Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,
Feleségem Samsung S23P készülékén már hónapok óta megy a Yettel VoWiFi.
De sajnos egyre többször van vele gond, nem megy ki a hívás, befelé nincsen gond.
Repülő üzemmód ki be kapcsolás után megy egy ideig, majd megint nem, így inkább kikapcsolja.
Nekem ZFold5-el ugyan azzal a szolgáltatóval, ugyan azon a wifin nincsen gond.

Mind a két telefon a Yetteltől van.
Legfrisebb szoftver van mind a két telefonon.
Sajnos a lakásban sokszor nagyon gyatra a térerő különben nem is foglalkoznék vele.
Talán az android 14 javít rajta, de ehhez nem fűzök sok reményt.

Hogyan lehetne ez kínozni hol a gond? Szolgáltató vagy Samsung hiba :W
Valami debug lehetőség?

http://totesz.myminicity.com/

(#6002) 4Grider válasza Kronk (#6001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi már mindenféle Samsungon tapasztaltuk. Elég ki-és bekapcsolni a VoLTE-t vagy VoWiFi-t, nem kell a repülő móddal játszani.

(#6003) donjohnson válasza Kronk (#6001) üzenetére


donjohnson
addikt

2,4 ghz-es vagy 5 ghz-es wifi-t használsz a lakásban?
ha nem jó az egyiken, tedd át a másikra ideiglenesen. lehet, hogy a szomszéd szabotálja a wifi-csatornádat.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6004) Kronk válasza donjohnson (#6003) üzenetére


Kronk
őstag

Köszi az ötleteket, de ezeken is már túl vagyok, jó lenne valahol látni mi történik ha indítanám a hívást, hogy tudjak valamit mondani a Yettelnek, erre van valami tipp?

http://totesz.myminicity.com/

(#6005) 4Grider válasza Kronk (#6004) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudnak róla, ezért sem indult még be publikusan. Ki a wifit kiszolgáló vezetékes szolgáltatód? Mert Telekom esetén gyanúsan gyakori nálunk a jelenség.

(#6006) Kronk válasza 4Grider (#6005) üzenetére


Kronk
őstag

Telekom.
De mint mondtam, a ZFold5-el abszolút semmi gond nincsen. :F

http://totesz.myminicity.com/

(#6007) 4Grider válasza Kronk (#6006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk nincs hajtogatós Samsung, de azon kívül egy rakat S és A modell igen. Mindegyiknél előfordul, hogy egy idő után nem lehet róla hívni VoWiFi-n, csak csönd van.

(#6008) dethroner


dethroner
veterán

Aki a táblázatot szerkeszti és beírja hogy xy telefon tudja a vowifit, ezt leellenőrzi valaki?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6009) tomp válasza dethroner (#6008) üzenetére


tomp
Topikgazda

Csak akkor írok be bármit is ha jelzik az igény lapon, hogy xy telefon xy szolgáltatóval tudja. Csak úgy magamtól semmit nem írok be.

(#6010) dethroner válasza tomp (#6009) üzenetére


dethroner
veterán

Bocs, félre érthetően fogalmaztam. Szóval ha valaki jelzi hogy xy telefonnal megy a volte/vowifi, akkor azt le lehet-e csekkolni, vagy egyszerűen elhiszed és beírod?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6011) 4Grider válasza dethroner (#6010) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem valószínű, hogy valaki ezzel játszik. Meg elég hamar kiderülne, ha hülyeségek kerülnek be a táblázatba.

