Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Integra válasza Rick4 (#1700) üzenetére


Integra
titán

a upc thor-ra néz, jó szar is lett az átállás óta.
de van mellette astra is a német csatornák miatt, és utóbbihoz kell nekem hd beltéri, hdmi csatlakozóval. a upc hd nem érdekel, nem ér annyit. viszont két beltéri meg nagyon nem kéne.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1702) Rick4 válasza Integra (#1701) üzenetére


Rick4
félisten

Miért lett szar az átállás óta? A jelerősség jobb, a bitráta elvileg nem változott. Ha meg két holdra kell a beltéri, vagy veszel egy egyszerű forgatómotort, vagy feldobsz egy másik tükröt fejjel és egy diseqc kapcsolóval, így az egyik tükör a thor-ra, a másik az astrára néz, és a diseqc vált köztük. Ez utóbbi megoldás felszerelése semmivel sem bonyolultabb, mint a forgatómotoré, és pl 20 m koax-szal ugyanúgy kb 10 ezresből meg is van. Én konkrétan az utóbbira szavaztam, Ny30°-tól K 53°-ig mindent lát, így van kb 8000 csatorna, az astráról a thor-ra kb 10 sec alatt át is teker. Ott lehet bonyolultabb, ha szeretnéd felvenni a műsort, mert akkor kell a dupla tuner, és akkor nem jó a forgatós megoldás, de egyáltalán nem megoldhatatlan feladat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1703) Integra válasza Rick4 (#1702) üzenetére


Integra
titán

a motoros forgató egy vicc, lassú, megbízhatatlan. ráadásul a thor és az astra tök más irányba néz. várd már ki amíg átforgat... :)
2 parabola van fent, 1-1 hd lnb fejjel. egy kábelen lehozva, a beltéri szétbontja a 2 lnb jelét.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1704) Rick4 válasza Integra (#1703) üzenetére


Rick4
félisten

Mármint hogyhogy lassú, és hogyhogy megbízhatatlan? Ezek már nem a nyomógombbal tekerős polarmountok, hanem a beltéri által vezérelt diseqc motorok, nekem egy 130-as acéltükröt teker sok sok éve...

Na ha a két tükör fent van, akkor egy kábelen az már jó irány, valószínű minden mai beltéri tudja már ezeket kezelni (olcsóbbakban azért nem lennék 100%-ban biztos) tehát csak az dönt, hogy akarsz-e felvenni, illetve akarsz e addig az egyik holdról nézni műsort, míg a másikról felvesz. Mert ha ez nem fő szempont, akkor akármelyik HD-s beltéri jó lehet. Akár egy ilyen: [link] is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1705) Integra válasza Rick4 (#1704) üzenetére


Integra
titán

nem a tetőn levő technika a gond, mondom, hanem hogy a upc csak saját beltérivel együtt működik, nem tehetem be a kártyát bármilyen beltéribe. de nekem nem kell upc által adott beltéri, sajátot szeretnék használni az astrahoz. csak ennyi a gond. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1706) Rick4 válasza Integra (#1705) üzenetére


Rick4
félisten

Egy dologról beszélünk, csak tisztázni akartam, hogy a felvétel meg az egyszerre két műhold nézhetősége/felvétele fontos-e, pl ebbe beleteszed a kártyádat és nézed a upc mellett az astra FTA csatijait is, csak kell valaki aki beállítja a beltérin a diseqc dolgokat. Azzal már nem is jövök, hogy vegyél egy dreambox 800-ast.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1707) Integra válasza Rick4 (#1706) üzenetére


Integra
titán

itt a felvétel és a más csatorna egyidejű nézése nem feltétel. nálam spec így van megoldva, de ott profi műhold cuccal. itt csak a hd beltéri a fontos ehhez, pace meg azért mert régóta ismerem, már analóg műholdas korban 20 évvel ezelőtt is azt használtam. nekem is pace van, jó kütyük. a bosszantó az a upc.. :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1708) Rick4 válasza Integra (#1707) üzenetére


Rick4
félisten

A Pace 20 éve király volt, mint pl a Mercedes, aztán a többiek is szépen feljöttek, ma már nincsen ekkora különbség, válassz nyugodtan akár mást is aminek szoftveres kártyaolvasója van, (amiatt hogy írtam, év évégén kártyacsere lesz, nehogy ott maradj a beltériddel) ezeken a jobb cuccokon meg már minden van HDMI, USB, meg ilyenek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1709) Integra válasza Rick4 (#1708) üzenetére


Integra
titán

most nem kell még rohannom ezzel, kíváncsi vagyok a upc mit fog csinálni, mi lesz a kártyacsere történetnél.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1710) Mlnr To'm válasza Rick4 (#1708) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ez a kártyacsere nagrásokat is érinti?

