Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) brd válasza Fire/SOUL/CD (#36899) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi. :) De XP alá eleve olyan vezérlős SSD-t érdemes szerintem venni, amelynek a vezérlője magától bír garbage collection rutinnal, pl. JMF618, T6UG1XBG, vagy bizonyos korlátokkal a S3C29RBB01, G2 stb.

The only real valuable thing is intuition.

(#36902) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

vannak olyan programjaink, amik a windows valamilyen kódja alapján generált egy kulcsfilet.ez a kulcsfile kell ahhoz,hogy a program elinduljon.

kipróbáltuk, ugyanazon a gépen uj windows alatt sem megy,ugyanakkor átmásolt majd életre keltett windowssal megy másik gépen.

mi az a kód, ami alapján generálták a kulcsfilet? szerintetek?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36903) Fire/SOUL/CD válasza brd (#36901) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát igen, XP alatt már nagyon meg kell válogatni milyen SSD-t vesz az ember.
(Egyes Intel SSD-khez adnak külön drivert a TRIM-hez, és/vagy kötelező az AHCI használat, ami ugye megint csak egy "plusz kört" jelent XP esetében...[link])

bajnokpityu
Általában valamilyen rendszerinfók alapján generálódnak, tipikusan ilyen szokott lenni a számítógép neve, vagy a felhasználó neve.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36904) stanley_ válasza kraftxld (#36888) üzenetére


stanley_
tag

felhívtam őket közölték hogy ezt ők nem adhatják ki
ezért felhívtam a microsoftot ahol elmondták hogy ők sem tudnak ebben segíteni ez igazábol a dell dolga lenne.

Ők viszont közölték hogy ez egy technikai infós vonal szóval mehetek ahova akarok.

Hál istennek megoldottam másként de igazából velük (microsoft, de főképp a dell) annyit értem mint halottnak a csók.

Köszönöm a segítséget fiúk :)

(#36905) Воланд válasza stanley_ (#36904) üzenetére


Воланд
titán

Itt csak az az érdekes, hogy szvsz a dellnek (számla felmutatása ellenében) adnia kellett volna matricát, hiszen egyszer már kifizetted az oprendszert is, arról meg nem tehetsz, hogy ennyire sérülékeny a cucc.

Beviszed valami hivatalos dell szervizbe, megmutatod a számlát, láthatják, hogy tiéd, kifizetted, meg ott a gép, alján a lekopott matrica és ennyi. Furcsa, hogy ez nem így működik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36906) #00809728


#00809728
törölt tag

Tiszteleltem!

Hívatalos xp van a gépemen.Asszonykám és a 3 éves gyermekem gyakorlotak az szgépen és mostanában hibaűzenettel indul el a gépem.
Állítolag kitőrőltek valamit ezt valloták be.
Gondoltam csak frissitem az xp-t de az a lemezemet oda adtam a szomszédnak aki sajnos nem találja.
Vettem egy másik xp-t de természetesen ennek más a kodja igy nem tudom a régit frissiteni.
Honnan tudom kiolvasni a régi szériakodot a szgépból....
Vagy akkor gyalulni és felrakni az új szerzeményt....Régit sajnálnám azért elveszni még sulinetes korszakba vettem nem volt olcsó

(#36907) Воланд válasza #00809728 (#36906) üzenetére


Воланд
titán

Everestel vagy AIDA64-el meg tudod nézni.

Szoftver, Licencek menüpont alatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36908) localhost válasza Воланд (#36907) üzenetére


localhost
Közösségépítő

másik módszer

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36909) Воланд válasza localhost (#36908) üzenetére


Воланд
titán

Kösz, ment is a könyvjelzők közé.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36910) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy van e különbség a windows xp sp2es telepítés majd rá az xp3at vagy az egyből sp3at telepítés között?
Mert a tisztaszoftver általi az csak sp2es, de nem tudom melyik a jobb, hogy az updatelelm sp3am vagy egyből sp3ast telepítok? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36911) Воланд válasza szabonagyur (#36910) üzenetére


Воланд
titán

Nincs különbség, max időben (ha integrált az sp3, akkor már úgy települ, nem kell telepítés után még azt is feltenni, de ennyi).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36912) szabonagyur válasza Воланд (#36911) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi szépen:)
Csak mert vhogy feltévedtem a microsoft oldalra és ott az sp3nál előfeltétel volt az sp2 amit nem igazán értettem:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36913) Воланд válasza szabonagyur (#36912) üzenetére


Воланд
titán

Akkor viszont én értelmeztem félre a kérdésedet, vagy nem volt világos számomra amit írtál.

