Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) tomp válasza szabogabor10 (#1599) üzenetére


tomp
Topikgazda

Attól mert prémiumként adják el még nem az. A szolgáltatók és a hálózatot gyártó cégek megszenvedik az alma sajátos felfogását. Azaz mindenki igazodjon hozzájuk. Ha kell egy kiegészítő szolgáltatás ami amúgy a rendszer része de lehet tiltani akkor fizess, hogy menjen.
Az iPhone a hálózati gyártók körében inkább hasonlít egy buhera kínai telefonra mint prémiumra. Van egy szabvány. Az alapján minden telefon megy a hálózaton, kivétel ez alól az iPhone...

(#1602) #08176384 válasza tomp (#1601) üzenetére


#08176384
törölt tag

Az engem ez hol érdekel. Azért van a szolgáltató, hogy szolgáltasson. Az iPhone közel 600 ezerért nem egy alap telefon. Kinek mi tetszik. Számomra az android egy ócska tákolmány, telefon Windows 95 :).

[ Szerkesztve ]

(#1603) Aurig@ válasza #08176384 (#1602) üzenetére


Aurig@
őstag

...csak épp, ha a szabványt használná nem lenne probléma. Nagyon különc egy cég. Sajnos túlárazottak nagyon, 600 egy telefon és semmivel sem tud többet, mint, amelyik 240-250-be kerül. Ráadásul nem tud úgy működni, mint más gyártó készülékei.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1604) Killing


Killing
addikt

Ha nem támogatna szabványokat akkor szerintem egyik hálózaton se tudna működni... Lásd Digi mobil.

A VoLTE-val androidos fronton is problémák vannak minden szolgáltatónál, DE az iPhone-t használók azért egy elég nagy közösség, nem hiszem el hogy egy Vodafone / Telenor szintű szolgáltató (akinek amúgy az összes nyugati leányvállalata ad VoLTE-t meg eSimet hozzá) nem jutott el arra a szintre itthon hogy ezt megvalósítsa, holott már évek óta szabvány ez is, ne kelljen már könyörögni érte.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1605) 4Grider válasza Killing (#1604) üzenetére


4Grider
nagyúr

Errefelé élelmiszerből sem az a minőség jár, ami tőlünk nyugatabbra megszokott. Talán mert mi nem is tudunk/szeretünk annyit fizetni érte.

(#1606) anglergab válasza Killing (#1604) üzenetére


anglergab
addikt

A cégek lehetnek azonosak, de a hálózataik különbözőek.
És nyugaton arányaiban és abszolút értelemben is több iPhone van.

(#1607) martonl válasza #08176384 (#1602) üzenetére


martonl
senior tag

Az apple-nak elég, ha amcsiban megy rendesen a szolgáltatása. Ott megy is rendesen a volte és társai, hiszen gsm hálózat már nem is nagyon van, talán még a T-mobile-nak van bekapcsolva. Nemzetközi piacon meg aki megveszi, hozzád hasonlóan, az nem a volte miatt fogja megvenni. Annak meg jó a gsm hang is szerintük (és ezek szerint ez neked sem probléma, elvégre tizenéve ez van). Ez egyfajta gőgség, ami minden fronton megmutatkozik, mármint amcsi részről. Azért azt nézegették, mi az az értesítő led, meg hogyhogy mutatja az órát lezárva is az az androidos tákolmány, de az ne is legyen fontos nekik, meg neked se. Nyilván neked sem ezek a funkciók tetszenek rajta.

(#1608) tomp válasza #08176384 (#1602) üzenetére


tomp
Topikgazda

600ezerért ugyan olyan alap telefon mint amit 250-300-ért meg tudsz venni. Az az extra ár csak a gyártó haszna. 600ezerért kaptál egy olyan telefont ami nem a világszabványt használja és még plusz pénzt gombol le a szolgáltatótól olyan dologért amit amúgy ingyen raknak bele a gyártók. Hát nagyon prémium... :D
Ahhoz képest, hogy prémium a Telekomnál is később kapták meg a VoLTE-t és a most induló VoWiFi még benne sincs.

