Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Lac-coo válasza -miura (#1850) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem latom mi van belul....

(#1852) -miura válasza Lac-coo (#1851) üzenetére


-miura
csendes tag


[link]

:)

(#1853) Lac-coo válasza -miura (#1852) üzenetére


Lac-coo
őstag

Na ez a baj a tobbuvel is, ebben mi fer el ? :))
Regi husz eves kinai zsakom ertelmesebb volt ezeknel az ujaknal :)
Egy elsosonka meg egy kilo kenyer belefert...

(#1854) -miura válasza Lac-coo (#1853) üzenetére


-miura
csendes tag

Én két gyerekkel járok túrázni. 2 1,5l-es palack belefér +kaja+ruhák+fotós cucc. Csalóka a képen nagyobb mint látszik.

:)

(#1855) Lac-coo válasza -miura (#1854) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ni ez jol hangzik.
Csak az also kis redz parnazott-felosztott, felulre nem lehet esetleg valamit rakni fotoscuccbol ?

(#1856) -miura válasza Lac-coo (#1855) üzenetére


-miura
csendes tag

Csak az alsó párnázott, de viszonylag nagy, az én M4/3-os cuccom elveszik benne (lumix G80 12-60 kitobival +42,5 fix +25fix +14-140zoom+meike kisvaku meg néhány apróság. Az alsó párnázott rész kivehető, és az alsórész összenyitható a felsővel. Később teszek fel képet.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1857) Lac-coo válasza -miura (#1856) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az a baj a fotos reszeben en tuti nem ferek el....
Ez a bajom az osszessel, ami osztott az pici amibe elfer a fotocucc abba meg kb nincs is semmi masnak hely...
Nem is ertem kik tervezik ezeket...
Meg a manfrotto offroad cuccat meglesem majd, de abban is kicsinek tunik az also resz...

(#1858) tvamos válasza -miura (#1852) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez most hogy van? A termosz a kamera tetejére, vagy a kamera, és a hátam közé kerül?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1859) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Meg mindig keresem a szipi-szupi fotos hatizsakot.

Az lenne a legfontosabb parameter, hogy ferjen be a fotos cucc melle a notebookom is. (Dell Precision M4600.) Meg kirandulos cucc. Meg persze tudjam gyorsan elovenni a gepet, ami egy "hatalmas" szerszam. (Nikon 1 J5 + 10/2.8 + 30-110.) Az is jo lenne, ha bele ferne a kezipoggyasz meretbe. (42 × 32 × 25 CM) Szeretem, ha van oldalzseb a zsakon, hogy oda tudjam tenni a kulacsot, egyik oldalra, (Iiyet nem nagyon latok a fotos hatizsakokon,) a masik oldalon meg, a szokasos modon, vihetnem az allvanyt.

Nem nagyon szeretnek 20 ezer JMF-nel sokkal tobbet adni erte.

Valami jo otlet? Minden erdekel!

Ez pl. tetszik, mert tudok valasztni, hogy alulra, vagy felulre teszem a fotoscuccot, beleferne egy 500-as tele is, vagy tobb kirandulos cucc, kevesebb fotos, vagy ilyesmi: [link] Csak nem fer bele a szamitogep.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1860) ANOka válasza tvamos (#1859) üzenetére


ANOka
őstag

Az AliExpressen (miért) nem nézelődsz?
Pl. ez lehet, hogy a te szempontjaidnak megfelel. (Nem ismerem a márkát!)

(#1861) tvamos válasza ANOka (#1860) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad van. Ez pl. milyen szep darab: [link] Kicsit tul van a keretemen. De legalabb markas, es elferne benne minden. Keresgelek meg.
Kosz az otletet!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1862) un2112 válasza tvamos (#1861) üzenetére


un2112
tag

Csak arra is figyelj, hogy adott érték fölött vámoltatni kell... (Hogy mennyi a vám értékhatár, arra nézve mondjuk eltérő vélemények vannak, de van itt Prohardveren Ali topik, ott biztos meg tudják mondani.)

(#1863) tvamos válasza un2112 (#1862) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, es ahogy nezem, ott sem adjak azert ingyen... 30 korul meg mar megvehetem boltban, es azt ki is tudom ott probalni, mielott megveszem. Vagy megsem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1864) ANOka válasza un2112 (#1862) üzenetére


ANOka
őstag

ÁFA van, nem vám! A vám ezeknél a termékeknél 0% és az ÁFA értékhatár - szállítással együtt - 22 EUR.
Itt van topik összefoglaló a témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1865) ANOka válasza tvamos (#1863) üzenetére


ANOka
őstag

Már ha a konkrét kinézett típus van a boltban és nem csak megrendelés esetén szerzi be a nagykertől, aki megy a gyártótól...

