Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) iday válasza Bici (#1350) üzenetére


iday
aktív tag

Persze hogy lehet.
Szabványos müholdvevő az is.
Csak a szoftvert irták át rajta az upc-nek.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1352) Bici válasza iday (#1351) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1353) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Helló!

Na én itt teljesen új vagyok, igazából azt sem tudom, hogy biztosan jó helyen járok-e de ez a topik tűnt a legközelebbinek az alábbi dologgal kapcsolatban:

UPC tányérosunk van már hát vagy négy éve. Kaptunk ajándék tányért, meg beltéri egységet, meg mindenfélét ajándékba két évért. Nos a helyzet mostanra egy kissé unalmassá és drágává vált. Havi 4000Ft-ot fizetünk a csatornákért, amiben van egy-két normális dolog is, de nagyon sok mindent hiányolok...például nincsen cartoon network, meg sportcsatornák....Van mostanában ettől jobb ajánlat? Mert például ezért a pénzért, lehet megnéznék egyszer-egyszer egy szkubi dút, vagy egy normális sportműsort...

Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#1354) iday válasza szmutkolaci (#1353) üzenetére


iday
aktív tag

Hali.

A silver csomagba [link] elég sokminden benne van. 49csatorba, havi 3300ért.

De bekéne menni az upc-hez, vagy felhivni hogy mit ajánlanak.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1355) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

Lassan hogy Pécsre költözök választanom két net és TV szolgáltató között ( a kettőnek nem muuszáj egyseznie, bár akicó miatt jó lenne).
Az egyik a UPC a másik a Digi.
Egyikkel sincs tapasztalotm, mivel T-online-nál voltam eddig.
Valaki lenne kedves pár szóban kifejetni milyen érvek/ellenézvek szólnak a szolgáltatók mellett/ellen?
TV és Net szempontjából.
szakadozik? mennyire tartja stabilan a sebességét? Csúcsidőben?
Milyen tv adás képminősége (Full HD tv-n lenne), hangminősége? (nem parabolán, hanem kábelen menne) A UPC és a digi direkt kiépítette a saját vonalát a lakóparkban.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1356) iday válasza Moleskin (#1355) üzenetére


iday
aktív tag

Hali.

Ez nem egészen ebbe a topicba valo kérdés.
De ha a helyedben lennék a digit választanám.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1357) drpele


drpele
senior tag

Szerintetek milyen megoldás van arra a helyzetre, hogy a UPC-s DVR-os beltérihez két LNB csatlakozás szükséges, de nekem csak egy szál koaxom van. Sajnos a bergmann csőben nincsen több hely, esélytelen mégegy vezetéket behúzni.

Állítólag a beltéri el sem indul kizárólag egy tunerre csatlakoztatott koaxal.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#1358) iday válasza drpele (#1357) üzenetére


iday
aktív tag

Ugy tudod használni hogy fefüzöd a 2 tunert.
De akkor a nézendö meg a felvevendö müsor(ok) alsó/felő sáv ill azonos polarizácion kell lenniük.
1 koaxal is elkell indulnia a beltérinek. (koax nélkül is)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1359) Moon70


Moon70
tag

Kinek van Philips DSR 8111-es merevlemezes beltérije?

Tegnap kaptam, és standby-ban is iszonyatosan meleg, szinte forró a jobb alsó fele. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#1360) Nimrod


Nimrod
addikt

De jó, fizethetek többet ezért a vacakért is, hála az áfa emelésnek. Hűségnyilatkozatom ellenére a upc volt olyan kedves és a fogyasztóra terhelte át az egészet. Ugyanakkor még mindig ugyanazokkal a hibákkal kűzdök évek óta, történetesen idő után elkezd szaggatni az adás amíg el nem kapcsolok. Alig várom, hogy lejárjon a hűségem. :(((

(#1361) harry


harry
veterán

Üdv!
Barátnőmnél szeretnénk váltani Voda mobilnetről, ami jelenleg azt hiszem 6250ft, valóban mobil, ám annál kevésbé net - vagyis elég lassú....
Ehelyett néztük alternatívának a upc kábel netet + telót -> régebben a net magában 4.5k volt, de ha telefont is veszünk hozzá, akkor a két szolgáltatás együtt csak 5k, ami teljesen megfelelne (már, ha emlékeim nem csalnak).
Ugyanakkor most nézem, hogy a net már 4700ft, ráadásul ezt az "egy" árat látom, tehát már nincs is ilyen akció, hogy ha két szolg.ra fizetek elő, akkor van kedvezmény?
Teló is drágább lett, mert talán 1000ft volt, most meg 1200 (illetve októberig kedvezményesen 800).

