Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Peetry válasza Sefter (#850) üzenetére


Peetry
senior tag

46-ban szerintem simán, de lehet a 43-ban is. el kell menni boltba cumóval és kipróbálni.

(#852) Sefter


Sefter
veterán

Up-Rise 16Z-t használ valaki?
menyire lehet kényelmes?
mert abba beférne a váz a telével a többit meg elvinném a régi hátizsákomba...

Psn ID: sefter_hun

(#853) aleister válasza Sefter (#848) üzenetére


aleister
veterán

Case Logic SLRC-203

Nekem ilyen van. Csak ajánlani tudom! A váz portrémarkolattal+70-300-zal szerelve, plusz 2 obi, plusz vaku simán elfér.
Amikor vettem még csak 10 körül volt. Jól felment az ára.

"Nagyméretû profi SLR táska, 1 fényképezõ és 3 extra optika fér el benne. Elsõ és oldalsó zsebek a tartozékok tárolására, integrált állvány rögzítõvel. Kemény EVA alja megvédi az ütõdéstõl és a nedvességtõl a táska tartalmát. Fogantyúval és vállpánttal."

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#854) Throme válasza Peetry (#851) üzenetére


Throme
veterán

Nekem uprise 43-as van és a felsoroltak közül csak az állvány nem fér el benne.
Ezeken a tatyókon van egy zippzár amit elhúzva alul félkörben a belméret megnövelhető, így alulra 2 teleobi (70-300vr mértű) elfér.
Ilyenkor annyira széles (vagy mély) lesz a táska, hogy a váz+obi mellett (ezzel párhuzamosan) egy rekesz kialakítható az elválasztókkal, amibe belemegy pl egy vaku.
Felső részben meg a töltő és egyéb bigyók elférnek.

Talán egy kicsit hátrány, hogy a vázhoz amúgy hamar hozzáférhetsz, de a többi cucchoz csak a háttámlát megnyitva férsz hozzá.
Én úgy alakítottam ki, hogy a váz+obi mellett még egy obihoz gyorsan hozzáférek a táska oldalán lévő nyíláson keresztül.

Ezt az egy - átlós - vállpántot szerintem azért szokni kell.

[ Szerkesztve ]

(#855) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Aki Up-Rise 46-ot vagy 48-at használ (vagy ismeri), azokhoz egy kérdés: Egy Canon 550D markolattal be/kifér az oldalnyíláson?

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#856) vbnc04


vbnc04
csendes tag

Vanguard biin 37 tud valaki valamit mondani?:) Kezdő vagyok még csak, tehát nincs sok cumóm. Egy eos 1100d-nek kéne beleférni kitobival, vakunak, esetleg később egy nagyobb zoomobi. Ha valakinek esetleg van ilyenje írjon tapasztalatot légyszi:)

(#857) Sefter válasza vbnc04 (#856) üzenetére


Sefter
veterán

nekem 47 van most erre amit írtál pont ideális...

Psn ID: sefter_hun

(#858) no01ricsi válasza ziggi_zug (#855) üzenetére


no01ricsi
tag

Szia.
46-ban a D90 majd csak a felét tölti ki. Egyik irányba majd 5cm másik irányba 10cm marad még.
48 ahogy néztem a paramétereit, nem sokkal nagyobb...de nagyobb, gondolom több hely van egy kicsivel.
De a 550 et nem ismerem, de biztos gondoltak a "Canonosokra" is:D

(Mindez markolat nélkül)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#859) ziggi_zug válasza no01ricsi (#858) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

köszi. A leírtak alapján be kell férjen a 550D is. Kb akkora mint a Nikon D90-ese. A markolat kb. 3 cm-t dob rajta (meg két akksit :D )

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#860) ateszm


ateszm
senior tag

Oldaltáskát keresek Pentax K-x dslr-hez,17-70,később 55-300,plusz egy fix 50,vagy 35mm,és egy rendszervaku,valamint sok-sok elem :) mit ajánlotok? Olyan max 20K a keret.

