Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Hequila válasza Dufresne (#2646) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, utalhat kondi hibára, de ezen kívül többféle hibaforrás is lehet. Első körben talán érdemes újrakondizni a tápot.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2652) Hequila válasza XtNz (#2647) üzenetére


Hequila
őstag

Ha jól működik a táp, akkor elvileg elégnek kellene lennie.
Ha OCCT, egyéb terhelő programok alatt nincs gond, akkor valószínűleg nem a táp lesz a hunyó. Én konkrétan ilyennel procihiba esetén találkoztam, de gyakorlatilag bármi lehet a hiba forrása.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2653) XtNz válasza Hequila (#2652) üzenetére


XtNz
tag

ja és még valami: ha a vidikarit húzom akkor simán pl filmnézés közben is újraindult a gép...

+set fs_game defrag

(#2654) Hequila válasza XtNz (#2653) üzenetére


Hequila
őstag

Próbáld meg másik, márkás táppal. De mint mondtam, ha jól működik az FSP, akkor el kell, hogy bírja a gépet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2655) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem idevaló a kérdésem, de már kezd elegem lenni a gépemből. Az a problémám (vista 64 bitem van), hogy a konfigomnál a memóriák egyenként hiba nélkül mennek, de párban sem a dual channel, sem a single channel mód nem jó, mert a memtest és a vista memóriadiagnosztikája is hibát ír ki. Volt pár kékhalálom memory managment, video memory managment és page file-ra hivatkozott a windows. Játékból többször kilépett az asztalra, töltésnél is volt rá példa. Vista telepítésnél is volt kékhalál.
A szervíube visszaküldtem a memóriát, alaplapot, winchestert és ott azt mondták, hogy a szervíz és ők is (pcx) letesztelték többször és náluk működik minden frankón, hiba nem jött elő.

Arra gondoltam, hogy a tápom lehet a ludas. TT TR2 w0093 500 W-os táp. Okozhat-e esetleg a táp ilyen problémát?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2656) Dufresne válasza Hequila (#2651) üzenetére


Dufresne
addikt

Azért van itthon szerencsére 1-2 táp amivel tesztelhetek hibakizárás gyanánt, de azért addig kérdezném, hogy itt ki vállal megbízhatóan kondicserét?
Régebben tudtam még pár kedves forumtárs nevét ilyen témában, csak nem volt rá szükség és most lehet lesz.
Szóval a köv kérdés, ki vállal újrakondizást és mennyiért kb?

(#2657) Hequila válasza Dufresne (#2656) üzenetére


Hequila
őstag

Budapesten Csaba_20_ és Didyman rendel.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2658) Hequila válasza zolee0307 (#2655) üzenetére


Hequila
őstag

Mivel inteléknél még az északi híd kezeli a memóriát, így nagy valószínűséggel chipset / alaplap ''hiba''. Találkoztam már én is hasonlóval, ott egy memóriacsere (érsd: más márkájú memória került a gépbe) hozta a megoldást.
Az, hogy a szervíz szerint jó... hát nem tudom. A komponensek egyenként lehet, hogy jók, de együtt nem hajlandóak működni (Csaba_20_ azt mondaná erre, hogy valaki(k) eltért a szabványtól, és nagy valószínűséggel igaza is lenne).
Ha garis, akkor vidd be nekik a komplett gépet, és teszteljék le a SZEMED ELŐTT.
Nem tartom valószínűnek, hogy ilyet tápegység miatt produkáljon.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2659) zolee0307 válasza Hequila (#2658) üzenetére


zolee0307
őstag

Szia!
Én is inkább az alaplapra, vagy a memóriára gyanakszok, bár gyanakodtam a thermaltake tápomra is. Még megkérdem, hogy együtt tesztelték a cuccokat, vagy külön, meg hátha kiharcolom a cserét. Ma kiderül szerintem.
Azért kössz a segítséget!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2660) legamaster


legamaster
csendes tag

Sziasztok,

Konfigom a következő:
Abit IS7
4x512 dual ddr 400 ram
Pentium 3,4 ghz
Point of view nvidia 7600GT
250 gb sata seagate hdd
pioneer dvd író
noname 350w táp.

