Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Koktail válasza Fandango (#1100) üzenetére


Koktail
tag

Igen megnéztem azt is amit ajánlottál, de az nekem elég nagynak tűnik, ami már inkább profi fotósnak való ahogy nézegettem belefér két váz 4 optika, meg a többi, nem valószínű hogy a közeljövőben nekem ennyi cuccom lesz! :D

(#1102) Fandango válasza Koktail (#1101) üzenetére


Fandango
veterán

Nezd inkabb keszulj arra. En mar 2 oldaltaskat vettem amikor vehettem volna egybol egy ilyet, most a legkisebb taskat el akarom adni, mert nem tudok vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#1103) Koktail válasza Fandango (#1102) üzenetére


Koktail
tag

Ez is igaz, bármi megtörténhet! :DD Köszi!

(#1104) psycroptic válasza Koktail (#1101) üzenetére


psycroptic
őstag

Szerintem azt sose vedd alapul, hogy most ennyi cuccom van csak és több nem is lesz hozzá, mert bármikor jól jöhet egy plusz tároló rekesz.

PSNID: Tomy83PS

(#1105) Koktail válasza psycroptic (#1104) üzenetére


Koktail
tag

Ja persze nem... Most 18-105 kit obival érkezik, aztán esetleg majd később jön hozzá és 35 vagy 50 mm és egy tele obi aztán utána nem tudom mi történik... :DD Marad annyi nagyon hosszú ideig vagy elkap a szenvedély és lesz még több másik obi is. :))

(#1106) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Az Edigital kuponakciójában MINDEN Vanguard Bin táskára 40% kedvezmény van :B

Remélem nem baj, hogy szóltam :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1107) Koktail válasza JohnyBlue (#1106) üzenetére


Koktail
tag

Igen! Abban akarom megvenni, úgy pedig nem rossz az a 8340 Ft azért a táskáért!!! :C

(#1108) Koktail


Koktail
tag

Csak előtte gondoltam körbekérdezek, hogy milyen javaslatokat tudtok adni, illetve ötleteket, pl hogy mire figyelje, illetve ahogy itt korábban beszéltünk hogy jövőbe is kell gondolkodni a cuccokkal obikkal. :D

(#1109) M_o_g_y_i válasza JohnyBlue (#1106) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

És milyen kupon kell hozzá? :F

Megtaláltam... :D

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1110) Kleroo


Kleroo
veterán

Hola!

Most már égetően kéne egy hátizsák nékem.
2 versenyzőm maradt:
A Fastpack 350,és az új AW Video tesója.
Vannak pro-kontrák. A réginek elvileg egyértelműen nagyobb a camera része. De szemre mintha az új felső része nagyobb lenne,és pufibbra meg lehet pakolni. Valamint az állványtartó,AW huzat(ez nem fontos).

Meglepetésemre a régi ára most ebayen már nagyon olcsó,és megjelentek az első igazán jóárasított video verziók(ezért is került ma be a kalapba)

Akad olyan kolléga aki egyikről váltott a másikra, a specifikáción felül valami érdemi különbséget tud?(kényelem,cipzárak,apró részletek) :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1111) sza.sa


sza.sa
tag

Időközben megjött a Flipside 300 hátizsákom, az olcsó helyről, mégg épp időben a repülőnap előtt, így rögtön tesztelhettem is.
Teljesen kényelmes volt, egész nap végig a hátamon volt szinte nem is zavart. Igaz sok minden nem volt benne, csak a maradék obijaim (35mm 1.8, 18-105 VR) + fél liter ásványvíz. De a D90+70-300VR-el se volt fárasztó hazagyalogolni.
Szoval eddig nagyon bejött, ezen az áron nagyon megéri, ha nem túl sok cuccból áll a szetted.

sza.sa

(#1112) Kleroo válasza Kleroo (#1110) üzenetére


Kleroo
veterán

Megrendeltem a Video variánst,majd válaszolok magamnak,megosztom a tapasztalatot. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1114) junhum


junhum
tag

Helló,

Fotó hátizsákot keresek, max 30ezerig!

Én ezt néztem ki:
Vanguard Adaptor 46

Elvárások:
-3,4 obi
-váz obival
-laptop/tablet tároló
-pár kis rekesz

Ami jó lenne és szerintem amit kinéztem ennek nem felel meg az az hogy valami flakon is beleférhetne. max az állvány helyére tudnék rakni szerintem.