(#1711) Rick4 válasza Mlnr To'm (#1710) üzenetére


Rick4
félisten

Olyasmi van a háttérben, hogy az irdeto nevű cég megvette a cryptowork-öt, és nem támogatja tovább, a sajátját fejleszti, így a upc-nek is váltania kell.. [link]
Aztán hogy ez a nagrára milyen hatással lesz, nem tudom, ennyire nem ástam bele magam.. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1712) Integra válasza Rick4 (#1711) üzenetére


Integra
titán

vagyis jövőre beltéri és kártya csere minden előfizetőnél?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1713) Rick4 válasza Integra (#1712) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, dehogy, csak a kártyát kell cserélni. Egyébként sem kötelező a upc beltérijét használni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1714) Integra válasza Rick4 (#1713) üzenetére


Integra
titán

nem kötelező? kttech kolléga meg pont azt mondja, hogy de :)
én sem teljesen értem hogy miért alkot egyet a kettő, hiszen a lényeg a kártya amit betolsz a beltéribe és a beltérinek tudnia kell azt a kártyát dekódolni..

a dreambox meg baromi jó, de pont felesleges nekem, ráadásul a sky előfizum miatt a pace-t meg bagóért kaptam meg. média lejátszó meg ilyen részei a dreamboxnak soha nem ütik meg a hdi tudását és minőségét.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1715) Rick4 válasza Integra (#1714) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, nem kötelező: [link]
A magyarországi műholdas szolgáltatók közül egyedülálló módon a UPC Direct szolgáltatáshoz lehetőség van csak kártya igénylésére. Így csak egy előfizetői kártyát biztosít a szolgáltató, amit a saját beltéri egységünkben használhatunk. Szinte bármilyen beltéri egység alkalmas a szolgáltatás vételére, ami rendelkezik Cryptoworks rendszerű kártyaolvasóval, vagy CI modulfogadóval.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1716) Integra válasza Rick4 (#1715) üzenetére


Integra
titán

na, ez már jó hir, nem is értettem miért mondja, nem tűnik logikusnak.
viszont amit nem tudok, mi alapján kapod a szolgáltatási csomagot? tehát a kártya állapitja meg hogy mit látsz és mit nem vagy a beltéri? hogy ellenőrzi ezt le a rendszer, honnan tudja?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1717) Rick4 válasza Integra (#1716) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, hát jön az adatfolyam a transzponderről, ebben benne van a 8-10-12 csatorna, teletext, epg, a csatornaváltozások esetén az új csatornakiosztás, egyes műholdvevőkhöz a szoftfrissítés, és a kártyádnak az infó, hogy az adott csatira elő vagy-e fizetve, odakapcsolsz valahova, a beltéri kéri a kártyától a kódot, a kártya meg előfizetéstől függően vagy adja, vagy nem. Ha letiltják a kártyát, akkor meg semmihez se ad hozzáférést...
De mint minden, ez is megkerülhető. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1718) zooltan8


zooltan8
csendes tag

Hali!

Én már egy pár éve előfizetője vagyok a UPC Direct-nek. Most szertnék egy második beltéri egységet (DVR-es kéne mert ennek van HDMI csatija). És azt szeretném kérdezni, hogy ha eddig egy sima beltéri egységem volt, akkor az akciós, fél évig fél áron kapom meg a beltérit? ->Itt ugyanis nem írja, hogy új vagy régi előfizetőnek szól az ajánlat. Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1719) Mlnr To'm válasza zooltan8 (#1718) üzenetére


Mlnr To'm
tag

ha jól tudom, az ilyen akciók mindenkinek szólnak, csak újra alá kell íírni a hűséget.

