Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) martonl válasza anglergab (#1696) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi, azt hiszem, értem. Tkp. minek létesítsen a kicsengetéshez hangcsatornát, amíg nem jön létre a kapcsolat. Kénytelenek leszünk megszokni (ezt is). Az autóban tényleg volt olyan, hogy folyton újrahívtam, mert azt hittem, nem megy ki a hívás valamilyen hálózati probléma miatt. Közben csak nem vették fel.

(#1702) martonl válasza tomp (#1698) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi, majd figyelem én is, hátha a fórumot olvasva az illetékesek reszelnek rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#1703) Rick4 válasza tomp (#1683) üzenetére


Rick4
félisten

Na ma kipróbáltam ezt a row és a ptcrb profilt is, érdekesek. Amíg az india volte képes arra, hogy két volte-s sim esetében azt írja ki, hogy volte 1-és az 1-es alatt 2, vagyis egy ikonon belül mindkettő simen fut a volte (mobilnet ki-bekapcsolva, wifi ki-bekapcsolva, mindegy neki) addig ennél a két másik profilnál ugyan ott van a volte 1 év volte 2, viszont ezek felváltva láthatóak, egyszerre sosincs kint.

Aztán hogy ez nekem jó-e vagy sem, nem tudom, telefonálni nem volt kedvem, az india profillal is jó volt már a héten minden hívás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1704) tomp válasza Rick4 (#1703) üzenetére


tomp
Topikgazda

Nálam OnePlus 7 Pro-n DT-VoLTE, ROW, PTCRB, Telenor-Denmark profilokkal is "VoLTE1-2" ír ki ha 2 VoLTE-s kártya van benne. Azaz az 1-2 egy ikonban van egymás alatt.

(#1705) Rick4 válasza tomp (#1704) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, nekem csak az india profillal ment. Én sem értem, hogy miért van így...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1706) tomp válasza Rick4 (#1705) üzenetére


tomp
Topikgazda

Volt újraindítás?

(#1707) Rick4 válasza tomp (#1706) üzenetére


Rick4
félisten

Természetesen, minden "mók" után van. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1708) martonl


martonl
senior tag

Ma Dél-Pesten volt autóban többszöri Telekom volte hívásmegszakadás. Gondolom túl gyorsan mentem, és nem volt ideje átadni a 2/3G hálózatnak a hívást. Majd kipróbálom az érintett útszakaszon séta közben is. :W

(#1709) Luissimo válasza martonl (#1708) üzenetére


Luissimo
veterán

Merrevoltàl?
Lörincen ?

(#1710) trec12 válasza Sas madár (#1700) üzenetére


trec12
addikt

Valóban, nekünk az egyik flottás számon nem volt bekapcsolva (az enyémen meg automatikusan bekapcsolták már márciusban) szóltam a 1270-re szó nélkül aktiválták. Újraindítás után azonnal megjelent a VoLTE felirat. A készülékek amúgy Huawei Mate 20 lite-ok a hívás indítás után szinte egyből kicsöng nyilván a VoLTE miatt. A hangminőség kiváló.
A készülkéről annyit, hogy bátran ajánlom mert minden szolgáltatónál - talán a Telenornál nem de lehet már ott is - pöpecül megy vele a VoLTE. A Diginél a VoWifi is jó vele.

A Telenornál meg nem hivatalosan de alkalmas készülékre nem hajladóak bekapcsolni a VoLTE-t. Egy HD-s számra meg be van kapcsolava a készülék is nem hivatalosan alkalmas rá de ott meg nem megy. :( Úgy látom a Vodafonnál nincs gond a VoLTE témában a Telenornál mintha nem ez lenne a helyzet......

[ Szerkesztve ]

(#1711) martonl válasza Luissimo (#1709) üzenetére


martonl
senior tag

Voltam Lőrincen is, de telefonálhatnékom autóból Pesterzsébeten támadt. A Soroksári (ott Helsinkinek hívják) út-Nagysándor J. u. csomópontjánál 2G-n is érdekes módon szokott lenni egy luk, amikor elmegy egy pillanatra a hálózat. 2G-nél csak pár szótag kihagyás észlelhető, a 4G pedig lebont. Korábban a 2G kihagyást Telenoron észleltem, főleg amikor HÉV-vel mentem át a híd alatt, most Telekomon bontott a hídra felhajtáskor. Lehetséges, hogy egy helyen van ott mindkettőnek bázisállomása.

De ezt már máshol is észleltem, írtam is, hogy nekem a 4G azonnal bont, meg se próbálja tartani a hívást, hátha visszatér a térerő. Lehet, hogy telefon probléma, de nem hinném, hogy a Galaxy S8 így lenne hibás.

Lőrincen is vannak ilyen lukak?

