Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni egy ilyen problémában:

Ok-ra nyomok akkor ezt dobja fel:

és ezután nem tudom befejezni a frissítést.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#36202) Fire/SOUL/CD válasza biasmaster (#36200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És ha lehúzod a HDMI-t, csak a monitor marad?

Lajkó22
Tallózd be az Office XP telepítőlemezét

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36203) biasmaster válasza Fire/SOUL/CD (#36202) üzenetére


biasmaster
csendes tag

HDMI-t lehúzva nem próbáltam. Azt viszont nem szeretném dugdosni. Akkor inkább ne kapcsoljon ki...

(#36204) Fire/SOUL/CD válasza biasmaster (#36203) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem azt mondtam, hogy végérvényesen húzd le, vagy ki/be dugdosd, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy lehúzott HDMI mellet is fennáll-e a jelenség...
(Lehet, hogy úgy is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36205) brd válasza Lajkó22 (#36201) üzenetére


brd
nagyúr

Az első OK előtt keresd meg a tallózás gombbal az eredeti Office telepítőt, utána nyomj OK-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#36206) Lajkó22 válasza brd (#36205) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

azt már próbáltam, de így se sikerült csak más szöveget dobott fel:

(#36207) brd válasza Lajkó22 (#36206) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor az utóbbi nagyobb javítócsomagból kellene kibányászni ezt a file-t. Ha ez sem megy, akkor ezzel a programmal ki tudod szedni az Intaller-beli bejegyzéseit, és így újratelepíthetővé válik (persze ehhez kell majd a telepítője (dobd majd fel rögtön az utolsó SP-t is az Office-ra - ill. a többi frissítést is -, ha jól emlékszem, ez az SP3 lesz).

The only real valuable thing is intuition.

(#36208) flash-


flash-
veterán

sziasztok

olyan kérdésem lenne hogy windows xp ben miért sötétedik el a kép egy perc után?(egérmozgatásra eltünik a sötét kép,és oké lesz minden)pedig NINCS bekapcsolva semmilyen képernyőkímélő,és külsö képernyőkímélő progi sincs bekapcsolva.

ez egy laptop.
nos van ötletetek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#36209) brd válasza flash- (#36208) üzenetére


brd
nagyúr

A laptop saját software tud ilyet gondolom, ott kellene körülnézni. Milyen laptop?

The only real valuable thing is intuition.

(#36210) Fire/SOUL/CD válasza flash- (#36208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézz be a kütyü BIOSába és Screen Safer vagy LCD guard vagy egyéb néven lehet hogy találsz beállítást. Na azt kapcsold ki... nagyon ritkán találkoztam egyébként ilyen kütyüvel, aminek a BIOS-ában van ilyen opció, de létezik ilyen is...

Gyakrabban a kütyühöz adott utility-k szoktak még ilyen dolgokat felügyelni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36211) Poo válasza flash- (#36208) üzenetére


Poo
aktív tag

Energia gazdálkodásnál esetleg nincs beállítva?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36212) hvb


hvb
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy használt gépet és van rajta windows XP matrica serail-lal.
Win XP Prof 64 bit Edition felirattal. Próbáltam többfajta telepítő cd-ről felrakni az említett op rendszert (SP1, SP2), de a serialt egyik sem fogadta el.
Meg lehet tudni, hogy milyen serial ez? Honnan lehet beszerezni hozzá valami médiát?

Köszi
Üdv.

[ Szerkesztve ]

zs.

(#36213) Fire/SOUL/CD válasza hvb (#36212) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az XP-nek volt x64 Edition és 64 bit Edition változata is. Ez utóbbi sajnos az egyik speciális változat, mivel ezt Intel Itánium procikhoz tervezték.

A két változatot nem szabad összekeverni, valószínüleg Te is a "sima" XP Pro x64 edition telepítőkkel próbálkozol, ezért nem fogadja el a kulcsot.
Sajnos azt nem tudom, hogy legális keretek közt, hogy tudsz hozzájutni, ennek a speckó változatnak a telepítőjéhez. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36214) hvb válasza Fire/SOUL/CD (#36213) üzenetére


hvb
tag

Lehet igazad van, mert ez egy IBM MPRO munkaállomás....

zs.