(#6012) donjohnson válasza dethroner (#6010) üzenetére


donjohnson
addikt

mi a kérdéses telefon és melyik szolgáltatónál vagy?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6013) dethroner válasza donjohnson (#6012) üzenetére


dethroner
veterán

Muternak van egy Redmi note 8 telója. És mivel a világ peremétől még egy lépéssel messzebb lakik, egyik szolgáltatónak sincs értékelhető beltéri lefedettsége. Ezért ha működne bármelyik szolgáltató vowifije a telóján, akkor átvinné ahhoz a számát és legalább így normálisan tudna bent a házban telefonálni. Szóval a szolgáltató lényegtelen, az volna a fontos hogy biztosan menjen a vowifi rajta.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6014) zelikocc válasza dethroner (#6013) üzenetére


zelikocc
senior tag

Telekomot ajánlanám ehhez a telefonhoz VoWiFi tekintetében.

(#6015) dethroner válasza zelikocc (#6014) üzenetére


dethroner
veterán

És ez egészen biztosan működne? Mert pl a táblázat szerint a párom Mi 9 lite telója nem tudja a telekom vowifit, viszont megjegyzésben ott van hogy PDC-vel aktiválható. A telekom oldalán meg azt írja hogy működik vele, egyáltalán nem ír arról, hogy piszkálni kéne. Ehhez képest sms-ben bekapcsoltattam, de nem megy. Egy fórumtárs Mi 9 lite telója meg gond nélkül vowifizik. Ha lesz időm, felhívom őket és rákérdezek mi lehet a gond.
Szóval ezért vagyok bizonytalan, mert két egyforma telefon is működhet különbözően. :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6016) Tompika777 válasza dethroner (#6015) üzenetére


Tompika777
senior tag

Rendeljetek egy Domino sim-et és próbáljátok ki, hogy a beállítások után működik e rajta... Ha nem, akkor nem csináltok Telekomhoz számhordozást, ha meg megy akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#6017) dethroner válasza Tompika777 (#6016) üzenetére


dethroner
veterán

Ez mondjuk jó irány :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6018) zelikocc válasza dethroner (#6015) üzenetére


zelikocc
senior tag

Biztosat csak akkor tudsz ha kipróbálod. Az is jó lehet, ha egy ismerős Telekomos kártyáját kölcsön kéred arra az 5 percre.
Mi a mostani szolgáltató? A másik kettő is most kezdi bevezetni a VoWiFi-t.
Nem tudom pl Vodafone esetében mit kell mókolni, hogy működjön, lehet csak be kell írni a tárcsázóba a kódokat? Azt is kipróbálnám ha éppen van kéznél vodás kártya

(#6019) dethroner válasza zelikocc (#6018) üzenetére


dethroner
veterán

Vodás kártyája van most. De nem arról szól most a hír, hogy csak az almások tudják használni a voda vowifit?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6020) dchard válasza dethroner (#6019) üzenetére


dchard
veterán

Többször leírtuk, hogy nem csak az almások tudják használni, de hivatalosan csak az almás készülékekre van profil és azokkal tesztelték. Ennek ellenére többünknek is megy különböző készülékekkel.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6021) dethroner válasza dchard (#6020) üzenetére


dethroner
veterán

És elég lehet a tárcsázóba beírni a kódot amivel előjön a vowifi kapcsoló, vagy mást is kell piszkálni? Mert a kódot még beírja a muter, de PDC-t biztos nem fog használni :( Én meg legközelebb talán az év végén jutok el hozzájuk. Na nem mintha én annyira értem ezt a témát :B

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6022) dchard válasza dethroner (#6021) üzenetére


dchard
veterán

Ki kell próbálni. Nekem több Xiaomi telefonon nem volt elég a kód: a kapcsoló előjött de Vowifi az nem volt. Nálam az MBN mod (ugyanezt csinálja a PDC is) segített, de volt itt olyan is akinek kód beírás után sőt volt akinek anélkül is működött (megfigyeésből arra következtetünk hogy ezek az MTK chipsettel szerelt Xiaomi készülékek, de gyanús hogy más MTK-val szerelt készülékek is hasonlóan fognak viselkedni, erre bizonyíték egyelőre nincs).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6023) Landsmann válasza dchard (#6022) üzenetére