Szóval tudtok valamit erről, hogy most mi a helyzet ezekkel a kedvezményekkel több csomag rendelése esetén, egyáltalán nincs, vagy csak én nem látom, avagy mi történk? (régebben az akciós ár volt kiírva mindig, jobb sarokban kis csillaggal, mely arra figyelmeztet, hogy több szolgáltatás esetén).

Na, még mielőtt le akarnátok beszélni: más alternatíva nem nagyon van, t-home nyílván, de nem olcsóbb. Nálam 25mbites chello van, egyszer szívtam vala 1-2 hétig, kijavították, azóta jó, tv-vel nincs gáz, ismerősönél telefonnal sincs (nekünk az nem upc), szóval nem terveznék mást választani, jó lenne ez. Ha mégis gagyi, akkor lemondom, lévén hűség nélkül lehet kötni, ami szintén nem mindegy, szemben a t-home-mal.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1362) Nimrod válasza harry (#1361) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha a Chello neten gondolkodsz akkor a Chello-s topikban kellene kérdezned. Ez a műholdas TV topikja, amin nem lesz net soha.
Egyébként most lehet, hogy mindennek magasabb az ára, mert nekem Directre szépen beterhelték a fogyasztóra az ÁFA-emelést is, meglévő hűségnyilatkozat mellett. :W

(#1363) harry válasza Nimrod (#1362) üzenetére


harry
veterán

Ja sorry, azt hittem ez ilyen egységes upc-s (igen, tudom van chellos is, csak konkrétan az ár/akciók változása és esetleg a telefon miatt érdeklődtem volna itt is).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1364) Nimrod válasza harry (#1363) üzenetére


Nimrod
addikt

Mivel a telefon is internet alapú (VoIP) ezért szerintem ott is lehet téma. :)

(#1365) efbiaj


efbiaj
csendes tag

sziasztok, melyiket érdemes szerintetek választani: upc direct vagy t-home digitális kábel (nem az iptv)? csatornák, elérhetőség, árak alapján e kettő közül szeretnék választani, elsősorban képminőség alapján. full hd nagy, mindent tudó vadiúj plazmatvn vajon melyiknek van szebb képe? köszi!

(#1366) Moon70


Moon70
tag

Tudna nekem valaki ajánlani alternatív beltérit ( opticum, optibox, dreambox, stb..) mellyel simán és egyszerűen az UPC előf. kártyám bedugva fogható a Direct? Meglévő hangos-meleg-lassú Philips vevőm szeretném lecserélni.

(#1367) iday válasza Moon70 (#1366) üzenetére


iday
aktív tag

Amennyiben elkezeli a cryptoworks kártyát önállóan vagy modulfogadóval. (CI-Module)
Az mind jó neked.
A dreamboxokat szoktás isteniteni de nagyon.

Amennyiben Nagravision kártyát kaptál, akkor sajnos el is felejtheted a beltéri cserét.
Ugyanis összevannak párositva. (kártya-beltéri)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1368) Arms


Arms
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki beköttetem a upc directet és mivel 2 tv van a lakásba ezért a upc oldalár rámentem az "ajánlatok 2 tv készülékre" és ott többek közt ez fogad:
Egyszeri díjak:
a) az akciós szerelési díj* 2. mediabox megrendelése esetén bruttó 2 000 Ft (bármely csomaggal történő megrendelés esetén, az alapszerelési díjon felül), valamint
b) a upc direct által ajánlott kültéri egység kedvezményes díja (melyet a mindenkor hatályos ÁSZF maximalizál) 2. mediabox (társelőfizetés) igénybevételekor direct bronze vagy direct silver csomag megrendelése esetén összesen bruttó 7 292 Ft, illetve direct bronze dvr vagy direct silver dvr csomag megrendelése esetén pedig összesen bruttó 9.375 Ft,
c) az akciós szerelési díj* 2. és 3. mediabox megrendelése esetén bruttó 4 000 Ft (bármely csomaggal történő megrendelés esetén, az alapszerelési díjon felül), valamint
d) a upc direct által ajánlott kültéri egység kedvezményes díja (melyet a mindenkor hatályos ÁSZF maximalizál) 3. mediabox (társelőfizetés) igénybevétele esetén bármely csomag megrendelésekor összesen bruttó 9 375 Ft.

