Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) hun005


hun005
csendes tag

Hi

Van egy ANTEC True550P tápom amit meg kellene javítani mert sajnálnám kidobni.
Tudnátok helyet ahol szakszerűen meg tudnák vizsgálni hogy mi a baja?

köszi
hun005

(#2802) Csaba_20_ válasza Necc (#2800) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Megérdemli, hogy tönkre menjen a gépe és jól megjárja. :R Az ilyen embert nevezik felelőtlennek. Jóslásért szerintem nem jó topicba jöttél. ;)

(#2803) tommy-gear válasza Necc (#2800) üzenetére


tommy-gear
tag

most felesleges azon tanakodni hogy vajon meddig bírja még mert mondok most pl 2 hetet de lehet hogy már holnap is szétfüstöl az egész és vele eggyütt minden. nem ártana megértetni unokatesóddal ha már ilyen fukar magához hogy ha most vesz egy tápot azt megússza 10000 forintból de ha nem ennek a 10x esenél többet kell majd kiadnia

(#2804) Csaba_20_ válasza tommy-gear (#2803) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A leírásból az derült ki számomra, hogy nem olyan ember, akivel meg lehet értetni. ;)

(#2805) Kriza válasza Necc (#2800) üzenetére


Kriza
őstag

Ez is oroszrulett... ;]

Azt én értem, ha valakinek nincs pénze, és ezért nem vehet erőmű konfigot, de 6-7 ezer forint egy minőségi tápra olcsónak mondható, főleg ha azt nézzük, hogy hazavághatja a konfigot a gagyi táp, és az jóval drágább lesz. Mondjuk ahogy mondod a konfig is érhet vagy 20-30k-t max...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2806) Necc válasza Kriza (#2805) üzenetére


Necc
addikt

30K monitorral, jó indulattal :DDD
Valahogy megpróbálom rábeszélni, de reménytelen, azon gyengéjét fogom kihasználni, hogy kell most neki otthonra a gép + a net a fősuli miatt ;]

Tehát akkor pusztán az a tény, hogy a táp kikapcsolva (készenlétben) 0.2V-ot ad le az 5V-os ágon ezek szerint nem adott senkinek "jóslásra" alapot.

#2803: felelőtlen, vagy sem ha a te közeli rokonodról volna szó és egyúttal jóbarátodról is, nem hinném, hogy te csak ülnél a hátsódon, és bámulnál a nagyvilágba :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2807) tommy-gear válasza Necc (#2806) üzenetére


tommy-gear
tag

mi 30K egy komplett gép?? nemhiszem
nem ülnék ölbe tett kézzel énsem de aki hülye haljon meg :K

(#2808) Necc válasza tommy-gear (#2807) üzenetére


Necc
addikt

2GHz mezei celeron -> értéktelen (2-3K)
i845G chipsetes (Gigabyte) alaplap -> értéktelen (2-3K)
mx440 -> értéktelen (2-3K)
2x256MB DDR1 266MHz RAM -> értéktelen (1-2K/db)
40GB maxtor éppenhogy működő HDD -> értéktelen (1-2K)
CD író -> értéktelen (1-2K)
DVD író 16x használt -> 3-4K
codegen ház + 300w dögeledező táp -> értéktelen (2-3K + táp: 0K)
Golyós egér + legócskább billentyűzet -> értéktelen (1K)
17" sulinetes noname CRT -> 4K
Mercury hangszórók -> totál értéktelen (max. 100Ft, de komolyan!)
CMI 9739 (asszem) chipes 5.1 hangkártya -> értéktelen (1K)
Házban talált pókocska: totál értéktelen

Tessék itt van egy totál "értéktelen" alkatrészekből összeállított működő komplett PC, tökéletes Office-hoz meg netezésre, illetve x-vid / MPEG2 alapú filmek lejátszására max. 720x576 felbontásig (HD filmek ennél a gépnél kizárva ugye), illetve DVD-k irogatásához.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2809) Csaba_20_ válasza Necc (#2806) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Necc írta:
#2803: felelőtlen, vagy sem ha a te közeli rokonodról volna szó és egyúttal jóbarátodról is, nem hinném, hogy te csak ülnél a hátsódon, és bámulnál a nagyvilágba :))