Landsmann
addikt

Az mi az az MBN mod? Root kell hozzá?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6024) dchard válasza Landsmann (#6023) üzenetére


dchard
veterán

Az MBN annak a fájlnak a neve, amiben az egyes szolgáltató specifikus profilokat tárolják a Qualcomm alapú telefonok. Ilyenben vannak többek között a VoLTE és VoWIFI profil adatok is. A megfelelő profilt a telefon a hálózat kódból találja ki, és tölti be automatikusan, de ha a profil hiányzik akkor rá lehet "erőltetni" más profilt is. Tapasztalati tudás, hogy a Vodafone Vowifi működik a DT_Hu_Commercial (tehát a magyar telekom) MBN profiljálva, én is azzal használom. Az MBN módosítás több módszerrel is elvégezhető, a legismertebb a PDC tool-lal való módosítás, de például Xiaomi.eu rommal így is meg lehet csinálni, a hamradik módszer a Qualcomm NVRAM editálás. Egyikhez sem kell root, de például a PDC tool vagy a NVRAM editáláshoz elő kell tudni csalni a diag interfészt a telefonon, ami gyártónként eltérő.

Az MBN fájlt módosítani sjanos nem lehet (alá vannak írva), de másik szolgáltatóét ki lehet választani, és rá lehet erőltetni. Ezért is fontos, hogy találjunk egy olyan telefont, amiben már benne van a Voda vowifi profilja, mert azt a firmware-ből ki lehet szedni, és rá lehet tölteni más készülékekre is, amik még nem kapták meg a szükséges profilt frissítést.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6025) slice14 válasza dchard (#6024) üzenetére


slice14
veterán

Csak ezt egy Marika néni nem fogja megcsinálni. Sőt azt sem tudja hogy mi az.
Nem is értem hogy a profilok kezelése mért nem a szolgáltatókhoz került, mint pl az internet és mms profilok leküldése. Így elég volna behelyezni a SIM kártyát és automatikusan letöltené a VoLTE / VoWiFi profilt is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6026) dchard válasza slice14 (#6025) üzenetére


dchard
veterán

Ezt sokan nem értjük az iparban, hidd el nem vagy ezzel egyedül. ;) Ráadásul a SIM profilokat aszolgáltató távolról (OTA) tudná frissíteni is adott esetben.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6027) Landsmann válasza dchard (#6024) üzenetére


Landsmann
addikt

Értem. Azazhogy nem. Nekem ez már magas. :) Redmi 9-en Telekom vowifi működik, nem tudom milyen profilt használ, de a Vodafone vowifije nem megy. Sőt, még a kapcsoló sem jön elő. Így sanszos, hogy a Telekom sem a telekom_hu profillal megy.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6028) Landsmann válasza dchard (#6024) üzenetére


Landsmann
addikt

Amit linket írtál a módszerről Xiaomihoz, ott a global rommal is működne? Ha két kártya van a telefonban, csak a vodás legyen benne, vagy nincs jelentősége? Azon a linken mégsem annyira bonyolult amit írnak.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6029) Landsmann


Landsmann
addikt

Kipróbáltam. Beírtam a tárcsázóba a kódot, de nem történt semmi. Nem jött be a MBN menű. :(
Ja, nem Qualcomm proci van benne, hanem Octa-Core. Akkor itt van a kutya elásva.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6030) Tompika777 válasza Landsmann (#6029) üzenetére


Tompika777
senior tag

Az, hogy octa core nem a gyártót jelöli, hanem hogy nyolc magos proci van benne

(#6031) zelikocc válasza Landsmann (#6029) üzenetére


zelikocc
senior tag

GSMarena szerint Mediatek MT6769V/CU Helio G80 (12 nm)

