Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Padam válasza csakb (#650) üzenetére


Padam
aktív tag

hat jobb lenne valami total fekete ami nem annyira szur szemet :)

Most egy lowepro ovtaskam van ami vegulis jo lenne, de sajna egy ido utan olyan mintha egy fogyaszto ov lenne rajtam, meg allandoan allitgatni kell, mert idovel meglazul. :S

(#652) csakb válasza Padam (#651) üzenetére


csakb
őstag

Az 5603-ból van teljesen fekete.

(#653) Milan24


Milan24
aktív tag

Milyen táskákat ajánlotok egy K-x-hez, úgy hogy beleférjen azért az 55-200mm-es tele is?

(#654) máyköl


máyköl
veterán

Üdv!
Szeretnék venni egy fotós táskát, mivel az előzőt kinőttem.
Ami most van, az egy 5.000 Ft.-os táska, 3 objektív fér bele, meg a váz, kicsit szűkösen. Amilyet szeretnék:
Elférjen benne 4-5 objektív, egy vaku, és sok-sok apróság (akkumlátorok, raynox dcr-250, memóriakártyák, tisztítócuccok, papírzsebkendő, talán egy kis innivaló). A Hama Defender 200-at néztem ki. Valaki tud ebben az árkategóriában jobbat a Hama-nál? Az ár, nagyon maximum 18-20 ezer Ft. A Hamát a 220 voltnál venném, 18.300 Ft.-ért. Sajnos nem találtam használtan, de jobban örülnék neki, ha kicsit olcsóbban megúsznám.
Hátizsákot nem szeretnék, köszönöm.

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#655) nycs71


nycs71
csendes tag

Szervusztok!

Nemrég vettem egy Nikon D5000-est 18-55 és 55-200 alapobikkal és egy táskát keresek hozzá. Ami alapján kerestem: hordható legyen övön, vállon, szeretném magammal vinni kisebb (egy napos) túrákra, családi eseményekre.
Jelenleg a Lowepro Inverse 100-al és a Lowepro Rezo 160-al szemezek, eddig ezek tetszettek a legjobban.
Viszont a piacot nagyon nem ismerem és tapasztalataim sincsenek. (Pl más márkákban milyenek vannak ebben a kategóriában? A Kata-tól láttam a Hybrid 537 DL-t jónak tűnik, de például nincs esővédő huzatja. Nem kellhet hozzá?

Tanácsokat kérnék, hogy milyen szempontok alapján mérlegeljek (eddig csak egy kis compact gépem volt), milyen táskákat lenne érdemes még megnéznem!
Amiket eddig néztem: védje a cuccot minden időben, ami MO-on épp ésszel elképzelhető; övtáskaként is válltáskaként (sőt akár kézi táskaként is) tudjam hordani; legyen a táskának tartása; tudjam használni télen, nyáron (pld: ami _csak_ övtáska azt télen kabát, pulóver(ek) fölé macerás felvenni)

(#656) cOxeR válasza nycs71 (#655) üzenetére


cOxeR
Ármester

537DL-hez van esővédő huzat:
6-os és 8-as kép
[link]

(#657) Byk01 válasza nycs71 (#655) üzenetére


Byk01
senior tag

Én a Crumpler Jimmy Bo sorozatát nézegetem (egyelőre csak neten). Az is hordható vállon és övtáskaként, radásul ha övtáskaként hordod, hozzászíjazhatod a combodhoz, hogy ne lifegjen. Viszont nem a hagyományos "doboz" formájú táska, hanem felültöltős, objektívvel lefelé kell beletenni a gépet. Több méretben is lehet kapni, és nem az a kimondott fotótáska külsejű darab.
Úgy néztem, hogy ebben viszont tényleg nincs esővédő, de nem tudom, mennyire kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#658) cdl válasza máyköl (#654) üzenetére


cdl
senior tag

Lowepro Nova 4 esetleg?
Használtan 10000 körül szokás árulni, gondolom beleférsz majd.
(innivalót nem tárolunk benne szerintem, nem jó ötlet)

