Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Phoen|x válasza minilego (#23950) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ez a beszéd! :C

Go Gunners!

(#23953) Gr.Tom válasza minilego (#23950) üzenetére


Gr.Tom
újonc

Köszönöm az ötletet.
Bevált.

Köszi

(#23954) minilego válasza Gr.Tom (#23953) üzenetére


minilego
senior tag

:DD :DD :C

(#23955) Alpi.


Alpi.
addikt

:DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23956) Citroware


Citroware
addikt

Van itt olyan, aki volt elég elvetemült ahhoz, hogy Witcher-kardot vegyen magának otthonra? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Nem egyszerű díszreplikákra gondolok, hanem igazi darabokra, amikkel valóban ketté lehet vágni dolgokat. Csinál ilyet a Fire and Steel és a Kaer Morhen Forge.

Fontolóra vettem, hogy rendelnék egy ezüstkardot. Vagy a Geraltos eredetit, vagy Zireaelt.
Disznek is jó, sonkát is lehet vele vágni, és ha véletlenül szörnyek támadnának meg, önvédelemre is. ;]

(#23957) tibaimp válasza Citroware (#23956) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem is tudtam, hogy lehet ilyet venni, még a replikát sem, nemhogy "eredetit". Komoly.
Ha vettél, egy fotót ide mindenképpen lőj már, had csorogjon a nyálunk :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23958) tibaimp válasza Citroware (#23956) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Megnéztem mind a két céget, a lengyel az nagyon komoly.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23959) Szabi® válasza Citroware (#23956) üzenetére


Szabi®
addikt

Szépek, dísznek jók, de aki már fogott igazi középkori másfélkezes kardot, annak ez könnyű lesz.
A 120-130 centis akkori kardok közel 4! kilósak, ez replika meg 1,5. De viszont mutatós. :)

(#23960) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Ami Elveszett / 2. évad 3. rész Kibeszélő - Witcher/Vaják 2. Évad

Wun-Wun videó. Tudok vele azonosulni.

Go Gunners!

(#23961) Atti777 válasza Szabi® (#23959) üzenetére


Atti777
senior tag

Az valami vasbot lehetett, nem kard.
A 2 méteres 2 kezes kardok érték el a 4kg-ot [link]
Normál hosszúkardnak teljesen jó az [link]

Путин, иди нахуй!

(#23962) Szabi® válasza Atti777 (#23961) üzenetére


Szabi®
addikt

Ne hülyéskedj már .... Az maximum a késői bronzkorban lehetett ..

Amúgy meg :

Egyébként fogtam Angliába másfélkezes kardot, az 1300-as évekből való volt , 160 unciás, azaz 4,2 kilós ...
Te az egykezes kardokkal kevered. A replikák fogantyú kialakítása is másfélkezesé, csak tudni kell különbséget tenni a sima egykezes kard, és a többi között.

[ Szerkesztve ]

(#23963) Atti777 válasza Szabi® (#23962) üzenetére


Atti777
senior tag

Személyes tapasztalatom nincs azon kívül, hogy múzeumban láttam ilyen kardokat, de minden forrás, amit találtam, az 1,5-2kg-os tömeget említi.
2 kezes replika, 2,3kg, a konklúzió: lehet egy kézzel tartani, de használni nem érdemes úgy [link]
Ha feltételezzük, hogy az eredeti nehezebb volt, akkor is egy 3kg körüli kétkezes kardról beszélünk, nem egy 4 kilós másfélkezesről, amit "üzemszerűen" 1 kézzel is kellett volna tudni használni...
Kriegsmesser, 1,35kg [link]

Путин, иди нахуй!

