy kis fizetős plugint :) Lenne rá igény ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1669) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1668) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, remélem én nyerem el a fejlesztést :)

szerencsére rendelkezésemre áll a teljes dokumentáció hogy kell működjön :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1670) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi a módja, hogy az általam elkészített weboldal biztonságban legyen? Van valami biztonsági mentés Plugin, vagy elég ha a tárhelyről lementem a wp-admin, wp-content, stb. könyvtárakat mindenestül a gépemre? Lehet, hogy amatőr a kérdés, de nem tudom mi a teendő. Annak idején Joomla-ban volt egy Backup plugin... Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1671) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

a kiküldött értesítőlevelekkel van problémám. Az elején még normálisan mentek ki a levelek, de az utóbbi időben 40-50 karakter körül töri a sorokat.

Ami eddig így nézett ki:

NOTE: You are using the free version of Wordfence. Upgrading to the paid version of Wordfence gives you two factor authentication (sign-in via cellphone) and country blocking which are both effective methods to block attacks. A Premium Wordfence license also includes remote scanning with each scan of your site which can detect several additional website infections. Premium members can also schedule when website scans occur and can scan more than once per day.

az most így néz ki:

NOTE: You are using the free version of Wordfence.
Upgrading to the paid version of Wordfence gives
you
two factor authentication (sign-in via cellphone)
and country blocking which are both effective
methods to block attacks.
A Premium Wordfence license also includes remote
scanning with each scan of your site which can
detect
several additional website infections. Premium
members can also schedule when website scans occur
and
can scan more than once per day.

Az Alo EasyMail Newsletter plugint raktam fel, nem tudom, hogy nem az kever-e be valamit. Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1672) Lacee1986 válasza spiritex (#1670) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ha rákeresel, akkor szerintem találsz rengeteg backup plugint Wordpresshez. Én az Updraft-ot ajánlom, ingyenes és gyors. Ha magad csinálod akkor készíts egy adatbázis exportot, és töltsd le a wp-content mappát. A többi nem lényeges, ha tudod milyen Wp verzióval dolgozol.

(#1673) naomek válasza Lacee1986 (#1672) üzenetére


naomek
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a portfóliónk az most egy lapozgatható felület és egy index.html-el lehet megnyitni jelenleg és van még egy .swf fájl is. Kérdés a következő, hogyan lehetne ezt legegyszerűbben kirakni egy WP-vel működő weboldalra?

Nézegettem googlén, de sokkal okosabb nem lettem.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1674) naomek válasza Lacee1986 (#1672) üzenetére


naomek
tag

Bocsánat Lacee1986 kollega, véletlen a válaszra mentem. :DD

(#1675) Des1gnR válasza naomek (#1673) üzenetére


Des1gnR
őstag

Akkor ez egy flash flipbook ami megjeleníti a képeiteket amik csatolva vannak. Legalábbis gondolom ilyesmi lehet. :)

Erre érdemes cserélni: [link] - vagy valami hasonlóra :) Vannak ingyenesek is.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1676) naomek válasza Des1gnR (#1675) üzenetére


naomek
tag

Aham ezaz, csak nem tudtam a nevét. :))

Keresek valamit hasonló free-t és majd írok. :R

(#1677) Ear001


Ear001
addikt

Nagyon hülye kérdésem lesz, tudom. Feltelepítettem egy szép új WP 4.3-at, de nem találom a Hivatkozások menűpontot, ami a régebbi blogomnál ott volt. Mit rontottam el?

(#1678) Gabócza


Gabócza
senior tag

Erre esetleg tud valaki valamit mondani? Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1679) The DJ válasza Ear001 (#1677) üzenetére


The DJ
addikt

3.5 óta inaktív ez a funkció.

EZ a plugin visszahozza.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1680) Ear001 válasza The DJ (#1679) üzenetére


Ear001
addikt

:R :R :R

(#1681) Dexter68


Dexter68
addikt

Woocommerce alatt backenden szeretnék úgy listázni termékeket, hogy pl. benne van a "gumi" kategóriában, de nincs benne a "befőttes gumi"-ban. Létezik ilyen?

(WP all import zseniálisan működött, köszönöm :R )

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1682) Des1gnR válasza Dexter68 (#1681) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha jól veszem ki, akkor ezt keresed: Smart Manager for WooCommerce

Az egyik kedvenc pluginom :) A Lite nem tudom mivel tud kevesebbet, nekünk pro van a cégnél.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1683) br.rak


br.rak
őstag

Adott egy WP-t használó blog.
Van egy régi admin, aki már el sem lehet érni, viszont a WP-hez használt fiókját feltörték és szemetelik az oldalt.
Hogyan lehetne ezt megszüntetni?

(#1684) sptkyle válasza br.rak (#1683) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én nem értek valamit?
Nincs másik admin felhasználója a blognak?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1685) br.rak válasza sptkyle (#1684) üzenetére


br.rak
őstag

Van, de nem tudja törölni. Létezik olyan, hogy régi admin-t nem tudja az új törölni?
(nekem nincs admin jogom, még mielőtt kérdeznétek)

(#1686) Lacee1986 válasza br.rak (#1685) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Adatbázishoz hozzáférsz?