(#659) Throme válasza nycs71 (#655) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Nekem van Lowepro Inverse 100 táskám. A felszerelésem is majdnem ugyan az mint a tiéd.
A vázad, rajta egy obi + egy másik obi simán elfér benne.
A D5000 annyira kicsi, hogy keresztben is berakható (objektívvel lefele), így az obi mellé még valamit berakhatsz. Hát, talán vakut már nem biztos. Külső zippzáras zseb nem túl nagy (kicsi :) na ), ide szűrőt, lenspent berakhatsz.
A két keskeny oldalán is van külső, gumírozott szájú, nyitott zseb. A kisebbikbe mondjuk mobilt, vagy kupakokat (obi + váz) tehetsz. a másikba egy félliteres üdítős palack (dobozos sör opcionális :) ) elfér.
Azzal hogy derékban is rögzíthető a táska kényelmesebb a "cipelése".

Én még úgy variáltam a belső szeparátorokkal, hogy egy 35mm fix is belefér. Persze a kivétele az már macerás, de ez kell a legritkább esetben.
Nagyobb tele esetében ez a megoldás bukott.

Eső ellen védő huzat is található a táska aljában.

[ Szerkesztve ]

(#660) máyköl válasza cdl (#658) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi a választ!
Sajnos most telefonról vagyok, nem tudom megnézni milyen táska amit
mondasz, de majd este megnézem.
Van akkora mint a Defender 200? Vannak a használtpiacon? Mert a defender 200-ból konkrétan egy használt sincs, ami eladó lenne!

(#661) cdl válasza máyköl (#660) üzenetére


cdl
senior tag

http://www.cambags.com/bag-type/shoulder-bags-menu/lowepro-shoulder-bags/item/217-lowepro-nova-4-aw.html

Itt majd megnézheted.
Az Indexen előfordul néha, van táskás topik is+ az adok veszekben.
Persze nem 2 nap alatt, de nem kell kapkodni.
Egy kicsit rövidebb, de nem kicsi.
Persze ez csak egy tipp.

(#662) máyköl válasza cdl (#661) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, köszi!

(#663) máyköl válasza cdl (#661) üzenetére


máyköl
veterán

Na hazaértem.
Ez a Nova 4 AW igazából alig nagyobb a mostani táskámnál. A Defender 200 sokkal nagyobb ennél.
Azért köszi! ;)

(#664) kricsi81 válasza máyköl (#663) üzenetére


kricsi81
senior tag

A Defender 200 nagyobb mint te.
Teljesen felesleges egy akkor táska, tiszta idiótán néznél ki vele. És amúgy se kell sehova vinned 5 obit meg minden apróságot... Nameg egy 50/1.8 amúgysem egy "obi" méretű valami.
Nekem most Defender 140 van, de sokszor ezt is nagynak találom, de lehet, hogy csak a kialakítása a rossz. Inkább valami LW-t nézz.
Ez egy jó oldal.

Én egy LW S. Reporter 200/300-at fogok majd venni, ha meglesznek az új obik.

kovacsrichard.hu

(#665) máyköl válasza kricsi81 (#664) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi!
A Defender 200-nak pontosan hány rekesze van, megtudod mondani? Mert most van ugye 3 obi, meg egyik nap jön a vaku, ez már 4 rekesz. + a közeljövőben valószínűleg egy-két objektív lesz majd...
A hamák elég szimpatikusak, maradnék a hama-nál...
Azt kéne akkor már csak kitalálni, melyik legyen. Arra lennék kíváncsi, melyikbe pontosan hány rekesz van, google mindegyikre dob képtalálatokat, de ezekből sajnos nem lehet sokat kivenni.
Mert ha most ezt a táskát megveszem, akkor jó lenne, ha egy jó ideig nem kéne vennem másikat.
És most nem olyat szeretnék venni, hogy akkor ebbe már végre elférek, pont jó a méret, se nem kicsi, se nem nagy. Nyilván szeretnék fejleszteni, idővel több objektív lesz, tehát nem baj, ha egyelőre van pár üres rekesz.

