Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) rétisün válasza Drizzt (#2449) üzenetére


rétisün
veterán

ha már fenn van az xp, és utána telepited a vistát, a vista csinál bootmenüt.... amugy mindneképpen érdemes a régebbi oprendszerrel (esetedben az xp) kezdeni a kétrendszeres gépeken a telepitést, ellenkező esetben ugyanis (ha vista után teszed fel az xp-t) vesződhetsz a bootmenü elkészítésével. mondjuk egy easybcd-vel az se ördöngősség....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2452) Drizzt válasza rétisün (#2451) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Xp-re tettem rá, de ugyanarra a partícióra. Akkor most van esélyem arra, hogy esetleg vagy visszatérjek a korábbi verzióra, vagy valahogy így is csinálni dual bootot. Mondjuk az egy partíció miatt szerintem kizárt. :) Meg ha feltelepítek valamit Xp alá, az Vista alatt nagy eséllyel nem fog menni, csak ha oda is telepítem, nem? Hát, nehéz kérdés...

I am having fun staying poor.

(#2453) rétisün válasza Drizzt (#2452) üzenetére


rétisün
veterán

melyik rendszer indul? gondolom a vista, ha xp után telepitetted a vistát, és mégsincs bootmenüd, akkor valószínűleg xp-d sincs....már csak azért sem, mert ugyanarra a partícióra tetted.
a telepitett programikról annyit, hogy rengeteg olyan program van, amit feltelepitesz mondjuk xp alá, és vistával ugyanazt tudod használni, ujratelepités nélkül. meg kell próbálni, melyiknél működik, és melyiknél nem (pár példa, amelyik megy mindkét rendszer alatt, anno xp alá telepitettem őket: cdex, tmpgenc, firefox, opera, dvdshrink, dvddecrypter, nfs most wanted, stalker, fear, condemned, tdu....)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2454) s7evcsenko válasza kem (#2448) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem 650GB-om van és nem kerreg a winyóm.... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2455) Drizzt válasza s7evcsenko (#2454) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Úgy nézem most, hogy néha abbahagyja, de miután belépek valamibe, aztán kilépek, rögtön elkezd kerregni vagy 1 órát, de közben megy minden, csak marha idegesítő, mert hangos.

I am having fun staying poor.

(#2456) moonman válasza Drizzt (#2455) üzenetére


moonman
titán

azért kerreg, mert feltölti a felszabadult memóriát a leggyakrabban/legutóbb használt programjaiddal. vegyél halkabb hdd-t. :) (az indexelés alacsony prioritáson fut, észre sem veheted, csak ha otthagyod a gépet)

(#2457) Drizzt válasza moonman (#2456) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És meg lehet neki mondani valahol, hogy kösz, de hagyd üresen a memóriát, más játékot akarok elindítani? :D

Meg most feltölteni a winyóból a memóriát max. másfél perc lehet.
Samsung T166S van amúgy, a csendesebb winyók közé szokták sorolni.

I am having fun staying poor.

(#2458) moonman válasza Drizzt (#2457) üzenetére


moonman
titán

nem kell neki megmondani, ha elindítod, kb szemvillanás alatt kiüríti a szükséges helyet. persze letiltható a superfetch, de én egy hét teszt után azt vettem észre, hogy lassabban indul minden, és több memória fogy. folyton 80%-on állt, míg superfetch-csel 50-60%.

sokat tekerni még telepítés/frissítés után szokott, de az is lenyugszik max 5-10 percen belül.

(#2459) Anthony28


Anthony28
őstag

Találkoztatok már olyan problémával a power dvd-nél hogy bármilyen film lejátszásánál nézhetetlenül akad? :Y Attól tartok ha ez tartósan megmarad, akkor jegelem még a Vista-t. :F

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2460) moonman válasza Anthony28 (#2459) üzenetére


moonman
titán

hát az elég nyakatekert problémamegoldás lenne. miért nem a PowerDVD-t jegeled és nézed mondjuk Media Centerből?

(#2461) Anthony28 válasza moonman (#2460) üzenetére


Anthony28
őstag

Alkalmazáshiba....azt írta indítsam újra a rendszert majd próbáljam meg.Ha meg nem müxik akkor keressem gééc urat. :D

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2462) moonman válasza Anthony28 (#2461) üzenetére


moonman
titán

mármint Media Centerre? biztos minden rendben azzal a rendszerrel?

