Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Chosen: Intel Arc B580 játék kompatibilitás (2026.01)
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- potyautas: Okos?telefon
- sh4d0w: Nyitlocker
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit is akarsz.
1. Ha W7-et natívan a pendrive-ra telepíteni és onnan bootolni teljes értékű rendszerként, akkor ahhoz Windows To Go megoldás kell, ellenben az hivatalosan W8-tól támogatott, az újabb Windowsok vannak rá felkészítve, natív USB 3.X támogatás is az utóbbiaknál van. W7-nél max. külső programmal oldható meg úgy-ahogy (pl. WinToUSB). Valamint esetleg a virtuális gépes módszerrel, fizikai lemeznek az USB-s meghajtót megadni, úgy telepíteni, majd a program (pl. VirtualBox) bezárása után restart és normál módon futtatni (példa).
2. Magát a virtuális gépet, az alapértelmezetten létrehozott VDI fájlokat a helyi lemez helyett (pl. C) az USB-s meghajtóra tenni, az utóbbit megadni telepítési/mentési célként. Ez a megoldás is működőképes lehet, de ez az előbbivel ellentétben egy standard virtuális gép, virtualizált OS lesz, nem WTG. Erről a W7 max. úgy fog futni, ha a gazda OS-en el van indítva a VirtualBox, majd onnan indítva, szükség esetén előtte a pendrive-ról betallózva a W7-es virtuális gép.
"Kingston 3.1-es pendrivera"
a sebesség nekem olyan mintha USB 1.1-en szenvedne fel a rendszer"
"Viszont a virtuális gép olyan, mintha egy Pentium 2-re toltam volna fel a Win7-et."Először is, az a pendrive nem valódi USB 3.1-es (Gen 2), hanem csak Gen 1-es = USB 3.0. Meg attól, hogy USB 3.X felirat vírít rajta, még lehet tetű lassú, pláne írásnál és a 4K értékeknél.
W7-ben csak USB 2.0 támogatás van natívan, USB 3.X nincsen, mint az újabb Windowsokban. Ha az utóbbi a cél, akkor telepíteni kell a szükséges USB 3.X drivert, VirtualBoxban is azt beállítani (ha lehet) USB 2.0 helyett. Ha csak USB 2.0 alapon fut + lassú pendrive, akkor nem kell csodálkozni, ha lassú a működés, vánszorog az egész... Sőt, hiába adsz egyéb téren (CPU, RAM, VRAM + 3D) kellő erőforrást, az előbbi visszafogja majd a sebességet. Egy külső SSD már jobb, sőt sokkal jobb lenne ilyen téren.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nintendo Switch 2
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Steam Deck
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Sweet.tv - internetes TV
- Megkérdeztük az AI-t: milyen érzés, amikor megreguláznak?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Viccrovat
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3910
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- TP Link HS100 Távolról vezérelhető Wi-Fi-s dugalj (Smart Plug)
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

