Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) dabgergo válasza Throme (#600) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi szépen! Akkor még az is lehet h a kisebbet veszem, hisz elvégre az a cél.

(#602) Throme válasza dabgergo (#601) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem mindenképp vidd magaddal a gépedet - ha erre van lehetőséged - és a boltban próbálgasd bele a kiszemelt táskákba. Enélkül rizikósnak tartom a legkisebb méretre való törekvést.

(#603) Kazimír válasza dabgergo (#594) üzenetére


Kazimír
őstag

Bizonyára egyedül maradok azzal a véleménnyel, hogy gondold meg, túrázni mekkora gépet viszel, pontosabban, hogy a D90-t viszed-e.
Jómagam közel sem ilyen magashegyi alpin túrákra, csupán a Bükkbe, kéktúrázni vittem a D90-et az említett objektívvel (Lowepro Iverse 100 AW-ben, mert praktikus ha nem csak a vállam tartja, melyet amúgy is húz a hátizsák, hanem a derekam/csípőm is), s bár nagyon szép képeim lettek, nehéz volt a felpakolt hátizsákot + még 1,5-2 kilót vinni. Ráadásul mászásnál elcsúszhat, idegesít, közel sem olyan kényelmes, mint a parkban sétálgatva..
Ha mégis, és csak ritkán állsz meg fotózni, akkor teheted a hátizsák tetejére is megfelelő védelemmel, nem lesz kényelmetlenebb, mint egy külön - gyakran önálló életet élő - fotóstáska.

Ezeket azért érdemes átgondolni. Aztán persze mindenkinek joga eldönteni miből akar tanulni.. :)

A fentieket alapul véve a Kinizsi 100 teljesítménytúrára már csak egy kis kompaktot vittem, ami arra a pár képre és videoklippre tökéletesen elég volt. Mondjuk igaz, az egy kicsit megint más, ott minden gramm a telesíthetőség rovására megy..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#604) dabgergo válasza Kazimír (#603) üzenetére


dabgergo
őstag

:D A kinizsi százasra én nem vinniék sztem semmit az tuti, ott minden gramm számít:) Viszont amikor olyan helyeken jársz ahol úgy igazán nagy élmény fotózni, mert olyan a látvány, akkor sztem a 30kilós túrazsák mellé elfér még pár kiló, én csak azt nem tom h hogyan lehetne úgy rácsatolni a táskára h ne zavarjon meg lötyögjön. Amikor a Magas-Tátrában voltam és először vittem magammal dslrt akkor azt szívtam pont meg h táskával együtt beraktam a nagytúrazsák tejébe, de alig fotóztam, mert rohadt körülményes volt levenni a hátamról a cuccot majd kibányászni a gépet. Ott majdnem úgy éreztem h fölösleges volt cipelni azt a plusz vagy 5kilót (sb800-at is vittem, meg állványt is:D) de amikor visszanéztem azt a pár képet akkor láttam h azért még így is megérte, csak ugye az a baj h ha bennvan a gép a hátsó táskában akkor a legdurvább helyeken tuti nem fotózol...

Amúgy vannak akik kicsit "jobb"helykre is viszik a gépet: [link], [link] :)

(#605) Kazimír válasza dabgergo (#604) üzenetére


Kazimír
őstag

Ööö... persze teljesítőképességtől, állóképességtől (+testmérettől) is függ, de 30 kilós hátizsákkal nemhogy a legdurvább helyeken nem, de sehol sem fotoznék. Hegymenetben néhány km után összerokadnék és várnám a hullaszállítókat.. :D

Áruld el, mert megöl a kíváncsiság, mi szükséged volt a Tátrában vakura? :F :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#606) dabgergo válasza Kazimír (#605) üzenetére


dabgergo
őstag

Pl csináltunk haverommal naplementés háttérrel és jókis hegyekkel képet állványról úgy h a vakuval derítettem oldalról remote módban:DD

