Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) kali válasza Lackooo84 (#999) üzenetére


kali
legenda

Pont a Telekomé lenne a jobb megoldás, ha minden telefon megfelelően kezelné, mert akkor csak abban az esetben jelenne meg a releváns kijelzés, ha valós a működés.
Szerencsére vannak azért ilyen tekintetben is jó telefonok és szoftver verziók, de egyelőre ezek vannak kisebbségben.

(#1002) anglergab válasza Lackooo84 (#999) üzenetére


anglergab
addikt

A gyártótól is függ, nem egységesek a megoldások.
Az ikon és annak ki-be kapcsolása a haladó felhasználóknak jó/kell, akik itt felül vannak reprezentálva.
Ideális esetben a VoLTE transzparens, akár egy böngésző, azaz nem észrevehető, nincs útban az átlagos felhasználóknak. Őket nem érdekli a szabvány, hogy hogyan működik, csak használnák azt (nem kell külön app, ugyanaz a minőség, megbízhatóság legalább vagy jobb mint CS-en, nem kell hozzá konfig és mobilnet).

[ Szerkesztve ]

(#1003) anglergab válasza bopeti98 (#1000) üzenetére


anglergab
addikt

A dual SIM kavart be, a 4G-t és a VoLTE-t használó SIM lehetőleg az 1-es slotban legyen. Vannak dual 4G és dual VoLTE telefonok, amiknél mindegy, párhuzamosan is (jól) működik a két SIM 4G-n és VoLTE-n.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Lackooo84 válasza kali (#1001) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak akkor jelenik meg az ikon, ha működik a VoLTE. Vagy hogy érted?

The Truth is out there...

(#1005) anglergab válasza Lackooo84 (#1004) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt én sem értettem.
A VoLTE-ikon akkor jelenik meg, ha a VoLTE regisztráció sikeresen megtörtént - illetve ha a szolgáltató és a gyártó azt engedélyezte/nem tiltotta le.
Azaz ha kint az ikon, akkor elméletileg VoLTE-n megy a hívás, ha nincs kint, akkor hívás közben bekapcsolt mobilnettel vagy a Beállításokban meg kell nézni, LTE-n marad-e a készülék. Az utóbbi a biztos, a tesztelés :)

[ Szerkesztve ]

(#1006) kali válasza Lackooo84 (#1004) üzenetére


kali
legenda

Igen, vannak fokozatok, nem mindegy, hogy én csak félútig telefonálok úgy, vagy végig, illetve oda és vissza.
Az csalóka, ha folyamatosan kint az ikon/felirat, valójában meg nincs mindig végig 4G HD hang.

(#1007) anglergab válasza kali (#1006) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, az ikon a hívás technológiáját mutatja a te részedről, nem a kodeket. Azaz csak a te kapcsolatod a VoLTE a rádiós és core hálózatokkal. A VoLTE-nek megvan a potenciálja a jobb hangminőségre (akár 4G HD hang), de nem szükségszerű, mert az nemcsak a te kapcsolatodon múlik.

(#1008) polonic válasza kali (#991) üzenetére


polonic
félisten

Az teljesen mindegy, hogy a TAS virtualizált vagy nem. Az a VoLTE működését nem befolyásolja semmiben.

(#1009) kali válasza polonic (#1008) üzenetére


kali
legenda

De attól még eltérő a két megoldás.

(#1010) polonic válasza kali (#1009) üzenetére


polonic
félisten

Attól függ, honnan nézzük.

Van olyan TAS, ami nem virtualizált, ennek a HW-je legyen mondjuk az ATCA platform. Aztán ennek a virtualizált változata, ami openstack vagy vmware alapon működik, ugyanazt a TAS-t futtatja, ami a ATCA platformon is fut.
A TAS-t, itt egy applikációként kell elképzelni, a SW tulajdonképpen.

MSS-nél is így van. Sőt. MSS-t is lehet ugyanarra az ATCA platformra is rakni, mint a TAS-t.

Nagyon leegyszerűsítve írtam most.

(#1011) kali válasza polonic (#1010) üzenetére


kali
legenda

Onnan nézzük, hogy miként működteti a Telekom és milyen módon a Telenor, mert más és más a megoldásuk.
Korábban itt is leírta már más is.

(#1012) polonic válasza kali (#1011) üzenetére


polonic
félisten

Értem.