(#23964) Szabi® válasza Atti777 (#23963) üzenetére


Szabi®
addikt

A Magyar történelmet kéne egy kicsit tanulgatni, a 1,5 kilós kardok nálunk vajkenő "késnek" számítottak. De kár ebbe bele mennem, mert lexikális háttértudás nélkül, nehéz erről a témáról érdemben "vitatkozni".
A probléma nálad ott kezdődik, hogy nem ismered a kardokat, és kapomra ollózol be épp valamit, amivel tudsz relativizálni. Kéne gy kicsit olvasgatni történelemszinten a témáról.
Az Első Mazóviai Konrád lengyel király is már az 1200-as években, rendeltbe bocsátotta, a nehezebb, többrétegűbb 4! kilós másfélkezes kardok használatát, mivel érdemben ezzel volt hatékony harcolni. Az "erő" részére ne akarj kitérni, mert akkoriban nők tudtak gyors lépésben egy 40 kilós ágyúgolyót felvinni, egy 16 méter magas fal tetejére, tehát ne a fizikai erő végett legyenek kételyeid.

Nálunk a két kezes kardok a 6 kilót! is elérték ...De én itt ezt le is zárnám. Annyit még a végére, ha lesz lehetőséged a Sümegi várban tekintsd meg a fegyver kaszárnyát ...

(#23965) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Újrakezdtem a játékot és valamiért nem tud már beszippantani mint először :). Valszeg azért van, mert sokkal kevesebb időm van játszani és nagyon lassan megy a szintlépegetés és túl repetitívnek, unalmas tűnik már a harcrendszer.

Van-e esetleg olyan mod, amivel pl. a harcrendszert érdemben élvezetesebbé lehet tenni? Illetve olyan mod, ahol kicsit "egyszerűbb" hozzájutni fegyverekhez, felszerelésekhez, ahol nincs ekkora kül. az eladási és vásárlási árakban?

Köszi a tippeket!

(#23966) Atti777 válasza Szabi® (#23964) üzenetére


Atti777
senior tag

"Másfélkezes kardnak nevezzük azt a kardtípust, melynek pengéje az átlagosnál
hosszabb, körülbelül 32^40 hüvelyk (81,2-101,6 cm), markolata pedig körülbelül
6-10 hüvelyk (15,24-25,4 cm) hosszú. Bár egy kézzel is forgathatóak, az egyke-
zes kardok 3-4 hüvelyk (7,62-10,16 cm) hosszú markolatával szemben a hosszabb
markolat lehetőséget ad rá, hogy a kardforgató mindkét kezével megragadhassa a
fegyvert, így nagyobb erővel sújthasson le az ellenfélre, vagy szúrhassa át annak le-
mezvértjét.23 Egy ilyen fegyver átlagos tömege Clements szerint körülbelül 2,5-3,5
font (1,125-1,575 kg)." De biztosan ő sem ért hozzá [link]
Részemről befejeztem

Путин, иди нахуй!

(#23967) Szabi® válasza Atti777 (#23966) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem ismerem a hölgy munkásságát, viszont náluk Debreczeni Arany-Keresztes
Lovagok Egyesülete 2 történész az alapító tag, ezen felül vannak is igazi történelmi ereklyéik.
És nem 1 éve csinálják, amit csinálnak ... Sztem nem hülyék hozzá ...

[ Szerkesztve ]

(#23968) Alpi.


Alpi.
addikt

A Viharidőben elég pontos leírás van mindkét kardról. A regényben szereplő vajákkardok hossza, súlya, elkészítési módja is le van írva, ha jól rémlik. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23969) Alpi. válasza Alpi. (#23968) üzenetére


Alpi.
addikt

Ebből még a valós, középkori kardok lehettek bármilyenek is. Ez csak a konkrét, Geralt által használt 2 kardra vonatkozik. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23970) Citroware


Citroware
addikt

Az létezik, hogy se könyv, se játék, se semmi nem fedi fel, hogy ki volt az első játék végén a Witcher, akinek a merénylés nem jött össze?

(#23971) Silverboy válasza Citroware (#23970) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Vipera iskola tagja. Ennyit tudunk róla.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#23972) Silverboy válasza Szabi® (#23964) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ehhez hozzávesszük, hogy egy mezei Claymore (mint híres skót kétkezes) cirka 3Kg... há vót benne anyag itten vadkeleten... :D

Azért megnézném azt a "báttyát" is aki egy 6 kilós, gyengén kiegyensúlyozott KK-t lenged a csatatéren..., fogtam nem egy két nemzet kardját a kezembe, de ember legyen a talpán aki 5-6+ óráig ezeket a középkori kardokat lengeti, ezek nem arról voltak ismertek, hogy a végtelenségik egyensúlyba vannak, bár törekedtek rá... Ami nem ment ügyességgel, azt nyers erővel :D. Egy kiválóan egyensúlyba tartott kardot sokkal könnyebb forgatni, most ehhez hozzávesszük, hogy cc. 6 kiló és mondjuk 70-30-as elosztással akkori standard, hiába erősebb vele egy támadás a lendület miatt, a forgatása hatalmas fizikai állóképességet emészt fel.

