Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) 4Grider válasza attilav2 (#2450) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem minden készüléken/szolgáltatónál látod, de igen, Vodánál kérni kell a VoLTE bekapcsolását. Mint ahogy Telenornál is.

(#2452) MadMancs válasza 4Grider (#2449) üzenetére


MadMancs
veterán

Én kérek elnézést, tényleg félreérthetően fogalmaztam.:) Jogos. Köszönöm a választ.:)

Kicsit off, de voda hogy áll LTE és LTE-A hálókkal? Telekom LTE vel meg vagyok elegedve, LTE-A hálót viszont eddig csak székesfehérvár kis részén és pest kelenföld részen sikerült elcsípnem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2453) 4Grider válasza MadMancs (#2452) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jóval kisebb a Voda LTE lefedettsége, mint a másik kettőé. LTE-A jellemzően nagyobb városokban van, ott ahol szükség van rá. Vodánál is. Telekomnál nagyon sok helyen van LTE-A, hogy nem láttad csak két helyen, annak vagy telefon probléma az oka, vagy az, hogy alig forgalmazol adatot. A Telekom ui. terhelésfüggően kapcsolgatja a telefonon a CA-t. A Voda folyamatosan tolja a telefonra, ott ahol van LTE-A.

(#2454) M@Db0Y válasza MadMancs (#2452) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Elég sok helyen van a vodának 4g+. Összességében nem olyan erős a 4G hálózata mint a másik 2 szolgáltatónak, de nekem soha nem volt még vele problémám.

Vodánál bekapcsolják a VOLTE szolgáltatást kártyás csomagban is, csak fel kell hívni a 1270-et.

(#2455) #79813376 válasza M@Db0Y (#2454) üzenetére


#79813376
törölt tag

"Összességében nem olyan erős a 4G hálózata mint a másik 2 szolgáltatónak.."
Területil lefedettséget illetően, és sebességben igazad van. Azonban stabilitásban és indoor a voda LTE szerintem jobb.

(#2456) M@Db0Y válasza #79813376 (#2455) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Mi is a Vodánál vagyunk kb 200 előfizetéssel, teljesen egyet tudok ezzel érteni. Nálunk is az az elvárás, hogy stabilan hozza a minimum 5Mbit/s sebességet amerre járnak az üzletkötők, kollégák és ezt maradéktalanul teljesíti esetünkben. Persze azért a legtöbb helyen ennél jóval gyorsabb, de ezt inkább folytassuk a Vodafone topikban. :)

(#2457) anglergab válasza 4Grider (#2453) üzenetére


anglergab
addikt

CA: a telefon konfigurációtól függ.

"A Telekom ui. terhelésfüggően kapcsolgatja a telefonon a CA-t. A Voda folyamatosan tolja a telefonra, ott ahol van LTE-A."
Ezt mi alapján gondolod?
Nálam S7-esen ugyanúgy működött a voda és a Telekom CA. Azaz ha volt minimális forgalom egy ideig, akkor hozzá lett adva a 2. (2CA) vagy 2.+3. (3CA) band(ok) is.

[ Szerkesztve ]

(#2458) MadMancs válasza M@Db0Y (#2454) üzenetére


MadMancs
veterán

Látod ezt nem tudom hogy működik. Mikor telefont vettem, adtak hozzá egy voda prepaid SIM ajándékba. Bekattintottam, kapásból 4G+ volt a kijelzés mindenhol ( ezt akartam egyébként csak megnézni, míg telekom postpaid SIM el egyedül a pályaudvaron volt 4G+ minden máshol 4G.
Mondjuk nem zavar mert bőven jó 4G is csak érdekességképpen néztem, illetve kérdeztem itt

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2459) bitpork válasza 4Grider (#2445) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még nem kértem. Viszont mivel a lakhelyem és általában a tartózkodási helyem nem a legszerencsésebb nem tudom számítana-e mert 4g is alig van sok esetben. Mindenesetre köszönöm szépen, körüljárom a kérdést!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2460) 4Grider válasza anglergab (#2457) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alapján, hogy nekem a voda folyamatosan 4+-t, a Telekom meg ritkán cuppan fel CA-ra ugyanazon a telefonon. Esetleg más a minimum adatforgalmi küszöb van konfigurálva a CA bekapcsolásához és ez okozza a különbséget, de nekem laikusnak ez nagyjából egyenlő azzal, hogy az egyik folyamatosan, a másik csak akkor van fenn, amikor nagyon szükséges.