De VoLTE működésében a különbség nem abból fakad, hogy az ezt kiszolgáló rendszer virtualizáltan fut-e vagy nem. A vendor-tól, a konfigtól, stb.
Ezt akartam írni csak.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Lackooo84 válasza kali (#1011) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ahhoz képest, hogy ez így van, ugyanazzal a konfiggal (indiai voda) megy mindhárom hazai VoLTE. :DDD

The Truth is out there...

(#1014) kali válasza Lackooo84 (#1013) üzenetére


kali
legenda

Azt már leírták előttem, hogy miért.

(#1015) Lackooo84 válasza kali (#1014) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hol?

The Truth is out there...

(#1016) anglergab válasza polonic (#1012) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt meg tudom erősíteni.
A virtualizált vagy sem megoldásnak nincs köze a felhasználó készülékére.
Hiszen pont ez a lényege a virtualizálásnak, (szinte) pont olyan, mint a "hardveres". Az alkalmazás réteg és "felette" a felhasználó nem tapasztal belőle semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

DIGI-t hozzáadtam a táblázathoz, töltögessétek serényen!! :D

The Truth is out there...

(#1018) tomp válasza Lackooo84 (#1017) üzenetére


tomp
Topikgazda

Javítottam "VoLTE/VoWiFi" oszlopra a Digit. Illetve a hivatalos listával frissítettem. :)

(#1020) Mikszi válasza Lackooo84 (#1017) üzenetére


Mikszi
tag

Redmi note 7 : Volte kapcsoló előcsalogatása a szokásos *#*#86583#*#* kóddal ( illetve egyeseknek india stb régió beállítása ) telekomnál szolgáltatás aktíválása után simán működik.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#1021) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Milyen jó, hogy az alig egy napja indult, lefedettséggel alig rendelkező Digi-nél simán megy a volte, sőt, vowifi, vodánál meg semmi... :D
Vicc...

(#1022) 4Grider válasza Grande Ale (#1021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már ahol egyáltalán van átjátszójuk, meg persze ha nem szifont használsz.

(#1023) tomp


tomp
Topikgazda

OnePlus 7 Pro-nál Telekommal elég csak a kapcsolót előhozni. Nem kell profilt aktiválni mivel Magyar Telekom kártyával is a DT VoLTE profilt aktiválja a telefon. :)

(#1024) bopeti98 válasza Grande Ale (#1021) üzenetére


bopeti98
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy a nagyoknak nem létszükséglet a VoWiFi országos 4G lefedettség mellett. Persze néha jól jöhet, pl árnyékolt épületekben. A Digi Mobil szolgáltatása viszont teljesen kuka lenne VoWiFi nélkül, főleg miután majd többen is rászabadulnak egy-egy cellára.

(#1025) Renwick válasza bopeti98 (#1024) üzenetére


Renwick
őstag

Azért hosszabb távon egy nagy inkumbensnek is jól jön, ha tud VoWiFi-t a hálózata, hiszen egy forgalmasabb cellában így nagyobb kapacitást tud kiadni a "valódi mobil" ügyfeleknek. Persze ehhez az kell, hogy megoldott legyen a készülékoldali támogatás, illetve még véletlenül se legyen semmi para a handoverrel.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1026) Renwick


Renwick
őstag

Szerintem egyébként tök zavaró, hogy a Telekom bizonyos készülékeknél tiltja a VoLTE státusz ikonokat, dual SIM-es, dual VoLTE-s telefonoknál ez irtó béna, mivel úgyis ott virít fent a felirat.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1027) zizidor válasza Grande Ale (#1021) üzenetére


zizidor
senior tag

Pro: Egy meglévő rendszerhez sokkal körülményesebb fejleszteni.
Kontra: Nekik is volt rá legalább 2-3 évük.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1028) martonl


martonl
senior tag

Telekom tapasztalatok Samsung Galaxy S8 Duos készülékben: 8-as és 9-es androiddal próbálva megy. Gyengén lefedett területen "szerver nem elérhető" hibaüzenet hívásindításnál, nehezen vált át másik hálózatmódra. Nekem alapvetően úgy van a készülék beállítva, hogy wifi lefedettségbe érve átvált 2G-re. Ha ilyenkor egy folyamatban lévő hívás van, az meg is szakad. Eddig ilyen probléma sosem volt, a 3G-2G hívásátadás sima ügy volt, legfeljebb a hívás minősége lett rosszabb a 2G-re való váltáskor.

