- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- plevips: Sorozatkövető v 1.1
- Candy: IGPU dGPU passthrough, avagy a nem minden arany, amin megy a Furmark
- sziku69: Szólánc.
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
enginev3.0
#24560
üzenetére
Akkor félreértésben voltunk. Azt hittem, neked szerver kell, csak torrenthez és fájlmegosztáshoz, szerverhez monitor sem szokott lenni, de ezek szerint neked desktop géped van, és desktop gépnek is használnád, a távoli elérés csak másodlagos lenne.
Nyilván, szerverre csak azokat a programokat teszik fel, amikre szükség van, de semmi mást, se grafikus felület, se ilyen whatpulse-os billentyűzet/egérstatisztika, se semmi. Parancssorból piszkálják távolról.
Ennek ellenére szerintem jobban járnál, ha szerverként használnád, kevesebb áramot eszik. Akkor nem kell monitor, nem fut rajta egy csomó minden feleslegesen, csak az megy, aminek mennie kell. Csak bekapcsolják, és elpöfög a sarokban, szerverszobában, fáskamrában, csak akkor néznek rá, ha tervezett karbantartás van, vagy valami probléma van vele, de lehet évekig rá sem kell nézni, mert teszi a dolgát.
A qBittorrentnél nem értem, hogy letöltésre hogyan írhatja azt ki, ilyesmit akkor szokott kiírni, ha nem tudja folytatni a seedelést.
Már csak azt nem értem, hogy miért pont Linuxra gondoltál. Látszik, hogy Windowshoz vagy szokva, azt ismered, miért lenne baj, az adott gépen azt futna, és akkor használhatnád az uTorrentet, ezt a whatnyomorékságot, AIDA-t, HD Sentinelt, TeamViewer, stb.. Egyébként félre ne érts, egy ilyen torrent/fájlszerver alá jobb a Linux, de csak akkor, ha serverként használod, holott tisztáztuk, hogy pont arra nem vagy hajlandó.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Jövedelem
- Arc Raiders
- PC-k milliói kerülhetnek veszélybe idén
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- SSD kibeszélő
- Torrent meghívó kunyeráló
- A Royal Philharmonic Orchestra játssza a Samsung új csengőhangját
- Beelőzte az iparágat a HBM4 tömeggyártásával a Samsung
- További aktív témák...
- Dell Latitude 9410 i7 / 16GB RAM / 512GB SSD 2in1 érintőkijelző Profi gép, kedvező áron!
- Apple iPhone 15 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Gear VR: Note5, S6 (EDGE), S7 (EDGE)
- Apple iPhone 13 Pro 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