(#1866) tvamos válasza ANOka (#1865) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lowepro Flipside 400 AW. Nem tokeletes, mert nem ilyenre gondoltam, de ez most 30 ezer, egy megnezest talan meger...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1867) un2112 válasza ANOka (#1864) üzenetére


un2112
tag

Jaj, igen, bocsánat, és köszi, ezt kerestem! :)

(#1868) tvamos


tvamos
nagyúr

Errol mi a velemenyetek?
[link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1869) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszik ez a National Geographic NG W5071. Lehet ilyet valahol europaban kapni? 240 EUR... azert ennyit nem szeretnek erre kolteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1870) Lac-coo válasza tvamos (#1869) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az jo is, klasszikus tervezes , ma mar alig van ilyen....
Ki tud tobb cipzart rakni egy zsakra verseny van :))

Egynapos turara en sem takaktam ilyan zsakot amibe elferek egy vazzal negy obival, vizzel , szendvuccsel...Egyszeruen nincs ! Idiotak tervezik a hatizsakokat geekeknek ! :))

(#1871) jjeahh válasza Lac-coo (#1870) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem vagyok geek, nagyjából mégis elégedett vagyok az enyémmel, igaz nem kályhacsöveket rakok bele, sajnos azt a hátam meg sem bírná. Csak azt bánom, hogy nem vettem figyelembe anno, hogy szükségem van derékpántra is, de ez az én hibám...

Szal: Valaki tud esetleg külön megvásárolható csatos derékpántról? Létezik ilyen?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1872) tvamos válasza jjeahh (#1871) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oszt' nem arulod el, hogy mivel vagy ilyen elegedett... szep! ;] :O

(#1870) Lac-coo válasza tvamos (#1869) üzenetére
Nem tudom, hogy mit akarok, de ez a flip side marhasag kiakaszt.
Neha vinnek ket vazat is, van, hogy laptopot. Lehet, hogy ket taska kene. Egyre kevesbe tudom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1873) jjeahh válasza tvamos (#1872) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vanguard Adaptor 45 :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1874) Lac-coo


Lac-coo
őstag

En hetekig keresgeltem, vegul vettem egy Vanguardot, amire adnek 5 pontot a tizbol :)
Egyszeruen nincs...
Vagy a fotoscucc fer el, es nincs 500-as csovem...vagy viz , nemi kaja es akkor van egy 20 X 20-as fotoresze :)

A haromreszes NG tetszett, de az horror aron van.

[ Szerkesztve ]

(#1875) tvamos válasza Lac-coo (#1874) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem van 500-as... meg egy 400-as Telemegor. Ez azert jo nagy... :)) ;)

(#1873) jjeahh válasza tvamos (#1872) üzenetére
Szep tatyo! Ha jol latom, azert lehet ra tenni utolag. Vagy az a ful valami masnak a helye alul?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1876) jjeahh válasza Lac-coo (#1874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A megoldás :DDD Amúgy valljuk be, hogy azért nem átlagosak az igényeid. Hosszú túrákra akarsz vinni 3 nagy üveget, egy nagy vázat, 2l vizet és kaját... + még állványt, ami gondolom nem egy kis karbon valami. Szvsz egy ekkora és ilyen kva nehéz csomag az egész túrát tönkreteheti már önmagában, tényleg megéri 100 kilót cipelni csak azért, hogy "sosem lehet tudni" alapon ne maradj le egy pillangóról? Aki sokat túrázik, annak szerintem már eleve érdemes megfontolnia egy kisebb rendszerre, állványra való váltást (nekem közepes méretű milc-em van, de még így is folyton agyalok egy gm5-ön :U ) és ha ez megvan, még akkor sem árt minden túra előtt alaposan átgondolni, hogy mire lesz szükséged, mit érdemes magaddal vinni, ahelyett, hogy a hátadra veszed az egész házat... Persze ha 2,5 méteres 200 kilós izomkolosszus vagy meg víztől távol túrázol hetekig a szaharában, akkor bocsi, nem szóltam, szal ez csak egy személyes vélemény, lehet, hogy nincs igazam.

