Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bnorci71 válasza csakb (#700) üzenetére


bnorci71
addikt

hát szombaton mélyvízbe ugrok vele
a fiam futsalozni fog a sportcsarnokba... :U
kiderül milyen okos a gép,
eddig itthon a lakásba volt 10-15 expo, de azt még próbának se nevezném és holnap se lesz több időm ismerkedni a géppel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#702) t_a_m_a_s válasza csakb (#700) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ne essen ki, oszt jóvan.

Hameg véletlenül leejted, odakoccolod valahová, akkor ne törjön össze a tartalma... Kiesni egy teszkósszatyorból sem esik ki :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#703) csakb válasza t_a_m_a_s (#702) üzenetére


csakb
őstag

Hacsak le nem bomlik az a szatyor fél év alatt. A teszkósokkal vigyázni kell. :)

(#704) bnorci71 válasza t_a_m_a_s (#702) üzenetére


bnorci71
addikt

hát kameratáskának készült, a Sony kamerát kiszolgálta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#705) krisi047 válasza nord_ (#693) üzenetére


krisi047
aktív tag

Valóban, pont ezért is elkezdtem barátkozni a Kata 3N1-22-vel, főleg, hogy notebook rekesszel is rendelkezik. Valaki írta, hogy egy Macbook Pro 13 belefért, akkor remélem az én 13-asommal se lesz gond. Csak jó lenne, ha kicsit barátibb ára lenne 34-nél... :) Egyébként egy 70-200/2.8 vázon belefér? Vagy ne álmodozzak? :)

Ja, Debrecenben megtekinthetőek a Kata táskák valahol?

[ Szerkesztve ]

(#706) nord_ válasza krisi047 (#705) üzenetére


nord_
veterán

MediaMarktban szokott lenni Kata, érdemes benézni.
Laptop: ezt könnyű eldönteni. :) Leméred, hogy a tied mekkora, ezen az oldalon pedig megnézed (dimensions link a bal oldalon), mekkora a hely a táskában: http://kata-bags.com/product.asp?Version=Photo&p_Id=19772

(#707) zolka78 válasza krisi047 (#705) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem ezt is nézd meg, árban jóval alatta van, de minőségben nem veszít semmit a Kata-val szemben. Ez pedig egy videó a nagyobb tesóról. A 46 ugyan ez csak kisebb.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#708) krisi047 válasza zolka78 (#707) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nagyon jónak tűnik ez is, bár még nem nagyon hallottam a márkáról. Viszont ez igazából hátizsák, nekem meg a kiindulópont a Lowepro Slingshot volt, aztán lett a Kata 3N1 a variálhatóság miatt. Legfőképp így is használnám, külön tetszik, hogy váltogathatom, hogy melyik vállam terhelem. De vannak olyan szituációk, pl. túra, kerékpározás, ahol jó lenne a hátizsák opció. A Vanguardnál szerintem kényelmetlen lenne fél vállal slingként használni, legalábbis így ránézésre. Mindenesetre egy személyes összehasonlítás lehet úgyis a döntő, hogy megéri-e a húzós árát a Kata a céljaimhoz. Szerintetek van rá mód Debrecenben? MM?

[ Szerkesztve ]

(#709) zolka78 válasza krisi047 (#708) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha esetleg a laptop cipelés nem lenne fontos akkor ez még számításba jöhet. Elég kellemes az ára is. Itt pedig egy PH. teszt a márkáról.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#710) ibilicki


ibilicki
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. A Lowepro Slingshot AW 200 illetve AW 300 táskák között gondolkodom. Nem tudom elég lenne-e az AW 200 a következőknek:
Nikon D3000
Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G
Nikkor 55-200mm f/4-5.6G
Nikkor 35mm f/1.8G
Sigma DC 17-70 1:2.8-4.5 MACRO NIKON
Nissin Nikon Speedlite Di 622 vaku.
+ aksi töltő, pár szűrő, de gondolom ezek már mind kettőben elférnek

Ha az AW 200-ba nem férne el, akkor nem tudom, hogy az AW 300 mennyire lenne stabil az egy pánttal. Jobb lenne akkor már inkább egy Compu Trekker AW?
Ha jól tudom az ujabb x02 széria az x00 szériűtól csak abban különbözik, hogy van-e állvány tartója, ugye?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#711) krisi047


krisi047
aktív tag

Debrecenben nincs véletlen valakinek Kata 3N1 22-es táskája? Ha megengedné, tennék egy próbát a notebookommal.