Játékok közben felváltva sipol a gép, (medal of honor airborne még 800x600 ban minimumon is szaggat). Amint kilépek a játékból utána elhallgat.
Lehet hogy a tápom gyenge vagy ennyit tud a konfig?

köszi előre is ha van ötlet

(#2661) Kriza válasza legamaster (#2660) üzenetére


Kriza
őstag

A sípolás kismillió dologtól lehet.
Ettől függetlenül igen erősen ajánlott a noname tápot kicserélni, főleg egy ilyen fogyasztású konfigban (a CPU igen sokat zabálhat).

Addig cseréld a noname tápot, amíg van géped, amiben cserélheted, mert ha durran a táp, könnyen kivégezhet jópár alkatrészt.

Ez egy tökéletes táp lenne számodra (főleg a noname után): [link] ,de 350-es FPS is elég lehet.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2662) mazda323


mazda323
csendes tag

Sziasztok!

nekem egy Codegen 350w van. Az a gond, hogy a gép néha magától újraindul, mintha resetelnék. Aztán nézegettem a tápkebeleket és ahogy mozgatom, ki-be kapcsol a winyó meg ilyenek. Akkor ott nagy kukac van ugye?

AMD 4ever

(#2663) gban válasza mazda323 (#2662) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet hogy tápon belül engedtek el a forrasztások, azt csak át kell forrasztani.
Vagy közvetlen a vinyó mellett mozgatod amikor leáll a HDD?
Ott lehet szakadás, lehet hogy csak kitágult a csatlakozó, de a vinyón is lehet hogy megrepedt picit a tápcsatlakozónál valami.
Próbáld meg egy másik csatira dugni a vinyót, először olyanra ami egy szálon van az előbbivel, ha ekkor is csinálja akkor tedd át egy másik szálra, ha nem, akkor a csatlakozónál van a hiba, ne használd ha nem szükséges.
Ha az új szálon is újraindul a vinyó, akkor a tápon belül van kontakthiba esetleg, de az sem akkora gáz, megoldható.

Postázást nem vállalok.

(#2664) Gorneck válasza mazda323 (#2662) üzenetére


Gorneck
titán

Hát igen...csere érett a dolog...

Gorneck#1239

(#2665) Kriza válasza mazda323 (#2662) üzenetére


Kriza
őstag

Valószínűleg kontakthibás a csatlakozónál.
Újraindulás lehet ettől is meg a táp gyengeségétől.
A Codegent mindenképpen cserélni kéne, mielőtt még megöli a géped! Iponban 350-es FSP tápok nagyon jó árban vannak, és bőven elég a konfigodhoz, nem utolsó sorban kb. 2-szer annyi valós teljesítményt ad le, mint a codegen. (nem véletlenül hívján itt a Codegent ipari hulladéknak :D )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2666) gban válasza Kriza (#2665) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát igen, érdekes egy állatfajta a Codegen.
És érdekes a számozása is.
Volt olyan 400-asom ami a táblázata szerint többet adott le mint az ugyanolyan 420-as, de volt olyan 350-esem, ami verte a táblázata szerint a 420-ast.
De a legjobb a modellszámozásuk. Ott virít nagyban hogy 300W, a model number meg kicsiben lehet a 300-as esetén 200x, meg 300x is, hogy sasszeműek értsék hogy miről is van szó... :W :O :( :) :F :B

Postázást nem vállalok.

(#2667) Gergő_


Gergő_
őstag

Sziasztok!
Valaki tud megoldást a problémámra?
[link]
[link]

(#2668) Hequila válasza Gergő_ (#2667) üzenetére


Hequila
őstag

Már megkaptad a választ...
PS-ON-t földre kötni, és terhelni az ágakat.
De ha terheletlenül nem mérsz orbitális baromságokat, gépben is ki lehet próbálni..

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2669) dany27 válasza Gergő_ (#2667) üzenetére


dany27
őstag

zöld és egy feka kábelt zárj rövidre egy darab dróttal az ATX csatin és akko bekapcsol!

(#2670) Louis Cyphre


Louis Cyphre
csendes tag

Üdv !

