Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Andrew31 válasza Novics (#1250) üzenetére


Andrew31
senior tag

Na, akkor csak van megoldás, még ha jó méretes is... :)

Akkor már nem jobb egy hátizsák, akár egy pántos?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1252) Novics válasza Andrew31 (#1251) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen,azt aztán nem lehet rá mondani, hogy kicsi! :DDD De egy portrémarkolatos váz sem az. Mondjuk engem ez pont nem érint, mert a K-30-hoz nincsen protrémarkolat. :O
Amúgy nekem azért nem volt jó a hátizsák, mert a rendes éves kárpátoki túrán ott van már egy 55l-es zsák a hátamon, még egy nem férne el. :) De tervezem, hogy beszerzek egy fotós hátizsákot is a kisebb túrákhoz, kirándulásokhoz. De most kiköltekeztem magamat. :(((
A táskába amúgy simán belefér a K-30 egy Pentax 16-45-tel, és még marad is hely alatta. Még pont egy Pentax-A 50mm-esnyi. Sajnos az elválasztót csak egy irányban lehet felrakni - csak 2 oldala tapadós - és egyelőre szoknom kell a dolgot. Eddig pont a másik oldalon hordtam a táskát, mert az állt kézre. Még ismerkedünk. De tényleg nagyon masszív darab.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1253) Alg


Alg
veterán

Crumpler quick escape 150-el találkozott már valaki?

MILC-hez (PM2) kellene, egész napos túrákra - ahogy nézem a gép mellett beleférne még pár apróság, telefon, papírok (itiner), 1-2 műzliszelet, csak nem tudom mennyire zavaró a mérete...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1254) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok. Ma vettem egy Nikon d3200-ast 18-105 obival,és kellene hozzá egy jó táska.Mit ajánlanátok? Olyan kellene amibe egyben (obi felszerelve ) belefér az egész,nem fogom cserélgetni az obikat mivel nincs is más és nem is tervezek venni.Olcsóbb kategória érdekelne. :)

Köszi a segítséget előre is!

(#1255) psycroptic válasza joco73 (#1254) üzenetére


psycroptic
őstag

Hátizsák vagy válltáska?

PSNID: Tomy83PS

(#1256) joco73 válasza psycroptic (#1255) üzenetére


joco73
csendes tag

Válltáska érdekelne elsősorban.

(#1257) hegyimorc válasza joco73 (#1256) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Terraclime 100? (archivált, de csak mert lusta voltam megújítani a hirdetést :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1258) joco73 válasza hegyimorc (#1257) üzenetére


joco73
csendes tag

Hát nem igazán jön be a formája,de legfőképp a probléma ,hogy 300 km-re vagyok Pesttől,és csak ezért nem igazán ruccannék fel.Amúgy köszi.

(#1259) joco73


joco73
csendes tag

Ezt néztem ki.Ez jó lenne szerintetek?
[link]

(#1260) Tin_Shield válasza joco73 (#1258) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tamrac bag finder
Lowepro bag finder
Kata bag chooser
Ha ezek között nem találsz van még számtalan gyártó (Case Logic, Hama/Samsonite, Marco Polo, Vanguard, Crumpler stb) nézz szét az oldalukon, utána már csak a legolcsóbb boltot kell megkeresni ahol van is.

#1259 Ha tetszik neked nyugodtan megveheted jó lesz a géphez

[ Szerkesztve ]

(#1261) psycroptic válasza joco73 (#1256) üzenetére


psycroptic
őstag

Esetleg egy ilyen?

PSNID: Tomy83PS

(#1262) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#1260) üzenetére


Tin_Shield
őstag

#1259 Ha tetszik neked nyugodtan megveheted jó lesz a géphez

Javítom magam, kicsi lesz, a D3200+18-105: 125x96x166 mm, ettől nagyobb belső terű kell.