(#607) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném a megfelelő táska kiválasztásához. Kata 467es hátizsákom van ami tökéletes ha vinnem kell a laptopot vagy utazáshoz de szeretnék egy olyan táskát amivel nem körülményes a fotózás. Szóval valami könnyebb, kisebb "gyorsabb" de mégis kényelmes tatyit szeretnék. 500Dmet vinném benne kitobival meg egy kis halszemmel. Esetleg még egy normál méretű obi. Van ilyen egyáltalán? :) Ha bárkinek van ötelte megköszönném ha írna. Minden lehetőség érdekel. Köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#608) Kazimír válasza skiny83 (#607) üzenetére


Kazimír
őstag

Aki kevés felszerelést visz és szabadon szeretne mozogni, annak az övtáskát ajánlom (némely típus pluszban vállpánttal is ellátott). Ugyanolyan könnyen/fürgén előkaphatod belőle a gépet - ha nem gyorsabban - mint egy nagyobb válltáskából, de nem lifeg a nyakadban, ha forgolódsz, mozogsz, szóval praktikus egy jószág. Persze nem mindenttudó megoldások ezek sem, bizonyos helyzetekben lehetnek kényelmetlenek, de kevés cucchoz a válltáskánál jobbnak tartom őket.
A teljesség igénye nélkül:
Lowepro kínálata
Kata kínálata

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#609) dabgergo


dabgergo
őstag

Vajon a d90 beleférne markolattal is vmelyik toploadba (az olcsóbbak közül)? Pl a Lowepro Cirrus TLZ 25-be?

(#610) Kazimír válasza dabgergo (#609) üzenetére


Kazimír
őstag

A táska 15,5 cm széles, 10,5 cm mély, 21 cm magas. A váz 13,2 x 10,3 x 7,7, az objektív 7,6 széles x 8,9 hosszú, szóval elvileg igen, talán még a napellenzővel is.
Mondani sem kell, hogy vásárlás előtt azért érdemes belepróbálni. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#611) dabgergo válasza Kazimír (#610) üzenetére


dabgergo
őstag

A váz markolattal kicsit több mint 15cm magas, szal akkor eléggé necces kell h legyen. Mindegy, tényleg a legjobb ha viszem és kipróbálom. Köszi!

(#612) Kazimír válasza dabgergo (#611) üzenetére


Kazimír
őstag

Hopp, a markolat felett átsiklottam.. :B
Úgy viszont inkább biztos, hogy nem fér bele.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#613) dabgergo válasza Kazimír (#612) üzenetére


dabgergo
őstag

:D Vhogy éreztem a válaszodból h nem a markoltosra írod:DD jah meg a képek alapján is amiket most néztem elég irreális h markolattal beférjen, na mindegy:)

(#614) Dtomi válasza Kazimír (#605) üzenetére


Dtomi
őstag

Az én málhám pont 30 kilós de volt mikor 45 volt 3 napos sátrazás 1+1 nap utazással amiből a fotós cucc 15kg volt 76kg vagyok és áthúztam az egész cuccot egy mocsáron 4km-en keresztül úgy ,hogy volt, hogy derékig ért a mocsár, nem víz, mocsár!! Szóval szerintem csak akarás kérdése :D vaku + mindig kell mikor nincs nálad ez alap.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#615) máyköl


máyköl
veterán

Hello!
Kinőttem a fotós táskám. Egy König táskáról van ró, egy vázat, két obit, meg egy vakut tudtam belegyömöszölni, + M42 adaptert + vaku diffúzór + vaku talp + , tisztítócuccok (Giottos pumpa + törlőkendő + folyadék + ecset), telefonom, a Canon töltő + papírzsebkendő, meg ilyenek...
Ennyi fért bele nagyjából.
Amilyet a mostani táskámba szeretnék: Ugyanezek + jön holnap a markolat + egy akkumulátor + a nyáron ha minden igaz jön még egy makró obi + egy teleobjektív + 1-2 M42-es obi. Tehát ez azt jelenti, hogy 1 váz + kb. 6 objektív + egy vaku ugye. Én egy Soligor Cl Maxi 2-őt néztem ki, nagyjából ennyi cucc férne bele ha ügyes vagyok, ennél több nem igazán. A pénzem kevés rá, 10.000 Ft.
Esetleg tudtok jobb megoldást? :)

