Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) johnjohn válasza Dtomi (#350) üzenetére


johnjohn
addikt

Szép darab, de mire hasonlít ? ;]

(#352) Dtomi válasza johnjohn (#351) üzenetére


Dtomi
őstag

Egy nagyon idős muminra profilból :Y :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#353) Pilács válasza Dtomi (#350) üzenetére


Pilács
senior tag

:DDD :C

Ez szerintem jól néz ki, ilyen lesz a másodlagos városban mászkálós tatyóm, de előbb megvárom a mini trekker aw-t, hogy azzal mennyire lehet csak úgy mászkálni. :U

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#354) NomAAd5 válasza Dtomi (#352) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Öregem, hiába, nekem nem arra jár az agyam! :P

Azért ez a mumin dolog se rossz... erősen kotorásznom kell az emlékeimben, hogy hol láttam én már ezeket.

(#355) Dtomi válasza NomAAd5 (#354) üzenetére


Dtomi
őstag

:Y :C Tudod.. fiatalság bolondság De azért még a mesékre is emléxem ;)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#356) Alex91


Alex91
félisten

Egy Olympus mju 850 SW-hez (93.6mm x 60.9mm x 21.3mm) keresek tokot. Amiket kineztem: Lowepro Apex10 AW, Lowepro Ridge 10.
Melyik lenne jobb? Melyik ad nagyobb vedettseget? A zipzar nem fog karcolni?
Es a tobbi tartozeknak, tokostul a gepnek pedig ezt a taskat neztem ki:Lowepro Edit 110.

Velemeny?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#357) Dtomi válasza Pilács (#353) üzenetére


Dtomi
őstag

Én nem merném ebbe a táskába tartani a cuccom.. nagyon nagyon puha az egész ez tényleg csak az a beledobálom és megyek kategória... kata 606 review

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#358) Pilács válasza Dtomi (#357) üzenetére


Pilács
senior tag

Huh, már megilyedtem, hogy a mini trekker aw-re írtad :U mert az holnap jön meg :DDD Igen, a másodikat én sem vettem volna meg láttatlanban, de egyre biztosabb, hogy nem olyan lesz. Köszönöm, hogy figyelmeztettél! :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#359) Pilács


Pilács
senior tag

Ma megjött a Lowepro mini trekker aw táska, nagyon jónak tűnik! Kicsit vékonynak találom a külső részt, valamint a háthoz eső szivacsozást, mert ugye nem mindig hordja az ember a hátán, pl kocsiban befekteti, és ha állnak benne az obik, hát kitudja, de majd kiderül. Na meg tömegben ha valakit neki paszíroznak... Szal nem atom biztos ;) Kényelmes, nagyon sok a pakolós rész, egy túrához sztem mást nem is kell vinni, minden belefér. Ez az első ilyen táskám, szeretnék véleményt kérni, hogy más hátizsákoknak (ebben a kategóriában) mennyire vékony a falazata? Esetleg ha valakinek lenne összehasonlítási alapja ezzel a típussal, az lenne az igazi :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#360) Alex91 válasza Alex91 (#356) üzenetére


Alex91
félisten

Na, ma reggel megjott a tok, taska, amit a gepnek szantam :). Vegulis ez lett belole:

Lowepro Ridge 10 szürke

Pont jo a 850 SW-hez, szepen belefer. Van hely a potakkunak, memoriakartyanak. Ovre felfuzheto, Szijjal vallon is hordhato. Belul kicsit belelt is.

Samsonite Torbole 100, szürke/narancs

Vettem egy ilyet is, hogy elferjenek a tartozekok is :). Eleg kicsi, de tokostol belefer a gep, melle a tolto allitva. A ket oldalso zsebbe a tolto tapkabele, es a video kabel ment, az elejen talalhato reszbe a kis tok szijja. Van meg benne egy torlokendo is :), amit az egyik oldalso zsebbe lehet rogziteni tepozarral. A fo rekesz hatulrol nyilik. Belul oldalt van memoriakartyaknak hely, valamint halos resz mondjuk az akksinak. A tetejen is van belol egy halos resz zipzarral. Parnazott vallpant is van mellekelve hozza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#361) Doom


Doom
aktív tag

A Lowepro Off Trail 1 táskáról van valakinek tapasztalata? Egy 450D menne bele két (max 3) obival, esetleg egy-két szűrővel.
Köszi.

