Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

LOGOUT.hu

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#829) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Egyébként (szintén konstruktív megjegyzésként) :

Valahogy esetleg limitálnotok kellene az egy hirdetésben feladható termékek számát, vagy hogy a user csak összetartozó, hasonló dolgokat tehessen fel. Mert most hogy ötre csökkent a napi ingyenes UP-ok száma még mindig simán megcsinálhatom, hogy egy apróba berakok egy alaplapot, egy házat, három doboz CD-t, meg egy noteszgépet és egy monitort, aztán szépen napi 5x UP-olom, így mindig a lista elején lesz. Félek hogy emiatt majd rendesen el is szaporodnak a "Józsi bazárja", "padlássöprés", illetve az "eladó ez meg az, nézz be" című hirdetések és állandóan ezek lesznek a toplista élén.

Azt sem tudom, mit fogtok csinálni, ha egy fent nevezetthez hasonló hirdetésből valaki megvásárol egy dolgot, jelzi ezt, de az eladó elutasítja az értékelés lehetőségét, magyarul azt választja, hogy márpedig ő nem adott el semmit. Akkor a vevő (vagy az az ember, aki vevő lett volna, de átejtették - pl: az eladó nem jelent meg a találkán) csak a régi rendszerben fog tudni jelezni, a nevető hirdető pedig nem fogja belinkelni, hogy neki ott a régi értékelések között 60 feketéje van. Komolyan sokkal egyszerűbb lenne, ha licit és fix ár lehetőség lenne csak, mint a vaterán, vagy ebayen (ha már egyszer van értékelés is - és ebben a HardveApró talán a világon az egyetlen, hogy sima apróhirdetési és nem licitálós site-ként ilyennel próbálkozik), nem pedig PÜ-s megállapodások, mert így kijátszható a rendszer.
Illetve bármit feltehetek 1 forintért, ezáltal gyakorlatilag teljesen értelmetlenné téve az ár szerinti rendezést böngészésnél és keresésnél, hiszen senki nem kötelez arra, hogy valóban azon az áron adjam a termékem - ellenben folyton az ár szerinti lekérdezéskor kapott lista elején virítok majd vele.
Sajnos tudom, hogy ez most évekig biztos nem fog átalakulni, de azért leírtam.

Én speciel a kötelező értékelést sem tartom jónak, nem csak itt, máshol sem. Vaterán is azért van feketém, mert az általam leütött terméket a hirdető már eladta, nekem nem válaszolt emiatt sem a leveleimre, sem a telefonjaimra, végül a testvérét értem el, aki közölte a szomorú tényt. Adtam neki egy feketét, erre ő bosszúból viszonozta.
A régi rendszerben ezt meg lehetett vitatni, most majd nem lehet (illetve tudom: a régi még mindig használható, csak azt 5-10 év múlva már biztos senki nem fogja nézni / tudni), így a sumákok majd vagy letagadják az értesítő email megfelelő linkjérekattintva, hogy XY-nal valóban volt egy üzletük, így az nem tudja őket pontozni, vagy bosszúból dobálják majd ők is a feketét, besározva ezzel becsületes tagokat is. A licitálós oldalon ezt legalább annyival ellensúlyozzák, hogy legalább szövegesen válaszolhat az illető a kapott negatívjára - itt van / lesz hasonló?

Ja, kimaradt:
Az új hirdetések feladásánál nincs monospace lehetőség a szöveg formázására, de a most átemelt hirdetésekben az úgy formázott szövegrészek úgy is jelennek meg. Beraktok majd ehhez egy gombot, vagy kihal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.