(#616) kricsi81 válasza máyköl (#615) üzenetére


kricsi81
senior tag

6 obi lol :))
Majd az első használat után jobban meggondolod melyik 1-3 obit viszed magaddal.
10.000 ft-os kerettel bemész egy boltba és kiválasztod azt amelyik tetszik. ;)

kovacsrichard.hu

(#617) Slowman válasza kricsi81 (#616) üzenetére


Slowman
aktív tag

Főleg M42-es, régi még teljes fém obikból ;] ahhoz fel kell csapnia serpának :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#618) Ndruu válasza máyköl (#615) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ennyiért nem fogsz találni. Főleg olyat nem, amibe ennyi holmi belefér.
Kata 465-ben most pont elférnek a cuccaim, így mindent magammal tudok vinni, ha kell, és a vállam se szakad le alatta.
A legnagyobb, amit ebben az árban találhatsz, szerintem ez.
A múltkor volt egy McGoat féle Professional hátizsák itt az aprón 10 ezerért, abba szerintem tuti elférne az összes holmid. Most 15-ért hirdeti valaki más.

Slingshot 200AW 15e [link]

Harrrr!!!!

(#619) máyköl válasza Ndruu (#618) üzenetére


máyköl
veterán

Megmondom őszintén, a hátizsákkal nem vagyok kibékülve, oldaltáskának jobban örülnék...
Soligor CL Maxi 2-ről senki semmit? :F

(#620) kricsi81 válasza máyköl (#619) üzenetére


kricsi81
senior tag

(#621) máyköl válasza kricsi81 (#620) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi! :R

(#622) Slowman válasza máyköl (#619) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ha veszek valaha válltáskát akkor a Lowepro Stealth Reporter szériából valamelyiket szerzem be, nagyon komoly kis tatyó (inkább minőségi és spórolok). Neked kb D650 vagy a D550 kéne méretbe, ha nem szeretnél bele note bookot tenni. Amúgy egy nagyon jól használható hátizsák sztem jobb mert nem cseszi annyira a vállad hosszútávon, mondjuk egy ilyen. Azért ha egy táskát jól választ meg az ember akkor az örök élet+2 hét.

(#623) máyköl válasza Slowman (#622) üzenetére


máyköl
veterán

Értem én.
Ez a D550 ahogy nézem kicsit kicsi lesz nekem. :)
Nincs bajom nekem a mostani táskámmal sem, a méreten kívül, pedig semmi komoly márka, 5000Ft. volt. :)

(#624) kricsi81 válasza Slowman (#622) üzenetére


kricsi81
senior tag

Bizony jó az a LW S.R. sorozat, én is olyat fogok majd venni, a D300-at.

Májki: a D550 bazi nagy, D300 bőven elég :)
Ha nem hiszed, nézd meg a táska méreteit cm-ben, vagy egy talin majd kukkold meg Ropi táskáját, neki D600 van ;)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#625) Slowman válasza máyköl (#623) üzenetére


Slowman
aktív tag

Azért az 550 is elég szép méretű, csak okosan kell kihasználni. Azt ne felejtsd el, hogy egy nagy oldaltáskával nem lehet közlekedni és csak akadályoz. Néha még a mostanim is rángatja a vállam és egy hosszabb séta után megfájdul a vállam.

kricsi81:
Pontosan, szerintem is már maga az, hogy ekkora oldaltáskát akar cipelni nem túl jó ötlet. Nekem egy LW Nova 3 AW-m van nem S.R. de elég masszív és jó minőség. Szerintem ha kinövöm mellé veszek egy hátizsákot kb. a linkelt Kata. Ezt meg megtartom olyan alkalmakra mikor nem viszek mindent és csak azt rakom bele ami szükséges és akkor nem is tép le a vállam.

