Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) psycroptic válasza copass (#1950) üzenetére


psycroptic
őstag

Szia! [link] az itt lévőbe beleférne kettő darab D7200+tamron90+vaku+kioldók+lenspen+apróságok. Igaz nem tudom mekkora méretbeli különbség lehet egy FF váz és egy DX váz között. De a hétvégén, ha gondolod lőhetek róla pár képet, hátha segít a választásban.

PSNID: Tomy83PS

(#1952) copass válasza psycroptic (#1951) üzenetére


copass
veterán

felszerelve...hasonlóm van. de úgy nézem hogy csak hátizsákban lesz csak 2 felszerelt váz, azt meg nem akarok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1953) psycroptic válasza copass (#1952) üzenetére


psycroptic
őstag

Felszerelve, tehát obi a vázon. Kettő d7200 amin rajta van a tele/makró biztosan belefér kényelmesen. Vasárnapra megmondom neked pontosan, hogy mégis mi a valóság.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#1954) JohnyBlue válasza copass (#1950) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ilyenem van adjam majd be tesztelni ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1955) psycroptic válasza psycroptic (#1953) üzenetére


psycroptic
őstag

Na megnéztem. Igazam volt. Két D7200 méretű gép Tamron90mm-el felszerelve napellenzővel együtt is belefér. Kényelmesen. Bocsi a szar minőségű képekért, de most erre futotta:

PSNID: Tomy83PS

(#1956) copass válasza psycroptic (#1955) üzenetére


copass
veterán

köszi, közben kipróbáltam egy hasonló méretűt, de úgy éreztem hogy leszekad a vállam félóra után. az 1 kiló volt, de úgy néz ki hogy sokat jelent fél kiló is akár. a régi táskám az fél kiló, maradok az obi cserénél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1957) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Egy Panasonic Lumix GX800-ashoz keresem a legjobb ár/érték arányú kistáskát. Lehetőleg ne nyakba akasztós legyen, inkább mondjuk váll. Én a Lowepro TLZ 10-et találtam, ez méretben kb. jó lenne ahogy nézem.

Tapasztalat vagy esetleg ajánlás? :F

Előre is köszönöm! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1958) vond


vond
MODERÁTOR

Ezt bedobom ide is, hátha valakinek segítség lesz.
Bár ahogy nézem, nem pörög túlzottan a topik. :(

Megjött a Manfrotto Noreg 30 Messenger.

Hááát, sok dolog tetszik benne, de pár meg nem annyira. Épp elférek benne mindennel, talán még marad is egy kis helyem plusz dolgoknak. Az tök jó, hogy a nagy táskában van ugye egy kis táska, amit akár külön is lehet vállon/kézben cipelni, ha csak arra van szükség, ami abban van. A nyitást/zárást pár helyen én máshogy oldottam volna meg. Meg lehetne egy kicsit több apró, pakolós rész is, akár cipzáros zárással. A párnázottsága, a felszerelés védettsége viszont nagyon durva. Biztos vagyok benne, hogy egy esést+gurulást is simán kibírna benne a cucc. Próbálgatom, tesztelgetem, aztán meglátjuk, mennyire leszünk jóban. :)

Tegnap nagyon ráfüggtem a Tenba DNA 15-re is. Lehet, hogy majd egyszer lecserélem arra. Pár dolog jobban tetszik abban, mondjuk pár meg ebben. Meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1959) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

MI a véleményetek a Vanguard Veo Discover 41 táskáról? Nem találtam róla sehol tesztet. Milyen a minősége és a praktimuma vajon? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1960) zgospel


zgospel
őstag

Sziasztok,
Sony a6300 + 16-50 kit objektív mérethez keresek valami apró, puha szütyőt / tokot / esetleg táskát. A lényeg az lenne hogy ne porosodjon meg karcolódjon benne, magát a szütyőt utána úgyis túrahátizsákba vagy motoros táskába tenném, szóval semmiféle pánt nem szempont. Nem muszáj hogy pont akkora legyen mint a kamera, ha befér mellé még 1-2 akksi vagy akár a SEL 55-210 objektív az nem baj, de nem kitétel, a fő hogy a gép a kitobival beleférjen szépen.
Kompakt gépekhez találtam rengeteg féle tokot, de azok túl kicsik.

Hirtelen ezt találtam ami így képről tetszik, de élőben fene tudja milyen: Lowepro M-TREKKER HP 120
Ez jónak tűnik, bár ez már lehet hogy egy picit túl nagy is :B

Ha valaki tudna egyéb alternatívákat mutatni azt előre is nagyon köszönöm :R

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1961) dui


dui
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a fotós táskát néztem ki:
Jackal Alexander fotós hátizsák

Valaki vásárolt már ilyet, vagy hasonló Jackal terméket? Ebben az árkategóriában elég jó vételnek tűnik.

