Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kricsi81 válasza braunlac (#395) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ebből a Primus-ból csak ez az egy fajta (Lowepro Primus AW) van, vagy több is létezik?

amúgy ebay-en kb 15e forint szállítással :C ;)

ebbe az AW-be elfér kényelmesen D300+16-85VR-rel, 70-300VR, SB-600, SB-80DX, AF-S 50/1.4 / 85/1.8? plusz kioldók, fóliák, aksik, memkarik, egyéb...

a kivehető laptoptartó alaptartozéka? fel tudnál dobni pár képet a tatyóról megtömve, meg mindenhogyan? esetleg videó? :U

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#402) TeeJay


TeeJay
félisten

van itt valakinek tapasztalata a Hama Defender 160 vagy 180 szériával?
pixinfo tesztet olvasva nagyon megtetszett nekem, és elképzelhető hogy ezt venném majd meg. nem akarok nagyon sok dolgot tárolni benne csak
Nikon D90 + 18-105VR
egy Nikon rendszervaku (SB-900)
később egy Nikon 35mm 1,8 objektív még
nikon töltő, egy AA akksi töltő a rendszervakuhoz meg ilyenek
szóval váz + 3 objektív max + vaku + egyéb töltők kellékek.

árban 15 a kisebbik 20ezer a nagyobbik
már csak azt nem tudom melyik lenne majd nekem jó.
akinek van ilyen megírhatná miket pakolt bele :R
ja illetve hogy élőben hol lehet megnézni és végigtapizni hogy milyen amúgy

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#403) kricsi81 válasza TeeJay (#402) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nekem Hama Defender 140 van.
Kicsit szűkösen is, de belefér D300+16-85VR, 70-300VR, SB-600
plusz első zsebbe pár cucc...

elég sokminden van hozzá, sok elválasztó cucc, esővédő, memokártya tok, meg még pár ilyen dolog...

szerintem a 160 elég lenne, a 180-as már nagyon nagy!

de, én a helyedben nem vennék ilyet, nekem nem annyira tetszik...
elég nehézkes a kiszedés berakás, inkább a Kata DC-445, vagy Lowepro Stealth Reporter sorozat...

kovacsrichard.hu

(#404) TeeJay válasza kricsi81 (#403) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
pont ezért akarok 160-as vagy 180-as defendert hogy lazán elférjen benne minden úgy hogy még marad is egy kis hely :K
igaz a D90 kisebb mint a D300 de én a 18-105 obi mellé még rendszervakut meg később még 2 objektívet meg töltőt is akarok pakolni úgyhogy nem baj az ha van hely.
ez a Kata nem tetszik annyira, meg a fotók alapján elég szűkösnek tűnik a hely benne, pl nem is tudom 3-4objektív hogy férne el abban...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#405) kricsi81 válasza TeeJay (#404) üzenetére


kricsi81
senior tag

Tegnap előtt megnéztem egy boltban a 160-ast meg a 180-ast.
szerintem a 160-as talán elég lenne, így üresen nehéz megállapítani.
mindenképp próbáld ki előtte! :K

kovacsrichard.hu

(#406) TeeJay válasza kricsi81 (#405) üzenetére


TeeJay
félisten

persze amikor meglesz már a gép meg fogom nézni a táskákat hogy melyik jó méretben.
amit én bele akarok rakni nagyon max az így néz ki
Nikon D90
18-105mm VR
SB-x00 vaku (talán 900 lesz)
35mm 1,8
netán később még egy objektív de az csak később
aztán még jó ha belefér a nikon töltő, meg van most már ilyen IPC-1L töltőm rendszervaku AA akkuhoz, meg 12darab AA akku aztán oké minden.
sőt még azt is meg fogom nézni ha megvenném a portrémarkolatot a vázra akkor markolattal együtt befér-e úgy hogy az objektívet ne kelljen letekerni róla mindig.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#407) kricsi81 válasza TeeJay (#406) üzenetére


kricsi81
senior tag

én még mindig azt mondom, hogy szerintem ne Hama Defendert vegyél.
A Lowepro Stealth Reporter sorozat sokkal jobb, könyebben ki-be rakható a cucc...

de amit felsoroltál, szerintem a 160-as elég lenne talán...

