Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) RR-13 válasza kali (#2000) üzenetére


RR-13
őstag

Értem én amit írsz, de akkor miért van az a beállítás a csatolt képen?

Én nem azt mondtam, hogy mobilinternet kell, és, hogy forgalmat is generál a VoLTE hívás, hanem azt, hogy szükség van az adatkapcsolat bekapcsolásra, hogy aktív lehessen a 4G kapcsolat...

Egyébként, ha kikapcsolom az adatkapcsolat szolgáltatást, és tiltom az 1-es Vodás SIM-et, akkor a Telekom SIM-hez nem ír ki semmit hívás előtt sem és hívás közben sem, vagyis sem VoLTE, sem 4G nem íródik ki, így honnan kéne tudnom, hogy működik-e?
Viszont, ha bekapcsolom ugyanezen a beállításokkal az adatkapcsolatot, akkor a 4G kiírva marad hívás közben, amiről már tudom, hogy tényleg működik a VoLTE. :U

[ Szerkesztve ]

(#2002) kali válasza RR-13 (#2001) üzenetére


kali
legenda

A telefonon az a beállítás másról (is) szól.
4G esetén megy párhuzamosan a hang és az adat, ezért ha VoLTE telefonálsz, közben mobilinternetezhetsz is azonos előfizetéssel/SIM kártyával.
Amikor kikapcsolod a mobilinternetet, a telefon menüjében akkor is ellenőrizheted a hálózati információknál, hogy VoLTE esetén 4G hálózaton megy/marad.

(#2003) RR-13 válasza kali (#2002) üzenetére


RR-13
őstag

Na és azt hogyan is kell? A hálózati menüben akkor is ott volt a VoLTE hívás bekapcsolási lehetősége, amikor még nem is aktiválták nekem a szolgáltatást.. szóval akkor hol lehet megnézni adatkapcsolat kikapcsolása mellett, hogy ténylegesen megy e a VoLTE?
Köszi :K

(#2005) RR-13 válasza #40993792 (#2004) üzenetére


RR-13
őstag

Mindent megértek én, csak akkor mond meg légy szíves, hogy hogyan lehet ellenőrizni a telefonban, hogy hívás alatt a VoLTE kapcsolatot használom? Mivel a Telekom nem teszi ki a hálózatán a VoLTE ikont, és ha lekapcsolom az adatkapcsolatot, akkor a 4G-ét sem írja ki hívás közben sem.:U

[ Szerkesztve ]

(#2006) kali válasza RR-13 (#2003) üzenetére


kali
legenda

Ideális esetben elég, ha érzékeli a telefon (szoftvere) a megfelelő szolgáltatójú SIM kártyát, úgy már meg is jeleníti a VoLTE kapcsolót.
Nekem is így van például a céges előfizetésnél, mert az Telekomos, pedig az előfizetésen nincs bekapcsolva a VoLTE - a privát Telekomoson bekapcsolva, annál használom is.
Beállítások -> Rendszer -> A telefon névjegye -> Állapot -> Hálózat
Átkapcsolsz wifi hálózatra, a mobilinternet kikapcsol, vagy manuálisan kinyomod, indítod a VoLTE hívást és 4G--n marad a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#2007) RR-13 válasza kali (#2006) üzenetére


RR-13
őstag

De hol marad a 4G? Mert nekem sehol nem, és elő sem jön a hívás alatt sem, ha kikapcsolom az adatkapcsolatot :(
Megvan, valóban a hálózat részleteiben, 4G van írva a hívás alatt, akkor is, ha az adatkapcsolat ki van kapcsolva! :R
Egyszerűbben is megoldhatná a Telekom, mint pl. a Vodafone, hogy kiírja mindig a VoLTE ikonnal, hogy van és kész :K

[ Szerkesztve ]

(#2008) Lackooo84 válasza RR-13 (#2005) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Például úgy, hogy tárcsázás után rögtön kicseng nem 3-4mp múlva. De attól még, hogy nincs bekapcsolva a mobilnet akkor is ki kell írja a 4G-t mivel az nem csak a mobilnetre vonatkozik.