Ha a defender 180-ba tényleg csak ennyi cucc fér bele, akkor bizony nem elég. Mert ugye a képen ami van, az egy váz + markolat (ami nekem is megvan) + a vázon egy kitobi méretű objektív (nekem is megvan) + 70-200 tele (ekkora méretű telém van nekem is) + valami kisebb objektív (50mm F1,8 méret, ilyen van nekem is) + egy vaku (egyik nap meglesz nekem is) + egy közepes méretű objektív (gyakorlatilag csak ez nincs meg nekem). Na most egy újabb objektív jön, és tele is van a táska.

Nem tudsz valami leírást, ami megmondja, melyik defenderbe hány rekesz van? A defender 220 már sokkal nagyobb, abba 6 objektív + egy vaku+ 2 váz is elfér. Na ez már tényleg nagy nekem. Akkor talán tényleg a kettő közötti méret (defender 200) lenne nekem az ideális.

(#666) nycs71 válasza cOxeR (#656) üzenetére


nycs71
csendes tag

És tényleg. Elnéztem :). Elsőre nem találtam, a Saturn-os emberke meg azt mondta, hogy nincs. Én meg elhittem.

(#667) nycs71 válasza Byk01 (#657) üzenetére


nycs71
csendes tag

A Crumpler Jimmy Bo nekem pici :). A gép mellé nem fér be a + obi.

(#668) nycs71 válasza cdl (#658) üzenetére


nycs71
csendes tag

A Nova 4 túl nagy nekem.
Az Inverze 100-as azért tetszik, mert úgy nézem az irataim is beférnek még a rekeszeibe (alapból övtáskát hordok nyáron, abban vannak a cuccaim (pénztárca, forgalmi, ilyesmik)).

Hoppá. Most nézem ez nem nekem szólt...
Törölve :).

[ Szerkesztve ]

(#669) nycs71 válasza Throme (#659) üzenetére


nycs71
csendes tag

Köszi! :K
+1 pont az Inverse100-nak.

(#670) Byk01 válasza nycs71 (#667) üzenetére


Byk01
senior tag

A honlapon a 600-asban egy Canon mellett két obi is látszik, és szerintem a vázon is van még egy.
De ez nem személyes tapasztalat, szóval rám ne hivatkozz :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#671) máyköl


máyköl
veterán

A Hama Rexton sorozat megegyezik a Hama Defender sorozattal? Mármint méretben ugyanaz? Tehát a Hama Rexton 200 méretben ugyanakkora mint a Hama Defender 200?

(#672) máyköl válasza máyköl (#671) üzenetére


máyköl
veterán

Közben jobban utánajártam, és nem, teljesen már a méretei a a REXTON-nak meg a DEFENDER-nek. :K

(#673) Skynet258


Skynet258
veterán

Ma megjött a Crumpler Messenger Boy 7500-as tatyóm Angliából (fehér-olíva, mint itt), 15k volt. Tetszik! :K

https://geekpulse.hu

(#674) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!
Próbálok fotóstáskákat nézegetni, de nem sok sikerrel. Szeretnék egy olyan táskát, amit stabilan tudok a vállamon hordani, de ha úgy adódik, hátizsákként is funkcionálhasson. Könnyen lehet, hogy lehetetlen keresek. :B Szerintem simán meg lehetne oldani. ha másnem mondjuk a pánt(ok) átcsatolásával. Eddig ami a legközelebb állt az elképzeléseimhez, az a Lowepro Slingshot kollekciója, de azt valahogy így youtube video alapján félmegoldásnak tartom, mintha egy hátizsákot hordanék félvállal.
Nagyot nem szeretnék, egy DSLR markolattal, 2 kisebb meg egy 70-200as nagy objektívet hordanék benne, illetve egy vakut, meg néhány apróságot. Inkább csak pluszként, de ha lenne egy plusz "zseb" a 13"-as slim notimnak is, az lenne a legtökéletesebb táska. :) (Bár lehet lassan 11,6-os lesz belőle.)

