Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kricsi81 válasza PNP (#500) üzenetére


kricsi81
senior tag

fekete :)

kovacsrichard.hu

(#502) Klemice


Klemice
senior tag

és volt még raktáron az edigiben vagy rendelni kellett? mert most néztem és nincsen nekik

(#503) kricsi81 válasza Klemice (#502) üzenetére


kricsi81
senior tag

Volt raktáron, az utsó darab volt az enyém :)

kovacsrichard.hu

(#504) PNP válasza kricsi81 (#496) üzenetére


PNP
őstag

Én azért díjaznám, ha az övet le lehetne venni róla.

(#505) Slowman


Slowman
aktív tag

Ez egy igen amatőr kérdés, így bajba is voltam, hogy hova is postoljam. Csak annyi, hogy szokták mondani, hogy jó a Lock gomb azokon az obikon aminek nem tubuson belül történik a lencsék tologatása. Mert amikor fejjel lefelé (frontlencsével lefelé) tároljuk és hordozzuk akkor megakadályozza a "zoom crawl" effektet ami elméletileg kárt tesz az obiba (valaki elmondhatná pontosan mi is jelent ez illetve mit eredményez a zoom craw, mert feltételezéseim vannak amik nem hinném, hogy nagyon tévesek, de pontosat nem tudok róla).
A hosszas kerülgetés után végre fel teszem a kérdést, hogy mit is csináljunk azzal az obival amin nincs Lock gomb? Eddig a kitobit így tároltam teljesen "behúzott" állapotba azaz 35mm és végtelen álláson fejjel lefelé. A másik obi az 50/1.4 az szinte mindig a gépen van amit oldalasan rakok be a táskába, de nemsokára nem fér el majd így az új obim miatt és akkor kénytelen leszek fejjel lefelé betenni. Eddig is mindig visszatekertetem a fókusz végtelenre, hogy a legkisebb helyet foglalja meg ha véletlen fejjel lefelé tenném be akkor ne terhelje az obit, de arra lennék kíváncsi, hogy ez hosszasabb tárolásnál is tökéletes megoldás vagy nem? Mert eddig szinte mindenhol ilyesmi elrendezést láttam, és én is így tárolnám majd a dolgaim (a vakumat mondjuk fordítva tettem be a táskába nekem az úgy logikusabbnak tűnt :U ).
Röviden mit, hogyan kéne tárolni a táskába? Eddig tökre kényelmesen elfértem, de lassan szűkös lesz a hely így azért nem mindegy, hogy hogyan használom ki a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#506) Klemice


Klemice
senior tag

Na beszereztem egy Crumpler Pyjama Pride modellt, hát elég fasza cucc. Elvész benne a felszerelésem. Mostani modellek közül kb az Italian connection-el van egy szinten méretben, azt 62ért adták volna a starkingben..

(#507) andrasferenc


andrasferenc
tag

Hol a legnagyobb választék a fotós táskákból? Ahol meg is lehet tekinteni, fogni. Például a Kata fotóstáskék érdekelnének többek közt.

(#508) kricsi81


kricsi81
senior tag

Kata PR sorozatról hallott már valaki valamit? Esetleg próbálta innen valaki?
Elég szimpik, jobban tetszenek, mint a Lowepro Reporter sorozata :)

kovacsrichard.hu

(#509) Brumi


Brumi
senior tag

Bár már megrendeltem, de azért kíváncsi lennék mi a véleményetek a Tamrac Expedition 5 táskáról.

Egy Cullmann 525 Magnesit állvány lesz rajta, benne pedig egy D300s, egyelőre kitobival, majd később 2-3 jobb lencsével.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#510) kricsi81 válasza Brumi (#509) üzenetére


kricsi81
senior tag

D300s kitobival? milyen kitobival? Csak nem 18-55-tel :D

kovacsrichard.hu

(#511) Brumi válasza kricsi81 (#510) üzenetére


Brumi
senior tag

18-200-assal egyelőre. Aztán majd lesz belőle 70-200, 24-70 meg talán egy 14-24, persze ha a barátnőm nem csapja le a fejemet miatta :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#512) Dorian