(#1712) martonl


martonl
senior tag

Az IMS menünek van köze a volte-hez? Mert az nekem így áll. Amcsi kártyával kint minden ok volt, de ettől még megy a volte itt is. .

[ Szerkesztve ]

(#1713) anglergab válasza martonl (#1712) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ez a VoLTE menü.
Ami látható, az rendben van.

(#1714) martonl válasza anglergab (#1713) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi!

(#1715) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Nektek mennyi idő volt mire aktiválódott a VoLTE?
Felhívtam a Vodafone ügyfélszolgálatot és tőlük kértem, hogy aktiválják, amit meg is tettek.
Note9 telefonom van, ami elvileg támogatja viszont eddig még semmit változás.
Próbáltam a telefont újra indítani de úgy sem történt semmi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1716) Rick4 válasza Ra's al Ghul (#1715) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogy tettek meg. Én 4x hívtam őket, egyszer személyesen mentem be, majd miután hetek múlva sem volt semmi, ismét egy értékesítési pont, ott a kérés elhangzásakor (kapcsolt be légyszi mindkét kártyán a volte szolgáltatást) hátrament, és egy kollégától megkérdezte, ő be tudja kapcsolni? Utána ment 2 perccel később.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1717) tomp válasza Ra's al Ghul (#1715) üzenetére


tomp
Topikgazda

Ha nem megy akkor nem csinálta meg!
Nálam a Telenornál miután befejeztem a hívást és a telefon visszament 4G-re már meg is jelent a VoLTE jelzés.

(#1718) trec12 válasza Ra's al Ghul (#1715) üzenetére


trec12
addikt

Újraindítás után azonnal ment.

(#1719) martonl válasza anglergab (#1713) üzenetére


martonl
senior tag

Ha bemegyek a profil menübe, ott a médiában ez van. Ezek szerint az EVS kodek is benne van. Gondolom ezen manuálisan nem célszerű semmit állítani, vagy esetleg lehet valamit reszelni rajta?

(#1720) Sas madár válasza trec12 (#1710) üzenetére


Sas madár
őstag

Szépen békésen tovább kell próbálkozni , ezt be kell kalkulálni.Előbb utóbb a megfelelő ügyintézőt fogod ki. :)
Legérdekesebb , amikor sikerül az a legegyszerűbb hívás az összes többihez képest, mert érti mit szeretnél és tudja is hogyan kell aktiválnia.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1721) Lackooo84 válasza Ra's al Ghul (#1715) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam Tkom-Voda is letettem a telefont, repülőmód ki-be és már ment.

The Truth is out there...

(#1722) tomp válasza Lackooo84 (#1721) üzenetére


tomp
Topikgazda

Telekomnál nekem is kellett repülőmód de Telenornál nem. Érdekes.

(#1723) Lackooo84 válasza tomp (#1722) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Lehet, hogy nem kellett volna, de nyomtam.

The Truth is out there...

(#1724) anglergab válasza martonl (#1719) üzenetére


anglergab
addikt

Nézd meg, legalul be van-e kapcsolva az EVS ebben az almenüben.
Ha igen, és mégsem megy, akkor a profilodban nincs engedélyezve.
Módosítások után újraindítás kell.

(#1725) martonl válasza anglergab (#1724) üzenetére


martonl
senior tag

Ott be van kapcsolva. Már láttam olyat, hogy hívásfelépítésnél HD+ kiírás volt. 3G-s számot hívtam, a hívás felépülésekor visszaváltott HD-re.

(#1726) TIT


TIT
veterán

Vodánál a volte tényleg csak samu+huawei telóval megy?
vowifi magától menne?

[ Szerkesztve ]

(#1727) fil


fil
őstag

DiGi-n kívül van valamelyik szolgáltatónál VoWiFi?

[ Szerkesztve ]

(#1728) anglergab válasza fil (#1727) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, a Magyar Telekomnál.
Előfizetés, internetre csatlakozó wifi, megfelelő készülék szükséges hozzá.

(#1729) martonl válasza anglergab (#1728) üzenetére


martonl
senior tag

Egyelőre egyéni előfizetőknél éles a dolog náluk, üzletieknél még nem. Legalábbis nekem ezt mondták.

(#1730) Rick4 válasza TIT (#1726) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszaolvasol, vagy a voda szóra keresel rá, magad is megtalálod a válasz, hogy nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1731) anglergab válasza martonl (#1729) üzenetére


anglergab
addikt

Mindenféle előfizetésen mehet, a lényeg, ne legyen olyan szolgáltatásod, ami kizárja egymást a VoWiFi-vel.

