Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) tomp válasza Alastair' (#1148) üzenetére


tomp
Topikgazda

Köszi az infót! Átírtam a táblázatot. Vodás is pipa.:)

(#1152) Lackooo84 válasza ÁrPi2 (#1150) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amikor sms-ben értesítenek, a készülékeden nem történik változás, viszont a sim kártyára engedélyezik az ims beregisztrálást. A készülék a sim kártyát a behelyezve azt beazonosítja és betölti a konfigban szereplő profilt. Ha ez megfelelő, akkor működni fog, ha nem, akkor nem. A hivatalosan nem támogatott készülékeken sokszor csak azon csúszik el a történet, hogy ugye vannak a készüléken olyan konfig fájlok, amikkel menne a VoLTE, csak rossz mappában/nem megfelelő néven vannak, mert a magyar szolgáltatókhoz nincsenek konfigurálva.

The Truth is out there...

(#1153) Grande Ale válasza Alastair' (#1148) üzenetére


Grande Ale
őstag

Na végre, ez jó hír! Én az A50-re várom, 3 is van a családban.

XEH?

[ Szerkesztve ]

(#1154) Grande Ale válasza tomp (#1151) üzenetére


Grande Ale
őstag

S9-nél is javíthatod, annál is megy a vodánál, nem csak S9+-on.

(#1155) Lackooo84 válasza Grande Ale (#1154) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én az S9-hez már tegnapelőtt beírtam az S9+-szal együtt, csak tudnám ki a tököm javított bele megint...

Most nézem, megint csomó minden át van javítva amiket beírkáltam, pl. Mi 8-hoz is be volt írva, hogy megy a digis volte/vowifi.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1156) Alastair' válasza tomp (#1151) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Galaxy A40-en Telenornál is működik a VoLTE.
Be kell kapcsoltatni a szolgáltatóval, Galaxy S8-at hazudva bekapcsolják.

Alister from Hell

(#1157) anglergab válasza Lackooo84 (#1152) üzenetére


anglergab
addikt

+ ÁrPi2

A kolléga jól írta.

A Diginél alapból mindenkit ráengednek az IMS APN-re és mindenkinek van IMS profilja is. A többi szolgáltatónál ezek vagy automatikusan (valamilyen logika alapján) vagy előfizetői kérésre történnek meg, jellemzően pár nap alatt vagy azonnal a kérés után.
Ez kizárólag szolgáltató oldali dolog, nincs köze a készülékhez.

A készüléknek vagy kifejezetten a te szolgáltatód esetén kell engedélyeznie a VoLTE-t vagy minden szolgáltatóra, azaz "Carrier checking disabled". Utóbbira sok készüléken nincs mód, így azoknál marad az olyan frissítésre való várakozás, amely az adott operátorra engedélyezi a VoLTE-t készülékoldalról.

[ Szerkesztve ]

(#1158) eisento válasza Alastair' (#1156) üzenetére


eisento
addikt

Nem muszaj hazudni, mondod, hogy a sajat felelossegedre kapcsoljak be. Elmondjak 3x hogy nem fog mukodni rendesen majd elmondod hogy de nyugi es bekapcsoljak. :DD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1159) Renwick


Renwick
őstag

Mai carrier update után aktív VoWiFi a telekomos P30 Pro-kon. ;)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1160) anglergab válasza Renwick (#1159) üzenetére


anglergab
addikt

És ténylegesen megy is a VoWiFi vagy csak a kapcsoló jelent meg?

(#1161) Renwick válasza anglergab (#1160) üzenetére


Renwick
őstag

Leteszteltem, valószínűleg csak a kapcsolót tették be. :)
Repülős üzemmódban, visszakapcsolt Wi-Fi-vel nem enged hívást a telefon, míg DIGI-s kártyával igen. Állapotsori VoLTE/VoWiFi státusz ikonok ugye nincsenek a Telekomnál, tudja a tököm, hogy ezt még hányféleképpen lehet szétkonfigurálni.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1162) Lackooo84 válasza Renwick (#1159) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A Honor 8-amban már régóta benne van... :DDD Nem megy még csak zárt teszt van állítólag.

The Truth is out there...