Nemrégiben lett összeállítva az új gépem:

mercury 450 w
asus p5ld2-se/c s775 intel
club3d gf 7900 gs (cgnx-gs796) 256mb pcie
hűtő, cpu spire coolflow (s775)
intel p4 s775 541 (3.2 GHz/800fsb/1mb)
ram ddr-II 667 MHz 1 gb kingston
win xp

A problémám az, hogy a legváratlanabb pillanatokban újraindul a gép. Ez már a második gondom a géppel.
Meg kell említeni az első hibát is evvel a konfiggal, ez a kék halál volt. Ez úgy oldódott meg hogy kicseréltem az egyik vinyót.
Most nem kékhalálról van szó (automatikus újraindulásnál ki van véve a pipa), hanem újraindulás.
Ez a hiba előfordult internetnél, játéknál, de például akkor is amikor néztem a gép tulajdonságait a vezérlőpultban. Tehát bármikor.
Megfigyeltem, hogyha egyszer újraindult, akkor utána folyamatosan újraindul már a bootolásnál, legalábbis a bekapcsolást követő 5 percen belül.
Én azt is furcsának tartom, hogy valamikor napokig megy és semmi baja. Pl multkor 3 napig semmi, pedig volt böngészés, letöltés, videólejátszás, egész nap játék; mindez sokszor párhuzamosan. Majd a 4. nap az ember megnyugodna, hogy zsír a gép aztán hirtelen puff, sötét képernyő, újraindul a gép.
Másik rammal is csinálta ez a dolgot. Akkor a 400 GB Sata II vinyót kiszedtem akkor is ez volt.
Legfrissebb alaplapi, hangkártya, videókártya driverek fennt.
Hőmérsékletek annyira nem vészesek.
A kérdésem, hogy hol lehet a hiba? Én tanácstalan vagyok.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2671) imaboci


imaboci
csendes tag

Sziasztok.A gondom az lenne, h mióta beszereztem egy Geforce 8600gts-t, néhány játéknál a gép újraindul.Mielőtt ez megtörténne mindig hallom, h a processzor hűtése elhalkul, és kb 2-3 mp múlva reboot.Ez lehet feszültségingadozás?
köszöntem

(#2672) ssolitude válasza imaboci (#2671) üzenetére


ssolitude
őstag

Mekkora tápod van? És milyen?

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2673) imaboci


imaboci
csendes tag

350Watt.A márkája a asszem Sweex :F

(#2674) stol válasza imaboci (#2673) üzenetére


stol
addikt

Javasolt egy márkás 350W-os táp beszerzése, mert az alulírott táp, 140-160W-nál kifingik, valamint védelmekkel nem rendelkezik.

(#2675) ssolitude válasza imaboci (#2673) üzenetére


ssolitude
őstag

Hát igen, jó ha 200Wattot lead. Szerencséd, hogy eddig nem halálozott el, illetve nem rántott magával semmit(védelem híján).Ajánlott egy 350-es de inkább 400-as táp, minőségi, ami le is tudja adni a ráírtakat.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2676) imaboci


imaboci
csendes tag

Ár-Minőség-Teljesítmény arányban mit ajánlotok?

(#2677) ssolitude válasza imaboci (#2676) üzenetére


ssolitude
őstag

Chieftec 400W már 15 körül van, megbízható, bár nem túl halk. Szerintem a Te konfigodhoz bőven jó, ha későbbiekben bővítesz, akkor is van benn tartalék. Nálam a 2. konfigot egy ilyen viszi.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2678) Kriza válasza Louis Cyphre (#2670) üzenetére


Kriza
őstag

Erős gyanúm, hogy az ipari hulladék kategóriájú tápegységeddel van a gond.
Mondjuk a tápot mindenképpen cserélni kéne, amíg kegyes a gépeddel és nem öl meg benne semmit. Ha az út táppal is csinálja, akkor tovább kell keresni az okot.

Egyébként megkérdezhetem, hogy mennyi volt a táp? Mert 7-9k HUF körül már tápegységet is lehet venni, nem sz@rt. Miért pont azon spóroltál, ami az egyik legfontosabb? Ha hazavágja a géped, akkor hova fogsz menni - írsz a fórumba, hogy milyen csúnya a világ, nem cserélik a szénné égett alkatrészeket?! Merthogy rosszabb esetben művelhet ilyent egy gagyi táp. :W

Én anno megjártam, tudom, miről beszélek: [link]

Cseréld a tápot!

