Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#27351) Swami válasza pictigjis (#27349) üzenetére


Swami
senior tag

Berágok, aztán veszek egy 935-öt. Csak az a baj, hogy nem értek a mókoláshoz. 😀

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27352) BlueSteel válasza Swami (#27351) üzenetére


BlueSteel
tag

Te nem most adtad el a C805-öt és várod a Samsung OLED-et? :D

(#27353) Parmezan77 válasza Swami (#27351) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Nem kell mókolni, el kell hívni Vhiktort kalibrálni :)

[ Szerkesztve ]

(#27354) Swami válasza BlueSteel (#27352) üzenetére


Swami
senior tag

Igen így van. Meg is hozták az OLED-et, de vissza is vitték, mert nem volt jó nekik a saját cégük meghatalmazása, az asszony meg nem tudott itthon lenni, hogy átvegye. Oled oldalon leírtam az egészet.
Most le fogom mondani szerintem az egészet, mert ha megint kihozzák, az azt jelenti, hogy már több száz kilométert utazott, zötyögött abban a rozsdás teherautóban a tv, ami pont ilyen kényes áru szállítására alkalmatlan, meg szerintem a suttyó futár is belerúgott párszor, hogy habokra jött le Pestről a Balatonra.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27355) LLKobe válasza Swami (#27354) üzenetére


LLKobe
veterán

Már ne haragudj meg, de remélem soha semmit nem fogsz az én boltomból vásárolni.

Ez a "nem kell az oled mer sokat zötykölődött az autóba" már a teljes agybaj kategória...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27356) boborján2 válasza Swami (#27354) üzenetére


boborján2
aktív tag

Szerinted az a tv már mennyi kilométert utazott?
Hányszor rakták le-fel a konténert daruval , a raklapokat targoncával , a tvket kézzel , és a kamion hány kátyúba ment bele ami hozta?
És meg sorolhatnám.

A futár meg munkaidőben volt (gondolom) ,őt a legkevésbé érdekli átveszed e vagy sem.

De a lényeg ,hogy valszeg nem rúgott bele ,mert nem akar magának jegyzőkönyvet. A tv meg úgy van csomagolva ,hogy kibírja az utazást.

Ha pedig ennyire hímestojás kategória számodra egy tv , akkor miért nem magadnak szállítod és akkor fel sem merülhetnek ezek a dolgok ?!

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27357) Swami válasza Parmezan77 (#27353) üzenetére


Swami
senior tag

JóMókolás alatt azt értettem, hogy lementeni a v028-at..
Egyébként nagyon szívesen hívnám Vhiktort, de mire ide Dél-Mordorba lejönne, csak a benzinre rámenne a gatyám... Itt vidéken mi elég szerencsétlen helyzetben vagyunk, mert az ilyen szolgáltatások lehetőségétől elesünk.Marad a gumicsizma-hajító verseny, meg a fröccs. 😄
LLKobe: nem ismered az egész storyt... de amúgy sem szándékoztam nálad vásárolni. 😄

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27358) classic B válasza Stealth (#27347) üzenetére


classic B
aktív tag

Nekem a mintákkal nem különösebben volt bajom. Ezek általában 1 percesek vagy rövidebbek. Nem biztos, hogy kijön a hiba.

(#27359) Stealth válasza classic B (#27358) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igaz, erre nem gondoltam. :U

-= Stealth =-

(#27360) Jefedrin


Jefedrin
kezdő

Skacok.
TCL-ből a 98”-os a legnagyobb?
Illetve, ha igen akkor akár más típusból mi a legnagyobb kapható?
Kellene nekem egy olyan tv ami kb 3-3,5m széles. Vagy jobban járnék 4db 70-75” körülivel? Újonnan épülő bowling terembe kellene amire ki lehet küldeni a meccseket, hogy messzebbről is lássák. Illetve sport műsorokhoz.

