Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) King Unique válasza szanozs (#15750) üzenetére


King Unique
titán

1. Enable or Disable Built-in Administrator Account in Windows 11 —► Option Five

2. Enable or Disable Account in Windows 11

"It is recommended to only enable and use the built-in Administrator account as needed and disable it when finished."

[ Szerkesztve ]

(#15752) szanozs válasza King Unique (#15751) üzenetére


szanozs
aktív tag

Sajnos nincs jogosultságom megnyitni. Nem vagyok rendszergazda.

Most csináltam egy új win11 boot telepítőt. Azzal most sikerült is aktiválni a rendszergazdát, jelszót is adtam neki, de nem tudok belépni, mert a belépési oldalon csak az én fiókom jelenik meg.

(#15753) DFB


DFB
tag

Sziasztok !

Win 11-el kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Két bajom van vele.
1.:Nem tudom beállítani azt, hogy a monitor lekapcsoljon x perc múlva meg azt se, hogy alvó állapotba tegye y perc múlva.
Hiába van bekapcsolva meg beállítva a perc.
Régen (W10) volt képernyővédő , de az mintha most nem lenne.
2.:Ha ugyanazon alkalmazásban több ablak van nyitva és le van téve a tálcára onnan nem tudom megnyitni.
Ha fölé viszem az egeret kicsiben mutatja az ablakokat, de ha rákattintok nem nyílik meg.
Lehet, hogy ez nem is Win hiba?
Másik gépen működik és nem lett rajta semmi állítgatva, igaz az laptop.

Köszönöm a segítséget

(#15754) szanozs válasza King Unique (#15751) üzenetére


szanozs
aktív tag

Végül sikerrel jártam. Speciális command-os újraindítással hozzá tudtam adni egy fiókot, azzal belépve már vissza tudtam állítani az eredeti fiókomat rendszergazdára.
A netplwiz -ben a chek box megjelenítése pedig [ezzel] a leírásal sikerült megoldani. A 22H2-ben nincs a windows hello-s ki-be kapcsolási lehetőség. Köszi a segítséget!

(#15755) King Unique válasza szanozs (#15754) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy nincs a 22H2-ben Windows Hello megkövetelése a bejelentkezéshez beállítás, csak értelemszerűen Microsoft-fióknál, amit az egyik válaszban linkelt útmutató is világosan szemléltet, + abban ott van a registry módszer is.

Végül sikerült megoldani, oké.

[ Szerkesztve ]

(#15756) szanozs válasza King Unique (#15755) üzenetére


szanozs
aktív tag

Mindegy is, de nekem akkor sincs ott az a sor ahol ki-be lehet kapcsolgatni. Esetleg az befolyásolhatja, hogy offline fiókkal használom a gépet nem pedig microsoft fiókkal?

(#15757) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

A Moment 4 update mikor érkezik az Enterprise verzióra?

[ Szerkesztve ]

(#15758) Ablakos


Ablakos
őstag

Általában megfelel az egérrel görgetett 1 sor. Van lehetőség kiegészítő gombbal ezt a sebességet ideiglenesen növelni? (pl. cntrl+mouse scroll = 10 soros görgetés)

[ Szerkesztve ]

(#15759) alratar válasza King Unique (#15745) üzenetére


alratar
addikt

Ohh.
Köszi a tippet. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15760) Atmil


Atmil
aktív tag

Sziasztok.
Ha visszamegyek Win11-ről Win10-re akkor érvényes marad a licenszem?

Üdv! Atmil.

(#15761) nicu71


nicu71
addikt

Lefrissitettem a win 11re alkalmatlan gépemet az Universal MCT wrapperrel,egészen addig updételtem amíg a tegnapi biztonsági is felment,ránéztem a winverre, és azf írja hogy 21H2 :U Ez meg hogy?Hogyan tudnám rábuherálni a 22est?A WM tool nem engedi mert ugye nem kompatibilis...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15762) King Unique válasza szanozs (#15756) üzenetére


King Unique
titán

Pont az lett leírva az előző válaszban, hogy az a beállítási opció Microsoft-fiók használatánál jelenik meg, ellenben helyi fióknál nem feltétlen.