(#1263) _seth_


_seth_
veterán

A lowepro flipside 400 aw mellé beszerztem egy nova 190 aw-t, meglepő, hogy ugyanaz a cucc benne mennyivel könnyebb mint a flipsideban, az előbbi 1,6 míg utóbbi 0,8kg ami nem apró eltérés de nem gondoltam volna ilyen jelentősnek. Bepakolva a 600d+markolat+18-55,55-250,50+vaku+apróságokat fél vállon sem tűnik soknak igaz a vállpántja is elég speckó darab.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1264) _seth_ válasza _seth_ (#1263) üzenetére


_seth_
veterán

4 nap intenzív Erdély túra után is nagyon tetszik ez a nova 190-es táska, hiába volt még benne egy kis ásványvíz, pénztárca, mobil és más apróságok ezekkel együtt sem volt kényelmetlen a vállpánt. Sétálás közben könnyen lehet cserélgetni az obikat, ha beltérbe feltenni a vakut majd elrakni, a flipside 400-ast be is zacskóztam és elraktam, jó lesz még egyszer :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1265) psycroptic válasza _seth_ (#1264) üzenetére


psycroptic
őstag

Engem a válltáska rohadtul zavart egy bihari túra során. Állandóan ide-oda lifegett és rohadtul akadályozott az előrejutásban.

PSNID: Tomy83PS

(#1266) _seth_ válasza psycroptic (#1265) üzenetére


_seth_
veterán

Nálam nagyon bevált, milyen fajtát próbáltál? A lowepro vállpántja annyira jól van kitalálva, hogy nem mozdul el pedig "másztunk" hegyet, volt eső amikor ráhúztam az esővédő huzatot is, gyakorlatilag egész nap hordoztam :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1267) psycroptic válasza _seth_ (#1266) üzenetére


psycroptic
őstag

dörr action black 4

PSNID: Tomy83PS

(#1268) Alg válasza Alg (#1253) üzenetére


Alg
veterán

Megkaptam ma...

A mérete kb amire számítottam, nagyon tuti így első ránézésre a minőség. Esővédőnek szerintem kicsit szűk a gumija, elég nehézkes ráhúzni.
PM2 kitobival simán elveszik benne, 40-150-el is gond nélkül belefér. UK-ból, postával, 9K-ért egy bő hét alatt itt volt.

Terepen még nem volt, de hamarosan lesz :)
Ja, és baromi jól néz ki, nem üvölt róla messziről hogy "fotós vagyok" :N

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1269) |AP|


|AP|
veterán

Van itthon olyan bolt, ahol Crumpler táskákat/tokokat lehet kapni? Elvétve látok itt-ott egy-egy tokot, de nagyon szegényes a kínálat. Pár éve volt a Király utcában egy Crumpler üzlet, de az megszűnt. Nincs már hasonló?

(#1270) Alg válasza |AP| (#1269) üzenetére


Alg
veterán

:(

Én is ebay-ről rendeltem, esetleg még a mall.hu tud hozni pár fajtát, de az is kb. egy hét (a kiírt 2 napnak nem kell hinni, és a sok rossz vélemény miatt én nem fizetnék nekik előre)

Én tőlük rendeltem, GLS futár hozta és kb másfél hét alatt volt itt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1271) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan hátizsákot keresnék fotózáshoz, amiben egy nikon d7100 elfér, külön helye van, könnyen hozzáférhető (esetleg oldalról). Egyéb fotóscucc max 1 objektív meg 1-2 apróság lenne, viszont el kéne benne férnie még egy pulcsinak-esőkabátnak, esetleg 1-2 szendvicsnek.
Jelenleg egy vanguard uprise 43-am van, de ebben nem nagyon férnek egyéb dolgok.
Van esetleg valakinek valami ötlete?

(#1272) hegyimorc válasza Dr.G. (#1271) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Lowepro Photosport 200AW

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1273) Dr.G. válasza hegyimorc (#1272) üzenetére


Dr.G.
csendes tag

Köszi, ez jól néz ki!