(#1163) Alastair' válasza eisento (#1158) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kollégám fél óráig győzködte az operátort, de nem kapcsolta be.
Majd 10 perc múlva visszahívta és azt mondta, hogy most vett egy S8-at, kapcsolják be :D

Alister from Hell

(#1164) zolee001


zolee001
őstag

Telekom üfsz felhiv,vanda elküldése a picsbe majd egy jól képzett szaki felvette a telefont és 2 db tel szám bediktálása után jött is az sms,hogy aktiválva van a VoLTE
Kellemes meglepi volt,piros pont a Telekomnak

(#1165) szabogabor10 válasza Alastair' (#1163) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így kell csinálni. :DDD
Anno 2 éve én is így tettem. iPhone-om van, behazudtam 1414-en, hogy S7-en nem megy a VoLTE, manuálisan bekapcsolták, így nálam hetekkel korábban kezdett el működni, mint más iPhone-okon. :D

Renwick: ez remek hír. Szépen terjed ez, talán lesz ebből végre valami hamarosan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1166) domper2015


domper2015
senior tag

Sziasztok, iPhone 5s Telekom Volte képes? Köszönöm a választ.

(#1167) kali válasza domper2015 (#1166) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A kiírás szerint csak iPhone 6 és felette: [link]

(#1168) domper2015 válasza kali (#1167) üzenetére


domper2015
senior tag

Köszönöm a választ. A kollégám nem fog örülni.

(#1169) kissbg válasza domper2015 (#1168) üzenetére


kissbg
tag

redmi 6a-t esetleg valaki próbálta? Nemigen akar rajta működni nekem.

(#1170) broadband


broadband
csendes tag

Két telekomos sim kártyám van. Egy oneplus 6t készülékem van.Ezen a link alapján próbáltam volte hálózatot csiholni a telefonomon, de sikertelenül. [link]
A forumos leírások alapján mindent beállítottam, de semmi eredménye.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel Majoros László

(#1171) ToniSlow válasza broadband (#1170) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha mindent úgy csináltál ahogy kell akkor szolgáltatói oldalról nincs engedélyezve.

(#1172) MrPeekaboo válasza szabogabor10 (#1165) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Hogy vetted észre, hogy megy a szolgáltatás iPhone-on? Megjelenik majd valami plusz menüpont vagy csak rápróbáltál mindennap? Vodafone-nál tegnap bekapcsoltattam két kártyára, de egyelőre visszavált 3G-re. Két Huawei-ben sem működik még...

(#1173) szabogabor10 válasza MrPeekaboo (#1172) üzenetére


szabogabor10
veterán

Beállításokban jelzi az IMS státuszt, és persze rá is lehet próbálni hivással.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1174) Dracula72


Dracula72
senior tag

S9 telón valakinek működik telenoros simmel a VoLTE?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#1175) szabogabor10 válasza MrPeekaboo (#1172) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyébként egyelőre csak a Telekom támogatja a VoLTE-t iPhone-on, és ez szerintem még jó ideig így is marad. Amikor elérhető lesz, a telód szólni fog, hogy van új carrier bundle, és megjelenik a VoLTE kapcsoló a hálózat menüben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1176) MrPeekaboo válasza szabogabor10 (#1175) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Köszi az infót! A Vodafone is Apple partner, így remélem nem hagyják az iPhone-osokat parlagon. A Digis topic-ban olvastam, hogy elég kemény feltételek vannak, hogy Apple certified legyen pl. a VoLTE egy szolgáltatónál. Telekomnál várható, hogy a VoWIFI is menni fog iPhone-on.

(#1177) szabogabor10 válasza MrPeekaboo (#1176) üzenetére


szabogabor10
veterán

VoWiFi kapcsoló egyelőre még nincs, de ahogy mondod, jó eséllyel lesz majd, ha elindul végre.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1178) polonic válasza MrPeekaboo (#1176) üzenetére


polonic
félisten

Vicces ez az Apple certified. Amikor pont ez a gyártó nem hajlandó rendesen implementálni a 3GPP szavbányokat.
Vagy azért lesz apple certified mert az ő saját szarjuknak kell megfelelnie a szolgáltatóknak? Azért ez elég érdekes, nem?

(#1179) Renwick válasza polonic (#1178) üzenetére


Renwick
őstag

Ezt a meccset úgy 2008 tájékán bukták a szolgáltatók, miért pont a VoLTE-vel változna bármi.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#1180) tomp válasza polonic (#1178) üzenetére


tomp
Topikgazda

Utóbbi! :D
A hálózatot kell hozzájuk igazítani. Azért ez eléggé szánalmas...

