Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Dolphine válasza Schuby (#1650) üzenetére


Dolphine
addikt

+1 :C :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1652) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Most nekem lenne szükségem egy kis segítségre! :F
Objektív táskára lenne szükségem.
A kritérium:
1. Övre csatlakoztatható
2. Biztonságosan zárható (cipzár vagy tépőzár)

Valami ilyesmire gondoltam

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1653) Schuby válasza Dolphine (#1652) üzenetére


Schuby
aktív tag

itt nézz körül
Nem írtad mekkora obihoz kell.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1654) Schuby


Schuby
aktív tag

Nem lett jó a link ugyhogy még egyszer
Itt

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1655) Dolphine válasza Schuby (#1654) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm, már az előző link alapján is meg tudtam nézni! :R
Az objektív SONY SAL55200.

Ha jól értelmezem, akkor ezt hozza ki "nyertesnek".
[link]

Viszont az nem teljesen világos, hogy a SONY SAL50F18-t miért akarja szintén ebbe a tokba tenni, holott a 9 x 9-be simán beleférne, sőt még a 8 x 6-ba is! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1656) Schuby válasza Dolphine (#1655) üzenetére


Schuby
aktív tag

Alighanem másik oldalt nézünk :D Én nem találtam se a SAL55200 at se a SAL50f1.8 at a felsorolásban.
DT55200 van meg SAL50f1.4. ami nem feltétlenül ugyan akkora. lehet akkor jársz a legjobban ha megméred az obit, lehetőség van a méretet igy is megadni

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1657) Dolphine válasza Schuby (#1656) üzenetére


Dolphine
addikt

De ugyanazt néztük, csak én a SONY által megadott hivatalos nevet írtam le. :DDD
Amit Te írtál, valóban az a jó.
Végül arra jutottam, hogy beírtam az adatokat (tolómérővel lemértem), így már biztosabb képet kaptam.

Azonban ahogy nézegettem az objektív tartókat megláttam ezt:
Lowepro Exchange Case 100 AW

Ebbe elvileg két objektív is elfér! :F

Mi a véleményed róla?

Az egy objektíves változatra A Lens Case 9 x 13 jött ki

Nekem az előző változat azért tűnik szimpatikusabbnak, mert talán gyorsabban lehet a segítségével objektívet cserélni.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1658) Schuby válasza Dolphine (#1657) üzenetére


Schuby
aktív tag

kényelmi meg biztonsági szempontból biztos, hogy jobb. Így azt mondanám pénzkérdés. tény, hogy mindig rettegek obicsere közben hogy le ne ejtsem vagy ki ne csússzon a hónom alól amikor nincs hova letennem hirtelen a cuccost.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1659) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérésem lenne, hogy a fotó hátizsákom ( Lowepro Slingshot 200 AW) cipzárt elengedte a varrás. Ez javítható, vagy mehet a táska a kukába? :(

www.somansky.com

(#1660) Real_Necro válasza Somansky (#1659) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt legjobban szerintem egy táskás/cipész tudja megmondani. Cipzárt elvileg lehet cserélni, kérdés mennyire bontható ki a régi meg van e olyanja amit be tud varrni a helyére. Ha 5-nél többet kér, akkor meg inkább rendelnék egy új tatyót ebay-ről. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1661) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Újabb kérdés! :DDD
Egy ilyen övnek, van olcsóbb alternatívája?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1662) Schuby válasza Dolphine (#1661) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz a zsebekhez tárolókhoz akkor egy sima bőr öv, a vastagabbak közül. én egy katonait használok.De lehet kapni Mindenféle camera belt-et,pl

1
2
3
4

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1663) Real_Necro válasza Dolphine (#1661) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez olcsóbb, igaz nem háttámaszos.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1664) Dolphine válasza Real_Necro (#1663) üzenetére


Dolphine
addikt

Real_Necro és Schuby Köszönöm, ilyenekre gondoltam! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1665) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Tervezek venni egy táskát, de persze nem tudom milyet :)
Van olyan weboldal, ahol az igényeimnek megfelelően lehet szűrni tipusokra, és sokféle táskájuk is van?
Tehát ne csak ár szerint csoportosítva jelenjenek meg és a képek alapján kell választani, hanem pl fakkok száma és egyéb tulajdonságok szerint lehessen szűrni.
Köszi!