(#1274) Schanyee válasza hegyimorc (#1272) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nálunk ez kb 50 000Ft, ha ebay-en az átlagár 50 dollár, akkor azok hamisítványok lehetnek?

(#1275) _seth_ válasza Schanyee (#1274) üzenetére


_seth_
veterán

Korábban én is keresgéltem ebayen és szerintem nem hamisak ezek a gépek, viszont piszkosul olcsók.... nem kicsit bosszantó, hogy mennyibe kerülnek mire ideérnek. Szerintem akik az ilyen 40-50 ezres táskákat 20-25 körül adják újonnan is ebayről szerzik be.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1276) Cheky


Cheky
csendes tag

Sziasztok!

Erről a táskáról hallott már valaki valamit? Neten csak a boltok ajánlatait találtam, véleményt semmit..

http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-1-255-955.html

(#1277) Schanyee válasza Cheky (#1276) üzenetére


Schanyee
senior tag

Amazonon van róla vélemény.

(#1278) Cheky válasza Schanyee (#1277) üzenetére


Cheky
csendes tag

Köszi! Valóban, elsiklottam felette.
Elfelejtettem kiiírni a táska nevét: Vanguard Kinray Lite 48
S mit gondolsz róla? Olyan tatyót keresek aminek elég hétköznapi kinézete van, belefér gép + még egy objektív, esetleg monopod és sok személyes cucc belefér 1 napos túrához, de nem túl merev, vagyis ha csak pár apróságot viszek pl. városnézéshez, nem egy hatalmas téglatest lesz a hátamon..
Ebben az is tetszik, hogy kivehető a fotós rekesz és hétköznapi táskaként is használható.

A fentebb linkelt lowepro sport 200 se rossz, de azt csak az ebayről vagy amazonról rendelve tudnám megfizetni..

[ Szerkesztve ]

(#1279) Schanyee válasza Cheky (#1278) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hogy őszinte legyek, nem értek a táskákhoz. Nekem azt ajánlották eddig a leginkább, hogy túrázásra vegyek túratáskát, ne fotósat, az sokkal kényelmesebb. Ez az én esetembe ráadásul tökéletesen működő ötlet lenne, Pana G3-mam van, ami egy 14-es vagy 20mm-es fix-szel simán elfér és könnyen elérhető valami jó kicsi övtáskában, nyakban. Plusz 1-2 objektívet meg kiegészítőket kibélelve bárhová el tudom rakni, állványnak meg a jobb túratáskákon könnyű helyet találni kívül. Viszont nagyobb kameránál már nem hiszem hogy működőképes az ötlet, vagy másnem kell bele venni bélelést, ami nem tudom mennyire működőképes ötlet.

A képek alapján a Vanguard táskának ugyanazt látom az én szemszögemből előnyének, mint a hátrányának, a kivehető belsejét. Előnye, mert nem fotóstáskának néz ki, ha kiveszed, akkor lesz egy rendes táskád. Hátránya, ha vinnéd a cuccaid, akkor a képek alapján úgy látom nem megbontható a bélés. Ez nem hátrány, ha ennyi fotós cucc mindig van nálad, akkor úgyis kell, nekem sok lenne. Plusz nyitható az oldalán is, ez könnyítheti ha hirtelen elő kell vegyed a cuccod és felül tele van mondjuk ruhával/szendviccsel. Szóval összességében jónak tűnik a táska.

A Lowepro ehhez képest jóval több zsebet tartalmaz, meg a képek alapján masszívabbnak is néz ki (nem láttam élőben egyiket se). Azt nem tudom megéri-e a plusz pénzt, kialakításra nekem a Vanguard jobban tetszik, de ez megint egyéni vélemény. Mindenesetre kipróbálás nélkül nem szívesen venném meg egyiket se egész napos használatra, mert nem tudom mennyire lenne kényelmes bármelyik is.