Az összes képen ki van kapcsolva a mobilnet. Itt le van tiltva az LTE, 3G-n van a Telekom sim:

Itt engedélyeztem az LTE-t, 4G-n van a sim (hiába van a mobilnet kikapcsolva):

És végül VoLTE bekapcsolva (nekem azért van ikon, mert megbuheráltam magamnak):

De a lényeg az, hogy nem kell aktív mobilnet ahhoz, hgy 4G hálózaton legyen a készülék.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#2009) kali válasza RR-13 (#2007) üzenetére


kali
legenda

Nem csak a szolgáltató függvénye, ráadásul csalóka is részben az a mindig kijelzett VoLTE, mert nem is mindig teljesen igaz, hiszen nem minden esetben adott a két végpont között a VoLTE kapcsolat, sokszor csak tőled a "feléig" az.
Telekomnál is kijelzi, ha a telefon és annak szoftvere tudja, nekem például korábban a Note9 (XEH, még ez is fontos, mert a TMH szoftver például nem kezelte) kiírta a HD hangot, ha valóban végig adott volt, most iPhone XS Max van, annál is csak úgy tudom ellenőrizni, ahogy a korábban a Huawei készülékemnél, a 4G-n maradással.
Az Apple termékeknél egyik szolgáltató sem tudja megoldani - a gyártó nélkül - a kijelzést, Huawei, Samsung...stb. esetén pedig szolgáltatója és szoftvere is válogatja, mert összetett dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2011) RR-13 válasza Lackooo84 (#2008) üzenetére


RR-13
őstag

Eddig néztem a képeket kb. :Y
Na most az a helyzet, hogy nekem nem írja ki a 4G-ét akkor ha az adatkapcsolatot kikapcsolom.
Látom, hogy Neked igen, de nekem akkor sem, és ez okozta a kavarodást, meg ezért nem volt egyértelmű nekem, hogy mikor mit kéne látnom, mert én ugye nem látom...

Lényegében, ha én kikapcsolom az adatkapcsolatot, akkor eltűnik a 4G fenn, és hívás közben sem jön elő :(

Na ez a "megbuherálás" engem is érdekelne esetleg priviben :D

Köszi mindent eddig is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2012) Lackooo84 válasza RR-13 (#2011) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Root kell hozzá...

The Truth is out there...

(#2013) RR-13 válasza Lackooo84 (#2012) üzenetére


RR-13
őstag

Ja az nem jó akkor, mert gari vesztéssel jár elvileg :(

(#2014) tomp


tomp
Topikgazda

VoLTE megy akkor is ha kompletten nincs a kártyán mobiladat hozzáférés/előfizetés.
Hívás közben ha belépünk a Beállítások/A telefon(ha más néven van akkor az)/Állapot, SIM állapota menübe és ott írja melyik hálózaton van a telefon milyen jelerősséggel.

(#2015) lócitrom válasza M@Db0Y (#1909) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt mégis hogyan teszi? automatikusan? merthogy én ennek nyomát eddig nem láttam.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#2016) domojko


domojko
senior tag

Felteszem itt is a kérdést, 6s topikban nem kaptam választ.

Srácok!
Mi a fittyfenét kell tenni hogy menjen a VoLTE?
Gyári független 32gb 6s, vodafone előfizus kártya.
Vodával bekapcsoltattam a VoLTE szolgáltatást már 2 napja.
Már vagy 10x újraindítottam ez idő alatt a telót.
Csináltam hálózati visszaállítást is.
Mobilhálózatok alatt csak a 2g-3g-4g választási lehetőség van.
VoLTE sehol.
Ha hívást indítok azonnal levált 3g-re.
Mindez Bp-en.