(#1666) Schuby válasza Melorin (#1665) üzenetére


Schuby
aktív tag

Az alapján tudsz választani hogy mit akarsz beletenni. pl kijelölöd milyen vázat, hány obit, meg milyen kiegészítőket akarsz beletenni, és úgy ajánl egy táskát.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1667) Melorin válasza Schuby (#1666) üzenetére


Melorin
addikt

39k-ért :D
Annyit azért nem áldozok rá.

(#1668) Real_Necro válasza Melorin (#1667) üzenetére


Real_Necro
veterán

Melyik típust nézted? Ebayről olykor jóval olcsóbban beszerezhetők mint itthon.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1669) Melorin válasza Real_Necro (#1668) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt dobta ki : nova 200 aw

(#1670) Schuby válasza Melorin (#1669) üzenetére


Schuby
aktív tag

Konkrétan félárban lehet beszerezni

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#1671) Melorin válasza Schuby (#1670) üzenetére


Melorin
addikt

Vajon nem hamisítványok?

(#1672) fireman123 válasza Melorin (#1671) üzenetére


fireman123
őstag

Ebay-en hamisítvány :D ...ááááááá ott :DD ilyen biztos nincs.
Komolyra fordítva a szót, ez sajnos majd csak esetleg akkor derül ki ha megérkezik :K , de aztán lehet, hogy olyan jó hamisítvány hogy észre sem venni, persze lehet eredeti is, ......szóval lutri.
Mondjuk ha nem Kínából van, akkor nagyobb az esély eredetire, persze én már rendeltem Angliából, de kiderült az is kínai cég volt, és kaptam Németo.-ból is, mégpedig rendes német áfa-s számlával.

[ Szerkesztve ]

(#1673) Real_Necro válasza fireman123 (#1672) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezért érdemes onnan rendelni ahol már jó pár darabot vettek és az értékelések is pozitívak... talán így ő is elégedett lesz vele. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1674) fireman123 válasza Real_Necro (#1673) üzenetére


fireman123
őstag

Persze, ez egyértelmű ...én legalább 98-99%-os eladótól rendelek mindig, és aki elég sokat eladott már az adott termékből.

[ Szerkesztve ]

(#1675) Melorin válasza Real_Necro (#1673) üzenetére


Melorin
addikt

Azt hol mutatja az ebay, hogy az adott termékből mennyit adott el?

(#1676) Real_Necro válasza Melorin (#1675) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itt például piros számmal jelöli, hogy 21 darabot eladott. Persze ez kis mennyiség, én több száz darabra gondoltam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1677) Melorin válasza Real_Necro (#1676) üzenetére


Melorin
addikt

A vámon ezek a holmik átjönnek vajon úgy, hogy ne kelljen plusz pénzt fizetni?

(#1678) Real_Necro válasza Melorin (#1677) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez kb megválaszolhatatlan, de többnyire át szoktak jönni. Legalábbis nekem még egy táskáért sem kellett külön díjat fizetni, pedig már vettem 3-at is. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1679) fireman123 válasza Melorin (#1677) üzenetére


fireman123
őstag

Ha jól emlékszem szállítási költséggel együtt 22 euro a határ, felette 27 % ÁFA és talán 5 % vám ....aztán, hogy ezekből mi csúszik át vagy mi nem, az már szerencse kérdése.
Amennyiben EU-s eladótól rendeled akkor nincs áfa, nincs vám.

