Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Peetry válasza Songo (#800) üzenetére


Peetry
senior tag

hát igen az uprise 46 az besbuy lenne, csak épp nincs 50em táskára :(
még lowepro fastpack 250-t nézem mint alternatívát. Ezeket az alulnyílósokat nem igazán értem mint a biin 59 is. szerintem ebből 1 perc alatt kirámolnak a villamoson :S

(#802) Songo válasza Peetry (#801) üzenetére


Songo
senior tag

esetleg az Uprise kisebb verziói?
nincs külön tripod tartó meg laptop része
www.firstshop.hu/termek/31975
http://www.youtube.com/watch?v=8UTjDgo3CuI

ez már 20ból megoldható

feléd van a kinyitható része ezt csak akkor pakolják ki ha ellopták az egészet

10év garival szerintem fasza vétel.

máshol olcsobb de figyelj mert aze setek többségében 1év garis. én is azért vettem itt nálunk mert mi a 10év garisat áruljuk

enyém nálunk 35k 10év gari
olcsobb helyeken 28k 1év gari.
nekem ennyit megért :D

[ Szerkesztve ]

(#803) Peetry válasza Songo (#802) üzenetére


Peetry
senior tag

kösz a videót. az egy pántosakat kényelmetlennek tartom úgyhogy az eléggé felejtős.

ha felém van a kinyitható része, hogy lehet könnyen elővenni a gépet? akkor teljesen le kell vennem. Ez a vanguard féle megoldás tűnik messze a legjobbnak, csakhát az ára :(
de mondjuk ezt már megszokhattuk ebben a hobbiban, hogy ami jó, az q*rva drága.

keresek asszem még videókat.

(#804) Songo válasza Peetry (#803) üzenetére


Songo
senior tag

a hátulja csak a bepakolásra szolgál a gépnek van gyors kikapási lehetősége az oldalán

igen ez tény a KATA táskák is nagyon jók de csak 45-50.000 felett alatta szerintem a vanguard jobb

sajna 2 pántosból a 46os van az ilyen 2v 1 pántossá alakítható.
nekem jobban tetszett amugy a 34 43 széria csak kicsi volt nekem a laptop hely is érdkes volt meg az álvány ha veszem akkor 1x veszem

ezen látszik a máködése a 34 43 ugyanaz csak méretbeli különbség van (főleg)
http://www.youtube.com/watch?v=nBxWU4c7qos

[ Szerkesztve ]

(#805) Peetry válasza Songo (#804) üzenetére


Peetry
senior tag

most nem egészen értem melyikre mondod hogy a hátulja csak bepakolásra való. a biig 59-en ha jól látom nincs oldalsó nyílás, csak az elején van, ami nem a hátam fele van, így könnyen kirámolható.
ahogy nézem vanguardból 34 43 is 150$ körül mozog, 46 meg 200$
fastpack 250 meg csak 100.
Hát nem egyszerű döntés. Én is úgy vagyok vele, hogy amikor megvettem a gépet, azt mondtam, max egy közepes tele lesz mellé, ezért vettem egy kis vállpántos loweprot, aztán most a gép-obi, +1 obi mellé semmi nem fér bele, és kéne azért egy 50 1.8, meg vaku, meg normális tele, ami nagyobb, stb, aztán akkor már olyat akarok ami tutira jó lesz és nem növöm ki.

(#806) Songo válasza Peetry (#805) üzenetére


Songo
senior tag

még mindig ezt tudom neked mondani:
árak

20300 a VG 34-es
és 23600 a VG43-as

és ezeknél a hátad felé esik a bepakoló rész és az oldalán van egy nyilás a fényképező gyors eléréséhez

ne külföldön nézd mert ott marha drága én is ott kezdtem aztán végül mégem

[ Szerkesztve ]

(#807) Peetry válasza Songo (#806) üzenetére


Peetry
senior tag

ehh, ezt jól benéztem :) valóban meg se néztem az árakat. köszi akkor, így kicsit egyszerűbb lesz.

(#808) Songo válasza Peetry (#807) üzenetére


Songo
senior tag

;) ha személyesen jössz be majd esetleg a táskáért még lehet hogy találkozunk is :)

(#809) Peetry válasza Songo (#808) üzenetére


Peetry
senior tag

nem nálatok veszem, ha nem haragszol meg, nagyon ki is esik az rész nekem.
de köszönöm a segítséget :R

(#810) gorgo


gorgo
őstag

Hali!