(#1720) zooltan8 válasza Mlnr To'm (#1719) üzenetére


zooltan8
csendes tag

Óh, rendben, köszönöm szépen! :R

(#1721) zooltan8 válasza Mlnr To'm (#1719) üzenetére


zooltan8
csendes tag

Azt szeretném még kérdezni, hogy nekem egy Dell U2311H típusú monitorom van. Mivel ezen nincs HDMI csatlakozó, ezért azt szeretném kérdezni, hogy a beltérihez milyen átalakító kábelt érdemes venni? HDMI -> DisplayPort vagy HDMI -> VGA átalakító kábellel használjam inkább? Van-e lényeges minőségbeli eltérés? (DVI azért nem jöhet szóba, mert azon fog futni a monitor :) ) A hangot meg gondolom egy 3,5mm Jack alj -> RCA kimeneti kábellel meg lehet oldani. Köszönöm előre is a választ! :R

(#1722) Mlnr To'm válasza zooltan8 (#1721) üzenetére


Mlnr To'm
tag

hdmi to displayport lesz a nyerő azt hiszem. hdmi to vga átalakítót szerintem nem is találsz. Ebben az esetben lehet hogy nem kell még az rca kábel sem, mert átadja a hangot is azon a kábelen, de ebben nem vagyok biztos, sose használtam még displayportot.

(#1723) zooltan8 válasza Mlnr To'm (#1722) üzenetére


zooltan8
csendes tag

Rendben, köszönöm! :) :R

(#1724) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem a UPC Direct-tel kapcsolatban.

Elöljáróban annyit, hogy 2db Philips 6010 beltérink van ugyanahhoz az előfizetéshez (2. mediabox).

Engem baromira zavar, hogy a Duna TV-n nincs programinfo, Annyit pontosítanék a dolgon, hogy az EPG - tehát ahol egész oldalon félórás bontásban látható egyszerre 6-8 csatorna músora (Philips 6010-en legalábbis) - működik mindkét Duna TV-n. Sőt, ha itt nyomok egy info gombot valamelyik műsoron, még az is megy! A programinfo nem működik, ami a képernyő alsó sávjában látható akkor, ha csatornát váltok (illetve az info gomb megnyomására is előjön). Ezért nem értem igazán, hogy az egyik működik, a másik meg nem (ugyanazon a beltérin). Mindkét boxon ez a helyzet. Ha egyáltalán nem menne a Duna TV-k alatt az EPG, akkor azt jobban érteném, mert azt lehetne mondani, hogy a Duna, vagy a UPC, vagy akárki nem adja. De nem erről van szó, mert az egész oldalas EPG működik, csak a másik nem. Ki érti ezt?! Tudom, hogy a Duna TV nem UPC feladásű csatorna, de mivel benne van a UPC Direct szolgáltatásban még joggal várom el szerintem, hogy működjön a programinfo. Nem mellesleg, amikor tavaly emailben rákérdeztem a dologra, a Duna TV-től azt a választ kaptam, hogy ők küldik a jelet, az ügyintéző ki is próbálta otthon T-home-mal és ment. Szóval ez a UPC sara szerintem.

Az is zavaró, hogy néhány csatorna esetében (Discovery Science, Travel & Living, World) nem magyar nyelvű a programinfo. "Természetesen" a teljes oldalas EPG magyar nyelvű ezeknél a csatornáknál is. Nem értem!

A másik dolog inkább csak érdekesség mint sem valós probléma: a lakásban lévő ugyan ahhoz az előfizetéshez tartozó azonos típusú 2 db Philips beltérin nem egyezik meg a 100 feletti szabadon fogható csatornák kiosztása??? Mind a 2 beltérin nyomtam csatornakeresést, végig is ment és mégsem egyezik a két beltérin a csatornakiosztás. Végül is ez nem fontos, mert ki nézi ezeket a szláv csatornákat, csak érdekelne a dolog.