(#1680) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok, MILC rendszernek keresnék olyan válltáskát, amibe belefér 1 váz, 3-4 obi, 1 vaku + a kötelező apróságok. Jó lenne, ha a belseje variálható lenne és nem lötyögnének benne az cuccok. (A szokványos DSLR táskáknak óriásiak a rekeszek.)

+

Egy extra igény: a vállszíja jó lenne, ha olyan lenne, mint anno a Samsonite Trekking táskáké volt. A vállon fekvő rész gumis és ívelt. Egy régi, lassan széteső táskám van otthon, amit anno telepakolva, a váll legszélén tartva sem esett le, vagy mozgolódott. :R A mostaniaknál már annak örülök, ha találok olyat, ami gumis bevonatú.

Samsonite Trekking

Ha keresgélek is a neten, és a belseje a képek alapján jó lenne, a vállszíjat szinte sosem mutatják. :W

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#1681) Real_Necro válasza domedee (#1680) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem is van 2 Trekking táskám, abból egy 110-est használunk milcnek, bár abban túl sok minden nem fér el. Ilyen vállpánttal gondolom már nem sok táskát lehet kapni. Elrendezésben én most a Manfrotto Shoulder Bag VIII-at ajánlanám.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1682) _seth_ válasza _seth_ (#1533) üzenetére


_seth_
veterán

Update: Outback 200 hamar eladásra került, nem volt rossz de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Micro trekker 200 szintén eladva, már rég kinőttem, Nova 190 AW szintén eladva ugyanabból az okból.

Lowepro Mini Trekker AW és Stealth Reporter D400 AW maradt meg végül, ezekben elférek, utóbbi pedig nagyon praktikus darab, bár mire megpakolom nagyon nehéz...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1683) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Lowepro Protactic 450 AW-ről mi a véleményetek? Stealth Reporter D650 AW-ről váltanék (rájöttem, hogy inkább hátizsákos vagyok), ami amúgy eladó. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#1684) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Szeretnék venni valami közepesen kicsi koffert, a cuccaimnak, de nem ismerek egy gyártót sem. 25-30K t szánnék rá, jó lenne ha moduláris habbal rendelkezne belül hogy személyre szabjam. Meg nem ártana ha ütés álló lenne és megfelelő védelmet biztosítana a szívem csücskének a kegyetlen világ viszontagságaitól. :B
A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1685) Real_Necro válasza hszilard666 (#1684) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lowepro, Vanguard, Manfrotto márkákban érdemes nézelődni. Konkrétan koffert keresel, vagy esetleg hátizsákot/oldaltáskát?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1686) hszilard666 válasza Real_Necro (#1685) üzenetére


hszilard666
veterán

Konkrétan koffert, tatyóból bagaboo-t használok nem cserélném le. Valami koffernek örülnék amibe tehetném a vázamat, obikat, és az akciókamerákat, a többi kevésbé törékeny cucc a táskámban lenne. Konkrét koffert tudsz mondani amit lehet kapni itthoni boltnál? Esetleg használtan?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1687) Real_Necro válasza hszilard666 (#1686) üzenetére


Real_Necro
veterán

Artwork

220volt

Tripont

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1688) hszilard666 válasza Real_Necro (#1687) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm Uram! :R A közepes Vanguardból jön egy! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1689) Real_Necro válasza hszilard666 (#1688) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem nem fogsz benne csalódni. Használtam már pár Vanguard tatyót, elég masszív darab mindegyik. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1690) total90


total90
veterán

Mivel beújítottam pár cuccot, új fotós táskát keresek, amibe kb. az összes cuccom bele tudom pakolni. Szóval ami a táskába menne:
Nikon D800
Nikon 12-24 mm f2,8
Sigma 150 mm f2,8
Sigma 50 mm f1,4 Art
Sigma 150-600 mm Sport (ez meg még nem jött meg, de a hónap végén már meg lesz)
2 vaku, Lee filterek 150x170mm, filtet tartó... apróások.
Állvány.

Ami fontos, hogy az állvány a táskában legyen, tehát belül. Neki van olyasmi, amit én keresek, de ebbe sem férne bele plusszba a Sigma 150-600 Sport.