(#2461) goop válasza 4Grider (#2460) üzenetére


goop
őstag

Nálam a voda sem lóg 4G+ on, csak ha adatforgalmazás van, alap eset a 4G. (S9+)

[ Szerkesztve ]

(#2462) anglergab válasza goop (#2461) üzenetére


anglergab
addikt

Így van. A telefon riportolja hogy milyen bandokat támogat, milyen erősséggel/minőséggel méri ezeket és a bázisállomás a megfelelő helyzetben hozzáadja a 2. bandot is, majd elveszi.
A bandok felcserélhetők, bármelyik lehet elsődleges vagy másodlagos is.
Tehát a CA bandjai felcserélődhetnek adatforgalmazás közben.
Általában a magasabb frekvencia az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#2463) tomp válasza 4Grider (#2453) üzenetére


tomp
Topikgazda

Nálam a OnePlus 7 Pro folyamatosan CA-n lóg. Ha 3CA elérhető akkor folyamatosan! Mobilnet nélkül is 3CA van!
De van olyan konfiguráció a telefonon amivel a Telenor hálózaton csak akkor van CA ha van adatforgalom. Ott is default a folyamatos CA!
Sőt! Olyan konfig is van amivel eddig ment a Telenor 3CA de múlthéten teszteltek valamit a 3CA-s bázisokon majd visszaállították a "régi" 3CA-s üzemet de valamit nem az eredeti állapotra sikerült visszaállítani és az a konfig már csak 2CA-ba tud működni a Telenor hálózaton. Gondolom valami időzítési érték változott meg így ezzel a konfigurációval a telefon azt hiszi, hogy csak 2CA-t tud a bázis.

(#2464) hedgehog válasza tomp (#2463) üzenetére


hedgehog
senior tag

ezeket az infókat hol lehet megállapítani?

-- aka p3d3str1an

(#2465) anglergab válasza hedgehog (#2464) üzenetére


anglergab
addikt

Modem diagnosztikai programokkal a legpontosabb (ezek a chipsettől/modemtől függenek). A 4636-os teszt menü és a Cell Mapper is mutathatja, de azok pontossága nem garantálható.

[ Szerkesztve ]

(#2466) tomp válasza hedgehog (#2464) üzenetére


tomp
Topikgazda

Alapesetben a legjobb a Network Signal Guru app de root kell hozzá!
Én csak 1 márkát ismerek aminél a 4636-os teszt menü a valós adatokat mutatja az pedig a OnePlus és ott is csak a 7-es szériától!

(#2467) anglergab válasza tomp (#2466) üzenetére


anglergab
addikt

Továbbá Qualcomm chipset kell hozzá.

(#2468) Lackooo84 válasza anglergab (#2467) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mate 20 Lite is csak 4G+ a vodás simmel.

The Truth is out there...

(#2469) hedgehog válasza tomp (#2466) üzenetére


hedgehog
senior tag

Oneplus megvan, de csak sima 6...
root sincs, úgyhogy akkor ezt nem nézegetem :)

-- aka p3d3str1an

(#2470) anglergab válasza hedgehog (#2469) üzenetére


anglergab
addikt

Root nélkül is mutatja ezt.

(#2471) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném:
feleségem Redmi Noti 5 telóján az MIUI 11 frissítés óta nincsen VoLTE hanghívás. Ikon sem jelzi jelenlétét (ami nem is lenne önmagában gond) és ténylegesen lelép 4G-ről hívás indításkor.
Menüben persze aktiválva van.
Köszi előre is.

(#2472) 4Grider válasza Goxi (#2471) üzenetére


4Grider
nagyúr

Melyik szolgáltatóé nem működik rajta?

(#2473) kali válasza #79813376 (#2455) üzenetére


kali
legenda

Hát, izééé... [link]

(#2474) #79813376 válasza kali (#2473) üzenetére


#79813376
törölt tag

Köszönöm szépen, hogy megerősítetted amit írtam:
- ""Összességében nem olyan erős a 4G hálózata mint a másik 2 szolgáltatónak.."
Területi lefedettséget illetően..."