De még egy 16 szd. Doppelhänder is 5kg (~8 pounds) volt, de azok már jó egyensúlyi mutatóval. (Ilyen pl. A toussani lovagi kard a játékban)

Witcher világa inkább újkor elejére tenném mint a középkor közepébe. Megnézzük a kardokat, Vérteket, leírásokat, ostromgépeket, vagy nagyon nagyon késői középkor. Rapierek, a lovassági kardok, könnyített kardok, mind mind már a 15-16 szd.-i, szó ez az egész középkor közepéhez való méricskélés szerintem részben fals, 1200 és 1500-es évek között van különbség. (Lásd Radovid hajóját, ami egy Karavella típusú hajó)

(Kolumbusz és Vasco de Gama hajói is Karavella-k voltak)

Így viszont már nem elképzelhetetlen, ha valóságos lenne Zseráldó, akkor 1,5 - 2kg másfél kezessel lengene, jó egyensúlyi mutatókkal.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#23973) MageRG válasza Szabi® (#23964) üzenetére


MageRG
addikt

Off: videjó
3,5 kilós, egyértelműen a legnagyobb fajta (greatsword), és ez már a kategóriában nehezebbnek számít.
Ha ennél ütősebb dolog kellett, akkor jött az alabárd, poleaxe, hasonlók.
Amire te 6 kilósként utalsz, azt valószínűleg nem használták valódi harcban. Nincs értelme, mert nem lehet elég gyorsan forgatni (ami kard előnye lenne).
A becsapódás erejét ilyenkor már másképp kell növelni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23974) Citroware válasza MageRG (#23973) üzenetére


Citroware
addikt

Szerintem csak szimplán összetéveszti a "volt ilyen kard is" és az "ilyen volt a kard" fogalmát, amikor a százkilósokkal példálózik.

(#23975) Silverboy válasza MageRG (#23973) üzenetére


Silverboy
aktív tag

8.9 fontos ketkezesek is voltak hasznalatban, germanoknal. Alabard sokkal hatekonyabb volt es olcsobb, de akadt pelda, hogy dopplerrel harcoltak, de ezek is max 4kg voltak.

(Elozo kommentben rosszul valtottam)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#23976) Szabi® válasza MageRG (#23973) üzenetére


Szabi®
addikt

Mert a nehéz darabokat nem is forgatták, azzal nem vívtak, addig ütötték-vágták egymást, míg az egyik ki nem fáradt, össze nem esett... A többi csak a filmekben van, hogy azzal precízen harcoltak. A másfélkezes kardokkal már trancsíroztak a szakirodalmak szerint.
Páncélok illesztéseit, és függőleges ütésekkel váll/csuklyát célozták, elég hamar belehetett rogyni. Ezek nem hosszú harcok voltak. És az sem elhanyagolható, hogy az akkori emberek genetikailag fejlettebbek/erősebbek voltak. Meg lehet nézni egy-egy feltárt leletet, milyen széles vállcsonttal rendelkeztek. Részben morfológiailag eltértek a mai embertől.

#23974 Citroghost Te meg szimplán nem tudsz olvasni, vagy nem akarsz, ezért hülyeséget reflektálsz.

Így már jobb ? Szted én találtam ki, amit leírok ? :F

[ Szerkesztve ]

(#23977) Citroware válasza Szabi® (#23976) üzenetére


Citroware
addikt

Nem állítottam, hogy amivel példálózol, az nem igaz, csak azt, amit az előző kommentemben leírtam.

(#23978) Szabi® válasza Citroware (#23977) üzenetére


Szabi®
addikt

"a "volt ilyen kard is" és az "ilyen volt a kard" fogalmát, amikor a százkilósokkal példálózik."