Ha van egy sp2-es xp-ed (gondolom integrálva van a telepítőbe, nem kell már neked külön feltenni, hiszen felmegy magától) akkor arra minden gond nélkül fel tudod tenni az sp3-at.

És igen előfeltétele az sp3-nak az sp2.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36914) szabonagyur válasza Воланд (#36913) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mondjuk akkor egy sima sp nélküli xpre nem tudnám felrakni egyből az sp3at ez nekem új?
mert most letöltöttem egy sp3as beuhera nélküli xp-t és fel raktam de akkor ez van olyan jó mint ha felraktam volna az eredeti sp2es + hozzá netről az sp3at?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36915) Воланд válasza szabonagyur (#36914) üzenetére


Воланд
titán

Nem, sima xp-re nem tudod egyből feltenni az sp3-at.
Ha van eredeti lemezed, akkor minek kell letölteni mást?
Amúgy igen, ugyan az.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36916) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#36915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nem, sima xp-re nem tudod egyből feltenni az sp3-at."
Dehogynem ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36917) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#36916) üzenetére


Воланд
titán

"hálózati telepítőcsomag informatikusoknak és fejlesztőknek"

Nem hiszem, hogy az lenne. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36918) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#36917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Öreg hiba, ha nem hiszed, de ha gondolod ezt is letöltheted: [link].(ugyanaz, amit előbb linkeltem csak másképp) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36919) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#36918) üzenetére


Воланд
titán

Nekem nem kell, elvagyok én a w7-en, vm alatt meg jó a sima xp.

Amúgy meg itt a user guide, alap, hogy átlagfelhasználó felé ezt kommunikálom, félreértések elkerülése végett.

De szerintem majd meglesem az általad linkelt lehetőségeket is, bár mire odajutok, hogy rendszergazda lesz belőlem, nem hiszem, hogy fogok még xp-vel találkozni, legalábbis remélem, hogy így lesz.

Szerk.: Mármint a kérdező nem informatikus és fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36920) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#36919) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régebben( tényleg régebben), nem lehetett felpakolni csak úgy az SP-ket, mert kellett az előző megléte: Hákuná Mátátá ;]

Jelenleg viszont az MS ezt már megoldotta(mondjuk nem volt nehéz, mióta az XP SP2 támogatása megszűnt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36921) csejó


csejó
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segiteni a gondjaimon.
A vas: Dell Latitude D-520 1 G RAM >200 HDD
O.S.: WinXP Home SP2

a gond: Avast tájékoztatott, hogy letiltott egy Rootkit behatolást, majd javasolta, hogy a legközelebbi gépinditáskor csináljon boot-idejű ellenőrzést.
"Újrainditsam most? Y/N)
Igen után az ujrainditáskor betöltődött a BIOS, azután boot leállt, a képernyő fekete, bal felső sarokban villog a kurzor.
"És akkor ez már mindig így marad?"
Van-e valakinek hasonló tapasztalata?

(#36922) csejó


csejó
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segiteni a gondjaimon.
A vas: Dell Latitude D-520 1 G RAM >200 HDD
O.S.: WinXP Home SP2

a gond: Avast tájékoztatott, hogy letiltott egy Rootkit behatolást, majd javasolta, hogy a legközelebbi gépinditáskor csináljon boot-idejű ellenőrzést.
"Újrainditsam most? Y/N)
Igen után az ujrainditáskor betöltődött a BIOS, azután boot leállt, a képernyő fekete, bal felső sarokban villog a kurzor.
"És akkor ez már mindig így marad?"
Van-e valakinek hasonló tapasztalata?