(#861) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy Vanguard 2GO 22 jó választás lenne?Nikon d3100 18-105 ös obival mellé beférne egy vakku és egy 1.8 as 35mm es obi?
és ugye vállpántot is adnak hozzá?

mekkora ez a táska?nem nagy ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#862) axod


axod
tag

Sziasztok!

Keresek Vanguard Adaptor 45, vagy Up-Rise 45 táskát. Bp.-i vagy székesfehérvári átvétellel.

Köszi

(#863) Peetry válasza axod (#862) üzenetére


Peetry
senior tag

220voltban westenben van up-rise 45 :))

(#864) axod válasza Peetry (#863) üzenetére


axod
tag

Köszi, azt én is tudom:) Fotósarokban is van csak nem olyan áron amennyiért a használt lenne ha valakinek van eladó :)

(#865) axod válasza Peetry (#863) üzenetére


axod
tag

kíváncsiságból rákérdeztem h. mennyi mert a honlapon nincs fent és azt mondták nincs.

(#866) Peetry válasza axod (#865) üzenetére


Peetry
senior tag

hmm, valóban, bocs én 46-ost néztem. nem is tudtam hogy 45-ös is van.

(#867) axod válasza Peetry (#866) üzenetére


axod
tag

nekem pont akkora kellene méretben mivel van egy lowepro nowa 190 aw-m. sajna nem sokan adnak el használtan..

(#868) Novics


Novics
senior tag

Van valakinek ötlete - tapasztalata -, hogy nagyhátizsákos túrázáshoz milyen táska az ideális, illetve azt hogyan rögzíti? Tavaly a vállszíjakra karabinerrel rögzítettem a kis táskát, de ez elég macerás volt, amikor le akartam tenni a táskát. Jobb ötlet? Egy Lowepro Nova 1 AW-ra gondoltam, hogy beszerzek egy olyat, és azt aggatom így magamra. Bírná a strapát?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#869) dabgergo válasza Novics (#868) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát megmondom őszintén ez egy jó nehéz kérdés, legalábbis én ezt tapasztalom. Eddig én ilyen nagytáskás túrákon szinte sehogyse tudtam kényelmesen megoldani h kívül, könnyen elérhető helyen legyen a Nikon D90. Vagy nem tudom te mire kérdezed, én ezt tükörreflexesre írom. Van amúgy egy ilyen kisebb "3szög" alakú tokom amibe markolat nélkül éppen belefér a d90 18-105-el, az egész jó, de így is elég nehéz az egész, s nem könnyű stabilan rögzíteni.
(A cél gondolom neked is az lenne h a nagytáska levétele nélkül is elő tudd venni a fénykézőt.)

Az általad említett Lowepro nem tudom h miként lenne rögzíthatő egy nagy táskához. Valszeg kényelmes csak akkor lenne ha beleraknád.

[ Szerkesztve ]

(#870) |AP|


|AP|
veterán

Ilyesmit keresek, csak nem ártana, ha kisebb lenne. Végülis ennek sem vészesen nagy a mérete, de nekem csak egy Pana GF2, és max. 1-2 obi lenne benne. Nem igazán találtam ezen kívül hasonló terméket. Van erre valami ötlet?

(#871) dabgergo válasza |AP| (#870) üzenetére


dabgergo
őstag

Én még nem láttam ilyet, de ez nagyon jó ötlet, egy ilyet majd lehet h én is beszerzek!

(#872) |AP| válasza dabgergo (#871) üzenetére


|AP|
veterán

Közben keresgéltem még és találtam többfélét.
Nekem most ez a legszimpatikusabb: [link]
Van egy régóta meglévő válltáskám amit szeretek, és egy ilyennel ha akarom fotóstáska varázsolható belőle.

(#873) dabgergo válasza |AP| (#872) üzenetére


dabgergo
őstag

Jók! Nekem hátizsákba kellene, amikor mondjuk kirándulni megyek és nem akarom vinni az egész oldaltáskát.