(#712) Segnior_Barthez válasza ibilicki (#710) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

A x02 szériában átszabták a zsebeket és az ergonómián is javitottak a hasznos térfogat kárára. Nekem a 102es 2dl-rel szűkebb mint a 100as. A Lowepron nézd meg. Lehet elég a régi 200as mert tágabb mint a 202es. És a ebay.uk 20%kal jobb mint az itthoniak!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#713) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

Essential PX Pack erről van valakinek tapasztalata???

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#714) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Crumpler 7 million dollar-ról valakinek tapasztalat, vélemény? :) Megér 20k-t ?

(#715) krisi047


krisi047
aktív tag

Kata 466i táskát vennék használtan.

ui: A magyar Lakbag-ról van valakinek tapasztalata. Ránézésre kb. olyan, mint az általam keresett Kata.

[ Szerkesztve ]

(#716) krisi047 válasza krisi047 (#715) üzenetére


krisi047
aktív tag

Utóbbi kérdés lett volna, csak lejárt a szerkesztés. :)

(#717) Canon500D


Canon500D
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom...

Van egy vadonat új Lowepro Apex 110 AW fekete táskám. Ajándékba kaptam, csak van már tatyóm. Bolti ár ~2/3-ért új gazdájára vár.

Üdv Fishi

Kockázat nélkül nincs rizikó...

(#718) cOxeR válasza Canon500D (#717) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem, nem jó helyre írtad... ide kellett volna apróba: [link]

(#719) Canon500D válasza cOxeR (#718) üzenetére


Canon500D
csendes tag

Bocs, orvosoltam, köszi!

Kockázat nélkül nincs rizikó...

(#720) cOxeR


cOxeR
Ármester

Az alábbihoz hasonló táskát keresnék van esetleg valakinek javaslata?
Kata D-light G18B
[link]
Annyi kiegészítéssel, hogy jó lenne egy kétszerezővel is elférne, mert ebbe nem fér bele...

[ Szerkesztve ]

(#721) DragonZ


DragonZ
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket (tanácsok, ötletek) szeretném kérni hátizsákkal kapcsolatban.
Amiket pakolnék bele azok a következők:
- egy Canon EOS 550D + Canon EF-S 18-55 IS
- egy Canon EF-S 55-250 IS
- töltő, kábelek
- némi ennivaló + üdítő/ásványvíz
- esőkabát, vagy pulóver
- meg némi apróság, pl. térkép, könyv, stb.

A jövőben bővülne a lista egy vakuval, 1-2 objektívvel, állvánnyal, valamint egy notebookkal.

Azért keresek hátizsákot, mert szeretném ha nem kellene túrázáshoz, vonatozáskor több táskát magammal vinnem, plusz repülőn is szerencsésebb egy olyan táska, amibe nem csak a gép és kiegészítői férnek el, hanem lehet bele pakolni egyéb hasznos dolgokat is.

Fontos, hogy valamennyire (lehetőleg minél jobban) vízálló legyen, vagy legyen hozzá valami esővédő alkalmatosság.

Eddig két táska nyerte el a tetszésem, de ha valakinek van még ötlete szívesen várom a javaslatokat. :)
Szóval a két táska: Kata DR-467-i és a Lowepro Fastpack 350. Ezek árban kb. meg is határozzák a felső határt.