(#2463) Anthony28 válasza moonman (#2462) üzenetére


Anthony28
őstag

Ja ja.Media Center írta ki.1,5 napja tesztelgetem az Ultimate Edition-t ez az első probléma.Eddig nem volt gond.Igaz a lejátszást még nem próbáltam.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2464) Anthony28


Anthony28
őstag

Azt írja a feladatkezelő : fizikai memo: 2045
gyorsítótárazott: 1371
Szabad: 36

Ez normális? :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2465) #96302336 válasza Anthony28 (#2464) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen

(#2466) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Bsplayer nem engedi magának a regisztrációt, azt írja ki, hogy nem tudja magát felülírni. Namost akkor mi a pék van... :U
Tudtok helyette ajánlani valami mást, ami Vista alatt megy, s feliratot nyom?

I am having fun staying poor.

(#2467) moonman válasza Anthony28 (#2464) üzenetére


moonman
titán

nekem általában 0 szabad :) persze normális, superfetch betárazta, de ha kell ad belőle.

(#2468) moonman válasza Drizzt (#2466) üzenetére


moonman
titán

jobbkatt futtatás rendszergazdaként? első alkalommal érdemes így indítani mindent, hogy be tudják jegyezni a főbb beállításaikat a registry-be (is).

(#2469) Anthony28 válasza #96302336 (#2465) üzenetére


Anthony28
őstag

1 lehetőség maradt.Visszatöltöm az Xp-s mentésemet megnézem ott mi az ábra.3 napja cseréltem video kártyát.Remélem csak a Vista hülyesége és nem a kártyának van baja. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2470) Drizzt válasza moonman (#2468) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Huhh, kösz! Akkor más kérdés! Meg lehetne csinálni, hogy minden rendszergazda jogosultsággal indulhasson, vagy programonként külön-külön kell beállítani? Jó lenne, ha az elsőre is lenne mód. Bocs a sok hülye kérdésért, de először látok Pistát működni. :U

I am having fun staying poor.

(#2471) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok én is feltettem a vistát és van egy nagy gondom :O Sokszor lefagy a gép eszt az XP már el is felejtettem itt meg rendszeresen visszatér.Van ha elindittok egy progit akor a képernyő el kezd villogni csinosodni meg pögyösödi :Y csikok és pontok jelenek meg.Ha monitor frekijét akarom 60-ról 75 áltanni akor is kifagy úgy-hogy csak a reset segit.A zuma játék megy de feltettem a Battlefield 2142 annál is teljesen kifagy csak az újra inditás segit rajta.Hiábba nyomkodom a billegyűket nem reagál rá.A driverböl a legújabb van fent.Volt másnak is ilyen gondja mi segitet rajta?

(#2472) Drizzt


Drizzt
nagyúr

És egy utolsó láma kérdés elalvás előtt: be lehet állítani azt, hogy mekkora területen tárolhat visszaállítási pontokat, vagy milyen gyakran hozhat létre? Mert először kb. minden 20 percben csinált egyet, ki is kapcsoltam hirtelen felindulásból. A lemezsebesség néhol nagyon lassúnak tűnik? Valami varázsdriver kéne esetleg?

I am having fun staying poor.

(#2473) kem válasza s7evcsenko (#2454) üzenetére


kem
addikt

Annyi adat, vagy annyi háttértárad van?
biztos halkan seek-elő vinyód van:)
nekem Hitachi van, ami nagyon gyors, de nem a leghalkabb.

Köszi!

(#2474) Anthony28


Anthony28
őstag

Xp-t visszatöltöttem, ezzel minden ok. :K
Várok még a Vista használattal, ez van. :F :(

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2475) s7evcsenko válasza kem (#2473) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Persze, hogy háttértár.... :B
Adat "csak" 300GB van!

Anthony28
Szerintem nem a Vista-val van gond, ugyanis nálam ez mind hibátlanul fut!
:U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2476) VociK


VociK
tag

Hello!

