Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Szabi® válasza Lenry (#23200) üzenetére


Szabi®
addikt

Pedig más szerint is még megállja a helyét :) Játssz a harmadik résszel, az "csak" 8 éves, és stock így néz ki :)

(#23202) Szabi® válasza Alpi. (#23196) üzenetére


Szabi®
addikt

Teljes mértékben igazad van, annyival egészíteném ki, hogy ma már ugye erő az lenne ahhoz, hogy átlagosan is ezt a látványt megkapjuk (minden stúdiótól) , sztem a gond inkább az, hogy a fejlesztőknek egyszerűen már nincs igénye ilyen részletes játékokat csinálni. Rájöttek arra hogy elég copy+paste-elni az asszeteket és jöhet a 20 ezer forintos árazás (jó esetben) .
Gyakorlatilag elsilányultak a mai játékok , kap mindegyik egy plasztikus,színes-szagos külsőt, és belül nincs semmi. Amelyikek meg ugye leraknak valamit az asztalra, azok -4-5-7 év mire elkészülnek . Egy Witcher 4 tuti büntetni fog. :R

#23197 morgyi Igen tényleg olyan volt, mintha hozzá kellene szokni a fényjátékhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23203) Jorus


Jorus
nagyúr

Pár hónap CP után újra nekivágnék a Witchernek, egy NG+-ban a Csemegék Ösvényén járok.

A játék Steam alatt fut, minden DLC és egyéb is ott lett beszerezve, a játék nem lett eltávolítva az utolsó használat óta, a PC hardvere, szoftvere nem változott (Windows 10 update-ek futottak legfeljebb). A Steam könyvtár egy külön SSD-n van (nem a C:-n), a könyvtárstruktúrában nem lett semmi törölve.

Tegnap indítom a játékot, és a nyitó képernyő eleve furcsa volt, mert a DLC-k előtti háttérkép fogadott, a bal alsó sarokban meg, hogy már elérhető a B&W és a HoS. Majd ahogy töltöttem volna be az utolsó állást, kiírja, hogy nem tudja betölteni, mert minden DLC hiányzik.

Természetesen mind a 19 DLC megvan és aktív is, ahogy eddig is az volt.

Amikkel eddig próbálkoztam eredménytelenül: Steam újraindítása, PC újraindítása, Steam alatt DLC-k inaktiválása, DLC könyvtár törlése, játék indítása, majd DLC-j újra letöltése, telepítése; helyi fileok integritásának ellenőrzése, játék eltávolítása majd újratelepítése, de semmi, ugyanúgy nem lát semmilyen DLC-t a játék.

Találkozott valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23204) Jorus válasza Jorus (#23203) üzenetére


Jorus
nagyúr

No, hátha más is belefut: a megoldás az volt, hogy a feltelepített DLC-s játék alól kézzel ki kell törölni a teljes DLC mappa tartalmát, aztán reboot, és a Steamen újra bepipálni az összes DLC-t, letölteni, és utána indítani a játékot. Most minden okés megint. Érdekes, hogy ha kiveszem a pipákat a DLC-k mellől a Steamen, akkor a DLC mappa tartalma is törlődik, de így mégsem működött, csak úgy, ha kézzel töröltem a teljes mappa struktúrát.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23205) Ovisbig


Ovisbig
tag

No befejeztem a Witcher 1 Siegfriedes verzióját.
A semlegest és a Yaevines verziót már korábban végigjátszottam, azt hittem ez a verzió nem okozhat nagy meglepetéseket, hát de...

Főleg az lepett meg, hogy Siegfried nem halt meg és miután megöltem a nagymestert ő lett az új nagymester a jó útra tért vörös rózsások élén.
Nem tudom, hogy ennek lesz-e valami jelentősége a Witcher 3-ban (ott jön elő újra a téma), mert pölö annak, hogy itt összebalhéztam Zoltánnal a Witcher 2-ben már mintha misem történt volna.
Az várható volt, hogy meg kellett öljem Yaevint és Toruviel is meghalt, de akkor is ez elég negatív fejlemény volt, :(( szóval ez a verzió nem a kedvencem.

Most ennek a mentését vittem át a kettőbe, eddig olyan mintha az elsőtől független sztori kezdődne, szóval úgy látom itt nem sok jelentősége van ennek a mentésátvivőzsdinek, igaz még csak most kezdtem...

(#23206) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Warcraft-os utalást is találtam. Állat :D

[ Szerkesztve ]

Go Gunners!

(#23207) tibaimp válasza Phoen|x (#23206) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Warcraft-ot nem értem, mert Jean-Luc Picard a Star Trek világában volt kapitány a TNG-ben és számos filmben.
Amúgy, azt nem igazán értem, mit keres ebben a játékban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23208) Phoen|x válasza tibaimp (#23207) üzenetére


Phoen|x
őstag

Félreérthető voltam valóban. A Star Trek-en kívül van Warcraft-os is, csak az nem akartam berakni.
Reddit.