Szóval: december 24-én voltál a 200-300 lakosú(?) szülőfaludban(?) Tornaszentjakabon(?) rokonlátogatáson, ami a voda térkép szerint lefedetlen 4G-s, netán csak kültéri 4G lefedettség van. Te tudnád megmondani merre jártál, de ezt a fontos információt "elfelejtetted" közölni velünk.
Erre írtam korábban, hogy valóban nagyobb a másik 2 szolgáltató területi lefedettsége, mint a vodafone-é.

Szóval kedves kali, legközelebb próbálj teljes információt adni. A félinformációk saját szád íze szerinti igazítást nem tudom értékelni.

A végére pedig parancsolj egy ilyet: Budapest, beltér, mai kép (nem kerestem meg az ország azon zeg-zugát az év egy napján, december 24-én, ahol az általam használt szolgáltató a jobb :N ).

(#2475) bitpork válasza #79813376 (#2474) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehhez csak annyit tennék hozzá h Szeged (párom lakása a belvárosszélén) és Siófok (nyaraló övezet széle- autópálya mellett) fő felhasználási területen alig akad pillanat h ne dobálja a 4g hálózatot , utóbbi helyen net szinte nincs. Voda.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2476) 4Grider válasza #79813376 (#2474) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy a magyarországi nemzeti parkok nagy része nem véletlenül dobta pár évvel ezelőtt a Voda flottát és tért vissza Telekom flottára. (Anno a 2000-res évek elején Telekommal kezdtek, aztán az ár miatt Vodára váltottak.) Még az Alföldön sem volt jó döntés mindenütt, de a domb- és hegyvidékeken ég és föld helyenként a különbség, többnyire azért nem a Voda javára. A lefedettség és a stabilitás között pedig legalább annyira fontos összefüggés van, mint a stabilitás és a tornyok/cellák száma között.

[ Szerkesztve ]

(#2477) tibor23 válasza bitpork (#2475) üzenetére


tibor23
senior tag

Voda amerre én teszteltem (Tapolca és környéke, túrázáskor erdő közepén, stb.) legalább olyan jó volt, mint a másik 2. Sőt pl. Tapolca-Sümeg útvonalon a másik 2 sokkal rosszabb, pedig az ő lefedettségi térképükön teljesen lefedett az út, de ez nem igaz, internet rádió az erdőbe érve elhallgat, és általában vissza sem jön, amíg ki nem érsz 10km. múlva. Ezzel szemben a Voda 3G 1 ponton megszakad, de nemsokára visszaáll, és végig megy tovább. 4G sebesség gyengébb Vodánál erre fele, de nekem elég.

[ Szerkesztve ]

(#2479) Lackooo84 válasza #79813376 (#2474) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam Tatabányán beltéren panelban ilyen a voda:

The Truth is out there...

(#2480) hedgehog válasza anglergab (#2470) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem, root nélkül csak annyit mutat, hogy nem tud az eszközhöz csatlakozni, mert nincs root.

-- aka p3d3str1an

(#2481) anglergab


anglergab
addikt

Ez a kinek jobb a lefedettsége végtelen történet, mindenre tudunk ellenpéldát és megerősítést is adni.

Egy Samsung telefonnal ellenőrizhető mindegyik hálózat minősége, függetlenül attól hogy melyik szolgáltatónál vagytok.

Manuális hálózatkeresés után ki kell választani az ellenőrizendő hálózatot, majd a *#0011# modem menüről kell screenshotot készíteni ha a PLMN / Band / TAC / EARFCN ott megfelel az általunk kiválasztott hálózatnak.

Figyelem! Ez a módszer nem alkalmas a CA ellenőrzésére más hálózat esetén, ahhoz továbbra is kell működő SIM az adott szolgáltatótól.
A fenti procedúra ismétlésével ellenőrizhetők másik szolgáltatók további bandjai is.

[ Szerkesztve ]

(#2482) anglergab válasza anglergab (#2481) üzenetére


anglergab
addikt

A saját szolgáltató további bandjai pedig ellenőrizhetők az APN elrontása után a fenti módszerrel.
Tehát minden szolgáltató minden bandja ellenőrizhető így.