Segíteni csak azon lehet, aki hagyja. Erőszakkal nem nagyon szokott sikerülni. Közeli rokon, vagy legjobb barát, ha értetlen, akkor nincs mit tenni vele.

u.i.: Csak ülni a hátsómon és bámulni a nagyvilágba sosincs időm. Épp ezért igyekszem értelmesebb dolgokkal tölteni az időm, mint reménytelen dolgokkal foglalkozni, amik idővel úgyis megoldódnak. Az értetlen rokon idővel majd megtanulja a saját kárán, hogy nekem volt igazam(ha tényleg úgy volt).

(#2810) Hequila válasza Necc (#2806) üzenetére


Hequila
őstag

A 0,2V-ból nem következik, hogy hobás a ketyere, valószínűleg új korában is ugyan így viselkedett.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2811) tommy-gear válasza Necc (#2808) üzenetére


tommy-gear
tag

ki beszél a mostani gépéről??
én arról beszéltem hogyha az ehész gép amit most itt leírtál szétfüstöl akkor azzal semmit nem lehet majd kezdeni és biztos majd venni akar egy új gépet magának ami nem lesz olcsó

(#2812) Necc válasza tommy-gear (#2811) üzenetére


Necc
addikt

Sajnos fogalmazásodból többszöri átrágás után sem ez esett le nekem :( :))
Természetesen így már érthetőbb :R .

#2810: kösz, ezzel sokat segítettél.

A többieknek: ne térjünk el nagyon a tárgytól, mert azért én leszek a hibás, mert "eltereltem a bandát az eredeti témáról" vagy használjunk off-ot, köszönöm :R (aki kötözködni akarna: de én kezdeményeztem az "elterelést" :DDD ).

mod: a többiek alatt 1 főt értettem, najó húzok aludni mert már nagyon defektes a RAM-om és téves dolgokra emlékezek és írom a hülyeségeket :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2813) Csaba_20_ válasza Necc (#2812) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tértem el a témától és végképp nem kötözködésnek szántam, amit írtam. Idővel te is be fogod ezt látni. :)) Mint mondtam: csak azon lehet segíteni, aki hagyja. ;)

(#2814) Siffredi válasza Csaba_20_ (#2778) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszi szépen a választ, akkor megnyugodtam a tápomat illetően!

(#2815) Necc válasza Csaba_20_ (#2813) üzenetére


Necc
addikt

"végképp nem kötözködésnek szántam"
Azt én szántam magamnak :D :)) :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2816) bossvico


bossvico
senior tag

Mennyivel változtat a helyhezeten, ha 24 tápcsatis alaplapom van, de a táp csak 20 tűs?
Ha megkapná azt a + 4 csatlakozást.Mit csinál az?
Kezd elegem lenni, hogy a zsír új gépem(táp a régi) win betöltás alatt megfagy.Megáll a csúszka azt halál.A régi alaplapon is 20 tű kapott csak áramot a 24 helyett azt semmi.
Azt nyomok 1 resetet, ráenterezek a win normál indítására és jó minden.De elsőre ménem tölti be???????????
HD sentinel jónak látja a winyót.
:W Széjje vágom.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2817) Hequila válasza bossvico (#2816) üzenetére


Hequila
őstag

Gondolkodtam azon, hogy a Te stílusodban fogalmazom meg a választ, de az több időt vett volna igénybe.
A +4 tű csatlakozói elvileg galvanikusan rendre össze vannak kötve a 20 tűs résszel -> semmit nem szabad, hogy változzon, ha rajta van a 4 tű, vagy ha nincs.
Fagyás jellemzően NEM táphiba. Én inkább memóriatájon néznék szét.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2818) bossvico válasza Hequila (#2817) üzenetére


bossvico
senior tag

Szétnézek ott is, és köszi a választ.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2819) Kriza válasza bossvico (#2818) üzenetére


Kriza
őstag

Egyébként milyen táp?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2820) bossvico válasza Kriza (#2819) üzenetére


bossvico
senior tag

Mercury 400W.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2821) #96302336 válasza bossvico (#2820) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jaj. Merénylet a gép ellen.
Én azért átnézném a tápcsatlakozót is ami a vinyóba megy. Egy olyan géphez, mint a Tied azért illene egy jobbféle márkás táp, hasonló teljesítménnyel.