(#874) TayRol


TayRol
veterán

Segítsetek sracok.:)

Kéne egy táska, mert a mostani övtáskám (Kata 493) már csak éppen elég, pár cucc nem is fér bele.

Amihez kellene: D90, 3 megtermett obi, vaku, 3 szűrő dobozában, kábelek. Kizárólag hátizsák vagy a felsőterstre keresztben hordható érdekelne.
Tippek?:D

[ Szerkesztve ]

(#875) Peetry válasza TayRol (#874) üzenetére


Peetry
senior tag

vanguard up-rise 43, vagy inkább 46.

(#876) TayRol válasza Peetry (#875) üzenetére


TayRol
veterán

hm, ez nagyon király, köszi! :)

(#877) Throme válasza TayRol (#876) üzenetére


Throme
veterán

Nekem van uprise 43.
extended módban (cipzár megnyitással bővíthető) alulra két 70-300VR méretű obi elfér.
Középen a váz akár ilyen teleobival. Feljebb 2 kb 18-105 obi elfér. A felsőrészben (ami fentről nyitható ott mondjuk 2 fél literes üccsi, vagy üccsi meg szenya (nem óriás :) ).
Vagy kütyük. Esőhuzat van és az elején egy olyan zseb amibe íratok, egy lájtos széldzseki, kulcs, ilyesmi befér.

Szerintem annyi a hátránya, hogy az obikhoz úgy férsz hozzá, hogy a hátizsák hátad felöli részét nyitod ki. Ilyen a kialakítása.
Én úgy rendeztem el az elválasztókat, hogy az oldalzseben keresztül a váz+obi kivétele mellett egy obit még kivehessek.
Ezt leszámítva szerintem jól pakolható. A keresztpántos kivitelt szokni kell. Sose volt még ilyen rendszerű táskám.
Egy normál, két vállpántos hátizsák szerintem azért kényelmesebb hordani.

Amúgy nem nagy táska, tehát nem leszel olyan mint aki 2 hétre pakolt volna. A 46-ba azt hiszem már notebook is befér hátra....

(#878) Freddy76 válasza TayRol (#876) üzenetére


Freddy76
addikt

Tamrac Aero 80. Elfér benne a váz, három obi, vakuk, kiegészítők. Plusz a tetejébe sokminden, a hátuljába egy notebook, vagy pulcsi, könyv, stb.

Vagy egy tigris, egy medve, és egy csacsi. Ez utóbbinak kilóg a feje, viszont ha megnyomod, sípol:

Ha már egyszer költesz, szerintem neked már arra is készülni kell, hogy a táska, ami a hátadon van, legyen alkalmas a gépen kívül más dolgok cipelésére.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#879) TayRol válasza Freddy76 (#878) üzenetére


TayRol
veterán

Ez sem rossz, de a másik árban jobban tetszik. Bár lehet még egy kicsit gyűjtögetnem kellene, akár egy ilyenre...

Throme: jogos, nem volt meg ilyen taskam csak tetszenek. de ha a sima hátizsák kényelmesebb (bar ebbol gyorsabb kivenni a cuccot ugy gondolom) akkor inkább azokat nézegetem.

(#880) Peetry válasza TayRol (#879) üzenetére


Peetry
senior tag

A 46os kétpántos hátizsák, és ugyanolyan könnyű kivenni a gépet

(#881) TayRol válasza Peetry (#880) üzenetére


TayRol
veterán

tényleg. akkor még gyűjtök kicsit rá. nem voltam tisztában a fotós-hátizsák árakkal.

(#882) Throme válasza TayRol (#879) üzenetére


Throme
veterán

Az oldalsó nyíláson keresztül szerintem egyszerűbb kivenni a gépet, ha keresztpántos a zsákod. Nem kell kibújni az egyik pántból és ha elől hagyod a zsákot jobban idomul. Szemben a 2pántossal aminek egyik pántja ott lifeg majd.
Viszont hosszú túrákra a kétpántos kényelmesebb, annak ellenére, hogy a keresztpántosnak van egy kis oldalsó, segéd pántja (a keresztpántba csatlakozik és állítható az is), ami azért segít a zsákot fixebben tartani. Gépkivétel előtt oldani kell a csatját.
Uprise43-nál ez a segéd pánt elrejthető, tehát nem lifeg ha nincs becsatolva.