Go Gunners!

(#23209) tibaimp válasza Phoen|x (#23208) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor így már OK. Azt viszont még mindig nem értem/tudom, hogy ilyeneket miért tesznek be játékokba. Egyfajta tisztelgés?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23210) Phoen|x válasza tibaimp (#23209) üzenetére


Phoen|x
őstag

Én egy jót mosolyogtam rajta az biztos. Szerintem is tisztelgés jellegű easter egg.

Go Gunners!

(#23212) Phoen|x válasza #32839680 (#23211) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ez nagyon jó. :R

Go Gunners!

(#23214) Phoen|x válasza #32839680 (#23213) üzenetére


Phoen|x
őstag

Zsír. :C A Fortunate Son meg a Californiacation meg főleg jók. Ma is bővült a látóköröm. Köszi! :R

Go Gunners!

(#23215) Ovisbig


Ovisbig
tag

Lenne egy illetve 2 kérdésem.:

A Witcher 2-ben, Flotsamban 2 tudós pacák megállítja Geraltot, hogy be akarnak adni neki valami mutagént és pár év múlva megkeresik, hogy mi lett a hatás... mi lesz a hatása?, leokézzam, vagy Geraltnak nő egy 3. füle, szóval inkább ne? :)

A másik, Geralt csinál egy tetkót, ha meghagyom átvihető a Witcher 3-ba (láttam egy videót), vagy ez egy mod eredménye?

(#23216) TheNewDawn válasza Ovisbig (#23215) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mind a kettőre igen és igen és lesz :)

(#23217) Jorus


Jorus
nagyúr

Az újra-elővételhez feltettem pár új modot, kíváncsi vagyok rájuk. :) Egyelőre FPS-csökkenést nem tapasztaltam, de a VGA jobban melegszik pár fokkal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23218) Ovisbig válasza TheNewDawn (#23216) üzenetére


Ovisbig
tag

Aha, és pontosan mi lesz a mutáció hatása?

(#23219) tibaimp válasza #32839680 (#23211) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Phoen|x: Hallottam ezekről az Easter Egg-ről, de nem tudtam, hogy ez az.

morgyi: Ez a HP scanner cucc, ez komoly!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23220) TheNewDawn válasza Ovisbig (#23218) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Titok :) Azon kivételes dolgok egyike, amiknek bizony van hatása a 3 ba, de ahhoz a 2 be mindent is jól kell csinálni a küldettéssorozat kapcsán. Szerintem érdemes nem megnézni előre :) Ha mégis valaki nagyon kíváncsi lenne rá előre, akkor ajánlom nézze meg Xletails videóját erről youtubeon, elég részletesen kifejti ezt is, meg kb az összes dolgot ami witcher, legyen az 1,2,3 vagy könyvek vagy sorozat :P

(#23221) Ovisbig válasza TheNewDawn (#23220) üzenetére


Ovisbig
tag

Akkor bevállalom,
főleg mert az előző végigjátszásban nem tettem és kíváncsivá is tettél. :K

(#23222) Jorus válasza Jorus (#23217) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elsőre egy picit fakóbb lett a képi világ ezzel a fotorealisztikus moddal, de gyorsan hozzá lehet szokni, és utána túlszaturáltnak tűnik a vanilla. :) Különösen jól passzol Velen nyomasztó légköréhez - igaz, máshol még nem jártam. :D

Plusz a karakterek arcának is igen jót tett a "ráncfelvarrás".

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23223) tibaimp válasza Jorus (#23222) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza lett :C .
Hardvert mennyire majszolja?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23224) Lenry


Lenry
Topikgazda

bár legutóbb már listával játszottam, mégis most is találtam új questet.
egy troll, akinek megoldottam a nekkerproblémáját.

a következő tárggyal fizetett ki :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23225) Jorus válasza tibaimp (#23223) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jól optimalizált játék ez, CPU 16-18%-on, RAM 15%-on, VRAM-ból 4-6GB-ot eszik, szal az is olyan 50% körüli, egyedül a max GPU hőmérséklet ment fel 2 fokkal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23226) Jorus válasza Lenry (#23224) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igazi ínyencség. :K ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23227) penge111 válasza Jorus (#23222) üzenetére


penge111
addikt

Be sem nézek többet ebbe a fórumba, így hogy bírjam ki a next gen upgradig :O

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#23228) tibaimp válasza penge111 (#23227) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos! Nehéz lesz.

