Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kazimír


Kazimír
őstag

Hosszútávú túrákhoz szeretnék egy könnyű, kényelmes fotóstáskát. Egy db dslr, rajta egy utazózoom, + 1 szűrő és napellenző, ennyi kellene, hogy beleférjen. A csővázas hátizsák miatt nem sok helyre tudom magamra aggatni. A vállpántos megoldások eddig nem váltak be a hátizsákkal párosítva, azért gondolkodom a mellre ill. az övre akasztható megoldásokon. Kinek van ezekkel tapasztalata, melyiket tudnátok ajánlani?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#302) Chandler válasza Kazimír (#301) üzenetére


Chandler
senior tag

Én most rendeltem lowepro photo runner-t, övtáska, lehet derékon vagy mellkason is hordani ahogy tetszik, de már csak ebay-en lehet kapni, de nagyon jo táska.

(#303) Kazimír válasza Chandler (#302) üzenetére


Kazimír
őstag

Kössz a tippet, azt is néztem, de már választottam, és szerintem jól is, mert kényelmes. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#304) bme


bme
tag

Sziasztok!

Vízálló tokot szeretnék a fényképezőgépemhez, de sehol sem találok. Olvasgattam a topicot, itt láttam olyan táskákat amik vízállóak, de én olyan tokot, vagy bármit szeretnék, amiben lehet esőben fényképezni.
Sony A350-es gépem van.

(#305) johnjohn válasza bme (#304) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez is az ! Egyébként ha a váz nem kifejezetten " Időjárásálló " mint a Pentaxok nagy része pl., akkor lehet, ebben is párásodni fog.

[ Szerkesztve ]

(#306) bme válasza johnjohn (#305) üzenetére


bme
tag

Köszönöm

(#307) Zozzant


Zozzant
addikt

Hogy jártam... kinőttem a tamrac system 2-t, sikerült rendelnem, megvennem és elhoznom egy lowepro nova 190 aw-t.
Az autóban tudtam vele ismerkedni, sőt egyszer meg is álltam:) Ahogy hazaértem azasszony lenyúlta, hogy majd ezt kapom névnapomra:) Nadrág volt rajta:) Első benyomások szerint SOKKAL nagyobb mint a tamrac, pedig centizve papíron nem is gondoltam volna, fém karabíner oldható a vállpánt rögzítése (tamrac nem oldható), masszívnak tűnik, alul felül merevítés, alul erősebb. Körben sokkal erősebbnek éreztem a falait mint a tamracnak. Szimpatikusan hajlik fel a teteje, be sem muszály húzni a cipzárt, csatja egy kézzel oldható. Belül tele térelválasztással, tépőzárakkal, ezt majd nyilván csak üzembehelyezéskor tudom tesztelni. Első ránézésre a tamracban -mérete ellenére- több a kis zeg-zug, de azokat sosem pakoltam tele. Hátul is van cipzáras rekesz valamint ráhúzható a "nyeles" bőröndre:) Két rövidebb oldalán hálós gumis tároló, jól jön üditőnek, sapkának, térképnek. Alul, elöl szintén cipzár az esővédő burkolatnak, kihúzható, amit alul, hátul felül sorrendben kell ráhúzni, így nyitható marad a táska.
Március 8. után, amennyiben igény mutatkozik még jövök szívesen beszámolóval tapasztalattal, képekkel.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#308) philoxenia válasza Zozzant (#307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akinek nőnapon van névnapja...... :D
Vegyél azért virágot, ha táskát akarsz kapni.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#309) Krump-Lee válasza Zozzant (#307) üzenetére


Krump-Lee
csendes tag

Nekem uilyen van, csak az előző szériából ( Low. Nova 4 ) Nagyon jó, tartós és rengeteg variálási lehetősége van. Én 3 részre osztottam és a középsőbe emeletet csináltam, hogy a digi és a filmes váz is beleférjen. És majd ha hosszabb ideig a válladon lesz, rájössz, hogy mennyire megkönnyiti a viselést a párnázott vállszij. Hibának talán azt érzem, hogy vastagabb állvány nem fér a tartójába.