(#2017) M@Db0Y válasza lócitrom (#2015) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

1270 és kéred a bekapcsolást. Ha nem akarják megtenni mert a készüléked nem támogatott akkor mondasz egy támogatott készüléket és utána be fogják kapcsolni.

(#2018) argenter


argenter
lelkes újonc

Sziasztok!
OnePlus 7T/7T Pro-ra frissítsétek a táblázatot és a leírást lszi, mert a logkit-ben nincs volte switch! OxygenOS 10 miatt gondolom.
Voda es Telekom SIM-mel használom, voda apn-t át sem engedi írni, újat sem enged beállítani. Tkom-nál sincs volte.
Sajnos nem úgy megy mint a 7 v 7 Pro. :(
Köszönöm!

(#2019) tomp válasza argenter (#2018) üzenetére


tomp
Topikgazda

A leírásban lévő packból ha felrakod a LogKit apk-t akkor sem lesz a Logkitben VoLTE switch? Gyárilag a sima 7-es szériában sincs. Külön fel kell rakni az apk-t.

(#2020) RR-13 válasza domojko (#2016) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Valószínű az van, hogy hiába képes hardveresen támogatni a 6S a VoLTE szolgáltatást, ha a Vodafone nem tette bele a szoftveresen a támogatási listájába, és nem jelenik meg a VoLTE ikon fenn, akkor valószínűleg nem fog működni, hiába kapcsolták be Neked. :(

Nekem is bekapcsolta a Voda a Mate 20 Pro-ra, de csak akkor íródott ki a VoLTE ikon, és akkor kezdett el működni a VoLTE, amikor frissítettem a rendszer szoftvert.
Lehet, hogy a 6S nem fogja egyáltalán kiírni az ikont, de ha működne a szolgáltatás, akkor hívás alatt is 4G-n maradna a telefon és nem váltana vissza 3G-re stb..

Telefonok Vodafon-os támogatása

"A Vodafone-nál a készülék VoLTE képesnek számít, amennyiben a telefon kijelzőjén megjelenik a 4G VoLTE felirat a hálózatot jelölő ikon helyén, bár bizonyos típusoknál elképzelhető, hogy a szolgáltatást a telefon menüjében is be kell kapcsolni. " Forrás

(#2021) argenter válasza tomp (#2019) üzenetére


argenter
lelkes újonc

Azzal már megy is, köszönöm! ;)

(#2022) thomas77 válasza domojko (#2016) üzenetére


thomas77
senior tag

SE-n sem megy, hiába aktív a kártyán. Ezekkel egyelőre nem OK a Voda VoLTE.

(#2023) tomp válasza argenter (#2021) üzenetére


tomp
Topikgazda

Na ugye, hogy ugye! Nem véletlenül van a leírásban a pack! ;)

(#2024) RR-13 válasza domojko (#2016) üzenetére


RR-13
őstag

Vodafone ezen készülékekre garantálja a VoLTE szolgáltatást jelenleg:
Galaxy S8 S8+,
Galaxy S9 S9+
Mate 20, Mate 20 pro

(#2025) lócitrom válasza M@Db0Y (#2017) üzenetére


lócitrom
őstag

na végre. hogy már hányszor futottam neki... azt hittem most is lepasszolnak. de most tényleg értették mit mondok, tényleg csináltak valamit és a beszélgetés befejezte után már ment is a VoLTE. elmondta, hogy mely 3-4 készülék hivatalosan támogatott, de nem szórakozott velem, megjegyezte, hogy ettől függetlenül aktiválható.

akit amúgy érdekel: Pocophone F1, EU stable 10.3.7.0, értesítési sávot lehúzva látszik, hogy aktív a kártyán a VoLTE. hívás közben és hívásnaplóban egyéb jelzés nincs.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#2026) domojko válasza thomas77 (#2022) üzenetére


domojko
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ! :R

(#2027) TIT válasza RR-13 (#2024) üzenetére


TIT
veterán

Hát ez a baj,nem mindenkinek van 200 ezres mobilja.
Sok eszük van,de nagyon az ügyfeles se konyít hozzá.

