Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Alpi. válasza Lenry (#23347) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, nem minden pluszos nekem sem. Ma jött az ötlet, hogy milyen érdekes lenne ha az alaphoz lehetne hasonlítani a modolt verziót. Ok, hogy mindig reszelgetni próbálunk rajta, de ugye mindig csak egy-két új modot tesztelgettem, egy már modolt csomagon. Miután megvolt ez a pár kép azt kell mondjam, tényleg érdekes volt ! Érzek pluszt is minuszt is. :)
Ami tetszett, az nagyon markánsan látszik és rengeteget dob. Ahol hiányérzetem van, de eddig nem találtam igazán jó megoldást, az is kontrasztosabb vanillához nézve. Majd lövök még pár képet, kíváncsi vagyok az éjszakára, a tűzekre, stb.

@Jorus : igen, a mocsár nagyon más hangulatú ! Nagyon tetszik, olyan igazi mocsáros ! Ködös, sötét, tele növénnyel. Mellette olyan kis vidám mező a vanilla. Sajna Novigrad egy 4 fokkal hűvösebb, aminek kevésbé örülök.. :/

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23352) minilego


minilego
senior tag

Ez a konyv milyen?

The Witcher: A vaják világa - Képes útmutató

(#23353) Lenry válasza minilego (#23352) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Nekem megvan.
Coffee table book.
Szép, színes, igényes. Sok újat nem tudsz meg belőle, ha egyébként ismered a Witcher világát, de lapozgatni jó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23355) Phoen|x válasza minilego (#23352) üzenetére


Phoen|x
őstag

Magyar beemutató róla: [link]
A képregényről is csinált.

Go Gunners!

(#23356) Szabi® válasza minilego (#23349) üzenetére


Szabi®
addikt

A könyvtündérrel vigyázz, nekem használt/karcos könyvet küldtek. Most fogom visszaküldeni nekik. Az ő költségükre.

(#23357) Biga123 válasza Szabi® (#23356) üzenetére


Biga123
addikt

Pár másodpercig agyaltam h a könyvtündéres küldit megcsináltam e , mert nem emlékszem ;] :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23358) Szabi® válasza Biga123 (#23357) üzenetére


Szabi®
addikt

Én megcsináltam azt a küldit is, és rák@rtam ;]

[ Szerkesztve ]

(#23359) VTom


VTom
veterán

Jövőre csúszhat a The Witcher 3 next-gen frissítése

:O

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23360) TheNewDawn válasza VTom (#23359) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De még ez sincs úgymond kőbe vésve, szóval.... Jó esetben olyan 1 év múlva jön. Jó esetben.

(#23361) Atti777


Atti777
senior tag

Én meg pont azt olvastam, hogy még év végén jöhet:
"Cyberpunk 2077 and The Witcher 3: Wild Hunt will receive free next-generation improvements in late 2021, according to CD Projekt Red, assuring users who had been looking forward to them and worried about a 2022 release date being pushed back."
[link]
Pár hónap, és kiderül, kinek volt igaza

szerk: itt a prezi [link]

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#23362) Alpi. válasza Atti777 (#23361) üzenetére


Alpi.
addikt

A jövőre csúszhat és az év végén még jöhet nem zárja ki egymást. :D Mindkkettőnek igaza lehet egyszerre.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23363) TheNewDawn válasza Alpi. (#23362) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jaja, 2021 végétől 2022 végéig kb bármi lehet, csak tekinve a CDPR mennyire szavahihető mostanság, én próbáltam realista lenni ezzel a jövő szeptemberrel, még csak nem is decembert mondtam, pedig simán előfordulhat az is.

(#23364) cyberkind válasza Atti777 (#23361) üzenetére


cyberkind
félisten

Én csak azt nem értem, hogy ha nem a Cdpr melózik a TW3-on, akkor miért nem sikerül ezt se kiadni egyhamar. :U El ne kezdje nekem valaki azt a bullshitet, hogy addig is tovább dolgoznak a bugokon meg a többin. De még mindig jobb a szitu, mint a Cp volt, mert nincs dátum.

Paranormal Cocktivity

(#23366) TheNewDawn válasza #32839680 (#23365) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jó ezek legalább ingyen vannak, nézd meg pl a híres Mass Effect Legendary Editiont :D
60 eurót kóstál, cserébe meg modokkal SOKKAL jobban néz ki az első rész mind a mai napig, a többin meg eleve nem javítottak semmit se :)
De mondhatnék roszabb példát is ugye, Warcraft Reforged, szintén k...va sok pénzért még rontottak is az eredetin.

(#23367) cyberkind válasza TheNewDawn (#23366) üzenetére


cyberkind
félisten

Sokra mész a modokkal, ha sok esetben játszhatatlan kopatibilitási hiba miatt az első rész (is). :D Én mindig így jártam, a 2. rész meg egészen elképesztő hibákat produkált anno, maga a káosz.

