Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok! Nikon D60-hoz szeretnék táskát venni, esetleg ha tudna valaki ajánlani valamilyet azt megköszönném. :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#252) Simtu válasza Lonsi (#251) üzenetére


Simtu
senior tag

Tedd még hozzá azt is, hogy mit szeretnél még benne tárolni (obik, szűrők, vakuk, tisztítófelszerelés stb), milyen árkategóriában gondolkozol, illetve háti-, v. oldaltáskát akarsz-e venni.

(#253) Lonsi válasza Simtu (#252) üzenetére


Lonsi
tag

Egyelőre csak a gyári objektív van 18-55, esetleg szűrőket. Mindenképpen oldaltáskát szeretnék. :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#254) Simtu válasza Lonsi (#253) üzenetére


Simtu
senior tag

Árat ugyan nem írtál, de pl. egy ilyen
http://www.edigital.hu/product.php?productid=18541&cat=1256&page=6
jó választás lehet. Ebbe belemegy még egy 70-300-as tele is, ha később venni akarsz, +1-2 szűrő, pótakksi. A lowepro táskák megbízhatóak, minőségiek és élettartam gari van rájuk.
De igazából ilyen táskákból akkora a választék, hogy az lesz a legjobb, ha besétálsz vmelyik fotósboltba aztán megtapizol 1-2-t. :D

(#255) Zebu válasza Simtu (#254) üzenetére


Zebu
addikt

Na addig addig nézegetem, amíg megtetszik és már nem lesz kedvem a micro trekker 200hoz.... fene essen bele :)
Nekem mondjuk ez inkább gyere be: [link]

SZERK:Most nézem, hogy az NG táskákat a Manfrotto gyártja....

[ Szerkesztve ]

(#256) Tüzi válasza Zebu (#255) üzenetére

Egy hete tesztelem a lowe orion trekker II-t. Ennyi pénzért (persze kintről, postával 13k-ban volt) szerintem dobogós. Kényelmes, hat rekeszes (állítható nagyságúak) fennt sok kis zseb, nagy vállszíj.
Egy aggodalmam van csupán. Pont fél centivel alacsonyabb az alsó rekesz rész, így kénytelen vagyok fennt hordani a 70-200at, ez mellé meg nem tom befér-e a 400-as. Majd kiderül, akkor szólok :)

Erősen ajánlott kategória.

Fejo: mini trekkert nem fogod megbánni, nagyon jó zsák. szomszédomnak ilyen van, brutál nagy. :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#257) Simtu válasza Zebu (#255) üzenetére


Simtu
senior tag

Mondjuk nekem a színvilága nem annyira jön be. Viszont ebbe belemegy egy noti is, igaz 1,5x annyi, mint a micro trekker.

(#258) Cassidey válasza Lonsi (#251) üzenetére


Cassidey
senior tag

Linkeltem lejjebb egy crumplert, nem fotostaska kinezetu, lattam a masik topicban, h elony nalad.

(#259) Lonsi válasza Cassidey (#258) üzenetére


Lonsi
tag

Nagyon zsír kis tatyó, de sztem nekem kisebb is elég. Megkérdezhetem, hogy hol vetted?

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#260) Cassidey válasza Lonsi (#259) üzenetére


Cassidey
senior tag

van kisebb is, tobb meretben van

edigitaltol rendeltem

(#261) Zebu válasza Simtu (#257) üzenetére


Zebu
addikt

Percről percre változik! :)

Most ő tetszik: [link] :B

Valójában ez lenne talán a legjobb...

Micro trekker állítólag vízálló bevonatú de nem AW... Orionnal ugyanez a probléma, csak ott még azt írják, hogy az állványnak sincs helyed...

(#262) Zebu válasza Lonsi (#259) üzenetére


Zebu
addikt

ezek[link]?

egy jó kis [link]

[ Szerkesztve ]

(#263) johnjohn válasza Zebu (#261) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem is Slingshot 200 AW van és nagyon bevált.Belefér a D 200 egy 300-as obival, és még 4 obi/55-200--18-135--19-35Tokina--28-75 Tamron/ feltett napellenzővel, és a tartozékok.Van esővédő huzat is.

(#264) Zebu válasza johnjohn (#263) üzenetére


Zebu
addikt

jah már buktam, megrendeltem a digitall-tól a micro trekker 200-zast....
[link]

(#265) Fejo válasza Simtu (#254) üzenetére


Fejo
őstag

Az kicsi, ebbe tuti belefér a váz az alapobival + vaku + 70-300 + kacatok.

[link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#266) Zebu válasza Fejo (#265) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem NOVA3 AW volt eddig. Abban volt a 70-300 obi + kitobi a D50-en plusz tisztítócuccok, meg iratok, meg minden :)

Vaku még simán belefért volna. Sőt belefért a 70-300-zal is napellenzővel együtt a gép a táskába.

amúgy most a micro trekker vízálló, avagy sem [link] [link]????