Drágám a parancs az parancs : hajolj csak szépen előre.

(#310) Zozzant válasza Krump-Lee (#309) üzenetére


Zozzant
addikt

Gyűjtöm az ötleteket és köszönöm:) Igen a nova 4-el láttam némi hasonlatosságot a képek alapján, de eddig nem tudtam, hogy szinte ugyanez. Párnázott vállszíja volt a tamrac-nak is, abból a szempontból az is kényelmes, csak ugye kicsi. Még nem tudom hogy osztom a belsejét, kirakom az obikat osztok szorzok aztán lesz valami. Csak a virágot el ne felejtsem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#311) SeatZola


SeatZola
őstag

Hosszas keresgélés után a KATA DB-455-nél kötöttem ki. Nekem ami fontos, hogy a K10D-m a BIG KIT-el és egy 28-as és egy 50-es fixel+ kiegészítők elférjenek, néha a notim és egyéb személyes apróbb holmijaim: pénztárca, kulcsok, 1-2 szendvics elférjenek. Amikor meg nem viszem a notit (ez a gyakoribb) akkor mindennapos használatra is ezt vinném munkába(irodai munka, sok vidéki utazgatással, ahova vinném a dslr-t is, mert sok szép téma vár...) is magammal. Lényeges még az ár és a minőség is. Ez a tatyó 18200,-Ft lenne. Valakinek jobb ötlete? Hátizsákok nem nagyon érdekelnének, mert nyáron a hátam elégne alatta.

Rappi

(#312) Cassidey válasza SeatZola (#311) üzenetére


Cassidey
senior tag

A Kata taskak kurvajok, nem banod meg. Raadasul merfoldekkel jobban neznek ki, mint a Loweprok. Amugy ha ennyire hetkoznapi hasznalatra is szanod, akkor nezd meg a Crumplereket, a legkenyelmesebb taska amivel talalkoztam pedig probaltam mar parat, es meg nem mondja rola senki, h fotoscucc van benne, csak egy jol kinezo taskanak latszik, de ugyanugy fel van szerelve elvalasztokkal, nem azik at stb. [link]

(#313) SeatZola válasza Cassidey (#312) üzenetére


SeatZola
őstag

Néztem A Crumplereket is. A New Delhi 770 jónak tűnik...Csak az ára húzós. 199Euro~60k HUF, szemben a KATA 18200HUf-os árával. De a Crumler sokkal szebb

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#314) Cassidey válasza SeatZola (#313) üzenetére


Cassidey
senior tag

Erdemes kiprobalni is oket..:) Itt all a 40ezres Kata, annyira megszerettem a Crumplert.

(#315) SeatZola válasza Cassidey (#314) üzenetére


SeatZola
őstag

Értelek és én is valszeg szívesebben pakolnék a Crumolerbe, de nekem nem ér meg 3* annyi pénzt. A különbözeten inkább veszek az Ebay-en egy 16-45-öt :)

Rappi

(#316) Zozzant válasza Cassidey (#312) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem biztos, hogy egy férfiembernek a szépség a mérvadó:) Autót sem úgy vesznek, hogy "ez szép":)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#317) Cassidey válasza Zozzant (#316) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem, de ha valaszthatsz ket ugyanannyit tudo kozott nem azt valasztod amelyik jobban tetszik? amuyg en nem egy fotost ismerek akinek az is szempont hogy nez ki ami az oldalan log nap mint nap ;) nekem a Kata altal hasznalt anyagok is sokkal jobban tetszenek mint a Lowepro.