Ha jó látom akkor nekem a B pontban szereplő 7292 Ft kell kifizetnem, akkor kellene az A pontban szereplőt ha már előfizető lennék és szeretnék egy másik új beltérit, jól gondolom? Mert ugye ha ki kellene fizetni az A és B pontban szereplő összeget is akkor 9292Ft kellene fizetni, így viszont olcsóban megúszom ha előbb beköttetem 5000 és még pár száz forintért az alap csomagot 1 beltérivel és utánna rendelek egy újabb beltérit a fenti A pont alapján 2000 forintért és akkor kijövök kicsit több mint 7000 forintból.
Remélem érthető voltam és köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1369) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

UPC Direct vétele is esélytelen szerintetek, ha csak keletre és nyugatra néző ablakom van egy társasházban?

köszi

(#1370) iday válasza Chili7 (#1369) üzenetére


iday
aktív tag

Hali.

Az eggyik oldalon biztosan jó lessz.
Csak látsz az épületen máshol is tányérokat?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#1371) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

Nem találtam a készüléknek külön topic-ot, ezért itt kérdezném:
Akinek Philips DSR 8111-es felvevős beltérije van, annak jelentkeznek a köv. problémák?

- óra random módon késik (aztán visszaáll)
- pillanatmegállító gomb lenyomása után néha az egész rendszer lefagy
- a hűtő venti 10-12 órányi be nem kapcsolt állapot után is beindul

Egyszer már visszavittem az eszközt ugyanezekkel a hibákkal és ki is cserélték de a gondok megmaradtak...

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1372) Nicolo


Nicolo
csendes tag

Sziasztok
Nekem Philips DSR 8111 beltérim van Silver csomag.Két napja ha a Guide-ra klik
bejön de miután kiválasztom a minden programot de aztán semmi.
Van valakinek tipje mi lehet a gond?

Üdvözlettel

(#1373) modd3r válasza Nicolo (#1372) üzenetére


modd3r
őstag

PÜ ment.
Két hete mióta bekötötték, ezzel csak bajom van.
Most perpill egyetlen egy csatorna sem jön be, a UPC GUIDE műsorújság 3. napja nem működik, a beltérim egy kalap sz@r.
Komolyan mondom, azon a ponton vagyok, hogy hűségidő ide vagy oda, visszamondom az egészet a francba.
Nem gondoltam volna, hogy a UPC ekkora fos.

(#1374) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

HALI! Nektek amikor bekötötték a 120MB-s netet akkor kb hány napig vártatok mire feltöltödött? mert nekem a speedtest 54MB\s-et mutat a UPC Fiber Power test meg 64MB\s-et.... és nem vágom mivan mert már eltetl vagy 3 nap ... söt nekünk egyben van a telefonnal és az is iylen furcsa hangokat ad ki (pattogo hangot:D).. Mondta a srác aki bekötötte hogy kb holnapra minden jo lesz menni fog...de eltelt 3 nap és ugyan ugy... nektek volt már ilyen? THX a választ
Felteszem azért másik topikban is hátha ti nem tudtok segiteni..

(#1375) jayjay


jayjay
tag

Sziasztok!
A UPC Silver csomagot néztem ki magamnak, de lenne 1-2 kérdésem.
-Ha valakinek van HDMI-s beltérti egysége, akkor a Scart-hoz viszonyítva jobb a kép?És ha igen , akkor milyen TV-n?
Cryptoworks-os beltéri egységet nem találtam, amiben van HDMI, csak olyat amiben van CI kártyának hely, amibe bele lehet rakni a UPC kártyát.
Órákat nézegettem már az oldalakat, de talán jobb lenne ha felhasználói észrevételeket írnátok.
-Melyik Receiver-t érdemes megvenni?
Arra gondoltam, hogy nem bérelném, hanem megvenném, mivel úgy sem M.-on használnám.
Egyik kolléga írta, hogy 2 fajta UPC kártya van.Elvileg!!! van olyan Receiver(2-őt találtam), és CI Modul is ami tudja a Nagravision kódolást.
Mire kell figyelni fej vételekor?
A Tányér gondolom nem annyira fontos.
Előre is köszönöm a segítséget!