(#1962) Real_Necro válasza dui (#1961) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez egy Lowepro Flipside 400 koppintás? Az miért nem jó?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1963) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudtok Manfrotto essential backpack-hoz hasonló kicsit olcsóbb (15k) hátitáskát, ami ajánlható?

(#1964) .mf


.mf
veterán

Használ itt valaki holster / toploader jellegű táskát?
Gondolkodom rajta, hogy a 3-5 obis + vakus szettet fogadó nagyobb táskák mellé kéne egy minimális is, elférjen benne egy váz és egy obi (A7 + 28-75 f2.8 vagyhanetán Z6 (II) + FTZ + T24-70 f2.8 / N 24-120 f4) meg pár akku és apróság. Tehát felül kb 140*110, 175-190 mély, és lent még 90-100 átmérő, hogy obi+napellenző beférjen. Övre fűzhető, opcionálisan vállpánt. Jól párnázott, strapabíró kéne, ami árban nincs túlzottan elszállva. Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1965) copass


copass
veterán

sziasztok. sokat segítettek már, ismét segítségre lenne szükségem.
olyan hátizsákot keresek, amibe belefér egy felszerelt fullframe váz telével.
lehetőleg könnyen ki lehessen venni úgy hogy mellette elférjen egy plusz váz még,pár obi, vaku.
könnyű és vízálló huzat legyen hozzá.
köszi mindenkinek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1966) JohnyBlue válasza copass (#1965) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ebben bőven elfér a motyód... illetve az összeszerelt gépet felülről és a másikatmeg oldalról egy mozdulattal ki tudod kapni ... sajna nem könnyű (2kila) de legalább jó ;)

Vagy még ez is baba cucc és csak 1.6kila vagy ez egy mérettel pöppebb de 1.4kila

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1967) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Ez is pofa cucc :D Vanguard Select 41

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1968) tvamos


tvamos
nagyúr

Szeretnek egy olcsobb, vizhatlan, parnazott taskat, amiben jol elfer a kis gepecskem, (Nikon 1J5 dupla kit, makro kozgyuru szet, par filtermenetre tekerheto biz-basz,) es konnyen nyilik. Hatizsakomba raknam bele, ugyhogy nem kell atombiztos legyen, de azert... na. legyen valami parnazas.
Az is erdekelne, tudtok-e valami frappans megoldast arra, hogy ne essen ki a taskabol, hanem valahogy rogzithessem hozza.
Koszi a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1969) pepe9898


pepe9898
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudja mondani nekem valaki hogy a VANGUARD UP-Rise II 48 táskába oldalról a cipzáros részbe belefére e egy DSLR váz portrémarkolattal rajta egy 70-200 2.8 al? Vagy hogy a cipzáros résznek mekkorák a befoglaló méretei? Hányszor hány centi (mm-t gondolom nem érdemes kérdeznem lehetetlen megmérni) az ablak a cipzárt kinyitva? x,y=?

(#1970) pepe9898


pepe9898
csendes tag

(#1971) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Létezik hasonló kialakítású fotós hátizsák, mint a Lowepro Flipside család? Azaz ami ugyanúgy átfordítható, és könnyen hozzáférhető úgy, hogy nem kell levenni a táskát? Másik előnye, hogy szerintem biztonságos, nem tudnak hozzáférni a dolgokhoz ha a hátamon van. Létezik más gyártónál is ilyen kialakítású táska, vagy mindenképpen gyűjtenem kell egy Lowepro-ra?🙂

(#1972) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

arrol van szo, hogy manapsag szinte semmi mas objektiv nem jon velem, csak a Sigma 150-600 S, es termeszetesen a vaz, ami egy Nikon D500. Szeretnek egy olyan taskara valtani, amiben ezt mar osszeszerelve tudom tarolni, szoval igy konnyen, es gyorsan hozzaferheto. A mostani turak kozben nem mindig konnyu megoldani, hogy a tripodra szerelve a vallamon, vagy akar a kezemben cipeljem.

Tudom, hogy vannak ilyen megoldasok: https://www.thinktankphoto.com/collections/shoulder-bags-digital-holsters/products/digital-holster-50-v2

De en kimondottan hatizsakra gondolnek, mert azert dobnek bele mondjuk meg egy kulacsot, kis elemozsiat, vagy kiegeszitoket.

