Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Domxc


Domxc
senior tag

Sziasztok.

Keresnék egy megbízható táskát, aminek elfogadható külseje is van (tehát nem Nat.Geo Kata), amiben elfér egy váz (Nikon D3100), össz-vissz két objektív (18-55, 55-200) és egy vaku (Yongnuo YN467-II). Az sem baj, ha ezeknél többet tud, és belefér mondjuk még egy vaku + obi, mert úgyis bővülni fog majd a parkom.

Az ár egy lényeges pont, a lehető legolcsóbbat keresem, ami még elfogadható. Nem merek árat mondani, mert félek, hogy alullicitálok, de kb. 15k.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#952) Peetry válasza Domxc (#951) üzenetére


Peetry
senior tag

háti vagy oldal? ezt még nem ártana tudni

(#953) Domxc válasza Peetry (#952) üzenetére


Domxc
senior tag

Oldal. :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#954) Peetry válasza Domxc (#953) üzenetére


Peetry
senior tag

én most vettem lowepro nova aw 180-at. Ha nem boltból veszed, simán belefér, én 10-ért vettem. [link]
Jól variálható, ha nem nagy obikat raksz bele, akkor 6 rekeszed is van, és a tetejére lehet fektetni a gépet. Nekem most 550Ex méretű 3rd party vaku, 70-300 (akár vázon), 17-70, fix 50, közgyűrűsor van benne + apróságok, mégegy közepes obit+még1 kisebb vakut elbírna ha nagyon akarnám, de inkább szellősre hagytam.

(#955) atok666


atok666
őstag

Sziasztok,

kinotem a lowepro nova aw 190et es egy konnyu hatizsakot szeretnek helyette. Amit szimpatikusnak talaltam, az a Kata UL 222. Van vkinek esetleg?

Koszi,
Atok

(#956) Real_Necro válasza atok666 (#955) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez nem egy olcsó kategória, szerintem nem nagyon lesz itt senkinek sem.

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#957) atok666 válasza Real_Necro (#956) üzenetére


atok666
őstag

Nem talaltam uzletet ahol lenne raktaron es ki lehetne probalni - mindehol csak megrendelesre kaphato :(

Atok

(#958) Real_Necro válasza atok666 (#957) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy 100e Ft-os hátizsáknál valahogy ezt nem is csodálom. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#959) totoro


totoro
csendes tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok, de talán valaki tud okosat mondani:

Főleg természetfotókat készítek, a gyakorlatban ez általában azt jelenti, hogy kerékpárral elmegyek a kiszemelt helyre, majd rövidebb hosszabb gyalogos túra során fényképezek. Eddig egyszerűen nem találtam normális fotós hátizsákot, ami kiszolgálna. Nem kérek sokat, annyit hogy férjen el benne az innivalóm, pár szendvics és kacat, plusz gép 2-3 obival, legyen a hátfala bordázott mint a normális hátizsákoknak, hogy ne izzadjam át az egészet, plusz legyen lehetőség felfogatni rá egy nem két dekás állványt állványfejestől.

(#960) Freddy76 válasza totoro (#959) üzenetére


Freddy76
addikt

Tamrac Aero80? Belefér sok minden, mondjuk az állványt valami külön eszközzel kell rácsattintani, de ez szerintem megoldható.

Nekem van egy alig használt eladó...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#961) Throme válasza totoro (#959) üzenetére


Throme
veterán

Nem is olyan egyszerű mint gondolnád...

"rövidebb hosszabb gyalogos túra során fényképezek"
Mennyire hosszú? pl kell ruházatot vinned vagy sem?
Enyémbe pl pulcsi már nem fér

Egyvállas, kétvállas?

"legyen a hátfala bordázott mint a normális hátizsákoknak, hogy ne izzadjam át az egészet"
Ha komolyabb túrára mész a hátad úgy is vizes lesz. Aero ide vagy oda...
Nekem még nem volt olyan hátizsákom (se normál, se fotós) ami átázott volna hát felöl.
Viszont esőhuzat jó ha van hozzá.

A kétvállasoknak előnye hogy több cucc fér beléjük (általában) és kényelemesebb, mint az 1vállas, viszont nehezebben hozzáférhető a az oldalsó zseb hogy kivedd a gépet.
Szerintem.