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#1376) BTO válasza Norbesz23455 (#1374) üzenetére


BTO
őstag

internet az másik totyik!

amugy 30 perec kb és felveszi a konfiget a modem.

amugy a routered lehet az akadály. :W

semmi sem tökéletes

(#1377) BTO válasza modd3r (#1373) üzenetére


BTO
őstag

kell neked rögzitős beltéri :DD

semmi sem tökéletes

(#1378) BTO


BTO
őstag

amugy a kutyám morog az uj reklámra!

főnökség szerintetek jÓ????? :DD :W

semmi sem tökéletes

(#1379) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok azoknál akik csomagban fizettek elő vagy csak úgy általánosságban az egyes szolgáltatások minőségéről ?
Esetleges, csomag javaslatok ?
Főként netezünk, nincs full hd tévékészülékünk és nagyon ritkán telefonálunk.

Gondolkozunk a "Kettőt fizet – hármat kap!" akció előfizetésén.
pl.: Tv: digital bronze + Net: Fiber Power 15 + Tel: bronze díjcsomag = 8000 Ft/hó

(#1380) zodo válasza zodo (#1379) üzenetére


zodo
nagyúr

Senkinek nincs Upc előfizetése ? :U

(#1381) zodo válasza zodo (#1379) üzenetére


zodo
nagyúr

Már késő, közben kiderült, hogy nálunk csak a tv szolgáltatásuk érhető el.
Azzal meg, nem sokra megyek. :W

(#1382) eregorn


eregorn
csendes tag

Jó estét. Olyan problémám lenne, hogy nincs adás. Felvevős upc beltérink van, csekkek fizetve, antenna - zsinórok rendben, mégis ha bekapcsolom a upc-t, azt írja ki : nincs jel, ellenőrizzem a dolgokat...a gombok léptetésével rendesen kiírja a csatornák nevét sorrendben, de csak a nagy kékség jön be és, hogy nincs jel. Ja és megnézve a jelerősséget, az teljesen zérón van. A tv-nk 46-os samsung lcd, bár nem hiszem, hogy összefüggésbe lenne a baj vele, a probléma egyik percről a másikra jelentkezett. Köszi :(( Ja és mivel külföldön élünk és használjuk a upc-t (legális előfizetéssel), gondoltam mielőtt ügyfélszolgáltatót hívok, előtte itt megkérdezem, hátha járt már így valaki. Ha nem, hát marad az ügyfélszolgálat.

(#1383) BTO válasza eregorn (#1382) üzenetére


BTO
őstag

elmozdult az antenna ,vagy a fej és a beltéri közt nincs rendben a kábel.
kipróbálható 1 másik digitálismüholdvevő beltérivel is -free vevő- az astra müholdon van a Direct szolgáltatás ,ott sok német free müsor fogható.ha az se müxik akkor sajna lehalt a beltéri.esetleg kipróbálható 1 220V kihuzás és ujra a telepitési menübe való belépés 0000 a PIN és ha ott a müholdkeresésnél ujfent 0 a térerő akkor a másik vevős +oldással lehet kipróbálni hogy a fej és a lavór jo-e ha igen van német müsor akkor a beltéri pacsker feldobta.

semmi sem tökéletes

(#1384) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

érdeklődnák hogy próbálta-e már valaki STB nélkül a TV-be rakott CI dekodermodullal használni a szolgáltatást?
Gondolom ha van a honlapon "csak kártya igénylés" akkor STB helyet egy DVB-S vevővel+CI modullal rendelkező LCD-n lehetne így tévézni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1385) BTO válasza bnorci71 (#1384) üzenetére


BTO
őstag

lehet ha ,van CA modul fogadó a TV-be és van beépitett digitális müholdvevő,amihez a CA modul fogadó tartozik.
eddig csak sk beltéri használatrol hallottam.
persze + a kültéri 1ség.-lavór+fej-belőve az astra müholdra.

semmi sem tökéletes

(#1386) Integra


Integra
titán

végre beköttettünk egy upc műholdas cuccot.
összességében meglepően jó.
kérdés.
tudja valaki, hogy hogy kell a csatornákat átmozgatni, hogy nem 500 helyre legyenek egymástól a nézett csatornák? nem tudom megcsinálni, noha van csatornák áthelyezése menüpont, de nem megy. :(
dsr... valami, kis ezüst beltéri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1387) Lala6 válasza Integra (#1386) üzenetére


Lala6
őstag

Kedvenceket próbáld beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1388) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jó fajta beltérit adnak a Direct+ DVR csomaghoz mostanság? Tervezem egy ilyen UPC csomag igénylését.