Killing
A Digi nem gyárt saját hálózati elemeket. A gyártónak kell megoldania, hogy működjön az iPhone. Azaz a ZTE, Huawei, Nokia, Ericsson gyártónak. A Diginél voltak iPhone gondok. Olvass bele a topikba. Iphone tulajoknál rengeteg sms-t számláztak ki mert az iOS kérdezés nélkül küldözgette a háttérben. A Digi pedig utólag lenyelte a kárát...

(#1609) thomas77 válasza martonl (#1607) üzenetére


thomas77
senior tag

Amcsiban sem fenékig tejfel az élet. Az at&t és a t-mobile között még mindig nem megy a hd hang. A hívásfelépülési idő 10-15 mp is lehet a két szolgáltató között. Nem egyszerű.
Persze ott is van fejlődés. 2 hét múlva megint lesz lehetőségem tesztelni a hálózatukat. Kiváncsian várom, mi változott az elmúlt pár hónapban.

(#1610) anglergab válasza thomas77 (#1609) üzenetére


anglergab
addikt

Így igaz. Az európai és különösen a magyar hálózatok jobbak sok szempontból.

(#1611) martonl válasza thomas77 (#1609) üzenetére


martonl
senior tag

Igen, tudom. Meg sok helyen alig van térerő, a net sebessége is sokszor tragikus. Amikor rokon 2017. itt járt (ATT-nél melózik), azt hitte, a metróban poénból tartják emberek a fülükhöz a telefont. Mondtam neki, hogy bizony, nálunk ott is lehet telefonálni. De gyanítom, ott a hozzáértéssel is baj lehet, tehát mifelénk jobb szakemberek vannak, akik jobban kiépítik a hálózatot. Ott olyat láttam, hogy relative sűrűn lakott település közepére levágva egy torony tele antennákkal. Az úgy érzésre szerintem nem túl jó dolog, túl nagy és könnyen túlterhelhető cellákat ad, ráadásul a toronytól messzebb, beltérre valóban csak a wifi hívás fog maradni. De ez csak az én gyanúm, lehet, hogy nem is az volt az, ami.

[ Szerkesztve ]

(#1612) anglergab válasza martonl (#1611) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így igaz.
Náluk ezért a VoWiFi nagyon sokat számít. Nagyon nagy a terület, nem gazdaságos lefedni.
Hiába van nagy torony, nagy teljesítménnyel, ha a messzebb lévő telefonokat már nem "hallja". Illetve a nagy toronynál nagyok a cellák is, abban pedig sok lehet az előfizető, azaz túlterhelt a torony.
Minél kisebbek a cellák, annál nagyobb a kapacitás. Tehát sok kicsi cella kell (lásd wifi).

(#1613) Rick4 válasza szabogabor10 (#1599) üzenetére


Rick4
félisten

Prémium telefonnak ne nevezzünk már olyat, amivel a haverom pl télen már nem tud telefonáláni, mert kikapcsol a készülék. :D
És ehhez a szolfgáltatónak semmi köze sincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1614) martonl válasza anglergab (#1612) üzenetére


martonl
senior tag

Hja, 3G-nél ha jól tudom, van olyan funkció, hogy cella lélegzés. Ez azt jelenti, hogy ha a cella terhelődni kezd, akkor a bázisállomás elkezdi visszavenni az adóteljesítményt annak érdekében, hogy minél több kliens leessen róla. Ez így van? Ha igen, van ilyen 4G-nél is?

(#1615) anglergab válasza martonl (#1614) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így nem igaz.
Cellalégzés: A CDMA kódolás sajátosságai miatt nől a belső interferencia, amitől inkább a szomszédokat részesítik előnyben a cella határán lévő készülékek. Azaz, olyan mintha lecsökkent volna a lefedettsége a kiindulási cellának, de erről technikailag nincs szó, az adasteljesítménye állandó, csupán az öninterferencia miatt lesz a cellahatáron zajosabb, mint a szomszédai, azaz rosszabb a jel (mintha gyengébb lenne).
De a térerő indikátor természetesen ilyenkor nem mutat kisebb jelet és a dBm érték sem csökken, csak a rossz vétel miatt átmegy a telefon a szomszédhoz, aminek lehet gyengébb a jele dBm-ben, de jobb a minősége.