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#27361) Lordus


Lordus
senior tag

55C725 lecserélésén gondolkodom. semmi más nem érdekel, csak a tv nézés rajta. tehát nem kell semmi drága dolog. 65 collban gondolkodom, fontos, hogy "kicsi" legyen, és viszonylag jó (nem rosszabb, mint a c725). mit ajánlanátok aranyközépútnak? 935-öt láttam, hogy favorizáljátok, de én ennyi pénzt tv-ért nem adok...
árban 645 tetszene, 745 már majd 100E-rel drágább, nem tudom, mi pluszt tud adni. aztán lehet, hogy mindkettő gagyi... - nem tudom :B

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27362) cd930 válasza Lordus (#27361) üzenetére


cd930
aktív tag

Nem TCL, de most láttam reklámban Hisense 65U6K8 MiniLED tévé 200k

Minőségét és tapasztalatokat nem ellenőriztem, de nem rossz ár egy miniled tévéért..

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#27363) ρσгτσ válasza cd930 (#27362) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A 65 colos abból nem IPS?

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27364) mrmft válasza Lordus (#27361) üzenetére


mrmft
senior tag

C745. Vagy vard meg az idei C655-ot vagy C655 Pro-t ezek lathatoan jobbak lettek mint a C645 szeria - ez nekem gyengebb mint a C725, az elobbiek jobbak.

(#27365) tigribigri válasza cd930 (#27362) üzenetére


tigribigri
kezdő

Nekem ilyen van és egyelőre meg vagyok vele elégedve. Ennyiért szerintem ajándék.
Mondjuk én még 220k -ért vettem, és miután megvettem néhány nap múlva esett az ára 200k-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#27366) tigribigri válasza ρσгτσ (#27363) üzenetére


tigribigri
kezdő

De igen, a 65" IPS, az 55" VA. Erre vásárláskor én sem figyeltem és csak utólag néztem a specifikációban, hogy így van. De nem bántam meg ezt a figyelmetlenségemet, mert esetleg, ha előbb észreveszem emiatt nem merem megvenni. Pedig kár lett volna, mert IPS panel ide vagy oda nem tűnik halványnak, és kontrasztban is elég jó gondolom a local dimming-nek köszönhetően. A panel pedig elég homogén, nem látok rajta felhősödést.

[ Szerkesztve ]

(#27367) ρσгτσ válasza Lordus (#27361) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem C725 van a hálóban, szerintem kifejezetten jó TV lett. Én arról csak feljebb váltanék, és nagyjából azt javasolnám én is, mint mrmft.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27368) ρσгτσ válasza tigribigri (#27366) üzenetére


ρσгτσ
őstag

IPS gyenge fényviszonyok mellett, és sötét jeleneteknél vérzik el. Így ha más nem is tűnik fel neki, akkor VA panelről nagyobb méretű IPS -re váltani necces lehet. Még Mini LED -nél is. C725 -nek azért szerintem elég jó képe van.

Persze én nem akarok senkit sem lebeszélni róla, ezt mindenki döntse el maga. Online rendelésnél van 14 napos elállás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27369) madgie válasza ρσгτσ (#27368) üzenetére


madgie
titán

IPS gyengébb kontrasztját ellensúlyozhatja a Mini LED (nyilván kérdés, mennyire ügyes a local dimming), a VA irányérzékenységét viszont semmi. Szeretem a C835-öt itthon, de kb egy pozíció van a nappaliban, ahonnan szívesen nézem.

(Itthon IPS Mini LED csak a Macbook Pro van, az mondjuk nem nagy méret, de nagyon jó képe van, minden téren).

(#27370) ρσгτσ válasza madgie (#27369) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A kontraszt lehet nem tűnik fel mindenkinek, ezt én nem tudhatom. De amit írtam, az VA után akkor is észrevehető lehet, ha hiperszuper Mini LED IPS -re vált.

Használtam például elégedetten QN90A -t, de azért felismertem az IPS gyengeségét, és nem kellett hozzá OLED demót nézni.

Nyilván ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni. Erre jó a 14 napos elállás. Úgy legalább látszik, hogy otthoni környezetben, illetve a felhasználói szokásához mennyire illeszkedik az adott TV.

