Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) snecy


snecy
senior tag

Nem tudom felmerült-e már a kérdés valakiben, de a Vista aero felülete alatt mennyivel melegszenek jobban az alkatrészek(pl. CPU, VGA, HDD), illetve mennyivel nagyobb a fogyasztásuk mint Xp alatt?

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2252) Thrawn válasza snecy (#2251) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem csak minimális lehet a nagyobb melegedés ill. a fogyasztás.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2253) snecy válasza Thrawn (#2252) üzenetére


snecy
senior tag

Lehetséges...végülis csak azért merült fel a kérdés, mert napi 12 órás járatásnál már a havi számla összege sem mindegy, és az ember a kicsit is megérzi.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2254) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, valaki tudna linkelni egy sblive 5.1 Value (4670) hangkarihoz Vistás drivert? mert próbálgatom de csak sztereóban szól...

[Szerkesztve]

(#2255) #54715584 válasza Tom5 (#2250) üzenetére


#54715584
törölt tag

eszkozkezeloben nnincs gond, update-ek fent vannak
mindegy mirol masolok, telo, mp3 lejatszo vagy fenykepezogep :(

(#2256) HXY


HXY
addikt

Hellosztok!

Azt hogy tudom megakadályozni, hogy a Lomtárat a jobb klikk menüből ne lehessen letörölni az Asztalról?

(#2257) Tom5 válasza #54715584 (#2255) üzenetére


Tom5
addikt

Esetleg BIOS-ban vmi USB-vel kapcsolatos beállítás?!Nincs-e visszaállítva 1.0-ra vagy esetleg az USB sebessége le van véve,haveromnál is ez volt a gond egy Gigbyte lapnál..

HXY:Ha letörlöd is vissza tudod hozni...

(#2258) Liberator


Liberator
tag

Hi! Van fenn egy XP SP2+Vista Ultimate. Hogy lehetne leszedni a Vistát úgy hogy megmaradjon xp? kösz

(#2259) rétisün válasza Liberator (#2258) üzenetére


rétisün
veterán

ha külön partíción van, akkor easybcd (vagy vistabootpro, vagy más hasonló) progival visszaállitod az mbr-t, hogy csak az xp-t inditsa, aztán simán leformázod, törlöd (izlés szerint) a vista partícióját. mbr visszaállitásra xp cd-ről bootolva javítókonzol, fixboot és fixmbr parancs is jó.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2260) HXY válasza Tom5 (#2257) üzenetére


HXY
addikt

Igen, de nagyon zavaró, hogy állandóan a Lomtár ürítése helyett a Lomtár ikonját törlöm...

Valami registry módosítással biztosan ki lehetne ezt szedni. Nem?

(#2261) Adree319


Adree319
csendes tag

Sziasztok!
Miért van az hogy Vista alatt egy Sound Blaster Live 24bit hangkártyával, egy Genius SW-HF 5.1 5000-rel nincs semmi mély hang (mindegyik hangfal szól csak a mély nem, persze xp-nél tökéletes)?
Az új driverben állítólag megtalálható a MediaCenter de az sincs.
Pls help!!!

(#2262) pele79


pele79
csendes tag

Hali!
Lenne 1 gyors kérdésem: Le lehet e tölteni legálisan a VISTÁ-t (magyar, ultimate)?
Elvileg ezt használhatom 30 napig legálisan? És ha feketén töltöm le?
Előre is THANKS!

pele

(#2263) rétisün válasza pele79 (#2262) üzenetére


rétisün
veterán

30 napig használhatod, és háromszor ujraindíthatod a 30 napot [link] sztem a letöltés akkor legális, ha ugy veszed online, hogy nem dvd-t kapsz, hanem egy letöltési linket (már ha van ilyen egyáltalán) akkor kapsz mellé cd kulcsot is, de ez meg ugye nincs ingyen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2264) Acz615


Acz615
csendes tag

Segitsen valaki.
Feltettem a gépemre a vista ultimate-ot, Gf 5600 Fx vivo-s videokártyám van és nem látja a video in bemenetet. Új driverekkel márt próbálkoztam. :R

(#2265) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv!
MSDNAA-s Vista Business-em van, és az aktiválással van egy kis gondom. Az előző gépemre már feltelepítettem és aktiváltam, de most nem engedi, azt írja ki hogy már aktíváltam. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#2266) Lui76 válasza snecy (#2251) üzenetére


Lui76
őstag

Én azt vettem észre hogy vmi leáll közbeközbe(mintha egy turbina leállna), asszem a winyo !
Gondolom a Sata-s .
Ti meg tudjátok ezt erősíteni ? Az lehet?

www.kezmuveskeramia.hu

(#2267) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hy!

