Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Rick4 válasza Alastair' (#1750) üzenetére


Rick4
félisten

És ehhez gratulálsz? :D
Ha a digin megy, akkor itt is mennie kell. Már ha bekapcsolta a vodafone. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1752) Alastair' válasza Rick4 (#1751) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ahhoz gratulálok, hogy már májustól használtam az A50-ben, de te tudod, hogy nincs bekapcsolva.

Alister from Hell

(#1753) Rick4 válasza Alastair' (#1752) üzenetére


Rick4
félisten

Abból amit írsz (mert neked sajnos így sikerül fogalmazni) pont ennyit lehetett megérteni. :D Ehhez viszont én gratulálok neked. :D

Az végképp ne zavarjon, hogy a voda épp le is lőheti a bekapcsolt voltét, ha a rendszer szerint nem volte- képes készülékben van a sim, és akkor lehet újra bekapcsoltatni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1754) Alastair' válasza Rick4 (#1753) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem engedd el ezt a témát. Az A50-ben most is működik.
Előzőleg csak az S7-ről volt szó.
A kérdésemre amit korábban feltettem nem tudtad a választ, csak rögtön rávágtad, hogy nincs bekapcsolva.
Most komolyan, honnan tudod? De tényleg, honnan?

Alister from Hell

(#1755) Rick4 válasza Alastair' (#1754) üzenetére


Rick4
félisten

:D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1756) martonl válasza anglergab (#1740) üzenetére


martonl
senior tag

Na tegnap hívásnál egy kikapcsolt számot hívtam hívásértesítővel, és egy pillanatra felvillant, hogy "hívás átirányítva". A hívás elindításánál továbbra sem jelzi, hogy aktív átirányítás van, de legalább valami hívásjelzést látok. A legfontosabb persze a várakozás, de a többit sem árt látni, pl. ha a hívás hangpostára fut stb. Úgyhogy remélem működni fog a dolog.

(#1757) Alastair' válasza Rick4 (#1755) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem ebben a topikban fullra lenulláztad magad.

Alister from Hell

(#1758) laca1052 válasza Rick4 (#1753) üzenetére


laca1052
tag

"Az végképp ne zavarjon, hogy a voda épp le is lőheti a bekapcsolt voltét, ha a rendszer szerint nem volte- képes készülékben van a sim, és akkor lehet újra bekapcsoltatni."

Ezt miből gondolod .Te se gondolod komolyan ,a SIM kártyáról nem tudja azonosítani a telefon típusát ,ha tudná akkor be se kapcsolná,szerintem

(#1759) anglergab válasza laca1052 (#1758) üzenetére


anglergab
addikt

Nem kapcsolják le a bekapcsolt VoLTE-t.

(#1760) laca1052 válasza anglergab (#1759) üzenetére


laca1052
tag

Én neki válaszoltam [link] tudom hogy nem kapcsolják le ott az idéző jel. Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#1761) martonl válasza laca1052 (#1758) üzenetére


martonl
senior tag

A telefon típust az IMEI szám alapján azonosítja a hálózat. Régebben a MyTelenor-on volt egy menü, ahol mutatta is szépen. Talán ott, ahol szolgáltatói SMS-ben le lehetett kérni a hálózati beállításokat. Volt egy kínai telóm, abban át lehetett simán írni az IMEIT, és szépen követte is a rendszerük. Az IMEI alapján a készüléktípust is kiírta. Tehát ha felhívunk egy ügyintézőt, az azonnal látni fogja, milyen készülékben van a SIM kártyánk. Csak ugye azt nem mondhatja, hogy bocs, de látom nem volte képes készülékben van a kártyád.

[ Szerkesztve ]

(#1762) tomp válasza martonl (#1761) üzenetére


tomp
Topikgazda

Most is megvan ez! MyTelenor oldala: Készülék->Készülék infó

OnePlus 7 Pro

(#1763) anglergab válasza martonl (#1761) üzenetére


anglergab
addikt

Egyedül a Telenor kapcsolta le emiatt a VoLTE-t. Aminek nincs sok értelme, hiszen ideiglenesen egy GSM-only telefonba is teheti az ember a kártyát. Aztán amikor visszateszi, "elment" a VoLTE és kérheti újra (ha egyáltalán feltűnik neki).