Szerintem a 3G HD híváshoz képest ez nem nagy durranás, hangminőség javulást csak minimálisat tapasztaltam, bár még direkt nem teszteltem, hogy a másik oldalon is van-e 4G hang. Egyébként emlékeim szerint a 3G HD hanghívás vezetékes ISDN-nel is megy, bár azt már vezetik kifelé. Net meg 3G HD hívás alatt is van. Egyedül talán a gyors hívásfelépülés előny, de wifis területen is kivárom 2G alatt.

(#1029) bopeti98 válasza martonl (#1028) üzenetére


bopeti98
őstag

És az miért jó, hogy WiFi-t használva 2G-re vált a telefon? A 2G jobban meríti mint a 4G.

(#1030) martonl válasza bopeti98 (#1029) üzenetére


martonl
senior tag

Alapvetően ez a volte előtti állapot. Tehát útközben a 4G csak netre kellett, mivel más nem is ment rajta. Wifi területen meg felesleges volt a 4G, mert a net ment wifin. Most, hogy van volte, még nem biztos, hogy jobb választás lenne 4G-n hagyni, ugyanis a 4G lefedettség otthon elég gyenge. Majd ezt is letesztelem.

Erre egyébként tudnál valami autentikus forrást küldeni, ami részletezi, miért is meríti a 2G jobban a telót, mint a 4G? Mert ezt általánosságban én nem merném kijelenteni, sok tényező közrejátszik. Frekvenciasáv, térerő stb.

(#1031) anglergab válasza martonl (#1030) üzenetére


anglergab
addikt

Sok tényezőtől függ, de a mai LTE lefedettségek esetén átlagos esetben az LTE készenlétben kevesebbet fogyaszt mint a 2G/3G. Adatforgalmazás esetén pedig még kevesebbet.

(#1032) martonl válasza anglergab (#1031) üzenetére


martonl
senior tag

Én a 2G/4G összehasonlításra gondoltam, és azon belül is arra az esetre, amikor nincs adatforgalom, csak beszéd. 2G-n, ha leteszem a telefont az asztalra, időnként csinál egy periodic update-et. Ha jól emlékszem, ez itteni hálózaton 2 óra, ezen kívül csak beszédnél és SMS-nél indul be az adó modul. 4G-n ez nem tudom, hogy van, ezért kérdezek, ill. érdekelne forrás. 2G lefedettségre a telefon maximumot mutat, 4G-re pedig 1-2 pálcikát. Én érzésre úgy gondolom, 2G-nél még így is kevesebbet fogyaszt a telefon, hogy azon beszélek otthon. 3G-n valóban úgy emlékszem, több a készenlét, de kevesebb a beszéd, mint 2G-n. Legalábbis telefonok adatlapján tudtommal így vannak.

(#1033) thomas77


thomas77
senior tag

Hozzáadtam a táblázathoz a Redmi 7-et. Digi VoLTE és VoWifi is OK.
Kipróbáltam a Nokia 8110-et is. VoLTE szintén megy hibátlanul, viszont a VoWifi-t elfelejtettem lecsekkolni. Hamarosan kipróbálom újra.

(#1034) martonl


martonl
senior tag

A vowifi tud úgy működni, ha kikapcsolom a mobil rádiót? Mert úgy aztán tényleg lehetne spórolni az aksival és a sugárzással. Csak ügyelni kell, hogy hívás közben wifi lefedettségen legyünk. Tudom, bilibe lóg a kezem.

(#1035) zizidor válasza martonl (#1030) üzenetére


zizidor
senior tag

A Telekomnál olvastam olyat, hogy 4G esetén azért kisebb a fogyasztás, mert ugyanazt az adatmennyiséget (vagy még többet is) a nagyobb sávszélesség miatt jóval rövidebb idő alatt továbbítja, vagyis egyszerűen kevesebb ideig aktív a rádió. Persze ez csak egy paraméter a sok közül, összehasonlítani akkor lehet, ha a többi nagyjából változatlan.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#1036) Lackooo84 válasza martonl (#1034) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze, hisz ez a lényege, csak a wifi kell hozzá.

The Truth is out there...