(#1280) Cheky válasza Schanyee (#1279) üzenetére


Cheky
csendes tag

Nekem inkább városi sétákhoz, kiránduláshoz, állatkertekhez, max 1 napos túrákhoz kellenek. Ahhoz talán elég a fenti táska közül az egyik. Ha becsúszik egy több napos, arra majd tényleg veszek egyszer egy rendes túratáskát.
Ami jó ezekben, hogy nem kell levenni a hátadról az egész táskát, hanem az oldalából kitudod venni a gépet. Egy túratáskával ezt nem tudod megcsinálni.

Nekem egy Canon 20D van, kit obival, plusz egy tele, egy vaku, és még egy fix 50mm-est tervezek. A telét keveset is használom, szóval lehet az se lesz. A kevés cucc miatt övtáskára gondoltam még, de nem tudom hosszabb távon hogy viselném.

Azt én is megfigyeltem, a Vanguardnak nem módosítható a kivehető bélése. Ugyanakkor az üres területekbe tudsz rakni szendvicset vagy más apróságot :)

Szerintem teszek egy próbát a Vanguarddal, képek és leírás alapján nagyjából pont ilyet keresek.
Jó lenne legalább megnézni mindkettőt, akkor sokkal könnyebb lenne a választás.. Keresek üzleteket ahol megtudnám nézni őket..

(#1281) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Sziasztok!
Erről a tatyóról van valakinek esetleg infója, hogy mekkora lehet a felső rész?
[link]

(#1282) _seth_ válasza Dr.G. (#1281) üzenetére


_seth_
veterán

Hátha segít ez a német teszt, sok a fotó a végén.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1283) tm5


tm5
tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani egy elérhető árú pisztolytáskát egy Canon 700D + 18-135 STM kombóhoz?
Nézegettem a lenti bagfinder linkeken de amit jónak találtam az mind vastagon 20k fölötti áron kapható nálunk.
Az a baj, hogy ez a váz + obi kb. 20 cm mély táskát igényel és ott már elég kicsi a választék..

Köszi előre is.

(#1284) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok egy Lowepro Flipside 400 AW táskát szeretnék venni Ebay-ről én EZT néztem ki.

Az lenne a kérdésem hogy ki melyik eladót javasolná kivel van tapasztalata meg úgy egyébkét is hogy meg szoktak e jönni esetleg elkapják a vámon vagy nem szoktak ilyenek lenni.

Előre is köszönöm! :R

linktr.ee/twinkiecz

(#1285) Real_Necro válasza twinkiecz (#1284) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem nyugodtan rendeld. Én is szemezgetek egy ideje ezzel, meguntam, hogy a Mini Trekkert állandóan le kell pakolnom a porba. Aztán majd kérünk beszámolót, hogy tetszik. ;)

Vámtól szerintem nem kell tartani, legalábbis az enyémet anno átengedték. Ha meg mégis vámolják, kb 15-16-ba belefér. Még annyiért is jó ár.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1286) _seth_ válasza Real_Necro (#1285) üzenetére


_seth_
veterán

Bár el lehet fordítani az övnek köszönhetően és úgy pakolni bele de én még élesben egyszer sem használtam úgy, lehet, hogy bombabiztos megoldás de nem tűnik annak, ha pedig leesik és nyitva is van akkor potyog minden. Jó táska egyébként de ebből sem lehet egyszerűen elővarázsolni a cuccot. Ezért is használok 90%-ban egy nova 190-est, nagy, kényelmes és valóban nem kell sem megállni sem letenni a táskát és megoldható az obicsere vagy mást elővenni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1287) mumk1


mumk1
addikt

Nekem is egy ilyen táskám van és nagyon szeretem. Két váz, 6 objektív, plusz kettő a vázakon, ami nekem kényelmesen elfér benne és a kb. 7kg súly ellenére is kényelmes cigölni. Jómagam gyakran hajtom le magam elé, úgy hogy csak a derékcsat fogja és szerintem simán megszokható. Nagyon jó a vízhatlan takarója is, múlt héten volt szerencsém pacallá ázni és minden megúszta szárazon, kivéve engem. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1288) Real_Necro válasza _seth_ (#1286) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na jó, csak a nova már nem hátizsák.