(#318) Dtomi válasza Cassidey (#312) üzenetére


Dtomi
őstag

Én a nova 5-ös loweprom sokkal jobban szerettem mint a Kata táskámat, és 4x annyiba került a kata, mint a lovepro, mégis banális marhaságok vannak a tervezésébe. Ha lehetne loweproból akkora táskát kapni amibe beleférek biztos nem váltok márkát. És 100x biztonságosabb is a lowepro mint a kata a felszerelésnek. Egyébként abban igazad van ,hogy sokat számít a kinézet. Én se vennék fel egy esküvőre pl hátizsákot soha, vagy öltönyhöz egy ilyen crumpler bohócos táskát :C :Y

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#319) SeatZola válasza Cassidey (#317) üzenetére


SeatZola
őstag

Azért ebbe a kérdésedbe "ha valaszthatsz ket ugyanannyit tudo kozott nem azt valasztod amelyik jobban tetszik?" be kell iktatni szerintem, hogy ha választhatsz két ugyanannyit tudó táska között, akkor a "szebbet" választos háromszoros áron vagy a kevésbé szebbet (ami ugye relatív) 1/3 áron? És ebben az esetben ugye 60.000,- vs 18.000,- forintról beszélünk...

Rappi

(#320) Zozzant válasza Cassidey (#317) üzenetére


Zozzant
addikt

Úgy mondom az egyik divatosabb, nőiesebb, színesebb, inkább viszed, viszik magukkal hivatalos helyekre, babanézőbe. Pirosban, barnában a lowepro se semmi:) Majd ha lehetőségem lesz megnézek egy ilyen Katát... csak az asszony meg ne tudja:) Ilyen hobbifotósnak mint én még a 190aw is sokban van, 17900-ért viszont nem látszik rossz vételnek, aztán majd a gyakorlatban kiderül.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#321) Cassidey válasza Zozzant (#320) üzenetére


Cassidey
senior tag

:) ez a jo a sok markaban es taskaban, mindenki megtalalja a neki megfelelot/tetszot.

(#322) putu33


putu33
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy miylen oldal táskát válasszak.
Ez lesz a felszerelésem
Eos 400D, sigma 17-70, sigma 70-300, lesz egy vaku, jupiter 135, helios 44/2. férjen még el egy akksi töltő, pár elem. :)

(#323) SeatZola válasza putu33 (#322) üzenetére


SeatZola
őstag

KATA DC-433

Rappi

(#324) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A kovetkezo felszerelesmhez szeretnek egy hatizsakot vasarolni:
Nikon D90 + markolat
Nikkor 18-105 vri
Nikkor 70-300 vr
Nikkor 50mm
Sigma 105mm
Nikon SB-800

kesobb meg szeretnek venni majd egy manrofotto allvanyt is, igy nem artana ha valamilyen modon majd azt is ra lehetne tenni.

Elore is koszi a tippeket, javaslatokat.

(#325) Dtomi válasza SeatZola (#323) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezt a segítséget komolyan gondoltad? Ugye nem?! Azért hülyeségeket ne írjunk már segítségképpen. Az általáad ajánlott táska mini DV-hez, és kompakt vagy bridge gépekhez való.

Az itt felsorolt szettnek minimum egy lovepro nowa 4-5 kell vagy egy 4-500as stealth reporter.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#326) Dtomi válasza Padam (#324) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem Lowepro Flipside 400 AW-nál nem nagyon találsz jobbat a felszerelésnek. Hacsak nem egy tamrac expedition 6-7-8 de azok már más kategória.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#327) SeatZola válasza Dtomi (#325) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze, hogy nem gondoltam komolyan, de a munkahelyemről írtam és ott nem tudok minden oldalra felmenni, így fejből írtam. Előtte nap nézegettem a Kata-kat és úgy emlékeztem, hogy 433 volt a Dc széria legnagyobbja. Egyébként a DC-445-re gondoltam. Ez kb ugyan akkora mint az általad ajánlott Nowa 4.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#328) Padam válasza Dtomi (#326) üzenetére


Padam
aktív tag

Szia!

