Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) CharlieDrop válasza miqlas (#9000) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Db-ből ki tudsz venni mindent

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9002) miqlas válasza CharlieDrop (#9001) üzenetére


miqlas
őstag

Elementor design kellene, anno nem csináltam template-et ...

42

(#9003) CharlieDrop válasza miqlas (#9002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Uhum, akkor megéri feltenni localhostba, ésszel persze, aztán el lehet vele mókolni, ha nincs szerencséd, akkor el lehet szöszölni vele.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9004) Met válasza miqlas (#9000) üzenetére


Met
nagyúr

Elvileg lehet.
Bemásolod a fileokat, adatbázisba beimportálod az sql file-t és kicserélgeted a domain címeket.
PHP-t szerintem állítsd valami régebbi verzióra, nem tudom ez visszafelé mennyire kompatibilis.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9005) miqlas


miqlas
őstag

Köszönöm a segítséget! Szombaton lesz kicsit több idõm, megpróbálkozok vele! :R

42

(#9006) inf3rno válasza Met (#9004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem 8.0 felett volt már ami fejreállt. A 7.4-et próbálnám, vagy valami még régebbit. A domain címeknél talán jobb az options-ös adatbázisos átírás helyett, ha a hosts fájlban localhostra irányítja azt a domaint.

Buliban hasznos! =]

(#9007) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok localhostról szerverre költöztetni weboldalt?

(#9008) G.F. válasza timelord1987 (#9007) üzenetére


G.F.
aktív tag

én a duplikátorral szoktam. ez bezippeli az oldalt és csinál egy install.php-t. ezt feltöltöd ftp-n, futtatod az install.php-t és végigvezet...

-gf-

(#9009) inf3rno válasza timelord1987 (#9007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Zippeled a fájlokat, exportálod az adatbázist egy SQL fájlba. Importálod az adatbázist, feltöltöd a zipet a fájlokról és kicsomagolod a www mappádba. Utána az adatbázisban át kell írni az options táblában a localhostot minden helyen az aktuális domainre. Majd újra kell aktiválni a fizetős plugineket az adott domainre. Kb. ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#9010) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A weboldalamon szeretnék elhelyezni egy olyan hír slidert, mint amilyen a bta.hu oldalon van.
Tudtok ajánlani ilyent?

Az oldal alja felé van egy számláló. (Pl.: hallgató/ év, érdeklődő, oktató) Olyant milyen bővítménnyel lehet készíteni?

Dokumentum letöltőből létezik a Joomla-s Phoca Download-hoz hasonló?

(#9011) timelord1987 válasza inf3rno (#9009) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
G.F. Neked is köszönöm szépen :R

(#9012) G.F. válasza timelord1987 (#9010) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a hír slider az elementorban található sliderrel van csinálva: https://www.youtube.com/watch?v=N74gmQ3bVYY&t=8s

A számláló is az elementor widgetje:
https://www.youtube.com/watch?v=zP4YA7jcfl8&t=3s

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#9013) timelord1987 válasza G.F. (#9012) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

Backup-hoz milyen bővítményt javasoltok?
Dokumentumokhoz tudtok valami jó dokumentumkezelőt, ami hasonló a Joomla-s Phoca download-hoz?

(#9014) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van itt olyan, aki deploy eszközöket használ és localhoston fejleszt mindent? Érdekel maga a folyamat, illetve plugineknél hogy hogyan megy az upgrade biztonságosan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9015) FeniX- válasza timelord1987 (#9013) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, backuphoz: updraft.

(#9016) zeorsdfd válasza timelord1987 (#9013) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Backuphoz Akeeba

(#9017) timelord1987


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a segítségeteket :R
Fájlokhoz tudtok valami jó dokumentum/letöltés kezelőt?
Kép gallériához mit érdemes telepíteni?

(#9018) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Az elementor slideréhez hogy tudok hozzáadni/eltávolítani bejegyzéseket?

(#9019) kopogo


kopogo
tag

Sziasztok!

Kihasználja a WP Mail SMTP by WPForms bőviítményt úgy hogy közben frissítette a Wordprest 6.5.2-re?
Volt valami probléma a frissítés után vagy rendben van minden.

