Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28937) ubyegon2 válasza Foose (#28936) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Cinnamon 18 64 bitest tetted fel, gondolom.

Például alapból enged a fájlkezelőben rendszergazdaként hozzáférni,xubuntun nem sikerült.

A Nemo fájlkezelő jobb kicsit az XFCE fájlkezelőjénél. Az Opera függőségét nem értem, kipróbáltam és semmilyen függőségi problémába nem ütközik.

Remélem innen töltötted le.
Ha gond van, tedd be ide a Gdebi képét, mint fent én, az pontosan kiírja a függőségi problémát.

Függőségi akármire hivatkozik. Könyörgöm ! ! ! Ne így írjátok le a problémát ! ! !

Sokkal testreszabhatóbb ha jól látom...

Ezért mondtam, hogy próbáld ki, de te csak rápillantottál! :D 90% hogy ezt fogod megtartani, ha kicsit ismerkedsz vele!

(#28935) King Unique

Belefuthat kellemetlenségbe, de kizárólag így látja Foose ft is, hogy gyorsabb, lehet csak ezért tetszik meg neki először. A többi csak imitáció.... Azt meg hagyjuk már, mi okoz problémát! 5* annyi problémát jeleznek a topikokban a pendrve-ról való telepítésnél!

Másik érv, hogy aki Linuxot használ, el kell sajátítania a telepítés módszereit is, saját érdeke. A virtuált csak akkor használjuk lehetőleg, ha nincs más mód, azzal nem lehet kipróbálni egy disztrót, nem ugyanaz! A pendriveról futtatás meg a perzisztens módra jó, meg ha tényleg csak belepillantasz valamibe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.