Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Andrew31 válasza Real_Necro (#1500) üzenetére


Andrew31
senior tag

A Tripontban van mindegyik modell, elég impozánsak a méreteik, főleg az 53, akkora, mint egy ház... :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1502) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy táskát ami nem nézz ki fotós táskának és egy DSLR+legalább két obi elfér benne meg a többi hozzávaló.
Előre is köszönöm.

(#1503) Andrew31 válasza barrasz (#1502) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Ilyet néztem a MM-ban, van barnás színben is, ha jól tudom és ez egy sima divat oldaltáskának néz ki.
Mondjuk erre is igaz, hogy a cipzárat elég nehezen kezeltem - balkezes vagyok, ha ez számít, a Skyborne táskát is nehezen nyitottam ki.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1504) barrasz válasza Andrew31 (#1503) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm ez jó lenne csak most az ára tántorít el egy kicsit így év vége fele.

(#1505) Byk01 válasza barrasz (#1502) üzenetére


Byk01
senior tag

Mekkora az a két obi?
Mert nem mindegy, hogy mondjuk egy Nikon Af 24 D és Af 50D, vagy egy Sigma 50-500, meg egy 28-70/2.8.

És oldaltáska, keresztvállas, vagy hátizsák?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#1506) barrasz válasza Byk01 (#1505) üzenetére


barrasz
aktív tag

Azt mondjuk elfelejtettem írni,hogy a gépen egy 18-105-ös obi van a másik kettő pedig egy 50mm f/1.8 és egy 55-200 f/4-5.6.
Nekem személy szerint talán a keresztvállas megoldás tettszene / láttam használat közben és akkor úgy tünt kényelmesen elő lehet venni a gépet/,de nem zárkózom el az oldaltáskától sem.

(#1507) Byk01 válasza barrasz (#1506) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor jöhet a reklám: én épp árulok egyet.
Szerettem, csak Andrew-hoz hasonlóan balkezes vagyok, és nem esett kézre. Én is jobban szeretem a nem fotóstáskának kinéző táskákat. Belefért a D90 markolattal, Tami 70-300, Nikon 18-105 és két fix (35/1.8,G 50/1.8D). A felnyíló részben elfér legalább 2db szűrő, elöl plusz memkarik, lenspen, pénztárca, egyéb apróságok.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#1508) Real_Necro válasza Byk01 (#1507) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ellenben ez pont fotós táskának néz ki. ;)

Ha jól emlékszem Crumpler és NGE táskákat szokták még kedvelni, akik nem fotós táska kinézetet keresnek.

Barrasz:

Arra viszont készülni kell, hogy kissé zsebbe nyúlós a dolog. Esetleg Olympus mintaboltjában nézz körül, hátha...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1509) Byk01 válasza Real_Necro (#1508) üzenetére


Byk01
senior tag

Élőben nem annyira (szerintem).

Tény, nem Crumpler szinten, de azért egy LP-nál, vagy a mostani CaseLogicomnál jóval kevésbé.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#1510) bl4ze válasza barrasz (#1506) üzenetére


bl4ze
veterán

Én ilyet vettem és bőven elfér benne amit akarsz, és nem is fotós táska kinézete van : Amazon Basics DSLR backpack/bag

Itt jó áron van egy használt [link]

És Ő az :

.:. bl4ze .:.

(#1511) barrasz


barrasz
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét a akkor a jövő hónapban jobban körbejárom a boltokan és nézam az aprót is.

(#1512) |AP|


|AP|
veterán

fotóstáskába való párnázott, tépőzáras izéket lehet külön szerezni valahonnan? Túrom a netet, ebayt is, de mindenhol csak táskával, vagy táskabetéttel együtt látom, nekem viszont csak elválasztók kellenének.

(#1513) End-ru válasza |AP| (#1512) üzenetére


End-ru
aktív tag

Van egy pár, mondjuk gyanús, hogy kínait én se találtam :D

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1514) Real_Necro válasza End-ru (#1513) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor már inkább egy ilyen batyu és kiszedni belőle az elválasztókat: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1515) hp1950


hp1950
tag

Sziasztok!
Milc géphez (OMD EM10 kitobi + 2-3 fix obihoz) milyen táskát használtok, illetve ajánlatok?