(#362) BiriBum


BiriBum
őstag

Ezt ismeri esetleg valaki? Váz kittel plusz 1 telezoom, kis manuálobjektív valamint a rendszervaku menne bele. Nem tudom mennyire lehet párnázott, sokat segítene, ha valakinek lenne róla testközeli élménye. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#363) philoxenia válasza BiriBum (#362) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

K10D-nek nem lesz lapos a 12,5 cm...?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#364) BiriBum válasza philoxenia (#363) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha esetleg lesz hozzá markolatom, akkor tényleg necces...

(#365) germanh válasza BiriBum (#364) üzenetére


germanh
senior tag

Crumpler Pretty Boy XL-em van és nem fér bele a gép markolattal, úgyhogy mindig szedhetem le/tehetem fel...a helyedben már nem választanék olyat amibe felszerelt markolattal nem fér be a gép. Lassan nálam is itt lesz az idő váltani, mondjuk előbb a 18-55-nek kéne búcsút mondani és valami jobbra cserélni :))

Enjoy the pain!

(#366) Zebu


Zebu
addikt

Én egy Computrekker AW-t használok. Nagyon jó táska, csak kicsit nagy, bár így igazából minden kényelmesen és biztonságosan elfér benne.

(#367) NomAAd5


NomAAd5
csendes tag

Hát, ha valaki nem szereti a gépet séta vagy kirándulás közben a nyakában vagy a vállán hordani ("lobogtatni" ;)), akkor én is megerősíthetem azt a véleményt, hogy roppant kényelmetlen dolog a hátitáskából előszedni, ha fényképezhetnékje támad.... Levenni a táskát, hogy hozzáférjen az ember, elhelyezni valahogyan magán vagy valahol, aztán ugyanez vissza. Állatot így fényképezni felér egy szerencsejáték izgalmaival.

Alig várom már, hogy a Crumpler oldaltáskám megjöjjön. :))

(#368) Degeczi válasza NomAAd5 (#367) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezért nagyon jók ilyesmire a Lowepro Slingshotok: kényelmes hátizsákként hordod, fotózásnál pedig nem kell levenni, csak előrecsúsztatni, és gyorsan, kényelmesen kivehető a kamera

persze nincsen ingyenebéd: ha obit kell cserélni, az bizony kényelmetlen, olyankor a legbiztonságosabb levenni, és lerakni valahová

(#369) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Be akarok szerezni egy tokot a D80-hoz, annyi kikötésem van h egy 70-300-as telével is betudjam zárni/cipzározni, ki milyet ajánl?

Az-az a váz + 1 obi menne bele.

Köszönöm.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#370) gazsilaci válasza runner 125 (#369) üzenetére


gazsilaci
csendes tag

ugyanebben a "kategóriában" keresgéltem én is. Hosszas nézelődés, után egy Lowepro Toploader 75 AW mellett döntöttem. Az ára kicsit (nagyon) húzós, de így utólag nem bántam meg.

Üdv.
G. Laci

(#371) Kazimír válasza runner 125 (#369) üzenetére


Kazimír
őstag

Én ilyet használok. D90+18-105, fenthagyott napellenzővel, kényelmesen behúzható.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#372) runner 125 válasza gazsilaci (#370) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm, de ez valóban bazi drága. :Y
Olcsóbban vettem a szintúgy Lowepro nagy táskámat. :D

Kazimír

Köszi Neked is, ilyen "kocka" kialakítású a nagy táskám is (csak nagyobb) , "tok" jellegű tatyót keresek, hasonlót mint amit gazsilaci ajánlott, csak olcsóbbat. :))
...ha pl, motorozunk valamerre, oda csak a gépet+ egy obit vinnék.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#373) Dtomi válasza runner 125 (#372) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez olyan mint a kocogvafotózás az igenemberbe? :Y :C :U

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#374) gazsilaci válasza runner 125 (#372) üzenetére


gazsilaci
csendes tag

Érdemés még megnézni a Tamrac Pro Digital Zoom szériát, bár emlékeim szerint amilyen méretben neked kellene abban a Tamrac is 15e fölött volt.

(#375) runner 125 válasza Dtomi (#373) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem láttam a filmet, konkrétan mire célzol? :)

gazsilaci

Köszönöm ismét a tippet!

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#376) Dtomi válasza runner 125 (#375) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem láttad???? Hatalmas film nézd meg mindenképpen!!! Értelmes poénok vannak benne!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#377) NomAAd5 válasza Dtomi (#357) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Hogy "nagyon nagyon puha" tapasztalatból mondod?

(#378) Padam válasza Kazimír (#371) üzenetére


Padam
aktív tag

Markolattal is belefer?