A 4G pedig TDMA, FDMA alapú OFDMA-t használ, ott nincs kódosztás, így cellalégzés sincs (mert a terheléssel nem nől az interferencia) és ott is állandó az adásteljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#1616) martonl válasza anglergab (#1615) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi!

(#1617) anglergab válasza anglergab (#1612) üzenetére


anglergab
addikt

Egyirányú broadcastnál lehet nagy a cella/torony (pl. rádió, TV), de kétirányú unicast forgalomnál (pl. mobilnet, wifi) a minél kisebb cella az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#1618) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Ha a mobilhálózat jelszint mellett (értesítősávon) látható a VoLte felirat akkor az azt jelenti, hogy "működik" is?
Redmi Note 7 + Digi.

(#1619) Lackooo84 válasza KRISSTUS (#1618) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Yup.

The Truth is out there...

(#1620) anglergab válasza KRISSTUS (#1618) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, azt jelenti hogy a VoLTE regisztrált állapotban van, azaz működik.
Amúgy sok telefon nem jelzi ezt, azaz akkor is működhet, ha nincs VoLTE-ikon.

(#1621) KRISSTUS válasza anglergab (#1620) üzenetére


KRISSTUS
tag

Azért kérdeztem mert a VoLTE listában ez a készülék a Digi-vel nem támogatott.
A másik kártyám Telenor, ott is jelzi a Volte-t + a hívásinfóban látható ha Volte-n keresztül ment.
A Digi-t telefonálásra még nem használtam (csak adat), ezért nem voltam biztos benne.

(#1622) anglergab válasza KRISSTUS (#1621) üzenetére


anglergab
addikt

A támogatott készülékeken garantált (tesztelt) a működés, de ettől más készülékeken is jól működhet a VoLTE.
Viszont azokon a hibamentes VoLTE-ra nincs garancia.

(#1623) Lackooo84 válasza KRISSTUS (#1621) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Talán azért, mert senki nem jelezte, hogy működik, mi akik töltjük a listát nem tudjuk a kisujjunkból kiszopni. De még mindig nem látom a frissítési kérelmekél beírva...

The Truth is out there...

(#1624) KRISSTUS válasza Lackooo84 (#1623) üzenetére


KRISSTUS
tag

Gondolom az utolsó mondatomat nem olvastad el és ezért sikerült ilyen hangnemben válaszolnod!

(#1625) Lackooo84 válasza KRISSTUS (#1624) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tényeket közöltem. Csak már kicsit kezd fárasztó lenni nyolczázadszorra leírni...

The Truth is out there...

(#1626) KRISSTUS válasza Lackooo84 (#1625) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nekem semmi közöm, hogy te hányszor írod le,
de ettől függetlenül azért megpróbálok segíteni.
Írd bele az összefoglalóba és akkor lehet, hogy nem kell még 100x leírnod. Ez is egy "tény".

(#1627) martonl válasza anglergab (#1617) üzenetére


martonl
senior tag

Persze, meg úgy emlékszem, a GSM torony-készülék távolságnak van is valami maximuma. ha jól rémlik, 30km. Ennél messzebbről gondolom az időrés(?) miatt be se engedi jelentkezni a telefont a hálózatra, még ha valamilyen véletlen folytán létre is tudna jönni a kapcsolat. Ezért sem jó nagy tornyokról messzire szórni. 3-4G-nél nem tudom, van-e ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1628) Kolondrum

MI 9T vs. VoLTE/VoWIFI kombót valaki próbálta már?
Üdv.

Nem is tudom mit várok tőle, itt nálunk a térerő nem épp acélos. A 4G+ is ritkán jön elő. 2-3 pálcika van, elégséges értékelést mutat a telefon, mobneten nagyon merül a telefon és ha hívást bonyolítok gyakran akadozik, de minden, nem csak a 9T. Note 7,5,6 mind ilyen volt

[ Szerkesztve ]

(#1629) anglergab válasza martonl (#1627) üzenetére


anglergab
addikt

Minden rendszerben van maximális cellaméret, de érthető okokból nem használják, főleg a 4G-nél nem.
A protokollok felépítése (tervezése) és a jel terjedési sebessége az oka.
A Timing Advance-szal függ össze (TA), az maximálva van a szabványban.