[ Szerkesztve ]

(#1764) tomp válasza anglergab (#1763) üzenetére


tomp
Topikgazda

Telenornál is csak pár embernél kapcsolták le. Nem értem nekik hogyan lett aktiválva. Nekem a publikus indulás napjától kezdve megy és ráadásként nem is hivatalosan támogatott telefonon. Azóta volt csere egy szintén nem támogatottra.

(#1765) martonl válasza tomp (#1762) üzenetére


martonl
senior tag

Na ok, köszönjük!

(#1766) Németi


Németi
csendes tag

A REDMI 7A nál a vowifit próbáltam bekapcsolni 869434 el. a menüben megjelent a hiváskezdeményezés wifi használatával de mégis azt irja wifi csatlakozás után és hivásinditáskor hogy a mobilhálózat nem elérhető csatlakozzon vezeték nélküli hálózathoz!!

(#1767) palesz53


palesz53
senior tag

Átálltam a ptcrb profilra indiáról.
Azóta bekapcsolás után kell 2-3 újraindítás, különben nincs volte. India profilnál ez nem volt, simán ment minden indítás után.
Mi okozhatja ezt? (OP6 a teló, telenor a szolgáltató.)

Row profil is limitált itthon, mint az indiai?
Vagy "egyenértékű" a ptcrb-vel?

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#1768) peti020


peti020
csendes tag

Hát érdekes nekem a VoLTE még mindig tiltva van a telenornál pedig s9+ om van, türelmesen várok de eddig semmi :D

Ami nem öl meg, az nem elég büdös :D

(#1769) Gömbike válasza peti020 (#1768) üzenetére


Gömbike
senior tag

Menj be a szolg. Irodába és kérd a letilás feloldását.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1770) sajtjani


sajtjani
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék! Redmi7, Voda+DIGI kombó, MIUI
frissítés után a Voda kártyán eltűnt a VoLTE kapcsoló és a térerő mellett a VoLTE felirat. A DIGI-nél nincs változás A hívásnapló szerint VoLTE-n mennek a hívások ugyan (Voda), de így nem tudom kikapcsolni ha akarom. Sokunk problémája már. Van esetleg tapasztalat? Köszönöm!

(#1771) laca1052 válasza sajtjani (#1770) üzenetére


laca1052
tag

Ez a frissítés van fent ?

(#1772) MDanny válasza laca1052 (#1771) üzenetére


MDanny
senior tag

Ez a kép egy Redmi Note 7-ről készült. A Redmi 7-esen (PFLMIXM) a 10.3.4.0 van most, ennél jelentkezik a hiba a második SIM foglalat esetén.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1773) sajtjani válasza MDanny (#1772) üzenetére


sajtjani
tag

Bárhova teszem a Voda kártyát, nincs kapcsoló.
A check carrier disabled a kód válasza ha beütöm. Még nem tudom milyen hátránya lesz hogy nem tudom kikapcsolni a VoLTE-t.

(#1774) MDanny válasza sajtjani (#1773) üzenetére


MDanny
senior tag

Az fura, mert én kipróbáltam a kártyák megcserélését és akkor is a második kártyánál hiányzott a kapcsoló, amikor a DIGI kártya volt ott. Az is fura, hogy Neked nem kapcsolódik ki a SIM menüben a másik kapcsolóval. Lehet különböznek valamiben a kártyáink. Lehet le kellene resetelni a telefont, nekem pl. a VoLTE ellenőrzés visszakapcsolásával is van kapcsoló a SIM menüben, nem jelzi a VoLTE-t, mégis azon megy ki a hívás. Hátránya nem sok lesz szerintem, ha nem lesz elég 4G-s térerőd, akkor vissza fog váltani a készülék 2G/3G-re. Addig is ha adatot nem forgalmazol a Vodafone kártyával vagy nem annyira fontos a sebesség, akkor be tudod állítani 3G-re a preferált hálózattípust, akkor nincs VoLTE.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1775) MDanny válasza sajtjani (#1773) üzenetére


MDanny
senior tag

Reseteltem a telefont, ne tedd, rosszabb lett. Azóta a VoWiFi nem működik, a Vodafone VoLTE most már az első foglalatban sem kapcsolható. Elrontották ebben a frissítésben a profilokat...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1776) sajtjani válasza MDanny (#1775) üzenetére


sajtjani
tag

Köszi a figyelmeztetést! Akartam pedig csinálni egy gyári visszaállítást. A preferált hálózat nem is jutott eszembe.

(#1777) TIT válasza MDanny (#1774) üzenetére


TIT
veterán

Ezek szerint kell a volte-nak mobilnet?