Paranormal Cocktivity

(#23368) Lenry válasza #32839680 (#23365) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Ráadásul nem arról volt hír, hogy megkerestek top moddereket, akik a legjobb HD textúra modokat csinálták?

de.
ezért nem is igazán vágom, hogy mit várnak rajta ennyire itt a kollégák?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23370) Atti777 válasza Lenry (#23368) üzenetére


Atti777
senior tag

Pláne, hogy egy 6 éves játékhoz kiadnak ingyen egy frissítést, és még le is szólják őket, hogy miért nincs már kész :C

Путин, иди нахуй!

(#23371) Biga123 válasza Lenry (#23368) üzenetére


Biga123
addikt

Next gen = RT + texturak.
RT kinyír mindent .
Én most is sokszor ámulok a fényjátékon pl ha erdőben ér a napnyugta vagy napkelte.TW3
DE tuti hogy ki lesz próbálva ;]
Még reménykedem kicsit az 1. 2 . remasterben azokra jobban ráférne. (biztos azért csúszik ;] )

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23372) cyberkind válasza Lenry (#23368) üzenetére


cyberkind
félisten

Én speciel azt, hogy nemcsak a csudajó RT-ben merül majd ki a nextgen update, hanem hozzányúlnak értelmesen a LoD-hoz és társaihoz.

Paranormal Cocktivity

(#23374) tibaimp válasza #32839680 (#23373) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, a CP2077-nél számomra óriási élmény volt az RT, itt végre "megmutatta", hogy mit is lehet belőle kihozni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23375) Micsurin válasza TheNewDawn (#23366) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ott azt fizeted meg, hogy fut új rendszereken és az új konzolokon is natívan. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23376) Biga123 válasza #32839680 (#23373) üzenetére


Biga123
addikt

A HW re gondoltam.
Persze h jobb, csakhát 12 FPS el nembiztos h annyira élvezhető. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23377) VTom válasza Lenry (#23368) üzenetére


VTom
veterán

Azt, hogy a moddolt PC szintet lehozzák konzolra :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23378) Szabi® válasza VTom (#23377) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos ez nem így működik, akkor ennyi erőből adhatták volna a Crysis ultra realistic módját is, egy teljesen alap remastered helyett.

Ezek egy kissé impozánsabbak.

[ Szerkesztve ]

(#23379) cyberkind válasza VTom (#23377) üzenetére


cyberkind
félisten

De a moddolt PC verzióban is fos a Lod meg a Draw Distance. :K

Paranormal Cocktivity

(#23380) Szabi® válasza cyberkind (#23379) üzenetére


Szabi®
addikt

És abból még csippentettek le a Ps4 Pro verzióban update-ekkel. Amit nem is értettem.
Az 1.61-es patchnél már drámai "downgrade" látható az 1.50-es verziószámhoz képest.

(#23381) homerhamm


homerhamm
addikt

Csak Lengyelországban! Witcher energiaital. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23382) VTom válasza cyberkind (#23379) üzenetére


VTom
veterán

amikor kijött a játék, lehtett tudningolni a látványon ini file-ok mókolásával.
Meg lehetett növelni a növényzet kirajzolásának távolságát, az árnyékok rajzolásának távolságát is többek között.
Ha jól emlékszem a játékban limitálva volt a grafikus memória használata 2GB-ra.
Ezekből kiindulva szerintem meg fogják tudni oldani, hogy növeljék az LOD-t és a draw distance-t. A világítás meg hihetetlenül megdobja a látványt, lásd super turbo lighting mod, így a RT-től is sokat várok.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23383) Szabi® válasza VTom (#23382) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem a Skyrimban volt limites a gpu memória 2gb-ra. Witcher 3 ajánlottja r9 290, ez egy 4gb-os vga és nagyon bika volt akkoriban. :)

(#23384) Alpi. válasza VTom (#23382) üzenetére


Alpi.
addikt

Most is mennek ezek. Rengeteg dologba bele lehet nyúlni. Lod-ok, növényzet jópár értéke, háttérmodellek száma, stb. Text pufferelést is pl. 4k-s textekhez érdemes is, mert alapból nagyon spórolós. (Nekem most szépen, 4.5 - 5.5 GB közt lefoglal. (6 GB van)
Csak ugye ezekkel hamar meg lehet fektetni a technikát, ha nekiállunk mindent szépen kitolni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23385) Jorus válasza Alpi. (#23384) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam ilyen 5.8 - 6.2 GB körül alakul a VRAM pl. Novigradban, minden ultran.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23386) Alpi. válasza Jorus (#23385) üzenetére


Alpi.
addikt

De nem full, érintetlen a játék, gondolom ! :)
Ha jól rémlik, nekem úgy nem igazán volt több 2,5, talán 3 GB-nál. (1080p-be)
Egyébként teljesen jó volt a gyári beállítás egészen addig, míg nem kezdtem nagyobb text-ekkel bővítgetni. Jópár text pakk után lehetett időnként érezni, hogy jól jönne egy kicsit nagyobb cache. Épp csak kiadta a vram a látható texteket sztem, ahogy változott valami már voltak apró kis akadások.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23387) minilego


minilego
senior tag

Megjottek a Vajak könyvek, ugrok is nekik.