(#6032) Landsmann válasza zelikocc (#6031) üzenetére


Landsmann
addikt

Mindegy, nem megy.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6033) dethroner válasza dchard (#6022) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, megkérem mutert hogy nézzen rá, hátha.
De ahogy mondtam párom Mi 9 lite telója elvileg tudja a telekom vowifit, mégse megy. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondta aktívnak látszik, nincs semmi gond amit látna, de küld a sim kártyára valami javítás félét, hátha attól megjavul. Ahogy kérte kicsivel később újraindítottam, de továbbra se megy. Erről ennyit azt hiszem :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#6034) dchard válasza Landsmann (#6028) üzenetére


dchard
veterán

Az MBN az egy Qualcomm sajátság, tehát ahhoz Qualcomm modem (és nem feltétlenül proci) kell. Nekem EU rom alatt frankón működött, nálam a PDC módszer volt az, amit sehogy nem tudtam működésre bírni, pedig még a QPST/QXDM is látta a telót...

MTK procihoz is kell valami kód, de asszem ott csak a szokásos xiaomi féle vowifi kód kell, utána előjön a gomb és utána működik. Vagy legalább is eddig itt ez volt a tapasztalat. Nekem nincs MTK-val szerelt telóm egy sem, így ezt nem tudom kipróbálni. Qualcomm rádiós Xiaomi-n viszont a vowifi kód és a kapcosló önmagában sehol nem volt elég, pedig három különböző telefon típuson is kipróbáltam.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6035) dchard


dchard
veterán

Xiaomi Mi8 Lite alatt sikerült beröffenteni a Voda Vowifi-t: PDC tool-ban a "Play PL" profilt kell kiválasztani. Csak hívást teszteltem vele.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6036) goop válasza Kronk (#6001) üzenetére


goop
őstag

Nekem mégjobb. Samsung s23, nincs még vowifi, csak be volt kapcsolva. Hálózaton belül, ha wifin voltam nem jött be a hívás, amint a wifit kikapcsoltam, már jöttek is a hívás értesítő smsek. Most inkább kikapcsoltam a vowifit, és tesztelem, de eddig úgy néz ki, hogy jó. Szóval ki kell kapcsolni a szolgáltatást, ami még nem is megy...
Ezek után érthető, hogy miért nem megy még a yettel vowifi.

(#6037) viktorhu válasza dchard (#6034) üzenetére


viktorhu
veterán

MTK-s xiaomim van (poco), most kíváncsiságból kipróbáltam, ezen csak a kód kellett neki.

(#6038) dchard válasza viktorhu (#6037) üzenetére


dchard
veterán

Ha volnál olyan jó és beírod nekünk a pontos típust, azt nagyon megköszönjük. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6039) viktorhu válasza dchard (#6038) üzenetére


viktorhu
veterán

Poco M4 Pro 5G.

(#6040) zelikocc


zelikocc
senior tag

Javasolnám, hogy esetleg az összefoglalóba kikerülhetnének az egyes szolgáltatók VoLTE roaming információs oldalai, amelyek naprakészen mutatják, hogy melyik országban melyik szolgáltató hálózatán működik a VoLTE roaming.
Yettel: [link]
Telekom: [link]
Vodánál meg elvileg még nincs VoLTE roaming

(#6041) Kronk válasza zelikocc (#6040) üzenetére


Kronk
őstag

Basszus, a Yettelé, évekre van a Telekomtól, nem is értem, hogy az egész EU-ban miért nem automatikus rögtön :W

http://totesz.myminicity.com/

(#6042) 4Grider válasza Kronk (#6041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert annyira jól kitalálták anno a VoLTE-t, hogy minden szolgáltatónál egyesével kell vele szívni, így nem véletlen, hogy a Telekomnak is csak főleg a Telekom partnerhálózatok némelyikében müködik.