(#36215) copperhead válasza Fire/SOUL/CD (#36184) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi szépen! A "bűvölés" segített. :)

(#36216) dudi


dudi
senior tag

sziasztok!

abba a helyzetbe kerültem, hogy megpróbáltam egy másik gép hálózati megosztásait elérni a rendszergazda fiók alól (nem létrehozott, hanem a beépített admin fiók), de azt írta ki, hogy a fiók jelenleg tiltott. másik felhasználói fiókkal működik és arra is rájöttem, hogy a másik gépen van letiltva az admin hálózati elérése.
Mivel jelszavas megosztást használok, így megoldottam úgy, hogy "net use...", viszont a kérdésem az, hogy nem lehet valahogy megoldani, hogy ne próbálja meg alapból a rendszergazdai fiókkal történő hitelesítést, hanem rögtön feldobja a felhasználónév/jelszó kérő ablakot?

köszi az ötleteket,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#36217) Tosee válasza dudi (#36216) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Azért nem kér hitelesítést, mert a felhasználó a másik gépen is létezik, csak éppen tiltott, ami után már belépni sem enged! Azzal lenne megoldható, ha csinálnál még egy profilt (akár rendszergazda jogosultságokkal) azon a gépen amiről próbálsz belépni a másik gépre!
Ha a másik gépen létrehozott felhasználóktól eltérő nevet adsz meg, akkor kérni fogja a hitelesítő adatokat, hogy az adott gépen szereplő mely felhasználó jogkörével szeretnél bejelentkezni!

Tehát ha hitelesítést szeretnél, akkor eltérő felhasználónevet kell megadni, mert ha a helyi gépen is létre van hozva egy felhasználó ugyan ezen a néven, akkor ezzel fog beléptetni!
Jelszót is érdemes beállítani a felhasználóknak, majd azon a gépen amire be akarsz lépni...
start -> futtatás -> control userpasswords2
felhasználók fül -> a számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni elé pipa (boot után is kérni fogja a win a jelszót)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36218) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám amire nem tudom a megoldást, mert még életemben nem találkoztam ilyennel. Nővérem sikeresen hagyta az 1 éves kisfiát játszani a laptopjával, és a gyereknek sikerült valamit csúnyán elállítania, ugyanis a billentyűzet minden betű esetén számokat ír csak, illetve össze vissza karaktereket. Próbálta már többször újraindítani, a nyelvi beállításokat a billentyűzet beállításait állítani de semmi eredmény. Na most nekem kéznél csak Win7 van és sajna már nem nagyon emlékszem az XP-s beállítási lehetőségekre, és nagyon már ötletem sincs hogy tudnék neki segíteni. Valaki valami ötlet? :F

Ja egyébként egy Toshiba L30M011-es típusú laptopról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#36219) Tosee válasza Fecniii (#36218) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Nem lehet, hogy bekapcsolta a num lock-ot (numerikus billentyűzetet)?
FN + F11 el lehet ki be kapcsolgatni

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36220) dudi válasza Tosee (#36217) üzenetére


dudi
senior tag

üdv,

köszi a részletes választ, amiket írtál én is tudom.

"Tehát ha hitelesítést szeretnél, akkor eltérő felhasználónevet kell megadni, mert ha a helyi gépen is létre van hozva egy felhasználó ugyan ezen a néven, akkor ezzel fog beléptetni!"
<- Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy ne próbáljon meg a helyi felhasználónévvel távoli hitelesítést, hanem rögtön a felhasználónév/jelszó ablakot adja ki? Vagyis el se küldje a helyi felhasználó adatait?

:R,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#36221) Tosee válasza dudi (#36220) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs mit!
Akkor fogja kiadni a hitelesítést kérő ablakot, ha olyan felhasználónévvel próbálsz belépni ami a másik gépen nincs létrehozva!
De megpróbálhatod úgy is amit írtam: control userpasswords2 (részletek az előző válaszomban)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36222) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha XP-t a telepítő CD-ről javítom akkor az adatok és a telepített programok elvesznek vagy meg maradnak? :F

Üdv attis71

(#36223) ollie válasza attis71 (#36222) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Maradnak, de hiba bármikor előfordulhat, így célszerű archiválni előtte.

***

(#36224) attis71 válasza ollie (#36223) üzenetére


attis71
tag

Köszi.

(#36225) Fecniii válasza Tosee (#36219) üzenetére


Fecniii
tag

Köszi szépen, ez volt a probléma :D
Nekem nincs laptopom nem ismerem ezeket a dolgokat, de most már ezt is tudni fogom :)

(#36226) hugoo


hugoo
aktív tag

sziasztok,

A következő lenne a problémám:
winXP alatt amikor a hangerőszabályzót állítom, zavaróan pittyeg. Ha minimumra húzom, akkor is, tehát független attól, h halkítok, vagy max-ra tolom.
Le szoktam venni winXP install után a windows hangokat, figyelmeztetéseket, de ez megmaradt és jó ideje nem tudom kiiktatni.
Várok tippeket, hogy mi lehet a gond ill hogy lehet kikapcsolni.