Semmilyen "százkilókat" nem írtam, arra próbáltam értelmesen válaszolni, hogy a középkorban egy lovagnak, akik nem a gyengeségükről voltak híresek, egyáltalán nem megterhelő egy 4 kilós kard használata.
Konditerembe ha már voltál, és láttál már súlyokat, egy 5 kilós tárcsát próbálj ki, hányszor tudod magad elé, föléd stb emelni. Ha van valamelyest fizikai erőd, akkor látni fogod, a 4 kilós kard, annyira nem is volt vészes. És azok még ki is voltak súlyozva, ellen súly volt a markolat végén.

42 kilós kard, és kitartja ....

[ Szerkesztve ]

(#23979) Citroware válasza Silverboy (#23975) üzenetére


Citroware
addikt

Az alap diskurzus arról szólt, hogy mivel valahol 3-4 kg-os másfélkezes kardokat használtak, a másfél kg-os már csak dísz, replika lehet, nem adhatja azt amit igazi használatra való kardok.

Ez az állítás rögtön megdönthető azzal, ha találunk forrásokat arra, hogy voltak igazi másfélkezes kardok ekkora súllyal, vagy ha a kétkezes volt 3kg.
És mivel voltak, innentől lényegében felesleges firtatni, hogy valahol használtak nagyobb tömegűt is.

(#23980) MageRG válasza Szabi® (#23976) üzenetére


MageRG
addikt

"Mert a nehéz darabokat nem is forgatták, azzal nem vívtak, addig ütötték-vágták egymást, míg az egyik ki nem fáradt, össze nem esett..." :U :N

Talán párbajoknál elképzelhető. De mi van ha valaki nem akart ilyet játszani a csatatéren? Szépen megvárta amíg az ellenfél kifáradt vagy melléütött, aztán elgáncsolta és leszúrta egy tőrrel...
Elég rossz érv, hogy nem "vívtak" vele. Nem tudom te hogy képzeled el a vívást, de a fizika attól még fizika. Akkor is ha te vagy Schwarzenegger.
Pontosan ezért nem olyan nehezek a csatabárdok sem, mint a favágó balták.

A képen látható "mordhau" egy ilyen kényszermegoldás. Olyan mint a csavarhúzó nyelével kalapálni. Ha nagyobb szögeket akarsz beverni, akkor megteheted hogy veszel egy nagyobb csavarhúzót, csak hülyeség.
Tudom hogy vannak leírások ahol átvágják a páncélt, de a XV. sz-ra ez már gyakorlatilag kivitelezhetelen volt. Teljesen értelmetlen lett volna a még nehezebb kardok irányába menni.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23981) Citroware


Citroware
addikt

Egyébként youtube-on fellelhetőek videók arról, miket vágtak ezekkel:
Man at Arms
Kaer Morhen Forge
Kaer Morhen Forge - palackok

Mondjuk vértezett emberen nem próbálták ki, ez tény. De nem is akarták séríteni, csorbítani, nem olcsó cucc ez. :DD
Ezt a palackosat azért nem értem, mert bár elég szépen kettévágja az esetek nagy részében, a palacknak nincs semmi visszatartó ereje, simán le lehet lökni onnan. Úgy kéne a cuccal átszúrni valamit, hogy azt valami ott tartja. Akkor derül ki igazán, hogy valójában mit lehet vele vágni, mit bír el, mibe csorbul bele.

De ránézésre simán használhatónak tűnik igazi harchoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#23982) Szabi® válasza MageRG (#23980) üzenetére


Szabi®
addikt

Gondolod amikor egymásnak eset 4-4 ezer ember egy várvédő csata során, akkor ott szépen figyeltek arra, hogyan áll a kezükben a kard, és hová céloznak vele ?
Sztem ez egy elég hektikus dolog volt, és ütöttek, ahová értek.