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#1115) duni84 válasza junhum (#1114) üzenetére


duni84
aktív tag

szia, ha 30e a max, akkor én, mint évek óta up-rise 46 "nyúzó", inkább ezt ajánlanám, mint az adaptort. persze kérdés, hogy mennyire fontos neket, hogy keresz vállpántossá alakíthasd. a "régi" up rise 46 már 32e-től kapható magyarországon újonnan, cserébe jobban pakolható (a táska egész elejét is ki lehet nyitni, ha kell, nem csak az oldalai felől betologatni a cuccokat). kényelmesen elfér benne 2 nagyobb váz markolattal, 70-200, 24-70, 50mm, 85mm + 2 nagyobb vaku + két marék akku és akkor a felső rekeszbe még nem is pakoltál, ahova gond nélkül befér keresztbe egy literes flakon + pl 2 szendvics, az elejébe meg mehetnek az iratok-pénztárca-akármi. ha az a kis plusz hely a fő részében meg ki van cipzárazva, akkor mindezek mellé még egy váltás ruha is befér :) a laptop tartó rekeszébe meg gond nélkül bement egy thinkpad t430, ami nem a legvékonyabb, viszont 14". a hátránya tényleg csak annyi az adaptor-hoz képest, hogy nem lehet a vállpántokat kapcsolgatni ide-oda. (ahogy olvastam az adaptorból csak a 48-as ilyen belsőleg teljesen pakolható/módosítható)

#metszéspontok

(#1116) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy jóféle hátizsákot amibe 17" laptop is belemegy + egy dslr? (egy vaku férjen még el benne, esetleg egy teleobi). A legjobb lenne ha modulárisan kivehető lenne a fotós rész...
Olyan 20-30e környékén.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1117) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Ilyesmi táskát keresek [link], nem baj ha olcsóbb meg persze jobb is lehet. :) Hátizsákom van, de van hogy csak a gépet vinném magammal. Ami belekerülne : Sony A580+ Sony 16-105 vagy a leghosszabb talán a Tami 90 makro.

Köszi

(#1118) _seth_


_seth_
veterán

Ezeknek a cuccoknak keresek táskát és a Lowepro Slingshot 200 AW-ra gondoltam, a fenti cuccok mellé még jó lenne ha beférne egy renddszervaku és pár apróság. Van esély rá, hogy a fenti cuccok mellé még beférne a táskába egy filmes 300V és egy 28-90-es obi? Ez utóbbi gép nem feltétlenül szükséges.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1119) _seth_ válasza _seth_ (#1118) üzenetére


_seth_
veterán

Közben meg is vettem a táskát:


Elfér benne minden cucc, sőt befér még a filmes gép is külön obival valamint minden fotós cuccom és még maradt hely a vakunak is benne :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1120) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

[link] ez a táska elég lenne egy dsrl váznak egy 18-55 meg egy 70-300-as obinak meg későiekben egy vakunak szerintetek? :D

(#1121) _seth_ válasza Zsolt_16 (#1120) üzenetére


_seth_
veterán

[link] Talán igen, ha befér a vaku az elején lévő zsebbe és a 70-300-as pedig állítva a gép és a kisobi mellé.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1122) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

köszönöm hogy segítettél sok aggodalmat megoldtál most ezzel :D

(#1123) psycroptic válasza Zsolt_16 (#1120) üzenetére


psycroptic
őstag

Biztos, hogy nem! Nekem is van egy ugyanilyen táskám. Vagy váz+obi+vaku vagy váz+obi+obi. Nagyon kicsi és szűkös tatyó ez én már megbántam, hogy megvettem.

PSNID: Tomy83PS

(#1124) Livio


Livio
tag

Egy dupla obis kis PL3-ashoz szeretnék valami tatyót beszerezni. Ámde nem szeretnék két táskával mászkálni (mert hát alapból mindig van nálam valami táska úgyis), szóval azon gondolkodtam, hogy egy általános rendeltetésű utcai oldaltáska kellene, amibe igény esetén bele tudom dobni a gépet. Viszont akkor jól jönne valami kis egyszerű tok is a táskán belülre, ami megóvná a sérülésektől, de könnyen elővehető maradna. És persze ne legyen nagyobb mint szükséges.
Van valakinek valami ötlete erre? Vagy nagyon reménytelen, és inkább varrassak magamnak?

(#1125) psycroptic válasza Livio (#1124) üzenetére


psycroptic
őstag

Esetleg vehetnél tépőzáras szivacsot a táskádba amin belül elkülöníted a gépet a többi holmidtól és nem is kell külön huzatot/táskát venned/varratnod.

PSNID: Tomy83PS

(#1126) Livio válasza psycroptic (#1125) üzenetére


Livio
tag

És ilyesmit honnan lehetne szerezni? Vagy azt is varratnom kellene?

