Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) akaido válasza #04441088 (#35941) üzenetére


akaido
addikt

[FLAC for Windows with installer] Hátha ez segít. Amennyiben nem, akkor lehet a 16 bites XP alrendszer sérülhetett? esetleg egy alapos virnyekergetést javasolnék.
Az összes többi média fájlt le tudod játszani?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35952) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Mi az hogy a telepítő nem találsz a számítógépben merevlemezes meghajtót?!

Az tény hogy nem erdeti Windows példányom van, de ez már a 3. verzió ami ezt írja a telepítő betöltése után, ebből eggyel régen simán fel lehetett rakni

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35953) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#35952) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valószínűleg AHCI módban van a SATA üzemmód a BIOS-ban. Lépj be az alaplap BIOSába, majd keresd meg a SATA Mode (vagy hasonló) beállítást és rakd át IDE-re. Mentsd a BIOS módosításokat(általában F10) és próbáld újra a telepítést.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35954) ErosenZold válasza Fire/SOUL/CD (#35953) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Keresgettem de sajnos Fujitsu Siemens Amilo 1505 (a régi nem a Core2Duo-s) BIOS-ban szinte semmit sem lehet állítani

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35955) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#35954) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35956) jpunk


jpunk
csendes tag

Üdv!

Lenne egy problémám. Most vettem használtan egy alaplapot.
Szépen elindul azzal nincs gond, de mikor elakarok inditani egy Windows install-t, elkezd bootolni a cd/dvd-ről és egyszerűen lefagy vagy újraindul egyből.
Próbáltam több féle cd-rommal dvd-rommal, több féle cd-ről dvd-ről, több féle windows-t (xp-t vista-t) mindig ugyan az.
Kérdésem lehet hogy azért nem megy mert nem megfelelő bios van fent?
Mert inditásnál ha jól láttam kiirt ilyet hogy UNKNOWN FLASH TYPE.
Vagy a lap lehet rossz?
Valakinek valami ötlete?
Thx.

(#35957) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Van egy magyar nyelvű Campusos Windows XP Professional SP2 oprendszerem. Az lenne a kérdésem, hogy letölthető-e hozzá angol nyelvi csomag, mert igazából nekem angol nyelvű szoftverre lenne szükségem.

(#35958) Fire/SOUL/CD válasza jpunk (#35956) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A BIOS van valamiért elszállva, ami alapvetően 3 okból szármathat

1. Hibás a deszka
2. BIOS frissítést nem megfelelően hajtották végre(rossz verzió/nem befejezett frissítés stb)
3. Nagyon ritkán, szemétdombról szedett XP telepítő

Annyit próbálj meg, hogy kikapcsolod a gépet, és vedd ki az elemet az alaplapból, várj egy pár percet, majd rakd vissza az elemet és kapcsold be a gépet.
Most biztosan "elszáll" a BIOS, és CRC hibára hivatkozik(ami ez esetben jó), egyből menj be a BIOS-ba, keresd meg a Load BIOS Settings vagy BIOS defaults vagy hasonló opciót és használd. Mentsd el a BIOS módosításokat(mindenféle állítgatás nélkül, most nem ez a lényeg) általában F10 és próba. Remélhetőleg eltűnik ez a hibaüzenet. Ha igen, akkor meg ismét lépj be a BIOS-ba, és a szükséges beállításokat végezd el(pl floppy meghajtó letiltása, integrált cuccok engedélyezése/tiltása stb stb)

Ha ez nem segít, akkor még meg lehet próbálkozni BIOS-t frissíteni

A deszka típusát(pontos típusát) megadhatnád...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35959) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Leírom a dolgokat:

-Az a helyzet, hogy egyik percben van netem, a másikban nincs.
-Amikor van, akkor is tetű lassú és alig-alig hozza be a holnapokat.

Viszont: ha fellépek és fel is enged(mert akkor épp volt net) egy netes játékba: CS: S ,COD2 stb.. akkor ott jó a pingem, nem fagyok ki, tehát olyan mintha normális lenne a netem.
Torrenten is megy a letöltés rendesen.
Wifin is megy apam telojan.