(#6043) dchard válasza 4Grider (#6042) üzenetére


dchard
veterán

Ez tévedés. A VoLTE-t jól kitalálták ami a szabványosítást illeti, viszont elszabták a provisioning részét. A VoLTE roaming-hoz a két partner hálózatnak kell együtt működnie, ebben az esetben provisioning probléma nincsen. Ha egy készüléken már a honos hálózatban működik a VoLTE, akkor készülék oldalon nincs további probléma, a többi már csak a szolgáltatókon múlik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6044) 4Grider válasza dchard (#6043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól lenne szabványosítva, akkor a különböző rendszerszállítóknak egyfajta lehetősége lenne a rendszerükbe illeszteni a technológiát és rendesen működne minden hálózaton egy darab telefon oldali (általános) profillal.

(#6045) dchard válasza 4Grider (#6044) üzenetére


dchard
veterán

A szabvány és a technológia provisioning-jét keverd össze.. Láttál olyat valaha is, hogy adott készülék amire az volt írva, hogy ismeri a VoLTE-t, nem vagy szarul működött az adott szolgáltató hálózatával amihez benne volt a profil? Nem láttál ilyet, mint ahogy az ügyfelek sem.

"a különböző rendszerszállítóknak egyfajta lehetősége lenne a rendszerükbe illeszteni a technológiát"

Ebből csak az derül ki, hogy nem érted milyen bonyolultak a telkó hálózatok. Amit írsz az egyetlen jelenlegi és korábbi technológiára sem igaz, ezek mind rengeteg paraméterezést is finomhangolást igényelnek, csak az ügyfél ezt nem látja. Minden új fícsör bevezetése hosszú teszteléssel és integrációval kezdődik, ami legjob esetben is hónapokig tart. Ez nem az otthoni wifi routered.

A VoLTE-nál ennyi év távlatából pontosan látszik, hogy nem a szabványosítás lett elrontva, hanem a prov. Ez abból is látszik, hogy az eredeti szabványhoz (valójában szabvány család) mennyi errata és pontosítás érkezett az évek alatt (az IMS bonyolultságához képest szinte semmi).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6046) viktorhu válasza Kronk (#6041) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a yetteles lista nem aktuális. Mostanában nem utazgatok annyit, mint a pandémia előtt, de nyáron Izlandon működött a yettel simen a volte roaming.

(#6047) viktorhu válasza dchard (#6045) üzenetére


viktorhu
veterán

"Láttál olyat valaha is, hogy adott készülék amire az volt írva, hogy ismeri a VoLTE-t, nem vagy szarul működött az adott szolgáltató hálózatával amihez benne volt a profil? Nem láttál ilyet, mint ahogy az ügyfelek sem."

Azért az elején volt probléma bőven. Nekem yettel által hivatalosan támogatott Xiaomi telefonon bekapcsolt volte mellett lényegében nem működött az sms pár hónapig, simán timeout-olt, amit nekem küldtek, és én is random módon vagy tudtam küldeni, vagy nem.

(#6048) zelikocc válasza viktorhu (#6046) üzenetére


zelikocc
senior tag

Izlandon melyik szolgáltató hálózatán ment?

(#6049) dchard válasza viktorhu (#6047) üzenetére


dchard
veterán

CSFB problémáim nekem is voltak az elején, amikor még szarul volt beparaméterezve a hálózat. De ez nem szabványosítási probléma, hanem optimalizálási. Vodánál akkor voltak SMS problémák, amikor pl. xiaomi-n felaktiváltad a VoLTE-t, de nem volt benne a voda profil ami megmondta volna, hogy SMS-over-IP nincs a vodánál. Ilyenkor az SMS-ek megjöttek de nem mentek el, de ez megint csak profil gond terminál oldalon. Nálad valszeg IMS paraméterezési gond lehetett az elején (hacsak nem lefedettségi határon voltál és nálad is CSFB probléma volt valójában az ok ;) ). Nálam soha nem volt féloldalas hívás vagy be nem jövő hívások vagy bármi ilyesmi, pedig teszt profillal használtam meglehetősen az elejétől.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6050) viktorhu válasza zelikocc (#6048) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem emlékszem sajnos, még a volte meglétét is elfelejtettem nézni, csak utólag az ott készült screenshotokon láttam a volte feliratot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.