[ Szerkesztve ]

(#626) máyköl válasza kricsi81 (#624) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudom, nem láttam még, de eszerint a kép szerint kicsinek tűnt. Nincs sok rekesz, de lehet, hogy magad, és egy rekeszbe 2 obi is belefér. Nem tudom. Látni kell. :)

(#627) Slowman válasza máyköl (#626) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ebbe 1 váz+obi és 4 objektív + 2 vaku fér bele kb. Ha már láttál mondjuk 70-200/2.8 IS USM-et akkor tudnád, hogy ez a tatyó nem kicsi sem széltére sem pedig mélységre, mert az egy batár nagy lencse. Abba az obiba majdnem belefér egy 55-250 meg egy 18-55 ;] .

(#628) máyköl válasza Slowman (#627) üzenetére


máyköl
veterán

Még csak F4-et láttam, az kisebb... :K
Ma elmegyek 3 fotós boltba, körbenézek a táskák terén, és ki is próbálok két makróobit... :K

(#629) Kerio


Kerio
őstag

Auchanban vettem 5k-ért egy HQ Cambag 40 táskát. Gond nélkül elfér benne egy DSLR obival+2obi. Hátul egy zseb, két oldalán egy-egy zseb, elején egy zseb (belül plussz zsebek a memóriakártyáknak). Ha felnyitod, a felső részén belül egy zseb. Tépőzáras elválasztók, az egyik be van "vágva", hogy a gépen lévő obit is tartsa. Szóval töltő, és egyéb cuccok, minden belefér :C
Szerintem elég jó, erős kivitel. Nemcsak csatos, hanem cipzáras is. És az alja természetesen merevített.
Az enyém kék színű :K

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#630) máyköl válasza Kerio (#629) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is ilyenem van, barna színben.
Simán jó, tényleg megéri! :K
Nekem elfér benne most:
1 DSLR váz (rajta egy markolat) + 3 objektív + 1 vaku + pár apróság: kaja, papírzsepi, töltők, tisztítócuccok, stb. :)
De már kezd kicsi lenni, jó lenne venni már egy nagyobbat, mert most nyár végén még fog jönni egy + obi + egy makró előtét, bár az nem foglal sok helyet. ;]

(#631) Kerio válasza máyköl (#630) üzenetére


Kerio
őstag

Ejha!
Te aztán jól tolod :C :Y

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#632) máyköl válasza Kerio (#631) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt, hogy érted? :F

(#633) Kerio válasza máyköl (#632) üzenetére


Kerio
őstag

Van cucc! Lassan egy hátizsák kell :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#634) máyköl válasza Kerio (#633) üzenetére


máyköl
veterán

Ááá, nem szimpatikusak a hátizsákok.
Táskát szeretnék mindenképp.
Hama Defender 200 tetszik! :K ;)

(#635) t_a_m_a_s válasza máyköl (#634) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Pedig sok cuccot cipelni hátizsákban könnyebb, kényelmesebb mint az oldaltáskában. Mondjuk előbbiből meg körülményesebb ki-be pakolászni, mert mindig le kell venned előtte.

Holnap majd jól beletépünk...

(#636) máyköl válasza t_a_m_a_s (#635) üzenetére


máyköl
veterán

Tudom az előnyeit a hátizsáknak. :)
Csak valahogy nem szimpi. :N

(#637) parkos


parkos
csendes tag

Helló,
valakinek a Lakbag hátizsákról vélemény tapasztalat? www.lakbag.com on lehet venni. Szerintetek??

(#638) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Heyho!