üdv, köszi!

(#36227) brd válasza hugoo (#36226) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

The only real valuable thing is intuition.

(#36228) hugoo válasza brd (#36227) üzenetére


hugoo
aktív tag

Mit szokás ilyenkor mondani..örök hála :)
Ez amúgy egy feature? Mert kezdett az idegeimre menni és korábban mintha nem lett volna :F

üdv és köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36229) brd válasza hugoo (#36228) üzenetére


brd
nagyúr

Pontosan nem tudom, mert szokásom a nevezett szolgáltatást max. 3 beep után kinyírni az összes gépen, amivel kapcsolatba kerülök, ezért időm sincsen nagyon tapasztalni, de szerintem a hangkártya drivere (is, vagy csak) a "bűnös", mert többnyire azt követően hallatszik a hangkártyán a speaker helyett, hogy telepítésre kerül.

The only real valuable thing is intuition.

(#36230) attis71


attis71
tag

Sziasztok, a telepítővel javítottam az XP-t csak ha a egérrel ráfogok valamelyik ablakra és mozgatom a képernyőn akadozó mozgása van. Ez mitől lehet?

(#36231) attis71


attis71
tag

Sziasztok, a telepítővel javítottam az XP-t csak ha a egérrel ráfogok valamelyik ablakra és mozgatom a képernyőn akadozó mozgása van. Ez mitől lehet?

(#36232) Fire/SOUL/CD válasza attis71 (#36231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem vetted esetleg észre, hogy a felbontás/színmélység is megváltozott a javítást követő indításkor? Ha igen, akkor próbáld meg újra felpakolni a videokari drivert.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36233) hugoo válasza brd (#36229) üzenetére


hugoo
aktív tag

Megnéztem a másik gépen, ott egy fokkal jobb volt a helyzet, mert ez a pittyegés a hangerő szabályozásával együtt halkult, hangosodott. Tehát nem volt egyforma a 'működése' a 2 gépen sem.
De azért ott is leállítottam...

(#36234) attis71 válasza Fire/SOUL/CD (#36232) üzenetére


attis71
tag

Köszi, a driver újra telepítés megoldotta a problémát. :R

(#36235) Kurik


Kurik
tag

Üdvözlök mindenkit! :)

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy fent említett Linksys Wireless-G (WUSB54G ver. 4) usb-s hálózati adapterem.
Rádugom a gépre és ismeretlen eszköznek írja ki, fogom betallózom a gyári driver-t de nem fogadja el, a netről is szedtem már vagy 6 félét hozzá, de egyiket se fogadja el. :(

Haza vittem (mert mamámhoz kell :D ), másik két gépen hibátlanul működik bármelyik driver-rel :(((
Mind három gépen ugyan az a operációs rendszer található (XP SP3)
Valami ötletetek hogy mit lehet vele kezdeni? Vagy...nem tudom... :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#36236) #93794560 válasza Kurik (#36235) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vannak eszközök, amelyekhez először kell feltenni a drivert, és csak utána rádugni a cuccot. Lehet, hogy itt is ez van. Én már jártam így webkamerával.

(#36237) Kurik válasza #93794560 (#36236) üzenetére


Kurik
tag

Tudom, de gyári setup wizzard kér is hogy csatlakoztassam az eszközt, de nem látja mivel ismeretlen. Ezért próbáltam kikerülni egy sima driver-rel...de nem fogadja el... :(
Gondoltam arra hogy egy használt usb portba dugtam (mert csak kettő van rajta :((( ) azért csinálja ezt...mennyire lehetséges ez?

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#36238) #93794560 válasza Kurik (#36237) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam webkamerával az volt, hogy először rádugtam, és ekkor kiírta, hogy ismeretlen eszköz, és így is szerepelt az eszközkezelőben. Ezután már nem települt fel a driver. Azt kellett csinálnom, hogy kihúztam a cuccot a gépből, majd az eszközkezelőből a sárga felkiáltójeles ismeretlen eszközt eltávolítottam, és ekkor újraindítás. S így már felment a driver, és ezután ismét újraindítás jött, és csak ezután csatlakoztattam a webkamerát, amit így már felismert, mert már fönn volt a drivere.
Lehet, hogy nálad is fönn van, mint ismeretlen eszköz, és amíg azt el nem távolítod, addig nem megy föl a driver.