(#36923) csejó


csejó
csendes tag

Bocs :(( az előbbi duplázás nem volt szándékos...

(#36924) mexel


mexel
veterán

Talán tud valaki segíteni. Egy gépen vissza kellene kapcsolnom az automatikus lejátszást. A registryben beűllítottam a cd runt 1 -re, az megvan. A meghajtó tulajdonságainál is bekapcsoltam, és beállítottam hogy dvd berakásakor indítsa a Mediaplayer Home cinemat. Akármit csinálok, nem megy. Van még olyan hely ahol lehet állítgatni valamit? (csoportházirend is megvolt, mindkét helyen alapon van és a szolgáltatásoknál is megy a Rendszerhéj hardverfigyelése menüpont, mert enélkül nem menne.)
A feladatkezelő letiltása okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#36925) Tosee válasza mexel (#36924) üzenetére


Tosee
őstag

Esetleg még ezt megpróbálhatod:
Start/Futtatás: gpedit.msc
Számítógép beállításai -> Felügyeleti sablonok -> Rendszer -> Automatikus lejátszás kikapcsolása -> Letiltás

Ha ez sem, akkor lehetséges, hogy valamilyen telepített szoftver blokkolhatja az automatikus indítást...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36926) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ámberek, gondom van.
ősrégi telepitőkbe beleintegrálták az autómatikus javítást.ez általában olyan gépeknél egyszerű gyors megoldás volt,ahol rossz portra dugták a rendszerwinyot.

a mostani sp3as telepitőknél viszont ha ezt kérem,akkor külön CDt kér.

hogyan tudnám autómatikusan rendberakatni a rendszert?
most sajnos kérdés nélkül mellé telepit egy uj windowst...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36927) #00809728 válasza Воланд (#36907) üzenetére


#00809728
törölt tag

Köszönöm :C :R

(#36928) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#36926) üzenetére


bajnokpityu
félisten

következő kérdésem meg az lenne, hogy a géphez adott kulcsot hogyan tudom kiolvasni?
valamint a vazérlőpult rendszernél a nevem alatt mi az a kód?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36929) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Hogy tudom az os-ben letiltani az egyik magot?
Azt szeretném, hogy csak egy magot használjon az oprendszer.

Köszi

(#36930) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

egy olyan batchben futtatható "tool"-t, parancsot keresek XP-re, ami ki irja a hálózati kapcsolat sebességét (10full, 100 half), erre lennék kiváncsi, hogy milyen sebességgel van csatlakoztatva a kapcsolat(ok).

Ipconfig, systeminfo, chknic, netstat, linkspeed, ezek nem tartalmazzák a számomra szükséges infót.

Tud valaki ilyet?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Csontikka

(#36931) Lacpac válasza Lacpac (#36929) üzenetére


Lacpac
őstag

Megtaláltam

(#36932) _Gudella


_Gudella
senior tag

Hirtelen valami újabb Vsync probléma jelentkezett nálam XP alatt, ami szerintem régebben nem volt.

Azt már megszoktam hogy pl ablakok mozgatása hülyén néz ki XP alatt, mert nincs közben Vsync (tudtommal ez ellen nem lehet tenni semmit), de újabban olyan helyeken is vsnc hiba van a képen ahol eddig nem volt, mint pl youtube videók lejátszása, vagy Quicktime videók.

Mit lehetne tenni ez ellen? (ATI driver újratelepítése nem segített..)

(#36933) rii


rii
nagyúr

ha a vin-xp nem tudta végigvonni az sp3 telepítését, akkor hogy tudnám rávenni, hogy újra kínálja fel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36934) brd válasza rii (#36933) üzenetére


brd
nagyúr

Kézzel elindítod a Start Menüből, vagy az IE-ből a Windows Update-et. Ha nagyon nem megy másképp, akkor ezt is letöltheted.

The only real valuable thing is intuition.

(#36935) localhost válasza Lacpac (#36929) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Csavarhúzó 2.0

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36936) localhost válasza bajnokpityu (#36928) üzenetére


localhost
Közösségépítő

erre gondolál???

