Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) sfdrakex válasza icons (#28498) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1 gigás pendrive is elég. Régebbi meg évre ne mtudom, meg kell nézni a biosát hoyg tud usbről bootolni vagy nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28502) sfdrakex válasza cigam (#28500) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztos jo a linux de aki nem ért hozzá az töbet sziv vele, mint egy windowsal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28503) icons válasza cigam (#28500) üzenetére


icons
addikt

Linux-hoz nem értek, így hát ebben nem is gondolkodtam.

Viszont az utóbbiról jó tudni, megnézem, el tudok-e ilyet érni. Köszi!

(#28504) Csakénvagyok válasza sfdrakex (#28502) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Téves! Egy Ubuntu Desktop egyszerü grafikus felülettel van.
Vagy ott van a CD Linux, egy CDről bootol, beépített windowsos antivírussal és XP környezethez hasonló kezelési felülettel.

(#28505) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

Azt hiszem valami frissítéssel szedett le a win automatikusan egy új, alapértelmezett keresőt:

Nagyítható.

Hogyan tudnám alapértelmezettre állítani a "gyári" keresőt?
Így csak akkor tudok azzal keresni, ha a "Kattintson ide a Search Companion használatához."-ra kattintok.

Köszi előre is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28506) Csabee. válasza Ice!? (#28505) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Vezérlőpult programok telepítése/törlése alatt a Windows Search-ot letörlöd!

Üdv: Csabee.

(#28507) sfdrakex válasza Csakénvagyok (#28504) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

OK, elhiszem, viszont én pl sose használt linuxot, láttam párszor, de nem izgat. Nem majd egyszer rászánom magam és kiprobálom. Az általad irt cuccokkal lehet egyszerübb, de egy usb stick xp se bonyi. Akkor meg miért ne a megszokott felület ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28508) sfdrakex válasza Ice!? (#28505) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asszem sp3 al ment fel a cucc egyébként.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28509) Csakénvagyok válasza sfdrakex (#28507) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem tartom helyesnek elindítani egy windows-linux flémet egy windows topikban.

(#28510) sfdrakex: Helyes :K

[ Szerkesztve ]

(#28510) sfdrakex válasza Csakénvagyok (#28509) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem is akarok. Először is XP ajánlottam, másodszor linuxal sincs bajom , de nem imserem ezért nem azt ajánlottam ennyi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28511) Ice!? válasza Csabee. (#28506) üzenetére


Ice!?
őstag

Köszi szépen.:R

sfdrakex: Elképzelhető, mert fenn van a vason.:K

(#28512) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.

Az lenne a kérdésem hogy eredetileg angol nyelvű XP-t lehet e módosítani magyarra? (Vistaban van ilyen lehetőség,remélem itt is...)

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#28513) sfdrakex válasza Zomb€€ (#28512) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistában és Win7 ben már máshogy vannak a nyelvek mint XP ben, az ujakhoz külön telpithető, XPnél ha jól tudom olyan nyelvü lesz amit felraksz, 64 bitesből pl nincs is magyar ha az a gondod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28514) Steve-S


Steve-S
tag

Csá mindenkinek! Egy olyan problémám van hogy az Internet explorer sehogy sem akar elindulni, vagy kilép rögtön vagy befagy. A másik meg hogy ha fel akarok telepíteni valami progamot akkor a legtöbb telepítő az elején kidob egy hibaüzenetet hogy "Object reference not set" és leáll. A kettő összefügg sztem mert egyszerre kezdett el mindkettő beszarni. Valami ötlet vkinek? :F Vírusom nincs, se trójai vagy egyéb szar, már leellenőriztem. IE újratelepítés is megvolt se semmi eredmény.

Set The World On Fire!!!

(#28515) Ayg0 válasza kraftxld (#28486) üzenetére


Ayg0
senior tag

:R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#28516) Csakénvagyok válasza Steve-S (#28514) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#28517) akaido válasza Steve-S (#28514) üzenetére


akaido
addikt

Ezeket találtam:
[link]
[link]

(Bocsi már válaszoltak)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#28518) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van egy eredeti XP Prof serialom, amit anno még vásárláskor ragasztottak a gépre, de CD-t nem kaptam hozzá.Lassan itt az újratelepítés ideje , de nem tudom , hogy kellene feltennem cd-nélkül. Van egy eredeti XP Home-om is , annak megvan a CD-je is, arról esetleg fel lehet tenni a Prof-ot is? :R

(#28519) sfdrakex válasza Chosen (#28518) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XP Home cdsről csak Home ot tudsz feltenni, viszont ha netről töltesz le prof ot szerintem azt fogod tudni telepiteni a boltban kapott seriallal, bár nem 100% attól függ milyen változat amit leszedsz és milyen amihez a serial van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28520) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv totyik lakók.
Valaki megtudná mondani mi ez: jqs. exe:600 ?
Kép

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#28521) Chosen válasza sfdrakex (#28519) üzenetére


Chosen
addikt

Le tudok tölteni hivatalosan Prof-ot? Pl ha előre megadom a serialt, vagy ilyesmi?