Kellene egy olyan hátizsák, amibe belefér 2-5 obi, a váz, egy vaku, egy laptop, a töltők, és az apróságok. Felső ár: 25.000.- Ha lehet víz-por-mindenálló legyen, és lehetőleg ne az alján nyíljon. Mit ajánlotok?

(#639) atyuska válasza Brian_RL (#638) üzenetére


atyuska
tag

Hogy gyűjts még legalább 25000-öt

Túl nagy igények ennyiért

----atyuska----

(#640) kricsi81 válasza Brian_RL (#638) üzenetére


kricsi81
senior tag

Hát 25k-ért tényleg nem nagyon fogsz (ilyen feltételekkel) minőségi hátizsákot találni.
Lowepro hátizsákok, amikbe laptop is fér.
A Fastpack 350-be talán befér ennyi cucc (bár 5 obi tuti nem, de annyi hova kell?), Youtubeon keress róla videót.

kovacsrichard.hu

(#641) parkos válasza kricsi81 (#640) üzenetére


parkos
csendes tag

Lakbag.com talan...
http://www.topfoto.hu/blog/?p=946

(#642) D4rkm4n válasza Brian_RL (#638) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mekkora noteszgéped van? Egy Asus Eee-t bele lehet tenni egy Lowepro Mini trekkerbe is akár, és még a többi felsorolt cuccnak is maradhat hely.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#643) Ndruu válasza Brian_RL (#638) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"...lehetőleg ne az alján nyíljon." - Azaz ne olyan legyen, mint a Kata DR hátizsákok? Szerintem akkor Crumpler után nézelődj.
Crumpler Shrinkle, Whickey and Cox, Keystone, Karachi Outpost. Sajnos elég drágák (200+$), de ebay-ről használtan jó esetben ki lehet fogni 100 dollár körüli áron postával. Egy Shrinkle-t majdnem sikerült megszereznem, végül 76 dollárért kelt el, amit az utolsó másodpercben ütöttek le.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#644) máyköl


máyköl
veterán

Na, akkor egy kis beszámoló a HQ-CAMBAG 40 táskáról. Más nevén König (az én táskámra pl. ez van írva)
Nem ismerem a márkát, de ahogy látom van belőle hátizsák is: [link]
Pici kis tokokat is gyártanak: [link]
De térjünk vissza az elsőként linkelt táskához.
Auchan, 5000Ft.
Egész pontosan akkora a táska, mint a Soligor CL Maxi 1, ugyanaz a méret, ugyanaz az elosztás.
Nekem eddig semmi bajom nem volt a táskával, egyedül most, hogy kinőttem. De ennyiért profi kis táska lehet kezdő DSLR tulajdonosoknak, akiknek akár 4 objektívük is van, és nem is szeretnének többet, megvannak elégedve a cuccukkal.
Ajánlani tudom profi fotósoknak is, másodtáskaként, objektívtáskaként, vagy tartozék táskaként.
Nekem belefér:
- 1 db. DSLR váz + bg-e2 markolat
- Canon 18-55 IS
- Canon 50mm 1,8
- Sigma 70-300mm
- Carenar 135mm 2,8 (m42)
- 1 db. Sigma makrógyűrű
- 1db. Raynox dcr-250
- 1db. Canon makrógyűrű
- 1db. Nd8 szűrő
- tisztító szett

Ennyiért kiváló... :K

(#645) harry


harry
veterán

Fotós táskával kapcsolatban volna valami ajánlás, mire figyeljek? Egy Fuji S200-as kerül majd bele, ami egy kb. dslr méretű bridge. Én praktikusnak tartom, ha a gépet tartó rekeszhez van csat és cipzár is, valamint valami oldalzseb (aksi, tripod).
Esetleg valami más? Árban valahol 4-5k körül vannak, igaz?