(#379) SeatZola


SeatZola
őstag

Szererintetek melyik a jobb választás: Lowepro Nowa 3 AW (1 éves 8,5k-ért) vs. KATA DC-443 (új, 9k-ért) vagy Tamrac Velocity 5x (1 éves 9k-ért)? Egy Pantax K20D+16-45+55-300 lenne benne markolat nélkül. Számítana az is, hgy övre is lehessen fűzni, mondjuk a Kata ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#380) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Kedvezményes csomagban szeretném vásárolni a fényképezőgépem, amelyekben az alábbi 3 táska jöhet szóba:

Canon DDC-800
Dörr Action No 3
Lowerpro Edit 120

Amit tárolni szeretnék benne: Canon SX10, Voltcraft IPC-1 töltő és adapterei, pótakkuk, egy kis tripod, vagy gorillapod, polár szűrő.

Alapvetően nem ismerem ezeket a táskagyártókat Canon a legkisebb és a legdrágább,
Dörr olcsóbb és nagyobb, Lowerpro már előfordult itt a topic-ban is.
Élőben Dörr-t láttam csak elég igényesnek nézett ki a belső kialakítása és anyaghasnzálata.

Mi a véleményetek róluk?

Lehet, hogy a megrendelés sürgőssége miatt választok egy táska nélküli csomagot. Táskát pedig személyesen választom ki...

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#381) Pinya007 válasza Pinya007 (#380) üzenetére


Pinya007
tag

Lowepro Edit 140+ táskát vettem végül. Szépen elfér benne minden és jó a minősége, vízálló zipzárak, puha belső anyag és jó masszív.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#382) belluska


belluska
tag

Lowepro Nova 4 AW használt, de kifogástalan állapotban, ha valakit érdekelne, 9eft-ért eladó. Sajna a kocsim megsinylette az ütközést.

(#383) Salak


Salak
tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani boltot és/vagy weboldalt ahol kaphatok bőr vagy másmilyen tokot Panasonic FZ-28-as géphez? Köszi!

"Winners never quit and quitters never win."

(#384) nord_ válasza Salak (#383) üzenetére


nord_
veterán

Fotósboltok. ;)
Bemész bármelyikbe, viszed magaddal a gépet és amelyik szimpatikus, megveszed.
Optiform, Artwork, ArtworkPest,Tripont, Edigital, Nika, stb, stb...

(#385) braunlac


braunlac
csendes tag

Nem tudjátok, itthon kapható valahol a Vanguard Up-Rise 43 sling bag?
Vélemények, tapasztalatok róla esetleg?
[IMG:/dl/upc/2009-10/06/196184_kfps63f8tekatjjg_th-up-rise-43-1.jpg][/IMG]

[ Szerkesztve ]

(#386) kricsi81


kricsi81
senior tag

Hello

Szeretnék venni egy fotós hátizsákot, de eddig nem találtam meg a megfelelőt.
Az igények: legyen masszív, biztonságos, minősége.
Elférjen benne:
-D300 (esetleg MB-D10-zel)
-16-85VR
-70-300VR
-SB600
-SB-28
-Nikon 50/1.8
-rádiós kioldók
-színes fóliák, szűrők
-kioldó, kábelek, memkarik, aksik
-inni, enni
-esetleg pulcsi, vagy ilyesmi

mit ajánlotok?
üdv

kovacsrichard.hu

(#387) E-scapegoat válasza kricsi81 (#386) üzenetére


E-scapegoat
tag

Én is hasonló cipőben járok, nekem túrázáshoz kellene fotós hátizsák, amibe belefér egy 350D három obival+apróságok, pulcsi/esőkabát, szendvics és jó lenne, ha a tripodot is rá tudnám akasztani. Ja, és jó lenne néha a laptopot is beledobni. Ezt nézegetem, de a kép alapján nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő. Jó lenne valahol megnézni élőben.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#388) vscotina válasza E-scapegoat (#387) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szia

Tripont, Edigital, vagy awpest-nél megnézheted.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#389) kricsi81 válasza E-scapegoat (#387) üzenetére


kricsi81
senior tag

Szerintem ne vegyél ilyet. Egy az hogy kicsi is, meg nagyon nem biztonságos.
Már halottam olyanról, hogy észrevétel nélkül kilopták belőle a cuccot, és csak mázliból szerezte vissza a csaj a gépét...
itt a link a történethez: [link]

tehát jól gondold meg...

kovacsrichard.hu

(#390) nord_ válasza E-scapegoat (#387) üzenetére


nord_
veterán

Ezt megnéztem én is régebben, de szerintem kicsi, ráadásul kifejezetten kényelmetlenül pakolhatónak éreztem.
Nekem Kata 3IN1 van (mondjuk az is igaz, hogy én sose akarok ennyi mindent magammal vinni. :) ).

