Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#27501) HF77 válasza coolabácsi (#27497) üzenetére


HF77
őstag

805 setup
vagy próbáld ezt vagy keresd Őt neki van konkrét 805

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27502) coolabácsi válasza HF77 (#27501) üzenetére


coolabácsi
tag

:R köszönöm, nézem.

(#27503) AxBattler


AxBattler
félisten

TCL Unleash 163-inch Micro LED TV with 10,000 Nits HDR! :Y
Mivel a 65"-os tévék átlója 163cm, ezért azoknál 2,54x lesz nagyobb az átló...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27504) TheMartin03


TheMartin03
tag

Sziasztok!
TCL TV-kkel barátkozom, leginkább az 55C805-ben, és a 65C745-ben gondolkodom.
Első TCL-em lenne, egy viszonylag régi 49"-es LG-t váltana le.
TV-s topic-ban is igyekszem nézelődni, és itt is.

Tudnátok mondani a fenti 2 modellel kapcsolatban érdekesebb dolgokat, rosszakat, jókat, ajánlásokat, egyebeket hasonló kategóriában?

Szoftveres izékat láttam a TV-s topicban, hogy szokott téma lenni.
Esetleg tudnátok pár címszóban válaszolni, hogy mire keressek rá itt a topicban, mit kéne tudnom?

Köszi! :R

(#27505) st6969 válasza boborján2 (#27498) üzenetére


st6969
őstag

Persze, ez így van, bármit meg lehet szokni.
Nekem csak azért fontos, hogy ha "kapcsolgatok", akkor azt úgy szoktam, hogy a kör alakú gombot alul nyomom meg, tehát a csatornák között egyesével emelkedő sorrendben lépkedek (tehát nem billentyűzöm be a számokat).
200+ csatornát hoz be a hangolás. Ennek egy jó része, legalább 30%-a olyan, amihez nincs előfizetés, meg rádió, meg teszt..., egy jó 65%-a pedig egy kicsit sem érdekel. Marad az az 5%, ami érdekel, ami úgy áll össze, hogy 3, 19, 75, 128, 213, stb.... na most ha ezek között úgy kellene váltogatnom, hogy minden alkalommal beütöm a számot, kitépném a hajam. Így sorba rakom 1-10-ig, és ennyi.

(#27506) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek frissült a TV automatikusan a v098 frimver óta ? Vagy felajánlotta a frissítést ?
C745 x2

[ Szerkesztve ]

(#27507) Imi1981 válasza Tocika (#27506) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem senkinek. Én meg pendrive-ról frissítettem.

(#27508) Lackó1984


Lackó1984
junior tag

Emagon most jó áron van 75C745:
[link]

Én ennyiért vettem egy hónapja egy felbontottat az Alzán.

(#27509) mikrofon válasza TheMartin03 (#27504) üzenetére


mikrofon
veterán

Szia! Ha hosszú távra szeretnél tv-t, szerintem várj még egy kicsit amíg lesz akció és addig még gyűjteni is tudsz egy kicsit és akkor a 65c805-öt válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#27510) TheMartin03 válasza mikrofon (#27509) üzenetére


TheMartin03
tag

Nem rossz ötlet, köszönöm, bár nem is igazán a gyűjtéssel van baj, csak valahogy ott van egy határ a fejemben, aminél nem biztos, hogy költenék többet egyelőre TV-re. :R
De köszönöm!

(#27511) mikrofon válasza TheMartin03 (#27510) üzenetére


mikrofon
veterán

A két kiszemelt típusú között jelentős technológiai különbség van így szerintem érdemes a c805-re költeni.
A mérettel is az a helyzet, hogy az 55" és 65" között is érezhető a különbség egy átlagos nézési távolságban és átlagos nappaliban. Az átlagost nem rossz értelemben gondolom.

(#27512) rumkola válasza TheMartin03 (#27504) üzenetére


rumkola
veterán

A nyagyobbat vedd!

(#27513) FJC


FJC
aktív tag

Sziasztok!
Egy jó ideje, nem követtem a fórumot, érdemes szerintetek valami másra frissíteni?
65C835 a TV.
Ez van rajta jelenleg: V8-615T03-LF1V562.
Igazából nincs vele semmi problémám.
Vagyis 1-2 hete frissítettem a Tidal alkalmazást és azóta, nem lehet bejelentkezni a TV-ről a Tidal -ba.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#27514) BlueSteel válasza FJC (#27513) üzenetére


BlueSteel
tag

Szerintem ha elégedett vagy vele, ne frissíts semmire.