(#2822) bossvico válasza #96302336 (#2821) üzenetére


bossvico
senior tag

Ez a legrégebbi darabja a gépezetnek.
Meggyőztetek, nem tudtam, hogy ekkora kutyadék ez a táp.
Megráncigáltam én már mindent, gyanakodtam a vinyóra én is, merthát betöltés közben
áll meg, de resetet nyomok, azt utánna jó.
Minden más tök új a gépben, csak a táp lehet.

Veszek FSP-t és köszi mindenkinek a segítséget.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2823) emery2


emery2
tag

Üdv ! Kb 3 napja az alábbi hibaüzeneteket kapom. Konfig. az adataimnál. Én tápra gyanakszom, de lehet, hogy más a bibi. Vélemények ?
[link]
Ja a tápom Q-tec PSU 400W dual fan (Tudom, hogy nem egy világbajnok, de eddig elvvitte gépem :K

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2824) Kriza válasza emery2 (#2823) üzenetére


Kriza
őstag

Ha a tápra gyanakszol, akkor cseréld le egy 350-es FSP-re. 6500 forintot csak megér, hogy ne egy gépre veszélyes sz@r legyen a konfigodban. És én a helyedben gyorsan cselekednék... mert a végén tényleg elviszi a géped is...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2825) emery2 válasza Kriza (#2824) üzenetére


emery2
tag

Kösz a gyors választ :) Valószinű megfogadom. Hol lehet fsp-t venni 6,5 k-ért? Egyéb vélemény ?

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2826) Kriza válasza emery2 (#2825) üzenetére


Kriza
őstag

2 év garanciával 6324HUF az iponban: TÁP

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2827) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Van egy irodai gépem [Dell GX110-es], aminek a tápja megadta magát köszönhetően egy rossz hosszabbítónak.
A kérdésem az lenne, hogy kihez forduljak a táp javításával kapcsolatban?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2828) emery2 válasza Kriza (#2826) üzenetére


emery2
tag

köszöntem :K

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#2829) DJ.Gróf válasza didyman (#955) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Mért tájékoztatna az alaplap csipogással ha melege van? Enyém fogta magát és kikapcsolt,max a programok tudják jelezni.

(#2830) Kriza válasza Sir Pocok (#2827) üzenetére


Kriza
őstag

Didyman, Csaba_20_ vagy Stol szoktak ilyenekkel foglalkozni tudtommal.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2831) ngdr88


ngdr88
tag

Hello!
Tegnap történt vmi furcsa a gépben...
Egy Samsung SP1613N vinyóval.(160GB IDE)
Volt egy olyan jelenség hogy mint mikor flepörög a vinyó és kikapcsol (mint a régi Quantum vinyónál.)
Meg régebben játék közben volt valami kattogás a gépben(de nemtom h mi)
És egyszer indításkor olvasási hibát írt ki.
Ezekböl mire lehet következtetni?
(Active Smart 2.6 nem írt ki hibajelenséget.)
pár percel később jobbklick frissítés és egy kattanás és kifagyott.
Reset, elindult xp betölt, és egy kék képernyő, aztán újraindult.
Xp reinstall, most működik.
de azóta már volt 1 kattanás (de sztem nem vinyó volt), aztán mégegy de nemtom h mi mer nemjól hallottam

Erre a hszre kaptam azt a választ hogy valószínű a táp hibája és adott egykis túlfeszt a vinymnak.
Ilyenkor mi a helyzet?

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2832) tommy-gear válasza ngdr88 (#2831) üzenetére


tommy-gear
tag

elképzelhető hogy táp hiba, milyen tápod van??