Új típusú beltérik várhatók-e? Van-e erről valakinek infója?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1725) NagyDave válasza csab2 (#1724) üzenetére


NagyDave
tag

Igazad van abban, hogy a UPC a szar. Egyébként is akartam ide írni, de a Te hozzászólásodhoz is kapcsolódnak az én problémáim is, mert nálunk is külföldi a discovery-ken a programinfó és az Eurosport 2-n is. A UPC egy rakás szar lett az átállás óta, mondhat nekem akárki akármit. Mi látjuk és érzékeljük. De nem csak mi, mástól is a panaszt hallom. 6 éve van UPC-n [de minek...] és 8ezret fizetünk Direct+, HBO MaxPak, egy hagyományos és egy felvevős beltériért. Kissé sokallom, főleg, hogy minőséget nem kapunk érte. Ezt a upc-vel is megosztottam az éjjel e-mailben, de válaszolni luxus. A digisportok iránt is érdeklődtem és arról is írtam, hogy azért nem-e járna valami kedvezmény, hogy 6 éve ügyfelek vagyunk. De bezzeg, aki most köti be, az szinte ingyen nézhet mindent. Felháborító. A hülye luxemburgiak kezébe nem lett volna szabad adni, meg így elcseszni mindent. Lehet T-Home-ra és Digire váltunk, mert a kettőből 8040 HUF-ért megkapunk szinte minden eddigi csatornát, minden fontosat és még digisportok is lennének. Szerintem ez különbség. Most meg 8ezret a semmiért... A UPC-t nyugodtan meg is szüntethetnék, mert eléggé gagyi. Néha nagyon szép a kép, néha meg nagyon szar. Mint most éjjel is. A Digisportokról meg még annyit, hogy a UPC-t is megkeresték, de nekik nem kellett...de hát maguk alatt vágják a fát, mert a digi már így is lenyomta őket, és a UPC csak jól járna a digisportokkal. Attól mert van pár angol HD csatornája a UPC-nek, attól még nem örülök, mint majom a farkának. Főleg, hogy ráadásul egy vagyon ez a szolgáltató a régebbi előfizetőknek. Mi korábban kaptunk arra is kedvezményt, hogy vagy 3 éve hűségesek voltunk, és még az HBO MaxPak-ot is kedvezményesebben kaptuk meg. Telefonon elérni őket nem lehet, e-mailre nem reagálnak, ha mégis sikerül velük beszélni, csak hárítanak és félrebeszélnek, hogy ez nem rájuk tartozik. Ja, és nem csak nekünk álltak elő ezzel a szöveggel...
A sportcsatornákról pedig még annyit, hogy a Sport TV-knek lejár majd a spanyol bajnokságra való közvetítési joguk is idén és ha az elszáll, akkor csak magyar foci marad. Én megfontolnám a helyükbe a Digisportokat, nem pedig olyan vonat után futnék, ami már rég elment...

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1726) Rick4 válasza NagyDave (#1725) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom a digi esetén nem a műholdas tévére gondolsz, hanem a netre.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1727) NagyDave válasza Rick4 (#1726) üzenetére


NagyDave
tag

Hát a tévéjére gondoltam. Nálunk nem lehet digi net, se kábel tv, csak tányéros. Ugyanonnan vesz, mint a UPC, minősége ugyanúgy ingadozik. Azon már láttam szebb képet néha, mint az én UPC-men. A T-Home Sat TV-nél kapnánk kedvezményeket, abból családi csomag és az HBO MaxPak kellene, Digitől meg a Digi csomag. Ez lenne összesen 2-2 beltérivel mindkét szolgáltatótól összesen havi 8040 HUF. Most 8000 HUF-ot fizetünk a UPC-ért, és nem valami fényes a minőség most meg a műsorújság. Én egyiket sem istenítem, csak véleményt mondok, de a UPC-vel sajna az utóbbi időben tele van a hócipőm. Nem csak a tévéjével, hanem az ügyfélszolgálatukkal is :(

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1728) Rick4 válasza NagyDave (#1727) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanonnan vesz, mint a UPC, minősége ugyanúgy ingadozik.