Szerk: na pl itt ez a tamrac aero 80. Ebből kiveszed a gépet/obit, ha lerakod a zsákot a hátadról... Viszont fér bele ruházat is....

Ha sok obit akarsz vinni, akkor vagy edzel egy kicsit, vagy milc-re váltasz és nem kell zsák. :)

[ Szerkesztve ]

(#962) hegyimorc válasza totoro (#959) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Érdemes megnézni valamelyik nagyobb Lowepro Flipsideot. (300 vagy 400)

Ez az egyetlen amin rendesen tudtam állványt vinni bringán is.

Ha a bringázáson van inkább a hangsúly, akkor ma már nem fotós hátizsákot viszek, hanem egy normális túrazsákot, aminek kifeszített hálós háta és ivótartálya is van, a fotós cuccokat pedig egy külön megvett bélésben teszem be. (korábban írtam róla itt is)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#963) Real_Necro válasza hegyimorc (#962) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valami ilyesmit béléssel?

Quetchua Forclaz 30 Air

Nekem egy 25-ös van túrázásra, ebben is izzad az ember háta, de kényelmes viselni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#964) Retro11 válasza totoro (#959) üzenetére


Retro11
senior tag

Én majdcsak hasonló elvárásokhoz vettem meg a Lowepro Pro Runner 300AW-t. Számomra tökéletesen megfelel az egész napos, biciklizős, gyaloglós eseményekhez.. Inni-enni való mellett még váltó ruhát is tudok belerakni.

Nagyon masszív, jó anyagból van, teli pakolva sem érzem azt, hogy határon vagyok és szétfog esni a táska egy ágba akadáskor pl.

Mondjuk amennyire szeretem terepen ezt a zsákot, annyira nem jön be városban és egyéb helyeken. (Arra ott van a Lowepro Nova 200 AW-m).

[ Szerkesztve ]

(#965) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

a Lowepro és Kata táskákon kivül mely márkák jók még (pl. amelyek vízállóak, minőségi anyagból készülnek)?
Szuperzoomos kampakt géphez kellene, mellé betennék memória kártyát, pótaksit, mini gorilla állványt, átjátszó kábelt, töltőt. Esetleg tudtok valamit javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#966) Real_Necro válasza Fauno (#965) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szia!

Én a Vanguard-ot is nyugodt szívvel ajánlom. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#967) Fauno válasza Real_Necro (#966) üzenetére


Fauno
tag

Köszi! :)

(#968) Throme válasza Real_Necro (#966) üzenetére


Throme
veterán

Jó az a Vanguard és nem lett vizes a cuccom a 7végi Tátra kiruccanáskor, mikor a végén elkapott az eső.

Fent a hegyen néha elgondolkodtam a milcen :), de rájöttem, hogy egy váz+18-105 is nagyon elég majdnem mindenre.
Sziklákon mászkáló kecskével most nem találkoztam, de gyanítom nem állt volna meg pózolni, míg felcsavarom a telét. Szóval Csökkenthető lett volna a súly.

(#969) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan táskát - nem muszáj eredendően fotós táskának lennie - amibe belefér mondjuk két (v. több) McGoat-féle lámpaállvány (kb 75cm összecsukva) plusz egy normál állvány, ernyők, villanjkörték/kisvakuk, és a) nem sporttáska fazon, hanem hátizsák/gitártokszerűen két vállra vehető; vagy ha sporttáska-fazon, akkor gurulós?

Ha még a sima fotóstáskát (váz, pár obi, aksik) vagy tartalmát is bele lehetne integrálni, még jobb lenne, de egyelőre az első követelmény teljesítése is elég volna.