Off, de nem szeretnék másik hsz-t emiatt: Külső vinyóra lehet rendszert telepíteni?NTFS fájlrendszerűre természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#28522) batmab válasza Dízeles (#28520) üzenetére


batmab
senior tag

hát persze... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#28523) Fire/SOUL/CD válasza Dízeles (#28520) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elméletileg a Java Quick Starter, aminek az a feladata, hogy optimalzálja pl Java Appletek gyorsabb futását, futtatását. Gyakorlatilag meg futtass le egy vírustesztet, hátha mégsem az... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28524) Dízeles válasza batmab (#28522) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Kösz.És mire jó ez?Mármint jqs. exe
Upps... látom .Fire/SOUL/CD válaszát.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#28525) sfdrakex válasza Chosen (#28521) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendrivera is lehet gondolom külsővinyóra is, bár arra is sztem valami usb editiont, tehát simán telepítőről bootolva nem hiszem hogy engedi, de windows alól lehet úgy gondolom.

Letöltést meg microsoft oldalán nézzd meg nem tudom tudsz e serial megadásával szerezni hivatalosan xp-t.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28526) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, tudnátok segíteni abban hogyan tudom a tálcára kerülő inaktív/aktív alkalmazások tálcagombjának méretét módosítani, mert valami program most összehúzta és alaból kb 1 cm-es nagyságban jelenik meg nem a megszokott 5-6 cmben.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#28527) Fire/SOUL/CD válasza Gergo_pet (#28526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ezt sem ide akartam írni...Hiába még nem ébredtem fel teljesen... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28528) Steve-S válasza akaido (#28517) üzenetére


Steve-S
tag

Köszi a válaszokat de ezek nem segítettek! A hibakód más! Amúgy rátaláltam egy megoldásra neten, mégpedi hogy telepítsem újra az InstallShield-et mert régi verzió van fent (amúgy ezt sem értem hogy lehet fent régi verzió mikor naponta frissül a windows-om :U ). A lényeg hogy azt sem tudom feltelepíteni mert ugyanazt írja ki annál is, hiába törlöm le előtte a régi verziót! Kész röhej! :((

Set The World On Fire!!!

(#28529) tete007


tete007
tag

hali

egy kis info kéne
az XP hez van valami fejlett esemény napló gondolok itt ami részletesebben figyeli a dolgokat mint az alap?
mivel van a kedves kék halál problémám amit nem tudok meg oldani se hogysem és nem jelenik meg hiba ként a naplóban mikor létrejön kicsit nehéz detektálnom

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#28530) Colos1 válasza tete007 (#28529) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a vezérlőpultból megnyitod a "rendszert", és a speciális fülön az "indítás és helyreállítás" beállítások gombra kattansz, alul megadhatod, hogy rendszerhiba esetén mit csináljon.
Ha pl. kiveszed a pipát az "Automatikus újraindításból", akkor látod a kékképernyőt addig, amíg nem resetels. Ha bepipálod azt, hogy "Az esemény bejegyzése a rendszernaplóba", akkor az alább olvasható infót kapsz.
Csak a hülyéje nem hibaként, hanem információként, a SaveDump forrást megjelölve, 1001 -es eseményazonósítóval jelöli.
Mondjuk én kértem kis memóriaképet is, lehet hogy azért...


Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000000a (0x00000016, 0x0000001c, 0x00000000, 0x804fa266). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini101309-01.dmp.

Majd elfelejtettem: A minidump elemzésére vannak egyes progik, amivel ki lehet elemezni, pl. a WinDgb ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#28531) Tosee válasza tete007 (#28529) üzenetére


Tosee
őstag

jobb klikk a sajátgépre, majd tulajdonságok...
speciális fül -> indítás és helyreállítás
Automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát!
Ha újra jelentkezne a kék képernyő, akkor írd ki az adatokat, vagy készíts egy fényképet róla, és linkeld be!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28532) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, tudnátok segíteni abban hogyan tudom XP-ben a tálcára kerülő inaktív/aktív alkalmazások tálcagombjának méretét módosítani, mert valami program most összehúzta és alaból kb 1 cm-es nagyságban jelenik meg nem a megszokott 5-6 cmben.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#28533) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

energiagazdálkodási lehetőségek érdekelnének

szoftveresen lehet-e a proci feszültségét szabályozni?
van-e olyan lehetőség amivel pl ha nem használom a gépet akkor x idő után kikapcsolja a nem használt perifériákat?
usb, bill, egér, pci csatolók?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28534) sfdrakex válasza Speeedfire (#28533) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XPben régen néztem Vistában és Win7 ben lehet állítani hoyg mi mennyi idúő után kapcsoljon ki, nézzd át az XPben az energia gazdálkodást, amdnél cool 'n quiet van az leveszi a proci sebességet, intelnél nem tudom mi a neve de azok is tudnak sebességet feszkot levenni ha nincs semmi aminke kellene a teljes sebesség.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28535) Speeedfire válasza sfdrakex (#28534) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az a bajom h ez egy kis gépbe lenne
(konf: cel 633a, mercury p3-as lap, 512 mb sd stb)
ezek a technológiák nem érhetők el számomra