Jorus: kösz az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23229) Lenry


Lenry
Topikgazda

eddig fel se tűnt, de ebben a végigjátszásban igyekszem hanyagolni a Macska főzetet és minden sötétebb helyre fáklyával megyek, és erre bumm!

brutális, hogy minden apró részletre figyeltek a CDPR-nél.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23230) VTom válasza Lenry (#23229) üzenetére


VTom
veterán

Mit kell nézni? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23231) Lenry válasza VTom (#23230) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Udalryk árnyékát az ágy fejtámláján

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23232) tibaimp válasza Lenry (#23231) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hoppá, az komoly. Néztem én is, de nem szúrtam ki. Gondoltam megkérdezem, de megelőztek :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23233) Ovisbig


Ovisbig
tag

Lenne egy kérdésem:

A Witcher 2-ben van egy bűzdémon küldetés, de a táborban nem tudom hol vehetném meg a könyvet. Anno már megcsináltam, tudom, hogy fel kellene gyújtanom a hullákat, de ahhoz kellene a könyv, azt hiszem... próbáltam a könyv nélkül, ignivel, de így nem ment.

(#23234) VTom válasza Lenry (#23231) üzenetére


VTom
veterán

Aza, tényleg. :Y

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23235) Phoen|x válasza Lenry (#23231) üzenetére


Phoen|x
őstag

Baszki tényleg. :Y Nekem se esett le. :R :R

Go Gunners!

(#23236) Jorus


Jorus
nagyúr

Hogy ez nekem hogy hiányzott... :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23237) tibaimp válasza Jorus (#23236) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza :C
Hogy bele tudtam magam élni. Jól besötétítettem a szobát, vagy eleve este toltam, fülecs, plusz ilyen/ hasonló grafika.....és ÉN voltam a witcher!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23238) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Srácok, ez mi a túró lehet? :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23239) penge111 válasza Jorus (#23236) üzenetére


penge111
addikt

Te direkt kínzol minket! :O ;]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#23240) Lenry válasza tibaimp (#23238) üzenetére


Lenry
Topikgazda

valamikor szabálytalanul állt le a GOG Galaxy és nem törlődött a futást jelző fájlja, ezért azt hiszi, hogy már egyszer fut.
töröld a C:\ProgramData\GOG.com\Galaxy\lock-files\GalaxyClient.exe.lock fájlt, utána rendben el fog indulni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23242) tibaimp válasza Lenry (#23240) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezaz! Köszi :R :R :R

szerk: a böngészőben be tudtam jelentkezni simán, szóval gondoltam, hogy nem valaki más használja a profilomat.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23243) Lenry válasza #32839680 (#23241) üzenetére


Lenry
Topikgazda

pedig elég elterjedt dolog, Linuxon rengeteg szoftver használ .lock fájlokat.
mondjuk az értelmesebbje a /tmp-be hozza létre, ami a legtöbb disztrón RAM diszken van, tehát újraindításkor törlődik a tartalma

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23244) Jorus válasza penge111 (#23239) üzenetére


Jorus
nagyúr

Abbafejeztem. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23245) Szabi® válasza Jorus (#23236) üzenetére


Szabi®
addikt

Azok a színek a naplementében ...

(#23246) Gabonetta válasza tibaimp (#23238) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nekem újraindítás után helyreállt.

(#23247) tibaimp válasza Gabonetta (#23246) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez az, hogy nekem nem. Valszeg az lett, amit Lenry kolléga írt, hogy valamiért nem törölte a file-t. De miután én manuálisan töröltem, így OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23248) Ovisbig


Ovisbig
tag

Sziasztok!

Befejeztem a Witcher 2, és be akarom tölteni a mentését a 3-ba, de ennél a jelenetnél volt lehetőségem utoljára menteni:



Ez épp a Letho csevej előtt van, ez az utolsó manuális mentési lehetőség (az utolsó quick save pedig még korábbi). Így a döntés, miszerint Lethot életben hagyom, vagy megölöm lemarad, pedig a lényeg az lenne, hogy végre ott lehessen az a szteroidpumpált barom kaer morenben, de nekem ez sehogy sem akar összejönni, és így most el sem akarom kezdeni a hármat mert eljutok a szellemkastélyig ahol ismét egy üres padlást találok, komolyan mondom akkor hülyét kapok. :W Valami tanács?

(#23249) chopin42


chopin42
őstag

A legvégén automatikus mentés van, a befejezéssel. Azt kell betölteni.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#23250) Ovisbig válasza chopin42 (#23249) üzenetére


Ovisbig
tag

No megvan, az volt a gond, hogy bár a Witcher 2 mentései között tényleg volt egy automatikus mentés ami megfelelt volna, de a Witcher 3-ban az a mentés nem jelent meg, legalábbis azt hittem... egy kicsit jobban átbogarászva a mentéseket figyeltem fel arra, hogy nem egymás után követik egymást a mentések, hanem először az összes "auto shave", utána az összes "manual save" file van felsorolva, így persze a sor végén ahol lennie kellett volna hiába kerestem a megfelelő auto shave filet, vissza kellett pörgessek a sor közepéig, hogy megtaláljam a helyes mentést.
Nagyon becsapós, nem lepne meg ha ezt velem együtt többen is benézik. :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.