Mi lehet a baj? Miert nem jó egyik böngészőben sem, amikor meg torrentben, játékokban... stb.-ben jól megy. :R :R

(#35960) Fire/SOUL/CD válasza #04441088 (#35959) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ki a szolgáltatód, mert ha a DIGI, akkor más topikokban is panaszkodnak ilyen jelenségre mostanában. Az, hogy a böngészés lassú, de a torrent/játékok nem, annak az is lehet az oka, hogy míg böngészéskor alapvetően HTTP alapon zajlik a kommunikáció, addig játékoknál/torrentnél nem.

staker #35961
Szolgáltatóddal felvetted már a kapcsolatot? Esetleg nincs egy szomszéd/ismerős stb, akinek szintén ez a szolgáltatója és megkérdezhetnéd, hogy nála mi a helyzet?
Ez azért lenne fontos, hogy kiderítsd, hogy csak nálad van-e ez a jelenség, mert ha igen, csak akkor érdemes nekilátni az XP "bűvölésének"...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35961) #04441088 válasza Fire/SOUL/CD (#35960) üzenetére


#04441088
törölt tag

Externet.

(#35962) #04441088 válasza Fire/SOUL/CD (#35960) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szolgáltatóval felvettem már. Kijött pár napja egy szerelő, megmért pár dolgot, azt mondta hogy minden oké. Környékemen nem tudok externetesről. De egyszerűen nem tudom hogy mi a baj, Gondoltam arra, hogy az integrált hálókari meghalt. Vettem egy újat, összedugtam mindent 1 napig rendesen volt net, másnap megint elment össze vissza... Felnyomattam az XP-t Win7 helyett erre megint jó lett 1-2 napra, de most meg nem jó.

(#35963) #04441088


#04441088
törölt tag

Már benne vagyok amúgy egy szolgáltatóváltásos dologban csak kérdés, hogy hogyan fog összejönni, ha az hogy átírjam a router konfigjában (routerlogin.net) a nevet+jelszót ha épp nem jön majd be az oldal...

(#35964) Poo válasza #04441088 (#35963) üzenetére


Poo
aktív tag

Router nélkül próbálkoztál már?csak közvetlen kapcsolat vajon úgy is ez a helyzet bár nem hinném h a router de esetleg egy próbát megérhet.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35965) #04441088 válasza Poo (#35964) üzenetére


#04441088
törölt tag

Próbáltam, úgy sem jó:(

(#35966) Fire/SOUL/CD válasza #04441088 (#35965) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg futtass le egy pár víruskergetőt, pl MBAM Free vagy egy-két ismertebb gyártó online scannerét, hátha valami csúnyaság garázdálkodik a háttérben. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35967) steevo válasza Lenry (#35949) üzenetére


steevo
csendes tag

A rendszervisszaállítás kikapcsolása is meg volt. :D A lapozófájlt megoldom. Erre látod nem gondoltam. :D Köszönöm a segítséget.
Próbáltam még úgy is karcsúsítani, hogy a frissítések után hátramaradt dolgokat is törölgettem.
Egyéb ötlet, hogy hol nézzek még szét (felesleges fájlok után)?
Előre is THX!

(#35968) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

32 bites XP alatt kb 3 hete jelentkezett az a probléma, hogy bootolás során egyszer csak mintha megtorpanna a folyamat, aztán nem adja ki a gép a képet a monitorra. Próbáltam visszaállítani a rendszert korábbi időpontokra, többször is, de ugyanazt a jelenséget produkálta.

Utána újrainstalláltam a rendszert, ugyanaz a probléma megmaradt. Két érdekesség van:
- ha először csökkentett módban indítom és utána újraindítom, minden OK, rendesen megy a rendszer
- ha rendesen indult az XP és utána újraindítom, akkor is minden rendben.

Videokártya tesztek lefutnak, rendszer stabilitási teszt is OK, nem találok vírust, mit gondoltok mit próbáljak még ?