Ellenben ha tényleg annyi cucc belefér, mint amennyit mumk1 ír, akkor lehet ez nekem túl nagy lenne. Mini trekkert kényelmesen kitöltöm.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1289) mumk1 válasza Real_Necro (#1288) üzenetére


mumk1
addikt

Ja igen, nem jól számoltam. 7+2 objektív a tartalom. :) Mondjuk ezekből csak 3db ami nagyobbacska, a fixek azért nem foglalnak nagy helyet. [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1290) Real_Necro válasza mumk1 (#1289) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hát ez nagy lenne nekem. 1 váz, egy tele, egy uwa meg egy alapzoom, valamint nagyvaku. Akkor marad a mini. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1291) rii


rii
nagyúr

sziasztok

én egy olyan táskát keresnék, amibe belefér egy 20 cm X 20 cm X 20 cm helyet követelő Canon 40D portrémarkolattal ....

hogy lehetne rákeresni az ilyenre?
persze a táska lehetne nagyobb is, de egy ilyen 20x20x20-as kockának bele kellene férnie ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1292) Real_Necro válasza rii (#1291) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lowepro Bag Finder

Kata Photo Bag Chooser

Vanguard

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1293) Fotonhámozó válasza mumk1 (#1287) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

+1 mellette. Közel egy éve van LP Flipside 400AW-m, nagyon meg vagyok elégedve vele. Főleg túrázni járok, illetve rallyt fényképezni. Elfér benne kényelmesen a fotós cuccom + túrázáshoz étel-ital, tetején pokróc összecsavarva. Kimondottan kényelmes, több órás használat után sem nyomja a hátamat. Jól pakolható, a belső része lopásbiztos. Két észrevételem van csak: 1: az állványtartója inkább csak látszattartó. Giottos állványomat rátéve, eléggé lötyög a tatyón, inkább kézben cipelem, 2: a lehajtható zsebén lévő belső cipzár (szerintem) kidörzsölheti a gépváz tetejét. Ezért mindig a talpával felfelé teszem be a táskába a gépet. Itthon horror áron (volt) kapható, de ha külföldről 15E Ft körüli összegért hozzá tudsz jutni, az egyik legjobb nagyméretű fotós hátizsákot tudhatod magadénak.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#1294) _seth_ válasza Fotonhámozó (#1293) üzenetére


_seth_
veterán

Az állványtartó az elején már egy cullmann 260-ast felrakva is igencsak mozog, egyáltalán nem éreztem biztonságosnak amikor kipróbáltam. Valóban kényelmes darab.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1295) mumk1 válasza Fotonhámozó (#1293) üzenetére


mumk1
addikt

Erre a koptatásra még nem gondoltam, de jogos, tényleg megeshet hogy kikezdi a dukkózást a cipzár.
Én az állványt egyszerűen beleállítom az egyik oldalsó necc zsebbe és felül az oldalán lévő csattal megkötöm. Így tök stabil, de aztán hogy a necc zseb meddig fogja bírni, majd kiderül. A másik zsebbe még mindig elfér egy fél literes víz. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1296) _seth_ válasza mumk1 (#1295) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem abban a zsebben a monopod szokott lenni, azt simán elbírja :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1297) sza.sa válasza Real_Necro (#1290) üzenetére


sza.sa
tag

Válaszd a Flipside 300-at, az szerintem elég lenne lenne neked. Nekem ez van benne: D7000, 18-105, 50 1.8; Sigma 105 OS, Nissin vaku. Még marad 1-2 kis hely szabadon.
Ezt is jó áron be lehet szerezni.

sza.sa

(#1298) _seth_


_seth_
veterán

Nekem 3 táska kell ahhoz, hogy mindenhova eljussak a megfelelővel :)

Az alábbiak már a képre sem kerülhettek fel mivel korábban el lettek adva:

-LP Slingshot 200 AW, az előzmény a canon gadget bag 300eg volt, az tetszett csak kicsi volt gondoltam veszek egy nagyobbat de olyat ami egy vállpántos. Hiba volt, a 200AW már valóban nagy de megpakolva egy vállon nehéz is és ha tele volt akkor felvett egy kényelmetlen hordó alakot.