De elengedtem ezt, ti úgy gondoljátok, én meg így, ettől kerek a világ :)

[ Szerkesztve ]

(#23983) Jorus


Jorus
nagyúr

Nekem nincs sok infóm ezekről, úgyhogy érdeklődve olvasom az aktuális postokat a fegyverekkel kapcsolatban, különösen, a valós történelmi korok és a játékok világának összevetése érdekes, csak ne essetek egymás torkának emiatt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23984) dobolan válasza Citroware (#23981) üzenetére


dobolan
senior tag

Nézzetek majd bele a tűzben edzett soriba. Az ilyen "elvágom a halloween tököt meg vizes palackot" az élesség vagy éltartás próbája. Annak a próbája, hogy mennyit bír a penge terhelésre az általában fatörzs, vastag csont, stb. vagdosása. Ha nem jó az edzés, akkor törik, csorbul.
Amúgy nem tudom hogy egy ilyen díszkard/replikánál ki várja el, hogy strapabíró legyen, meg páncélt törjön, ahhoz tényleg kell tömeg is. Nem az a dolga, inkább az, hogy szép és külsőre pontos másolat legyen, használni amúgy sem lehetne semmire.

(#23985) Silverboy válasza MageRG (#23980) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nyeles szekercékről nem is beszéltünk amit 50-100m is elhajítottak :DDD

16szd már megjelent a szakállas (Kovás) lőfegyver, értelmét veszítették, ezek a fegyverek, átvette a helyüket, a pisztoly, puska, rapier, szabja, lovassági kard. Nem voltak már több réteges páncélok és társai, szerszámíj is úgy ment át rajta mint kés a vajon. Balliszta, és Vetőgépek helyett, ágyúk az egész haditechnika gyorsult.

#23979 Citroghost
Ohhh, i see... a kommentem akkor is illik ide + witcherhez vonalat vonni :) Danke bite.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#23986) Citroware válasza dobolan (#23984) üzenetére


Citroware
addikt

Ha egyszer lenne nekem ilyen, legalább egy sonkát vágnék vele, vagy valami hasonlót. :DDD ;]

(#23987) MageRG válasza Szabi® (#23982) üzenetére


MageRG
addikt

Teszek még egy próbát:
Van olyan, hogy buzogány. Gyak. egy bunkó, a legősibb fegyverek egyike. Nem "vívnak" vele.
Csinálhattak volna belőle 5-6 kilósakat is, mégsem tették. Miért?
Mert a tehetetlenség miatt sokkal tovább tart megsuhintani, aztán ugyanígy tovább tart visszahúzni is. Ráadásul fárasztóbb, és közben sebezhető vagy.
A hatékonyságát meg másképp is lehet növelni (pl. tollak v. tüskék).

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23988) dobolan válasza MageRG (#23987) üzenetére


dobolan
senior tag

Szerintem a páncéltörés nem feltétlenül azt jelentette, hogy átvágta a páncélt, hanem azt, hogy annyira behorpasztotta, hogy vagy a koponyacsont, vagy a kulcscsont széttört alatta. Ehhez viszont tömeg kellett. A buzogányon van tüske, de úgy már szúrásról beszélünk. Amelyiken nincs, és könnyű, az a fenti esetben csak lepattan a páncélról.

Nyilván a végletekig nem lehet emelni a tömeget, mert akkor az emberi izomerő már nem elég a lendítéshez.

Amúgy a sütőtökös videóban látszik a legjobban, mennyire hajlik a penge. Szerintem egy felkötött egész malacot se tudnál vele kettévágni, annyira nincs merevsége a pengének.

[ Szerkesztve ]

(#23989) Biga123 válasza Citroware (#23981) üzenetére


Biga123
addikt


ajjaj : nincs benne túl sok tartás :D
"De ránézésre simán használhatónak tűnik igazi harchoz." Ránézésre :D
Dehát a replikának ennyi a dolga.
"Ezt a palackosat azért nem értem, mert bár elég szépen kettévágja az esetek nagy részében, a palacknak nincs semmi visszatartó ereje, simán le lehet lökni onnan" ,pont ezaz, ha lenne ellentarása úgy görbülne mint a szél, és hát tönkretenni nem akarják :D

Forged in fire, nagy kedvenc :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23990) dobolan válasza Biga123 (#23989) üzenetére


dobolan
senior tag

Na mire megírtam, megelőztél :D

(#23991) Citroware válasza Biga123 (#23989) üzenetére


Citroware
addikt

Jogos, a többi képkockánál megállítva talán még rosszabb. :DDD Mozgásban nem ennyire szembetűnő.