Bocsi nem olvasom vissza, de van egy kérdésem!

Vistás és Xp-s gépem közötti helyi hálózat piszok lassú! Kicsit fagy is tőle a rendszer! Nincs vírus, nincs trójai, minden beállítás remek! A lényeg, h bájtok mennek csak át a hálózaton! Valakinek valmi jó ötlete? ...a net gyors!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#2268) Thrawn válasza Lui76 (#2266) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen a vinyó áll le. Ha nem akarod hogy ki-be kapcsolgassa, akkor az energiagazdálkodási lehetőségek közt beállíthatod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2269) Anthony28


Anthony28
őstag

Feltettem ezt a magyar Ultimate-et....viszont priviben segíhetne valaki az aktiválásban mert az aktivátorom nem akar működni... :F :O

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2270) ZéZé@PH válasza barnam_ (#2265) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Írsz a diáktanácsadódnak. [link]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#2271) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok

Ezek közül melyik a legjobb, amit otthoni célra leginkább érdemes használni?
(játékok, zene):
-Windows Vista Business
-Windows Vista Business N
-Windows Vista Home Basic
-Windows Vista Home Basic N
-Windows Vista Home Premium
-Windows Vista Starter
-Windows Vista Ultimate

Én ezt telepítettem: -Windows Vista Home Premium
Viszont valamiért nem indul a 3dmark06!!! Azt írja ''openAL32.dll'' nem található!
Ellenben ha rákeresek, megtalálom a systemben!
:F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2272) ZéZé@PH válasza donsergiooo (#2267) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Tűzfal beállítás, kábel hiba, router hibás beállítás.
Ilyenekre tudok gondolni, jobb ötletem nincs. :(

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#2273) ZéZé@PH válasza s7evcsenko (#2271) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Próbáld meg rendszergazdai jogokkal indítani -> jobb klikk -> run as administrator
Egyébként meg a 3dmark06 amúgy se olyan eredményt fog adni, amit szeretnél, mert nem Vistára írták. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#2274) s7evcsenko válasza ZéZé@PH (#2273) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez sem segített!

Másik problémám, hogy folyton:
''felhasználói fiók felügyelete'' -> ''a windows engedélyét kéri a művelet folytatására''
hibaüzenetet kapok, amikor itt a fórumon nézelődök! :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2275) szantal


szantal
csendes tag

Segítsen valaki a vista indulásakor a felhasználók duplán jelennek meg, hogy lehetne eltüntetni, a duplázott képek egyikét :W

(#2276) donsergiooo válasza ZéZé@PH (#2272) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Tűzfal kikapcs, Kábel jó, mert a Laptop és a bátyó gépe között simán megy az adat, (nekem meg XPn), Router is rendben!

Olyan írjon, aki Vista és Xp között másolt már egy munkacsoporton belűl fileokat!

Köszi!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#2277) szantal válasza donsergiooo (#2276) üzenetére


szantal
csendes tag

Én már gyakran, mert az új laptopokon vista van az aszatali gépeken xp semmi probléma nem merült fel közben

(#2278) snecy válasza s7evcsenko (#2271) üzenetére


snecy
senior tag

Én az Ultimate-ra szavaznék. Nem tudom milyen korlátozások vannak pl. a Home-ban vagy a Starter-ben, de azért a viszonylagos szabadság elengedhetetlen egy oprendszernél.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2279) Deathmatch válasza snecy (#2278) üzenetére


Deathmatch
tag

A Home Premium-al sincs megkötve a kezed, csak nincs benne pár dolog, ami az Ultimate-ben benne van! :D

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#2280) vallas


vallas
senior tag

Jujj de szét szop...tt a vistám, komplett gépbelső csere volt mint írtam, de simán ment minden, még az újra aktiválás is két egérkatt volt, de azután hogy minden működött arra lettem figyelmes hogy valami komolyan kerregteti a vinyómat, 2 nap keresés után(mivel a régi gépnél mindenféle ilyen ficsőrt prefetch, rendszervisszaállítás kikapcsoltam) megtaláltam hogy valószínüleg az újraaktiválás visszakapcsolta a rendszervisszaállítást :W :W :W

kilőttem megint és most jó.

másnak is volt már ilyen, vagy csak nekem furcsa ez ennyire?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#2281) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Ki szeretnem probalni a Vistat, de tanacstalan vagyok, h a 32bitest, vagy a 64 bites verzio kell-e nekem. Melyiket ajanljatok?