Köszönöm !
Tbor

(#35969) #04441088 válasza Fire/SOUL/CD (#35966) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hát öcsém köszi a segítséget. Feltettem ezt az MBAM Free-t és képzeld, működik a net rendes sebességgel:) Talált 5 trójait +/és az egyik valami fertőzött memóriafolyamat volt.
:R :R :R :R :R Lehet hogy emiatt nem volt netem rendesen :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#35970) Fire/SOUL/CD válasza #04441088 (#35969) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen esetben, mindig frissítsd az MBAM adatbázisát és hetente/ 2 hetente futtass egy teljes vizsgálatot. AZ MBAM az egyik legjobb eltávolító képességgel rendelkező szoftver, ezért kiegészítő védelemnek szoktuk javasolni. A másik (szintén ingyenes) progi, amit javasolni tudok(szintén nem valós idejű védelem, hanem időszakonként kell/célszerű lefuttatni) az az Emsisoft Emergency Kit. Ez a szoftver az egyik legnagyobb adatbázissal rendelkezik, noha vannak fals találatai(téves találatok), de ilyen helyzetben, mint a Tied, mindenképpen javasolnám ezzel is átnézni a gépet.
Sajno előfordulhat, hogy az MBAM sem talált meg minden kártevőt, lehet, előfordulhat, hogy visszafertőződik a rendszer..."2 kereső többet lát" és ha ez a 2 nem talál semmit, akkor 99,9% hogy nincs több kártevő a masinán...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35971) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

az miért van, hogy a laptopra való telepítés után ugye újraindul a gép, rendre bejön a "Nyomjon meg egy..." cucc, de innen nem hajlandó tovább lépni. Ugye ilyenkor nem kell nyomni semmit, de innentől csak villog az utolsó pont és ennyi, nem történik semmi.

Már az 5. fajta xp-t próbálom ma és kezdek ideges lenni. :o

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35972) Воланд válasza ErosenZold (#35971) üzenetére


Воланд
titán

Az "5. fajta xp" és tsa-val lesz a gond, szvsz valami gányolt szemetek és nem tud betölteni valami drivert. Próbáld meg elindítani csökkentett módban

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35973) ErosenZold válasza Воланд (#35972) üzenetére


ErosenZold
senior tag

ilyenkor még nehézkes a csökkentett mód, mert még magát a windows-t nem rakta fel csak a telepítő filekat másolta fel ugye

Amúgy kétlem, hogy gányolt szemét lenne az amibe maximum a frissítések vannak integrálva ill. SATA driver mert ugye az meg nemárt

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35974) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#35973) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

előtte nem volt pl Linux a gépen?
Az XP telepítővel letöröltél minden partíciót, majd újra létrehoztad és formáztad is?

Olyan, amiben SATA driver van integrálva? És az szerinted nem árthat?
Dehogynem. :K Honnan tudod, hogy azok a SATA driverek, milyen chipsetes alaplaphoz készültek?
Szerezz egy eredeti XP telepítőlemezt, azzal nem lesz gondod...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35975) ErosenZold válasza Fire/SOUL/CD (#35974) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Onnan hogy próbáltam SATA integrálás nélküli xp-t is és az meg nem ismerte fel a HDD-t úgy meg nehézkes a telepítés. És régebben is xp volt ezen a szaron és ment is, de mostmár azzal a cd vel se lehet felrakni amivel eddig faszán ment