Előre is köszi a segítséget, üdv

(#675) nord_ válasza krisi047 (#674) üzenetére


nord_
veterán

A Kata 3in1 sorozat olyan, mint az említett Slingshot - csak épp egy jóval átgondoltabb, kényelmesebb, variálhatóbb változat.

(#676) máyköl


máyköl
veterán

Most egy más fajta kérdés következik...

Szerintetek melyik szín a jobb/dizájnosabb egy fotóstáskánál?

Fekete:

vagy kék:

(#677) krisi047 válasza nord_ (#675) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi, valóban jobb, de ez sem áll még túl közel az igazsághoz, még keresgélek, hátha. :)
Bár most hogy így visszaolvasom, nem fogalmaztam világosan, oldaltáska-hátizsák kombót keresek.

máyköl: Fekete. Az semleges, megy mindenhez. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#678) cOxeR válasza máyköl (#676) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem az, ami nem hivalkodik, és nem látszik rajta, hogy fotóstáska... :)
Az én "Katám"-nak (csak a barátnőm meg ne lássa :DDD ) mezei hátizsák kinézete van.

(#679) zolka78 válasza krisi047 (#677) üzenetére


zolka78
senior tag

Szia, itt a DT Family és a LighTri Family táskákat nézd meg. Ezeket lehet háton is és vállon is vinni. Nagy előnyük, hogy tudsz vinni másik táskát is ha kell, hiszen nem lesz útban ha előre teszed. Biztonságosan rögzítheted a testeden. Nem is túl nagy. Hátránya, hogy csak a legszükségesebbet lehet belepakolni. Azon az obin kívűl ami a gépen van még 2 obit, vagy 1 obi és 1 vaku. Bár ha nagy obik nincsenek szerintem több is elfér. Plusz még az apróságok férnek el, pót aksi, memóriakártya, szűrők. Ja és elég borsos az áruk. Kezemben még csak a DT-213 volt. Minőségi strapa cuccnak tünt. Hó végén jön a LighTri-315, ez már az enyém. Nekem arra kell ha túrázok, akkor ne legyen még egy hátizsákom, viszont kell a biztonságos rögzítés és nem akarom egyik kezemmel a fotós táskát fogni. Csak az ára nagy.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#680) máyköl


máyköl
veterán

Köszi mindkettőtöknek! :R

(#681) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Friss D70s tulaj vagyok és szeretnék valami használható táskát a géphez. Jelenleg a váz + 35-80mm obi van hozz, amihez nemsokára érkezik egy 18-55mm-es. Ezeken kívül a töltőknek és a kábeleknek kell elférniük, más cuccom nincs.

Mindenképp visszafogottabb táskát szeretnék, mert a munkám is ilyen.

Esetleg lenne erre ötletetek? Milyen márkák vonalán érdemes elindulnom?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#682) nord_ válasza krisi047 (#677) üzenetére


nord_
veterán

Régen a Cullmann Faro Photo 30 volt ilyen.
Természetszerűleg elég hülyén nézett ki hátizsákként. :)

Egyébként ezen anno én is sokat agyaltam... aztán sokadik próbálkozás után esett csak le a tantusz, hogy ha komfortos hátizsák és oldaltáska is kell, akkor bizony kell venni egy hátizsákot és egy oldaltáskát. ;) A "minden az egyben" az olyan mint a fotelágy. Aludni és ülni is lehet rajta, de egyikre se kényelmes.

Mióta megvan ez a páros (Kata), annyira elégedett vagyok velük, hogy teljesen leszoktam a táskák nézegetéséről. Pedig előtte már attól féltem, táskamániás vagyok. :D

(#683) krisi047 válasza nord_ (#682) üzenetére


krisi047
aktív tag

Igen, közben én is átkutattam az internetet és valóban igazad van. Ez a 3N1 van neked is? A Slingshothoz képes elég nagynak tűnik, majd valahol összevetem őket. :) Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#684) nord_ válasza krisi047 (#683) üzenetére


nord_
veterán

Arra figyelj, hogy a 3n1-nek van egy rakás változata. Mindenképp érdemes elvinni a teljes felszerelést egy próbára, hogy melyikbe fér bele.