(#883) TayRol válasza Throme (#882) üzenetére


TayRol
veterán

nna, ezért akartam en keresztpántosat. a gyorsabb cserélhetőség miatt. eddig övtáskában toltam a turázást, az is kényelmes volt.

van olyan bolt ahol tartanak ilyeneket raktáron? ugy látom ezt személyesen kell mindenképpen letesztelnem.

(#884) Peetry válasza TayRol (#883) üzenetére


Peetry
senior tag

obit mindegyikből csak úgy tudsz elővenni, ha leveszed, mert mindegyik a hátad felől nyílik. A kétpántosat ugyanúgy egy vállra lehet venni, mint a keresztpántosat, hogy a gépet elővedd, de a többi obihoz (max 1 kivételével) csak levétellel férsz hozzá. ha gyorsan akarsz obit cserélni, akkor nem a hátizsák a neked való.
ugyanakkor én praktikusabbnak tartom, mert legalább nem lopják ki az utcán a cuccot a tatyóból. 220volt-ban általában van, nézd meg melyik üzletben. multkor a westendben volt 34, 43, 46, 48 is.

(#885) TayRol válasza Peetry (#884) üzenetére


TayRol
veterán

köszi az infókat!

(#886) yolan


yolan
őstag

van egy eladó, hibátlan, garis kata dc-445-ös táskám

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#887) Throme válasza TayRol (#883) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is van övtáska (valamint vállra is akasztható), amibe váz+18-105 éa a 70-300, meg talán még egy vaku elfér. az elülső kis zsebbe a 35mm begyömöszölve, de az nem egészséges.

Az ipontól vettem rendeléssel. Neten megnézegettem a képeket, videót és az alapján már el tudtam dönteni, hogy megfelel majd. Most nem tudom van-e nekik...

(#888) axod válasza Peetry (#863) üzenetére


axod
tag

Na végül is meglett a Vanguard Up-Rise 45 táska, ebay-ről rendelve:) Nagyon király, bátran ajánlom mindenkinek. Próbáltam a Lowepro Fastpack 250-et is MM-ben, szerintem a 250-es a közelében sincs.

[ Szerkesztve ]

(#889) Peetry válasza axod (#888) üzenetére


Peetry
senior tag

szabad tudni mért ebayről rendelted? amikor én néztem akkor az ebayen kb másfélszer annyi volt mint itthon boltban raktárról.

(#890) axod válasza Peetry (#889) üzenetére


axod
tag

Persze. Találtam egy aukciót GB-n, ami 30 GBP-ről indul, és 37 GBP-ért leütöttem. Erre még 25 GBP szállítás (DPD futárral) jött rá. Annyira új volt h. még a támasztó papírok, a cédulák is rajta voltak. Gyakorlatilag nem volt használva.

(#891) Novics válasza dabgergo (#869) üzenetére


Novics
senior tag

Huh, hát jól eltűntem innét. :)
Nekem is tükrösre kellene. Azt hiszem, hogy maradni fog a vállpántokra erősítés mellett. Néha azért elég zavaró tud lenni, hogy nem látok a lábam elé, de jobbat nem tudok.
Közben azt hiszem, hogy megtaláltam azt a táskát, amit kerestem. A Case Logic slrc-202 vagy 203 - hogy később is legyen esetleg hely - tetszetős, de találtam egy eladó használt slrc2-t, ami a régebbi változat, és így fele, harmada az ára. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#892) steelsec


steelsec
aktív tag

Szevasztok.
nikon d90em van és olyan oldaltáska kellene amibe belefér a gép + 2 obi + a 15,6 os laptopom is.
tudtok valamit ajánlani. olyan 20ezer körül?