Dorian
félisten

Teljesen váratlanul kaptam ajándékba egy Lowepro Stealth Reporter D100 AW-t.
Tájékozatlan vagyok táskaügyileg, mert még egyáltalán nem néztem körül. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek róla?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#513) kricsi81 válasza Dorian (#512) üzenetére


kricsi81
senior tag

Minek mondjuk mi véleményt róla, hamár ott van a kezedben? :D :U

kovacsrichard.hu

(#514) Dorian válasza kricsi81 (#513) üzenetére


Dorian
félisten

Hát mert azt sem tudom, hogy milyennek kell lennie egy fotóstáskának :D
És ha mondjuk általános vélemény, hogy nem jó, vagy van sokkal jobb, még lehetőségem van cserére akár. Így ránézésre nagyon minőséginek tűnik, végtelen sok zsebbel, rekesszel, meg minden, talán annyi, hogy szerintem kicsi bele a k-x :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#515) adik válasza Dorian (#512) üzenetére


adik
őstag

Prémium darab. Minőségben, tartósságban, praktikumban.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#516) Brumi


Brumi
senior tag

Kb 1 hónap után nagy nehezen megérkezett a Tamrac Expedition 5x. Így elsőre nagyon bíztató, masszív cuccnak tűnik, most már csak arra várok, hogy megvegyem a gépet is bele :)

Néhány kép:
[link]
[link]
[link]
[link]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#517) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Hali!
Érdeklődnék, hogy kaphatók fotós táskákhoz külön belső tépőzáras elválasztó rekeszek? Konkrét típus nem lényeges, valami univerzális megteszi, csak eddig nem nagyon találtam ilyet, de hátha létezik.
Köszönöm

(#518) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Canon 500D-hez vennék táskát, aminek el kellene férni benne: gép, 18-55 kitobi, töltő adapter. Kisebb belső zsebek jól jönnének (memóriakártyához), időjárás-állóság nem fontos.
Olyan 7-8e Ft-ig jó lenne, ha beleférne.
Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#519) máyköl válasza zfarkas (#518) üzenetére


máyköl
veterán

Úgy látom itt sem jártál sikerrel, a topik nagyon le van fagyva. Sajnos nem értek a táskákhoz, ezért annyit tudok mondani, hogy menj el valami fotós boltba (Media Markt, Extreme Digital), és nézz ki egyet, melyik tetszik a legjobban méretre, anyagra, belsőre, stb., és vedd meg azt. Ezeken a helyeken ennyiért szoktam látni már fotós táskákat. :K

(#520) kricsi81 válasza zfarkas (#518) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ilyen méretnél még szinte mindegy, hogy milyet veszel, azt válaszd, amelyik a legjobban tetszik.

kovacsrichard.hu

(#521) kricsi81


kricsi81
senior tag

National Geographic 2475 oldaltáskával van valakinek valami tapasztalata? Esetleg csak hallott valamit róla?

kovacsrichard.hu

(#522) máyköl válasza kricsi81 (#521) üzenetére


máyköl
veterán

Media Markt-ban néztem már, nem egy rossz darab, jó nagy. Ilyet tervezel venni?

(#523) kricsi81 válasza máyköl (#522) üzenetére


kricsi81
senior tag

Oldaltáskát keresek, a mostanim helyett. Találtam egy ilyen hírdetést, 15k, a bolti 31 helyett, és nekem is egész szimpi, csak a színével nem tudok mit kezdeni. Szerintetek gázos? :F

Máyköl, és mennyire volt kényelmes, illetve, mennyire lehet gyorsan be-kitenni a cuccokat?

kovacsrichard.hu

(#524) kricsi81 válasza kricsi81 (#523) üzenetére


kricsi81
senior tag

Illetve, még a W2160-ról is érdekelnének a tapasztalatok, ez jobban tetszik, viszont drágább is :((( (de a színe sokkal jobb :)) )

kovacsrichard.hu

(#525) andrasferenc válasza kricsi81 (#521) üzenetére


andrasferenc
tag

Egész jó! Ha jól tudom, ezek a táskák a Kata táskacsaládhoz tartoznak. Így a minőség magáért beszél! Azt mondták, impregnált a vászon, belül pedig vízálló borítása van. Nekem mégis a vászon tisztíthatósága, ami megkérdőjelezhető.
Az importőr 26990 Ft-ért fogyasztói áron adja (Tripont).

[ Szerkesztve ]

(#526) kricsi81 válasza andrasferenc (#525) üzenetére


kricsi81
senior tag

Köszi a választ!
És a W2160-ról nincs tapasztalatod?

kovacsrichard.hu

(#527) andrasferenc válasza kricsi81 (#526) üzenetére


andrasferenc
tag

Sajnos nincs. Nekem KATA 3N1-22 tipusúm van.