(#2833) ngdr88 válasza tommy-gear (#2832) üzenetére


ngdr88
tag

Codegen/Sowah 400W
Olyan ami a házzal együtt volt

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2834) Kriza válasza ngdr88 (#2833) üzenetére


Kriza
őstag

:Y és ezt hajtod vele: Athlon X2 4400+, Abit AN52, Kingmax 512/800DDR2, Inno3D 8500GT, Samsung 160GB/8MB IDE, LG H10N DVD RAM, Codegen 400W, Mercury TV Tuner

Nagyon sürgősen cserélni kellen, mielőtt kivégzi a gépet. Ez nem tápegység, hanem egy annak látszó ipari hulladék. Egyébként mennyi idős?
350-es FSP 6400 pénzért tökéletes lesz helyette.
Persze a hiba lehet a vinyó miatt is, de a táp ettől függetlenül cserére szorul.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2835) ngdr88 válasza Kriza (#2834) üzenetére


ngdr88
tag

Ezt. Kicsit több mint 1éves. ez elött egy celeront hajtott.
De azt miböl fogom akkor megtudni h rossze a vinyó? Active smart jónak találja.
Ja és az előző hsz írása után kicsivel furcsa zúgás hallatszott odahajoltam és sztema táp felöl jött.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2836) Kriza válasza ngdr88 (#2835) üzenetére


Kriza
őstag

A "táp" szempontjából mindegy, hogy jó vagy rossz a vinyó, mindenképpen ajánlott cserélni. Veszélyes, nem ajánlott táp, mert nélkülöz mindenfajta védelmet és gagyi alkatrészekből építették. Főleg cserére érett ha fura zúgást hallasz belőle (ami gondolom eddig nem volt).
Ha cserélted, akkor lehet gondolkodni meg vizsgálódni, hogy a vinyó hogy viselkedik. De ezek alapján esélyes a táphiba. Feszültségeket (nem alaplappal, hanem mérőműszerrel) mértél esetleg?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2837) ngdr88 válasza Kriza (#2836) üzenetére


ngdr88
tag

Az Abit EQ szerint:
CPU Core 1.31V
ddr2 1.82V
Hyper Transport 1.20V
chipset core 1.18V
ATX12V 12.15V
Atx 3.3V 3.26V

mással nem mértem

azt a furcsa hangot meg most hallottam először megfüleltem h nem a vinyó e vagy hogy belelóg a Freezerbe valami vezeték de úgyhallottam a táp környékéröl jött ilyen kicsit szaggatott zúgás

Az a Táp pontosan mi amit ajánlottál?

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2838) Hequila válasza ngdr88 (#2837) üzenetére


Hequila
őstag

Pedig direkt ki lett kötve, hogy ne szoftveresen mérd... :)
A zúgás vélhetően a tekercsek impregnálásának lazulásából származik, funkcionális hibát nem okoz. Ennek ellenére célszerű cserélni a tápot.
FSP 350PNF-et ajánlott annyi pénzért.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2839) didyman válasza hun005 (#2801) üzenetére


didyman
őstag

nálam pl.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2840) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy amikor bekapcsolom a gépet, hallani ahogy felpörög, de csak pörörg-pörög-pörög ugyanazon a hangon és semmi kép, nem indul a gép. Van amikor egy reset segit, de van, hogy 10 reset sem, leghatásosabb ilyen esetben ha a tápnál kikapcsolom a gépet, és utánna még nyomok egy resetet, akkor általában működni szokott.

A probléma ott kezdődik, hogy amikor viszont sikerül bekapcsolni többszöri nekifutásra a gépet, akkor meg simán működik minden. 3d Mark 06 1.0.1-be 5100 pontom van, minden játék tökéletesen működik nem is akadozik vagy szagatt, max beállitások mellett sem, szal itt nincs semmi gond.

Amikor kikapcsolom a gépet, és egy 20 perces intervallumban utánna próbálom bekapcsolni akkor elsőre megy, de ha picit tovább hagyom akkor ugyanúgy nem tudom bekapcsolni.

Amit még tudni kell, hogy a jelenlegi konfigom kb. 2 hete van meg, viszon a táp és a vga már a korábbi gépemben is benne volt, és soha semmi gondom nem volt velük. (korábbi gép, MSI 915PL NeoV, P4 630 3ghz, ....)