Ez alapján ugyanaz az anyaga, mint a NOVA3 AW-nek.

[ Szerkesztve ]

(#267) Lonsi


Lonsi
tag

A végén Lowepro Nova Mini lett 8100 pénz volt és sznte csak ez volt raktáron az e-betűs cégnél és mivel igen időszűkében voltam, hát ő lett a nyerő. Kellemesen csalódtam benne. Bőven van hely mindennek, a gép zipzárosan elzárható. ezen felül esővédő kapucnija is van. Árban is még az elfogadható kategória. Még egyszer köszönöm a segítséget srácok :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#268) Zebu


Zebu
addikt

Erről mit gondoltok?
[link]

(#269) Zebu válasza Zebu (#268) üzenetére


Zebu
addikt

Na végül Cullmann lett... Bele is pakoltam! :)

[link]

(#270) philoxenia válasza Zebu (#269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi volt? Hol vetted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#271) Zebu válasza philoxenia (#270) üzenetére


Zebu
addikt

Végül Edigitalnál 10490 volt az ára :)

Igaz a digitall-nál lett volna pirosban is, de áh már nem kevertem-kavartam...

nem rossz, de ha laptop benne van, akkor oldalról nem tudom kivenni a gépet.

Jól néz ki tényleg, kényelmes is hordani... elég sokféleképpen fel lehet tenni. Ez lett a mindennapos táskám. Gép mindig benne van, mellette a laptop és mehetek is melózni, egyben elfér minden...

A belső rekesz egyben kivehető és zárható. Igaz ha lezippzározod, akkor nem tudod kivenni a gépezetet! :) Annyira nem is nagy. Jelenleg egy D50 van benne a 18-200 VR obival.... mellette a körtefecskendő és kész.... 2 kisebb obi még beleférne talán ha okosabban elrendezgetem.... Felette a felső részben a lapotop mellett még akár a laptop töltő, iratok, akár néhány DVD, egy fél littyós üditő + 1-2 szendvics is elfér....

Igazából ilyesmire gondoltam amiben benne fan külön a masina, de azért nem csak a gép, hanem más is belefér....

Nem egészen erre gondoltam, de barátkozunk..... egész jópofa és tök jó az ára.... szerintem... Kicsit talán a nyílások lehetnének nagyobbak, mármint a gép kivételhez és berakáshoz.

Az alsó részben egy esővédő is van.

Néztem még a Cullmann faro explorer IT kitet [link], de most még nem kell ekkora.... majd ha ezt kinövöm. Árban ez 20 körül van... bővebb info itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#272) adik


adik
őstag

A Tamrac táskák minőségéról mit tudtok? Lowepro lenne a viszonyítási alap.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#273) philoxenia válasza Zebu (#271) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hordod magaddal a gépet mindennap? :Y Nekem erre a célra van egy kompaktom. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#274) Zebu válasza philoxenia (#273) üzenetére


Zebu
addikt

áh nekem csak ez van! :)

bár a cégnél most nem fotózom, de jó, hogy nálam van! :D

(#275) Oracle


Oracle
senior tag

Mit gondoltok erről? Vízálló úgy értem kibír egy nagyobb zuhét :F

(#276) adik válasza Oracle (#275) üzenetére


adik
őstag

Elvileg?
Nem.
Gyakorlatilag?
Talán. Mekkora egy nagyobb zuhé nálad?
Konkrétabban?
Ilyen anyagból készített táska nekem kibírta azt az ominózus aug20-at beázás nélkül, mondjuk a belseje helyenként nyirkos volt, de tároltam akkor benne könyvet is, és az nem lett nedves, pedig az azért egész jó szondának. Mindenesetre mégegyszer ennél kisebb esőben se merném kivinni, oda kell az AW.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#277) Oracle válasza adik (#276) üzenetére


Oracle
senior tag

Hát az aug20 elég nagy :DDD mondjuk nem mintha esőben szeretném használni csak, néhányszor elkapott már az eső :((( Kinéztem egy másikat is [link] ez is tetszik bár nem tudom, hosszútávon mennyire kényelmes az egy vállszíj, meg ebbe nem fér el a laptop. Elmegyek megtapizom mindkettőt :)

(#278) Chandler


Chandler
senior tag

hallott már valaki a vanguard táskákról?
akartam venni lowepro photo runner táskát, de sehol nem volt, és megláttam ezt egy boltban, és tökre megtetszett, tök jó anyagminőség, olyasmi mint a crumpler, csak belül még van egy zip-zár, és kerestem infot a neten, de kb semmit neem találtam róla