(#528) máyköl válasza kricsi81 (#523) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem tetszett. A színe tényleg kicsit fura, de majd lefújod. :D Jó nagy belül, szerintem jóm kis táska. :K

(#529) kricsi81


kricsi81
senior tag

Új Kata táskák :)

kovacsrichard.hu

(#530) máyköl válasza kricsi81 (#529) üzenetére


máyköl
veterán

Ha jól látom, csak egy oldaltáska van közöttük. Vagy nem magadnak gondoltad? :)

(#531) kricsi81 válasza máyköl (#530) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ezt csak úgy általánosságból dobtam be ide, mivel táska topik :)

kovacsrichard.hu

(#532) máyköl válasza kricsi81 (#531) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, értem. Natianal Geopr. táskát nem veszel? :F

(#533) kricsi81 válasza máyköl (#532) üzenetére


kricsi81
senior tag

Mármint National Geographic-ra gondolsz?
Még nem tudom pontosan milyen legye, a W2160 tetszik, a színe is jó, csak arról meg senki nem tud semmi, így majd ha lesz zsém, felmegyek valamikor pestre, kipróbálni a tatyókat.

kovacsrichard.hu

(#534) máyköl válasza kricsi81 (#533) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, igen, arra. :D
Tedd azt. Nézd meg mindkettőt. :K

(#535) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

#517-re valaki? :F

(#536) runner 125 válasza Frigetrus (#535) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írj 1-2 fotósboltnak, de újonnan szvsz kicsi az esélye.
Pl. fotomarket.hu

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#537) mob_zzz válasza Frigetrus (#517) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ez engem is roppantmód érdekelne. Sikerült találni?

(#538) Frigetrus válasza mob_zzz (#537) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nos, csak a kíváncsiság hajtott, szükségem nincs rá, de azért sikerült találni. A KATA gyárt külön "rekesz" kit-et, úgynevezett Modi-vers kit, csak hát csillagászati ára van, egy kit árán kapsz egy kisebb táskát is. Itt van pár verzió: [link] 6-9ezer Ft. :Y Bár lehet, hogy nagy mennyiségű, ezért mégis megéri. (Nekem ha nagyon szükségem lenne egy ilyen elválasztóra, a mostani táskámba, az is maximum kb. 14x9cm-es darab lenne, és egyetlen egy darab) Szóval nekem nagyon nem éri meg ez. :)

De ha esetleg van valakinek Soligor márkájú, 14x9cm-es vagy hasonló méretű (mondjuk 14x8cm-es) tépőzáras elválasztó rekesz, amelynek a hosszabb oldalán van a tépőzár, és eladó olcsó pénzért, azt elfogadnám. Persze nem is muszáj Soligornak lennie, csak szürke színű legyen.
Igazából nagy szükségem nincs is rá, csak 4db ilyen rekesz eredetileg a fényképező tartására van kitalálva a mostani táskámnál, ezért van rajta egy külön "fül" erre a célra. És nekem ebből kettő tartja a gépet, egy száműzve van és a negyedik pedig egy rekeszt alkot. És mivel ez egy rekeszt alkot, ezért be kell hajtanom azt a "fület" alul. Szóval ez csak olyan apró gond, amit egy "fül" nélküli hagyományos elválasztó rekesz már megoldana. Vagy arra is gondoltam, hogy egyszerűen csak levágom a "fület" a varrás mellett, és már nem is kell behajtanom. Ezen még gondolkozok.
Így elég nehéz elmagyarázni, de esetleg képet tudok mutatni hogy mire gondolok. Tényleg apróság... :)

[ Szerkesztve ]

(#539) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Ja, és egy kis ajánló, én ilyen táskát vásároltam: [link] Logout-os írásom. Bátran ajánlom mindenkinek akinek hasonló fazonú táskára fáj a foga.

(#540) mob_zzz válasza Frigetrus (#538) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ez nagyon drága. Én pár száz forintért vennék. Ha van valakinek felesleges vagy látott valahol ilyet, ne tartsa magában! :)

(#541) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok.