kovacsrichard.hu

(#408) nord_ válasza TeeJay (#406) üzenetére


nord_
veterán

Akkor a Cullmann Faro Photo 30 a te táskád. :)
http://www.digitcam.hu/termekadatlap/3058
http://www.kepfeltoltes.hu/090406/photo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#409) TeeJay válasza kricsi81 (#407) üzenetére


TeeJay
félisten

ja az a Lowepro kicsit drága...
már a Hama Defender 160 is 15ezer körüli áron megy a 180-as meg 20ezer körül
de attól többet nem akarnék táskára adni.
a Hama nagyon tetszett a Pixinfo teszt alapján, meg tetszett hogy bárhogy lehet variálni a belső osztásokat úgyhogy szétnézek majd, és ha nem találok jobbat hasonló áron akkor marad az. annyira nem lehet rossz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#410) kricsi81 válasza TeeJay (#409) üzenetére


kricsi81
senior tag

persze nem olyan rossz, de szinte minden táskát akárhogy lehet variálni ;)

a lényeg, ki kell próbálni és amelyik tetszik...

kovacsrichard.hu

(#412) kricsi81


kricsi81
senior tag

van aki használ lowepro priumus AW-t? Milyen? egy kabát+kaja belefér a nem fotós zsebbe?
a fotós zsebbe belefér egy d300+16-85vr, 70-300vr, sb-600, sb-80dx, 50/1.8, egyéb?
gyorsan kivehető a cucc belőle? laptoptartó (laptopárnyékoló) alapból van hozzá?

kovacsrichard.hu

(#413) adik válasza kricsi81 (#412) üzenetére


adik
őstag

Milyen?

&@va jó! Iszonyat kényelmes a fekvése, lopásbiztos a fotós része, de a többi is furfangos. Meg nem rí le róla, hogy fotós táska.

egy kabát+kaja belefér a nem fotós zsebbe?

esőkabi + takarmány igen.

fotós zsebbe belefér

határeset, az egyik vakuval mindneképpen.

gyorsan kivehető a cucc belőle?

nem, inkább lopásbiztos, minden könnyen hozzáférhető. A kettő használható kombóját sajnos még nem láttam egyetlen tatyónál sem.

laptoptartó (laptopárnyékoló) alapból van hozzá?

milyen laptoptartó?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#414) kricsi81 válasza adik (#413) üzenetére


kricsi81
senior tag

a lowepro videóban a muki kiszed a táskából egy laptoptartót, amiben van ilyen laptopárnyékoló, erre gondoltam...

és kékben vagy feketében van neked? hol/mennyiért vetted?

kovacsrichard.hu

(#415) afopisz


afopisz
csendes tag

Nem tud valaki ajánlani nekem egy jó notbook táskát?15 ös höz kellene:)

A horoszkópom azt mondta, hogy a sors ujja rám fog mutatni. Sajnos ez a középső ujja volt.

(#416) kricsi81 válasza afopisz (#415) üzenetére


kricsi81
senior tag

dehogynem: [link] ;)

nekem pl ez a táska nagyon tetszik, tök ászul néz ki, elfér benne még egy kis fotóscucc is, nameg Kata, tehát minődés... :)

kovacsrichard.hu

(#417) Slowman válasza kricsi81 (#416) üzenetére


Slowman
aktív tag

Egy másik topicba azt boncolgatták, hogy nem épp kényelemes a kata táskákon a vállpánt... Ettől függetlenül még abszolút minőségi.

(#418) adik válasza afopisz (#415) üzenetére


adik
őstag

Dehogynem, csak nem a fotós topikban :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#419) adik válasza kricsi81 (#414) üzenetére


adik
őstag

Nekem nincs ilyenem (még?), de volt hozzá szerencsém egy pár napig. Ezek szerint akkor a light verzsön volt nálam, amihez a tulaj nem mellékelte a vitatott alkatrészt. Egyébként kék volt.

szerk: elég sokat forgolódok ilyen termékek között, így még ha nincs is meg nekem a termék, tudom, hogy milyen, milyen a másik.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#420) kricsi81 válasza adik (#419) üzenetére


kricsi81
senior tag

és szerinted a kék vagy a sima fekete néz ki jobban?
esetleg tudsz ajánlani egy jobb fotós hátitáskát? a lényeg hogy viszonylag sok cucc elférjen benne, és kell külön rész a személyes cuccoknak is (pl kaja inni pulcsi egyéb)