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35976) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#35975) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, milyen kütyüről is van szó? (A típusa pontosan)
Ha van a BIOSban olyan opció, hogy SATA Mode, akkor az most AHCI-n van. Ha lehet, állítsd át IDE-re, majd az eredeti telepítővel próbáld újratelepítést(nem azzal, amiben integráltak drivereket)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35977) ErosenZold válasza Fire/SOUL/CD (#35976) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Fujitsu Siemens Amilo Pi 1505
BIOSban konkrétan a boot sorrenden és a pw-n kívül SEMMIT sem lehet állítani.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35978) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#35977) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, bocsesz, már kérdezted egyszer és meg is néztem, hogy ennek a laposnak a BIOS-ában nincs ilyen funkció. :W
Csak abban maradtunk (privben), hogy vagy egy particionáló progival, vagy Linux LiveCD-vel újraparticionálod...
Ezt egyébként megtetted? És amúgy milyen chipsetje van, véletlenül nem Intel 945GM?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35979) ErosenZold válasza Fire/SOUL/CD (#35978) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ez a gebasz hogy igen :D De most megpróbálok egy Win7-et. Igaz 512 ram van ben de megpróbálom... Le kell majd nagyon butítanom

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35980) pinnacle


pinnacle
nagyúr

.xps dokumentumot, hogy kell megnyitni XP alatt? Elméletileg a program fent van, igaz még sohasem próbáltam, de nem nyitja meg. Lehet, hogy be kellene kapcsolni, de a Win7-el ellentétbe, ezt a panelt nem találom.

(#35981) Воланд válasza pinnacle (#35980) üzenetére


Воланд
titán

Vagy így vagy ezek közül valamelyikkel. Azt a panelt nem is fogod megtalálni xp alatt, mert w7-nél már be van építve az xps viewer, ott csak ki és be tudod kapcsolni azt a szolgáltatást.

Szerk.: Jah arra figyelj, hogy az ms megoldásához Microsoft .NET Framework 3.0 kell.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35982) pinnacle válasza Воланд (#35981) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a segítséget! Telepítésnél jelezte, hogy fent van már az alkalmazás, de ezek szerint valami hiányzott.

(#35983) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!!

Win xp pro van fent az egyik gépemen és minden induláskor azt írja ki, hogy nem találja a csrss.exe fájlt mit lehet ilyenkor ezzel kezdeni? Win xp cd-t átnéztem, de ilyen nincs is rajta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#35984) Fire/SOUL/CD válasza Speeedfire (#35983) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre egy víruskeresést javasolok számodra is

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35985) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#35984) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs vírus, már több keresővel is megnéztem. Anno az volt, de törölte is. Viszont így, hogy nincs csrss.exe fizikálisan se, minden induláskor sír nekem. Most vbox alatt telepítettem egy xp sp3-at felmásoltam a csrss.exe-t a "rossz" gépre. Most úgy indul el, hogy a win32 alkalmazásként nem tudja futtatni. Újra rakni meg nem szeretném a rendszeremet. :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#35986) Fire/SOUL/CD válasza Speeedfire (#35985) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Automatikusan indulók között megnézted már? Ha ott van, akkor töröld ki...
(MSCONFIG indít/Automatikus indítás fül)

pl Total Commander-el (vagy bármi más filemanagerrel, lényeg a rejtett fájlok megjelenítése) keresd végig a HDD a fájl után és ha találatok vannak, azokat töröld.
registry-t is átkutathatod manuálisan ezzel az ingyenes progival (lite verziót szedd le)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35987) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#35986) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A ccleanerrel néztem már az induló programokat ott nincs benne.

TC-vel is meglestem már.

A ccleaner elvileg kipucolta már a registery-t is, elég tanácstalan vagyok. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#35988) mAtech


mAtech
aktív tag

Helló!
Olyan probléma merült fel, hogy egy XP-s PC elkezdte eldobálgatni a külső USB-s tárolóegységeket. Pen-Drive, külső HDD. Több típust is. Külső HDD ideig óráig megy, de a pendrive-ok abszolút nem. Azt írja ki, hogy az eszköz nem felismerhető (korábban meg felismerte).
Mi lehet a gond? Esetleg a gép tápja kezdi feladni a harcot? Vagy az XP omlik össze?
Defender és NOD (legújabb version) nem talált semmi gyanúsat. Gondolom így a vírus, stb kizárható. Legújabb frissítések is fent vannak. Passzolom.

Másnál ha ilyennel találkoztam, akkor csak az XP reinstall segített.

5let?