Hat igen, a Tamrac expedition arai mar kicsit tul vannak azon amennyit rakoltenek a taskara. :)

A Kata DR-467-rol mi a velemenyed? Abban tetszik, hogy gyorsan elo lehet kapni belole a gepet, illetve en meg a kovetkezot neztem:
Kata D-3N1-20; Digital Pouch bár ez meg kicsit viccesen néz ki. :) :)

(#329) Dtomi válasza Padam (#328) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem a Kata táskák kicsit túl vannak misztifikálva... nem olyan jók mint ahogy azt sokan gondolják. Egyébként ezek az osztott táskák nekem soha nem nyerték el a tetszésemet, bár sokan szeretik nézőpont kérdése. Nem vennék kata hátizsákot az biztos.
Lowepro MINI TREKKER nem olyan vészes árban és bőven többet tud mint a többi hasonló táska. 3-4 ezerrel drágább mint a katák amelyiket írtál.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#330) Padam


Padam
aktív tag

Valami jo boltot nem tudtok mondani ami nyitva van szombaton is pl?

Tripontba vannak jo taskak, de szombaton nincs nyitva melo utan meg nem erek oda. :S

Elore is koszi a tippeket! :)

(#331) Stitch válasza Padam (#330) üzenetére


Stitch
őstag

E-digital?

(#332) Padam válasza Stitch (#331) üzenetére


Padam
aktív tag

Nekik szokott lenni keszleten, mert En multkor voltam a mammutban bent naluk, de nem nagyon lattam ilyen nagy fotos taskakat.

[ Szerkesztve ]

(#333) Dtomi válasza Padam (#332) üzenetére


Dtomi
őstag

Artwork

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#334) Padam


Padam
aktív tag

Mhh, azt hiszem o lesz a nyertes:

Lowepro Flipside 400 AW

Tetszik, hogy hatulrol fersz csak hozza a gephez, igy biztos nem lopjak ki a dolgokat mikozben setalsz valahol.

Erről hallottatok valamit? :)

(#335) Padam válasza Padam (#334) üzenetére


Padam
aktív tag

Na megvettem a taskat.
Nagyon szuper, csak ajánlani tudom, belefért minden és még bőven van benne hely 2-3 obinak!

(#336) NomAAd5


NomAAd5
csendes tag

D80-hoz szeretnék táskát venni. Szeretném, ha beleférne egy ~70-200-as, egy alap zoom, esetleg valami kicsi (fix, macro...) lencse, és esetleg egy vaku. Gondolom az ilyen méretű táskába már az egyebek (egy polár, akku, memkártya, ilyesmi...) itt-ott, vagy akár külön helyen elférnek.

Nagyon tetszik a Crumpler That-ben az, hogy tarisznya jelleggel lehet hordani, és hogy nem süt róla, hogy valami komolyabb dolog van benne, nem úgy néz ki, mintha az ember valami bonyolult műszaki cikket hordana benne. Egyes táskákról már süt, hogy legalább 300e Ft van benne. Meg szerintem jól is néz ki, a That, na! :DD

Igaz, szinte fellelhetetlen, de nem tudom, hogy vajon abba beleférnek-e ezek rendesen. Néztem a taschenfreak.de-n, de nincs ilyen tapasztalatom, úgyhogy kíváncsi vagyok, hogy mit mondotok, elég lenne-e ehhez a mérete?

Mivel olyan a táska, mint egy legenda, csak képek vannak, de részletes kevés, kapni szinte lehetetlen, nézegetem a többi táskát is, de nem vagyok képes átlátni egyelőre a kínálatot... Valami hasonlót keresek, mint a That. Tetszik a Lowepro-knál, hogy van benne esőköpeny. Mennyire vízállók vajon a Crumpler-ek? Tudtok Crumpler-ben, Lowepro-ban, vagy Kata-ban hasonlóan visszafogott kinézetűt ajánlani, aminek a tárolóképessége is hasonló? Nem szeretnék nagyobbat venni, mint amennyiben kényelmesen elférnek a fent írtak.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#337) Cassidey válasza NomAAd5 (#336) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nincs hozza esovedo, de nekem meg soha nem azott at normal esoben, felhoszakadasban nem voltam meg vele.. Szerintem szaladj be a Crumpler boltba a cuccal es probald bele, rendesek.

ps.: csaloka lehet, pl nekem a legnagyobb Pretty boy van (ez mar kifutott), de ranezesre meglepoen kicsi, ennek ellenere elfert benne minden ami az alairasomban (kiveve vaku) plusz egy 24-70.