(#23388) Alpi. válasza Alpi. (#23386) üzenetére


Alpi.
addikt

Fps-eim nem túl acélosak (= középszar, csak így szebb :D ), de akadásoknak, beeséseknek nyoma sincs. Sem a játék, sem én nem igénylünk olyan hűde' fpseket és a látvány bőven megér ennyit ! A nyílt, füves rét a mélypont fps-be, vehetnék vissza, de olyan szép ! :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23389) Phoen|x válasza minilego (#23387) üzenetére


Phoen|x
őstag

Hajrá! Nekem már csak az utolsónak a fele van hátra.

Go Gunners!

(#23390) Jorus válasza Alpi. (#23386) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem, dehogy :) Ezek vannak fent és 4k-ban játszom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23391) Alpi. válasza Jorus (#23390) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, a 4K HD reworked változtat kicsit a vram használaton is.
Félig off, de tartalmaz Witcher-t. Tegnap ezzel szórakoztam :K : [Witcher 3 @ 1440p] Gtx 980 Ti és a modolt Witcher 3, Amd FSR-el (Fidelity Super Res.) 1440p-be így fut ! :D Gyakorlatilag közel az 1080p-s fpsekhez tud 1440p-t, némileg "mosottabb" látvány mellett. FSR mellett van egy FX Cas élesítés is. (nem mintha ez lényeges lenne YT-on keresztül. :D )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23392) Biga123 válasza Alpi. (#23391) üzenetére


Biga123
addikt

FSR nvidián, TW3 ban , azt hogy ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23394) Biga123 válasza #32839680 (#23393) üzenetére


Biga123
addikt

Oké de az FSR t a játéknak is támogatni kell nem ? Mint a DLSS -t.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23395) Alpi. válasza #32839680 (#23393) üzenetére


Alpi.
addikt

Biga123 :
Jaja, a Fidelity FX csomag, aminek része az FSR és a Cas is nyílt, szabadon használható. Minimális hardveres ill. szoftveres követelményekkel, mivel "post-process" így különösebb implementáció nélkül is használható. (ha jól emlékszem shader model 5.0 minimum, illetve DirectX 11, 12, Vulkan api. Lehet, Dx9 is megy, ebbe nem vagyok biztos. Nem túl nehéz alkalmasnak lenni. :D ) Anno, mikor bejelentették, jöttek a cikkek, de nem sok volt, ahol úgy írtak erről, hogy értették is sztem. Össze-vissza írtak dolgokat egy sor másik mellett meg szó nélkül elmentek. Egyrészt a hardver követelmény... Nv 1000+ vagy Rx500+ vagy mit véltek tudni több helyen, de passz, hogy milyen gondolatmenettel jutottak ide. Arról már nem is beszélek, hogy azonnal egymásnak engedték az FSR-t és a Dlss-t, hogy kiderüljön, melyik jobb... Mikor ennek kb. zéró relevanciája van. Nyílván a Dlss jobb (nagy blama lenne, ha nem sikerülne nekik) mivel sokkal specifikusabb és összetettebb eljárás. Cserébe akinek nincs valami újabb Nvidia-ja és épp nem egy olyan játék előtt űl, amibe van Dlss, akkor megint nincs miről beszélni. Stb., stb. Az FSR pont az egyszerűsége és a könnyű (szabadon) használhatósága miatt érdekes. Most kezdenek jönni majd a programok, amik / amikkel használni tudjuk. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg lesz és a kombinálhatósága más eljárásokkal illetve a nyílt forráskód általi szabadság biztos sokat fog javítani, reszelni !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23396) Biga123 válasza Alpi. (#23395) üzenetére


Biga123
addikt

Ez így ebben a formában nagyon érdekes.
Kiváncs lennék mennyit kellett vele szórakozni mire működésre bírtad .
"Most kezdenek jönni majd a programok, amik / amikkel használni tudjuk."
Ha találsz ne tartsd magadban pls.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23397) Alpi. válasza Biga123 (#23396) üzenetére


Alpi.
addikt

Pl.:
[Magpie 0.6.0]
Neten / YT -on találsz infot a működtetéséről. :) Van egy "Scalemodels.json" nevü file, abban lehet állítgatni pl. az FX Cas erősségét.

"module": "FFX",
"effect": "FsrRcas",
"sharpness": 0.50, - ezt kell változtatni. A 0 is, még élesítő érték. 1 pl. már elég erős, de még jó hatású. Have fun ! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23399) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Lepörgött a Blood and Wine is, tetszett. :R :R

Go Gunners!

(#23400) tibaimp válasza Phoen|x (#23399) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Faja volt mi!
Nálam a nyitó képsorok mindent visznek :K , meg a Mesevilág, meg a kis haszienda....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.