Mondja meg nekem valaki, hogy a vistára miért nem képes a nvidia 1 normális nforce drivert csinálni?
problémám a következő, egyik barátomnak raktunk össze 1 jó kis gépet nforce 570-es chip készletű asus alaplappal. Ez a nyomorult vista pár nap múlva befrissitette a drivereket és kékhalál: royal.sys!
Kellett egy kis idő mire rájöttem hogy az új driver a lúdas, ha a SMbus drivert a vistásat lecseréli az új nforce-ra akkor kifagy, csakis csökkentett módba hajlandó elindulni. normál esetben kifagy.
És miért van az, hogy nem képes 1 rendes vga drivert sem megjelentettni hozzá, csupa toldozott-foltozott a 158.24-es óta nyincs olyan driver amivel nem fagyna ki a 8800GT, és a driver és szoftver nem csak az nvidiának okozz gondott amit látom.
Tehát nem érdemes újabb nvidiát felrakni mert csak rosszabb lesz és érdemes ezt a frissitést felrakni hozzá: http://support.microsoft.com/?kbid=940105 azóta futnak rendesen az új játékok is

Vannak a laikusok számára Tesco Szuper gazdaságos PC-k és vannak a Otthon összerakom szuper jó pc-k :) A szerviz már csak a cserére jó:)

(#2477) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Halihó!
Lenne egy számomra érdekes probléma. Vistás notival szeretnék csatlakozni egy olyan wlan routerre, amiben van mac-szűrés, wpa-tkip, és tiltva van az ssid küldés. A gond az, hogy ha a vistában megadom a router adatait, akkor csatlakozik, működik. Viszont a következő indításkor már nem tud automatikusan csatlakozni. Megint meg kell adnom mindent. Ez miért van? Mit nem veszek észre?

(#2478) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok nekem senki nem tudna válaszolni :O :O :O

(#2479) Richter36 válasza qwertly (#2478) üzenetére


Richter36
őstag

Próbálj meg másik drivert pl. innen.
Esetleg ha tuningolva van a vga azt vedd vissza alapra.

(#2480) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Haho, bemasolom ide is, amit az x1950pro Topicban irtam, hatha itt talalok valaszt... :D
"Van egy kerdesem, inyenceknek valo. De elöször a konfig: e4300@2,8Hz, 4gb DDR2-800, Asus P5B, Sapphire x1950pro. Es a legjobb: Vista x64
Elöre megkerek mindenkit, hogy mellözze az olyasfajta valaszokat, mint "ugy kell neked, minek hasznalsz Vista-t", vagy "majd a SP666 utan talan en is valtok majd Vistara", köszi!
A gondom: Antialiasing+Game-ek. Tudom hasznalni a jatekok menüjeben az Antialiasing-ot, de a monitor gyakran atvalt (PL. Loki, GUN, Quake Wars, COJ, ) 60Hz-es kepfrissitesre AA engedelyezesenel. A FEAR es a Guid Wars ugyanakkor (csak hogy ket peldat emlitsek) gond nelkül megy. Probaltam mar az egeszet megkerülni azzal, hogy CCC-ben allitom az AA-t, de akkor vagy nem alkalmazza a jatekban, vagy ugyanugy atvalt 60 HZ-re. :W Minden honapban frissitem a drivert, miutan teljesen eltakaritottam az elözö maradekat driver cleaner-el... Ötletek?
:U

(#2481) gaben


gaben
aktív tag

Olyan gondom volna,hogy a partíciós tábla információk nem olvashatók ki.
Win Xp alatt a fixmbr talán megoldás lenne,de ez Vista alatt nincs tudomásom szerint.
Vagy Vista alól hogy tudom ezt elérni?

(#2482) #96302336 válasza CimbiX (#2480) üzenetére


#96302336
törölt tag

Használd a refresh lock nevű progit. Az a beállított frekit tutira kikényszeríti. Nekem is volt hasonló problémám, ez a progi megoldotta

(#2483) CimbiX válasza #96302336 (#2482) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Hehe, 5 perc utan az x1950pro forumban is megjött ez a valasz, de sajna nalam az sem segit, probaltam mar regebben. Nehany embernek megy x64-en a refreshlock, nalam is elindul ugyan, meg a vistaban tudok is vele allitgatni, de amint elindul a game AA-val, minden vissza 60Hz-re... :W

(#2484) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy hogy tudnám a magyar google-t beállítani alapértelmezett keresőnek...
Folyton angolra áll át jelenleg.... úgy értem minden indításkor át kell állítsam magyarra!
:O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2485) Drizzt válasza Messzilátó (#2477) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A hálókártyának ha beállítod a fizikai címénél a mac adresst, az nem segít? Csak egy tipp.