(#685) máyköl


máyköl
veterán

Hama Defender 160
Anyag: Remek minőség, strapabíró, szivacsozott, kényelmes.

Mi fér el benne:
- 1 DSRL váz + grip
- Sigma 70-300mm teleobjektív
- Canon 50mm F1,8 II
- Canon 18-55mm
- Yongnuo yn-560 vaku
- Raynox dcr-250 (egy nagyobb doboza van)
- Esővédő huzat (egy canon 50mm 1,8 -nyi helyet foglal)
- 4 CF memóriakártya
- tisztítóeszközök (pumpa, folyadék, törlőkendők)
- Pót akkumulátorok

Tudom bátran ajánlani. Egy picit lehetne nagyobb, egyébként semmi bajom vele.

(#686) krisi047


krisi047
aktív tag

Ez a Slingshot kollekció mennyire kényelmes viselet megpakolva hosszútávon? Egy túrán is kényelmes egésznapos viselet? Illetve mi a helyzet a stabilitásával? Egy-egy biciklis kirándulásra is elvinném.

(#687) ballington válasza krisi047 (#686) üzenetére


ballington
addikt

személyes tapasztalat egy AW200-al:
biciklizve is hordtam, illetve gyalog is számomra stabil, kényelmes, bár aláöltözve nekem kicsit kényelmetlen főleg télen a keresztpánt miatt.
Illetve ha valamiről fotózok és cserélgetem az obit, akkor vagy le kell tenni a földre, hogy hozzáférj az obikhoz, vagy nagyon vigyázol, hogy miközben rajtad van, ne essenek ki az obik a tartóból, mert akkor kicsit oldalra dől.
Szal akkor javasolt, ha csak obik tárolására használod és ritkán cserélsz obit.
Viszont ha kirándulsz és meglátsz valamit, tényleg könnyű kivenni a gépet és viszonylag vissza is ugyanilyen.
Tehát el kell döntened, hogyan használnád.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#688) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

boldog tulajdonosa lettem egy Pentax K-x -nek, aminek kellene valami 'lakás'
Aminek bele kellene férni
váz+18-55 +35-135 +80-210 obi
idővel vaku. töltő+4pótaksi gondolom álltalában elfér az oldalzsebben.
Költséghatékony megoldásra vadászok :) Így egyenlőre lehet a Sony D8 kamera lesz kilakoltatva a Hama Spiritből 4 rekeszt tudok benne csinálni.
Amit kérdeznék.
A gépet ugye obival lefelé illik a táskába tenni. Csak a válaszfal/táska oldala tartja, hogy ne dülöngéljen vagy az obi 2 oldalán is van támasztás.
Hevenyészeten belepróbáltam a táskába és elég instabilan lógósan állt benne

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#689) csakb válasza bnorci71 (#688) üzenetére


csakb
őstag

Na, akkor csak megtaláltad a topikot. Bemásolom ide is a válaszom. :)

Én először egy Tamrac Explorer 400-at vettem a K200D + markolat + 18-55 + 50-200 + 2 kompakt, manuál fixhez. Kicsit zsúfoltan, de elfért benne minden, ahhoz képest kis táska. Van esőkabátkája is, de egy év alatt egyszer raktam fel, amikor tengerre mentem ki egy lélekvesztőben.

Aztán rájöttem, hogy utálom a hátizsák mellett még a válltáskát is cipelni, így vettem egy Lowepro Fastpack 350 hátizsákot. Ebben kényelmesen elfér a fotós motyó, egy 10x42-es binokli, egy laptop és a felső rekeszben még egy csomó minden. Elégedett vagyok vele, és mindig nálam van a gép.