Ja és persze nem hátrány ha megfizethető :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#970) Freddy76 válasza j.bravo (#969) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem olyan gurulós szatyor kell neked, amivel az öregasszonyok a piacra szoktak járni :DDD .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#971) Real_Necro válasza Freddy76 (#970) üzenetére


Real_Necro
veterán

A megoldás, banyatank: :DDD

Szerk.:

Esetleg ilyesmi? Szép nagy kerekei vannak, bírnák a terepet:

[link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#972) zolka78 válasza Real_Necro (#971) üzenetére


zolka78
senior tag

Az ilyenektől rettegek inden piaci bevásárláskor. Nem lehet tőlük megmozdulni. Hát még amikor egyszerre hárman lesnek rád a buszmegállóban, hogy segíts nekik felrakni, mert persze telerakják 30-40 kiló cuccal. Bár mostanában viszem inkább a gyereket babakocsival, és akkor érdekes, hogy mindig elröppennek előlem. Mondjuk gondoltam már rá, hogy teszek rá kaszát, és akkor még gyorsabban bevásárolok ;]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#973) j.bravo válasza Real_Necro (#971) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát jó, nem voltam elég körültekintő, kihagytam hogy banyatank kizárva :DD
Ebbe egyébként nem férne bele a lámpaállvány szerintem.

Whatever.

(#974) Real_Necro válasza j.bravo (#973) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért ennyi cuccot összepakolni és vinni szerintem már nem piskóta feladat. Ehhez már egy talicska is kevés lenne. :DDD

Esetleg egy szállító kocsira összepókozva?

NATGEO-nál találtam most még, de ebbe sem sok fér bele, viszont hátizsák:

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#975) j.bravo válasza Real_Necro (#974) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaj hát már, annyira vészesen nem sok ám az. Ropi többet cipel.
Egyetlen gond az állványok hossza.
Most egy ilyen sporttáskaszerűben van, amibe egyrészt sajnos úgy kell beleszuszakolni (pár centivel hosszabb kéne legyen), másrészt kényelmetlen cipelni, féloldalasan húzza a vállam és akadályoz a járásban.
Körülnézek majd a horgásztáskák között, de gitártok átalakítására is gondoltam :)

Whatever.

(#976) j.bravo válasza Real_Necro (#974) üzenetére


j.bravo
addikt

Ja igen, a natgeo jól néz ki de 19" belső hossz karcsú, másfélszer ennyi a lámpaállvány. :(

Whatever.

(#977) regula38 válasza j.bravo (#976) üzenetére


regula38
csendes tag

Szia. Javaslom, hogy próbáljad megnézni a Visegrádi u elején a PHOTOKING-et ő árul mindenféle állványokat, lámpákat stb, biztosan van választék.

(#978) Real_Necro válasza j.bravo (#976) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az jutott most eszembe, egy normál "egylégterű" túrazsák neked nem jó? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#979) j.bravo válasza Real_Necro (#978) üzenetére


j.bravo
addikt

Meg kéne nézni közelebbről konkrét darabokat. Meg a horgász botzsákot is. Fotóról most azok tűnnek a legmegfelelőbbnek.

Whatever.

(#980) Freddy76 válasza j.bravo (#979) üzenetére


Freddy76
addikt

Olcsóbb fajta golftáska? Az szerintem megfelelő lenne, és vannak egyszerűbb darabok...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#981) Real_Necro válasza Freddy76 (#980) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kérdés, hogy mit jelent golfban az olcsó. :) Meg ha jól tudom az is csak félvállas nem?
Szüleimnél van egy régebbi hátizsák, akkora, hogy még engem is túllóg. Szerintem olyasmi kellene Peti barátunknak. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#982) Freddy76 válasza Real_Necro (#981) üzenetére


Freddy76
addikt

És akkor mindenhova vihetne téged is magával....

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#983) Real_Necro válasza Freddy76 (#982) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nincsenek ilyen vágyaim. :P Tudom, mindjárt az lesz a következő, hogy bezzeg a 4/3 még egy szappantartóban is elfér... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#984) Freddy76 válasza Real_Necro (#983) üzenetére


Freddy76
addikt

Az igaz, de a világítás technika más kérdés...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#985) Real_Necro válasza Freddy76 (#984) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyen hátitatyókra gondoltam még:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#986) j.bravo válasza Real_Necro (#981) üzenetére


j.bravo
addikt

Rendes tőletek, fiatalok, hogy így ötleteltek :)
Már régóta agyalok rajta de erősen háttérben fut ez a processz, szóval nagy sürgősség nincsen.
Jó ötlet a golftáska is, bár tényleg nem szégyenlősek megnyomni a ceruzát az árcédula kitöltésekor, mondván elit/prémium sport. Persze valamilyen szinten a fotózás is az; de a golfnál (pláne a lovaspólónál) jóval kevésbé, és a hivatásos fotósok nem túl nagy örömére egyre inkább tömegsporttá is válik.
Sőt a túrahátizsák se rossz ötlet, bár lehet hogy az már nagy :)
Ha nagyon olyanom lesz még az is lehet hogy a hazai kézművesipart fogom támogatni oly módon hogy varratok egyet (ha nem veszett drága, nyilván).