Mi az, hogy ugyanonnan vesz és ugyanúgy ingadozik? Mit vesz ugyanonnan? Mi ingadozik? Mert a minősége nagyságrendekkel jobb mint a digi tányérosé... nálam pedig nem ingadozik, és persze így nem kell hívogatnom az ügyfélszolgákat sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1729) NagyDave válasza Rick4 (#1728) üzenetére


NagyDave
tag

Ne kapd fel a vizet! :) Úgy gondoltam, hogy vesznek azonos műholdról is. Nálunk szar a upc sajnos :( De írtam, néha gyönyörű a minősége. De ha valami gond van, akkor meg nem lehet elérni őket. A Discovery-ken is lehetne már magyarul és az Eurosport 2-n kiírva a műsor, valamint rendbe hozhatnák az EPG-t is, mert az mostanság befagy, néha be se jön, kilép magától és a beltéri is újraindul...nem csak felvevőssel és nem csak nálunk...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1730) Rick4 válasza NagyDave (#1729) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kapom fel a vizet, ha nem írsz oltáli nagy baromságokat.. :)Térjünk már vissza, mit vesznek ugyanonnan, mert a kérdésre nem kaptam választ... Ha egy holdról vennének bármit is adott esetben a különböző transzpondereken sugárzott csatornáknak az égvilágon semmi közük sincsen egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1731) Mlnr To'm válasza NagyDave (#1729) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Az epg-s és műsorinfós dolgokban egyet értek, szerintem a silány beltéri az oka, de az ügyfélszolgálatuk nagyon is jó, akár mikor kellett intéznem valamit, kb 1-2 perces várakozás után kapcsoltak és pikk pakk elintézték a problémát.

(#1732) NagyDave válasza Mlnr To'm (#1731) üzenetére


NagyDave
tag

Hát nálunk vagy 15 percet kellet várni, hogy kapcsoljanak, néha még annyi idő után sem sikerült bejutni és többszöri próbálkozás ellenére sem :(

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1733) NagyDave válasza Rick4 (#1730) üzenetére


NagyDave
tag

Nem hinném, hogy oltári nagy baromságokat írok, csak a tapasztalatainkat. Max rosszul fogalmazok. Arra gondoltam, hogy a Thor műhold így is, úgy is szarakodik néha a tapasztalataim alapján. Mert sokan fikázzák a digit, néha szar is, néha jó, én láttam is, van olyan képe mint a UPC-nek. Csak mert én úgy tudtam a Digi is vesz arról a Thor-ról, mint a UPC. Ha nem, akkor bocsi :W De akkor sem tökéletes sem a UPC, sem a Digi szerintem. Néha mindkettő nagyon jó, és néha mindkettő rossz. Nekem múltkor eltűnt az összes UPC csatornám, vagyis azt írta, hogy kódolva van. Lekapcsoltam az áramkört, aztán megnéztem, hogy áll...és semmi :( Az EPG is befagyott akkor és másnap is megjelent a probléma, azóta ritkán elment, de max 1-2 alkalommal. Nagyszüleimnél is hasonló problémák vannak, főleg az EPG-vel. És nekik régi beltérijük van. Anyuméknál se remekel mindig.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1734) Mlnr To'm válasza NagyDave (#1733) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Magyarországon jelenleg 4 szatelit szolgáltató van, UPC (szar beltérivel), DIGI (tudomásom szerint iszonyatosan tömörített csatornákkal és nincs hd csatornájuk), HelloHD (döglődnek és sorra veszik el a csatornákat), T-Home (róluk speciel csak annyit tudok hogy ahol én vagyok ott nem nagyon elérhető). Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy egyik sem tökéletes.

(#1735) NagyDave válasza Mlnr To'm (#1734) üzenetére


NagyDave
tag

Igen, egyetértek veled! De szerintem az összes közül a T-Home a legjobb minőségileg, főleg IPTV-ben, csatornakiosztás szempontjából is. Nálunk csak T-Home Sat TV-t lehet köttetni. Ezen kívül ugye UPC Direct, Digi műholdas és Hello HD, valamint btel, de majdnem egy a kettő. Viszont láttam, hogy a Hello Digital csatornakiosztása nagyon jó, de hát megint a pestieknek kedveznek ezzel is...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1736) csab2 válasza NagyDave (#1735) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
1. Az IPTV-t ne keverd ide, felesleges.
2. Tény, hogy vannak a UPC Direct-tel problémák (ld. előző hsz-emet!), de szerintem az 5 tányéros tv szolgáltató közül ár/érték arányban ők a legjobbak: 73 csatornát adnak 3900 forintért.
3. A műholdváltást sokan szidják, általában 2 okból: német és angol szabadon fogható csatornák helyett szláv adók vannak, illetve minőségi problémák miatt. Előbbi engem nem érdekel (de tény), az utóbbival kapcsolatban vegyesek a tapasztalataim: egyrészt vannak problémák (ld. előző hsz-em!), másrészt egy számomra nagyon idegesítő hiba teljesen megszűnt (az adás belassulása).
Szóval nem olyan rossz szerintem a UPC Direct, habár lenne min fejleszteni az biztos.
Ettől függetlenül természetesen elfogadom, hogy neked rosszak a tapasztalataid.
Én pl. már nagyon szeretném ha valami modern beltérit adnának a vacak Philips 6010 helyett. Állítólag a Duna TV hiányzó programinfoja a beltéri sara.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1737) Mlnr To'm válasza csab2 (#1736) üzenetére