(#391) Dtomi


Dtomi
őstag

Enniy cucchoz kell minimum egy Tamrac expedition 8. többie garantáltan nem fér el ennyi cucc ha csak nem vagy elég erőszakos...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#392) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

vscotina: Nyíregyháziként sajnos túl messze vannak a pesti boltok, hogy csak úgy beugorjak egy kis "tapizásra".

kricsi81: ismerem a történetet. Engem ez a veszély nem fenyeget. Nincs sok esély rá, hogy a hegyek között az erdőben kósza tolvajok settenkedjenek mögém.

nord_: én is attől félek, hogy kicsi lesz. A kényelmetlen pakolhatóságtól nem tartok, egyáltalán nem zavarna, ha le kellene venni a hátamról hogy hozzáférjek a géphez. Jelenleg úgy túrázok, hogy hátamon hátizsák, a vállaimon balról tripod, jobbról fotóstáska, plusz egy övtáska a derekamon. :O Ettől az összeállítástól ez a hátizsák mindenképp kényelmesebb lenne. Megnéztem a Kata 3in1-t, de az még a DR-467-től is kisebb.

Dtomi: ez a Tamrac egyszerűen brutális. Méretben és sajna árban is... Az én igényeimnek megfelelne egy ettől szerényebb is (ha létezik).

Ha a hátizsák-övtáska-fotóstáska hármast ki tudnám vonni egy hátizsákkal 30-40 ezer forintból, már jó lenne. A tripod (Velbon sherpa 750, szóval nem egy súlyos darab) meg elfér a vállamon. Túrázáshoz meg nem viszem magammal a laptopot, viszont utazásnál jó lenne, ha nem kellene neki külön táska. Nehéz ügy... Lehet hogy inkább egy túrahátizsákot kellene vennem? :F

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#393) vscotina válasza E-scapegoat (#392) üzenetére


vscotina
aktív tag

bocs, ez nem derült ki a kérdés feltevésekor.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#394) Dtomi válasza E-scapegoat (#392) üzenetére


Dtomi
őstag

Sajnos nem olyan brutális mint amilyennek látszik, mivel nem elég mély, így a nagyobb obik nem férnek el benne csak fektetve, ezáltal jelentősen csökken a hasznos terület. Mégis ez a legjobb alternatíva szerintem ha valaki tud nagyobbat ne tartsa magába!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#395) braunlac


braunlac
csendes tag

Én végül egy Lowepro Primus AW hátizsákot rendeltem innen.
Szálítással együtt kb. 27.000-Ft (90£), a tesztek mindenhol dicsérik, ennyiért szerintem ajándék. :K

[ Szerkesztve ]

(#396) nord_ válasza E-scapegoat (#392) üzenetére


nord_
veterán

Megnéztem a Kata 3in1-t, de az még a DR-467-től is kisebb.
No de melyik 3IN1-et nézted? A 10-est, 20-ast, vagy 30-ast? :) Ez utóbbi fotós rekesze _jóval_ nagyobb, mint a 467-é. (Persze, ha ragaszkodsz a laptophoz az erdőben, akkor ez a táska egyértelműen kiesik.)

-----

Ami elvileg jó lehet neked, az a Lowepro Fastpack 350. Méretes fotós rész, felső rész, van laptop tartó és 30ezer körül van. Egyedül az állványt kell külön vinned, de ebben az árkategóriában nem találtam olyat, ami minden igényedet kielégítené.
http://vidego.productvideocast.com/player.php?p=6ou180q2

(#397) nord_ válasza braunlac (#395) üzenetére


nord_
veterán

Ez a megoldás tényleg a legjobb! :)

(#398) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

vscotina: ez igaz. :)

nord_: szóval 3 féle is van a 3in1-ből? :DDD Mint írtam nem ragaszkodom az erdőben laptopozáshoz, csak jó lenne eggyel kevesebb táskát cipelni utazáskor. Ez a Lowepro Primus ígéretesnek tűnik. :K

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#399) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Lowepro-ra még egy szavazat! ;)
Mondjuk nekem felépítés alapján a Trekker modellek jönnek be jobban, de ezek a Lowepro táskák egytől egyig megállják a helyüket.

(#400) zso79


zso79
őstag

Van itt valaki, akinek használja a vicces nevű Crumpler Pretty Boy BackPack -et? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.