Taska vasarlas elott allok,s habar sok jot lattam gondoltam kikerem a velemenyeteket.Egy D5000-hez kellene egy kisebb taska,felvallra akaszthato,18-105ost rajta szeretnem tartani,szal jo lenne ha azzal egyutt beferne,valamint meg 1-2 obi esetleg kesobb (50 1.8,70-300),ami meg fontos lenne,h lefele nezzen benne az obi,azok jobban tetszenek.A Lowepro Nova 1-3 AW-k jonak tunnek,vagy a Lowepro Nova Mini AW,habar ez lehet tul kicsi lenne,van par jo Kata is,de azok nem tudom mennyire jok/jobbak,max 10ezret szannek ra.
Ha mar volt ez a kerdes regebb akkor elnezeseteket kerem.

Segitsegeteket elore is koszonom. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#542) andrasferenc válasza Snoop27 (#541) üzenetére


andrasferenc
tag

Ha segít, idézek a pixinfo.com oldalról:
http://pixinfo.com/cikkek/taskak_lowepro_kata

Teszt: Lowepro és Kata fotóstáskák

"A Lowepro neve idehaza és külföldön egyet jelent a minőségi fotóstáska fogalmával, nem is érdemtelenül. A cég évtizedek óta otthon van a különféle „hordeszközök” gyártásában és a fotós kellékek biztonságos tárolásában. Aki napjainkban jó táskát szeretne felszerelése számára, általában e gyártó termékeit is számba veszi. Az amerikai alapítású cég jelenleg közel 200 terméket kínál, melyek nagy része a fotósok igényei szerint kialakított. Az általunk bemutatott modelljeit Kínában készítik.

A Kata egy-két éve van jelen a hazai boltok polcain és ezen rövid idő alatt nagy hírnevet szerzett magának. A cég több mint egy évtizede készít fotóstáskákat. A vállalkozás korábban az izraeli hadsereg különleges alakulatainak készített tokokat és táskákat és az ott szerzett tapasztalatokat felhasználva vágtak bele a fotós kiegészítők gyártásába. Termékeik rendkívül magas minőségűek, jól átgondoltak és kényelmesek. Mindezért persze elég mélyen kell a zsebünkbe nyúlnunk, hiszen az áruk többnyire a Lowepro termékei fölött van. Az alábbiakban bemutatott összes Kata táska Kínában készült...
...
Értékelés
Ha a Loweprot dícsérjük, mert táskáiról süt az átgondoltság, a többségében jó anyagválasztás és minőség, akkor a Katának dupla adag bók jár. Elképesztő kényelem, kiváló anyagok és jó gyártási minőség. Azért csak “jó”, mivel a kínai gyár ejtett néhány fura elvarrást egy-két helyen, amitől még a szabás-varrás terén laikus szemünk is elkerekedett. Sokszor tízezer forintért azért nem ezt várja az ember. Ezeket leszámítva – hisz azért nem jellemző - minden tekintetben átgondolt termékekkel volt dolgunk. A Kata javára írható még a modernebb kinézet, a bátrabb szín-, és anyagválasztás (pl. gumiborítások), a láthatóan jobb anyagok (külső, belső, cipzárok stb.) és a felszereléssel hímestojásként bánó belső kialakítás. Így például minimalizálták a tépőzár csatlakozófelületeket, a meglévő tépőzárak pedig bárhová “tapaszthatók”. A csúszós, párnázott műanyagvászon belső és elválasztók helyett textil-érzetű borítást és elválasztásokat alkalmaztak. A sárga belbecs, bár elsőre extravagánsnak tűnik is praktikus lehet, hiszen azonnal átlátható benne a többségében fekete, vagy szürke felszerelés. A tisztíthatóságáról viszont nincsenek infóink, így egyelőre kétséges, hogy mondjuk 5 év masszív használat mellett, miként fest majd. A Kata táskákkal az volt a fő problémám, hogy alakjuk és extra párnázatuk miatt kevesebb felszerelés fért beléjük, mint egy kívülről ugyanakkora Loweproba. Utóbbinál az elválasztók variálhatósága is jobb volt, mivel általában sokkal többet kapunk hozzájuk. Hiába a Kata hosszú, hajlítható, bárhová tapasztható elválasztói, magam részéről a Lowepro szögletes építőelemeire esküszöm. Mindig is jobban szerettem a legót, mint a kosárfonást. A Kata szemére olvasható még, hogy relatíve drága, bár most hozhatnám azt a közhelyet, hogy a minőséget meg kell fizetni. Termékeik elsősorban a fiatalabb, merészebb kinézetet kedvelő vásárlók körében lehetnek népszerűek. A Kata, csipetnyi exhibicionizmus.