(#1181) betyarr


betyarr
veterán

a oneplus 6t telót lehet majd ki kellene venni a digis listáról,mert csak részben működik a volte/vowifi.jelenleg várok a szolgáltató válaszára,de van egy olyan érzésem,hogy mivel nem támogatott a készülék,így nem fogják törni magukat szvsz :(

(#1182) zolee001 válasza tomp (#1180) üzenetére


zolee001
őstag

A helyzet akkor fog átalakulni ha az apple piaci részesedése visszakerül oda ahová valo,a 0.1%-ra,majd ök kuncsorognak a technikai implementációért

(#1183) szabogabor10 válasza zolee001 (#1182) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem ne menjünk bele már itt is az Apple hater-kedésbe. Semmi értelme.
Valahogy sose bírjátok ki egyszerűen...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1184) Lackooo84 válasza betyarr (#1181) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kicsit konkrétabban, mit értesz az alatt, hogy "részben"? Nem tudom olvasgattál e a készülék topikjában, de az összes Oneplus készüléktípusra nagyon könnyen be lehet állítani olyan profilt, amivel működik a DIGI VoLTE/VoWifi is...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1185) betyarr válasza Lackooo84 (#1184) üzenetére


betyarr
veterán

persze,én is azzal állítottam be.próbáltam több profilt is.beteszem ide is a hibajelentésemet,amit a diginek írtam:

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Köszönöm a választ!Gyorsan csináltam is egy újabb tesztet:

1. hívó telefonszám: 50109xxxx, hívott telefonszám: 20456xxxx (Telenor), hívás időpontja: 2019.06.06. 13:55, hely,ahonnan a hívást indítottam: Nyíregyháza, xxxxx, VoLTE hívás, a probléma jelensége: én indítottam a hívást,kicsörgött,a hívott fél felvette,én tökéletesen hallottam,azonban engem egyáltalán nem hallott a hívott fél.
2. hívó telefonszám: 50109xxxx, hívott telefonszám: 20542xxxx (Vodafone-hoz hordozott szám), hívás időpontja: 2019.06.06. 14:03, hely,ahonnan a hívást indítottam: Nyíregyháza, xxxxxx, VoLTE hívás, a probléma jelensége: én indítottam a hívást,kicsörgött,a hívott fél felvette,én tökéletesen hallottam,azonban engem egyáltalán nem hallott a hívott fél.
3. hívó telefonszám: 50109xxxx, hívott telefonszám: 42370xxx (Telekom vezetékes), hívás időpontja: 2019.06.06. 14:04, hely,ahonnan a hívást indítottam: Nyíregyháza, xxxxxxx, VoLTE hívás, a probléma jelensége: én indítottam a hívást,nem csörgött ki,nem jött létre a kapcsolat.

Ha engem hívnak a 50109xxxx számon (VoLTE/VoWifi-n) a fent említett 20456xxxx és 20542xxxx telefonszámokról,akkor a hívás minősége tökéletes,a hívó és a hívott is hallja a másikat.

Telekom mobilra (több telefonszám esetében is) indított,illetve onnan fogadott hívások tökéletesen működnek VoLTE/VoWifi kapcsolaton (HD felirat is megjelenik hívásnál),illetve a Digi hálózatán belül mobilra és vezetékesre is hibátlanul megy a hívás oda-vissza.

Ha a telefonomat kizárólag 2g kapcsolatra állítom,akkor minden irányból és minden irányba létrejön a hívás, a hívott és a hívó fél is jól hallja egymást.

A fent említett tesztet Oneplus 6T telefonnal készítettem maximális térerő mellett.
Előzetesen teszteltem a Sim kártyámat másik telefonban is (Xiaomi Redmi Note 6 Pro) és ugyanezek a hibajelenségek merültek fel.

Üdvözlettel:
XYZ

(#1186) polonic válasza szabogabor10 (#1183) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem haterkedés, hanem tény. Ez így van. Az apple képtelen a szabványokat implementálni.
Majd a szolgáltatók, a szolgáltatók beszállítói hozzáigazítják egy patch-csel a saját szarunkhoz az egész hálózatot.
Ez a hozzáállás undorító.

Hozzá kell tenni, nem csak az apple-nek van ilyen hozzáállása.

(#1187) Starchm válasza Lackooo84 (#1184) üzenetére


Starchm
őstag

Honoron milyen profilt használsz vagy ott nem kellett állítanod?
Voda india / UK com?

Gondolkozok h oneplushoz hasonlóan nekem is megkéne próbálni 1-2 profilt, mert nálam belföldi 3g-ről hívnak akkor dobja a hívást és csak sms-t kapok, ha nem 3g hanem bármi más akkor jó... (Telenornál jó minden, telekom kártyánál van csak ilyen baja)

(#1188) tomp válasza betyarr (#1185) üzenetére


tomp
Topikgazda

Ha VoLTE-n nem csöng ki vagy kicsöng de nem hallja egyik ember a másikat akkor az nem telefon hiba. Core oldali hiba! A Digi hálózata gyakorlatilag alpha állapotban van.
Még le is írtad, hogy másik telefonban is ugyan ez van a kártyáddal. Diginél az ilyen hibákra egyszerűen hibajegyet kell küldeni és kész. Aztán várni a javítást.