(#722) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Van egy eladó táskám, egy váz + 2 obi vagy egy váz + obi + vaku fér el benne, meg természetesen kis zsebek elöl oldalt. Kérésre adok képet, ár: 3,5K

(#723) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Külön fotóstáska belsőt hol lehet venni, illetve milyen néven keressek rá egyáltalán?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#724) runner 125 válasza fi:zi'k (#723) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem külön ezt nem kapni.
Annó én ezért vettem jó nagy táskát, adtak hozzá sok belső részt, így igény szerint variálható.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#725) fi:zi'k válasza runner 125 (#724) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem lehet külön is venni.
Bár legrosszabb esetben varratok egyet.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#726) runner 125 válasza fi:zi'k (#725) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rákerestem google-ban a "belső"-től elkezdve, "elválasztó", "bélés" néven, de nem hozott sikert. :F Egyszerűbb, ha varratsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#727) cOxeR válasza fi:zi'k (#725) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lehet külön venni!
"inner separator"-ként lehet megtalálni, de keresek linket, valahol láttam idehaza... szép sárgát...

Meg is van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#728) fi:zi'k válasza cOxeR (#727) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem csak elválasztó fal kellene, hanem egy "komplett belső".
Mint pl itt.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#729) ClintEastwoo válasza fi:zi'k (#728) üzenetére


ClintEastwoo
tag

életemben nem hallottam még ilyenről :S

(#730) bnorci71 válasza fi:zi'k (#728) üzenetére


bnorci71
addikt

a linkelt oldalon olyanok is voltak, de lehet az ártól hanyatesel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#731) fi:zi'k válasza bnorci71 (#730) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen láttam, de nekem egybe kéne a cucc, nem pedig így összelegózni. Mint a Crumpler esetében.

#729
Akkor ma is tanultál vmit. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#732) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

No, újra bedobok egy kérdést, mivel úgy is nagyon pörög a topik. :D
Amazonról most jó áron lehetne táskát venni, még postával is lényegesen olcsóbb mint itthon. Így már megközelíti a rászánt összeget.
-Lowepro Fastpack 350 ~60 font
-Lowepro Fastpack 200 ~58 font
-Lowepro Slingshot 202AW ~55 font
-Kata 123-GO-20 Sling ~58 font

Van ezekkel tapasztalat?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#733) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#732) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Végül rendeltem egy Fastpack 350-et, hátha megérkezik még nyaralás előtt.
Ha lesz időm/kedvem, logoutra írok pár sort róla.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#734) Necc


Necc
addikt

Annyira él ez a topic, hogy ezeket a halott-élő megpróbáltatásokat még egy zombi se bírná :DDD de azért megkérdezem, hogy esetleg van-e valakinek ezzel a táskával kapcsolatban tapasztalata?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#735) fi:zi'k válasza Necc (#734) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Minimál felszereléshez szimpatikus a koncepció.
Szerint keress külföldi teszteket, tapasztalatokat és ha végül megveszed, akkor oszd meg itt a sajátodat.
Én is így teszek. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#736) Necc válasza fi:zi'k (#735) üzenetére


Necc
addikt

Úgy lesz, terveim szerint a teljes felszerelésem 1 váz 2 nagy obi, 3 szűrő, esetleg egy kicsi obi esetleg 1 külső vaku lenne a teljes hobbi készletem és ez pont elfér benne :C

Sajnos neten tesztet nem nagyon találtam rá, mindenütt ugyanazt a marketing dumát nyomatják (még a youtube videókon is) és inkább csak rövid bemutató jellegű írások keringenek, amik alig mondanak valami újat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#737) zolka78 válasza Necc (#736) üzenetére


zolka78
senior tag

Nézd meg a LOGOUT blogom ;)

Ami nekem jelenleg benne van: 500D váz, Tamron 17-50/2.8, Canon EF-S 18-55 IS, Tamron 55-200, Canon 430EX II, körtepumpa, törlőkendő, pótaksi, memóriakártyák, pótaksi a vakuhoz, lenspen, elemlámpa, távirányító.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#738) Necc válasza zolka78 (#737) üzenetére