[ Szerkesztve ]

(#15763) King Unique válasza Atmil (#15760) üzenetére


King Unique
titán

Ha az adott PC-n már aktiválva lett a Windows 11 digitális licenccel, akkor automatikusan aktiválódik digitális licenccel a Windows 10 ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadása is és még termékkulcsot sem kell újra megadni.

(#15764) King Unique válasza nicu71 (#15761) üzenetére


King Unique
titán

Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre

Ha biztosan 21H2 verzió van telepítve és a buildszám is annak megfelelő, ahol annál a Windows Update nem ajánlja fel a 22H2 funkciófrissítést, valamint pl. a telepítési segéddel sem megy a verziófrissítés, akkor a linkelt blogbejegyzésben lévő módon oldható meg, lásd ott a "FRISSÍTÉS" fejezetet.

[ Szerkesztve ]

(#15765) Atmil válasza King Unique (#15763) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Azért kérdeztem, mert a processzorom nem kompatibilis a win11-el. Viszont az insider miatt engedte feltelepíteni. Már egy éve fenn van. Azért gondolkodom, hogy visszarakom a win10-et, mert játékoknál kb. egy napja lefagy és kiírja az insider a hibás.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#15766) King Unique válasza modd3r (#15757) üzenetére


King Unique
titán

Már megérkezett a Moment 4 22H2 verzióra az opcionális KB5030310 "D" kumulatív frissítés és KB5030509 konfigurációs frissítés telepítésével, ahol az előbbinél elvileg az azóta megjelent KB5031354 "B" kumulatív frissítés is tartalmazza azokat a fejlesztéseket.
Enterprise kiadásnál szükség esetén értelemszerűen az adott szervezet (cég, intézmény) IT felelősénél kellene érdeklődni ez ügyben, mivel alapesetben szerzeti szinten reális az Enterprise kiadás használata, ellenben otthoni felhasználóknál a Home és Pro kiadások.

[ Szerkesztve ]

(#15767) King Unique válasza Atmil (#15765) üzenetére


King Unique
titán

Attól. hogy nem kompatibilis a CPU, még telepíthető az adott PC-re a Windows 11, ami nem újdonság, lásd egy előző válaszban leírtakat.
Az Insider Preview verziók eleve tesztelésre valók és nem feltétlen általános, mindennapi használatra, mivel azoknál olyan bugok, olyan hibák jöhetnek elő, amik az általános kiadásra szánt stabil verzióknál (pl. 22621-es buildszámú 22H2) nem. Ezek alapján akkor nem lenne célszerűbb inkább általános kiadásra szánt Windows 11 22H2-t telepíteni és használni, vagy mindenképpen Windows 10 használata a cél?

[ Szerkesztve ]

(#15768) Atmil válasza King Unique (#15767) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Nem feltétlen a win10 a cél. A cél az, hogy legyen stabil a win11. Eddig stabil volt csak, most jött elő, hogy játékoknál lefagy.
Feltelepítem, amit írtál a win11 22H2-őt. Insider nélkül.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#15769) GEPESZ66 válasza King Unique (#15764) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Először en is gondolkoztam,hogy felrakom a 11-et az inkompatibilis gépemre.
Azert nem szantam rá magamat,mivel mi van ha belakom,ami azert hosszabb idő a programok telepítésével,s a Microsoft valahogy ebben az esetben a használatot megakadályozza.
Lehet,hogy inkabb majd a 11 éves gépemet lecserèlem.
Mivel nem játszok,egy irodai gép nem olyan drága.
Egyebkent,ha a Rufus-al csinálom a telepítöt,s kiveszem a hardverkövetelmények ellenőrzéset,akkor telepítes közben kell meg valamit trókközni,vagy síman lefut?
Ebben az esetben is előfordúlhat,higy a nagyobb frissítések nem jönnek?

(#15770) niof válasza King Unique (#15767) üzenetére


niof
addikt

"azoknál olyan bugok, olyan hibák jöhetnek elő, amik az általános kiadásra szánt stabil verzióknál (pl. 22621-es buildszámú 22H2) nem."