(#1778) anglergab válasza TIT (#1777) üzenetére


anglergab
addikt

LTE-n csak mobilnet van, így természetesen a VoLTE is mobilneten megy. De egy másik APN-en, elkülönítve a "rendes" mobilnet forgalomtól. Ez két párhuzamos IP "cső" (a "rendes" mobilnet vs. VoLTE mobilnet), teljesen függetlenek egymástól technikailag. Gondolja ezekre úgy, mintha 2 db hálózati kártya lenne egy PC-ben, és bizonyos program az egyiket használhatja, minden más pedig a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#1779) TIT válasza anglergab (#1778) üzenetére


TIT
veterán

Akkor nekem azért nem megy mert nincs mobilnetem.

(#1780) anglergab válasza TIT (#1779) üzenetére


anglergab
addikt

Mint írtam, technikailag teljesen függetlenek, nem kell egyik sem a másikhoz. De gyakorlatilag, ha olyan a megvalósítás, akkor kellhet "rendes" mobilnet a VoLTE-hez, de ez ritka.

(#1781) tomp válasza palesz53 (#1767) üzenetére


tomp
Topikgazda

*#*#4363#*# Telefon adatai: nézd meg meg mire van állítva a hálózat típus!
Állítsd WCDMA/LTE módra.
OP6-on PTCRB és ROW az ajánlott. De a ROW jobb lehet.
Indiai itthon limitált. ROW nem.

(#1782) palesz53 válasza tomp (#1781) üzenetére


palesz53
senior tag

Azon van (amúgy 2 hete húztam újra a telót nulláról, utána is ezt állítottam be; gyári stabil rom). Ma pl 4. restart után lett volte.
Átraktam row-ra, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#1783) tomp válasza palesz53 (#1782) üzenetére


tomp
Topikgazda

Az úgy érdekes mivel csak LTE Only módban nincs VoLTE a Telenornál. (másik 3 szolgáltatónál akkor is van)

(#1784) MDanny


MDanny
senior tag

Telenorról tegnap óta nem tudok hívni néhány 20-as és 30-as számot, ezek mindegyike hordozott szám. Eddig nem tapasztaltam ilyet, rendszeresen hívott számokról van szó. VoLTE nélkül kimegy a hívás, vele sűrű foglalt jelzést ad.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1785) 4Grider válasza MDanny (#1784) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kipróbáltam egy hordozott 30-as (most Vodafone), kiment a hívás VoLTE-n.
Kipróbáltam egy hordozott 20-as számot (szintén Vodafone), beszéltem vele VoLTE-n.
Ja, nem hordozott Telenorról (20-asról) hívtam.

[ Szerkesztve ]

(#1786) MDanny válasza 4Grider (#1785) üzenetére


MDanny
senior tag

Köszönöm a visszajelzést, akkor esetemben a "nem támogatott készülék" probléma kibővül nem csak a rövid hívószámokra.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1787) tomp válasza MDanny (#1786) üzenetére


tomp
Topikgazda

Ennek semmi köze a nem támogatott készülékhez. A telefon nem tudja, hogy a hívott szám melyik szolgáltatóhoz tartozik. Az előfizetésednél akadt be valami.
Nálam tegnap előtt egy 20-as bejövő hívásom volt. Ő 3G-n volt én értelem szerűen VoLTE-n. A köszönésemet még hallotta a másik fél aztán ő semmi többet. Én viszont folyamatosan hallottam. Leraktam, újrahívott és jó volt.

(#1788) MDanny válasza tomp (#1787) üzenetére


MDanny
senior tag

Világos, köszönöm. Gondoltam, csak fura. Bejelenteni biztosan nem tudom, inkább nem használom. Ezekről a számokról amikor próbáltak hívni, akkor állítólag csak csengett, nálam nem jelzett.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1789) Németi


Németi
csendes tag

Redmi 4 x nél volte vowifi bekapcsolása hogyan lehetséges? állitólag a telo topikjában található .De hol?

(#1790) 4Grider válasza Németi (#1789) üzenetére


4Grider
nagyúr

A topikja összefoglalójában van egy link rá de nem működik.
Keresővel megtaláltam.

(#1791) Németi válasza 4Grider (#1790) üzenetére


Németi
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm de ez nekem kinai! Azt hittem a szokásos *# stb vel megy.