Mlnr To'm
tag

melyik az 5. szolgáltató?

(#1738) csab2 válasza Mlnr To'm (#1737) üzenetére


csab2
veterán

UPC Direct, Digi, T-home Sat, Hello, B-tel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1739) Mlnr To'm válasza csab2 (#1738) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Hello és B-tel nem ugyan az? Valahol mintha azt olvastam volna.

(#1740) csab2 válasza Mlnr To'm (#1739) üzenetére


csab2
veterán

Tudtommal két külön cég. A Hello már régebb óta a piacon van (habár mostanában döglődik), a B-telről én is csak nemrégen hallottam, egy kecskeméti cég.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1741) Rick4 válasza NagyDave (#1733) üzenetére


Rick4
félisten

Na mindegy, én még mindig azt gondolom amit írtam.. ;)
Abból a pozícióból több műhold sugároz egyszerre, pl interlas 10-2, thor5 és thor 6 is, és a több műholdon rengeteg transzponder van, ha egyikkel lenne gond, az nem jelenti automatikusan azt, hogy a másikkal is lesz. A digit kár belekeverni, mert ott a gyökerektől kellene újracsinálni az egész műsorszórást, annyira rossz a minőség. Itt igazi és tartós probléma nincsen, a beltéri meg ugye tudjuk hogy olyan, amilyen, vannak jobb készülékek amibe a kártya átrakható, és ezek a problémák hidd el, megszűnnek. Nekem nem a cég által adott beltérim van és csodálkozom, hogy ezzel a szolgáltatással probléma van. Persze nem az Sd adás minőségéről beszélek, ez egy 50"-os plazmán ígyis úgyis kívánnivalót hagy maga után, de általában véve a minőség és az epg egyenletesen jól működő, és mondhatni kielégítő. Ami engem zavar az a kis discovery-ken a külföldi nyelvű epg, de kb itt véget is ért a problémahalmaz.

Régebben összehasonlítottam egy haverral a digi és a upc képét, egy antennáról két készülékkel, néztünk közben bitrátát, meg sok mindenegyebet, és óriási a különbség. Itt van, láthatod, igaz egy pici darab a képből, de az egyik 3 méterről már kb olvashatatlan maszat, a másik rendesen látható:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1742) Mlnr To'm válasza Rick4 (#1741) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nagrás kártyám van az nem rakható át, a UPC ad csere kártyát ha kérem?

(#1743) NagyDave válasza csab2 (#1736) üzenetére


NagyDave
tag

Igazad van, az IPTV nem a tányéroshoz tartozik. Hát mi 8ezret fizetünk Direct+, HBO MaxPak csomagokért, és 1 hagyományos és 1 felvevős beltériért. 6 éve vagyunk UPC-sek, régen szerintem a kép is sokkal szebb volt. 2 másik szolgáltatótól ugyanennyiért szintén 1-1 beltérit az egyiktől és 1-1-et a másiktól kapnánk. Lenne HBO MaxPak is meg kicsivel több csati. Ezzel csak azt akarom, hogy ugyanennyiért 2 szolgáltatótól több csatornáért is ennyit fizetnénk. Mindegy egyébként, az a lényeg, hogy nekünk az átállás óta minden téren csak rossz tapasztalataink vannak. Köszi, hogy írtál :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1744) NagyDave válasza Rick4 (#1741) üzenetére