(#1037) 4Grider válasza Lackooo84 (#1036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy értelmezem a kérdését, hogy a mobil rádiót akkor tudja kikapcsolni, ha a sim-et kikapcsolja. A mobilnet kikapcsolásának ugye nincs köze a kérdésének lényegéhez (sugárzás csökkentése, jelentsen az bármit is). Ha a sim-et kikapcsolja, akkor nem fog működni a VoWIFI sem, hiszen kell hozzá a sim kártya.

(#1038) Lackooo84 válasza 4Grider (#1037) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De ki tudja kapcsolni, hisz repülő módban is működik, ami ugye tiltja az összes rádiót.

The Truth is out there...

(#1039) 4Grider válasza Lackooo84 (#1038) üzenetére


4Grider
nagyúr

A repülő mód nem tiltja a wifit? Ááá, látom, vissza lehet rá kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1040) Lackooo84 válasza 4Grider (#1039) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De nemám. Kikapcsolni kikapcsolja, de vissza lehet kapcsolni csak a wifit.

The Truth is out there...

(#1041) Starchm válasza 4Grider (#1039) üzenetére


Starchm
őstag

Van ahol alapból nem kapcsolja ki a wifit, csak a bt + simet... Nem igazán értem akkor miértelme de nah. :D

más:
Telekomos kártyám van és van a csodás problémám már rég óta, h 3g-ről a hivást egyből eldobja ha volten vagyok. Mondtátok, h hívásátírányitásra nézzek rá, ezt csak a telekom alkalmazásba tudom? Gyakorlatilag kerestem mindenhol de nincs, a telenoros kártyánál meg van... Próbáljak meg kártyát cseréltetni hátha?
(Igazából úgyis hamarosan megyek telekom üzletbe, mert számot akarok cseréltetni, mert gyakorlatilag mindennap keresnek rajtam vmi enikőt, imrét, bélát és nándort.. :W )

(#1042) bopeti98 válasza Lackooo84 (#1040) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, de vajon a VoWiFi is működne? Csak mert attól hogy wifi hívás a SIM kártya ugyanúgy kell hozzá és nem tudom hogy a telefon repülőgép módban "használja-e" a SIM kártyát.

Amúgy így most már át lehetne nevezni a topikot VoLTE és VoWiFi-re.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Lackooo84 válasza bopeti98 (#1042) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mi az, hogy működne?? A VoWifi MEGY repülő módban is, ha bekapcsolod a wifit. Hisz el a lényege, hogy olyan helyen is tudj telefonálni, ahol nincs beltéri lefedettség.

The Truth is out there...

(#1044) thomas77 válasza Lackooo84 (#1040) üzenetére


thomas77
senior tag

Még jó hogy vissza lehet kapcsolni. Rengeteg repcsin lehet már netezni wifin. De a 2G-3G-4G részre semmi szükség odafönn..

(#1045) bksgbr


bksgbr
tag

Üdv!

Nem tudja valaki véletlenül (vagy direkt), hogy a Huawei Y7 Prime 2018 készülék VoLTE képes-e?
Kerestem róla információt, de a gyártó honlapján sem találtam erre vonatkozót, vagy csak elkerülte a figyelmem.

(#1046) 4Grider válasza bopeti98 (#1042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy a repülő módra visszakapcsoltam a wifi-t, megjelent a Digi VoWIFI-s térerőjelzése... Tehát igen.

(#1047) bopeti98 válasza Lackooo84 (#1043) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, csak régebben volt olyan, hogy repülőgép módban a telefon a SIM kártyát is eldobta, és aztán újra kérte a PIN-t is.

(#1048) 4Grider válasza bksgbr (#1045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fórumokon azt írják, hogy ezen a modellen a VoLTE támogatás kizárólag szolgáltató oldali támogatással oldható meg, alapból a Huawei nem tesz bele VoLTE profilt.

(#1049) bksgbr válasza 4Grider (#1048) üzenetére


bksgbr
tag

Értem, kösz. Tehát akkor hardverileg elvileg képes rá, csak szoftver/szolgáltató függő.

(#1050) anglergab válasza bopeti98 (#1047) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
régebben ez így volt, de az újabbaknál már nem. A VoWiFi-t támogatók is ilyenek. Repülő módban használják a SIM-et VoWiFi esetén. A gyártó és a szolgáltató amúgy eldöntheti, engedélyezi-e a VoWiFi-t repülőmódban.
Technikailag lehetséges, gyakorlatilag nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.