Egy Vanguard BIIN 47-et néztem ki magamnak, de csak neten. Tud valaki olyan fotós/egyéb boltot, ahol esetleg élőben meg tudom tekinteni? Kíváncsi vagyok mi fér bele. Kösz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#811) Wolfeee


Wolfeee
tag

sziasztok. Tervezem, hogy veszek egy tatyót a vasamnak. A kérdésem az lenne, hogy válltáskából, mit tudnátok ajánlani. Váz, vaku 2 obi menne bele. Meg persze apróságok. köszi

(#812) Throme válasza gorgo (#810) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Itt: [link] nagyjából láthatod mi fér bele.
Én is nézegettem, mert árban jó volt, csak azért nem esett rá a választásom, mert egy nagyobb lencsét (pl 70-300) a táska síkjával párhuzamosan lehet csak beletenni.
Azt nem is tudom, hogy ha a vázon van akkor ráfér-e...
Emiatt a vanguard up rise 38 lett a kiválasztott. Ez sem tökéletes bizonyos szempontból, viszont egy cipzár megnyitásával a mélysége bővíthető.

Egyébként ezeknél a felső részbe kb 2 db félliteres üccsi vagy tartozékok férnek. Kabát, pulcsi már nem. Esetleg széldzseki.

(#813) Throme válasza Wolfeee (#811) üzenetére


Throme
veterán

Esetleg lowepro inverse 200?
Derékra is csatolható, így levesz a váll terheléséből...

(#814) Wolfeee válasza Throme (#813) üzenetére


Wolfeee
tag

köszönöm a válaszokat. Hát elgondolkodom rajtuk, de a bőség zavara hátráltat a döntésben :) valószínűleg az ár lesz az egyik ami segít dönteni

(#815) Ramius válasza Wolfeee (#814) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem ilyen van: [link]
Váz, rendszervaku, 3 objektív, meg a sallang simán elfér. Mondjuk nekem nincs nagytelém :)

Teljesen meg vagyok elégedve vele, és nem is volt eget rengetően drága.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#816) Wolfeee válasza Ramius (#815) üzenetére


Wolfeee
tag

köszi. ez egész jónak tűnik. El tudnád küldeni a pontos típus számát? Utána néznék az árának. Köszi

(#817) Ramius válasza Wolfeee (#816) üzenetére


Ramius
őstag

Hát annál pontosabban nem tudom neked leírni, mivel semmiféle bevarrt cimkét nem találtam. Keress rá úgy ahogy a 220 volt oldalán van, dörr action no. 5. Én tőlük vettem, abszolút meg vagyok elégedve a bolttal.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#818) Wolfeee válasza Ramius (#817) üzenetére


Wolfeee
tag

Ma elmentem és megvettem! :) Nagyon köszönöm a tanácsod.

(#819) Ramius válasza Wolfeee (#818) üzenetére


Ramius
őstag

Használd egészséggel, én meg vagyok vele elégedve. Jó a variálhatósága.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#820) ateszm


ateszm
senior tag

Belépőszintű hobbifotósként vásárolok egy Pentax K-x fényképezőgépet,kitobival. Ehhez a géphez szeretnék egy táskát.Nem lesz 100 objektív hozzá,max egy 50-200mm ,esetleg később egy rendszervaku. Ezt a táskát néztem ki,elég alap. Szerintetek elég lesz ez nekem? :F Válaszotokat előre is köszönöm. Üdvözlettel:ateszm :R

[ Szerkesztve ]

(#821) ateszm válasza ateszm (#820) üzenetére


ateszm
senior tag

Végül is mindent leírtam,csak a link maradt le. :))

(#822) Wolfeee válasza ateszm (#821) üzenetére


Wolfeee
tag

én a minap vettem a feljebb linkelt Dörr tatyót. Bár az nagyobb de 2ezret kell hozzádobnod és később bőven elférsz benne. Ha más nem az uzsid a váz mellé fér :D

(#823) ateszm válasza Wolfeee (#822) üzenetére


ateszm
senior tag

ezt jól benyaltam...megrendeltem neten,úgy,hogy nem is láttam. persze kicsi lett...képen pedig nagynak tűnt.:))

(#824) Wolfeee válasza ateszm (#823) üzenetére


Wolfeee
tag

ha itthonról rendelted akkor minden ok nélkül visszaküldheted a netes rendeléssel vásárolt terméket. Csak győzd kivárni míg visszautalják a pénzt. De szerintem várni még mindig jobb mint egy használhatatlan táskával járni....

(#825) kutymorg válasza Wolfeee (#824) üzenetére


kutymorg
tag

Sziasztok!