NagyDave
tag

Értem. Én elfogadom a véleményedet, főleg, ha tovább olvasom, amit írtál. Az a helyzet, hogy én is néztem más beltériket. Te milyet használsz? És az mennyi lenne? Mert hát én viszonylag drágáért láttam. Így, hogy más beltérid van, nem pedig UPC-s, így elhiszem, hogy nincs problémát. Engem is legjobban egyébként a discovery műsorinfója zavar, meg néha nem valami jó a képminősége, de akkor ez ezek szerint a beltéri miatt van. Én nem olyan rég láttam digit, akkor nagyon jó volt. De hallottam, volt nemrég egyik alkalommal ott is mákos meg rossz a kép és pont akkor volt nálunk is rossz a UPC-nél. Régebben tuti, hogy szarabb volt a digi, szerintem javult, csak ott is dobálják ki a csatikat. De ismeretterjesztőkért, digisportokért megérheti. Ezen kívül a UPC még kipakolt egy pár zenecsatit, már nincs benne a csatornakiosztásban sem az oldalukon. Nekem eleinte úgy emlékszem, hogy a 1Music Channel-nek a magyar verziója ment UPC-n az átállás óta, de egy ideje román és már nincs is benne a csomagban, biztosan szabadon fogható. Ez a digin magyar verzióban van fent. De ez semmit nem tesz, nem nagyon izgat, csak nem tájékoztattak sehol, hogy egy pár zenecsati kikerül [Musiq1, 1Music Channel] a csomagból. Egyébként mikor régebben kivették a BBC Prime-t és a Zone Club-ot [még Astra-s időkben], úgy tudom, arról sem tájékoztattak. De ennyi panasz akkor sem volt.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1745) Rick4 válasza NagyDave (#1744) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem egy Dreambox 800HD-m van, ez picikét más kategória mint a többi, boltban 120 ezres körül mozog, de sokkal olcsóbban is meg lehet venni. Valójában bármit vehetsz ami egy normálisabb cucc, és nem a kínálat alja, és persze működik a kártyáddal...
Persze, a csatornakínálat egy más tészta, kinek mi tetszik, aszerint kell választani. Tökéletes szolgáltató, tökéletes hozzáállás meg tudjuk, hogy nem létezik...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1746) Rick4 válasza Mlnr To'm (#1742) üzenetére


Rick4
félisten

Elvileg ha készülék nélkül veszed, akkor nem lesz társítva semmihez, és mennie kellene. Legrosszabb esetben adnak egy másik kártyát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1747) NagyDave válasza Rick4 (#1745) üzenetére


NagyDave
tag

Nem rossz akkor az ára. Inkább akkor már van, aki olyan szolgáltatást vezetne be, ami minőségben jobb. Ez természetesen saját választás. Szerintem, ahogy néztem, egy minőségibb is 20 körül kezdődik, de lehet, hogy tévedek. Az utolsó mondatoddal pedig teljesen egyet értek. Még ha jó is, mindenkinek úgy sem felehet megy ugyanaz semmiben az egész világon. Egyébként neked csak UPC-d van?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#1748) Rick4 válasza NagyDave (#1747) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az, ez talán egy arany középút, a digi és a T-sat között, de nem tévézek sokat, szóval majdnem mindegy, mim van, egyébként a hibákkal én is tisztában vagyok, csak épp az általad említett hullámzást nem látom, ez mindig ilyen közepes, legalábbis az SD csatik..... :D Minőségi kép hangért én is kifizetnék többet, meg biztosan lennénk még páran akik megtennék, csak ahhoz, hogy valóban legyen ilyen, nagyon kevesen vagyunk...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1749) csab2


csab2
veterán

Augusztus 1-től a Sportklub 16/9-ben ad. Igaz, hogy nem nézek sportot, de üdvözlendő a lépés. Igazán több csatorna adhatna 16/9-ben!
A múltkor azt olvastam valahol, hogy nyáron az RTL Klub is átáll 16/9-re.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1750) NagyDave válasza csab2 (#1749) üzenetére


NagyDave
tag

Hát a Sporklubon nem is nagyon nézhetsz sportot :D Ezer éve nem ad semmi fontos meccset, főleg nem élőben. Néha, évente 1-2-szer befigyel vízilabda, meg néha kézi. Ennyi. Nem sokat érnek vele a szolgáltatók, nagyon gyenge csatorna lett, ahhoz képest, hogy régen milyen volt.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.