máyköl - köszi a tippet, néztem, de annyira nem tartom praktikusnak, nekem nagy lenne (nem pakolok bele több obit, csak egy bridge gép lesz).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#646) harry válasza harry (#645) üzenetére


harry
veterán

Igazából ez a Lowepro tetszik: [link], csak az a gondom vele, hogy csak cipzárral tudom záni, nincs "gyorsrögzítés" a tetejéhez, pl. egy csatt, mint amilyen van ezen a CaseLogic tatyón: [link], [link]. Ez utóbbi van a másik Fuji bridge gépünkhöz, nem rossz, csak a lowepro párnázottabbnak tűnik (szinte biztos az), és élettartam garis. Hmm.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#647) Slowman


Slowman
aktív tag

Hello!

Segítséget kért tőlem az egyik ismerősöm, mert meg szeretné lepni a párját egy táskával. Jórészt utazásoknál, családi kirándulásokhoz jönne jól egy nagyon kényelmes táska. Szerintem ahhoz , hogy hosszú úton is kényelmes legyen egy jól variálható hátizsák kellene. Lehetőség szerint ugye ne túl nagy mert akkor már nem túl kényelmes és a notebook opció nem fontos. Egyelőre van neki egy 500D+17-55/2.8 egy 50/1.8 és valószínű lesz neki még a közeljövőben egy 430 EX II vaku esetleg valami közepes tele mondjuk 70-200/4. Szóval ha szeretne valami újítást pl markolat, tele stb. ne korlátozza a táska. Amit így első nekifutásra jónak találtam az a Kata 3N1 széria és szerintem a 20-as elég lenne [link] vagy esetleg a Lowepro Fastpack [link]. Nekem a Kata szimpatikusabb kicsit, azt már fogdostam is és igen szépen összerakott hatása van és jól rendezhető két oldalon nyílik stb. Nem tudom, van-e itt valakinek személyes tapasztalat ezzel a tatyóval. A PH-s tesztet elolvastam, szerintem biztató (ugye ott a 30-as lett tesztelve és az szerintem neki már nagy lenne, nem lesz neki annyi cucca meg az elsődleges cél az az, hogy minél kompaktabb legyen). Esetleg más ilyen könnyen kezelhető táskára tipp? Szerintem a hagyományos elől nyitható fajta mint ezek [link] [link] nem jók mert lassan halászható belőle elő meg nem is túl biztonságos.

(#648) Throme válasza harry (#646) üzenetére


Throme
veterán

Nekem van egy Lowepro Topload Zoom Mini táskám, ami hasonló megoldású a Cirrus-hoz.
Picit drágább, de van egy oldazsebe. Nem túl nagy zseb, viszont pár dolog (obi szűrő, lenspen, törlőrongy...ilyenek) belefér.
Nekem nem gond a csat hiánya.
Ha gyorsan kell a gép, akkor a csattal sem fogsz - szvsz - vacakolni, ha meg nem, akkor a zippzár behúzása nem vészes. Legalább nem megy be por/piszok.
Szerintem megfelelően párnázottak ezek a Lowepro táskák.

(#649) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Rendezvény és esküvő fotózáshoz keresek valami egyszerű kis riporter táskát.
Fő szempont:
Megjelenése legyen szolid, mert a rendezvény fotózás is ahol használnám elegáns helyeken van, így nem szeretnék egy piros táskával járkálni, amin van egy sárga csík. :D

Felszerelésem nem túl terjedelmes: fix 35-os obi, 17-50 2.8 obi es egy sigma 70-200 2.8.

Nem feltetlen muszaj hogy beleferjen minden, eleg ha 2 optika, illetve a vaku elfer benne, ha eppen nem hasznalom oket.
Viszont ilyen irto pici taskat se akarok.

Mit ajanlanatok? (15.000 Ft alatt)

Elore is koszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#650) csakb válasza Padam (#649) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Tamrac 5603 feketében, vagy 5534 szürke-feketében? Mindkettő 15 k körül van. Kicsit talán felette, de nem vészesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.