?

kovacsrichard.hu

(#421) adik válasza kricsi81 (#420) üzenetére


adik
őstag

Nekem a fekete nagyon komor/gyászos, pedig valószínűbb, hogy azt venném, mert az jobban illik a ruhatáramhoz. (Heteró pasi szokott ilyet mondani? :DDD )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#422) j.bravo válasza adik (#421) üzenetére


j.bravo
addikt

Kevés, de szokott. Hetero-nak lenni nem feltétlenül jelent egyet az igénytelenséggel :)

Whatever.

(#423) kricsi81


kricsi81
senior tag

már sok helyen volt ilyen "muti te hogy pakolod be a táskádat", itt is csinálhatnánk ilyet, engem pl tök érdekelne ki hogy hordja, milyen elrendezéssel a cuccait, és milyen táskában :)

na ki hogyan? képekkel természetesen :))

kovacsrichard.hu

(#424) Dtomi válasza kricsi81 (#423) üzenetére


Dtomi
őstag

Én tele pakolom mindig szarásig ha 1 köbméteres konténer lenne valszeg azt is teleraknám, mondjuk nem L es üvegekkel hanem azö9sszes ökörséggel ami van és kellhet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#425) runner 125 válasza kricsi81 (#423) üzenetére


runner 125
nagyúr

A jövő héten tudok feltenni, éppen a minap variáltam át. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#426) kricsi81 válasza runner 125 (#425) üzenetére


kricsi81
senior tag

ok :)

kovacsrichard.hu

(#427) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem meg hamarosan venni kéne táskát mert ha meglesz a gép nem tudom mibe tenni :B
melyik üzletekben van nagy készlet ahol meg lehet tapizni a fotós táskákat?
saturn m.markt vagy edigital és társai?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#428) kricsi81 válasza TeeJay (#427) üzenetére


kricsi81
senior tag

hát az én tapasztalataim szerint a media marktban szokott lenni sok táska, ám inkább kompaktoknak, slr-nek alig alig..
sokkal inkább tripont, edigital, de nézd meg a weboldalukon hogy amelyik szimpatikus, van-e raktáron náluk

kovacsrichard.hu

(#429) vscotina válasza TeeJay (#427) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szia

még az Optiformot érdemes megnézned a Ferenc körúton. Sokféle TAMRAC táskát tartanak, és mindent meg lehet tapizni, belepróbálni.

Érdemes lehet még az AWPest: ez tart Kata, Lowepro és Vanguard márkát

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#430) runner 125 válasza TeeJay (#427) üzenetére


runner 125
nagyúr

Talán az edigital, de épp ma voltam Duna Plázában, ott is van vmi Saturn talán, jó sok tatyót láttam. :K

..egy konkrét típust ki is néztem, s alapba neten egy ezressel olcsóbban találtam. :D Érdemes szétnézni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#431) TeeJay válasza runner 125 (#430) üzenetére


TeeJay
félisten

lurdyba voltam fotomarket üzletben de sajnos egy darab Hama Defender se volt nekik készleten... most megyek majd valami olyan üzletbe ahol meg lehet nézni hogy mégis mekkora és melyiket vegyem.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#432) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
A HAMA Defenderekhez annyit hozzáfűznék, hogy alapból nehezek, plusz még a motyó bele és tuti egy pár óra után olyan mintha megvertek volna. Nekem Lowepro Nova 190 AW van és belefér mindenem, és a gépen túl nem cipelek még egy kilót. Igaz, nem is egy árban vannak, de jó táskát csak egyszer kell megvenni. :K

Crumpler Jimmy BO tatyót használ valaki? Nagyon pöpec, ha csak a gépet plusz egy obit akarok cipelni.

(#433) Kazimír válasza TeeJay (#427) üzenetére


Kazimír
őstag

Lowepro és Tamrac táskák esetleg itt, ha olyasmit szeretnél.