(#279) adik válasza Chandler (#278) üzenetére


adik
őstag

Nekem volt egy, kb 2 évig használtam, amennyire tudom a mai napig egészségben van egy fórumtársunknál. Kapott az mindent, csak kíméletet nem, rendszerint bőven háromszor annyi cucc volt benne, mint ami éppen beférne, egyedül a műanyag vállpánt-zsanárok kezdtek el nyikorogni, de azt hegymászó hevederre cserélve - optikai tuninggal egybekötve - könnyedén lehetett orvosolni. Egyszóval meg voltam vele elégedve, mezei kinöttem felszólalással cseréltem le. Az állványaikat viszont hanyagold.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#280) mcgoat válasza Chandler (#278) üzenetére


mcgoat
aktív tag

igen hallottam, sőt forgalmazom is őket

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#281) Szoles válasza mcgoat (#280) üzenetére


Szoles
senior tag

Beindultál itt a PH-n is? ;)

(#282) Cassidey


Cassidey
senior tag

kitalaltam magamnak egy taskat, letezik ilyen?
belefer:
40D
5D Mark II
24-70/2.8
70-200/4 is
50/1.4
85/1.8
135/2
vmi nagylato
580 EX II

markolat, akksik, karik szokasos kis izek

notebook (15,4)

a noti nem lenne alaptartozek, de ugye repulore egy taskat lehet felvinni, szoval jo lenne ha ezt trukkozes nelkul meglehetne oldani

es jo lenne ha nem lenne kurvaronda:) Katak altalaban tetszenek de ilyet nem igazan talalok :/

szerk.: az kimaradt, h az oldaltaskat szeretem

[ Szerkesztve ]

(#283) Cassidey


Cassidey
senior tag

a pixinfo kitalalta a vagyamat: http://pixinfo.com/cikkek/kata_db-455

azert ha valakinek van tapasztalata beirhatja.. :)

szerk.: felreneztem, megsem. :)

[ Szerkesztve ]

(#284) adik válasza Cassidey (#282) üzenetére


adik
őstag

Lowepro Stealth Reporter 650
De ez egy hatalmas nagy táska. Ha fennáll az, hogy több ember nagyobb nálad, mint kisebb, akkor azért ezt nem nagyon javaslom. Tényleg bazinagy. Annál is nagyobb. Ha nem vagy profi kajakozó oriás, akkor sztm egy hátizsákon gondolkodj inkább.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#285) Cassidey válasza adik (#284) üzenetére


Cassidey
senior tag

ezt en is neztem, de attol felek en is, h "bazinagy". mondjuk teljesen megpakolva valoszinuleg nem nagyon kellene cipelnem, de attol felek, h a merete miatt hulyen neznek ki vele (165 vagyok)

hatizsak nem jo, nem szeretem, plusz levenni-felvenni egy obicsere miatt nem tul nyero :U

ha a notebookot kihuznank elfernek kisebben? mondjuk ezt nem nagyon szeretnem de ha muszaj.

[ Szerkesztve ]

(#286) johnjohn válasza Cassidey (#285) üzenetére


johnjohn
addikt

Vannak remek keresztpántos hátizsákok, amiket egy mozdulattal előre lehet húzni, és akkor pakolászni, bár tény, obicsere miatt az oldaltáska jobb megoldás.Nekem ilyen van

(#287) Cassidey válasza Cassidey (#285) üzenetére


Cassidey
senior tag

lemaradtam a szerkesztesrol
esetleg az 550?

vagy nincs nagy kulonbseg?

johnjohn: ez sem rossz otlet, de igazabol a keresztpant miatt szerintem ugyanott vagyok, hiszen egy vallra esik a terheles mint az oldaltaskanal. en azt hatra szoktam dobni a fenekemhez. igazabol nem vagyok hatizsakos, nem szeretem, suliba is oldaltaskaval jartam.

a Katanak van most egy nagyon jolkinezos ilyen jellegu taskaja, ket vallra is lehet venni, oldalra is dobni, de notinak abban sincs hely. nem is ertem, szerintem nem en vagyok az egyetlen aki ha elutazik nem akar az utazotaskan kivul plusz 2-t vinni..

[ Szerkesztve ]

(#288) johnjohn válasza Cassidey (#287) üzenetére


johnjohn
addikt

A pixinfon most teszteltek egy notis Kata táskát, láttad ?[link]

(#289) adik válasza Cassidey (#285) üzenetére


adik
őstag

Most olvastam, hogy 2 vázat vinnél magaddal. Így még a 650-ben sem marad sok helyed (konkrétan kb semennyi), noti ide-vagy-oda. Nem sokkal vagyok nálad magasabb, egy S.R. 300-am van, sztm nem nagyon szeretném, ha nagyobb lenne. Ez még éppen az a méret, amivel lehet mozogni akár egy kabátban is. Itt azért megjegyezném, hogy én már hozzászoktam a "málhás szamár" üzemmódhoz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#290) adik válasza Cassidey (#287) üzenetére


adik
őstag

vagy nincs nagy kulonbseg?