(#690) bnorci71 válasza csakb (#689) üzenetére


bnorci71
addikt

Igen amoda a választ se akartam már ne legyek off ha van célirányos topik :)

hátizsáktól nem tudom miért de egyenlőre tartózkodom, talán azért mert ha nem csak annak kell akkor hatalmasat kell venni, ha meg csak a gép+obik férnek el benne akkor meg kirándulásnál hová teszem a kaját mi egyebet.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#691) t_a_m_a_s válasza bnorci71 (#690) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én hátizsák párti vagyok, így azt javaslom, azért próbáld ki a vásárlás-válogatás során azt is. A kiegészítőkkel, egyéb - nem fotós - cuccokkal együtt szép kis súlya lesz a felszerelésednek, amit egy egész napos kiránduláson szerintem kényelmesebb a hátadon cipelni mint az oldaladon.
Nekem egy Tamrac Aero 80-asom van. Az alsó részében elfér a váz+obi, további 3 obi és a vaku, a kis rekeszekben a tartalék akksik. Fent a szűrők, kábelek, körtepumpa, lenspen, plusz itt marad hely szendvicsnek, pénztárcának, zsepinek, telefonnak. A hátuljába pedig a laptopot is tudom vinni ha kell. Ha nem, akkor a laptop rekeszbe beleorigamizok egy vékony pulcsit:)
Nem kicsi zsák, de nem is kényelmetlenül nagy, és minden belefér. Amikor vettem, eléggé jóárasítva volt, most asszem olyan 38K körül van...

És hogy ne csak tömjénezzem a hátizsákokat: pakolni kényelmetlenebb belőle mint az oldaltáskából, obicserénél stb. le kell venni, kipakolni-bepakolni, újra felvenni. Ha olyan helyen kirándulsz ahol nagy a tömeg, jobban kell rá figyelni, nehogy kilopjanak belőle valamit. Bár ezt Ropi fórumtárstól ellesett technikával jól ki lehet küszöbölni: egyszerűen egymásba kell bogozni a zippzárak 2-2 húzókáját, így azok csak együtt tudnak mozogni. Ez megnehezíti a te dolgodat is, de a kéretlen kinyitástól jól véd:)
Ha nem kell laptopos, a sima verziók olcsóbbak is, kisebbek is.

Ja, még valami: nekem van a "komoly" hátizsákom, plusz egy kicsi, olcsó(bb) oldaltáskám, amibe csak a váz+18-105 és a tárcám, telefonom, kulcsom fér el. Ha olyan helyre megyünk, ahol tudom, hogy elég lesz, csak ezt viszem, a másik 8 kiló cuccot meg otthon hagyom... A tükrös géppel való fotózás sajna ilyen, az embernek el kell fogadnia, hogy a jó képekért cserébe sok cuccot kell hordania. A szűrőtartó szütyőm nagyobb mint az asszony mókusvillantója tokkal-vonóval :D

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#692) balazs_t


balazs_t
tag

Sziasztok
Nemsokára megérkezik hozzám egy Canon 60D gép és táskát keresek hozzá. Ez az első SLR gépem szóval picit tanácstalan vagyok. A MediaM.-ban már végigböngésztem a kínálatot, de egyelőre nem tudok dönteni.
Az egyik követelmény, hogy egy Canon 15-85, később egy Canon 70-300 és esetleg egy fix 50/1.8 obi elférjen benne a vázzal együtt természetesen. :)
A másik pedig, hogy a lehető legkisebb legyen. Árban olyan 15 körül gondoltam.
Tudtok esetleg javasolni valamit?

(#693) nord_ válasza krisi047 (#686) üzenetére


nord_
veterán

Ha a Lowepro-ra gondolsz, akkor az szerintem kényelmetlen. Azért vettem helyette a Kata 3n1 sorozatot. Ha akarom hátizsák, ha akarom slingshot-jellegű táska.

