Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1641) _NCT válasza Spa4aPaSWebr (#1640) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm a válaszaid, teljesen egyet értek velük. Szóval IT helpdesk felejtő, ezek szerint növesszek még hosszabb farkat,és menjek el olyan álláshirdetésre is, ahol nincs meg a 1-2-3 éves tapasztalat, viszont én úgy érzem hogy a meghirdetett feladatkörökre alkalmas lennék, s azokkal teljesen tisztában vagyok. A konzulensem is ezt javasolta, hogy nem szentírás ami az álláshirdetésben van, az csak a rosta első foka,pontosan ezért amit leírtál.... Viszont eddig nem nagyon mertem jelentkezni,mert nem pipálhatom ki azt,hogy van gyakorlatom,márpedig rendszergazdai körben ez elengedhetetlen. És ezért is félek,mert más az,hogy én itthon VmWare alatt próbálok bizonyos "szimulációkat" elvégezni, és itthon gyakorolni a kis otthoni "laboromban", ez egy vállalatnál élesben máshogy működik... Sok bennem a félsz és gyakorlat nélkül félek... Bár nem tudom milyen extrém esetek fordulhatnak még elő Server 2008-nál,mert az elmúlt időben sikerült annyi hibát produkálnom, hogy egy csomó mindent ebből értettem és tanultam meg :B

Kár hogy manapság főiskolán sem biztosítanak semmilyen gyakorlati helyet, csak sulykolják az emberekbe azt a töménytelen f*szságot és elméletet, amit a kedves OM előír....Protekció vagy vakmerőség nélkül pedig elhelyezkedni igen nehéz, de valószínű az utóbbit fogom választani én is, elmegyek állásinterjúra, még ha nincs is tapasztalatom...Csak azt hittem ennek van egy járhatóbb útja,ezek szerint nem igazán,s ezt most nem egy ember véleményéből mondom,hanem a környezetemben is ezt hallom vissza, ezért vagyok kíváncsi a véleményekre.

Prometic oldalát nézegettem én is, vizsgajelentkezéssel, kuponokkal, voucher-el tisztában vagyok, csak még agyaltam ezen a MediaGo cégen, de gyakorlatilag azt a pénzt amit utazásra költenék és egyéb kiadások, vígan meglesz az MCITP vizsgám...

Köszönöm a válaszod, sok mindenben megerősítéstettél. Max ha nagyon nem vesznek fel sehová,megpróbálok egy olyan Help-Desk-et, ahol nem kell 2 nyelv (tű a szénakazalban)....

bobsys: persze, sokan mondják hogy nyugis, sokan pedig a hajukat tépik ki naponta (még a kopasz emberek is),mikor olyan dolgok miatt rohangál egész nap a kedves rendszergazda, hogy a 14-16 éves diákok épp elvágják a bill-t, tömködik a zsebkendőt a venti közé és társai.... Arról hogy az oprendszerrel mi történik, az még 1 dolog, mert "visszahúzom image-ből és csá" alapon sok minden megoldható, de úgy érzem nem az én idegrendszeremhez való az iskola :D Persze voltam már olyan cégnél is, ahol a kedves user a vadonat új HP desktop felett megöntözte a virágot, a többit kitaláljátok.... De mégis a sulit messziről kerülöm, mert feleslegesen elkúrt az életemből 4 évet :((( (főiskola) Ezzel nem sírni akarok,nem vagyok az aki könnyen feladja,csak ugye 1 papír miatt feleslegesen szopni idegesítő....Vártam arra, hogy majd ha elvégzem, biztos helyem lesz, ahogyan ígérték is....Igen biztos helyem lehetne ha IBM vagy JAVA programozóira jelentkezem....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.