(#1630) anglergab válasza Kolondrum (#1628) üzenetére


anglergab
addikt

A VoLTE ilyen helyzetben is lehet nagyon jó minőségű, pl. a B20 és a szabvány miatt. -120 dBm-nél is lehet jó VoLTE hívásod, amúgy ekkor netes chat üzenetek is sokszor nehezen mennek.

A VoWiFi is, az teljesen független a mobilhálózattól, ha nem mobilról leosztott a wifid.

(#1631) martonl válasza anglergab (#1629) üzenetére


martonl
senior tag

Na igen. Bár sejtésem szerint 4G-nél ez jóval nagyobb lehet. Elvégre 450MHz-en is van adatátvitel, 600MHz-en pedig már van publikus mobilszolgáltatás is. Már ha nincs megkülönböztetve frekvenciasávok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1632) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Ahogyan nézem a Xiaomi Pocophone F1-en is kikapcsolták a VoLTE-t T-Mobile oldalró kb. 1 hete, előtte minden ment rendesen. Szomorú, vajon mi lehet az oka ? :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#1633) tomp válasza Riccsiz_h (#1632) üzenetére


tomp
Topikgazda

Ezt mi sajnos nem tudjuk. Telekom nem szokta kikapcsolgatni. Ennek oka van, hívd őket fel!

(#1634) Kolondrum válasza tomp (#1633) üzenetére

Szia. Én már sok kört futottam VoLTE miatt, ma élőben is próba, van esély, hogy leráznak?
Azt tisztázzuk, hogy számhoz, telefonhoz, vagy IMEI-hez van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#1635) 4Grider válasza Kolondrum (#1634) üzenetére


4Grider
nagyúr

Számhoz és telefonhoz. A rendszerben mindig látszik a telefonod modellszáma (az imei alapján).
Számhoz, mert nem kötelesek minden típusú előfizetésen bekapcsolni (a flották egy részén tiltott pl.).
Telefonhoz, mert a szolgáltatásminőséget csak egyes modelleken tudják garantálni.

(#1636) Kolondrum válasza 4Grider (#1635) üzenetére

Voltam bent, már a főnök jött ki, de nem. Jelezni kell verni a tamtamot mailben, hogy a Szolgáltató lépéseket tegyen az ügy érdekében. Szóval, akinek MI 9T-je van és Telenoros az kérem írjon nekik mailt, ők mondták.
Jeleztem, hogy a Redmi Note 7 egy igen Gyakori készülék mégsem került be soha a rendszerbe, közben kifutó lett.

(#1637) tomp válasza Kolondrum (#1636) üzenetére


tomp
Topikgazda

Felesleges!
Én a Telenornál a OnePlussal csináltam végig de semmi. Egyszerűen nem érdeklik őket...
infó
A OnePlussal is leveleztem. A OnePlus nem kapja meg a Telenortól a komfigurációt. Most a OnePlus saját maga próbálja megoldani nem hivatalosan a dolgot...

(#1638) Kolondrum válasza tomp (#1637) üzenetére

Vettem észre. A kiscsaj nem értette mi ez, kihívta az öltönyös embert. Jelezni kell nekik, mail isten tudja mi, mert még nem erőltetik addig semmi nem.lesz, nem érdekli őket. Burkoltan ez jött le. Ő tudta mi ez meg minden, de csak az a pár telefon kapja meg ami náluk van. Egyedileg nem tudja bekapcsolni. Nekem ide a legjobb a VoWIFI lenne de ez 10* távolabbi mint az LTE. Mondhatnám,, hogy térerő alig van egy frekventált helyen (Dunakanyar hegyoldal!!!),de wifim meg 150 megás... Jó lenne ha már nincs torony legyen tudják mi.

(#1639) Dolphine válasza tomp (#1637) üzenetére


Dolphine
addikt

:Y
Lehet tudni róla valamit, hogy hogy haladnak vele? Mármint a OnePlus?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1640) Rick4 válasza tomp (#1637) üzenetére


Rick4
félisten

Ebben az az érdekes, hogy OP6-oson a digis sim elsőre is megy többféle volte profillal, miután végre bekapcsolta a voda is a kártyán, az is megy probléma nélkül. Miféle "extra" profil kellhet a telenyomornak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1641) anglergab válasza Kolondrum (#1638) üzenetére


anglergab
addikt

VoWiFi jelenleg csak a Telekomnál és a Diginél van.