Üdv

⭐ Stella

(#1389) Lala6 válasza radi8tor (#1388) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, jófajtát Philips DSR-8111 a típusa. [link]

(#1390) kiskacz


kiskacz
senior tag

Bocs, ha nem olvasom végig a topicot, de (mint mindíg) idő hiányban vagyok.

Egyetlen kérdésem van: Műholdas megállítós/ felvevős :D fullos csomag vásárlása esetén, a felvett anyaggal lehet valamit kezdeni? Lementési, kiírási lehetőségre gondolok - vagy csak nézni?

(Soha nem volt még csak beltérim sem.... mióta van, kábeles voltam, de elegem lett az agyatlan szolgáltatómból, így váltok. Mivel beékelték magukat a területre, csak műhódos ;) vagy Té-homos (nem szimpi) lehet a váltás tárgya....)

Köszi!!

Huawei Mate 8

(#1391) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!
Upc directem van és most lett beltéri cserélve a Philips 8111-es felvevősre. Az lenne a problémám, hogy hdmi-n keresztül van összekötve az erősítővel majd hdmi-vel a tv-vel és kép az van, hang viszont nincs. Nézegettem az erősítő beállításait (Denon 1910) de nem találtam semmit ami rosszul lenne beállítva. Tudna valaki esetleg segíteni, hogy mit kell ilyenkor beállítani? Hátha kihagytam valamit. Úgy tudom a hdmi-nek vinni kell a hangot is. Mi lehet a hiba? Esetleg úgy jó lehet ha a hdmi megy egyenesen a tv-be, és külőn rca-val összekötném az erősítőt a beltérivel a hang miatt? Előre is köszi...

(#1392) inkaoner


inkaoner
csendes tag

sziasztok.abszolút új vagyok itt.olyan problémám lenne, hogy tegnap megprobáltam átállni, a thor műholdra, előtte gyári beállítások visszaállítását csináltam.kiválasztottam a thor műholdat, elkezdtem keresni, de semmi.ekkor jött az ötlet, hogy visszaállítom az astrára, hogy legalább tudjunk mit nézni.astra műhold kiválaszt,keresés megtaláltam,automata csatorna keresés, és azt írja, hogy sikertelen keresés.pedig az astra műholdra van állítva, jelerősség 70%, jelminőség 80-90%.de nem történik semmi.a mübe se meg sehova nem tudok lépni, csak a jelminőség és csatorna keresés között tudok lépkedni.remélem érthetően fogalmaztam meg, ha valaki tud kérem segítsen.

(#1393) BTO válasza inkaoner (#1392) üzenetére


BTO
őstag

az astra müholdon vannak analóg csatornák,analog vevővel lehet ellenőrizni hogy valóban az astra müholdon vagy-e.
az alap PIN az 0000.
ha igy se tudsz navigálni a menükbe és az astrán vagy 1221 hivás és kérj 1 frissitést és esetleg 1 PIN alapbeállitást-törlést.

a mühold kiválasztásnál vissza kell állnod az astrára a telepitési menübe.

amugy meg a cég küld ki embert a müholdat átállitani-lavórt-

amugy az astrán állva ki kell hizni 220V-bol a beltérit hogy vegye fel az uj konfigot a beltéri , a konfig felvétele alatt vollog az óra helyén a 0-a.

ezután kell átállni a Thor holdra és ott a telepitési menübe a thor holdat kiválasztani,majd csatornakeresést elkövetni.a thor müholdon ha szembe állsz a tükörrel akkor kicsit jobra kell forgatni a fejet kb 20fokot,nem függőlegesen kell állni mint az astrán a fejnek.

semmi sem tökéletes

(#1394) BTO válasza snail1981 (#1391) üzenetére


BTO
őstag

HDM-i TV-be közvetlen,hang RCA-n erősitőbe .ha igy se jó akkor elsőre HDM-i kábel csere,ha kkor se scart próba,ha ugy igen akkor esetleg beltéri csere,ha akkor se akkor TV szerviz frissitést kérni mert a HDM-i bemeneted nem kompantibilis a beltérivel.