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2679) Kriza válasza imaboci (#2676) üzenetére


Kriza
őstag

A legjobb ár-minőség arányos táp: [link]

Áfával 6600HUF, 350W, ha nagyobbat akarsz (bár bővan elég az aláírásodban szereplő konfighoz), akkor veheted a 400-ast, de az már 9500HUF. (persze minden ár ÁFÁS :DDD )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2680) bebar


bebar
aktív tag

Mercury tápot belerakni életveszély, ennél még a Codegen is jobb, igaz, mint a reaktor, de legalább normálisan megy a gép.
Én úgy betiltanám a Mercury termékeket, mint a huzat!!!

(#2681) stol válasza imaboci (#2676) üzenetére


stol
addikt

Egy FSP350PNF bőségesen elegendő a konfigodhoz, lévén, hogy 170W-ot kajál csőgázon, ill. a táp, majd 300W-ot tud 12V-on, ami szinte minden mai konig meghajtására elég.
A tápegység, bruttó 7e környékén kapható és halk.

(#2682) stol válasza ssolitude (#2677) üzenetére


stol
addikt

Ne túlozzunk :P
A 400W-os Ct. ugyananyit tud 12V-on, ha nem gyengébb, mint egy 350-es fsp, ámbár 2x annyiba kerül.
A 400W-os Ct. kb. annyit tud 12V-on, mint a 300W-os FSP ZEN. ;)

(#2683) stol válasza Louis Cyphre (#2670) üzenetére


stol
addikt

Ki kell próbálni a gépet táppal!

(#2684) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok!
Egy kis kiváncsiság!
Van egy Hiper Power TypeR 580W tápom [link], ami kb 2 hónapja füstölt el. Munkából hazajövet vettem észre, hogy a bizt.automata le van verve, aztán rájöttem, hogy a gép miatt: tápbekapcsolás után az egész elkezdett szikrázni, egyet pukkant és elfüstölt. Szerencséra az akkori rendszerem nem szenvedett kárt.
A kérdésem csupán annyi lenne, hogy ilyen esetben meg lehet-e, érdemes-e a tápot javíttatni, illetve ki foglalkozik vele.
A beléről tudok képet küldeni, laikus vagyok és a tép tetejének levétele után semmi égett dolgot nem láttam.
A sztorihoz még annyit hogy a táp terhelés alatt pl. játék, folyamatosan fura sípoló, kerepelő hanggot adott (nem a venti volt)

(#2685) imaboci


imaboci
csendes tag

Köszöntem a válaszokat.Akkor beruházok egy 350W-os FSP-be.

(#2686) imaboci


imaboci
csendes tag

Még 1 kérdés.Az FSP350PNF-en van vga dugó?

(#2687) Dr. Romano válasza imaboci (#2686) üzenetére


Dr. Romano
veterán

vga dugó? :F

Ezt a monitor tápkábel aljzatra érted? Mert ha igen, akkor nem, nincs rajta.
Viszont van rajta egy áramtalanító billenőkapcsoló :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2688) ssolitude válasza stol (#2682) üzenetére


ssolitude
őstag

Azért arra a 300W-os ZEN-re nem tenném rá a konfigomat, ebben biztos vagyok.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2689) Dr. Romano válasza ssolitude (#2688) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem nyugodtan rátehetnéd! :)
És ha valami csoda folytán mégsem bírná, ez nem Codegen hogy hazavágja a rendszeredet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2690) stol válasza lrobertoc (#2684) üzenetére


stol
addikt

A PFC kör szériahibás.
Kiiktatással javítható.
Gykorlatilag 3,5e-ből műszakilag fel lehet újítani a tápot.

(#2691) stol válasza ssolitude (#2688) üzenetére


stol
addikt

Én, meg biztos vagyok, hogy vinné stabilan ;)
~ 500e-böl össze lehet rakni olyan gépet, ami 280-290W-ot kajál.
Tisztában vagy a gépek fogyasztásával? :Y
Aláírásomban levő gép mennyit kajál csőgázon szerinted?
Ha nem tudod, itt egy durvább konfig:[link]
Húzott 3800+X2, meg első gen. x1900xt, ami az 1950xtx nél is többet kajált.


[Szerkesztve]

(#2692) lrobertoc válasza stol (#2690) üzenetére


lrobertoc
tag

És Budapesten tudsz ajánlani vmi megbízható szervízt a táp felújítására?