(#1792) bociusz


bociusz
aktív tag

Telenoros iPhone VoLTE-re váróknak lehetnek relevánsak az alábbiak: Az egyik európai hálózati eszközbeszállító multinál dolgozó ismerősöm mesélte, hogy zajlik az Applenél a VoLTE profil "vásárlása", az ugyanis nem automatikus, hanem egy hálózati teszt sikeres lefuttatásához kötött. Miután az operátor megrendeli a szolgáltatást, kb. 2-3 hónnappal később kijön egy ember az Apple-től, aki a hálózaton több alkalommal is lefuttat egy tesztkészletet (hívásfelépítés-lebontás, cellaváltás stb.). Ha az minden esetben hibamentesen lefut, akkor bekerül a VoLTE a szolgáltatói profilba, ellentétes esetben viszlát, újabb 3 hónap múlva lehet próbálkozni.

Az ismerős elmondása alapján a probléma az, hogy az Apple olyan dolgokat is megkövetel, ami nem része a VoLTE specifikációnak (pl. a szabvány nem írja elő, hogy bizonyos csomagoknak megadott sorrendben kötelező érkezniük, az Apple tesztje mégis hibára fut, ha ilyet észlel). Innentől puszta spekuláció, de látva a rövid hívószámos 3G fallbacket, ill. hogy az implementáció 4G only módban nem működőképes, könnyen lehet, hogy ilyen "botlások" miatt nem része az indulás után 9 hónappal se az iOS Telenor Bundle-nek a VoLTE.

(#1793) tomp válasza bociusz (#1792) üzenetére


tomp
Topikgazda

Azért az szánalmas, hogy az Apple mindent megkövetel de a szolgáltató SEMMIT SE követelhet meg...
A szolgáltatók ott rontották el az egészet, hogy behódoltak Almának(de miért...) ahelyett hogy azt mondták volna ha nem szabványosan működik a telefonjuk akkor nem lesz használható.

Azért a telenorra nézve eléggé vicces, hogy a másik 3 szolgáltatónál tökéletes a VoLTE a telenornál meg ilyen fél megoldásos...
Mivel saját rövidszámok nem hívhatóak így levált a telefon 3G/2G-re ezért nincs engedélyezve 4G Only módban a VoLTE...
Kíváncsi lennék mikorra oldják meg ezt az űrtechnikánál nehezebb dolgot.

(#1794) anglergab válasza tomp (#1793) üzenetére


anglergab
addikt

Így igaz, az Apple-nek kellene a szabványokhoz/szolgáltatókhoz igazodni, nem pedig fordítva.
Ez fragmentációhoz vezet, és nagyon sok problémát okozhat.
Az nem mehet hosszútávon, hogy az Apple saját megvalósítása külön szabványnak számít. Pont az ilyenek elkerülése a szabványok egyik legfőbb motivációja.

[ Szerkesztve ]

(#1795) tomp


tomp
Topikgazda

Tegnap reggel még nem ment a Telenornál LTE Only módban a VoLTE de este már igen!
LTE Only: VoLTE

A rövidhívószámos bug továbbra is megvan. Azaz így a 1220 nem hívható. Szétkapcsol.
Egyedül a 112-re vált vissza mert gondolom a vészhívásnál figyelmen kívül hagyja a telefon a beállított hálózati módot.

[ Szerkesztve ]

(#1796) tomp


tomp
Topikgazda

Eléggé érdekesen megy LTE Only módban a Telenor VoLTE.
Ha újraindítom a telefont vagy repülő módból tér vissza akkor nincs VoLTE.
Először át kell kapcsolni 3G/4G kettős módba. Megjelenik a VoLTE és csak utána megy az LTE Only. :F

(#1797) pheco


pheco
csendes tag

Sziasztok! Meg tudjátok erősíteni, hogy a Diginél, Cubot x19-en valóban működik a Volte/Vowifi?

(#1798) zala005


zala005
tag

Sziasztok! A Honor 10-es készülékemen a legfrissebb rendszerrel sem működik a VOLTE sem a Telekom, sem a Digi hálózata alatt (beállítások között sem szerepel) . A Telekom és a Honor ügyfélszolgálata egymásra utal folyamatosan, és össze-vissza küldözgetnek.
Szerintetek mi a teendő, factory reset?

(#1799) Alastair' válasza zala005 (#1798) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Emui 9.1 van rajta?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1800) zala005 válasza Alastair' (#1799) üzenetére


zala005
tag

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.