Üdv Péter

(#1516) jjeahh válasza hp1950 (#1515) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem tom milyen típusút szeretnél de:

Crumpler Cupcake
Crumpler Jackpack
Crumpler Banana sorozatból már nem tom melyik :D
Manfrotto Bella III vagy IV
Lowepro Classic 100
Lowepro Impulse 110
Acme Made Union Kit

én ezekkel szemeztem annó, végül lett nekem egy Acme, tesómnak meg egy Manfrotto Bella III... mindkettő nagyon jó minőségű cucc sztem, mindkettőbe belefér a panasonic g3 vagy olympus e-p1 obival + mellette egy szép nagy 135mm F2.8 manuális tele vagy vaku (a kettő együtt nem, de nem is kell :D )

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1517) hp1950 válasza jjeahh (#1516) üzenetére


hp1950
tag

Köszönöm, elkezdem tanulmányozni őket!

(#1518) _seth_


_seth_
veterán

Rendeltem aliexpressen egy Lowepro Outback 200-as táskát, ha megérkezik teszek fel róla képeket, talán ez már megfelelő lesz természetjáráshoz :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1519) forceberg válasza forceberg (#1419) üzenetére


forceberg
veterán

Végül rávettem magam egy 400-asra, ami meg is jött a héten.
Készülök épp a derékpárna levágására. A párnázott rész levágása után marad még kisebb deréköv csatlakozására lehetőség, Ugyanis a párnázott rész beállítására egy-egy külön kisebb öv van, amit lehet majd használni derékövnek is. Szóval a szivacs levágása után a deréköv lehetőség megmarad...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1520) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Mi a véleményetek ezekről a táskákról?

[link]

[link]

Van valakinek abban tapasztalata, hogy ezeket a táskákat kézipoggyászként lehet-e repülőgépen szállítani (elősorban Air France és Ryanair).

(#1521) FLx válasza ssgt1981 (#1520) üzenetére


FLx
addikt

Elég sokat repülök és egy dolgot biztosan mondok neked. Soha, de soha életedben nem fogod akarni a fotóscuccodat teljes egészében elvinni egy utazásra. Ki kell választani pontosan melyik obi és pár kicsi kiegészítő kell, és azokat szabad csak elvinni, mert olyan gyorsan mondasz le a fotózásról, hogy észre se veszed. Amúgy ez két elég dög nagy táska, rájner tuti csak sok külön pénzért engedi fel, Air France-nál beleférhet, de akkor nem viszel másik táskát, ami azt jelenti, hogy nem lesz nálad egy darad váltásruha meg laptop meg semmi más sem, csak egy rakás fotós vacak. Szóval én nem ajánlom, hogy hasonló méreteket akarj cipelni repülőn, kivéve ha ebből élsz, és muszáj mindent elvinni egy külföldi munkára.

(#1522) ssgt1981 válasza FLx (#1521) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ. Én is sokat repülők, mindg adok fel egy bőröndöt is, a gépre csak egy hátizsákot viszek fel. Tudnál ajánlani egy olyan oldaltáskát amibe belefér a gép, 2 obi, töltő, kábelek és egy ipad?

[ Szerkesztve ]

(#1523) FLx válasza ssgt1981 (#1522) üzenetére


FLx
addikt

Mekkora gép, milyen obik? :)

(#1524) ssgt1981 válasza FLx (#1523) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Nikon d3300, 18-105 és 55-300

(#1525) Throme válasza ssgt1981 (#1524) üzenetére


Throme
veterán

Ezek egy lowepro inverse 100 aw-be is belefér. A gépre egyébként kis bőröndöket is felvisznek, meg hátizsákot. Ettől kapok hülyét, mikor a kisebb gépeken az én semmi cuccomnak sincs már hely ezektől.;

(#1526) FLx válasza Throme (#1525) üzenetére


FLx
addikt

Hátizsákból a normál méret és a legkisebb gurulós bőrönd az még szabályos minden légitársaságnál, mint cabin bag. Ezen felül lehet még egy carry-on item, ami elvileg lehet a fényképezős táska is, ha normál méret. De lehet akár az állvány is. Persze sokan hoznak fel bazinagy gurulóst, meg minden szart, aztán vagy elveszik tőlük a beszállásnál vagy nem. :) :) Én mindig akkora táskát hozok, hogy az ülés alá beférjen, aztán röhögök amikor egymást szidják fél óráig, hogy nincsen hova pakolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1527) FLx válasza ssgt1981 (#1524) üzenetére


FLx
addikt

Nekem ilyesmi van pl, de néha ez is túl nagy. Mondjuk több méretben is lehet belőle venni.

http://www.220volt.hu/Vanguard+Quovio+26

(#1528) ssgt1981 válasza FLx (#1526) üzenetére


ssgt1981
senior tag

A két táska amiket fentebb linkeltem szabályos hátizsák méretek? Élőben egyiket sem láttam még.