(#2483) tomp válasza hedgehog (#2480) üzenetére


tomp
Topikgazda

Mármit a 4636-os teszt menü mutatja root nélkül!
NSG csak root után működik!

(#2484) anglergab válasza anglergab (#2482) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve RSRP, RSRQ, RSSI, SINR, sávszélesség ellenőrizhető így, de a max. MIMO mód és QAM-ek már nem biztos.

(#2485) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

He. Ma beszéltem Vodával. A VoLTE nekem aktív már bő fél éve. A telefon ennek ellenére H+-ra vált ha beszélek. A telefon hálózati menüjében lévő kapcsolón túl van még tennivalója a telefon tulajának ha használni akarja?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2486) Lackooo84 válasza bitpork (#2485) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha nincsenek meg a profilok a készüléken akkor kapcsolgathatod. :D

The Truth is out there...

(#2487) 4Grider válasza Lackooo84 (#2486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert hogy ennyire szabványos a VoLTE. :((

(#2488) tomp válasza 4Grider (#2487) üzenetére


tomp
Topikgazda

Most már az!
Már csak a telefongyártókon múlik, hogy mikor felejtik el ezt a szolgáltatói lockot. Maga a megfelelő profil most is ott van a telefonon csak a behelyezett kártya alapján az xml fájlban nincs hozzá társítva a profil...
Az Apple végre felismerte, hogy már nem buli ha minden szolgáltatónak külön-külön kell engedélyeztetni a VoLTE-t így egyszerűen default lett náluk!

(#2489) anglergab válasza tomp (#2488) üzenetére


anglergab
addikt

Ennek sok oka van hogy így alakult, de valóban, egyre többen ismerik fel hogy nem éri meg szolgáltatónként konfigurálni.
Az univerzális profilos működés szükséges hogy a VoLTE alapértelmezett lehessen.

(#2490) bitpork válasza Lackooo84 (#2486) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet én olvastam félre a dolgot de a szolgáltatók engedélyezik már. A készülék itthoni vásárlású (T-s volt de független). Ezek szerint a T romban nincs ehhez profil?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2491) Lackooo84 válasza bitpork (#2490) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Próbáld ki másik telóban, hogy tuti aktív e a volte azon a sim kártyán.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#2492) bitpork válasza Lackooo84 (#2491) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak samu van kéznél v butaphone :B De akkor majd megpróbálok valahonnan kérni egy próbára.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2493) anglergab válasza bitpork (#2490) üzenetére


anglergab
addikt

Ha van kapcsoló, akkor a készülék oldal rendben van. Dual SIM-es?

(#2494) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A voda melyik sávokat mixeli a 4G+-hoz?

The Truth is out there...

(#2495) 4Grider válasza Lackooo84 (#2494) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alap a 800/1800, de használják már egyre több helyen a 2100 MHz-et is. És persze van néhány 2600 MHz-es tornyuk is.

(#2496) Lackooo84 válasza 4Grider (#2495) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak azért kérdezem, mert a Honor 8 tud LTE-A -t de azon nem jelenik meg a 4G+.

The Truth is out there...

(#2497) 4Grider válasza Lackooo84 (#2496) üzenetére


4Grider
nagyúr

És tuti van LTE-A ahol épp tartózkodsz?

(#2498) anglergab válasza 4Grider (#2495) üzenetére


anglergab
addikt

A 2600-at miért nem használják gyakrabban? Az 20 MHz, ott van a legtöbb frekvenciájuk.

(#2499) Lackooo84 válasza 4Grider (#2497) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nemtom a mate 20 lite ugyanitt kiírja a 4G+-t.

The Truth is out there...

(#2500) anglergab válasza Lackooo84 (#2499) üzenetére


anglergab
addikt

Nagyon sok telefon csak 20 MHz teljes sávszélesség felett mutatja a 4G+/LTE-A-t (ez technikailag helyes). Vodánál ez csak akkor teljesül ha nálad a B3 15 MHz-es. Ha csak 10 MHz, akkor hiába van még B20, az összegük nem több mint 20 MHz (10+10).

Tehát attól még hogy CA-d van, nem biztos hogy 4G+/LTE-A-d is van!
Fordítva természetesen igaz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.