tvamos: Ja, közben találtam ilyeneket, tök jó, be is rendelem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1877) tvamos válasza jjeahh (#1876) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt hiszem, hogy a 30$-os Banggoodos taskat fogom venni. Ez eleg olcso, EU-s szallitas, es remelhetoleg a hatuljaban elfer a laptop, kis tomkodessel belefer a kezipoggyasz meretbe, es siman elfer a Nikon 1.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1878) jjeahh válasza tvamos (#1877) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Majd beszámolhatsz róla ha gondolod :) . Én is nézegettem ezeket, de nem mertem végül kockáztatni, mert rossz a hátam és a gyenge merevítésű táskákkal már kétszer megszívtam :B Meg amelyiknek az oldalára szíjazható az állvány nem tudom mennyire lesz tőle féloldalas a táska, mennyire húzza el az állvány súlya oldalra. De ha beválik, akkor féláron megúsztad egy Vanguardhoz vagy hasonlóhoz képest... :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1879) Lac-coo válasza jjeahh (#1876) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ugye van a turazas, mikor viszek egy vazat alapzoommal mert miert ne, es van a fotozastura mikor direkt fotozni megyek.
Nem mindegy....

De amugy nincs nagyuvegem, hidd el, bar lenne .:)

Van egy vaz, 17-55 , 105 makro, 80-210, meg egy nagylato fix " ez beszerzes alatt :) ).
Ha szamolok egy 6-8 oras turat legalabb 2 l viz kellene, par szendvucs...
Es ez alig, vagy nem fer bele egy 45 ezres nagynak szamito zsakba.....
Ez azert vicces :))

Allvanyt kulon viszem, az nagy de megszoktam az evek alatt....

Szoval a mostani zsakok al ezerszer jobbat tudnek kitalalnai , tapasztalatbol....:)

Persze van, csak 80-100 kilo az mar nevetseges... Vagy csak en nem talalok :)

(#1880) tvamos válasza jjeahh (#1878) üzenetére


tvamos
nagyúr

A laptop majd kimereviti, meg beallitja a tomegkozeppontot. ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1881) Throme válasza Lac-coo (#1879) üzenetére


Throme
veterán

Túrára mindent viszel, és minden obidat használod?
Én is vittem korábban minden obimat (igaz nem volt ennyi). Aztán csak látom, hogy egyik másik alig, vagy egyáltalán nem lett elővéve.
Aztán egy programmal készítettem egy statisztikai kimutatást, hogy milyen gyutávokat használtam leginkább, és miket minimálisan.

Ha elmész nyaralni, akkor elég egy olyan zsák amibe a szükséges obikat berakod, de nem kell bele kaja, pia. A szállásról meg csak azt viszed, ami az adott "feladathoz" kell. Így lehet optimalizálni. Ha csak nem minden nap máshol alszol ;)

... vagy milcet kell venned :P :B

Azért az durva amit írsz. A felszerelésed táskával, egyéb kiegészítőkkel lehet vagy 4kg, aztán még akarsz 2L vizet, meg kaját, meg gondolom egy minimális ruhát is +ban (pl esőkabát, pulcsi...akármi), aztán pénztárca, mobil, kulcs, ez is van így 3kg. Most tartunk 7kg-nál. Ezt 6-8 órán át...feltételezek még egy olyan min 500m szintkülönbséget a teljes távra.....ja az állványt nem is számoltam... Iron Man! :R

szvsz.

(#1882) Lac-coo válasza Throme (#1881) üzenetére


Lac-coo
őstag

Regen is cipeltem, most sem fogok belehalni :)
Az allvany az plusz kb 5 kilo ....

Az a baj, hogy a taskagyartok is eldontik helyettem mit akarok vinni :))
Pl amit vegul vettem, egy monstrum de egy arva kulso zseb nincs rajta !!!!MIERT ??? :))

(#1883) Throme válasza Lac-coo (#1882) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ez majdnem mindennel így van. Nincs 100%-ban tökéletes termék. Egyiken ez, a másikon az a király.

Lehet azért nincs külső zseb, mert ha lerakod a nehéz táskát és kívül ott egy szemüveg, egy gyenge palack, akármi, az esetleg sérül.