Így már nem is kell. Ha ennyibe kerül, legalább legyen igazi.

(#23992) Alpi.


Alpi.
addikt

40.5 inch teljes hossz, 37 uncia súly, penge hossz 27.25 inch.
Azt hiszem így van leírva a Viharidőbe.

Netes vélemény : "He’s using a “Sapkowski doesn’t know swords” type of sword." :DDD

Ami sejthető, hogy nem a csapás / ütés méretére, hanem a sebességére támaszkodott inkább. Mindig a lágy részeket, ütőeret, szabadon lévő pontokat próbált célózni.
Nem értek a kardokhoz, de emiatt a nehéz pengét én kizárnám. Ha a "valódiság" fontos.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23993) MageRG válasza dobolan (#23988) üzenetére


MageRG
addikt

Persze hogy hajlik, mert a merev penge törékeny. Ilyen kell legyen.
Egyébként meg direkt vágásról beszéltem.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23994) dobolan válasza MageRG (#23993) üzenetére


dobolan
senior tag

Már teljesen off, de a törékenység inkább az ötvözettől és az edzés minőségétől függ szerintem. Ha két azonos hosszú és profil geometriájú, azonos ötvözetből készült penge egyforma keménységűre van edzve, akkor a vastagabb (emiatt súlyosabb) merevebb.

(#23995) Biga123 válasza MageRG (#23993) üzenetére


Biga123
addikt

Azért van különbség a rugalmasra edzett (ezért nem törik) és a szottyatt kígyóuborkaként már a suhintás közben lefittyenő penge között.
Amúgy
Katana :
SpecificationsMass1.1–1.5 kg
Blade lengthApprox. 60–80 cm (23.62–31.5 in)
Mai napig fennmaradt kard , ezért gondolom h hiteles az adat.

Ha ehhez hozzávesszük a keresztvasat + a markolatgombot , akkor a 2 Kg reális lehet .

De befejezem mert az lesz a vége h rendelek valami kardot :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23996) Silverboy válasza Biga123 (#23995) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ahhh katana, speciálissan edzet acél, több réteg, 3 keménység (soft, medium, hard) összetettségű, csak tényleg mesterkovács tudd készíteni igazi katanát, egyszerre könnyű, rugalmas, tartós és borotva éles.

Funfact: Gyakorló kardok általában, sima rideg acélból készülnek, könnyen csorbul, de olcsó a gyártása, egy úgymond igazi shinto katana már 4+ rétegű és élesebb mint egy köszörült borotvapenge :B, kardok királynője.

//Volt barinőm katanát forgatott, igaz csak gyakorlót, nem vitatkoztunk sosem, én lelövöm, ő levág :DDD//

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#23997) Jorus


Jorus
nagyúr

Megjöttek az új pólóim. :)


''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23998) Biga123


Biga123
addikt



Nemhiába a művészet az művészet . :DDD :DD
A pólókról jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23999) tibaimp válasza Jorus (#23997) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza :C

Biga123: ott Nálad valami grafikai bug van, gondolom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24000) Szabi® válasza MageRG (#23987) üzenetére


Szabi®
addikt

12-13-14 században voltak 4 kilós másfélkezes kardok, ezt vagy megérted és elfogadod, vagy nem.
És az neked miért nem baj, és affektálsz rajta, hogy a fazéksisaktól kezdve a comb védőig 25-30 kiló is volt egy vértezet ? :F
Hétszáz évvel ezelőttről beszélünk, szted kit érdekelt akkor, hogy mi-milyen nehéz ?
Gondolod hogy kimentek a Human Rights munkatársai, és elvették egy lovagtól a nehezebb cuccokat, mert nem uniós ?
Már a kilencedik században élt az a hadászati nem, hogy "nehézlovasság"...
5 éves koruktól folyamatosan edzették őket. Olvasgass még kicsit a témában, mert nagy a köd jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.