Miután az új gép össze lett szerelve, nem közvetlen utánna jelentkezett ez a probléma, hanem kb. 5 nappal később. Már próbáltam az alaplapom topikjába kérdezősködni, de senki sem válaszolt rá, máshol mindenki a vga-ra gyanagszik, de ha minden játékom tökéletesen megy akkor azzal nem lehet gond, a tápot peddig összeszerelésnél néztük, és ott stabil volt. (ilyen játékok a World in Conflict pl.)

Mit gondoltok, mi lehet a probléma? Kontakt hiba? Már mindent megigazgattam..... és semmi változás.

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#2841) Csaba_20_ válasza ngdr88 (#2831) üzenetére


Csaba_20_
őstag

ngdr88 írta:
Reset, elindult xp betölt, és egy kék képernyő, aztán újraindult.

Tudom, hogy sokaknak a kék képernyő csak egy kék képernyő és minden kék képernyő ugyanolyan, de olyankor azért némi információt kiír a Windows, ami remek kiindulópont lehet a hibadiagnosztizáláshoz. Általában ezeket be is jegyzi az eseménynaplóba.

ngdr88 írta:
Xp reinstall, most működik.

Most működik és most már nem tudjuk meg, hogy mi volt a hibakód. Nyugodtan tűntess el minden nyomot, amiből ki lehetne indulni, nem számít. Magad alatt vágod a fát, de észre se veszed... :U :(

Azért az új Windows-nál is megnézném az eseméynapló bejegyzéseit. ;)

(#2842) Csaba_20_ válasza Gascan (#2840) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Próbáld ki másik VGA-val és/vagy táppal, de én alaplapi hibára gyanakodnék.

(#2843) ngdr88 válasza Csaba_20_ (#2841) üzenetére


ngdr88
tag

Igen persze 1másodperc alatt aztán nagyon el lehet olvasni h mit ír...de ha jól láttam akkor kb 0X0002131486 valamiket láttam.
HA nincs működő win akkor meg nem nagyon tudok ide írkálni és várni a választ és nem is nagyon tudtam hirtelen valakihez beállítani h ezt meg ezt hagy írjam a prohardverre...

ja és lehet hülye kérdés nade hol találom meg az eseménynaplót? :F :F

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2844) tsar


tsar
aktív tag

Normális jelenség az, hogy lekapcsolt gépnél, de feszültség alatt lévő tápnál a 12V-os ágon ~90mV-os az 5V-os ágon ~10mV-os feszültséget lehet mérni? :F

(#2845) ngdr88 válasza ngdr88 (#2843) üzenetére


ngdr88
tag

és megint volt aza a furcsa zakatoló hang a táp felöl de véletlenü meglöktem a gépet és abbahagyta

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2846) tommy-gear


tommy-gear
tag

modecom tápról mi a véleméynetek??

(#2847) Csaba_20_ válasza tommy-gear (#2846) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Másik topicban már kismilliószor elmondta mindenki. Röviden: fos.

(#2848) Csaba_20_ válasza ngdr88 (#2843) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ki kell kapcsolni a rendszerhiba esetén történő újraindítást és nem 1 másodpercig fogod látni a kiírást. Megjegyzem volt már, hogy direkt többször indítottam el a gépet, hogy le tudjam olvasni a hibakódot és sikerült. Igaz én tudom, hogy a legvégét érdemes figyelni, mert az első pár karakter általában nulla, egyébként pedig 8 karakterről van szó. Azt se írtad, hogy megpróbáltad-e csökkentett módban indítani a gépet, mert általában úgy el szokott azért indulni, így meg kell próbálni ilyenkor. Az eseménynaplóról itt olvashatsz: [link]

Nem szégyen, ha szakembert kérsz meg a hiba diagnosztizálásához! :R

(#2849) Csaba_20_ válasza tsar (#2844) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Előfordul.

(#2850) Csaba_20_ válasza ngdr88 (#2845) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hang forrása ventilátorhiba is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.