Szerk.:
Meg persze kipróbálható ez az üzletben is, ha talál valahol egy kiállított 65 colos modellt, és visz pendrive -on saját anyagot.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27371) madgie válasza ρσгτσ (#27370) üzenetére


madgie
titán

Üzletben nem feltétlenül fog előjönni az IPS gyengesége, ahhoz inkább az otthoni esti "hangulat" kell, a 24" M1-es iMac-et is azután kellett visszavinnem a boltba, miután este megpróbáltam használni (pedig a 27"-es intelesről váltottam).

Most is IPS monitorom van, egyszerűen a munkámhoz jobb az (fotós, videós munkák), hiába szürke minden rajta este, legalább a színek rendben vannak.

(#27372) ρσгτσ válasza madgie (#27371) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ha van mellette egy VA és megfelelő a vitt anyag, akkor azért szerintem boltban is látszik. De mint írtam, ez az én saját véleményem. Mert azért látom itt a fórumon is, hogy egészen mások vagyunk.

Van aki erős fény mellett egy IPS Mini LED -et is fantasztikusnak fog látni egy OLED demóval. Van akinek a Columbo is zavaró lesz IPS -en.

Nyilván TV -nél mindig az a legjobb, ha otthoni körülmények között teszteli az ember.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27373) Swami válasza ρσгτσ (#27372) üzenetére


Swami
senior tag

Épp a hétvégén nézegettem a húgomêk vadiúj Philips 75pml9008 tv-jét, direkt felhősödést, szürke foltokat, fátyolt keresve és haljon meg a lovam, nem találtam. Néztem sima tv adást, Netflixen DoVi-t, YT-on a szokásos LG oled tesztvideót. Nagyon pozitív volt.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27374) Stealth válasza Swami (#27373) üzenetére


Stealth
aktív tag

Be volt kapcsolva? ;] :D

-= Stealth =-

(#27375) HF77 válasza Swami (#27373) üzenetére


HF77
őstag

mondjuk az is mini led...így bármi lehet :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27376) mrmft válasza Oraculus (#26863) üzenetére


mrmft
senior tag

T7B = C655, T8B = C655 pro.
QM8B = C805, V6B = P755.

(#27377) ssj81 válasza Swami (#27373) üzenetére


ssj81
aktív tag

Feketéje milyen volt?
Elég éles volt a kép, tesztekben mintha kicsit fátyolos lenne, a 2 éves sima led Philipsem is fátolyolos volt.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#27378) AxBattler válasza mrmft (#27376) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt jó tudni, már nem értettem, mi ez a sok új modell?!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27379) ρσгτσ válasza Swami (#27373) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pont erről beszéltem múltkor az OLED topikban, és nehezen hitték el, hogy vannak emberek, akik jónak látják az OLED demót IPS -en.

Mellesleg az is való igaz, hogy megfelelő fényviszonyok mellett, egy jó minőségű Mini LED -nél kevésbé feltűnő a technológia hátránya.

De például nagyobb látószögre valószínű én is inkább IPS -t vennék, ha nem lenne pénzem OLED -re.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#27380) Oraculus válasza mrmft (#27376) üzenetére


Oraculus
tag

Köszönöm, most már értem.
Az eMAG weboldalán mind a négy cikkszám külön megtalálható (T7B, T8B, C655, C655 pro) és a így eléggé félrevezető. Azt hittem valami új típus.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#27381) mrmft válasza Oraculus (#27380) üzenetére


mrmft
senior tag

Anno nagyaruhazaknal eddig is voltak egyedi cikkszamok, most meg jobban bekevertek. Itt az eredeti forras ahol megtalatam.
Ez az idei felhozatal eddig:

[ Szerkesztve ]

(#27382) Swami válasza ssj81 (#27377) üzenetére


Swami
senior tag

Nyilván nem ez volt a fő témája a családlátogatásnak, de úgy tűnt, hogy korrekt a tv - főleg amennyibe került.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27383) rush1902


rush1902
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek van 65C805 típusú tévéje megirná hogy külső csatlakoztatott eszközre (pendrive, hdd) lehet felvenni műsort, ill. az élő adást meg lehet állítani?

(#27384) Celtis válasza rush1902 (#27383) üzenetére


Celtis
veterán

Nem lehet.