Ez volt a nap poénja, feldobtad a reggelem. :DDD Ugye nem gondoltad komolyan? ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15771) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Most lesz kész az új gép, Win11-et bírja, felrakható (megbízható) vagy maradjak még Win10-en?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#15772) niof válasza h1mpi (#15771) üzenetére


niof
addikt

Melyik Windows volt 100%-ig megbízható? Kb. ez is annyira az, mint a többi. Én nem látok különbséget. Pont ugyanazokat a nyűgöket cipeli magával, mint az eddigiek. Szóval, szerintem nyugodtan telepíts 11-et.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15773) h1mpi válasza niof (#15772) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Eddig én elégedett voltam ;] oké köszi, ha hozza azt a szintet már elég

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#15774) h1mpi válasza h1mpi (#15773) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Esetleg tudtok egy megbízható eladót itt HA-on, akitől be tudom szerezni a Win11-et? Jó lenne olyan, ami megmarad és nem csak egyszer lehet telepíteni. Jöhet privátba is :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#15775) szasanyi


szasanyi
félisten

Alaplap meghibásodása (és többszöri Win chrash) miatt re-install kellett. Viszont sehogyan sem tudom aktiválni a Win11 PRO-t a kulccsal online, a telefonos folyamat meg nagyon fájdalmasan sz@r és eredménytelen.
Van erre valami megoldás? Ha új kulcs kell akkor melyi az a kiadás ami MS fiókhoz köthető, és amivel ilyen esetben nem lesz gond később sem?

(#15776) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ennyi volt: Elkezdte blokkolni a Windows 7 és 8 kulcsokat a Microsoft

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#15777) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy régebben lezártam a gépen egy mappát amit most szeretnék megnyitni (Másik gép másik winchester) Szeretném lementeni vagy hozzáférni.. de az alábbi hibát kapom.. "0x80071771 " Neten rengeteg tippet trükköt kiprobáltam de mind hiába..
esetleg valami program vagy ötlet? Semmi külső programot nem hasznaltam

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#15778) Doky586 válasza bdani94 (#15777) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elmentetted a titkosító EFS kulcsot (pl ms fiókba) akkor vissza importálod, ha nem akkor elbúcsúzol azon adatoktól.. :B

(#15779) bdani94 válasza Doky586 (#15778) üzenetére


bdani94
tag

Úgy emlékszem h nem volt belépve vagy pedig ezzel a fiokommal léptem be anno is. :O

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#15780) joelke HU válasza Dévacsen (#15776) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hát ez nagyon szomorú. Bánatomban visszamegyek XP-re. :D

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#15781) King Unique válasza niof (#15770) üzenetére


King Unique
titán

Mármint azt remélem te nem gondoltad komolyan, hogy ez nem így van, meg hogy az Insider Preview verzióknál nem lehet több bug mint pl. az általános kiadásra szánt 22H2-nél, mert ha igen, akkor az tényleg a nap vicce. :DD

(#15782) niof válasza h1mpi (#15773) üzenetére


niof
addikt

Egyébként ez becsülendő a Windows verzióban, hogy a sz.rt konzisztensen görgetik egyik verzióról a másikra. Kicsit kozmetikázzák, de semmi nagyobb, égbekiáltó változtatás nincs. Ez egyfelől jó is, másfelől kevésbé. És mielőtt az lenne, hogy szapulom, nem, csak mi vállalati környezetben is üzemeltetjük, és hát tudnék mesélni. A rendszergazdánk meg pláne. Sokszor a haját tépi miatta. Nem ok nélkül.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15783) King Unique válasza h1mpi (#15771) üzenetére


King Unique
titán

A téma összefoglalóban eleve linkelve van az erre vonatkozó válasz, vagyis legjobb kipróbálni és akkor kiderül, hogy adott felhasználónál, adott hardver- és szoftverkörnyzetben hogyan működik.
Másképpen fogalmazva, ha azt írom, hogy pl. nálam több PC-n is oké a Windows 11 és nincsen vele különösebb gondom, nem zavarnak különösebben a tálca beállításai hiányosságai sem, akkor az esetedben is 100%-ig úgy lesz, ha valaki az ellenkezőjét írva, akkor az szintén 100%-ig, nem kellene inkább kipróbálni és magadnak meggyőződni ezekről? :)