semmi sem tökéletes

(#1395) snail1981 válasza BTO (#1394) üzenetére


snail1981
tag

Köszi a segítséget de már megoldottam. Kellett az rca kábel a hangnak ahogyan azt írtad is. Úgy néz ki, hogy jelen esetben valami miatt a hdmi-n keresztül nem megy át a hang a beltériből a tv-be, ill. az erősítőbe. Jelenleg úgy van kötve, hogy hdmi is és az rca is az erősítőbe majd onnan szintén hdmi-vel a tv-be. Így működik... Szerintem a képminőség is jónak mondható.

(#1396) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Sziasztok! Csütörtökön kötnek nálunk a 2 lcd tv-re UPC Direct+ DVR csomagot HD adásokkal (HBO, m1, m2 stb). Na már most olvastam ezt azt a szolgáltatás minőségéről. Megkérdezném tőletek is, hogy tényleg sz@r képet ad a UPC (főleg a magyar adókra mondták), vagy ez mind csak humbug? Meg a set-top-boxát is eléggé szidták, hogy nem lehet a TV-n képarányt váltani stb. Őszinte választ kérek! :R Köszi!

May the Force be with you!

(#1397) róbert gida válasza Szögecs (#1396) üzenetére


róbert gida
tag

Az a helyzet ,hogy több mint egy éve van UPC -m eddig az ASTRA-ról néztem 60-as tükörrel amivel a legnagyobb szél hó eső sem fogott ki tök jó volt a vétel minden adón.Nos 2 hete átforgatták a THOR-ra azóta KATASZTRÓFA!!!!!! :O Ha 3 felhő az égen van akkor M1 M2 RTLK VIASAT6 VH1 CLASSIC Hír tv beszarnak .Amúgy ezek az adók ekkorka tükörrel gyengébben muzsikálnak.A szerelőmnek mondtam a problémát amire azt mondta,hogy központi probléma és a fellövéssel van a baj állítólag az ASTRA-n is ezek az adók gyengébbek.A többi adó fogjuk rá jó .Azt mondta ha kell ránéz megint fejet is cserél de nem az ő munkájával van baj .Szóval a helyedben min 80 90-es tükröt kérnék és akkor lesz tartalék a vételben.Más is szív a THOR-ra átállított vétellel ??? :F

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1398) Szögecs válasza róbert gida (#1397) üzenetére


Szögecs
csendes tag

Köszi a választ! Amit ad a UPC 60-as tükröt, azt nem használtuk volna. Helyette 80< lesz, de hogy pontosan mekkora, azt nem tudom (nem én intézem). Keresünk valakit akinek van UPC-je, megnézzük, hogy milyen, és ha nem jó, akkor legfeljebb lesz Hello HD.

May the Force be with you!

(#1399) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Lenne pár kérdésem jelenlegi UPC előfizetőkhöz.
Érdekelne, hogy a stb amit a UPC ad, az hogyan kezeli a képarányokat.
HDMI-n keresztül kötném a TV-re és ilyenkor a TV beépített "képméretezője" nem működik. Szóval csak simán 16:9 vs 4:3 van (és ezek automatikusak e, vagy mindig állítgatni kell, pl. M1 után RTL-re kapcsolva) vagy esetleg elérhető "intelligens" zoom vagy valami hasonló? Azért érdekel mert napjainkban a sok nyomoronc szolgáltató 4:3-ba ad 16:9-es filmet és ilyenkor ha nem tudnék rázoomolni akkor kb. agyhugykövet kapnék az alul-felül fekete csíktól.
Nyugtassatok meg légyszíves, hogy a UPC box tud ilyet.
A másik fontos kérdés maga a minőség lenne. Az egyértelműnek tűnik a hsz-ek alapján, hogy veri a Digit, de a T-Home ellen is versenyképes?
Előre is köszi a válaszokat!

(#1400) inkaoner válasza BTO (#1393) üzenetére


inkaoner
csendes tag

köszönöm a válaszodat, még annyi lenne a kérdésem, ha írországba vagyok, akkor is úgy kell forgatnom a tükröt ahogy írtad.ha szembe állok vele kicsit jobbra és ne függőlegesen álljon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.