(#27385) mrmft


mrmft
senior tag

R51MT05 Platform Google TV Update available in V611.
TV models....P755 (AP 43/50",AU,LA) & C655 (AU,LA)
C64x & P74x & Q73x & QLED770
(P635/8(EU) & P735 & C635 & 43/50C735)
......(P725 & C725)
V8-R51MT05-LF1V611.021306
build date= Mar 21, 2024
security_patch= 2023-06-05

[ Szerkesztve ]

(#27386) Stealth válasza mrmft (#27385) üzenetére


Stealth
aktív tag

Na, ezt lehet felteszem.

-= Stealth =-

(#27387) ERPY válasza mrmft (#27385) üzenetére


ERPY
őstag

Esetleg máshova fel tudnád tenni, vagy valaki? Köszönöm

(#27388) mrmft válasza ERPY (#27387) üzenetére


mrmft
senior tag

(#27389) boborján2


boborján2
aktív tag

65C835 592 szoftverrel felmerült egy kérdés.

Semmi bajon a tv-vel , de most vettem észere ,higy "házikó" menüben nem jön elő a billentyűzet, így nem tudok appot telepíteni. Amik fent vannak ,azt valszeg az előző fw-vel telepítettem.

Maga a billentyűzet app biztosan működik mert a rendazer menüben előugrik,ahol kell.

Mi lehet a megoldás?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27390) boborján2 válasza boborján2 (#27389) üzenetére


boborján2
aktív tag

Valamennyire megoldódott a történet. A rendszer menüből a play áruházat elindítva és azon belül kereső sávra lépve már előjön a billentyűzet. A házikós menüben továbbra sem. De így már annyira nem is lényeges.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27391) cd930 válasza boborján2 (#27390) üzenetére


cd930
aktív tag

Látsz különbséget az előző fw-hez képest? Nekem még v503 van rajta..

20+ éve a Prohardveren

(#27392) boborján2 válasza cd930 (#27391) üzenetére


boborján2
aktív tag

Látok.

Gyors indításban néha random nem volt hang ,csak resrart hoztra helyre és netflix alatt voltak mikrolaggok lejátszás közben.
Ezek megjavultak.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#27393) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok !

Hetek óta nézem a tv felhozatalt :)
Meg is rendeltem az 55c805-öt elég jó áron az emagtól.
Viszont most látom hogy a 65C745 picivel kerül csak többe.
A szobánk 17m2, a tv-t ~2,5 méterről nézzük.
Szerintetek kell nekem a 65-ös, vagy jobban járok a kisebb c805-el ?
De azt se szeretném ha a +méret a minőség rovására menne.

(#27394) jesszjessz válasza peternac (#27312) üzenetére


jesszjessz
tag

A VRR probléma az Xbox részéről van. LG C3-on is villog a kép, pl Lies of P alatt, meg ha jól emlékszem Diablo 4-nél is előjött, de ebben nem vagyok biztos. Ha konzolon kikapcsolod a VRR-t, akkor megszűnik a villódzás.

(#27395) tigribigri válasza coolabácsi (#27393) üzenetére


tigribigri
kezdő

Én a kettő közül a 65"-ost választanám, mert szerintem a + 10 col sokat dob a moziélményen. Nyilván ez erősen szubjektív, de a c745 is egészen jó TV már. Nyilván a c805 mini-ledes, meg a zóna szám is jóval nagyobb, de nálam a c745- nél nem annyival jobb, hogy a méretbeli különbséget ellensúlyozni tudná.
Persze 2,5 m-ről még az 55" sem rossz, de nálam a 65" a nyerő.

(#27396) coolabácsi válasza tigribigri (#27395) üzenetére


coolabácsi
tag

Értem.
Meglátom ez milyen lesz. Ha kicsinek vélem, benevezek lehet a másikra.

(#27397) Stealth válasza coolabácsi (#27393) üzenetére


Stealth
aktív tag

Én nem cserélném le a miniledet egy sima fald-ra.
Döntés a tiéd.

-= Stealth =-

(#27398) ERPY válasza mrmft (#27388) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm

(#27399) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Használ valaki telekomos ( stp boxal ) tv előfizetést TCL 845 készülékkel?

(#27400) Vhiktor válasza Peter.70 (#27399) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR-be vált a tv az a baj? :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.