Valakinek ötlet?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1691) Real_Necro válasza total90 (#1690) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyen tatyóval még nem találkoztam, nálam mindegyiknél, ahol volt lehetőség, kívül kellett rögzíteni az állványt.

Ja legnagyobb táskám egy Vanguard Skyborne 48-as (amit el fogok adni). Lehet neked abból valamelyik nagyobb verziót lenne érdemes kinézni, bár ott az 53-as a legnagyobb és azon is kívül helyezkedne el az állvány.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1692) total90 válasza Real_Necro (#1691) üzenetére


total90
veterán

Találtam most egy Loweprot, ahova belemenne az állvány, de a 150-600 mellé már nem férne be...

Tudnád linkelni, amire gondolsz, én nem találom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1693) total90 válasza Real_Necro (#1691) üzenetére


total90
veterán

Megkérdeztem a sráctól, aki a videót készítette... Crumpler Jackpack Full Photo Backpack. Ebből van 2 méret, a kisebb 36 cm belső magassággal, a nagyobb, amibe belefér az állványom is, amit linkeltem, az 42 cm belső magassággal rendelkezik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1694) Tim72


Tim72
tag

Sziasztok,

Lowepro Adventura TLZ 30 II.

Ami menne bele: Nikon D5300+18-140-es obi, befoglaló méretek kb 125mm*100mm*180mm, esetleg 1-2 szűrő a késöbbiekben..
Elősorban túrázásra, és szeretném ha beleférne a hátizsákom rekeszébe ami melkasara is húzható, e miatt nem szeretén nagyobbat.

Eseteg merev falú hasonló méretű táskák/védők is vannak? (ezt nem tudom mennyire merev)

Előre is köszönöm segítségeteket.
Tim

(#1695) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

fotós hátizsákot szeretnék venni, [manfrotto tri backpack l] változatot néztem ki. kb ez felel meg külsőre is. ha akad olyan hátizsák, ami biztonságos, aránylag vagány design-ja van és jól pakolható ilyen árkategóriában, jöhet : ))) oh right canon 40d markolattal, vaku, tamron 17-50 később zoomobi. alternativ tatyó ami bejön még [Vanguard Adaptor 46]

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1696) Real_Necro válasza Agostino (#1695) üzenetére


Real_Necro
veterán

Manfrotto-ból csak kis méretű tatyóval van tapasztalatom, de az nagyon pozitív. Lényegében sem Manfrotto, sem Vanguard táskával nem nyúlsz mellé, nagyon jól össze vannak rakva. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1697) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Nagyon tetszik a LP Transit Sling 150 (250) aw. Egyelőre a váz+18-105 menne bele, de hamarosan egy vaku, illetve 1-2 fix is lesz.
Használ valaki ilyet? Esetleg más alternatíva?
Tetszik, hogy egy pántos, és előre fordítva a táskát, hamar ki lehet kapni belőle a gépet.

(#1698) Real_Necro válasza szuszinho (#1697) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vanguard Up-Rise 43-at használtam ugyanígy kezdetben. Persze mára kinőttem, így csak pihen a szekrényben. Ha több obival meg cuccal számolsz, idővel te is kinőheted a Loweprot. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1699) r.levente75 válasza Agostino (#1695) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem egy samsonite van esetleg nézz rá neten. Látom hátizsákban gondolkodsz . A manfrotto is jó cucc!

(#1700) Agostino válasza r.levente75 (#1699) üzenetére


Agostino
addikt

néztem a manfrottot csak nekem az egyik kitétel az az, hogy - mivel minden nap cipelném, sokszor nem éppen jó környéken - ne legyen olyan formája, amiről messziről süt, hogy helló fotós táskát cipelek, benne egy kisebb autó árát. ezért tetszik a vanguard, fotó alapján elég szimpla alakja van. a manfrottok zseniálisak, de...

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.