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28536) tete007 válasza Tosee (#28531) üzenetére


tete007
tag

kösz az infot ott van hogy reset és a bejegyzés is bent van!
de nem ír ki semmi infot! és nem indul újra magától pedig ott a pipa!
jön a kék és kész néha a jobb alsó sarokban egy zöld vagy piros négyszög vagy egy Pause jell

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#28537) sfdrakex válasza Speeedfire (#28535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld meg CPUZ vel, ha jól emlékszem azzal lehet feszültséget meg FSB-t és cpu szorzót is állítani. Egyébként azoknak a gépeknek nem túl nagy a fogyasztásuk egyébként sem. XP energia beállitásokat nézzd át ki tudja e kapcsolni usb-t és a többi általad írt perifériát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28538) Speeedfire válasza sfdrakex (#28537) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

low profile htpc-nek szánnám és file szervernek 24/7-es működéssel
szóval azért akarom azt ha filmet nézek rajta akkor 100% legyen a teljesítménye
viszont ha nem használja senki sem akkor kapcsoljon ki mindent

cpuz-vel nem lehet arra emlékeznék vagy lehet h lehet de akkor az vmi rejtett dolog

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28539) Speeedfire válasza Speeedfire (#28538) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

közeben találtam egy cikket elvileg ezzel megtudom oldani a feszt

márcsak az energiagazdálkodásra kellene vmi cucc amivel profilokat tudok beállítani

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28540) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!
Az utolsó automatikus frissítés óta a rendszerindulás a 10X-esére lassult, mert a services nevű folyamat 3 GB memóriát kajál be induláskor és ugye 512 MB RAM mellett ez elég fájdalmasan hat a gépre. Később ez 5 perc alatt kiürül a lapozófájlból és a memóriából, de addig kész kínszenvedés az egész. Kérdés, hogy ez mitől lehet és mi a megoldás?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28541) joe2005 válasza Badman 4ever (#28540) üzenetére


joe2005
senior tag

Ha megnézed a folyamat mellett az ekrn.exe 85%-on van. Tehát valószínű, hogy be van kapcsolva a nod32 indításkor futtatott víruskeresése, azt -bár nem ajánlják-, de ki kell kapcsolni az ütemezőnél és megoldódik a probléma.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28542) pilu01


pilu01
senior tag

Na én is beleszaladtam egy rendszer újrarakásba!
A legális Xp-m nem akar frissíteni autómatikusan! Eddig mindig könyörgött újrarakásnál, hogy hagy frissítsen, most meg meg se nyikkan, sőt explorerbe, be sem tudok lépni a msoft update webhelyre!
Sokat visszaolvastam, voltak hasonló hibák, de a megoldást nem találtam!
Manuálisan tettem fel az Sp3-mat előtte az sp2-őt, de innen megált a tudomány!

(#28543) joe2005 válasza pilu01 (#28542) üzenetére


joe2005
senior tag

Ezt általában vírus szokta okozni. Érdemes ennek is utánanézni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28544) pilu01 válasza joe2005 (#28543) üzenetére


pilu01
senior tag

Még szinte neten se volt a gép, és elsőként az eredeti nod32-őt raktam fel!

(#28545) pilu01 válasza joe2005 (#28543) üzenetére


pilu01
senior tag

2x bocsi

[ Szerkesztve ]

(#28546) Badman 4ever válasza joe2005 (#28541) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Eddig a NOD32 indításkori víruskergetőzésével együtt is csak 250 megát evett az egész rendszer együtt és kb. ennyi volt kilapozva is, szóval nem ez a gond és nem 10 perc hanem 2 perc alatt állt fel a rendszer legdurvább esetben is. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28547) joe2005 válasza pilu01 (#28544) üzenetére


joe2005
senior tag

A leírt infók alapján teljesen úgy tűnik, hogy valami vírus szerű találta meg a géped. A nod32 frissül?
Esetleg ez?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28548) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy kezd teljesen túlméretes lenni a windows mappám. Jelenleg 4,7 GB. Ezt szeretném csökkenteni amennyivel lehet, mert össz-vissz 8 GB a rendszerpartícióm, azt hittem elég lesz, most 200 mb.

Programok csak végszükség esetében mennek erre a partícióra.

temp és windows temp üres. hibernáció kikapcsolva. lapozófile kb 1 GB, 1 GB memória mellett, ezt ha lehet hagynám így. Frissítés uninstall mappák kitörölve egy $hf_mig$ mappát kivéve, ezt nem mertem, mert nem tudom, mire való.

Merre nézzek szét, hol lehet még takarítani? Gondolom kevés ennyi infó, de nem akarom az egész C könyvtárfa tartalmát bemásolni.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28549) joe2005 válasza Badman 4ever (#28546) üzenetére


joe2005
senior tag

Próbáld meg ezzel kiszűrni a progit!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28550) pilu01 válasza joe2005 (#28547) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi, próbálkozok! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.