(#27515) coolabácsi


coolabácsi
tag

Az normális dolog, hogy frissítés után a tv (805) a mozgás menüben csak a "Led mozgás törlés"-re reagál láthatóan ?
Valamint a Netflixnél mikro akadások vannak ( de ez lehet előtte is volt, 2 napos a tv )
Esetleg alaphelyzetbe kell rakni minden frissítés után ?

(#27516) Celtis válasza coolabácsi (#27515) üzenetére


Celtis
veterán

Jajj, te nem kaptad meg a külön szoftvert, amit egyes kiválaszottak, ezért nálad is akadozik a netflix. :D

Amúgy másra is reagál a mozgás menü, mert a blur reduction bekapcsolva szép szellemképeket generál.

(#27517) coolabácsi válasza Celtis (#27516) üzenetére


coolabácsi
tag

Érdekes dolog történt :) Átraktam a tv-t Netfix közben magyarról - angolra, kilépett a Netflixből normál tv csatornára, és egyből elkezdett smooth lenni a kép.Visszamentem Netflixre hogy ott mi történt, és ha a Dolby Vision IQ-t lentebb veszem, akkor működik a mozgás (motion).

Szellemkép nekem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#27518) Celtis válasza coolabácsi (#27517) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem eleve angol, illetve nem is használom az IQ-t. Világos és sötét módban különböző pontokon akadnak a filmek.

(#27519) HF77 válasza Celtis (#27516) üzenetére


HF77
őstag

...Jajj, te nem kaptad meg a külön szoftvert...

átküldjem? "sajna" nálam is minden flottul megy :DD

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27520) Motar


Motar
tag

Sziasztok! Frissült az én készülékem is 835 és eltűnt a game bar-om. a gyors menüben feljön ez a "majstor igre" (nem értem ez pontosan mit akar jelenteni amúgyse), de csak be-ki-auto opciók vannak és kész. Hogy lehet ezt elővarázsolni az egyszerűbb távirányítóval?!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#27521) Motar válasza Motar (#27520) üzenetére


Motar
tag

Közben sikerült is megtalálni! Hosszan a gyorsmenü gomb (3 vonal)!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#27522) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok,
Bizonytalan vagyok melyik típus lenne a jobb választás:

TCL 75C935 -> 499.990 Ft (2022-es, régebbi grafikus processzor, nincs USB 3.0).

TCL 75C845 -> 549.350 Ft (Rizikós, hogy megint a gyengébb X1-es változatot küldik, amiben gyengébb a grafikus processzor, kevesebb a RAM és nincs USB 3.0).

TCL 85C845 -> 599.990 Ft (Félek a mérettől :D és rizikós, hogy a gyengébb X1-es változatot küldik).

Véleményeket, javaslatokat kérnék.

Köszönöm :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#27523) boborján2 válasza Oraculus (#27522) üzenetére


boborján2
aktív tag

Engedd el ezt az x1 x2 vonalat ,meg főleg a grafikus teljesítményt.

Ez egy tv és nem több.

Nekem 835 van ami biztosan nem x2. Megy ahogy kell minden is gombnyomásra. Cpu-ból szoftver decode-al amúgy sem szokás semmiféle tartalmat lejátszani.

+kis matekkal könnyen kiszámolható ,hogy az usb2 is elég egy 4k tévéhez.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27524) lasse001 válasza Oraculus (#27522) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem x1 van és van usb3. Plusz látatlanban nem cserélném x2-re.

(#27525) mikrofon válasza Oraculus (#27522) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha bele fér az utóbbi a keretbe akkor az biztos egy whaaooo élmény lenne

(#27526) Imi1981 válasza boborján2 (#27523) üzenetére


Imi1981
veterán

Én 835 -t jobban elfogadnám mint a 805 -t hiába csak x1 a 835. Viktor is írta, hogy 835-nek jobb a képe és neki van összehasonlítási alapja. Sebességgben szerintem nem olyan hatalmas a különbség. Nekem c745 van x2 mondjuk a sebességgel elégedett vagyok.

(#27527) F.B.I.


F.B.I.
veterán

845 esetében honnan lehet tudni, hogy X1 vagy X2? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27528) kenicsab válasza F.B.I. (#27527) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Nézd meg a hátsó matricát a portoknál, ott rajta kell legyen!
Illetvetve a menüben a modell-infóból is kiderül.