(#1642) tomp válasza Rick4 (#1640) üzenetére


tomp
Topikgazda

Voda és Telekom esetében OP7 szériánál elég csak a LogKitben bekapcsolni a VoLTE kapcsolót és megy. Nem kell profilt aktiválni mert Telekomnál a DT-VoLTE, Vodánál pedig a Holland voda profilt aktiválja automatikusan a telefon.
Diginél és Telenornál jelenleg még kell profilt aktiválni.

Dolphine
Jelenleg annyi infó van csak, hogy a hazai OnePlusnál tudnak a VoLTE igényről és dolgoznak rajta. Ha lesz infó akkor az a OP7 Pro topikban lesz mert az egyik tulajjal tartja a hazai cég a kapcsolatot mivel volt nála a OnePlus illetékese vidéken. :DD

(#1643) Dolphine válasza tomp (#1642) üzenetére


Dolphine
addikt

A sztorit olvastam! :DDD
Ha bármiféle infód lesz ez ügyben, kérlek ne tartsd magadban! :B
Nekem OnePlus 6T-m van, de gondolom, majd erre is megérkezik egyszer. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1644) martonl


martonl
senior tag

A hívásjelzések nem működnek volte-n? Ha ez így van, ez is egy visszalépés. Köszönöm, így nem kérek a csilivili kodekekből. Nem jelzi a készülékem hívásindításnál, hogy aktív átirányítás van rajta, és akkor gondolom azt sem jelzi, ha a másik fél foglalt, és várakozna a hívásom. Vagy van valami készülékbeállítás erre, esetleg az én igényeim számítanak különlegesnek a mai világban? GSM-en működik a hívásjelzés.

[ Szerkesztve ]

(#1645) anglergab válasza martonl (#1644) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a készülék gyártóján múlik, hogy megjeleníti-e: a jelzésváltásban IP-n is benne vannak az infók.
De az a tapasztalat, hogy sokszor nincs megvalósítva.
Ez nem kötelező, csak egy extra.
A készüléknek és a hálózatnak kell tudnia ezekről az infókról, hogy mennyire bőbeszédű (azaz lefordítja-e neked), az nincs szabványosítva.

A lényeges dolgokat hangjelzéssel jelzi a telefon vagy a szolgáltató és bemondással a szolgáltató VoLTE-n is.

[ Szerkesztve ]

(#1646) martonl válasza anglergab (#1645) üzenetére


martonl
senior tag

Régen még a hívásvárakoztatást is hangjelzéssel jelezték a telefonok. Akkor legalább tudtam róla, hogy a másik fél beszél, és nem csörgettem sokáig. Most pedig csak egy rövid felvillanó üzenet jelzni, már ha jelzi, mert sok okostelefon még ezt sem teszi. A Samsung legalább jelezte, de volte-n nem teszi. Van olyan készülék, ami volte-n jelzi egyáltalán?

(#1647) tomp válasza Dolphine (#1643) üzenetére


tomp
Topikgazda

7-es szériánál régebbi modell az jó kérdés.
A szerb, svéd és dán Telenor VoLTE is csak a 7-es szériéban van.

(#1648) martonl


martonl
senior tag

Ha valaki ráér, tesztelne nekem kicsit az előző témámhoz? Elég beállítani egy akármilyen feltételes hívásátirányítást, pl. akár hívásértesítőre. Kimenő hívásnál GSM-en és 3G-n felvillan az üzenet, hogy "A feltételes hívásátirányítás aktív". Samsung Galaxy S8. De volte esetén nálam ez nem villan fel. Kíváncsi lennék, más készülékeken ez a funkció működik-e. Köszi!

(#1649) Dolphine válasza tomp (#1647) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez nem jó hír. :F Egyszer hátha megjelenik 6T-n is. :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1650) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Xiaomi Mi 9T VoLTE dual SIM-es felállásban Telenor és Telekom esetében is működik, csak hazudni kell össze-vissza, hogy bekapcsolják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.