Ha leendő D90-esedhez lesz, akkor annyit tudok még segíteni, hogy 18-105-ös kitobjektívvel, +1 objektív, +szűrő, +kártyák, +kártyaolvasó, +egyéb apróságok, és kívülre még egy vaku is elfér a Lowepro Inverse 100-AW-ban. Például.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#434) TeeJay válasza Kazimír (#433) üzenetére


TeeJay
félisten

tárgytalan mert már megvettem a Hama Defender 180-at :R
hát mit mondjak első ránézésre brutális :DDD
van hely benne bőven, nagyon jók az elválasztók, millió zseb az elején és nekem egyáltalán nem tűnik nehéznek... bár mivel én eger-bp között ingázom és a mázsás utazótáskát viszem már 6éve a vállamon meg se kottyan egy másfél kilós táska. extreme digital-ban vettem és mondták a srácok hogy bőven belefér egy D90 + 18-105 + 35/1,8 + 85/1,8 + SB-900 meg töltők akkuk meg egyebek. sőt még markolattal is vígan elfér a D90 úgyhogy ezt vettem nem a Defender 160-at :R mivel én nem fogok terepre járni meg amúgy is vigyázok mindenemre szerintem ki fog tartani 10évet lazán ez a táska, és nekem nincs semmi különleges igényem, bár ha azt nézem ebben is van memóriakártya tartó, van benne törlőkendő, meg minden jó.
pixinfo teszt alapján tetszett meg és szerintem nem fogom megbánni
http://pixinfo.com/cikkek/hama_defender

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#435) Pilács válasza Pilács (#359) üzenetére


Pilács
senior tag

Amire nem gondoltam az az, hogy több mint fél év alatt ez a táska pár ruhámat szétszedett... mégpedig azzal, hogy a vállpánt egyes varrásai valamit az időjárásvédő huzat nyílása szépen dörzsölgeti a ruhákat, ami felbolyhosodik és gázul néz ki. Eszembe sem jutott, hogy ilyenre is figyelni kell, annó még az iskolatáska sem szedett szét egy ruhámat sem.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#436) adik


adik
őstag

Háló,
Kata 467-ről valakinek tapasztalata van-é esetleg? Sajnos a Lowepro Faspack még nekem is túl ronda. Kereskedelmi okokból csak Lowepro, vagy Kata jöhet szóba. 13-as noti, váz alapobival + vaku + szalámiszsömle férjen be.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#437) E-scapegoat válasza adik (#436) üzenetére


E-scapegoat
tag

Szia!

Ezt ajánlom elolvasni, hátha még nem láttad. Én is szemeztem vele, de sajnos kiesett, mert állványt nem lehet ráakasztani.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#438) adik válasza E-scapegoat (#437) üzenetére


adik
őstag

az nem számít nálam, köszi a linket!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#439) kricsi81 válasza adik (#436) üzenetére


kricsi81
senior tag

Énis szemeztem ezzel a táskával, de elsősorban a pici fotós része miatt, másodrészben emiatt vetettem el az ötletet: [link]

elég nem biztonságos...
lowepro priumus, ez hátulról nyitható, jól néz ki, nagy fotós rész, és kaja is elfér bőven :)
ebayen olcsó... :)

kovacsrichard.hu

(#440) adik válasza kricsi81 (#439) üzenetére


adik
őstag

Olvastam - pláne jobban átérzem, mert 1.) van szerencsém Rékát személyesen is ismerni; 2.) elég sokat utazom én is, és szeretem az esti fényeket, és kellően paranoid is vagyok.
Kénytelen vagyok nagy levegőt venni, egyszerűen nem találok alkalmasabb tatyót megfizethető árban. Egyet sem. Primus AW nekem már egy kicsit drága, de ha lenne benne noti rekesz, talán kiköhögném. (A/4 lapok és noti szállítás miatt is kell.)
E-baynél olcsóbban veszem ezt a két márkát, ezért jöhet csak ez a kettő szóba.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#441) runner 125 válasza kricsi81 (#426) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ígért fotók, "nyitási" sorrendben;

(Minőségért bocs.)

01
02
A szabad helyet valamilyen rendszervakunak tartogatom.
03
04
A markolat miatt, bedobtam a gép alá egy szivacsot, így felfekszik mindenhol. Mellesleg jobban is védve van alulról.
05
06

..jah és igen, az oldalsó zsebekben van a töltő + szűrők.