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36937) bajnokpityu válasza localhost (#36936) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,közben megtaláltam én is.
most már csak azt akarom összebarkácsolni,hogy be is bootoljon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36938) mexel válasza Tosee (#36925) üzenetére


mexel
veterán

Igen, írtam, ez is megvolt (csoportházirend). Ezt próbáltam alapon és konfigurálva is. Egyszerűen már idegbajt kapok, hogy miért nem akarja lejátszani automatikusan semmivel a berakott dvd-t.

(#36939) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali. Feltettem Win 7 mellé az xp Winter Edition-t. Sok gond van vele de az, hogy ki sem lehet kapcsolni az már tényleg elég idegesítő. nem reagál a kikapcsolásra és az újraindításra sem. Ötlet?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36940) localhost válasza Adonimus (#36939) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Winter edition megoldás

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36941) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Van egy "kis" gondom... Összetojta magát az XP, és újra kellett tennem. Két merevlemezem van.
1., 500MB-os Samu (ezen van az XP)
2., 1TB-os Samu

Az 1TB-os merevlemezemen minden mappa írásvédett lett, és nem tudok a mappát kivenni írásvédettség alól, így sem törölni, sem belemásolni nem tudok. A gondom az, hogy közel 800MB adat van és nem tudom kiírni DVD-re (meg nem is akarom, ami azt illeti)

Ezt dobja a nyerőgép: [link]

Hogy lehetne megszüntetni az írásvédettséget? :(
Egy felhasználó van XP alatt létrehozva, az rendszergazda.

(#36942) Воланд válasza ForRedGlory (#36941) üzenetére


Воланд
titán

Fájl vagy mappa saját tulajdonba vétele a Windows XP rendszerben

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36943) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok!
Megnéznétek ezt a videót

Augusztus óta küzdök ezzel a hibával, mióta megvettem a Samsung hd103sj típusú winyót. Lehet windows probléma is, nem tudom. A játékok egész biztosan nem bugosak! Több windowst verziót is kipróbáltam, de mindegyiknél ugyanez a hiba. Amúgy a rendszer stabil.

Ha a következőképpen írom ki akkor előfordulhat ilyen probléma?

Ha egy xp telepítőt akarok kiírni neroval vagy bármilyen más íróprogrammal akkor jó ha a következőképpen teszem: daemonba berakom a képfájlt neronál beállítom a cd másolást forrás: virtuális meghajtó (daemon) cd másolás

Előfordulhatnak telepítés utáni hibák pl.:a játékokban fagyás vagy nem úgy működik úgy ahogy kellene, de amúgy a rendszer stabil.

[ Szerkesztve ]

(#36944) ForRedGlory válasza Воланд (#36942) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:R :R :R

(#36945) sfdrakex válasza kisharo (#36943) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kiírni Os-t simán neroban cd/dvd kép égetésével is lehet, ahogy minden image fájlt is lehet így kiírni. Az adatlapodat esetleg töltsd ki, írd oda milyen géped van.

A játékokban mi is a gond? A videón nem tudtam a hiba üzit elolvasni elég rossz a minősége.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36946) kisharo válasza sfdrakex (#36945) üzenetére


kisharo
csendes tag

Mint a videónál is írtam nézd az órát, nem a videó minősége miatt megy ilyen gyorsan.

(#36947) chungee


chungee
addikt

Olyan kicsi laptopot vett az ismerősöm, aminek nincs is optikai meghajtója. Valami Asus. Kéne rajta win újratelepítés. Külsős optika nincs. Gondolom pendrive-val lehet. De egyszerűen másoljam rá CD-ről:F

(#36948) rii válasza brd (#36934) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!

sikerált!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36949) sfdrakex válasza chungee (#36947) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt egy leírás hogyan tudsz XP-t telepíteni usbről.

(#36946) kisharo

Csak régi játékoknál csinálja, vagy újabbakkal is?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36950) chungee válasza sfdrakex (#36949) üzenetére


chungee
addikt

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.