(#2693) stol válasza lrobertoc (#2692) üzenetére


stol
addikt

Magánembert inkább....
Csaba_20, vagy Didyman.

(#2694) Ebit válasza Dr. Romano (#2687) üzenetére


Ebit
addikt

vga dugó?

Vga + tápkábel

(#2695) germanh


germanh
senior tag

hi
lehet hogy nem tápprobléma, de hátha:
azt csinálja a gépem hogy bekapcsolom és még mielőtt a bootkép bejönne, azelőtt folyamatosan újraindul...
amiket próbáltam: elem ki-be, ramokat ide oda dugdostam, kiszedtem-visszaraktam procit, s3 trio-t raktam 8800gts helyett
táp: chieftec gps 400w (delta)
gép:e6300, giga 965p-ds4, 2*1gb teamgroup, 8800gts 320mb, samsung 500gb sata2

előzmények: jó ideje megvan és nem volt baja, tegnap bekapcsoláskor csinálta először ezt, akkor lekapcsoltam áramról majd vissza és ment rendesen, ma viszont már csak újraindulgat...

előre is thx a segítséget

Enjoy the pain!

(#2696) Kriza válasza germanh (#2695) üzenetére


Kriza
őstag

P35 és 965 chipsetek jellegzetessége, amit leírtál. Legalábbis az is lehet. Az, hogy újraindulgat, mit jelent? Hány másodperccel a bekapcsolás után? Az ABIT IP35-ökre pl. nagyon jellemző, olvasgass ott is, a problémáddal meg szerintem írj a Giga topicjába is.

''s3 trio-t raktam 8800gts helyett'' :C :R

2608HSZ-t olvasgasd.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2697) germanh válasza Kriza (#2696) üzenetére


germanh
senior tag

Azt jelentette hogy bekapcs, 2-3sec és leáll-újraindul és ezt ismételgette...
Úgy döntöttem, hogy elnézek vele egy szervízbe, ott mégiscsak vannak alkatrészek próbálgatni.
Végülis kiszedték a ramjaim, beraktak másikat és beindult...szal úgy nézett ki hogy a ramoknak nyestek.
Aztán visszarakták az egyik ramom...beindult...
Visszrakták a másikat...beindult...
Aztán náztünk mind3-an nagy boci szemekkel hogy oké...jó játék volt...

Hát ha nincs más, az is megteszi. :DDD

Enjoy the pain!

(#2698) Kriza válasza germanh (#2697) üzenetére


Kriza
őstag

Hányszor ''ismételgette''?

Ha fentebb olvasgatsz, akkor láthatod, hogy hasonló hibával én is eléggé megjártam már, de nekem random számú be-kikapcsolás volt (akár 6-szor vagy többször) . A lapom Gigabyte GA-P35-S3, a táp pedig: Seasonic S12-II 430W.
Régi tápommal nem csinálta (420-as Sirtec beles csíftek). Végül a problémát tápcserével orvosoltam, vettem egy CFT sorozatú csífteket (szintén Sirtec beles).

Viszont a táp másik lappal tökéletesen ment, csak a kettő együtt nem. De nekem a hibát tápcsere hozta elő.

Ja... azt meg kell említenem mindenképpen, hogy Asus meg Abit lapoknál is előfordulhat ez a hiba, nem feltétlenül Giga betegség, inkább a chipset okozza.


[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2699) danntora válasza Kriza (#2698) üzenetére


danntora
tag

Hali
Szerinted ha én veszek egy Seasonic belsejű Corsair VX-450-es tápot, nálam is előjön majd a hibajelenség? Ha megjön persze a Gigabyte P35-ds3-am. Mellesleg neked milyen a hangja a CFT-dnek, mert az lenne még a másik alternatíva.

(#2700) germanh válasza Kriza (#2698) üzenetére


germanh
senior tag

Hát többször is hagytam...hátha túllép rajta...de mikor már kb 15-ödjére megcsinálta ezt... :W
Nekem most újra jó és elsőre indul mint mindig ezelőtt.
Nemsokára egyéb nagy erőt igénylő alkatrészek miatt váltok corsair 520hx-ra.

Olvasgattam feljebb utolsó párszáz hsz-t mielőtt feltettem a kérdést, de hát mivel nincs másik tápom ezért nem tudtam ilyennel variálni.

Enjoy the pain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.