Végülis de, van. Az egyik kurva nagy, a másik bazinagy ;]
Szóval ha az egyiket kényelmetlenül nagynak érzed, akkor a másikkal sem fogsz elégedett lenni. Ha pedig az 550 kicsi lenne, akkor a 650 sem lesz elég. Illetve az 550 neked biztos nem jó, mert 13 colos noti fér csak bele, és az a zseb bizony nem sok másra használható. (Eljátszanék még egy SR 300-400 + táskára felszerelt Lens Case gondolatával is, ha már lemondsz a notiról. Nekem egy kulacstartó van oda felszerelve, és végülis nem kényelmetlen.)

Johnjohn: tény, csak noti nem nagyon fér bele, és a 70-200 f4l is -nek is valsz szűk lenne, kéne oda inkább a Slingshot 300. (Legalábbis Biggamer-rel elmentem kipróbálni, és bizony nem nagyon fért el a 200-ban.)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#291) Cassidey válasza adik (#289) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hat akkor nincs sok gondolkodnivalo.. :(
Van egy kisebb Crumpler oldaltaskam, azt megtartom szaladgalosnak.

a masodikra: en azt talaltam, h az 550-osbe 15 colos noti fer (mondjuk a macbook pro 15,4 szoval lehet necces kicsit) a 650-be meg 17 colos. igazabol nem akarok lemondani a notirol, de lehet elgondolkodom egy olyan megoldason, h veszek a pasimnak egy hatizsakot, aminek van notebooktartos rekesze, altalaban egyutt utazunk nagyobb tavolsagra, es akkor a notit hozza o. a lens case nekem nem tetszik, idegesitene szerintem, h az kulon ott van :B

[ Szerkesztve ]

(#292) Cassidey


Cassidey
senior tag

Na megmutatom, talaltam vegul egy szupert ami szinten nagy, de jobban tetszik, mint a stealth reporterek
Kata SB-907

Es tartalekosnak Crumpler (szeretem a Crumplert, de specifikaciok szerint nem igazan kisebb mint a Kata).

Kis taskarol amugyis lemondhatok az osszes cucc amit berendeltem csak nagy taskaba fog ugyis beferni..

(#293) Cassidey válasza Cassidey (#292) üzenetére


Cassidey
senior tag

Kata SB-904-et vettem vegul. (Az SB-907 akkora volt, mint egy hatalmas utazotaska.. meglattam es azonnal elvetettem.) Ebben szuperul elfer minden, plusz vaz is.
De... Annyira hatalmas rajtam, h szerintem mar hulyen nez ki, es baromi nehez. A crumpleremnek sokkal jobb a vallpantjan az a felcsatolhato parna vagymi :) tenyleg nem vagja a vallat. A Kata is beepitett vmi hasonlot a vallpant kozepere, de az kb semmi a masikhoz kepest. Amugy a taska nagyon egyben van, jo a tartasa, konnyen hozzalehet ferni mindenhez stb.

Mivel ennyire nem birom el, arra gondoltam veszek egy ilyet: http://www.tripont.hu/hu/products/foto/taskak_es_mellenyek/egyeb/adjustable_insertable_trolley#kosar

A Crumplerembe amugy belefer a 40D az 50/1.2-vel es a masik 3 obi, de a napellenzok mar nem, es a vakut sem tudom hova passzirozni.

(#294) Tüzi válasza Cassidey (#293) üzenetére

[link]
[link]

Szerintem ebbe a táskába azért egy hobbista bőven elfér. Kegyetlen jó minősége van, próbáld ki, nem fogod megbánni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#295) Cassidey válasza Tüzi (#294) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szupi, de nekem a hatizsak nem..:)
Holnap megyek fotozni egy hetvegere Pestre, itt vagyok nagy dilemmaban, h Kataval menjek e.. Crumplerbol a 85/1.8 es a napellenzok kimaradnanak, de kisebb es mobilabb. :U

(#296) Cassidey


Cassidey
senior tag

Beletuszkoltam mindent a crumplerbe! :C :C

(#297) Mario88


Mario88
tag

Sziasztok!

A mágneszáras tokok károsíthatják a fényképezőt illetve a memóriakártyát?

(#298) belluska válasza Zebu (#261) üzenetére


belluska
tag

Hali. Ezért az összegért Kata 102-est lehet kapni.

(#299) ottkar válasza Mario88 (#297) üzenetére


ottkar
addikt

Károsíthatják. Nem is értem minek kell olyat csinálni mikor ezerféle tépő meg patentzár van.

(#300) Mario88 válasza ottkar (#299) üzenetére


Mario88
tag

Akkor mágneses kilőve, pedig pont az volt a legjobb méretben, praktikumban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.