[ Szerkesztve ]

(#338) NomAAd5 válasza Cassidey (#337) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Na igen... elvileg vízhatlan a bélése: CF-EU02.
A boltba szaladással az a gond, hogy vidéki vagyok és eseti jelleggel járok Budapesten... :-) Emiatt is szaglászok körbe. Távdöntést kell hoznom. Emiatt azt is meg kell(ene) találnom, hogy hol tudok rendelni ilyet magamnak. És bármilyen másik táskát.

A Kata-t úgy nézki sikerült betájolni: az PB-48 és a DC-445 tetszene, csak az áruk nem tetszik annyira...

A Lowepro kínálatával még birkózok... Bármilyen más, jó minőségű darabra is szívesen fogadok javaslatot (Caselogic, Samsonite...).

[ Szerkesztve ]

(#339) NomAAd5 válasza Cassidey (#337) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Úgy nézem a Pretty Boy XXXL kicsit nagyobb, mint a That, de kicsit nagyobb a szerelésed helyigénye úgy nézem, mint amire én gondoltam.

(#340) Cassidey válasza NomAAd5 (#338) üzenetére


Cassidey
senior tag

Itt van.
[link]

Ha kigooglizod nekem a meretet, vagy h ELVILEG mennyi cucc fer bele osszevetem az enyemmel, mert ugyanaz a fazon.

(#341) NomAAd5 válasza Cassidey (#340) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Kösz, ez az egyetlen hely, ahol én is találtam itthon eladót.
Már lefociztam velük, a szállító már nem tud belőle hozni. :-)

A mérete (feltételezem külső): 27 cm x 17 cm x 22 cm

[ Szerkesztve ]

(#342) Cassidey válasza NomAAd5 (#341) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az enyemnel belso meretet adtak meg, szoval szerintem ennel is, az ez:
Belsõ méret (H x M x Sz) 300 x 180 x 140 mm
Tehat szerintem belekene ferned. Ami eszembe jutott, h ha az artworknel van egy ilyen bennragadt darab, jofejek a sracok, eltudom kepzelni, h beleprobaljak neked par cuccot a vitrinbol, szerintem telefonalj. :) (Mar ha jol ertelmeztem amit irtal.)

(#343) NomAAd5 válasza Cassidey (#342) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Hívtam őket, azt mondta a srác az artwork-től, hogy rendelhető. Megrendeltem és visszahívott, hogy nem tudnak beszerezni. Vagy elfelejtette, hogy van beragadt a vitrinben, vagy nem tudják kivakarni a vitrinből. ;)

[ Szerkesztve ]

(#344) Cassidey válasza NomAAd5 (#343) üzenetére


Cassidey
senior tag

ja ertem :) akkor nezz masikat mert ez kifutott mar reg :)

(#345) NomAAd5 válasza Cassidey (#344) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Nagyon köszi, hogy megírtad a Pretty Boy-od méretét!

(#346) Pilács


Pilács
senior tag

Most rendeltem egy Lowepro Mini Trekker AW hátizsákot, remélem jól választottam, sajnos sehol sem tudtam megtapogatni, mert csak rendelésre hoznak :N Igaz kérdezősködhettem volna hamarabb is, hogy van e ezzel valakinek vmilyen tapasztalata? :))

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#347) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

van egy eladó Lowepro Nova 160 AW-m, ha érdekel valakit.

pénteken pedig ráteszem a mancsom egy Domke F6-ra. alig várom már! :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#348) belluska válasza sanyixXx (#347) üzenetére


belluska
tag

Hali. Én megvenném, de túl sokat kérsz érte. Lefutott széria.

(#349) johnjohn válasza belluska (#348) üzenetére


johnjohn
addikt

Akkor ne vedd meg ! Ha nem trendi főleg ne ! De legalább ne írd ide ! :W

(#350) Dtomi válasza NomAAd5 (#345) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez annyira kemény post volt, hogy majdnem lefordultam a székről :D ha valaki nem tudná akkor a Pretty Boy-nem egy vibrátor fantázianeve vagy mégis??????

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.