(#1189) betyarr válasza tomp (#1188) üzenetére


betyarr
veterán

a digi topikban simán elhajtottak ezzel a feltételezésemmel,mert állítólag kiderült,hogy profil hiba.amíg nem támogatott a készülék,addig nem lesz tökéletesen működő volte/vowifi.
most akkor nem tudom mi van.szerintem a digi sem fog velem foglalkozni,mivel nem támogatott készülékről van szó (gondolom én.legalábbis eddig nagyon így tűnik).

(#1190) anglergab válasza betyarr (#1189) üzenetére


anglergab
addikt

Támogatott készülékkel kellene reprodukálni.

(#1191) szabogabor10 válasza polonic (#1186) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem is neked szólt, ezt én is elismerem, hogy sajnos így van. A kolléga stílusával volt a gondom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1192) tomp válasza betyarr (#1189) üzenetére


tomp
Topikgazda

Elhajtottak?
Tipikus hibamegoldó képesség!
Telenornál is telefonhibát mondtak a 1220-as hibára. Pedig a telenor rendszerével van gond. Core hiba,hogy a 1220-at nem lehet felhívni VoLTE-n. A hivatalosan támogatott telefonoknál csak azért lehet mert tartalmazza a speciális kiegészítést, hogy ilyen hibánál a telefon azonnal váltson hálózatot és 3G/2G hálózaton próbálja meg a hívást.

Egyszerűbb másra fogni a hibát mint kijavítani. Ha nem lenne hiba a Telenor VoLTE rendszerében sem akkor hetente miért van legalább 1 éjjeli leállás? :D
Javítják a hibamentes üzemet? Vagy akkor rakják bele a hibamentes rendszerbe a bugot?

(#1193) betyarr válasza anglergab (#1190) üzenetére


betyarr
veterán

most azon vagyok.szerencsére após most vesz egy a40-et.már csak az a kérdés mikor futunk össze...

tomp: mármint a topikból hajottak el,hogy "ezerszer le lett írva,hogy ez profil hiba".

[ Szerkesztve ]

(#1194) Lackooo84 válasza Starchm (#1187) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Honoron teljesen máshogy vannak a dolgok, ott én csináltam a konfig fájlokat.

The Truth is out there...

(#1195) zolee001 válasza szabogabor10 (#1191) üzenetére


zolee001
őstag

A stilussal semmi gond szerintem,csak a saját véleményemet irtam meg
Ha más használja azzal semmi gondom,de hozzám eme cégggggnek 1 terméke illetve szolgáltatása nem teszi be a lábát

(#1196) tomp válasza betyarr (#1189) üzenetére


tomp
Topikgazda

Digi topikban DrBubo77 írta most:
tomp-nak igaza van, ha Digi vezetékes és mobil között csak egy irányban van hang, akkor az Digi hiba.
Én is tapasztaltam ilyet. Este az oldalon bejelentettem a hibát, másnap reggel jött a válasz. És ekkor már jól működött.


Érdekes nahát. Magától megjavult a telefon profilja. Ja mégsem ott volt a hiba hanem a hálózatnál? :D

(#1197) Starchm válasza Lackooo84 (#1194) üzenetére


Starchm
őstag

Lehet akkor holnap nekiállok aztán szórakozok egy sort a profilokkal.

btw aki PDC-vel csinálta, oda a szokásos oneplusnál bekapcsolt cuccok azok a normál adb-s diag portnak felelnek meg vagy vmi bővitett cuccnak?

[ Szerkesztve ]

(#1198) betyarr válasza tomp (#1196) üzenetére


betyarr
veterán

szeretem az ilyet.tulképp topiktéma,amiket írtam és mégis lehurrogtak.bezzeg a korlátlan internet téma az mehetett 6 millió hsz-en keresztül.mindegy,nem trollkodni jöttem ide...

ehh,jó neki.meg azoknak,akiket másnap telefonon felhívtak.nekem nem képesek válaszolni napokig,vagy lerázó választ kapok.

mindenestre megnyugtató,hogy jó eséllyel szolgáltatói hiba,amit remélhetőleg kijavítanak.

(#1199) broadband válasza tomp (#67) üzenetére


broadband
csendes tag

VoLTE nálam már működik. Arra lennék kiváncsi, hogy a VoWifi-t hogyan tudom működésre bírni Oneplus 6T-n.

Üdv

BroadBand

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel Majoros László

(#1200) tomp válasza broadband (#1199) üzenetére


tomp
Topikgazda

VoWiFi csak a Diginél érhető el.
Telekomnál szerintem még a nyáron elindul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.