(#1127) psycroptic válasza Livio (#1126) üzenetére


psycroptic
őstag

Akár innen vagy padded bag elnevezéssel a gugliba beírod biztosan dob egy-két boltot rá. Egyedül amire figyelj az a meglévő táskád belső méretei.

PSNID: Tomy83PS

(#1128) Livio válasza psycroptic (#1127) üzenetére


Livio
tag

Eddig ilyenbe nem futottam bele, de ez hasznos, köszönöm.

(#1129) _seth_


_seth_
veterán

Lowepro CompuDaypack [link]

A képen 50 1.8, alatta helios m44, 18-55, 55-250, 28-90 és egy 600D van markolattal az alján. Egy vaku már csak egy másik rekeszbe fér be ami nem gond mert a fotós rész felett kényelmesen befér.

Mivel nem AW táska így leteszteltem mennyit bír ha szakad az eső bár elsődlegesen a megtisztítása volt a cél. Amíg csak csepeg rá a zuhany alatt addig nincs gond a zipzáraknál is bírja, még egy erősebb esőt is viszont ha már szinte folyik rá a víz mintha csap alá lenne tartva akor beázik, érdekes módon csak a fotós rekesz és annak is a hátulja ami a táska hátuljánál van valamint az alja, ugyanakkor ehhez már cunami kell, hogy a valóságban így kapja a vizet bár egy hosszan tartó szakadó eső is elérheti ugyanezt az eredményt.
A slingshot 200 aw változatlanul megvan ebbe csak a vaterán botlottam bele, helyben volt ráadásul tőlem pár száz méterre. Gyakorlatilag új, még benne volt a gyári prospektus is még ha német lomis cucc is, a külsején is inkább csak az látszott, hogy pakolták ide-oda és nem épp tiszta helyre, belül se használati nyomok se sérülés bár az kívül sincs és karc sem. 9e forintot megért, tisztítás után teljesen újnak néz ki :) Néha jó lesz bedobni a notit és pár cuccot is a fotós cuccokon kívül hátizsákként pedig tartósan is kényelmesen hordható.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1130) _seth_ válasza _seth_ (#1129) üzenetére


_seth_
veterán

Ami lemaradt: Lowepro Transit 350 AW, ez lenne a tökéletes táska, ha kell noti is befér, a fotós cucc is elfér benne és még hely is marad másnak, az oldalán van hely állványnak, két pántja van de oldalról is bele lehet nyúlni, kb a két mostanim ötvözve csak sokkal szebb kidolgozással. Ha nálunk is elérhető lesz beruházok egyre, a mostani két táska kb fedezné is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1131) Zsolt_16 válasza psycroptic (#1123) üzenetére


Zsolt_16
tag

de akkor milyet vegyek nem tudom az a baj hogy nagyon sok féle van tudnál ajánlani valamilyet olyan 10-15e árban? :D

(#1132) psycroptic válasza Zsolt_16 (#1131) üzenetére


psycroptic
őstag

(#1133) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

külföldről még sose rendeltem sőt erről az oldalról se sokkal olcsóbb mint itthon ha megrendelem ennyit kell kifizetni vagy van szállítási költség mert akkor innen rendelek objektívet is :D

(#1134) psycroptic válasza Zsolt_16 (#1133) üzenetére


psycroptic
őstag

Hogyne lenne olcsóbb? Nézd meg az itthoni árakat.

Az ebay-es árra még ha esetleg rámegy a 27% áfa is közelebb vagy a 15.000.-Ft-os keretedhez.

PSNID: Tomy83PS

(#1135) Zsolt_16 válasza psycroptic (#1134) üzenetére


Zsolt_16
tag

Azt mondom hogy ezen az oldalon sokkal olcsóbb mint itthon én 40e körül láttam itthon :/

[ Szerkesztve ]

(#1136) psycroptic válasza Zsolt_16 (#1135) üzenetére


psycroptic
őstag

Bocsánta félre olvastam amit írtál... :B

PSNID: Tomy83PS

(#1137) Bandinho válasza Zsolt_16 (#1133) üzenetére


Bandinho
tag

Az írásjelek használata díjtalan.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#1138) _seth_


_seth_
veterán

Ki ismer olyan hátizsákot ami minőségi (gyártó mind1) és elfér benne 2 váz, 4 obi, egy nagy vaku, az oldalára egy normál méretű tripod valamint tartozékok és esetleg egy laptop is + olyan kellene amiből ki lehet venni a gépet anélkül is, hogy le kelljen venni teljesen. Case logic slr-206-ost találtam eddig csak ami megfelel a kritériumoknak, más esetleg? A transit 350 is kicsi így felejtős :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1139) duni84 válasza _seth_ (#1138) üzenetére


duni84
aktív tag

vanguard uprise/skyborne 46 és 48. katából és loweproból is láttam valamiket pár hónapja. ezek cirka 35-40e környékén vannak magyarországi kiskerekben. #1115: itt írtam az én tapasztalataimat hasonló mennyiségű apróságokkal.