Tobbnyire az ujabb, csak Vista alatt elindulo dx10-es jatekokat (pl. Bioshock) akarom kiprobalni, meg ismerkedni szeretnek az uj oprendszerrel. :U

Konfigom az adatlapomon.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#2282) wwhy válasza s7evcsenko (#2271) üzenetére


wwhy
veterán

Hátha segít:

A vista a windows/system32/futuremark/msc mappába bepakol egy DLL-t, ami miatt nem indul a program; csak a atimgpud.dll-t hagyd meg, a másik dll a hibás, ezt letörölheted vagy átnevezheted (direcpl.dll).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2283) hruodnand válasza Worker (#2281) üzenetére


hruodnand
senior tag

32 bites verzió egyelőre. (pár év... aztán jöhet a 64 bites) :)

(#2284) leviske válasza hruodnand (#2283) üzenetére


leviske
veterán

Miért? :F Nekem azt mondták, hogy nyugodtan használjak 64est és többen ahogy látom a topicba azt használnak. :F Lehet, hogy igazad van (mert csak belebeszélek és nem vagyok szakértő :DD ), de szerintem ha megvan a rendszere alá, akkor nyugodtan használhat, mert ahogy olvastam 32es dolgok is futnak rajta.

De mondom, csak belepof*zok. :DDD :))

(#2285) Thrawn válasza leviske (#2284) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha minden cuccodhoz van 64 bites driver akkor tedd fel azt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2286) leviske válasza Thrawn (#2285) üzenetére


leviske
veterán

Akkor csak a driverekből kell 64bites, a többi progi jó 32bitesként is, ugye? Vagy nagyon félre vagyok tájékoztatva? :F

(#2287) Thrawn válasza leviske (#2286) üzenetére


Thrawn
félisten

A programokból sem árt ha találsz 64 bitest, de a 32 bitesek is elfutnak rajta. Driverekből viszont mindenképpen kell aláírt(WHQL) 64 bites példány.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2288) leviske válasza Thrawn (#2287) üzenetére


leviske
veterán

Mondjuk most néztem, az asus alaplaphoz amit kinéztem, meg az ati kártyához biztos lesz 64bites driver :D

(#2289) s7evcsenko válasza wwhy (#2282) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem ezt dobja ki:
[link]
És hiába telepítem újra a 3dmarkot, akkor is ugyan ez!!!

[Szerkesztve]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2290) wwhy válasza s7evcsenko (#2289) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor passz :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2291) Balancee válasza s7evcsenko (#2271) üzenetére


Balancee
aktív tag

CSao! Nekem video kari driver csere segitett.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#2292) ZéZé@PH válasza s7evcsenko (#2274) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Passz, erre nincs ötletem. Nekem nem csinálja. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#2293) ZéZé@PH válasza donsergiooo (#2276) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Az albérletben egy XP Home, XP64 Professional, 2xwin2000 gép van plusz az én Vista x64 Business gépem. A netet WLan router küldi, AP elkapja és switch szétosztja.
Munkacsoporton belüli másolás tökéletesen működik.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#2294) #96302336


#96302336
törölt tag

Hali.

Hol tudom kikapcsolni a Vistában azt a funkciót, hogy ne állítsa le a vinyókat, ha pl. csak böngészem. Baromira zavaró, hogy ha leáll a vinyó, akkor kell némi idő, hogy dolgozni kezdjen a gép.

(#2295) Sdi válasza #96302336 (#2294) üzenetére


Sdi
addikt

A 2161-ben leírtam.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2296) #96302336 válasza s7evcsenko (#2289) üzenetére


#96302336
törölt tag

Amikor a mark06-ot telepíted, akkor a telepítés végén bedob egy ablakot, hogy install OpenAll. ott el kell fogadni, és jó lesz.
De elötte egy alapos mark06 takarítás, a reg.-ből is.

(#2297) #96302336 válasza Sdi (#2295) üzenetére


#96302336
törölt tag

köszi :R

(#2298) Sdi válasza s7evcsenko (#2289) üzenetére


Sdi
addikt

Miután feltelepítetted és nem akar működni, keresd meg a Program Files (x86) > OpenAL mappában az OALinst exe-t és onnan is külön futtasd le. Nekem ez megoldotta a problémát.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2299) s7evcsenko válasza Sdi (#2298) üzenetére


s7evcsenko
addikt

OALinst exe

Sajnos ilyet sem találtam!
Viszont azt csináltam, hogy az ''XP''-re feltelepített ''openal.dll''-t átmásoltam a vistára,
és láss csodát, elindult! :))
:C :C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2300) #96302336


#96302336
törölt tag

Hali. Egy ingyenes progit keresnék, amivel lementhetném/visszaállíthatnám a rendszerparticiómat, ami persze működik Vista alatt. A Drive Image nem megy, csak XP alatt sajna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.