(#1884) tacto


tacto
aktív tag

Sziasztok, tudtok olyan valltaskat/oldaltaskat, amire alulra/elölre allvany applikalhato vizszintesen, ha a szükseg hozza? Kulturaltan, okosan, nem sufni modszerrel? Persze jo sufni megoldast is szivesen fogadok. Milc, par obi, egy vaku, es esetleg egy kisebb allvany kellene elferjen nehanapjan.

(#1885) Soká válasza tacto (#1884) üzenetére


Soká
senior tag

Találomra:
1.
2.
3.
4.
5.

(#1886) tacto válasza Soká (#1885) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszönöm szepen. Vegül en is a Vanguardokat nezegettem (bar van tölük egy hatizsakom, aminek az egyik zippzarja megadta magat, adok meg egy lehetöseget). Az Amazonon nagyon jo arban volt egy regebbi modell, ugyhogy kompromisszumot kötöttem es feladtam az allvanyos ügyet.

(#1887) Soká válasza tacto (#1886) üzenetére


Soká
senior tag

Igazán megírhattad volna, konkrétan melyik modell...

(#1888) tacto válasza Soká (#1887) üzenetére


tacto
aktív tag

Ja, persze, ha erdekel, Vanguard Vojo 28.

(#1889) psycroptic


psycroptic
őstag

Van valakinek tapasztalata a Matin Clever F150 táskáról?

PSNID: Tomy83PS

(#1890) tacto válasza psycroptic (#1889) üzenetére


tacto
aktív tag

(Sajnos nekem nincs, de nagyon kulturaltan nez ki!)

(#1891) Soká


Soká
senior tag

Ha esetleg valakinek hasonlóra lenne szüksége, ez a manfrotto táska most 35-ről 20.000-re van leértékelve:
[link]

(#1892) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!
Lowepro Flipside 400 aw táskát honnan érdemes venni? Esetleg eBay? Valamint van még ehhez hasonló hátulról nyílós táska?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1893) Soká válasza szpeti40 (#1892) üzenetére


Soká
senior tag

"Valamint van még ehhez hasonló hátulról nyílós táska?"

Flipside 400 aw néven az ali-n találsz koppintásokat bőven...

(#1894) szpeti40 válasza Soká (#1893) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát nekem aliexpressen a flipside 400 aw és a 400 aw-ra is 1db-ot hozott ki 48$-ért.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1895) tvamos válasza szpeti40 (#1894) üzenetére


tvamos
nagyúr

Próbáld úgy, hogy flipside.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1897) tvamos válasza jjeahh (#1878) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoval, hogy milyen is a taska, par szoban osszefoglalva:
1, Egesz turheto, a minoseg. Nekem ezzel nincs gondom. A hata is eleg merev szerintem.
2, A hatso rekesz eleg nagy, notebookom siman belefer.
3, A eleje ket rekeszes, a gepnek a kis parnazott bigyulat alulra, felulre is betehetem, ami nagyon tetszik. Ossze is lehet nyitni a ket reszt, szoval ez franko.
4, Az oldalso resz, ahova asvanyvizes palackot lehet tenni, nagyon gaz, nem szeretem, es csak az egyik oldalon van. Raadasul maceras hasznalni. Ha a masik oldalra felakasztanam az allvanyt, az nagyon butan fityegne. (Errol majd probalok kepet feltenni a jovo heten, talan...)
Szodaval elmegy....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1898) Soká válasza szpeti40 (#1894) üzenetére


Soká
senior tag

Esetleg ez: wish.com
agresszív regisztrálós oldal, de azért annyi látszik így is, hogy 12ezer körül árulnak ilyen táskákat. Hogy ez most valódi vagy koppintás, ezt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#1899) szpeti40 válasza Soká (#1898) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt a wish-t nem ismerem, fura hogy ugyan azt árulja több árban is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1900) Soká válasza szpeti40 (#1899) üzenetére


Soká
senior tag

OFF: ez a wish kb. úgy működik, hogy az aliexpress (stb.) kínálatát átfuttatja a maga rendszerén, tud egy kicsit magyarul, de elég rosszakat híresztelnek a megbízhatóságát illetően. Mondjuk már ott nagyon átlátszó a dolog, hogy lehetetlen árakról akcióznak 90%-osnak mondott "kedvezményekkel". Meg "ingyen van" csak a szállítást fizesd ki. Ez nagyon a legalja a marketingnek.

ON:
Egyébiránt a Lowepro(?) hátizsák van az Ali-n is. Tegnap még rendelhető volt, most éppen nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.