Necc
addikt

Sajnos ugy rendezted a szavaidat, hogy nem talata meg a kereso - igy en sem.
Amugy csak megerositettel a vasarlasi szandekomban :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#739) zolka78 válasza Necc (#738) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha teheted akkor külföldről rendeld, mert itt túl sokba kerül.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#740) Necc válasza zolka78 (#739) üzenetére


Necc
addikt

~23.000 helyett külföldről valamivel több, mint ~15.000 + szállítási költség + az az iszonyatos idő amíg megérkezik (hó végére már kellene), tehát kb. ugyanott vagyok.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#741) zolka78 válasza Necc (#740) üzenetére


zolka78
senior tag

Hidd el, nálunk is várnod kell rá sokat. Ezt nem tartja mindenki készleten, és a legtöbb boltnak csak az árlistájában van de beszerezni nem tudja. A 220volt viszont biztos beszerzi ha náluk rendeled, de ott is lesz 2 hét ha nincs szerencséd.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#742) Necc válasza zolka78 (#741) üzenetére


Necc
addikt

;] ;] ;]
Zargattam az ügyfélszolgálatukat egy kicsit "minden termék van raktáron kivéve: [link] aminek a várható beszerzési ideje kb. 1 hét"

...töröltettem azt a tételt :))
;] ;] ;]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#743) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olyan táskára lenne szükségem amibe belefér felszerelt 18-55-ös kitobival egy 30D, és még van egy kis hely lencséknek, pótakksinak stb a lehető legolcsóbban. Preferált stílus a Lowepro Micro Trekker, ebben minden elférne tökéletesen, de nincs ekkora keretem a vásárlásra, de valami ilyesmit keresek. Tudnátok olcsóbb alternatívát ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#744) Chosen válasza Chosen (#743) üzenetére


Chosen
addikt

Kicsúsztam a szerk időből, de ez a Crumpler is elég baráti, úgy néz ki az igényeimnek megfelelne, valami hasonló jó is lenne. Pozitívum, hogy egy másik obi is elférne benne, vagy az én esetemben -még- egy üveg víz.

[ Szerkesztve ]

(#745) Chosen


Chosen
addikt

Valaki?

(#746) zolka78 válasza Chosen (#745) üzenetére


zolka78
senior tag

Táskát szerintem mindenki a maga ízlése szerint választ. Nem igazán lehet megtalálni egy-egy típust tömegcuccként. Nekem legjobban a Kata és a Vanguard termékei jönnek be, pusztán csak azért mert ezeket találtam az ízlésemnek megfelelőnek amikor mentem tapogatni őket. De ez csak egy szubjektív vélemény. Javaslom menj el egy két fotós boltba és nézegesd meg, fogdosd meg őket, azokból a márkákból amit kinéztél magadnak. Így talán nagyobb bizodalmad lesz egy konkrétabb típushoz. A Hama és társai féle táskákat pedig megtalálod a nagyobb bevásárlóközpontokba.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#747) Chosen válasza zolka78 (#746) üzenetére


Chosen
addikt

Melyik boltoknak van a legnagyobb kínálata? Jó lenne minél többet megnézni.

(#748) Necc válasza Chosen (#747) üzenetére


Necc
addikt

Nekik van rendesen kinalatuk.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#749) Chosen válasza Necc (#748) üzenetére


Chosen
addikt

Kiállított darabokra gondoltam. Lehet, hogy sok van raktáron, de gondolom nem bontogatnák ki a kedvemért mindet, hogy megnézhessem. :)

(#750) zolka78 válasza Chosen (#749) üzenetére


zolka78
senior tag

A Boráros téren és a Westendben is van sok példány kirakva. Egyébként kevés táska van becsomagolva fóliával amire te gondolsz. Ha van nekik raktáron szívesen kihozzák megmutatni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.