(#893) NTX


NTX
tag

Motorozásoz milyen fotós táska javasolt? Nem szeretnék nagy hátizsákot, minél kisebb, könnyebb táska kellene, férjen bele a dslr gép kitobival, 1 további nagyobb obi, kiegészítők, töltő, kábel, szűrő, apróságok. Előre is köszönm a javaslatokat!

(#894) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi guys. Pár napja vásároltam egy Nikon d3100-t 18-105 kitben. Esetleg tudna valaki ajánlani hozzá egy egyszerû táskát, amiben biztonságosan tudnám hordozni anélkül, hogy lecsavarnám az objektívet, mivel a kisebbik lányom micimackós óvódás hátizsákja nem jön be erre a célra. :) Az árra meglehetôsen érzékeny vagyok, ha lehet 6-7000 ft-ból szeretném megúszni a dolgot. Semmi mást nem akarok pakolni bele, csak a gépet egyben. Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#895) csakb válasza sixpak (#894) üzenetére


csakb
őstag

Tamrac 3325?

[link1]

[link2]

Pontosan a D3100 + 18-105 mérethez van.

(#896) sixpak válasza csakb (#895) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, és azt is, hogy átfáradtál ide. Esetleg mondanál még egyet ( vagy többet ), nem baj ha egy cseppet nagyobb. Csak, hogy tudjak válogatni. Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#897) csakb válasza sixpak (#896) üzenetére


csakb
őstag

A Lowepro TLZ 25 hasonló, a Nikon CF-EU04 nagyobb.

De turkálhatsz te is az árgépen. :)

(#898) sixpak válasza csakb (#897) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi. Sorry, de melózok és telefonról nyomom, és így elég körülményes a keresés. De húsz perc múlva lejár a munkaidôm, utánna otthon rámegyek az ügyre. Thx again az eddigieket.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#899) |AP|


|AP|
veterán

Megérkezett az ebayről rendelt bélés a táskába. Sajnos benéztem a méretét és nem megy bele abba a válltáskába, amibe szántam.
Érdekelne esetleg valakit, mielőtt feldobom mindenféle hirdetős oldalra? Narancssárga színű.

[ Szerkesztve ]

(#900) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Az új telémnek köszönhetően kinőttem a LowePro Stealth Reporter D200 AW-t, szeretnék helyette egy nagyobbat.
A cél az, hogy a földre, vagy asztalra vagy akármire helyezés nélkül is hozzáférhetőek legyenek a lencsék.
Természetben is használom, kirándulás, túrázás alkalmával, ezért is tetszenek a következő táskák, viszont egy rendezvényen nem túl használhatóak, pedig ott is használnám.
Első felindulásból nagyon megtetszett a Kata 3N1-30, de az a baj vele, hogy a videók és a képek alapján csak a vázhoz és a rajtalévő objektívhez fér hozzá az ember, ha a vállán van. Pedig nagy ötlet ez a dupla vállpánt.

Második felindulásból LowePro Flipside 400 AW, csak az a baj, hogy más már nem fér bele, illetve nem tudom mennyire használható menetközben.

Attól tartok, hogy maradnak a válltáskák. Ezek közül igazából talán a Tamrac az, ami elég nagy és elérhető árú.

Bele kell férnie a következőknek:
Canon 40D
Canon 70-200/2.8L napellenzővel
Sigma 17-70/2.8-4 OS HSM napellenzővel
Canon 50/1.8 napellenzővel
Canon 430EX

ezek a minimum elvárások, a következőknek is jó lenne beleférni:
Vivitar vaku 2db
vaku kioldók
35mm f/2.8
szűrők
pár vaku fényformáló
töltők

Esővédő hozat sem árt.
Jövőre gondolva még lehet hogy +1 objektívnek (vagy kettőnek) kell hely.

Árban, olyan 30000 körül lenne jó kijönni.
Igazából a tapasztalatokra vagyok kíváncsi, mert hiába tűnik jónak, ha nem használható igazán.
Milyen táskát használtok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.