A következő szetthez kellene elsősorban hátizsák:
D5100+markolat, 18-105(17-50), 35 fix, Sigma 70-200, 1 vaku. Ehhez később lenne még1 50 fix, a 70-200 helyett egy 100-300/f4. Tasiban el kellene még férnie egy A4-es mappának (opcionális 15,6" Notebook kiegészítőkkel.). Felső részbe pl.: akku töltők, tisztító eszközök, pénztárca... esetleg 1-2 szendvics.

Oldaltáskába milyet tudtok ajánlani? Hol érdemes vásárolni?
Piszkos anyagiak:~35k Ft... a megmaradt összeg megy a többi kiegészítőbe.

Köszi!

(#826) Peetry válasza kutymorg (#825) üzenetére


Peetry
senior tag

biztos oldaltáskát akarsz? ennek a szettnek azért súlya is lesz.
Én is nézegettem mostanában táskákat, elég sokat utána jártam, és ami nekem most best buy, az vanguard up rise 48. hátizsák, de nagyon jól kivan találva, hogy egy mozdulattal előkapd a gépet ha úgy van, és talán még noti is elfér benne, de ennek utána kell nézni.
kb ez az árszint amit írtál szerintem mindenképp nézd meg.

(#827) no01ricsi válasza kutymorg (#825) üzenetére


no01ricsi
tag

Szia, a héten jött meg a Vanguard Up Rise 46-om, szerényebb felszereléssel bírok, mint amit te felsoroltál, de majd idővel azt hiszem elérem ezt a felszerelés mennyiséget és azt gondolom, hogy nem lesz gond a hellyel. :DD
Bátran ajánlom Neked is, és árban is belefér.

PSN ID: PRicsi83

(#828) kutymorg válasza Peetry (#826) üzenetére


kutymorg
tag

Köszi!

Írtam, hogy elsősorban hátitáskát szeretnék. Oldaltáska csak érdeklődés gyanánt.

Megnézem a Vanguard 46/48-at.

A Kata 3N1 szériáját néztem még, tetszik a "X" pántos megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#829) L4mie


L4mie
veterán

Most akarom majd lassan lecserélni a kis táskámat
tetszik ez a Vanguard 43 viszont erősen sajnálom, hogy nincs egy stabilizáló pántja, biciklizés közben van valakinek valami tapasztalata vele? O.o mennyire stabil, nem fordul előre?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#830) no01ricsi válasza L4mie (#829) üzenetére


no01ricsi
tag

Szerintem ez a videó azt bizonyítja, hogy tudod fixálni egy második pánttal!

[link]

Persze lehet láttad már és nem erre gondolsz!

PSN ID: PRicsi83

(#831) hegyimorc válasza L4mie (#829) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szoktam ilyen zsákkal bringázni. Van egy vékonyabb keresztpánja, ami megakadályozza, hogy elforduljon. MTB-vel, terepen is stabil.

Nem kell? :-) Én már ritkán használom, mert inkább mikro4/3 cuccal járok, ami kisebben is elfér.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#832) Gondwana válasza kutymorg (#828) üzenetére


Gondwana
addikt

(Kata 3N1 22 nekem nagyon bejött - LowePro StealthReporter 650-et cseréltem le rá. 7D+17-55f/2.8+10-22+70-200f/4+60f/2.8+580EXii+ThinkPad X201+egy rakás apróság+0.5l víz, oldaltáskai kényelem objektívcserekor, hátizsákkori kényelem cipeléskor, könnyen, gyorsan variálható, az esúzsákját még nem használtam, ráadásul Szingapúrból még olcsóbb is volt. A 33 már túl nagy lett volna, a 11-be meg nem férne laptop, maximum smartphone)
Szerk.: 15.6" laptop persze esélytelen a 22-be, de a 33-ba is határeset.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#833) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!
készítettem egy videot a König cambag 40 típusú táskáról. link

ha valakit érdekel a linken eléri.

nekem ezek fértek bele.

Canon 30D
18-55 kit
sigma 55-200
canon ef 50mm f1,8
helios 44-2
yongnuo yn 462 vaku
+ apró kiegészítők

vaterán 4000 Ft+szállításért megvehető.

ha zavartam akkor elnézést, azt gondolom akik olcsón akarnak táskát venni azokat érdekelheti.

Sziasztok!

(#834) L4mie


L4mie
veterán

Uhhh nagyon elszálltak az Uprise árak :( :( esetleg valaki tud valami boltot ahol még a tavalyi 20k körüli áron adják a 43-at?
Vagy esetleg valakit akinek fölösleges a sajátja és megfelelő áron megválna tőle? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#835) Peetry válasza L4mie (#834) üzenetére


Peetry
senior tag

(#836) L4mie válasza Peetry (#835) üzenetére


L4mie
veterán

Én is ezt találtam :) az egyik legolcsóbbnak.