(#1687) br.rak válasza Lacee1986 (#1686) üzenetére


br.rak
őstag

Csak a szerkesztői felülethez. ( így tudom törölni a spam postokat)

(#1688) Lacee1986 válasza br.rak (#1687) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Wordpress.com-os oldal?

[ Szerkesztve ]

(#1689) Des1gnR válasza Lacee1986 (#1688) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha még egy rák hozzászól, akkor elvesztem a fonalat :DDD :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1690) Dexter68 válasza Des1gnR (#1689) üzenetére


Dexter68
addikt

Na ezért fontos a rákmegelőzés :DDD - én kérek elnézést.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1691) br.rak


br.rak
őstag

Nem, saját domain van.
WordPress 2.9.2-et használ (nem röhög :DD tudom, hogy van már újabb is, de nem az én döntésem)
A konkrét oldal: swtor.hu

humorharold hosszaszólások értékelve, már csak valami megoldás kellene :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1692) Lacee1986 válasza br.rak (#1691) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Akkor ezek szerint csak wordpress.com-os csak más a domain. Nem saját szerveren van. 2.9??? Erre kár energiát pocsékolni még nem frissíted. Nem csoda ha szétkapják egyből.

(#1693) br.rak válasza Lacee1986 (#1692) üzenetére


br.rak
őstag

Nem tudok vele mit csinálni, marad a 2.9.x-en. A régi admin fiókot kellene valahogy eliminálni.
Elképzelhető, hogy a mostani admin téved? Mer ha igen, akkor ráírok, hogy nézzen rá újra.

( egy másik adminnal is volt ilyen gond, de őt el tudták érni és megváltoztatta a jelszavát,stb. Ezt az egyet nem lehet utolérni, ez a gond)

[ Szerkesztve ]

(#1694) sptkyle válasza Lacee1986 (#1692) üzenetére


sptkyle
senior tag

Azt miből látod, hogy Wordpress.com-os? Én eddig úgy tudtam, hogy azok nem használnak magyar hosztot, az említett oldal meg a Deninet terméből üzemel. (ha tévednék, elnézést)

@br.rak:
Személy szerint nem ismerem a 2.9-es WP-t, de nem tűnik normálisnak a dolog.
Mindenesetre jó lenne tudni, hogy a "Nem lehet törölni" az mit takar pontosan?
-Nincs meg rá a menüpont?
-Nem látszik a problémás admin a listában?
-Látszik a listában de nincs szerkesztés/törlés gomb?
-Látszik a listában, van is szerkesztés gomb, csak hibaüzenetet dob a WP ha használjátok?
-Törlésen kívül mást nem lehet vele csinálni? (pl szerkeszteni a szerepkörét)
-Jelenleg nem az "Admin" nevű adminisztrátorfiókról beszélünk ugye?

Az oldal MySQL adatbázisához hozzáfér valaki? (azt értjük, hogy te nem, de egy aktív admin)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1695) br.rak válasza sptkyle (#1694) üzenetére


br.rak
őstag

Az a gond, hogy az aktív admin nem igazán tech/WP-guru. Az eggyel korábbi adminnal próbálnak valamit elérni (akinek szintén megvan a jogosultsága) És vagyok én a sor végén, mindenféle jogosultság nélkül. Szóval nem egyszerű a helyzet, de innen szép nyerni :D

szerk: én már azzal is megelégednék, ha lenne egy WP admin settings for dummies leírás valahol ... :)

[ Szerkesztve ]

(#1696) sptkyle válasza br.rak (#1695) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát akkor ezt így kicsit nehéz lesz megfejteni, hogy egyáltalán hol keressük a hibát.
MySQL adatbáziselérés lenne a legegyszerűbb. Pontosan meg lehetne mondani, mit írjatok át, és az hol van.
(bár nyilván a probléma ami ezt kiváltotta nem szűnne meg, de tüneti kezelésnek megfelelő lenne)

Mindenesetre ha lenne adatbáziselérés, itt egy szájbarágós leírás: [link]

WP-Admin Settings for Dummies-t nem tudok adni.
Nálam ez a folyamat (jelenleg) 4.2.2-es WP-nél:
Admin felület
Bal oldalon Felhasználók menüpont-> Összes felhasználó
Felhasználónévre kurzort rávisz -> Szerkesztés
Ennyi.

De ezt azért a Nem techGURU adminok is meg tudnák tenni... tehát valószínű valami gond van ott.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#1697) br.rak válasza sptkyle (#1696) üzenetére


br.rak
őstag

Hálás köszönet :R . Igyekszem továbbítani az infót. Remélem sikerül megoldani.

(#1698) Nagytalp válasza br.rak (#1683) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Biztosan feltörték a fiókját? (Avagy honnan tudjuk, hogy boszorkány?)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1699) Lacee1986 válasza sptkyle (#1694) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Látom már én is, akkor nem .com-os.

(#1700) Dexter68


Dexter68
addikt

Van arra valami mód, hogy woocommerce-ben a termékek címkéi automatikusan bekerüljenek a keywords tagbe?
Akár yoast, akár all-in-one...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.