(#27529) F.B.I. válasza kenicsab (#27528) üzenetére


F.B.I.
veterán



:F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27530) mikrofon válasza F.B.I. (#27529) üzenetére


mikrofon
veterán

V098 alapján ez X2.
Illetve a T653T01 is ezt a hardvert jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#27531) F.B.I. válasza mikrofon (#27530) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27532) Tibor77i válasza Oraculus (#27522) üzenetére


Tibor77i
kezdő

A mérettől szerintem nem kell félni, de esetleg nézd meg előtte élőben egy ekkora tévét.

(#27533) Parmezan77 válasza Oraculus (#27522) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Ha 75" öst akarsz akkor mindenképp a 935, az a jobb, hiába egy évvel korábbi. Ezt Vhiktor is írta korábban ( [link] )
Viszont a 845 is nagyon jó és ha minden szempontból "befér" a 85" (ár, hely stb.) akkor én a nagyobbat venném. Mindkettő nagyon jó árban van.
Negem 75C935 van és nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#27534) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

TCL 85C845-öt használók vannak itt?
Egy Sony Braviat (KD65XG8577SAEP 4K UHD Android Smart LED) cserélnék, és elég bizonytalan vagyok, eddig nagyon Bravia párti voltam, de nem szeretnék millió körüli összeget költeni a tv-re, és 85 col lenne a cél.
A TV-t 40%-ban UPC előfizetéses tv-zésre, 30%-ban stream szolgáltatókra (HBO max, Netflix, Disney) és a maradék 30%-ban PS5 játékokra használjuk 4-4,5 méterről.

:R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#27535) AxBattler válasza JoceeHunt (#27534) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha mindened a minél nagyobb méret (nono :D ) képátló, és nem akarod eladni hozzá a fél vesédet, akkor 600k HUF-ért nincs jobb választás, ráadásul 5 év garival.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27536) JoceeHunt válasza AxBattler (#27535) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen tudom, megalománia. De a 65 vásárlás is csak nagyon jó ár miatt volt, elég nagy a nappali, a tv a központja, arra is használjuk, és egy komplett fal áll rendelkezésre. Remélem azért a régebbinél rosszabb nem lesz minőségben, mert a mostani 65 nagyon határeset, de elfogadtam a kitűnő árért akkor abban az időben.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#27537) Oraculus válasza Parmezan77 (#27533) üzenetére


Oraculus
tag

Nagyon gondolkodok ezen a 85" csak hát a súlya és mérete aggasztó. A Liftben nem fér be és a 8-ik emeleten lakunk. Nekem meg 2x porckorong sérvem is van.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#27538) boborján2 válasza Oraculus (#27537) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem hinném ,hogy nem találni olyan embereket ,akik pénzért felviszik. ?

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27539) AxBattler válasza JoceeHunt (#27536) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs ezzel semmi baj, ha van rá igény és lehetőség.
Ami necces lehetne, az a C645, de a C845-re nekem biztosan nem lenne panaszom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27540) Oraculus


Oraculus
tag

Tud valaki pontosabb információt a 85C845 készülék súlyával és talapzat típusával kapcsolatban?

Sajnos különböző információk találhatóak a weben:
- Van 35 kg (eMAG + displayspecifications.com) 40,1 kg (TCL global) és van ahol 42,2 kg (Alza) a készülék súlya talapzat nélkül.
- Van 35,8 kg (eMAG + displayspecifications.com) 45,1 kg (TCL global) és van ahol 45,4 kg (Alza) a készülék súlya talapzattal együtt.
- Két különböző talapzat típussal vannak képek a 85" méretű készülékről (középen és a két szélén).

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#27541) Cartmenn válasza Oraculus (#27540) üzenetére


Cartmenn
tag

Én csak a középtalpal látom :) a tcl szerint talp nélkül 35kg --csak tudják mit írnak :) csomagolva 54kg (de azt lehet is látni a bontós videóknál, be van rendesen burkolva )

(#27542) Parmezan77 válasza Oraculus (#27540) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Itt a global EUn azt írja, hogy 1710mm a talp szélessége. az biztos nem közép. [link]

(#27543) Cartmenn válasza Parmezan77 (#27542) üzenetére


Cartmenn
tag

Igaz ,adatokat nem figyeltem --csak a képet :) Venni kell neki a 85ös c805öt ,arra még tán középtalpat ír --ha számít hogy melyik :)

[ Szerkesztve ]

(#27544) Lackó1984 válasza Lackó1984 (#27475) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Ezzel sem hibátlan sajnos. Sötétebb, lassú mozgású jeleneteknél ugyanúgy előfordulnak akadozások.