-LP Compuday Pack, az ötlet jó volt, hogy noti, némi egyéb cucc + az alján a digitgép de a digitgép része pici és nem túl praktikus, az egyéb cuccnak a hely egész nagy volt de maga a táska is.
Ez nem AW-s táska, használtan került hozzám és gondoltam lemosom mivel poros volt, a varrás mentén szépen be is szivárgott a víz pedig csak szivaccsal takarítottam meg...

A jelenlegiek:

-LP Flipside 400 AW, sok cucc fér bele, kényelmes, az első zsebbe és az oldalsó zsebekbe lehet pakolni ücsit, kaját és más cuccokat. A deréköv és a két vállpántot összekötő csat a vállnál egész kényelmessé, könnyűvé varázsolja a táskát. Az, hogy a hátuljából kell kivenni a cuccot kb akkora előny mint amekkora hátrány mivel így tovább tart előkapni a cuccot viszont valóban biztonságosabb. Az állványtartója ahogy írtam és más is nem jó, ha nem az első zseb külső falán tartaná az egészet egy apró kis csat lehet stabil lenne de folyamatosan úgy éreztem mintha valaki húzgálna jobbra-balra, ez volt a mozgó állvány. A táska oldalfalai egyébként nagyon erősek, simán kibírja a cucc benne ha lepottyan a táska.

-LP Nova 190 AW, a hátizsák is jó de amikor elszaladok a városba fotózni annyira mégsem praktikus vagy egy rendezvényen a hátizsák használhatatlan. Erre jó ez a táska, sőt annyira bevált, hogy mióta megvan a természetbe is ezt viszem ki, ez annak köszönhető, hogy zseniálisan jó a vállpántja, nagyon kézreáll és pont megfelelő méretű.
A compudayhez hasonlóan ezt is használtan vettem aminek csak annyi nyoma van hogy az LP logo egy része sérült valamint a füle műbőr lehetett fénykorában és az lekopott.

-LP Adventura 140, van amikor nem kifejezetten a fotózás miatt megyek el valahova viszont esetleg elővenném a gépet, oda jó ez a pici táska, belefér a 600D 2 kis obival bár szűkösen cserébe valóban nagyon apró táska, van két használható oldalsó zsebe és egy az elején. Belül ez is vastag-puha szivacs, a vállpántja méretéhez képest nagyon alaposan kidolgozott. Ráadásul ehhez itt a PH!-n jutottam hozzá 2e forintért és gyakorlatilag új állapotú :)
---
A 600D-t pedig szettben vettem tehát volt hozzá egy 100EG táska is, kezdésnek jónak tűnt de valahogy nagyon nem jött be, még pár naposan túl is adtam rajta :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1299) mumk1 válasza _seth_ (#1298) üzenetére


mumk1
addikt

Akkor hasonló az ízlésünk, mert a Flipside 400AW mellé nekem is egy Nova 190AW van. :D [link]
Abban egyetértek, hogy városi használatra praktikusabb a Nova és valóban kényelmes az is.
Viszont nekem túrázáshoz nem jött be, azért is vettem meg később a Flipside-t. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1300) Real_Necro válasza sza.sa (#1297) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, meglesem majd azt is. D7100, N 70-200, N12-24, T 17-50, N 50, N SB900, plusz a sallangok, aminek bele kellene férnie.

Seth:

Kisebb tatyóim nekem is vannak, de Kata LT-315-el kezdtem, majd Vanguard Up-Rise 43, most meg a Lowepro mini trekker aw... Utóbbit szeretem, csak a pakolás... :U :B Legalább flipside-ot nem úgy kell lerakni, hogy utána hangyával meg földdel tele a hátad.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.