(#1529) FLx válasza ssgt1981 (#1528) üzenetére


FLx
addikt

Youtube a barátod, mindről van videó. Amúgy a fotós táskák általában hátizsák méretek persze, de a sok rekesz meg a merev váz miatt pont olyanok, mint amikor egy normál táskát maximumra megtömsz minden kacattal. Ergo, ezt nem rakod az ülés alá, az fix. Felső rekeszben nagyobb gépeken tuti elfér, propelleres kacaton határeset. Érdemes megnézni a gyártó által megadott méreteket, főleg a mélységre, aztán uezt. megnézni a légitársaságnál is, hogy mit engednek. Ha a mélység nem stimmel, attól még felengedik, csak a felső rekeszbe nem fog elférni és fejvakarás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1530) ssgt1981 válasza FLx (#1529) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Azt hiszem hazai használatra megvezsem valamelyik hátizsákot. Repüléshez pedig egy ilyet [link] ez biztos befér a keretbe!

(#1531) FLx válasza ssgt1981 (#1530) üzenetére


FLx
addikt

Ilyesmit tervezek most én is venni a repüléshez, mert a kisebb mindig jobb. :)

(#1532) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Ezt sikerült vennen, elvileg méreten belül van: [link]

(#1533) _seth_ válasza _seth_ (#1518) üzenetére


_seth_
veterán

Megérkezett az outback 200-as, nem ájultam el tőle, jobbra számítottam. A fő rekeszbe a 60D a tamron 70-300 obival amin rajta van a napellenző is befér és még elfér rajta a markolat is. Oldalsó két obi tároló sem lenne kicsi de napellenzővel berakva az obikat már elég nehéz a ki-be rakás. A fő rekesz első zsebébe simán befér az yn568ex de a fő rekeszben a gép mellé is fér még akár egy obi vagy vaku.

A negatív része: ennyi cucc már egy vállra aránylag vékonyabb bár párnázott vállpánttal nehéz, a deréköv jó dolog de nem tart olyan erősen, hogy a vállamat kevésbé húzza a táska.

(Lehet el is adom... de lehet adok neki egy esélyt is kiviszem terepre).

Fotót majd csinálok a táskáról és a többi loweproról is a méretek összehasonlítása miatt.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1534) IkC56


IkC56
újonc

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget tőletek.
Olyan oldaltáskát keresnék, amiben összeszerelve elfér egy Canon EOS 100d + egy Canon 55-250-es obi. Mellé menne még egy 18-55 IS II, s nem lenne nagy hátrány, ha még maradna hely mondjuk egy fél literes palacknak meg némi kajának. A legfontosabb meg az, hogy minél olcsóbb legyen. (Ha más nem, akkor használtan beszerezni valahonnan.)

Köszi előre is! :)

(#1535) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

A Sony SLT-A58-as kamerámhoz szeretnék venni két táskát, tudnátok ajánlani típusokat?
Az mindkettőnél szempont, hogy olcsó legyen, egyelőre nem tudok rá sokat költeni sajna.

1:
Egy minél kisebb tok, ami védi a kamerát és az obit ha egy ilyen vállpántos oldaltáskába raknám. A cél, hogy a melós táskámba biztonságosan bele tudjam tenni, de ne karcolja/törje össze valami mellette. Egyelőre egy 55-200-as kitobi a legnagyobb ami rajta lehet.

Ez szimpatikusnak tűnik, de nem vagyok biztos benne, hogy belefér az én kamerám is, valamint a méretéhez képest drága.
Illetve vannak ilyenek is, ennek előnye, hogy olcsó, de itt sem tudom, hogy belefér-e a kamera.

2:
Egy kisebb méretű és súlyú háti táska, nem kell, hogy sok minden beleférjen, egy 55-200-as obi rajta, egy kisebb mellé, pár apróbb tartozék, meg esetleg egy fél literes üdítős üvegnek még legyen hely.
Ami viszont szempont, hogy bringázáshoz is alkalmas kell legyen, ezért stabilan rögzíthető kell.
itt említettétek már korábban a Kata LighTri-315 dl-t, ez tetszik, de sajna elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#1536) Real_Necro válasza -FreaK- (#1535) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem olyan drága az a LighTri... és van is egy nálam otthon eladó, már túl sok a táskám. :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1537) andrasferenc