A horgásztáska mellett kifejezetten tetszetős ez az opció is :)

Whatever.

(#987) regula38 válasza j.bravo (#986) üzenetére


regula38
csendes tag

Szia. Van egy " ismeretlen " műhely/ gyár, ahol a megadott méret alapján olyat csinálnak, hogy csak na. Neve : FUTOZ . Úgye ismerős neked ?

(#988) Freddy76 válasza j.bravo (#986) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig milyen menő lennál egy Hermés golftáskával, és szvsz egy d800 + 24-70/2.8 + 70-200/2.8 árából megvan.

Amúgy érdemes használtan keresni egy nike-t, puma-t, vagy valami lowcost darabot, 10-20 e között vannak (haverom golfozik, egyáltalán nem olyan burzsuj sport feltétlenül, szvsz a fényképezés könnyen drágább lehet...).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#989) zolka78 válasza j.bravo (#986) üzenetére


zolka78
senior tag

Esetleg?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#990) j.bravo válasza zolka78 (#989) üzenetére


j.bravo
addikt

Nocsak, nem is tűnik rossznak, kösz a tippet!

Freddy76: valóban sukár lennék vele, bár az ismerőseim és azok ismerőseinek 98+ százalékának Hermésről a görög mitológia szimpatikus csibész, futár, tolvaj stb istene ugrik be :)
jégkorongos táskára is gondoltam de az is nagy meg nemolcsó.
A fenti mikrosatos se, de talán jó hogy célhardver. A horgásztáskának meg lenne vicesség-, a gitártoknak meg azért valahol mégis egyfajta kúlságfaktora :D

Whatever.

(#991) Real_Necro válasza j.bravo (#990) üzenetére


Real_Necro
veterán

Esetleg egy ilyet télire. Ez sok mindenre jó:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#992) j.bravo válasza Real_Necro (#991) üzenetére


j.bravo
addikt

Hűűű, mit ittál/szívtál/szedtél? Jó cucc lehet :DD :))

Whatever.

(#993) zolka78 válasza j.bravo (#992) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha már volt minden, akkor esetleg a fegyvertáska is szóba jöhet. Talán nem is akarnak majd kirabolni :D .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#994) j.bravo válasza zolka78 (#993) üzenetére


j.bravo
addikt

:DDD
Ellenben (még többet) késnék mindenhonnan mert a yard lehet hogy többször megállítana majd és kérné hogy mutassam a zengedélyt :)

Whatever.

(#995) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

a Marco Polo fotós táskák minőségre milyenek, mennyire vízállóak ?

[ Szerkesztve ]

(#996) Freddy76 válasza j.bravo (#994) üzenetére


Freddy76
addikt

Tigris, piaci rést találtál. Kezdj el lámpaállványoknak való táskákat gyártani :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#997) j.bravo válasza Freddy76 (#996) üzenetére


j.bravo
addikt

Néztem azóta a B&H-n időközben, és azért gyártanak többen, csak épp itthon még nem árulják annyira minden sarkon.
Azért páran igen, pl. zolka78 is linkelte a mikrosatosat. Az már más tészta hogy én nemcsak az állványokat tenném bele hanem még pár egyéb cuccot is. Megoldható ez ha odajut a helyzet :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#998) doktor úr válasza j.bravo (#986) üzenetére


doktor úr
tag

Egy ismerősöm 2 db régi farmerből varrt 4 db állványtokot seperc alatt. Erős anyag, kúlság faktor is megvan :D

Ilyen tatyóval van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#999) Joltee


Joltee
aktív tag

Egy D90 + 18-105 géphez milyen válltáskát ajánlotok, 10e-nél többet nem akarok rászánni.
Az 18-105-öt vázra szerelve használnám. Egy fix nagylátó obi és egy rendszervaku ha belefér, az nem baj, de egyelőre nem követelmény.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#1000) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

vehh dupla post :( Törölhető

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.