Csak a szomorú, hogy megjelenéskor volt 17k és oké szar a forint meg minden, de néhány helyen 26-30 ért adják O.o ami szerintem sima lehúzás.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#837) Peetry válasza L4mie (#836) üzenetére


Peetry
senior tag

Nem nagyon tud mit csinálni a kereskedő se ha 20%-kal felmegy az árfolyam, es ő is ennyiiért veszi.

(#838) L4mie válasza Peetry (#837) üzenetére


L4mie
veterán

én erről beszélek, hogy durva :)
[link]
oké nem főprofil a digitális fotózás, de O.o enyhén túlárazott :D...mind1 keresek, próbálkozom, esetleg valakinek valami javaslat, hasonló kialakítású táskára?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#839) Peetry válasza L4mie (#838) üzenetére


Peetry
senior tag

egyrészt miden termékhez találsz olyan boltot ami túlárazottan árulja, másrészt nem tudom feltűnt-e hogy 10 év garit adnak rá, azért ennyi az ára.

(#840) L4mie válasza Peetry (#839) üzenetére


L4mie
veterán

Feltűnt.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#841) aleister


aleister
veterán

Tudtok olyan hord táskát, amibe:
- egy váz fér csak, felszerelt telével
- gyorsan elővarázsolható a gép
- fokozott védelmet biztosít a fizikai behatások ellen

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#842) hegyimorc válasza aleister (#841) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Lowepro Flipside 200 vagy 300?

Nekem volt mindkettő, a 200-ba markolattal nem fér bele nagyobb gép, de 300-ba igen.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#843) aleister válasza hegyimorc (#842) üzenetére


aleister
veterán

Tetszik. Node ez megvédi a cumót, ha vágtató lóról (kb 40km/h) leesek, és a 70-72 kilómmal ráesek az obira/vázra?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#844) hegyimorc válasza aleister (#843) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem tudom.

Van ami megvédné? És érdekelne a cumód, ha a gerinced törne el amikor ráesnél a táskára amiben épségben marad a cucc?

Én brigázom, ugyanezek a kérdések mountain bikeon is felmerülnek. Estem is, rá a hátizsákra. Engem utána fúrtak-faragtak-csavaroztak, a hátizsákban meg leesett a sapka az obi elejéről. A felszerelés nem sérült, de Akkor ez érdekelt a legkevésbé.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#845) aleister válasza hegyimorc (#844) üzenetére


aleister
veterán

Annyi skill-em már van, hogy ösztönösen úgy essek, hogy nekem jó legyen. :)
Ellenben egyébre nem tudnék figyelni, vagy ha igen, akkor úgy járnék, mint Te.

Természetesen elég ritkán történik meg ilyen, de féltem a cumómat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#846) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Ismeri valaki a Vanguard 2GO (10-15-22) típusú táskát??? Mire képes, vízálló e???

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#847) aor


aor
tag

Sziasztok!

Van egy Lowepro Street & Field Rover Light fotóshátizsákom, amit elcserélnék egy ugyanilyenre/hasonlóra, amibe laptopot is tudnék tenni, még pedig 12.1'-est!
Csak csere érdekel, mert ha muszáj meg tudom oldani ezzel is, csak nem túl komfortos!
A táskáról:
http://www.photographyreview.com/cat/camera-cases/backpacks/lowepro/street-and-field-rover-light/prd_84734_3139crx.aspx

Újszerű állapotban van, vigyázok rá.

(#848) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

egy kis segítség kellene táska választáshoz. kinőttem a régit.
ennek kéne beleférni:
Nikon D90+70-300 obi (ezzel hordozom alapból!)
Nikon 18-105
Nikon SB-800 vaku

ezen kívül nem baj ha ezeknek is van hely, de nem létszükséglet:
- állvány (~50-60cm)
- töltő + apróságok
- pénztárca, kulcsok

egyenlőre bármilyen kialakítás szóba jöhet, induljunk ki abból, hogy egész napos használatra kellene.

Psn ID: sefter_hun

(#849) Peetry válasza Sefter (#848) üzenetére


Peetry
senior tag

én még mindig a vanguard up-rise-t tudom ajánlani :)

(#850) Sefter válasza Peetry (#849) üzenetére


Sefter
veterán

melyik méretbe férnék el szerinted (D90+70-300 kombóval) szélességben?
képről tetszene, csak nem tudom elfér-e benne a fenti cucc..
most egy biin 47-em van, de azt kinőttem, pedig jó cucc az is...:(

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.