andrasferenc
tag

Szervusztok!
Repülős kézipoggyászhoz (ahogy néztem, bármelyik légitársaság fedélzeti kézipoggyász méretébe belefér) kinéztem a már itt is szóba került Vanguard Vojo 22 táskát. Úgy vettem ki a fotók alapján, hogy a Panasonic FZ50-es gépemhez, némi kiegészítőkhöz (vaku, tele, vagy nagylátószögő előtét) elfér benne. Persze némi utazás kiegészítő is, mint például pénztárca, térkép, kisebb útikönyv.
Most elég jó árban van az Extreme Digitálnál. Van valakinek gyakorlati tapasztalata a táskával kapcsolatban, vagy tudna esetleg még más félét javasolni?
A fotókból nem derül ki egyértelműen, hogy a táska tetején van egy cipzáros nyílás is?

[ Szerkesztve ]

(#1538) tresh


tresh
addikt

Sziasztok,

Oly E-PL5 höz keresnék valami kis szütyőt amibe elfér a váz+2 obi+ egy két kieg pl vaku, pót aksi. Ha valakinek lenne valami ötlete kérem ossza meg velem köszike :R

(#1539) Real_Necro válasza andrasferenc (#1537) üzenetére


Real_Necro
veterán

Eddig a legjobb módszer számomra az volt, ha vittem a felszerelésem és a helyszínen bele próbáltam a kiszemelt táskába. Az általad linkelt típust sajnos nem ismerem, viszont a Vanguard elég jó masszív táskákat gyárt. Nekem 2 hátizsákom is van tőlük. ;)

Tresh:

Oldaltáskára, övtáskára vagy hátizsákra vagy csak valami zsebre gondolsz, amit bele rakhatsz másik tatyóba?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1540) tresh válasza Real_Necro (#1539) üzenetére


tresh
addikt

Jogos bocsánat :R Oldaltáska amit vállpánttal kényelmesen lehet vinni.
Valami ilyesmi kéne. Amit bele tennék váz(epl5)+2obi(14-42mm II, 40-150mm)+vaku(gyári)+adatkábel+pótaksi

(#1541) jjeahh válasza tresh (#1540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezeknek utánnanézhetsz esetleg

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1542) tresh válasza jjeahh (#1541) üzenetére


tresh
addikt

Köszönöm nézem :R

(#1543) #74459392 válasza tresh (#1540) üzenetére


#74459392
törölt tag

crumpler pretty boy 7500

nekem ez bevált

(#1544) tresh válasza #74459392 (#1543) üzenetére


tresh
addikt

Ez jó csak sehol se találok helyet eddig ahol meg lehetne venni :D

(#1545) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egy ilyen cucc milyen táskában férne el,az egyéb kiegészítőkkel együtt,pl töltő kábelek memória kártya,vakum meg ilyesmi nincs.

canon 1100d,canon 18-55mm,canon 55-250mm,helios 50mm,sigma 50mm f.2,8 macro,meg egy Cosinon 135mm F/2.8 objektívem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1546) Real_Necro válasza Pityu. (#1545) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én egy Lowepro Mini Trekkerbe pakolnám, esetleg Flipside 400.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1547) Pityu. válasza Real_Necro (#1546) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy néz ki ,hogy lett két kinézett táska amibe mind az 5 objektív géppel meg apróságokkal elfér

Vanguard Adaptor 45

Vanguard 2GO 46 de ez a leg befutóbb

Ezek már csak nem lesznek olyan nagyok,mint a hama miami 190 na abban el vesztek a cuccaim.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1548) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A következő paraméterekkel keresek fotós túrás hátizsákot:

- Elférjen benne egy Sony A7 milc gép 28-70mm obival + 1 obi (még nincs) + apróságok
- Két pántos legyen
- Külön legyen a fotós rész, amely kivehető így sima hátitáskaként is használható
- Legyen rajta állványnak hely

Emberi áron egyszerűen nem igazán találtam még ilyet. A nagyon maximum az 25 ezer forint.
Bármilyen ötlet jöhet, ebay is akár. Vagy gyűjtögessek inkább? :))

[ Szerkesztve ]

(#1549) Andrew31 válasza marcyman (#1548) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Erre egy csomó, korábban itt tárgyalt táska megfelel, szerintem.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1550) marcyman válasza Andrew31 (#1549) üzenetére


marcyman
aktív tag

Tudnál írni konkrét példát? Visszaolvastam párat, de nem igazán találtam olyat megfelelt volna az elvárásaimnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.