(#36239) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
AMD-s rendszert (780G+SB700) lehet-e és hogyan AHCI driveresíteni utólag?

Másik kérdés: 1TB-s vinyót rakok be adatnak, később talán rendszervinyó lesz (Win7), jó az, ha 4k-s blokkméretet adok meg az NTFS-re formázásnál?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36240) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#36239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Jobb lett vona, ha telepítés előtt gondoskodsz az AHCI driverről így: [link]
Utólag is kivitelezhető, de zt soha nem szoktam javasolni, mert orosz rulett kategória, de ha ezt választod, akkor kb így: [link]
(Értelem szerűen más a deszka a HSZ-ben, más az AHCI driver is, stb stb, de a menete ugyanaz)

2. Igen, mivel az alapértelmezett foglalási egység 4k NTFS esetén

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36241) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#36240) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönöm, annyira nem létkérdés, hogy kockáztassak:R

Másik kérdésre valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36242) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#36241) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen másik kérdésre, én csak kettő kérdést látok? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36243) Poo


Poo
aktív tag

hali

nem egészen ez a kérdés megfelelő helye de megpróbálom.

office 2003ban hogy lehet alapértelmezetté tenni konkrétan azt a beállítást amit ctrl + f1(Munkaablak) csinál hogy minden megnyitott fájlnál ott legyen az a munkaablak. :R
Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36244) Fire/SOUL/CD válasza Poo (#36243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem egészen értem a kérdést, mivel pl az Excel vagy Word stb CTRL+F1-el csak kiteszi a súgót a jobb szélére az ablaknak.
Ha meg pont ezt szeretnéd megszüntetni vagy "előcsalni", akkor minden office alkalmazásban(word, excel, powerpoint stb stb) külön-külön az Eszközök menü/Beállítások/Megjelenítés fül és kiveszed vagy "behúzod" a pipát az Indítás munkaablakkal lehetőség elől.

(Amúgy van Office 2003 topik) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36245) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Karácsony előtt kezdődött, hogy elmegy a net(kábeles). Időközönként újraindul a modem. Lehet ennek köze az XP-hez? Azért kérdezem, mert egyszer már XP újrarakásakor nem volt valamiért, sokat kínlódtam vele, de viszont W7-en volt.
Már unom, hogy vagy nincs net vagy ha játszok, pont játék közben megy el.

(#36246) Poo válasza Fire/SOUL/CD (#36244) üzenetére


Poo
aktív tag

Jah ja én is erre gondoltam de hiába van bepipálva akkor sem úgy nyílik meg mint ha egy új office-t(pl word) nyitnék meg és ha megnyitom a kívánt doksit és beállítom h így nézzen ki és rámentek akkor köv megnyitáskor is az előző nézettel nyitja meg.szal nem értem. :(

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36247) Fire/SOUL/CD válasza Poo (#36246) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálam így van és nincs vele gond, megjegyzi, nem kell állítgatni: [link]

harry3
Ha biztosan nem a szolgáltatódnál van a gond, akkor futtass le egy-két víruskergetőt, pl ezt MBAM
(ingyenes, letöltöd, frissíted, teljes ellenőrzést futtass a rendszerpartíción)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36248) Kurik válasza #93794560 (#36238) üzenetére


Kurik
tag

kipróbáltam újra hátha még is valamit elrontottam... de nem...oda elfajult a dolog hogy újra dobtam az xp-t ;] de a gép számára akkor is ismeretlen, ha letörlöm a kütyüt-->újraindít--> driver-->újra indít-->csatlakoztatom... ismeretlen :(

Se manuálisan, se automatikusan... szerintetek ha valami driver telepítő programmal rákerestetnék lenne esélyem? és tud valaki ajánlani egy jó fajtát? :B

Őszintén megmondom azért bosszant ennyire a dolog hogy otthon másik két gépen (amin próbáltam) működik... :((

(Köszönöm a segítséget és a kitartást) :R

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#36249) Tosee válasza Kurik (#36248) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Más usb eszköz működik a gépen? Ha esetleg az sem, akkor érdemes megnézni BIOS-ban, hogy nincs-e véletlenül letiltva az USB!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36250) Kurik válasza Tosee (#36249) üzenetére


Kurik
tag

Kettő van ezen az őskövületen :DD egyik az egér(ezt nem problémás neki elkezelni :) ) a másik a wifi lenne...

Miért szerinted ha beledugok egy usbhub-ot (a ketyere meg a gép közé) attól felismerné? sztem nem mert ez az oprendszer nem látja... ugye?
Most itt vagyok Mamánál és most tudom is tesztelni ha írtok :D

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.