(#9020) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha domaint változtatok, akkor mennyire macerás ez a WP-re nézve? Ilyenkor eltűnik a Google AdSense eddigi eredménye is?
Le kéne menteni az sql-t, meg a fájlokat ftp-n, vagy elég neki egy export-import?
Jelenleg 2 domainem van ugyan ahhoz az oldalhoz (tárhelyhez), és a kettő között akarok váltani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9021) CharlieDrop válasza Victoryus (#9020) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Ha domaint változtatok, akkor mennyire macerás ez a WP-re nézve? Ilyenkor eltűnik a Google AdSense eddigi eredménye is?"
WP-re semennyire, át lehet írni a domaint, igaz db-szinten, de utána működik (vagy vannak backup pluginek, azok visszamásolásnál elkérik az új domaint és megoldják).
A Google meg persze erőről kezd az új domainnel.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9022) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Küzd valaki olyannal, hogy valamelyik fizetési szolgáltatóhoz nincs pluginje? Hogy megy ezeknek a fejlesztése? Talán e2e tesztekkel lehetne jól lefedni, de elég ezoterikusnak tűnik most. Esetleg ezeknek REST API-juk van, és elég azt tesztelni automatizáltan a presentationt meg manuálisan?

Buliban hasznos! =]

(#9023) CharlieDrop válasza inf3rno (#9022) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mindegyik fizetési szolgáltatásnak van leírása hogy lehet bekötni, nagy részt RestAPI-val működnek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9024) Gave válasza inf3rno (#9022) üzenetére


Gave
addikt

Minden szolgáltató pontos dokumentációt tart fent, van ahol példa, működő kód is van, csak ki kell tölteni hozzá egy accounthoz a konfigot, stbstb. Utána van sandbox a teszteléshez. Többnyire manapság REST API lesz.

Hát az ilyeneket az olyan "haszontalanok" fejlesztenék mint én, csak ugye minden ingyen kell az embereknek örök garanciával, supportal, és hát abból nem lehetett megélni.

Gondolom ez is el fog rohadni hamarosan, mint minden más is, ahol nincs mögötte cég akinek megéri fejleszteni ÉS karbantartani őket, követni a core és a plugin ökoszisztéma változásokat, reagálni a folyamatos ostrom alatti biztech részére, stbstb ami ezzel jár, és kb felörli az ember életét ha beáll egy nagyobb plugin mögé.

(#9025) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#9026) CharlieDrop válasza Gave (#9024) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jaja. Egyetértek. Bár pont egy fizetési plugint gyárthatna a bank is. Érdeke, hogy az övét használják. És ha van változás, nincs mutogatás másra, ha nem működik.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9027) Gave válasza CharlieDrop (#9026) üzenetére


Gave
addikt

Általában már így érdemes, igen, mert függetleneknek fenntartani, ez túl komoly felelősség és embertelen igénybevétel. Csak ez is egy kicsit bezárja a piacot, mert ugye innentől alig lesz érdeke bárkinek is, hogy behozza ezeket a fejlesztéseket egy új CMS-re pl.

(#9028) kuyarashi


kuyarashi
őstag

WooCommerce-ben mi az a jelenség jellemzően, amikor a termékeknél eltűnnek a "variációs termékek" és az ár?
Volt már nekem ilyen, lassan felírom, hogy mit kell ilyenkor csinálnom, mert nem emlékszem.
A bővítményeket már letiltottam egyesével, de lehet ezt ellenőrzöm még egyszer, hátha mégis ezzel van a gond.

Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#9029) demweb válasza kuyarashi (#9028) üzenetére


demweb
csendes tag

Nekem ilyen hibám még nem volt.
Lehet valamilyen plugin kapott egy frissítést és ott összeakadt valamivel.
Nézd meg milyen plugin-ek frissültek a hiba beálta közül és tiltsd azokat.
Napi backup ha van azt is érdemes visszaállítani hátha a backupban még nincs benne a bug.

(#9030) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért elgondolkodtató, hogy ha ráereesztek egy wp oldalt a seoinfo.hu validátora mennyi hibát talál bennük. A saját oldalamon is. html validator dettó, css szintén. Ez alapból ennyire pocsékul van megírva? Most pl. random asztalosok honlapját néztem, amik szépek, csak technikailag borzalmasak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.