(#694) nord_ válasza balazs_t (#692) üzenetére


nord_
veterán

www.cambags.com

(#695) hegyimorc válasza nord_ (#693) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem volt Kata T-214 és Lowepro slingshot is. A Lowepro sokkal kényelmesebb volt és sokkal értelmesebb is volt a belső kialakítása. Mindkettő stabil bringán is, mert nem csak egy pántjuk van, hanem egy vékony keresztpánt is, ami megakadályozza, hogy előrebukjon. (Bár a Katán ez sem az igazi, át kellett alakítani, hogy kényelmes legyen)

Bringán azért nem túl szerencsés a slingshot, mert a mellkason keresztezi egymást a két pánt és nehezíti a légzést. Tekerés közben sokkal előnyösebb egy hátizsák, amikor a cuccot elő kell kapni, akkor viszont jobb a slingshot.

Bringázáshoz a legrégebben vett zsákom vált be a leginkább. Lowepro Orion Trekker II. Nem csak azért mert a fotós rész fölött van egy általános célra használható része is, hanem azért is, mert alacsonyan van a súlypontja és áramvonalas is, mert a teteje felé vékonyodik. Lehet, hogy ezek hülyeségnek tűnnek - főleg annak aki nem is bringázik -, de egy hosszabb tekerés során nagyon érezhető a különbség. (Ja és természetesen, bringázáshoz nem szabad telepakolni. Minimálcucc, mert különben szívás-rívás a vége)

A 3N1-t nem próbáltam.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#696) csakb válasza bnorci71 (#690) üzenetére


csakb
őstag

Nézd meg legalább képeken azt a zsákot, amit írtam. :)
Nem hatalmas. Nem csak a gép és az obik férnek el benne, van egy külön, felső rekesze minden másnak. Kirándulásra is ezzel szoktam menni, eddig elfért benne a kaja, miegyebek.
Pont ezért vettem, mondjuk előtte láttam már élőben is.

(#697) bnorci71 válasza csakb (#696) üzenetére


bnorci71
addikt

megnéztem :)
kicsit kevesebbet gondoltam rászánni egyenlőrefőleg így a gép+2obi bevásárlása után, aztán lehet a vége egy ilyen lesz, majd kiderül
Ha kezembe lesz a 2plusz obi kipróbálom, hogy fér bele a régi Hama kameratáskába aztán majd elválik

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#698) balazs_t válasza nord_ (#694) üzenetére


balazs_t
tag

Köszönöm, végignéztem az ajánlatokat, aztán elmentem a Media-ba oszt vettem egy M-rock, BeClever Glacier-t. :) Akárhogy nézem eddig nem találtam jobbat. Legalábbis a saját elképzeléseimhez ez álla a legközelebb. Ha jól számolom belefér minden, amit akarok, lehet háton/hason is hordani és vállon is, övre is csatolható. És persze rengeteg tasak jobbra balra. Ja és amit még néztem, hogy a lehető legkeményebb legyen a táska oldala/szerkezete, hogy jól védje a drága cuccokat. 14 ezer volt nem a legolcsóbb de nem is a legdrágább.

(#699) bnorci71 válasza bnorci71 (#697) üzenetére


bnorci71
addikt

na itt a 2 obi :)
kényelmesen belefért a Hama táskába a cucc.
Igaz a 35-135 obit ha feleszem a vázra amit szerintem a leggyakrabban fogok használni akkor obira állítva elég paszentosan fér el, ha viszont leveszem és magába a váz és a 3 obi akkor még vakunak is marad hely ás a váz felett is van még egy váznyi üres tér.
Így ideiglenesen megfelel a célnak a Hama Spirit

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#700) csakb válasza bnorci71 (#699) üzenetére


csakb
őstag

Na, akkor bódottá. :)
Nem kell nagyon túlparázni a táskakérdést. Ne essen ki, oszt jóvan. Ha kell, akkor meg ki tudd venni, ami kell. Remélem, inkább táskán kívül lesz a gép. Úgy értve, hogy használd sokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.