(#1732) TIT válasza Rick4 (#1730) üzenetére


TIT
veterán

Kerestem de nem találtam.
A csajszi azt mondta csak azokkal megy,xiaomin nekem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1733) martonl válasza anglergab (#1731) üzenetére


martonl
senior tag

Üzletire még nem aktiválható. De ha esetleg adsz olyan kontaktot ügyfélszolgálaton, aki megcsinálja, akkor megkeresem. Eddig ketten mondták, hogy egyelőre csak lakosságiaknak elérhető.

(#1734) MDanny válasza TIT (#1732) üzenetére


MDanny
senior tag

Az alábbi Xiaomi készülékekkel biztosan jól működik a Vodafone VoLTE: Mi A2 Lite, Redmi Note 5, Redmi 7 (*#*#86583#*#* tárcsázóba beírása, majd a menüben való engedélyezés után). Sajnos ha elhangzik a telefonra vonatkozó kérdés az aktiválás kérésekor, akkor célszerű azt mondani, hogy pl. Huawei P Smart készüléked van, mert amint meghallja az ügyintéző, hogy Xiaomi, várhatóan azonnal azt fogja mondani, hogy nem megy.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1735) anglergab válasza TIT (#1732) üzenetére


anglergab
addikt

VoLTE van a Vodánál, VoWiFi nincs.
A hivatalosan támogatott készülékek Samsung és Huawei modellek, de természetesen más típusokkal is megy, csak azokra nincs garancia hogy minden esetben jól fognak működni (azaz saját felelősségre használhatók).

Ha nem hivatalosan támogatott készülékkel VoLTE-zol, akkor sokkal nehezebb az esetleges hibák bejelentése, mert neked kell kizárnod a készülék eredetű hibát.

[ Szerkesztve ]

(#1736) Rick4 válasza TIT (#1732) üzenetére


Rick4
félisten

Csak annyit írtam be a keresőbe, hogy voda, sok sok találatot hozott, amiben a készüléktípuson kívül egyéb körülmények is le voltak írva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1737) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

A VoWiFi-t külön engedélyeztetni kell a Telekomnál? A VoLTE megy, de a WiFi hívás nem.

(#1738) szabogabor10 válasza tamas.nick (#1737) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1739) TIT válasza MDanny (#1734) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen :)
Mi8 Lite-on biztos megy,diginél is,de vodánál még várni kell amíg lesz.

anglergab: Mondjuk ha a teló tudja más szolgáltatóval akkor nem tudom miért ne lenne kompatibilis,max.a xiaomi nem fizetett nekik.
Philipsnél is volt,hogy a CI modul komp.listába nem volt a tv-m,de tudta mert megfelelt a követelményeknek.

Rick4: Látam de sok az ellentmondás és hiába hívtam őket azt se tudták miről beszélek,ezért nem kell nőket alkalmazni ilyen helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#1740) anglergab válasza TIT (#1739) üzenetére


anglergab
addikt

Nem. Azért nem kompatibilis, mert nincs benne az adott szolgáltató VoLTE profilja. Azaz hiába van benne pontosan ugyanaz a profil csak másik szolgáltatóval, a szolgáltatóddal nem fog működni.
Ebből látszik, hogy technikailag működne, de valamilyen okból gyakorlatilag nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1741) TIT válasza anglergab (#1740) üzenetére


TIT
veterán

Értem.

Olvastam erről,hogy a profilt kell frissíteni.
Mondjuk a digivel működik alapból,pedig azoknak sincs a listájában.

[ Szerkesztve ]

(#1742) Alastair' válasza anglergab (#1740) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A VoLTE profilt kézzel nem lehet valahogy beírni?
Az S7 edge digivel működik, de a vodával még nem.

Alister from Hell

(#1743) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

(#1744) #08176384 válasza TIT (#1726) üzenetére


#08176384
törölt tag

Nem hivatalosan egy kis trükkel iPhone-nal is.

(#1745) Rick4 válasza Alastair' (#1742) üzenetére


Rick4
félisten

Kapcsolja be a voda, és akkor majd menni fog. Nincs nálad se bekapcsolva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1746) TIT válasza Rick4 (#1745) üzenetére


TIT
veterán

Arra még várni kell,majd magától bekapcsolja.

(#1747) Rick4 válasza TIT (#1746) üzenetére


Rick4
félisten

Egyszer biztosan magától is, de ha kéred, és épp úgy sikerült az ügyfélszolgát kifogni, akkor be lesz kapcsolva. Addig viszont felesleges profilokkal vergődni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1748) Alastair' válasza Rick4 (#1745) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gratulálok.

Alister from Hell

(#1749) Rick4 válasza Alastair' (#1748) üzenetére


Rick4
félisten

Mihez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1750) Alastair' válasza Rick4 (#1749) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"Nincs nálad se bekapcsolva."

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.