(#15784) zsoltip válasza zsoltip (#15638) üzenetére


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
1.) Megjelent, bizonyosan egy update után, az explorerben a gyorselérési eszköztáron a "Gyűjtemény" nevű ikon, ami a fotókat mutatja rákattintva.
WinAero Tweakerrrel nem látok lehetőséget még a kikapcsra, eltávolításra.
Van tippetek miként tudom kigyomlálni?
2.) Windows 10 jellegű ribbon eszköztárat szeretnék az explorerben.
Ezt miként tudom úgy működésre bírni, hogy működjön. Előbb említett segédprogrammal nem sikerült.
3.) OneDrive folderek átnevezése, rövidített névre továbbra sem sikerül 11 rendszeren.
Erre valaki talált már megoldást?
Köszi.

(#15785) niof válasza King Unique (#15781) üzenetére


niof
addikt

Jó, hát szerintem érted, hogy hogyan gondoltam ezt, csak itt most előadod, hogy nem. Én arra gondoltam, hogy a "live" verzió éppúgy bugos, mint az insider. Max nem pont ugyanazok a bugok vannak. Pl. ott a fájlkezelő random előugrása. Ez már az insiderben is benne volt, és nem insiderben is előfordul. Amúgy az is kérdés, hogy melyik insiderre gondolsz? A release preview, a béta, vagy a developer szintre?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15786) szasanyi


szasanyi
félisten

Erre valaki?

(#15787) King Unique válasza GEPESZ66 (#15769) üzenetére


King Unique
titán

Már miért akadályozná meg a használatát? Ha 1x már sikerült feltelepíteni az adott PC-re a Windows 11-et, akkor az onnantól működik, Windows Update-en frissül, stb., ebben a topikban is többen használják nem támogatott hardverkonfiguráción gond nélkül. Max. esetleg az újabb verzióra történő frissítés lehet problémás bizonyos esetekben, már ha nem ajánlja fel a Windows Update, na kis trükközéssel az is megoldható, + kiadástól függően eleve 24 és 36 hónap egy-egy verzió életciklusa, vagyis 2 és 3 évig használható aktív támogatással.

(#15788) King Unique válasza niof (#15785) üzenetére


King Unique
titán

Milyen "live" verzió? Az max. a WinPE, meg a live Linux. :D

Hát ez az, érted te pontosan hogy mire céloztam, csak valamiért most hőbörögnöd kell itt egyet, holott azon állítást eleve nem tudod cáfolni, hogy az Insider Preview verziók ne lennének bugosabbak, mint az általános kiadásra szánt változatok, az előbbi nem véletlenül csak tesztelésre és nem általános használatra ajánlott. Ennyi! :B

[ Szerkesztve ]

(#15789) Doky586 válasza szasanyi (#15775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azonos alaplap, azonos win verzió reinstall esetén minek kéne kulcsot beírni?

(#15790) King Unique válasza szasanyi (#15775) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az alaplap meghibásodása miatt vélhetően alaplapcsere / PC csere történt, mert az indokolja az újraaktiválási problémát, ellenben digitális licenc megléténél ugyanazon PC-n ugyanazon Windows 11-kiadás (Pro) újratelepítése nyilván nem, amit még a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

Ha jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, PC csere) történt, attól még megoldható az újraaktiválás többféleképpen is, amely módszerek normál esetben eleve működnek, mind a Microsoft-fiókos, mind a telefonos, sőt akár még az eredeti termékkulcs megadása is (példa). Illetve az utóbbi a mostani hír alapján Windows 7, 8/8.1 termékkulcsoknál már nem feltétlen, de ha eleve érvényes Windows 10/11 termékkulcsról van szó, akkor igen.
Ha esetedben megfelelően alkalmazva egyik módszer sem működik, nem az a gond hogy véletlenül másik kiadás lett telepítve, akkor ott felmerülhet, hogy magával a licenccel, a termékkulccsal nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