I am having fun staying poor.

(#2486) rétisün válasza s7evcsenko (#2484) üzenetére


rétisün
veterán

inditsd a böngészőt rendszergazdaként, és ugy állitsd be a magyar google-t.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2487) qwertly válasza Richter36 (#2479) üzenetére


qwertly
addikt

Nincsen tuningolva és a legújabb driver van fent.Miért nem tudom a felbontás sem álitani akor is el kezd "szemetelni" a kép vagy ha frekit akarok álitani és ha Battlefield ezni akarok de úgy hogy csak az újra inditás segít.Hiába szetem le a drivert és tettem fel újra az sem segitet.

(#2488) s7evcsenko válasza rétisün (#2486) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Rendszergazdaként sem tudom átállítani...
Hiába megyek oda a beállításokhoz, csak azt tudom kijelölni, hogy melyik keresőt akarom használni!
És a google-ra ezt teszi be "www.google.co.uk" :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2489) Richter36 válasza qwertly (#2487) üzenetére


Richter36
őstag

Nem biztos,hogy a legújabb driver a legjobb.
A kártya hőmérséklete rendben van?

(#2490) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Még egy másik: be lehet állítani valahol, hogy rendszergazdaként futtatásnál ne kérdezzen rá, hogy tényleg rendszergazda akarja-e futtatni a cuccot? Elvileg valami felhasználói fiókok menedzselése rész indul ilyenkor.

Nah, erre meg is van a megoldás, tényleg a felhasználói fiókoknál kell állítani, akkor már csak az okulás miatt em törlöm ki. :)

Valamint Superfetchnek meg lehetne mondani, hogy mondjuk max. 5 mp-ig menjen?

I am having fun staying poor.

(#2491) dikmen


dikmen
tag

Hello!
Nem tudjátok mitől lehet az hogy hibernáláskor alvó állapotba kapcsol a gépem?
:R

(#2492) hruodnand válasza s7evcsenko (#2488) üzenetére


hruodnand
senior tag

registry-ben keress rá a google szóra és módosísd az egyik bejegyzést.
fejből most nem jut az eszembe, de meglehet oldani 1 perc alatt.

(#2493) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
vettem egy toshiba laptopot, vista home premium oprendszerrel. a gondom az itthoni wlannal van. amikor csatlakozom a hálózathoz, egy darabig működik, aztán egy idő után indokolatlanul megszakad a net, és a hálózat. a vezérlőpult/hálózati és megosztási központban a notiból a hálózatba zöld vonal megy, de a hálózatból a net felé át van húzva. ha újraindítom a gépet, akkor minden okés. hol lehet a gond a beállításokkal? :F
köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2494) s7evcsenko válasza hruodnand (#2492) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem találok "registry" mappát... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2495) Drizzt válasza s7evcsenko (#2494) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mert nem is mappa. Írd be a startmenü keresősorába, hogy regedit.

I am having fun staying poor.

(#2496) s7evcsenko válasza Drizzt (#2495) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megtaláltam...
Viszont mit modosítsak itt?? Csak a nevet tudom módosítani, nem a hivatkozást...
:U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2497) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#2496) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megoldottam! :R :R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2498) moonman válasza Drizzt (#2470) üzenetére


moonman
titán

programonként külön kell beállítani, vagy kikapcsolhatod az UAC-t (nem ajánlott) esetleg biztonsági házirendből megmondhatod, hogy prompt nélkül emeljen jogosultsági szintet (szintén nem ajánlott).

(#2499) moonman válasza Drizzt (#2472) üzenetére


moonman
titán

24 óránként csinál egyet, vagy programtelepítésenként. ezek szerint 20 percenként telepítettél/uninstalltál valamit. a visszaállítási pont létrehozása pár másodperc, fel sem tűnik, erőforrást nem eszik, mivel árnyékmásolatokkal (shadow copy) dolgozik.

a visszaállítási pontok által lefoglalt terület természetesen beállítható, bővebben itt olvashatsz róla.

(#2500) moonman válasza dikmen (#2491) üzenetére


moonman
titán

Hybrid Sleep-nek hívják.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.