A Lowepro a hagyományos kialakítás híve, minden fekete és szürke, néhol egy visszafogott matt zöld csíkkal. Belül, párnázott műanyag vászon, rengeteg tépőzáras elválasztófelülettel. Termékeik jó minőségűek mind kivitelben, mint tervezésben. Több mint 30 éves tapasztalatuk és világszerte kivívott pozíciójuk garantálja a hozzáértést. Az felhasznált anyagok csak a Katákhoz képest tűnnek gyengébbnek, viszont ugyanazért az árért jobb belső alakíthatóságot és nagyobb teret kapunk. Aki a hagyományos táskák, az egyszerűbb kivitel híve és fontos számára a minőség, annak nem kell tovább keresnie. A Lowepro a konzervativizmus."

[ Szerkesztve ]

(#543) Snoop27 válasza andrasferenc (#542) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi a valaszt,habar ez meg nem segitett a valasztasban,de legalabb tudom,hogy mind2vel jol jarnek :)

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#544) andrasferenc válasza Snoop27 (#543) üzenetére


andrasferenc
tag

Én kifejezetten Kata hátiszákot vettem. Vagyis Kata terméket.
Ezt:
[Hátizsák]
Miért nem a másikat? Azért mert tetszett, nem csak a fotózási kellékeknek van benne hely, hanem egyéb kisebb dolgoknak is, mint például pénztárca, útikönyv, térkép stb.
Más gyártmányok kifejezetten csak fotós kellékekre vannak kihegyezve. Persze, a praktikum is fontos szerepet játszott a kiválasztásban. Meg az is, hogy legyen tartós. Remélem, az lesz.
Amit a cikkeben írtak, az mind igaz. Nézd majd meg a linknél levő kis filmeket és találsz Kata táskaválasztó linket is.

[ Szerkesztve ]

(#545) Snoop27 válasza andrasferenc (#544) üzenetére


Snoop27
őstag

En meg nagyon kezdo vagyok,ez az elso tukorreflexes gepem,a kis kompaktomhoz nem kellett taska,ezert gondoltam ha veszek vmi kicsit fogok,ne zavarjon annyira a cipelese.Keves obim lesz,sztem azok bele fernenek egy kisebbe is,hatha kapok a videoban egy olyat ami megfelelne :)

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#546) andrasferenc válasza Snoop27 (#545) üzenetére


andrasferenc
tag

Rajtad múlik. Sajnos a fotós táskák elég drágák. Nekem volt "olcsóbb" is.Sajnos esőben átázott a varrások mentén. Inkább csak otthoni tárolásra használom.
Magam részéről igyekszem jó minőségűt venni, mivel idővel megtérül.
Jól át kell gondolni, mert úgy voltam, nem csak a fényképezőgépnek kell hely, a szűrőknek, esetleges objektívek, vaku, tisztítóeszközök, töltőnek, kábeleknek és még sorolhatnám.
Jártam már úgy, hogy egy kisebb tok miatt, két táskát kellett vinnem. Nagyon kényelmetlenül be voltam szíjazva.
Ha e-mail-ban küldesz egy vezetékes telefonszámot, felhívhatlak és többet tudnék még mondani.

[ Szerkesztve ]

(#547) Snoop27 válasza andrasferenc (#546) üzenetére


Snoop27
őstag

Nem Magyarorszagon elek,kicsit draga lenne :) Nem igaz kapok megfelelo Kata-t,foleg olyat nem amiben lefele nez az obi,gondoltam felvallast veszek,kicsit macerasnak tunik mindig levenni a hatrol es osszeszerelni a gepet,abbol csak kikapnam es kesz :).A LowePro-bol latok par jot,es olcsobbak is,az se lenne rossz valasztas,jokat irtak rola a teszten,s talan egy nagyon kezdonek az is megfelelne.(kaptam egy jo Katat,PB-48 jol nez ki)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#548) andrasferenc válasza Snoop27 (#547) üzenetére


andrasferenc
tag

Tudom, hol laksz. Nem probléma a külföld.

[ Szerkesztve ]

(#549) Snoop27 válasza andrasferenc (#548) üzenetére


Snoop27
őstag

Mar nem sajnos,de koszi,reggel koran melo es ideje lefekudni :) Koszi a segitseget,s ha talalnal vmi nekem valot irj privit kerlek :) :R

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#550) andrasferenc válasza Snoop27 (#547) üzenetére


andrasferenc
tag

Nem tanácsos lefele néző objektívval tárolni a gépet, mivel a tükröt tartó rugó gyengülhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.