(#15791) h1mpi válasza King Unique (#15783) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez oké, de ha mondjuk mindenki azt mondja, hogy ez egy sz@r, akkor eleve kihagyom :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#15792) King Unique válasza h1mpi (#15791) üzenetére


King Unique
titán

Azért mindenki nyilván nem fogja azt mondani innen sem, nemhogy szélesebb körben. :N

Ha mindez ekkora kérdés számodra és nem akarod kipróbálni sem a Windows 11-et a személyes tapasztalat megszerzéséhez, hanem kizárólag csak a hányan ajánlják / nem ajánlják innen a mérvadó, akkor lehet inkább Windows 10-nél kellene maradni, ami a Home és Pro kiadásoknál 2025. október 14-ig támogatott, vagyis még 2 évig ráér a váltás újabb Windowsra.

[ Szerkesztve ]

(#15793) Geth válasza h1mpi (#15791) üzenetére


Geth
addikt

Ezt rövidre tudom zárni: itt egyik rendszeren sincs probléma a Win11-el.
Még a fájlkezelő sem ugrál elő random :DDD

(#15794) niof válasza King Unique (#15788) üzenetére


niof
addikt

Azért raktam idézőjelbe, hogy live, mert a nem insider verziót kell érteni alatta. Az, hogy nincs meg minden bug a mezei verzióban, ami az insiderekben van, az nem azt jelenti, hogy nincs benne egyáltalán. Van. Hajjaj... :U Amúgy a dev-en kívül használtam mindegyiket, és nem mondanám, hogy bármelyik tömve lett volna hibákkal, ami a hétköznapi használhatóságot befolyásolta volna.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15795) h1mpi válasza King Unique (#15792) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De kipróbálom, max., ha nem tetszik megyek vissza 10-re

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#15796) King Unique válasza niof (#15794) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a "live" jelzőt inkább hagyjuk is, mert standard Windowsoknál ilyen formában eleve hülyeség, a live Linuxhoz hasonló spéci WinPE rendszereknél szokás használni, mint amilyen pl. a HBCD PE.

Miért, állította bárki is, hogy az általános kiadásra szánt stabil verziókban, mint amilyen pl. a 22621-es buildszámú 22H2 verzió, egyáltalán nincsen semmilyen bug? Nem! Arról bolt szó abban a hozzászólásban és ami idézve lett, hogy "azoknál olyan bugok, olyan hibák jöhetnek elő, amik az általános kiadásra szánt stabil verzióknál (pl. 22621-es buildszámú 22H2) nem", ami helytálló is, mivel az Insider Preview verzióknál eleve lehetnek olyan bogok, amik pl. a 22621-es 22H2 verziónál eleve nem. + Konkrétan leírta a kérdező is, hogy az Insider Preview verzió esetében a hiba forrása, vagyis pláne nincs miről beszélni. Az meg már egyéni probléma, ha nem megy a szövegértelmezés. :B

[ Szerkesztve ]

(#15797) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Felraktam a laptopomra a W11 -et.
Azt allitottam be hogy új pc ként kezelje, ne szinkronizáljon a másik pc-el.
Ennek ellenére az asztalom tele pakolta ikonokkal ami a másik gépen van.
Ez így nagyon nem jó. :(((
Gondolom a onedrive csinálja. Kell a onedrive de ne töltsön le semmit a másik gépről.
Mit kell csinálnom?

(#15798) szasanyi válasza King Unique (#15790) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos egyik sem oldotta meg, csak új kulcs. Azért köszi!

(#15799) norba69 válasza lanszelot (#15797) üzenetére


norba69
senior tag

Az OneDrive beállításakor nem szabad engedélyezni a biztonsági mentés nevű funkciót.
Utólagos beállítás leírása itt.

[ Szerkesztve ]

(#15800) lanszelot válasza norba69 (#15799) üzenetére


lanszelot
addikt

A biztonsági mentés az kell, de kezelje külön.
Tudja külön kezelni, mert Windows 10 -en működött.
Csak most W11 -en csinálja ezt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.