(#27545) Imi1981 válasza Lackó1984 (#27544) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem egyikkel sem lesz tökéletesen hibátlan. A V098-on nekem is zavaróan akadt de a többin egész jó. Ritkán van akadás ez már elviselhető.

(#27546) krepp


krepp
tag

Megosztanám veletek a tapasztalataimat,,
Rendeltem monitornak egy 42' C3-at. Első nap rögtön a TCL 65C835 mellé került tesztre.

(A TCL-re úgy esett a választásom, hogy amikor vettem, fényerőben egyenlő, vagy jobb a LG G3 volt, háromszoros áron, vagy kisebb fényerővel LG G2 kétszeres áron volt. És mivel sok hozzáértő dícsérte a TCL MiniLED-et, végül megelégedtem vele.
Nem bántam meg!)

Első benyomás hogy maxra tekert fényerőn is sötét, az én világos nappalimban nézhetetlen. Abszolút nem értek egyet a "erre van a redőny" mentalitással. Egy verőfényes vasárnap délutáni filmezéshez nem akarok besötíteni. Szerintem nem életszerű. Az emberi szem sem 0-1000nit között működik, akkor miért tekintjük ezt normálisnak a TV-k esetében?
A színek viszont egyértelműen jobbak az Oled-en, aminek természetesnek kell kinéznie, az valósághű, ha színes neonos jelenet van, akkor rikít, amennyire kell. A TCL hozza a kontrasztos színes jeleneteket (Tűzgyűrű), viszont a szolidabb színvilágú jeleneteknél, kicsit fakóbb (Dune II, BladeRuner 2049).
A fényerő hiányában sajnos vesznek el részlete, és eddig még nem találtam a megfelelő beállítást, hogy ami természetesnek tűnik, és részletgazdag is.

Második benyomás, monitorként használva kb 1m-ről nappal is megfelelő fényerő, pont elég. Az előző Gémer monitorom is a drágábbak közé tartozott, színek rendben volt, de "feketék", se nappal, se este nem volt rajta (IPS). Viszont a C3 Windowsban, játékban, és filmezésnél is kiváló. Az ABL-t finomíthatták mert én abszolút nem veszem észre. A Pixelshit-et néha tetten érem, engem nem zavar...

Szerintem megtartom a C3-at, azért megnéztem volna egy 42es QD-Oled et is, de sajnos, ha jól tudom ilyen tv nincs.

A TV vásárlással még várok, talán az idei Samsungok már tudják azt a fényerőt, ami boldoggá tenne..

A C835, C3 összehasonlításról még annyit hogy a tükröződés az LG kicsit rosszabb, de csak kicsit.
A mozgásjavítás máshogy rossz a két készüléken, én itt vártam volna hogy az LG lelépi a kínait...
Én az Android rendszert jobban kedvelem a nyitottabb szoftveres lehetőségek miatt, de az látszik hogy az LG rendszere elég kiforrott. (A Samsung még mindig zárt és fapad) Sebességre az LG kicsit lassabb.

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#27547) AxBattler válasza krepp (#27546) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi az elfogulatlan összehasonlítást! Asszem' az OLED-et továbbra is kerülöm...

Tartós asztali PC használathoz az érkező 43C655-öt nézném magamnak, ez már 2.1-es hangrendszerrel jön, és tudja a 21:9-es, 32:9-es képarányt, mint sok Samsung kijelző... nekem ez sokat számítana a 120Hz-es gyorsítás mellett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27548) krepp válasza AxBattler (#27547) üzenetére


krepp
tag

ha hasonló a hangrendszer mint a 835-ben akkor meg leszel vele elégedve, elég jó. Én a külső hangfalaimat nem is használom...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#27549) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
Kb 2 éve van egy TCL 75C727 tv-m amit nagyon imádok, viszont pár napja, piszkosul belassult - a bekapcsolás, a betöltődés, a menü... Próbáltam keresni olyat, hogy cache ürítése - mivel Android TV -, de nem találtam. Van erre valami app, vagy megoldás? Vagy esetleg valami ötlet, hogy mitől lassulhatott be? Új alkalmazás nem lett rá telepítve hónapok óta.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#27550) peternac válasza bpmcwap (#27549) üzenetére


peternac
tag

a szokásos újraindítás és áramtalanítás pár percre sem oldotta meg?
nem lehet, hogy felment rá egy fw update? (mondjuk azt észrevetted volna)
ha használhatatlanul lassú és a fentiek nem oldják meg, akkor sztem factory reset
és ha már factory reset, akkor nem árt neki egy reset all reset shop sem :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.