Az elsőben meg a távkioldók, memóriakártyák..

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#442) adik válasza runner 125 (#441) üzenetére


adik
őstag

minőség ide-oda, köszi, hogy megmutattad. Gondolom ez ugye akkor praktikus, ha legsűrűbben a telét használod. Mi a táska típusa?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#443) runner 125 válasza adik (#442) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szívesen.

Nem feltétlen, most utoljára azt használtam, így az maradt fent. De alap obiként a 18-135-öt szoktam felrakni, viszonylag hosszú optika az is, úgyhogy a helyére alulra pont elfér a 70-300 is.

Pontos típusa; Soligor Model CL Maxi 2

Pont tőlük vettem 2-3 éve. :K

Totál hibátlan, masszív tatyó. Az egész belseje tetszés szerint alakítható, sok elválasztót adtak hozzá. A teteje cipzárral és 4 csatival is zárható.

Jelenleg ezek vannak bent; D80 + markolat, 18-135, 70-300, 50, és egy 2x-ező, meg apróságok...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#444) JetiRulez


JetiRulez
őstag

No, erre a témára is rátaláltam. Megosztom tapasztalataimat.
Immár van egy Marshall táskám, amivel immár 6,5 éve járok iskolába, és még mindig hibátlan állapotban van (a kisebb kopásokat leszámítva). Nem tudom, mennyibe kerülhetett annak idején, de biztos vagyok benne, hogy a legolcsóbb modellek közül származik. Mégis ilyen jól bírja a gyűrődést. Ajánlom másoknak is ezt a márkát.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#445) adik


adik
őstag

No akkor lássuk:
Lowepro Stealth Reporter D300 AW:

A kép bal oldalán egy távirányító látható a kulacstartóban, számomra itt kezdődik a komfort. A zselés vállpánt smafu :DDD Van összesen 6 fül, amire ilyeneket, vagy objektívtartókat lehet szerelni.

bal felül: metz 58. Hatalmas, hosszú, nagy, nehéz - és a legjobb! (imho)
bal alul: Jupiter 135/3,5, rajta K adapter, azért van pont mellette a kis "neszeszer, mert így nem zötykölődik. Neszeszerben: sdhc kártyaolvasó, tartalék kártya, pót aksi vázba, vakuba, távkioldó, törlőkendő
középpen: váz, rajta Sigma 17-70, vagy éppen mi.
jobb felül: pumpa, sok funkciós bicska (fogó, kés, kis fűrész, reszelő... repülőn utazás előtt ne felejtsétek el kivenni!!!)
jobb alul: pentax 50-200. Ha ez van a vázon, akkor ennek a helyére teszem a 17-70-et.
bal legalul, táska külső felén: szűrök dobozai, Lenspen, toll
jobb legalul, táska külső zsebében: gps, notesz

A bélés falán kívül jut hely belépőknek, kisebb térképnek és útikönyvnek.
Lehet látni, hogy a váz két szivacs akármin fekszik fel. Nem koccan le a vázon lévő obi sem, mert pont alatta van az a zseb, amibe a táska esőkabija van behajtva, így vagy 2 centi nagyon rugalmas réteg választja el mindentől.
Futottam már párszor ezzel a felszereléssel, kapott is hideget-meleget, de mindig tudtam, hogy megfelelő védelmet nyújt a szajrénak. Mondjuk drága is, mint a fene :)

(folyt.köv)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#446) JetiRulez válasza JetiRulez (#444) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hoppsz, most veszem észre, hogy ez Fotós táskák topic. Bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#447) Dtomi


Dtomi
őstag

Ez az én tatyóm.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#448) Ndruu válasza Dtomi (#447) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez ám a teljes menetfelszerelés. Lehet vagy 15 kiló... A benne lévő értéket meg már nem is merem megsaccolni. :)

Nálam még csak ennyi van. Meg egy SMC 50/1.7, csak most az van a gépen, a kitobi meg a táskában.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#449) philoxenia válasza Dtomi (#447) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt hittem a Bigma nagyobb.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#450) kricsi81


kricsi81
senior tag

A tripont weboldalán most láttam, hogy jöttek új Kata táskák. A PR riporter sorozat nagyon tetszik, de a 440-es már 44e :Y :Y

kovacsrichard.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.