(#2028) RR-13 válasza TIT (#2027) üzenetére


RR-13
őstag

Én is részletre vettem a Vodánál, nekem sincs rá 200 ezrem :D
Az a helyzet, hogy minden második ügyintéző tud esetleg érdemben ezzel kapcsolatban valamit mondani! :K

[ Szerkesztve ]

(#2029) TIT válasza RR-13 (#2028) üzenetére


TIT
veterán

Hát nekem a 2.mondta,hogy nem vagyok a listába,mondjuk ezt több száz mbernek mondhatja,az 1.azt se tudta miről vakerálok.
De arra a részletre jön még kamat is gondolom vagy előfizus,akkor meg már 400 ezer lesz a vége 2 év alatt.
Én ennyit elvből nem adok telóra.

(#2030) RR-13 válasza TIT (#2029) üzenetére


RR-13
őstag

Ja neem, 190 ezer a telefon 21 hónapos kamatmentes részletre, 230790 Ft helyett, mert kaptam 40 ezer készülékkedvezményt is. :U
A kezdőrészlet 69000 Ft volt, így havi 5750 Ft kb, amit fizetek 21 hónapig.
Így nagyon megérte a Mate 20 Pro, de sajnos már kb sehol nem árulnak, mert jelenleg a szolgáltatóknál is hiánycikk. Én az utolsó előttit vettem meg a Vodánál, és akkor is rendelni kellett, hogy küldjenek a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#2031) TIT válasza RR-13 (#2030) üzenetére


TIT
veterán

Ja az más úgy jó,csak van egy függő telód.
Max.2 év után kiütöd boxkesztyűvel.

(#2032) RR-13 válasza TIT (#2031) üzenetére


RR-13
őstag

Már független telefonokat árulnak a szolgáltatók is, mert EU-s rendelet kötelezővé tette, hogy nem lehet a telefonokon hálózati zár. :K Úgy hogy nem is kell boxkesztyű sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2034) RR-13 válasza #40993792 (#2033) üzenetére


RR-13
őstag

Én így tudom, ahogy leírtam :))
A 6 napja vásárolt Vodafone H. Mate 20 Pro (nincs SL jelzés) készülék független, és az egyik SIM benne Telekomos. :K
A régebbi készülékekre vonatkozik, hogy lehet kérni a hálózat feloldást díjmentesen.
Az újabban gyártott telefonoknál általában nincs szükség, mert eleve nincs bennük hálózati zár! :N
A Vodafone árlistában az a pont tévesen van benne, mert benne hagyták régebbről.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Killing válasza RR-13 (#2034) üzenetére


Killing
addikt

iPhone 11-em függőben adták...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2037) RR-13 válasza Killing (#2036) üzenetére


RR-13
őstag

Ez fura, mert nagyon rég nem hallottam már hálózati záras telefont, mert nincs értelme rárakni, hiszen díjmentesen lehet kérni a feloldást az EU szabály és az NMHH rendelet szerint. :U
Ezek szerint az új telefonoknál van még olyan gyártó, aki felteszi a zárat... Csak azt nem értem, hogy az árlistában miért nincs ott az Iphone 11 mellett, hogy SL :F

(#2038) Lackooo84 válasza RR-13 (#2037) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De csak a hűség lejárta után lehet nyittatni, tehát nem rögtön akkor, amikor megvásárolod. A Telekom ennyiből jó fej, hogy náluk azonnal lehet kérni, sőt visszamenőleg régi telefonokra is megpróbálják megszerezni a kódot.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#2039) szabogabor10 válasza RR-13 (#2037) üzenetére


szabogabor10
veterán

A gyártók továbbra is vígan tesznek sim lock-ot, ha kérik a szolgáltatók. Egyébként a díjmentes feloldás magyar szabályozás, nem EU szintű, és csak a 2 év letelte után ad lehetőséget ingyenes függetlenítésre, szóval nem áll fenn olyan tényező (sajnos), ami miatt a szolgáltatóknak függetlenül kéne adniuk a telókat. Riszpekt a Telekomnak, hogy ezt mégis önként megteszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2040) RR-13 válasza Lackooo84 (#2038) üzenetére