#metszéspontok

(#1140) MC Pite


MC Pite
veterán

lyunior: Caden K1 pl.
Itt is van esőhuzat, 0,5literes palack is belefér a hálós zsebbe, állvány mehet az aljára, elem, akku, kártya tartók, szellőzős szivacsa a testtel érintkező oldalon

D5100+obi, még egy obi, vaku meg az apróságok befértek. Most az X-E1+obi és még 3 obi befér (meg vaku meg apróságok).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1141) Real_Necro


Real_Necro
veterán

lyunior:

Kata Lightri-315-el kezdtem. Váz, 18-105, 50-es fix, meg még egy obi kényelmesen elfértek, esetleg csereakku, lencsék...

Lett nagylátóm meg akartam valami kaját is pakolni, ezért vettem egy Vanguard Up-Rise 43-at, ebbe már vaku is elfért, gyors előkapás megmaradt, strapabíró.

Aztán lett 70-200-am is ami már nem fért el kényelmesen a korábbiakban, meg egyre több cuccot kezdtem magammal vinni, így lett a Lowepro Mini Trekker AW:

Loweprot használom mai napig, mindenem belefér, kényelmes, több órás séta után sem érzem, hogy 8kg-t pakoltam bele. Szóval szeretem. :K

Szerk.: Ezekből szerintem egyik sem high-end. Bár nem is az 5eFt-os kategória. Olvasgass utána akár Kata, a akár Lowepro oldalán, hogy kitaláld milyen táska típust is szeretnél pontosan. (oldal, test, hátizsák, övtáska...)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1142) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kinek milyen velemenye lenne erro laz Amazon Basics fotostatyorol? Ideje lenne lecserelnem a Lowepro AW160-amat. Cucc elfer benne, de ha a Cokin P szurotartot, szuroket, kiegeszito vackokat beleteszem, igen zsufolt mar. Oldalra pont elferne a Joby Gorillapod, meg kirandulaskor 1-2 alapveto elelmiszert is bele lehetne tenni, esetleg 7" tabot, meg terkepet. Ara eleg szimpatikus.

Koszi

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1143) Real_Necro válasza Balinov (#1142) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez valami Lowepro koppintás? Nagyon hasonló a kialakítása a mini trekker classic-hoz. :) Egy olyannal nem járnál jobban?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1144) Balinov válasza Real_Necro (#1143) üzenetére


Balinov
félisten

nem tudom, de neztem kepet arrol amit ajanlasz helyette, siman el tudom kepzelni,hogy Lowepro bergyartja az Amazonnak, aki aztan sajatmarkas cucckent arulja. Ahogy nezem, 2-3x-os aron van az altalad ajanlott dolog.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1145) Real_Necro válasza Balinov (#1144) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem feltétlen 3x-os. Én a Lowepro Mini Trekker AW-t ~12k-ért hozattam ebay-en. Itthon tényleg 3x-os. Szürkeimportosoknál 2x-es. Enyémmel meg vagyok elégedve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1146) _seth_ válasza Real_Necro (#1145) üzenetére


_seth_
veterán

Hong Kongból érkezett a táska? Ott valóban 12 környékén vannak a lowepro hátizsákok.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1147) Real_Necro válasza _seth_ (#1146) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem bejött, nem tűnik silány minőségnek sem. Most visszakerestem régi levelet, Kínát ír, Hongkongot nem jelöli. Ha valaki itthon (boltból, nem indexes meg egyéb hirdetőtől) vette szívesen összehasonlítom vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1148) _seth_ válasza Real_Necro (#1147) üzenetére


_seth_
veterán

Eredeti az ez tuti csak azért kérdeztem, hogy ha megérkezett neked kintről ekkora csomagban akkor lehet bevállalok egyet én is, a harmad ár az harmad ár mindenhol :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1149) Mercutio_ válasza Real_Necro (#1141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Idén ezzel (az obik között szivacsos elválasztó), meg egy karabineren lógó tele-zoommal voltam Máltán :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1150) Real_Necro válasza Mercutio_ (#1149) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az lehet, de én izmosabb vagyok. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.