Tudtok esetleg olyanrol, vagy esetleg hasznaltok olyat, ami ezeket a felteteleket kielegitene?

(#1973) Byk01 válasza BoscoD55 (#1972) üzenetére


Byk01
senior tag

Lehet, hogy kicsit túl is lő a célon, de én egy Manfrotto Fastpack Pro 250 AW III-at használok (többek között). Igaz, nem ezzel a Sigmaval, hanem egy G2-es Tamron 150-600-zal, de belefért a D500 (amíg megvolt) felszerelve (plusz még egy-két objektív). Talán annyi volt vele, hogy a napellenző nem volt az objektíven. És ez csak az alja volt. Jól pakolva belefért a D500, a Tami, egy AF 70-210/4, egy 16-85, egy Oly Om-d E-M1 MkII, egy Pana 12-60 és három napnyi ruha, amikor úgy adódott. Mindezt a Ryanair egy szó nélkül engedte fel a fedélzetre, szóval a repülés sem lehetetlen vele.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#1974) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Olyan táskát tudtok, ami jó bringázáshoz, túrázáshoz és könnyen elő lehet kapni belőle a fényképezőt ? :D Jelenleg van egy vállpántos loweprom, és egy hátizsákom is.
A hátizsák előnye, hogy több minden belefér, hátránya, hogy le kell venni ahhoz, hogy a géphez férjek. A vállpántost is szeretem, de bicajozáshoz túrázáshoz hátra szoktam vetni, de innen mindig előre csúszik, valami olyan lenne jó, ami olyasmi, mint egy vállpántos, de hátra vetve is hordható és nem csúszik el.

(#1975) -miura válasza tothl (#1974) üzenetére


-miura
csendes tag

Talán ez.MindShift PhotoCross

:)

(#1976) tothl válasza -miura (#1975) üzenetére


tothl
addikt

Na valami ilyesmire gondoltam! Köszi!
Megnézem jobban méret ügyileg, de pont valami ilyesmi hiányzik. Amikor nem kell a hatizsak és flexibilis és nem sima vállrol logó ami csak setalashoz jó. Hozzateszem elvoltam eddig azzal is de nem valami kenyelmes hogy ott figyeg

(#1977) hemaka válasza Byk01 (#1973) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is ezt hasznalom turazashoz is, szerintem jo hatizsak. Felul nekem kaja van meg pia, az oldalso zsebben allvany. Jo mert a 14”-os noti is belefer(ez marad a szallason, de igy egyben van a pack utazaskor), alulra meg a gep, obik meg minden mas kacat. Nemet amazonrol vettem anno, onnan olcsobb gondolom most is.

(#1978) Byk01 válasza hemaka (#1977) üzenetére


Byk01
senior tag

Csak azt tudnám, miért írtam Manfrottonak, amikor Lowepro :D
Amúgy a Mikrosatnál van egy egy 10-essel olcsóbban, mint ami ár a Lowe oldalán van. És nekem belefért egy kisebb 15,6-os laptop is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#1979) BoscoD55 válasza Byk01 (#1973) üzenetére


BoscoD55
tag

Nem lo tul a celon, mert nekem jelenleg ezem van: [link] Ellenben a jelenleg hasznalt taska fenykepezogep rekeszenek a dimenzio meg tagasabbak is, mint az altalad javasoltban, es nem ferek el. Viszont ebben az esetben valoszinuleg en vagyok a bena, es valamit nem jol csinalok :D

(#1980) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Használ esetleg valaki ilyen táskát: Lowepro Truckee BP 200 LX?

Szeretnék egy olyan hátitáskát, amibe bele tudom tenni a fényképezőt (lehetőleg úgy, hogy könnyen hozzáférhető legyen), de még egyéb dolgoknak is van benne hely (iratok, kisebb dolgok). Nem vagyok nagy fotós, így kb. csak a gépnek és max. a töltőnek kell hely benne.

Minden észrevételt előre is köszönök!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#1981) DAMM válasza pepe9898 (#1970) üzenetére


DAMM
csendes tag

Nekem VANGUARD UP-Rise II 43van, 20x11 cm.

(#1982) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Lowepro Fastpack 250 es táskát használ valaki?Egy Canon 7D egy Sigma 150 600al elférne e benne?

(#1983) Byk01 válasza Roxx (#1982) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha úgy érted, hogy a gépen van az objektív, akkor, szerintem, nem. Egy Nikon D300s Tamron 150-600 G2-vel ilyen módon nem fér bele. Külön-külön természetesen igen.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.