RR-13
őstag

A Vodafone-nál vettem 6 napja Mate 20 Pro telefont részletre, 2 éves hűségidővel, és független telefont adtak, és ott mondták, hogy szinte egyik telefonra sem rakatnak hálózati zárat, mert nincs értelme, és az enyémen sincs tényleg :N

Az összes ismerősöm, aki vett a Telenornál és a Vodafone-nál, mindnek hálózat független a telefon :B

(#2041) fant0mi válasza RR-13 (#2034) üzenetére


fant0mi
addikt

Huaweit en meg csak fuggetlenul lattam.

(#2042) kali válasza RR-13 (#2040) üzenetére


kali
legenda

Ez nem a Vodafone-nak köszönhető, hanem a Huawei ilyen, nem tesz hálózati zárat egy ideje a készülékeire, ezért azok minden szolgáltatónál függetlenek.
A Vodafone és a Telenor amire csak tud és akar, tetet még most is hálózati zárat, ezért sok telefonjuk jelenleg is függő a kínálatban.
A Telekom régóta nem tesz/tetet már semmire adott zárat, sőt, ellentétben a többi szolgáltatóval, ha valaki korábban függőt vásárolt tőle, azt a hűség alatt is díjmentesen függetleníti.
A jogszabály csak arra kötelezi a szolgáltatókat, hogy a hűség (2 év) lejárta után oldják fel díjmentesen a hálózati zárat, a Telenor és a Vodafone így is tesz, a Telekom viszont az előfizető számára kedvező irányban eltér ettől.

[ Szerkesztve ]

(#2043) kanyi51


kanyi51
senior tag

Szeretnék segítséget kérni. Samsung Galaxy A20e telefon, most frissül Android 9-re. LTE készülék ki is írja , be van kapcsolva a VoLTE is rajta. Ikont fenn nem látok, Vodafone a sím kártya benne. Amit nem értek hívásnál a 4G átvált 3G+ -ra, Most ilyenkor mi van? Elvileg a Voda bekapcsolta a kártyán a VoLTE-t. Mit kellene csinálnom, vagy ez így jó?

(#2044) M@Db0Y válasza kanyi51 (#2043) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Valószínűleg a Vodafone egyelőre nem támogatja a készüléken a Volte hívásokat.

(#2045) kanyi51 válasza M@Db0Y (#2044) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem, kösz

(#2046) thomas77 válasza kanyi51 (#2045) üzenetére


thomas77
senior tag

Vagy mégse kapcsolták be. Érdemes kenne kipróbálni a sim-et egy másik telefonban is.

(#2047) 4Grider válasza thomas77 (#2046) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt a modellt a Vodafone nem támogatja a készüléken VoLTE profillal.

(#2048) lócitrom


lócitrom
őstag

lehet lemaradtam valamiről és változtak a dolgok, de a következőt tapasztaltam. rejtett számmal hívtam valakit. VoLTE hívás volt. Vodafone-os mindkét szám. erre vissza tudott hívni. ez hogy a picsába lehetséges?!

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#2049) kali válasza lócitrom (#2048) üzenetére


kali
legenda

Hiba a mátrixban...

(#2050) tomp válasza lócitrom (#2048) üzenetére


tomp
Topikgazda

VoLTE alatt is külön bekapcsoltad a tiltást?
Azaz tiltás kikapcsolása->bekapcsolása.
Nálam Telenornál a hívásértesítő nem ment mikor azt mutatta a rendszer, hogy be van kapcsolva. Ki kellett kapcsoltatni és újra be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.