Köszi, A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#35989) akhilleus86


akhilleus86
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. Hogy lehet 1 angol eredeti XpSp3-at Magyarra változtatni?
Ha lehet akkor 1 kicsit szájbarágós(részletes) leírást légyszi!
Köszi! Üdv!

Utálom azokat akik nem képesek legalább 1 települést megadni az adataikban....

(#35990) Fire/SOUL/CD válasza akhilleus86 (#35989) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Letöltöd, telepíted, de előtte készíts mentést a rendszerről, nem biztos, hogy fel fog menni (ezt a csomagot még sosem telepítettem sehol, ezért nem tudom, mit fog kezdeni az SP3-al)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35991) akhilleus86 válasza Fire/SOUL/CD (#35990) üzenetére


akhilleus86
csendes tag

Hali! Azt írja ki, hogy sp2... nem telepíthető! Sp3-van túl ujj neki?

Utálom azokat akik nem képesek legalább 1 települést megadni az adataikban....

(#35992) brd válasza Fire/SOUL/CD (#35990) üzenetére


brd
nagyúr

Ez csak egy frissítés a már feltelepített MUI-hoz, ami amúgy fizetős, és csak speciális licence konstrukcióban érhető el (a Retail/OEM dobozos win-ek nem ilyenek). A többiért magánban kereshető vagyok, limitált számú érdeklődő által. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#35993) Fire/SOUL/CD válasza brd (#35992) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ezért is írtam le, hogy nem biztos, hogy az csak úgy simán fel fog menni, azóta rákerestem: [link]
(Telepítettem mát MUI-t, de azok Corporate változatok voltak) ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35994) Воланд válasza mAtech (#35988) üzenetére


Воланд
titán

Eszközkezelőből távolítsd el az usb-vezérlőket, majd indítsd újra a gépet, ilyenkor az xp felteszi magának az illesztőprogramot, ha mégsem akkor az alaplapgyártó honlapjáról szedd le a megfelelő drivert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35995) G-abor


G-abor
csendes tag

Hello !

Segítséget kérnék. Az XP-m előfordult, hogy csak többedszerre indult, mindig ott fagyott le, amikor a windows felirat alatt fut a betöltésjelző csík. Ilyenkor csak áramtalanítással lehetett kilépni és indítani. Most újratelepítettem (vagy ötször) az XP-t és már mindig csak addig jut el. Hiába próbálom javítani a telepítőből, elindítani meg csak csökkentett módban lehet, de azzal sem érek semmit. Ez windows hiba vagy hardverhiba (winchester v valami más)?

(#35996) brd válasza G-abor (#35995) üzenetére


brd
nagyúr

Eredeti a Windows (úgy értem, hogy nem valami okoska által hekkelt, pl. Winter Edition, vagy hasonló)? Valamelyik HDD-d nem lehet hibásblokkos? A telepítés mindig rendben lefut, nem fagy le közben? Telepítesz valamilyen drivert pluszban (milyet?), vagy addig még el sem jutottál?

The only real valuable thing is intuition.

(#35997) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Egy olyan gondom lennne,hogy a gépem minden inditáskor végez egy ellenőrzést(kék alapon fehér betűk).Hogyan tudnám kikapcsolni? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#35998) sfdrakex válasza atti1848 (#35997) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit ír ki mit ellenőriz? Ha végig megy, következő induláskor akkor is ellenőriz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35999) G-abor válasza brd (#35996) üzenetére


G-abor
csendes tag

Hello !

Többféle XP-vel próbáltam és mindig leáll mielőtt először bejelentkezne (csak ott tenném fel a gép drivereit), a HDD-re pedig semmilyen program (a BIOS-é sem) add ki semmilyen hibát. Arra gondoltam talán a HDD boot szektora lehet rossz, mert linux-t sem tudtam azóta rátenni.

(#36000) sfdrakex válasza G-abor (#35999) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriák, vedd ki tedd vissza, egyszerre egy modul legyen bent, esetleg másik táppal próba. Hőmérsékletek ? Másik vinyóra tenni az xp-t ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.